Verkerk - Maier op 5000 m. Killymanjaro De grote wens van de wereldkampioen ging in Göteborg in vervulling Spektakel Druk programma voor dames-turnploeg UVS en liet niet LFC krijgen gemakkelijk Sporttoto LEIDSCH DAGBLAD LEIDSCH DAGBLAD LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 24 FEBRUARI 1968 LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD en toen, na een lange onder- (Van onze speciale verslaggever) Göteborg De loting voor de eerste dag van de wereld kampioenschappen schaatsen is niet alleen na afloop met vuur werk begeleid. Een enthousiast applaus steeg op in het kunst museum van Göteborg, toen de trekking van de vijfde rit op de 5000 meter bekend werd. De naam van wereldkampioen Kees Verkerk prijkte reeds op het bord en het wachten was op de tegenstander. I.S.U.-voorzitter Sven Laftman kon zich nauwe lijks meer verstaanbaar maken toen hij de eerste woorden had uitgesproken: „Fred Anton breking: „Maier". Dc grote wens van Kees Verkerk werd vervuld. Hij zal persoonlijk met zijn meest gevreesde concurrent du elleren in de rit die misschien be slissend wordt voor de wereldtitel. En bovendien met concurrenten als Ma- toesevitsj. Thomassen en Höglin als baken. Verheugde gezichten na af loop bij de Nederlanders. „Het is geweldig", zed chef-d' equipe Jan Chansius- „Dit wordt het spektakel van de dag". Op de 500 meter kwam de naam van Ard Schenk als eerste uit de beker- Hij kan een moordend gevecht leveren tegen Gerhard Zimmermann, winnaar van de sprint op de Euro pese kampioenschappen in Oslo. Kees Verkerk komt tegen de nauwelijks be kende Juri Malisjin uit, de Rus met een redelijke sprint maar verder van weinig niveau. Op de 5000 meter is Malisjin de tegenstander van Jan Bols. Jan Bols was gisteren dverigens de enige Nederlander met lichte klach ten. Door darmstoorniséfcn kon hij donderdag niet trainen maar pillen van dokter Lap brachten snel hulp. Met Bols is Nottet in de tweede groep ingedeeld op grond van de goede verrichtingen van Ard Schenk in Oslo en zijn hogere waarde als Nog kleine kans voor de KDC RIJSWIJKSE DAMCLUB PROMOVEERT. Door ook het Schoonhovense D.E.Z. met 12—8 aan haar zegekar te bin den, heeft de damclub Rijswijk zich verzekerd van een plaats in de com petitie van de Zuidhollandse Hoofd klasse. De nederlaag van DEZ geeft het Katwijkse KDC een theoretische kans op promotie. De Katwijkers kregen een punt extra, doordat VOV in de wedstrijd tegen KDC haar papieren- lid A. den Besten onrechtmatig had opgesteld. Zijn party werd verloren verklaard, waardoor de overwinning met 11—8 naar KDC ging. Tegen het met negen man uitko mende Constant II had KDC heel wat moeite. De Katwijkers wonnen met 119. Gedetailleerd: J. Passchier (KDC) J. v. d. Doe (Constant II) 02; J. ZwaanF. Koopmeiners 11; Ar v. Beelen—J. Buller 2—0; J. Schone- veld—H. Klein 0—2; F. Spierenburg— G. W. Rijkhoek sr. 2—0; J. Duyven- bodeJ. Akkerman 20; H. Klin kenbergS. de Bel 02; J. Gotwaldt G. N. Staneke 1—1H. Koelewijn G W. Rijkhoek jr. 1—1; J. Heems kerk—n.o. 2—0. Overige uitslagen: VDVDCR 8 12; DEZ—Rijswijk 8—12. Daar de wedstrijd Constant 2—Rijs wijk voor de laatste ronde van ge nerlei belang is, is de uitslag hiervan op 1010 bepaald. De stand luidt thans: 1. Rijswijk (promoveert) 59; 2. DEZ 46; 3/4. KDC, Constant 2, resp. 44 en 54; 5. DCR 4—3; 6. VDV 4—0. Het programma van de laatste ronde luidt: DCR—KDC en DEZ— VDV, waarbij DEZ aan een gelijkspel reeds genoeg heeft om te promoveren. Kangeroes verloor met2-3 LEIDEN Kangeroes heeft gis teravond de winst niet cadeau ge geven. Zandvliet, de Haagse forma tie die al jaren behoort tot de betere hoofdklassers, won weliswaar n met heel kleine marge. De score 415, 15—4, 21—19, (na 14—7(, 6—15 en 1215. Kangeroes speelde bij vla gen bijzonder goed met sterk se ren (Coos Taconis) en uitstekend smashen van vrijwel de gehele ploeg. Het blijft toch jammer dat Kange roes zich niet in de hoofdklasse heeft weten te handhaven Er zitten abso luut voldoende mogelijkheden in de ploeg. Wanneer de zaken een beetje naar wens gaan dan halen Pieter Bas van Duiven bode cs. op alle onder delen van het spel een ruim vol doende. Dan is de aanval goed ge varieerd met steek set-ups en goed geplaatste pushes over het blok bul ten bereik van de verdedigers in het achterveld. Maar als er even achtereen raak wordt geslagen door de tegenstanders dan vallen er gaten, dan wordt er al dan niet met stem verheffing gepraat en dan worden er prompt onnodige en onverantwoorde risico's genomen, die de afstand in de score snel in het voordeel van de tegenstanders vergroten. Zandvliet wast dank zij die slechte eigenschap van Kangeroes een moeilijke vijfde set en daarmee de zege binnen te halen. Het weer Göteburg leeft op het ogenblik der de angst van slechtere standigheden. Terwijl gisteren de zon uit een wolkenloze hemel straalde en de temperatuur tot dicht bij het vriespunt steeg wordt vandaag in de middaguren sneeuwval verwacht. De organisatoren hopen dat het allemaal zal meevallen, want er zijn reeds ve le stemmen opgegaan om Göteburg in de toekomst uit te schakelen van titelgevechten wegens de onzekere weersfactoren. De nieuwe kunstijs baan in Johnny Höglins woonplaats Karlstadt vormt voor Göteburg een ernstige bedreiging. Niet minder dan 80 000 toeschou wers, onder wie 12 000 Noren en 4.000 Nederlanders, worden in het Ullevi- stadion verwacht, hetgeen een nieuw record zou betekenen. Zij zullen van daag een lange schaatsdag beleven, want de 5000 meter vergt niet min der dan 18 ritten. Het hadden er zelfs 21 kunnen zijn als de kansloze deelnemers uit Oost-Duitsland, En geland en Zwitserland waren ver schenen, maar tot ieders opluchting trokken zij zich terug. Dat was overigens niet het geval met de Australiër Colin Coates die gisteren met een enorme plastic kan- geroe onder de arm in het rijders- centrum binnenkwam. Te laat zelfs voor de inschrijving maar door de goede zorgen van de Nederlanders Dick de Vroomen en Wim de Graaff mag Coates toch aan de start komen. Een kangeroe zou hem echter ruim schoots verslaan. Indeling De indeling van de ritten is: 500 meter: 1. Schenk (Ned.)Zimmermann W.Dld) 2. Ko6kinen (Finl.)Ishihata (Japan) 3. Kaplan (Rusl.)Höglin (Zw.) 4. Thepenier (Fr.)Strutz (Oost) 5. Verkerk (Ned.)—Malisjin (Rusl.) 6. Maier (Noorw.)Blatchford (V.S.) 7. Hodges (Can.)Thomassen (Noorw.) 8. Gillarduzi (It.)Sandler (Zw.) 9. Traub (Did.)—Coates (Austr.) 10. Stiansen (Noorw.) Kertsjenko (Rusl.) 11. Enock (Can.)Matoesevitsj (Rusl.) 12. Bols (Ned.)Frankl (Oost) 13. De Riva (It.)Suzuki (Japan) 14. Nottet (Ned.)—Wurster (V.S.) 15. Launonen (Finl.)Guttormsen (Noorw.) 16. Tveter (Noorw.)—Lavroesjkin (Rusl.) 17. Eriks (Ned.)Nilsson (Zw.) 18. Helen (Finl.)alleen in de baan 5000 meter: 1. EnockMatoesevitsj 2. SchenkThomassen 3. De RivaHöglin 4. KoskinenSuzuki 5. VerkerkMaier 6. ZimmermannKaplan 7. StrutzLaunonen 8. StiansenHodges 9. SandlerGuttormsen .0. WursterIshihata .1. MalisjinBols .2. GillarduzziNottet .3. LavroesjkinTraub .4. ThepenierCoates 5. FranklNilsson .6. Eriks—Helen 7. KertsjenkoBlatchford .8. Tveter, alleen in de baan. 9 Wielrennen Voordat het start schot klonk van de zesdaagse in het Antwerpse sportpaleis is een pro gramma van wielerwedstrijden afge- werd. De Nederlander Jaap Oudkerk werd winnaar in een stayerwedstrijd over 40 km voor beroepsrenners. Voor hem werd een tijd van 36 min sec. genoteerd. Tweede en derde den de Italiaan De Lillo en de Ne derlander Van der Lans op resp. één ronde en 5 en 150 meter. 9 Zwemmen In Kimberley. i Karin Muir op 26 en 27 Januari de wereldrecords op de 100 en 200 meter rugslag van de Canadese Elaine Tan ner verbeterde, heeft de Zuidafri- gaanse zwemster gisteren een per soonlijk duel van haar voorgangster gewonnen. Karin Muir won de yards rugslag met minimaal verschil van Elaine Tanner. De tijd vai winnares was 1 min. 7.8 sec. Elaine Tanner tikte aan na 1.7.9. Vijf interlandwedstrijden DEN HAAG De Nederlandse dames tumploeg, die de laatste Jaren grote vooruitgang heeft gemaakt, gaat een druk Olympisch seizoen tegemoet. Het Koninklijk Nederlands Gymnas tiek Verbond heeft voor de turnsters met het oog op een eventuele uitzen ding naar de Olympische Spelen in Mexico een groot aantal interland wedstrijden op het programma staan. In vier maanden tijd komt de natio nale top vijf maal in actie tegen sterke tumlanden. In al deze wed strijden wordt een z.g. achtkamp af gewerkt. de verplichte oefenstof voor Mexico en keuze oefeningen. Alle ont moetingen duren dan ook twee dagen. De serie interlandwedstrijden wordt geopend met een uitwedstrijd tegen Italië op 27 en 28 april. Waar de wed strijd wordt gehouden, is nog niet be kend. Een maand later op 25 en 26 mei komen de Nederlandse turnsters in Drachten voor een bijzonder zware opgave te staan. Tegenstander is dan Hongarije, dat bij de wereldkampioen schappen van 1965 in Dortmund als vijfde eindigde. In juni volgen twee uitwedstrijden. Op 15 en 16 Juni geeft Nederland waarschijnlijk in Kattowice Polen re vanche voor de nederlaag, die het vorig jaar oktober in Winschoten leed (183.45—179,35). Veertien dagen later (29/30 juni) volgt de jaarlijkse wedstrijd tegen West-Duitsland. Het treffen vindt in Nordhom plaats. Op dezelfde data is in Wattenscheid een ontmoeting tussen de Duitse en Ne derlandse jeugdtumsters vastgesteld. Het Nederlandse supporters- Zweedse stad namen de Nederlan- legioen kwam gisteren in Göte- ders reeds de gebruikelijke feest- borg aan. Op het station van dehouding aan. VOETBAL PROGNOSES de Diverse telegrammen heeft KNVB maandagavond verstuurd om aan het schaarse inhaalprogramma van morgen nog een „blauwe" wed strijd toe te voegen. Ook twee Leid- se verenigingen ontvingen per snel- post bericht, dat zij morgen de wei In moeten. UVS speelt 's morgens om 11 uur, vanwege de wereldkampioen schappen schaatsenrijden, in Gouda tegen GSV en LFC trekt naar Hout- rust, waar HBS gastheer zal zijn. UVS zal tegen het laaggeplaatste GSV op de nodige weerstand kunnen rekenen. Het spel van de Gouwena ren is bekend. Eén versterkte defen sie met een rommelig patroon, moei lijk om daar een juist aanvalsspel te genover te zetten. Een Leidse zege lijkt toch waarschijnlijk. Hoe langer echter de openingstreffer uit blijft, des te moeilijker zal het voor de Leidenaars worden. De ploegen uit de tweede klasse A zullen zich wel zo langzamerhand afvragen, wie nu wel de kampioen van hun af deling moet worden. Het aantal kan didaten voor de titel is na de laatste nederlagen van LFC en Laakkwar tier weer flink toegenomen. Ondanks de regelmatige nederlagen, die ook LFC lijdt, tellen de kanaries nog steeds mee en bezetten zelfs nog de Roemenië Als vijfde tegenstander fungeert op 6 en 7 juli in Den Haag Roemenië, dat de plaats inneemt van wereld kampioen Tsjecho-Slowakije, dateer eerder gedane toezegging niet gestand kon doen. Het KNGV heeft ook nog een af spraak voor een uitwedstrijd tegen Oostenrijk. In deze wedstrijd, die waarschijnlijk ook nog voor de Olym pische Spelen wordt gehouden, staat alleen vrije oefenstof op het pro gramma. Het herenprogramma ziet er als volgt uit: 21 april: Kopenhagen: De nemarkenNederland; 22 juni: Win- terthur—Nederland; 28 sept.: Neder land—Beieren (jeugd); November: NederlandEngeland en Nederland Bern; 21 dec.: Nederland— Rijnland. HBS, dat vorige week Laakkwartier kansloos, lieft, zal ook voor de geel zwarten niet licht te verteren zijn. LFC zou er goed aan doen deze keer maar niet op een misstap van Laakkwartier te rekenen. Voor Bodegraven staat de afgelas te wedstrijd van vorige week tegen De cijfers van sporttoto nummer 33 zijn: Eerste prijs: f 158.434,65. Vier mel dingen bruto f 39.608.60. Tweede prijs: f68.418.90, 122 meldingen per kolom f690. Derde prijs: f43.209.45.488 mel dingen per kolom f 90. RKDEO op het programma. Er lijkt op het eerste gezicht niets veranderd, dus ook nu geven we Bodegraven een kans op een gelijkspel. SJZ, dat in de laatste 2 wedstrij den tegen ASC 3 punten vergaarde, riet de kans op behoud van het vier deklasserschap nu levensgroot voor rich. Het zal voor de Zoeterwoude- naren wel een stimulans zijn om het bezoekende Altior morgen minstens en gelijkspel te houden. Docos zal het in de Kikkerpolder tegen Con cordia H lang niet gemakkelijk krij gen. Of komen de roodwitten nu ein delijk eens „los"? De positie, die de Leidenaars tot nu toe op de ranglijst hebben ingenomen, komt ons toch wel wat laag voor. Good-old ASC zal zo langzamerhand alle aanwezige krachten moeten samenbundelen om zich voor teruggang naar de Afde ling te behoeden. Wij geloven voor alsnog niet, dat de roodzwarten mor gen aan de De Kempenaerstraat het sterke BMT van het lijf kunnen hou den. In de Rijnstreek lijken de den WaddinxveenTonegido phia—Hoek v. H. op uilt te draaien. Europese titel driebanden Niet minder dan elf driebanders zullen van 12 tot en met 17 maart in Madrid strijden om de Europese titel en tevens om vier plaatsen in het we reldkampioenschap, dat eind april in de Westduitse stad Düren wordt ge speeld. De deelnemers voor Madrid zijn titelverdediger Raymond Ceule- mans uit België, zijn landgenoot Lau rent Boulanger, de Nederlandse kam pioen Cees van Oosterhout, de Oos tenrijker Johann Scherz, de Frans man Roger Hanoun, de Westduitser Ernst Rudolph, de Portugees Mario Ribero, de Deen Kurt Christensen, de Zwitser Jean Blanc en de Spanjaar den Claudio Nadal en Avelino Rico. Het staat inmiddels reeds vast, dat het wereldkampioenschap in Düren met 10 deelnemers zal worden ge speeld, die in twee poules worden in gedeeld. Uitgenodigd voor dit toer nooi zijn titelhouder Ceulemans en de kampioenen van Noord- en Zuid- Amerika en Japan. Voorts zullen er twee Duitsers deelnemen, zodat er voor de overige Europese kandidaten vier plaatsen overblijven. „Discriminatie van het blanke ras" Het Internationaal Olympisch Comi té heeft gisteren de jonge Afri kaanse staten aangespoord geen rassendiscriminatie ten opzichte van het blanke ras toe te pa en htm voorgenomen boycot va Spelen van Mexico niet uit te Het verzoek van generaal José de Clark (Mexico), een van de vice- presidenten van het Internationaal Olympisch Comité, was gericht Jean Claude N'Ganga, de secreta ris-generaal van de overkoepelen de Afrikaanse sportraad aan d vooravond van de vergadering vai die raad in Brazzaville. Zoals bekend heeft het IOC tijdens de Winterspelen van Grenoble Zuid-Afrika onder bepaalde voor waarden toegestaan deel te nemer aan de Spelen van Mexico. De Afri kaanse raad vergadert in Brazza ville om te proberen een gezamen lijk standpunt te bepalen over de deeineming van Afrikaanse sport lieden in Mexico. Tijdens hun vergadering in Addis Abeba hebben de ministers van Buitenlandse Zaken van de landen aangesloten bij de organisatie voor Afrikaanse eenheid, eenstemmig besloten dat him landen de Spelen van Mexico zullen boycotten. Inmiddels heeft Maleisië gedreigd niet naar Mexico te gaan, tenzij het IOC Maleisië kan overtuigen dat er een volledige rechtvaardi ging voor de beslissing, Afrika in Mexico toe te laten is. Veertien landen hebben tot nu toe defini tief besloten niet in Mexico uit te komen. (Door Frans Henrichs) U wist het waarschijnlijk neg niet, maar het is best mogelijk, dat de gouden Franse skiër, Jean-Claude Killy, nog verre familie is van Grace Kelly, prinses van Monaco. Franse journalisten hebben dat „ont dekt". Een der voorvaderen van de „adelaar van Val dlsère", zo als Killy allerwegen in de nog steeds uitbundig jubelende Franse pers wordt genoemd, was een Ier, die Kelly heette en als huursoldaat naar Frankrijk kwam om onder Napoleon te dienen. Na de ineenstorting van diens keizerrijk bleef de Ierse vechtjas Kelly in Frankrijk en de naam verfranste na enkele geslachten in Killy en „dus" kan Jean-Claude Killy best fa milie zijn van Grace Kelly, al dus mijn collega's. Tja, het kan ook wel wezen, dat wielrenner Jan Janssen een verre neef is van actrice Kitty Janssen en Toon Hermans eigenlijk tot dezelfde clan be hoort als een in midden-Neder land bekende slager, die dezelf de naam draagt. Trouwens meende ik in de Zweedse ijs hockeyer Leif Henriksson geen bekende belaatstrekken te her kennen? Het verhaal Killy-Kelly te kent de bijna ziekelijke ver ering, die momenteel in Frank rijk bestaat voor het ski-feno meen. dat drie gouden medail les veroverde, zij het dan, dat de laatste slechts werd binnen gehaald na een serie incidenten met Schranz. die bijna leidde tot de hervatting van de Frans- Oostenrijkse oorlogen. Ik ben nog een pear dagen in Frankrijk gebleven en reed van Grenoble naar Camargue bij de Middellandse Zee. In die Rhonedelta met kudden vecht- stieren en halfwilde paarden bij de „gardians", de cowboys van dit Europese wilde westen, meende ik de ratelende body- checks, ijzige „icings", skies, Sleeën en schaatsen te kunnen vergeten, dacht ik. Ja, Ja Ik wendde het stuur naar Cailaird, waar je de kudden stie ren kunt zien grazen, als je de weg weet. En als je er de weg niet weet, moet je weg wezen, want nog geen vreemdeling heeft een ontmoeting met een groep „taureaux de combat" kunnen navertellen. Een gajrdlan hield rustiek op een wit paard gezeten een oogje In het zeil. De man, die ik nog van zo merse zwerftochten kende, kwam van zijn „erin blanc" af en ramp der rampen zag de parkeerkaarten van de Olympische Winterspelen ach ter de voorruit van mijn auto. „Wat zeg je wel van Jean- Claude", vroeg hi) enthousiast. .Formidabel, nietwaar? En een eerlijke jongen. Heel anders dan die Schranz. Oostenrijkers zijn toch niet te vertrouwen. Hitier kwam er toch ook vandaan. „Ja, een geweldenaar die Kil ly", antwoordde ik, „hoe is het eigen]ijk met de stieren?" .Ach, Bosco heeft een vent te grazen genomen die te dicht in de buurt kwam. Maar Ja, je weet hoe het is met Bosco. Doet of hfj naar links loopt en gaat in eens rechts in de aanval. Die beroemde Spaanse matado- ren zouden met de stieren uit onze manades geen raad we ten. Wat jammer anders van die Christina. Maar Carolina en Johanna hebben goud?" De overgang overviel me wat, maar gelukkig herinnerde ik me, dat Carry Geijssen door de Franse televisiecommentators Carolina werd genoemd, Ans Schut volgens hen naar de naam Johanna luisterde en Stien Kaiser Christina heette. Het was duidelijk dat deze „na tuurvriend met slechts de glin sterende sterrenhemel boven het hoofd" in zijn „caJbane" niet alleen een paardenhoofdstel aan de muur had hangen, maar dat er in „hot nederige stulpje" ook nog een televisietoestel stond. „En Christina heeft nog wel de hele winter op de kanalen rond Delft geoefend", zei hij. „Hoe weet je dat?" vroeg ik bijna sprakeloos. „Uit Paris Match", antwoord de hij. Ik reed naar Aigues Mortes, waar Lodewijk de Heilige, die daar aan de kruistochten begon, nog steeds als standbeeld staat te dromen in het midden van het dorpspleintje. In dit dromerige, middel eeuwse vestingstadje stapte ik een café binnen enhoorde een dispuut tussen enkele jonge lui over de vraag of Killy nu een Porsche had besteld of een Ferrari. „Een Porscheeen Por sche. schreeuwde een sproe tig jongmens. „Het Staat in l'Equipe. Hij heeft een Porsche gekocht in een speciale oranje kleur". ,Als dat zo doorgaat, ontdek ken ze nog dat Jean-Claude eigenlijk familie is van ons vors tenhuis", dacht ik, maar schar relde de bef aamde Franse sport krant op. En ja hoor, daar stond het in vette letters: „De oranje Porsche die Killy belet om te slapen". En daaronder een heel verhaal, hoe het Franse ski- wonder in Grenoble nooit wak ker had gelegen uit angst geen medailles te veroveren, maar wel omdat hij vreesde de Porsche sportwagen in oranje niet op tijd geleverd te krijgen. „Killy heeft de auto zelf ge kocht", stond er nog in, ter ge ruststelling van IOC-president Avery Brundage. Waar hij het geld vandaan haalde om deze geenszins spotgoedkope auto te betalen, stond er niet bij. Wel dat race-manager Von Hanstein als geschenk van de fabriek een stereo-radio in de wagen had aangebracht, omdat de Frans man vorig jaar in een Porsche 911 zijn klasse had gewonnen tijdens de Targa Florio-sportwa genraces op Sicilië, samen met auto-journalist Bernard Cahier. En zo ging het verder. In de badplaats Grau du Roi, stelden werklui bij een glas rode wijn verbaasd vast, dat Noorwegen de machtige Sowjet-Unie had be dwongen en het sterkste land was geweest op de Noorse ski- nummers, terwijl Nederland het hardrijden op de schaats had beheerst en Frankrijk duidelijk het Alphine-skiën. En daar waren we dan weer Killy, Killy, Killy. Het is om gek van te worden. Jean- Claude, die nu al in sommige Franse kranten de „Killyman jaro" (verbastering van de naam van een hoge berg in oost- Afrika) wordt genoemd, is hier zo populair, dat hij de Are de Triomphe zou kunnen krijgen, als hij erom vroeg Augustinus was Waterpolo team sterkste rijder HEERENVEEN Op de kunstijs baan van Heerenveen zijn gisteren de kampioenschappen van Zuid-Hol land gehouden. De titel bij de heren was voor Augustinus (Hoek van Hol land), die de 500 meter won in 43,8, de 1500 meter in 2.25,5 en de 3.000 meter in 5.09,6. tweede werd Klos (Hoek van Holland), die een tijd maakte van 5.08,4. De titel bij de dames was voormej. H. van der Meulen uit Rijswijk, die zowel de 500 meter (54,7) als de 1000 meter (1.57,5) won. Mej. Barkmeijer (Den Haag) werd kampioene op de kortebaan. Augustinus werd bij de he ren ook eerste op de 160 meter korte baan. IJshockey Op de Tilburgse kunst ijsbaan heeft TYSC Trappers gister avond met 142 gewonnen van Rot terdam, dat met drie Canadezen van Den Bosch was versterkt. De tus senstanden van deze wedstrijd, uit het toernooi om de Coupe der Lage Landen, waren 30, 60 en 52. Er waren 500 toeschouwers. Op de Haagse kunstijsbaan heeft HIJS HOKIJ gisteravond met 5—6 verloren van Kitzbühel (Oostenrijk). eerst tegen Spanje MILAAN Het Nederlandse wa- terpolozevental, dat in het Olympisch kwalificatietoernooi, dat van 3 t/ra 8 juni in Milaan wordt gehouden, een eerste plaats moet behalen om van uitzending naar Mexico verzekerd te zijn, speelt op de eerste dag van het toernooi tegen Spanje. Achtereenvol gens ontmoeten onze landgenoten In poule A België (4 juni), Gr.-Brittan- nië (5) en Oostenrijk (eveneens 5 juni). Op 7 en 8 juni worden de fi nalewedstrijden gespeeld, waarin dc winnaars en de nummers 2 van elke poule zullen uitkomen. Het vierlandenwaterpolotoemooi tussen de ploegen van Nederland. Italië, Joego-Slavië en Hongarije zal op 13, 14 en 15 april in het Brabant- bad in Den Bosch worden gehouden. In hetzelfde bad ontmoeten op de 16 en 17 april de jeugdzwemploegen van Nederland en Zweden (geboortejaar 1953 en later) elkaar. Skieën De Canadese Nancy Greene heeft gisteren in Chamonix de afdaling van de 33ste Aplberg- Kandahar-skiwedstryden gewonnen. De winnares van het vorig jaar, dc Oostenrijkse Christ.] Haas, eindigde op de tweede plaati De Britse Di- vina Galica werd derde.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 6