Uitbuiting van gastarbeiders V^eel geschenken voor dieidende burgervader Ds. D. J. 25 jaar Modderaar predikant Katwijkse jongelui gidsen voor V.V.V. food priester-arbeider schokt België ANDAO 26 FEBRUARI 1908 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA"? onze col-respondent in Brussel) ;rt geleden vond in een kerk inderlecht, een van de steden de Brusselse agglomeratie, de irtdienst plaats voor Egied van khoven, een jezuïtische arbeider- itr, die om het leven gekomen bij een ongeluk in de metaal tic waar hy werkte. By het los- ran stalen platen was een la ait de grijper van een hijs- geschoten en op Van Broek- terechtgekomen. Hü was op lood. dan duizend mannen en fen, een ongewoon groot aantal, n aan de plechtigheid deel. Zij den een grote verscheidenheid nensen. Er waren veel collega's de overledene bij, zowel Belgen buitenlandse arbeiders. Verder er mensen uit de sombere en buurt, waar Van Broekhoven indere priester-arbeiders woon- i waren leden van het Leger maar ook rooms-katholie- estelüken. Toen het ongeluk gebeurde wist niemand op het bedrtff van de geeste- lyke achtergrond van de arbeider Van Broekhoven. De geneeskundige dienst haalde het stoffelijk overschot weg. Een afgevaardigde van het be drijf ging de familie op de hoogte brengen. Hü kwam tot de ontdek king dat Van Broekhoven een jezuï tische priester-arbeider was, die zich met twee mede-priesters aan zyn apostolaat in de Brusselse volksbuurt wüdde. Priester-arbeiders „Wü hadden het wel kunnen ra den", zeiden zün mede-arbeiders toen zü het nieuws hoorden. Merk waardig was de reactie van de di rectie van de fabriek„Wanneer hij het ons gezegd had, hadden wü hem minder gevaarlük werk gegeven". Nu was dat juist iets wat Van Broekho ven. die door zün kameraden en in de buurt de „Gied" werd genoemd, niet zou hebben gewild. Meer dan eens was hü als woordvoerder van de ar beiders naar de directie gegaan om zün beklag te doen. De laatste keer nog omdat de fabriekszaal onver warmd was en vooral de gastarbei ders uit zuidelüker landen kleumden en griep opliepen terwijl voor de machines speciale installaties waren aangelegd om ze op temperatuur te houden Zijn dood heeft de aan dacht gevestigd op twee zaken. Op het bestaan van de priester-arbeiders in België en op de ontoereikendheid van veiligheidsmaatregelen in veel Bel gische bedrüven, vooral in de klei nere. Over het aantal priester-arbei ders. dat in België werkzaam i< tast men in het duister. Exacte gegevens worden niet verstrekt. De schatting is: bü elkaar niet meer dan twee- tot driehonderd, maar het schünt dat het aantal de laatste jaren wat is uitge breid omdat de geestelükheid 't nut tig achtte dat de buitenlandse arbei ders op de een of andere manier de steun van priester-arbeiders zouden ondervinden. Vandaar dat de geeste- lüken, twee of drie man sterk in de arbeiderswüken wonen en daar „open hof" houden voor de buurt. Zü M. M. v. d. Weijden neemt afscheid n Noordwijkerhout schrüven brieven, trachten bü ar beidsconflicten, die het gevolg zün van onbekendheid van de buitenlan ders met Belgische toestanden, te be middelen, etc. In de overstelpende belangstelling bü de uitvaart van Van Broekhoven kan men een bewüs zien dat het instituut van de pries ter-arbeiders in een behoefte voor ziet. Vinger op zere plek Belgische bedrijven Ongelukken van dit soort komt in België veel voor. Volgens statistische gegevens hadden in de loop van 1966 in België ongeveer 400.000 arbeids ongevallen plaats. Daarvan hadden er 12.250 bbjvende ongeschiktheid om te werken tot gevolg en 655 had- voeld om priester te worden. Zijn den een dodelüke afloop; dat is meer kameraden in de fabriek zeiden van met een filosofische en theologische vorming die zelf het werk van de „anderen" hebben meegedaan en meebeleefd. In dat verband is het wel tekenend dat men na het ongeluk van Van Broekhoven zei: „Wanneer wü hadden geweten wie hü was, hadden wy hem minder ge vaarlük werk gegeven". Het Vlaamse blad trekt een con clusie: Rondom onze steden verry- zen nog geen „Bidonvilles" maar rondom de Brusselse stations en in bepaalde wijken van de grote agglo meraties groeit iets gelükwaardigs. Het is niet genoeg die wyken te slo pen en er plannen voor te ontwer pen. Wanneer de regering vreemde arbeidskrachten in België toelaat om veelal werk te doen dat de Belgische arbeiders zelf niet meer willen ver richten, dient zü er ook voor te wa ken dat de ondernemers hun sociale- en veiligheidsverplichtingen ten op zichte van die gastarbeiders nakomen en dat er menswaardiger huisves ting voor hen wordt geschapen. Egied van Broekhoven was 22 de cember 34 jaar gewordenhy was in Antwerpen geboren. Hy had reeds op jeugdige leeftyd de roeping ge- dan twee doden per werkdag. De laatste jaren zün die cüfers aan het teruglopen als gevolg van de sluiting van münen. In 1966 hebben in de Belgische nujnen toch nog 53 onge lukken de dood voor de arbeiders tot gevolg gehad. gen werd nu gecombineerd met een bijzonder hartelijk afscheid. De Prins (van de plaatselüke car navalsvereniging „De Kaninefaten") overhandigde ook het cadeau van de burgerij nJ. een radiotoestel en een envelop met (verrassend grote) in houd. Nadat de Prins en zün ge waren vertrokken, stroomden de be zoekers toe en gedurende enkele uren hebben de heer en mevr. Van der Weüden talloze handen geschud en is hun wel duidelük geworden, dat men hen node ziet vertrekken. 's-Avonds is in een ongedwongen bü eenkomst het afscheid geweest tus sen de burgemeester en het gehele gemeentepersoneel en de rijkspolitie. emeester P. M. M. van der n en Noordwykerhout hebben if afscheid van elkaar geno- Ochtends was er een bijzon- [ficiële byeenkomst van de ge- raad die op mr, J. F. Beekman rd bijgewoond door de voltal- ad. Bovendien waren ook aan- 't gezin van de scheidende ueester, mr. Van Herwaarden, rtegenwoordiger van de Com- is der Koningin en het ge- spersoneel. ie opening en voorlezing van islagbesluit sprak burgemees- der Weüden voor de laatste raad toe. erinnerde er aan, dat hü. na ide 20 jaar burgemeester te feest van Nieuwkoop in de ie crisis- en oorlogsjaren, be- werd tot burgemeester van Hkerhout; hü kreeg toen de üng, dat zün nieuwe gemeen ds en geheel was aangewe- de bloembollenteelt als be- >ron voor de bevolking. Daar- hü zich voor de eenzüdig- de bestaansbron zo mogelijk ünderen en dat ideaal heeft urende zün gehele ambtspe- Wr ogen gehouden De perio- 1/1962 noemde de scheidende fester 'n tüd van harmonieu- enwerking in 't gemeentebe- faarin betrekkelük veel is be- >eze tien jaren beschouwt hü mooiste van zün leven. De onrust op politiek en ker- ïrrein ging echter ook Noord- out niet voorbü en hy noemde omstandigheid van 10 nieuwe ion in ruim vüf jaar tüds een voor de raadsvoorzitter en tt college van B. en W. Hij vervolgens dank aan de wet en secretarissen, met wie hü mengewerkt en tenslotte aan toenaren. de rijkspolitie, de de vrüwillige brandweer, meester Van der Weüden ein- o laatste toespraak met de te spreken, dat de raad met f?en de gemeente tot nog Moei zou mogen brengen, sr C. Timmer sprak namens de raad de scheidende voor- ïrig liet hü alles, wat op di- Weden in de ambtsperiode va dende burgemeester tot stand men, de revue passeren. Hij Ier ook de moeilükheden, die 0 tussen de raad in zün ver- 1 samenstelling en de voorzit- onvermeld. Namens de raads- ood hü als blijvende herinne- Prins Carnaval biedt de schei dende burgemeester P. M. M. van der Weijden namens de burgerij een envelop met inhoud en een radio aan. (Foto LD/Holvast) ring een prachtige platenspeler aan. Ook mevrouw Van der Weüden be trok hü in zün dankwoorden, zü kreeg een vaas orchideeën. Tot slot sprak wethouder Hoger- vorst de scheidende burgemeester toe om hem te danken voor alles wat hü voor Noordwükerhout heeft gedaan. In de middag was er gelegenheid voor de gehele bevolking om van de burgervader afscheid te nemen. Als eerste verscheen na de optocht Prins Carnaval met zijn Raad van Elf op de receptie en de traditionele over dracht van de macht voor drie da- WASSENAAR Supportersvereii. houdt feestavond De supportersvereniging „Vrienden van Wassenaar" organiseert zaterdag avond 16 maart een feestavond in het Jeroenhuis aan de Kerkstraat. De to neel- en cabaretgroep van de perso neelsvereniging van het ministerie van Justitie zal een programma bren gen onder de titel „Waar de blanke top.Na afloop hiervan is er ge legenheid tot dansen op muziek van het kwartet van Henny Langeveld. Huisvrouwen gaan op stap Voor de Wassenaarse afdeling van de Nederlandse Vereniging van Huis vrouwen staat voor 8 maart een con tactochtend in auberge De Kieviet op het programma, die om 10 uur be gint. Het is de bedoeling dat een korte inleiding wordt gehouden over het werk van het voorlichtingsbureau van de voedingsraad. Dinsdag 12 maart wordt een dagexcursie ge maakt naar Rotterdam en Vlaardin- gen. In Vlaardingen zal een zeepfa briek bezocht worden, in Rotterdam kan een keuze gemaakt worden uit een metrorit, een bezoek aan het Mu seum Boymans van Beuningen en een bezoek aan het Sakkendragershuisje dagen hier van gedachten te wisselen aan de Voorstraat. over voorkoming en bestrijding. Vele Victorie-leden behaalden het vaardigheidsdiploma In Den Haag werden gisteren de vaardigheidsproeven van de Ned. Kath. Gymnastiekbond afgenomen voor het behalen van de bondsvaar- digheidsdiploma's. Bü de meisjes en dames werden de proeven afgenomen op de onderdelen lange mat, even- wichtsbalk. brug ongelyk en paard- springen bü de jongens ringen, rek, brug. paard en lange mat. Bü de dames behaalden het di ploma In de keurklasse: Corrie Prins en Carla Prins. Ie graad Ria van Maren; 2e graad Lucia Vogelenzang. Bü de meisjes van 12 t/m 15 jaar keurklasse Ineke Beugelsdyk, Ingrid Verhoeven, Rita van Paridon, Do. v. d. Poel en Monique Wallaart. klasse A Jozie Akerboom, Diana v. v. Voort, Adri Berbee, Yvonne van Bommel. Trudy Hoogenboom, Lies- beth Montanus, Mirjam van Niel, Wilma Poppen, Yvonne v. d. Vaart, Tineke Overdyk, Gemma Ouwerkerk José Ouwerkerk, Annemieke Rooyak- kers en Conny de Winter, klasse B. Xock Teske, Ria Cornelis- se. Jeanette Hermsen, Ellen van Noort, Marga Webbers, Nellie Wort- man, Thea Doove, Elsje Frankhui zen, Lylian Dool, Anna Oudshoorn, Wilma van Schie en Marian Ritse laar. Bü de meisjes 10 t/m 12 Jaar. klasse A. Annemieke Doove, Maja v. d. Steen, Ineke Doove, Willie Ouds hoorn, Bernadotte Akerboom, Anke Akerboom, Heieen Kooloos, Marjo Berendsen, Clemy Koster, Ine Got- tenbos, Mariëtte Beurze, Dineke Koot, Coby Pelgrim, Gerda v. d. Hout en Jacqueline Hooymans. Klasse B: Greetje van Kriek Kershof, Hetty Lenzen, Ria van Ton geren, Anja Turk. Calra Vehoeven, Gretha Noordervliet, Nettie Boers, Elsje Kershof, José Smeding, Cobi Tüssen, Alie Holswilder, Ali Kalkho- ven, Francien Cambier, Mary Ouds hoorn, Maja Staats, Loes Hazes, Mar jolein Koolhof, Henneke Wolfenbutt Jeannette van Dm, Joke Kemper, Els Kemper, Annemarie Meerburg, Suze Dee. Tineke Schelvis, Anneke Bolmmensteyn, Brigitte Leydelmeyer, Leny van Buuren, Els v. V.doorn, Nollke van Paridon, Anneke van Pa ridon, Anja van Gennip, Joke Beer- lage, Margriet Laven en Gabriëlle de Winter. Jongens 10 t/m 12 jaar. Kriek, Rob v. d. Meide en Peter de Wilde. Totaal 91 geslaagden. Dinsdag 5 maart van 912 en van 1.30-4 uur organiseren de afde ling Hillegom Koninklyke Algemene Vereniging voor Bloembollencultuur en de Plantenziektenkundige dienst een tentoonstelling van door het tul- penstengelaaltje aangetast materiaal. Er bestaat gelegenheid met deskun- Reacties Het rechtse katholieke Vlaamse dagblad „De Standaard" heeft na de dood van Van Broekhoven gesproken met de twee met hem samenwerken de geestelüken en ook met nog ver scheidene andere priester-arbeiders. Die meenden dat bü de arbeidson gevallen, vooral waar het ongeschool de gastarbeiders betreft, de vaak wat verouderde ondernemingen niet ge heel vrüuit gaan. Bü die waar voor- namelük Marokkaanse, Algerünse, Spaanse en Turkse arbeidskrachten werken, wüzen vele krachten in de zelfde richting: niet eerbiedigen van minimum-lonen, onvoldoende veilig heidsmaatregelen, geen of onvoldoen de verwarming van de fabriekshal len, boycot van arbeiders die geen lid zyn van een vakvereniging enz. ■tfDat zün dan getuigenissen, niet van arbeiders, maar van geestelijken i een felle als het LEIDERDORP DIA'S EN FILMS VOOR K. EN O. De bekende amateur-fotograaf-ci neast Joop Pieëte heeft in de kapel- zaal van de Schipperskerk aan de Van Poelgeestlaan voor een zeer ge ïnteresseerd publiek, leden van de Leidderdorpse afdeling van K. en O. een lezing houden. De heer Pieëte begon met de ver toning van enige naar zün zeggen, heel oude dia's, die 10 tot 15 jaar ge leden werden gemaakt. Duidelük bleek, dat hü toen reeds experimen teerde. Ook vertelde hü hoe men met kortere belichting verrassende ver schillen te zien kreeg. Opvallend was na deze inleiding, de vertoning van een serie „Mens en dier", waarbü gebruik gemaakt werd van twee projectoren met lichtrege- ling, filters en stereofonische muziek begeleiding. Stap voor stap kon men de kunstenaar, die de heer Pieëte on- getwyfeld is, volgen. Met de prachtige overvloeiingen, waren de gebruike- lyke zwarte vlakken tussen het ver tonen van twee dia's geheel verdwe nen. Naast fotograaf, is hü ook cineast en dat kreeg men na de pauze te zien met de vertoning van films, onder andere Afscheid van de zomer, Op onthoud en Miroirs. In z'n dankwoord zei de heer P. v. d. Sterre, daarmee was hü de tolk va nalle aanwezigen grote bewon dering te hebben, voor iemand, die sociale problemen ging, maar anders j naast het beheren van een zaak, z'n was hy een vrolijke. Hy kon zingen hobby zo heeft weten te perfectio- als geen ander". I neren. LEIDERDORP Bridgeuitslagen De uitslag van de eerste ronde van de promotie en degradatie (Ladde ren) van de Leiderdorpse Bridgeclub was als volgt: Groep rood: 1. mevrouw en heer Van der Kommer 82 pnt.; 2. echtpaar De Koning 76; 3. echtpaar Wenink 65; 4/5. echtpaar Stokhuyzen; 4/5. echtpaar Vos 60; 6. dames Bosse Latour 56: 7. heren Veldhuyzen—- Van Vliet 54: dames Van den Brink- Van Schendel 51. Groep Zwart: 1. echtpaar Verduin 83; 2. dames De GraaffOnrust 66; 3/4. dames Van Berge Henegouwen Van der Upwich 65; 3/4. echtpaar Zandbergen 65; 5. dames Wessels Zwanenburg 64; 6. echtpaar Vrinten 62; 7. heren HoogervorstVan der Vliet 52; 8. heren BeekBosse 47. Groep groen: 1. dames Van der BLenaers 74; 2. echtpaar Groesbeek 71; 3. dames SchutteZwarts 70; 4. heren WesselsZwanenburg 64; 5. echtpaar Danz 59; 6. heren Van der EülVan der Koog 56; 7/8. heren De KoningVan Zonneveld 55; 7/8. echtpaar Van der Pool 55. Groep geel: 1. echtpaar Rompee 79; 2. heren DanzDe Vries 73; 3. heren Lenaers—Schutte 69; 4/5. he ren JansPouw 65; 4/5. dames Jans- Van Zonneveld 65; 6. echtpaar Kiel 53; 7. heren Van der BenKiel 51; 8. heren Van der Maat—Süpestyn 49. Groep blauw: 1. heren Tüssen— De Winter 73; 2. heren Van Bergen Henegouwen—Duiker 72; 3. heren Gerlich—Van Leeuwen 66; 4. echt paar Van Klaveren 65; 5. heren Kars tensLoof 60; 6. heren Karstens— Karstens 57; 7. heren Blom—Schip pers 56; 8. dames Van GelderDe Jong 55. Woensdagavond receptie in geref. kerk van Voorschoten Het zal woensdag vijfentwintig jaar geleden zyn, dat ds. D. J. Modderaar uit Voorschoten werd bevestigd als predikant van de geref. kerken in Ne derland. Dirk Jan Modderaar werd op 30 ja nuari 1915 in Groningen geboren. Hü bezocht eerst het Willem Lodewijk- gymnasium in zün geboortestad en studeerde daarna aan de Theologi sche Hogeschool van de Ger. Kerken in Nederland in Kampen, waar hü in juni 1942 zün kandidaatsexamen af legde. Nadat de heer Modderaar kort daarna in juli 1942, na praeparatoir Katwijks V.V.V.-directeur Chr. Verplancke is er zaterdagmiddag met 21 jongelui (12 meisjes en 9 jongensin een touringcar van Beuk uit Noordwijk op uit ge trokken om hun de eerste begin selen van „gids-zijn" bij te bren gen. Het komt de laatste jaren her haaldelijk voor, dat 'directies van buitenlandse reisbureausdie voor enige tijd met gasten naar Katwijk aan Zee komenvragen om een gids voor de te maken excursies. Dit was de oorzaak, dat de heer Verplancke het plan op vatte om een groot aantal gidsen op te leiden. De heer Verplancke werd in zijn plan gesteund door het ac tieve V.V.V.-bestuur. Op de op roep aan de Katwijkse jongelui om zich beschikbaar te stellen als gids kioamen vele positieve reac ties binnen. En zo werd dan zaterdagmiddag de eerste proefexcursie gemaakt. Om even over half een vertrok de touringcar van Beuk met aan het stuur Fokke Groenewoud, die heel erg veel van de route afwist en de aspirant-gidsen daardoor waar- devolle adviezen kon geven. Na een inleidend praatje door de heer Verplancke ging het via Noordwijk, Keukenhof, Linnaeus- hof, het park Groenendaal in Heemstede naar Amsterdam, waar de jongelui in het V.V.V.- gebouwtje bij het Centraal Sta tion werden voorzien van folders over en een plattegrond van Am sterdam. Daarna ging de tocht langs de befaamde grachten, het paleis op de Dam, de Munt met de daarbij liggende drijvende bloementuin en vele andere bezienswaardighe den. Om beurten kregen de Kat wijkse jongeren de microfoon in de hand om de „gasten" het een en ander te vertéllen. Gezien de omstandigheid, dat zij het voor de eerste keer deden, moet worden gezegd, dat ze zich voortreffelijk van hun taak heb ben gekweten. Het werd hen ech ter wel duidelijk, dat het optre den als reisleider heus niet zo eenvoudig is en dat je heel wat moet iveten om de gasten op de juiste wijze voor te lichten. Van Amsterdam ging het via Broek in Waterland naar Volen- I dam, waar de directeur van de V.V.V., de heer De Koning, de jongelui het een en ander over deze plaats vertelde en tenslotte het Katwijkse gezelschap een di ner aanbood. Door de Coentunnel reed men omstreeks half acht weer huiswaarts, waarna om kwart voor negen Katwijk werd bereikt. De jongelui hebben nu als op dracht gekregen hun bevindingen van deze middag en avond op pa pier te zetten aan de hand van aantekeningen, die tijdens de tocht werden gemaakt. In het ko mende vakantieseizoen zullen de meesten van hen zeker in de ge legenheid worden gesteld de Duitse, Zweedse, Noorse, Franse en Engelse gasten het een en an der te vertellen over wat er zo in de omgeving van de vissers- en badplaats te zien en te beleven valt. De foto werd kort voor het ver trek genomen op het Emmaplein bij het V.V.V.-kantoorOok de in- formatrices staan op dit plaatje. (Foto LD /Jaap van Duijn, Katwijk aan Zee) examen door de classis Groningen, was beroepbaar verklaard in de Ge ref. Kerken in Nederland en hü van 1 september tot 1 december 1942 eerst nog drie maanden in Zevenhuizen in de provincie Groningen werkzaam was geweest als hulpprediker, werd hü op 28 februari van het daaropvol gende jaar *1943) door ds. A. Vellema uit Assen, toen nog predikant in Ze venhuizen in de provincie Groningen, bevestigd als predikant van de geref. kerk van Twijzelerheide in de classis Kollum. Op 15 september 1946 verwisselde de Jubilaris deze kerk met die van Oude Pekela, vanwaar hü op 1 oktober 1950 naar die van Appingedam vertrok. Daarna diende ds. Modderaar nog ruim vüf jaar de geref kerk van Rot terdam-Zuid (Katendrecht) en op 28 september 1960 werd hy door ds. Kr. Smit uit Heemstede, toen nog predi kant in Voorschoten, bevestigd in Voorschoten. Ds. Modderaar werd in 1948 door de classis Winschoten afgevaardigd naar de particuliere synode van Gro ningen en het vorige jaar (1967) door de classis Leiden naar de particuliere synode van Zuid-Holland-west. Ver der heeft hü in de loop der jaren vele bestuursfuncties en deputaat- schappen vervuld en zitting gehad in verschillende colleges en commissies. Zo was hy oa. in Twüzelerheide in de classis Kollum deputaat voor hulpbehoevende diaconieën. In Oude Pekela was hy in de classis Winscho ten en voor de particuliere synode van Groningen deputaat voor hulpbehoe vende kerken en deputaat voor de evangelisatie in de provincie. De classis Appingedam diende hü als deputaat voor hulpbehoevende kerken, als deputaat voor de evan gelisatie in de provincie en ook nog als deputaat voor de geestelüke ver zorging van patiënten en personeel in de ziekenhuizen in de provincie Groningen. In Rotterdam-zuid (Katendrecht) was hü deputaat voor de geestelyke verzorging van patiënten en perso neel in de ziekenhuizen in het res sort R'dam. Thans is hü de clas sis Leiden lid van de commissie voor het houden van gemeenschappelüke diensten. Verder was hü in verschil lende classes ook nog kerkvisitator. Tüdens zün verblüf in Rotterdam zuid gaf hü daar mede de stoot tot de oprichting van een stichting voor de bouw van een verpleeghuis. Het ligt niet in de bedoeling van ds. Modderaar om in een kerkdienst het feit te herdenken, dat hy op 28 februari 1943 in Twijzelerheide in het ambt werd bevestigd. Wel zal hy in verband met zijn zilveren amtsju- bileum als predikant, woensdagavond in de gereformeerde kerk in Voor schoten recipiëren. BURGERLIJKE STAND Wassenaar, Geboren: Alexandra W.. d. v. P, R. c. Noordoven en W. A. Korenhof; Robertus J. z v B C B. Voorham en J. A. M. van kuiiwv Pauline C. M.. d. v. J. L. M. Oorschot en C. O. M. Knynenburg. Ondertrouwd: C. C. J. Dihjveetyn en C. A. M. van der Gun (Den Haag); E. J. van Dük en J. B. Wennlnk (Den Haag); D. P. van den Brink (Lelden) en O. W. P. Lamet; G. O. van Nleu- wenhuyzen (Lelden) en Jonkvrwe M. E. Gevers Deynoot; S. H EvenbllJ (Rotterdam) en B. J. P. C. Lubsen; J. Bouman (Rotterdam) en B A. A Bronsveld. Getrouwd: J R. Tromp en M. Kwer- reveld; J. ter Gast en S G 't Vlle Overleden: Willem Kenne'dljk. 72 Jr.; Maria Kuük 74 Jr.; Gerardus J M. van Dungen, 54 Jr.; Joannes van Scha lek, 83 Jr SJoerd Draalsma. 42 Jr.; Maria Kamphuis, 77 Jr.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 7