Cyprus kiest morgen Onrustige „studenten' in een drietal steden MAKARIOS KRIJGT KAPER OP DE KUST Hr eidas ^Qgenda Triomf van het onfatsoen bij herdenking in München MET EEN ENKEL WOORD „Roolvink wil grote greep op de lonen H A A G SI AGENDI PAGINA S LETDSCT! DAGBLAD ZATERDAG 24 FEBRUARI 198! Frappant is, dat India noch Paki stan tenvolle tevreden zijn ge steld door de uitspraak van een internationaal tribunaal over het om streden moerasgebied van Koetsj. Men zou de gevolgtrekking kunnen maken, dat de scheidsrechters een juiste beslissing hebben genomen, die de ene noch de andere partij aan leiding tot vreugde geeft. Zoals men weet betreft het hier de z.g. „rann" van Koetsj, een zoutmoeras aan de Arabische Zee, waar twintig jaar geleden, toen Brits-Indië uiteenviel in India en Pakistan, vergeten is een nauwkeurgie grenslijn te trekken. Het gevolg was, dat beide landen in april 1965 naar de wapens grepen, blijk baar een soort oefening voor de oor log om Kasjmier, die ruim een maand na het einde van de schermutselingen om de „rann" (eind juni), in alle hevigheid uitbrak. Twee jaar lang heeft een scheidsgerecht in Genève zich gebogen over de geschiedenis van de eigendomsrechten. En nu ls dan de beslissing uit de bus geko men, die negentig procent van dit gebied aan India heeft toegewezen en de resterende tien procent aan Pakistan. Vooral de oppositie tegen de regering van mevr. Gandhi toon de zich zeer verontwaardigd. Zij had blijkbaar verwacht, dat de gehele „rann" aan India zou worden toege wezen. Wat deze Indiase bezwaar den vooral hoog zit, is het feit, dat het besluit van het tribunaal met slechts twee van de drie stemmen werd genomen. Een nogal wonderlijk argument, dat weinig begrip verraadt voor de beginselen van de democra tie. De vraag is of mevr. Gandhi erin slagen zal die opposanten tot rede te brengen. Want nu er zo'n zware strijd in Vietnam woedt heeft Azië allerminst behoefte aan nog meer conflictstof. Maar wat maakt men zich druk over een zoutmoeras, zal men vragen. Alleen Pakistan heeft immers het voordeel, dat de toegewezen tien procent als weide grond gebruikt kan worden, terwijl India zit opgescheept met een stuk grond, dat de helft van het jaar door zeewater overstroomd is en voor de rest van de tijd een droge woestijn is. Het antwoord ligt besloten in de veronderstelling, dat de „rann" rijk is aan olie en aardgas. Helaas, dat is intussen nog allerminst zeker en berust alleen op speculatie. Bevat deze grond inderdaad waardevolle stoffen, dan kan men zich indenken, dat de partijen voor hun rechten zijn opgekomen. Maar als dit nu eens niet het geval zou blijken te zijn, dan hebben twee enorme staten ge krakeeld om een stukje waardeloos land ter grootte van een kwart van de oppervlakte van Nederland Roemenië heeft na aanvankelijke aarzeling, dan toch besloten deel te nemen aan het overleg tussen communistische partijen, dat volgen de week in de Hongaarse hoofdstad Boedapest gaat beginnen. Die bespre kingen vormen dan weer de grond slag voor een latere wereldconferen tie, waarop Moskou de gelegenheid zou willen aangrijpen Rood-China uit te stoten. Het gaat de Sowjet-Unie erom een poging te wagen haar ge schonden gezag wat op te poetsen door rebellen tot de orde te roepen of. indien zij daarvan niet gediend zijn, van de rode broederschap uit te sluiten. Maar het toverwoord „solida riteit" heeft zijn glans verloren. Be tekende het vroeger „zich klakkeloos voegen naar de voorschriften van het Kremlin", thans is het de aanduiding van een zekere geestverwantschap, die evenwel niet langer onafwendba re politieke gevolgen heeft. Dit laat ste is duidelijk gebleken uit de hou ding van de Roemenen. Wij willen wel naar Boedapest komen, zo lieten zij weten, maar wensen niet, dat het overleg dóór en op de latere wereld conferentie neerkomt op het kritise ren van de politieke lijn van enige zusterpartij, onverschillig of die al of niet vertegenwoordigd is. En aange zien er bij beide besprekingen geen Chinese vertegenwoordiger zal zyn. kon die Roemeense eis alleen maar betrekking hebben op Peking. Mos kou heeft zich gedwongen gezien zich by de Roemeense voorwaarden neer te leggen. Dat betekent amderzyds ook weer niet, dat de houding van de Chinezen onbesproken zal blyven. Want als de afgevaardigden toch een maal by elkaar zyn, kan er achter de schermen heel wat gediscussieerd worden zonder dat de Roemenen zich over schending van beloften kunnen beklagen. In het openbaar zal echter aan het voorbehoud van Boekarest voldaan moeten worden. Een man als Brezjnew, Sowjet-Ruslands voor naamste vertegenwoordiger, zal daar mee terdege rekening moeten hou den. Wel een bewys, dat Moskou's volstrekte overwicht voorgoed tot het verleden behoort en dat een machti ge staat als de Sowjet-Unie zich moet schikken naar de conditie* van een betrekkelyk kleine satelliet als Roe menië Moskou werd, om het in echt- Nederlandse polder-styi te zeggen, van dwingeland tot ingeland, d.wz. van onbetwiste heerser (zoals in het stalinistische tydperk) tot gewoon lid van een belangengemeenschap. De Hongaarse party functionaris Komoc- sin formuleerde het kortgeleden in enigszins andere woorden, maar wel met dezelfde bedoeling, toen hy schreef, dat het Kremlin er niet meer naar streeft de leider te zyn van de rode wereldbeweging, maar de „geestelyke vader" van een groep geiykberechtigde partyen. Als Amerikaanse gebouwen in Cai ro in vlammen opgaan of in Moskou met stenen worden bekogeld, pleegt de plaatseiyke politie er werkeloos by te staan totdat de vernieling een peil heeft bereikt, dat nog net op de rand is van aanvaard bare proporties. Maar als er zoals dezer dagen gebeurde een bomme tje ontploft btf het raam van de Sowjetrussische ambassade in Wash ington, biedt de Amerikaanse rege ring haar verontschuldigingen aan, (Van onze speciale verslaggever) In de eiland-staat Cyprus worden zondag presidentsver kiezingen gehouden. Donder dagavond hield dr. Efdokas, de eveneens Grieks-Cyprische te genstander van de regerende aartsbisschop Makarios, in Ni cosia's Hilton-hotel een pers conferentie. ALLES HANGT VAN ANKARA AF Afdokas beschuldigde het apparaat van Makarios ervan hem kn elke uitlngsmogeiykheid te dwarsbomen. Bij radio en televisie kreeg hy geen zendtyd en het apparaat zou econo mische machtsmiddelen gebrui ken om personen en hele dorpen aan Makarios's kant te krygen. Diezelfde avond nog werd een te gen persconferentie gehouden, waarin werd betoogd dat de Cyprische om roep nu eenmaal neutraal is en aan gezien president Makarios zelf geen campagne voerde, ook Efdokas geen zendtyd kon krygen. Wat de pres sie betreft werd Efdokas uitgedaagd met ook maar één voorbeeld te ko- Natuuriyk heeft Efdokas geiyk al hy het bestuursapparaat een grote voorsprong toekent op het gebied van mogelykheden tot stemmingmakery voor de stemming. Cyprus is klein en iedereen is op de een of andere wyze wel met het regeringslichaam verbon den. Aan de andere kant kan men van een president niet eisen dat hy aft-reedt en het organiseren van ver kiezingen overlaat aan een interim bewind zoals Afdokas wil. Dit ge beurt onder geen enkel presidentieel bewind. Onwezenlijk Efdokas's bescheiden persorganen en meetings wordt niets in de weg ge legd en morgen wordt de laatste de monstratie gehouden in de hoofdstad nadat twee voorafgaande in Limas sol en Famagusta niet veel om het ïyf hadden gehad. Het biyft een onwe- zeniyk Don Quichotte gevecht dat Ef dokas voor de Enosls de aansluiting by Griekenland voert. Het meest pa radoxale is dat men juist in zyn ge lederen veel meer verbetering tegen de huidige Atheense junta ontmoet dan in de persorganen van Makarios. Alleen de communistische pers is ook fel op haar manier. Men is in Efdokas' zeer koningsge zinde groep vooral gefrusteerd dat de junta de grote Enosis-stryder en Cy prische halfgod, zoals hy genoemd wordt. Grivas heeft teruggeroepen, benevens duizenden Griekse militai ren en zodoende de Enodis onder- mynd. Maar men mag zich hierdoor niet laten ontmoedigen aldus de Ef- dokianen. luchtbrug zal instellen dat er vlieg velden worden aangelegd in de Turk se zone en dat spoedig een helikop- ternet zal worden ingesteld. Mocht een helikopter worden neergescho ten, dan zullen de Grieks-Cyprioten nog niet gelukkig zyn, aldus de ver- vaariyk biyde Turkse nieuwslezer, die ter meerdere duidelykheid ver- aankondigde: „en nu onze Turken De grote vraag blyft Inderdaad hoe Ankara op de prolongatie van Makarios' mandaat zal reageren. Aan de ene kant is er de laatste we ken een duidelyk streven bü de Turkse regering betere betrekkin gen met Athene te bewerkstelligen en men zou volgens Cyprische pers stemmen zelfs uit zyn op herleving van het plan-Acheson dat indertyd door Papandreoe werd verworpen. Aan de andere kant is er een ster ke stroming in de Turkse pers een automatisch van Eosis-plannen ge zuiverde Makarios als onderhande lingspartner te aanvaarden en in derdaad te trachten hem de consti tutionele concessies af te dwingen voor de Turkse minderheid waarvan ook Efdokas beschuldigend spreekt. Waarby dan van Turkse zyde zal Het Grieks-Cypriotische drie manschap in de gloriedagen van de Enosis (de aansluiting bij Griekenland)Alle drie hebben ze aanzienlijk aan macht inge boet. President Makarios heeft in eigen huis concurrenten, Papan dreoe is afgezet als Griekse pre mier en generaal Grivas mag zijn tweede vaderland Cyprus niet meer binnenkomen. worden ingestemd met het principe van biyvende gemengde samenle ving van Grieken en Turken op het eiland. Na zondag staat niet zozeer Nicosia alswel Ankara voor een gro te keus. Verwijten Merkwaardig is ook de wijze, waarop men elkaar wederzyds ver- wyt de Turken in de kaart te spe len. De Makariospers verwijt Efdo kas sympathie te koesteren voor het oude plan van Acheson dat de Ame rikaanse diplomatie nog niet heeft laten varen en dat neerkomt op „dubbele Enosis": het grootste stuk Cyprus by Griekenland en het klein ste bij Turkije. Efdokas verwyt Makarios dat hy zyn mandaat alleen zoekt om by voorbaat gedekt te zyn voor het thuisfront met de constitutionele concessies die hy de Turken wil ge ven in het kader van de oplossing die volgende maand onder auspi ciën van Oe Thant moet worden ge vonden. Die concessies zouden be staan uit federale rechten voor de verspreid over het eiland wonende Turkse minderheid. In de wat onwezenlyke stilte waar in deze verkiezingen worden gehou den staat de Turkse macht nog steeds als mogelyke storm die erop kan volgen. Het Turks-Cyprische ra diostation Bayrak (-vlag) hoont de Grieks-Cyprioten in Griekstalige uit zendingen dat Turkije spoedig een spreekt de president er nadrukkelyk zyn afkeuring over uit en doet de po litie al het mogelijk om de dader op te sporen. Dat is nu het verschil tussen hier en ginds, zegt de „Chica- Tribune". En het blad voegt er de ns aan toe, dat andere regeringen, ar ook ter wereld, een gelyke zorg i de dag zullen leggen als commu nisten en andere anti-Amerikanen hun behoefte aan geweld op bezit tingen van de Verenigde Staten po gen bot te vieren. Een redelyke eis naar aanleiding van een sprekend voorbeeld. En nu de straatterreur in allerlei vorm hoogty viert en hoogst opmerkelyk uitsluitend te gen de Amerikanen is gericht, mag er wel eens aan herinnerd worden, dat er nog zoiets als fatsoensnormen bestaan, die ten aanzien van alle partyen in acht genomen dienen te worden. Wie meent die normen on bezonnen te kunnen overschrijden, bedenke dat men dan niet de ander treft, maar de waarde van het eigen standpunt volledig te grabbel gooit. Meer dan honderd studenten heb ben gisteren de faculateit d.er let teren van de universiteit in Rome bezet. Zy raakten daarbij slaags met de politie, die hun de toegang wil den beletten. Eerder op de dag de den zich soortgelijke ongeregeldheden by de bouwkundige faculteit. Vijf studenten werden gearresteerd omdat zy op een toren in de buurt de presidentiële ambtswoning een Vietcongvlag hadden gehesen. De moeilykheden. die zich sinds drie maanden aan alle universiteiten in Italië voordoen, zyn het gevolg ontevredenheid onder de studen ten over een hervorming bij de ho gescholen. De Chineesgezinde com munisten onder hen hebben de over dracht van het bestuur van de uni versiteiten van de studenten geëist. In de universiteit van Mün chen hebben gisteren studenten ge probeerd een plechtigheid ter her denking van de in 1943 door de na zi's terechtgestelde studenten Hans en Sophie Scholl en prof. Huber te verstoren. Ongeveer 2000 studenten zaten op de galerijen, toen by het begin van de herdenkingsrede van prof. Bussmann pamfletten naar be neden dwarrelden, waarin beweerd binnenland Jeugdbend opgerold Met de ar restatie van zes scholieren heeft de Deventer politie een eind gemaakt de activiteiten van een wydver- takt en zeer goed georganiseerd com plot van jonge dieven. De scholieren, leerlingen van u.l.o. en middelbare scholen en allen rond de 14 jaar oud, stalen onder andere honderden grammofoonplaten om deze by be langstellende medescholieren te ver kopen. Het zestal leverde zelfs op be stelling. Het onderzoek van de politie duurt nog voort en strekt zich nu ook uit tot de vele „klanten". De grammofoonplaten waren afkomstig uit verschillende winkels. buitenland Locomotief of weduwe Het hu- welyk van een 66-jarige Engelse we duwe en een 62-jarige mynwerker in Sunderland gaat niet door, omdat de man niet bereid bleek een door hem vervaardigd model van een stoom locomotief uit zijn slaapvertrek te verwyderen. De locomotief ruim 1,20 m hoog en 2 m lang en bekroond met het beeld van een Griekse godin staat naast zijn bed. Hy wil het model daar houden, omdat hy er zo nu en dan nog wat aan wil knutselen. De weduwe is onvermurwbaar.Jk wil niet voor gek staan door naast een stoommachine op het tweede plan te komen." „Tijgeeuw" overleden In Man chester is de „tygeeuw" van de Bel- levue-dierentuin in zyn slaap overle den. Het dier kwam 12 jaar geleden de diergaarde aan als geschenk i de sultan van Marokko. De waar- van het beest was zo'n 40.000 gul den. En als u het nog niet wist: een tijgeeuw is een kruising tussen een tyger en een leeuw(in). Corruptie in Nigerië Vier oud ministers van de staat van het mid denwesten in Nigerië hebben een week de tyd gekregen om 56.000 Ni- geriaanse ponden (ongeveer 480.000 gulden) terug te storten in de staats kas, omdat zy zich dit bedrag tydens hun ambtstermyn onrechtmatig zou den hebben toegeëigend. Uitspraak aanvaard Zowel India als Pakistan hebben thans officieel de uitspraak van een Internationaal tribunaal in Genève inzake de toewy- zing van de „rann" van Koetsj, een omstreden zoutmoeras, aanvaard. Beide landen zullen zich aan de uit spraak houden. In hoger beroep John Patier, een vroeger lid van de Amerikaanse na zi-party, is in Arlington (Virginia) tot twintig jaar gevangenisstraf ver oordeeld wegens moord op de leider de party, George Lincoln Rock well, op 25 augustus vorig jaar. Pat- Ier ls meteen in hoger beroep gegaan en op een borgtocht van 40.000 dollar vrygelaten. Hy zei de rechtbank na dat vonnis was gewezen: „Ik weet dat ik Rockwell niet vermoord heb. Wat ik ook mag zyn, ik ben geen moordenaar". Cubaanse daders De geheime or ganisatie „Cubaanse macht", waar toe Cubanen behoren die tegen pre- Castro van Cuba zyn, heeft meegedeeld verantwoordelyk te zyn voor de bomaanslag van woensdag ochtend op de Sowjetrussische am bassade in Washington. „Cel nr. 2", die in Washington is gevestigd, heeft de aanslag gepleegd, aldus een me dedeling aan de pers. Er worden .we aanslagen aangekondigd op vertegenwoordigers van landen, die handelsbetrekkingen onderhouden met Cuba. Oogst van zes maanden Tydens acties tegen communistische onder- mynende activiteiten in noord-Suma- tra zyn in een half jaar 630 personen gearresteerd, zo meldt het Indonesi sche persbureau Antara, dat zegt, dat in dit gebied nu vyfduizend commu nisten gevangen zitten. Japanse minister afgetreden De Japanse regering heeft gisteren toe gegeven aan een eis van de opposi- tiepartyen door het ontslag te aan vaarden van minister van Landbouw bosbeheer Koeraisji. Deze had op februari de Japanse grondwet. larin het voeren van oorlog wordt uitgesloten, „gek" genoemd, daar Japan voor de bescherming van zijn vissers op andere landen is aangewe zen. De oppositiepartyen de socia listen, de sooiaal-democraten en de Komeito party weigerden daarop nog langer aan het parlementair werk deel te nemen, totdat minister Koeraisji van zyn functie ontheven was. Volledig presidentschap De in- vloedryke Indonesische moslempartij Nahdatoel Oelama heeft zich gisteren achter degenen geschaard die gene raal Soeharto tot volledig president benoemd willen zien. Een van de lei ders van de party, Soebtsjan, die te vens vice-voorzitter is van het volks congres, herinnerde er aan, dat de Nahdatoel Oelama vorig jaar maart al met een desbetreffend voorstel was gekomen, maar dat Soeharto er destyds weinig voor scheen te voelen. De partij gelooft dat de generaal, op het ogenblik nog waarnemend presi dent, er nu anders over denkt. werd dat de spreker tot de „Duits- land-stichting" behoort. Deze stich ting, die elk jaar drie „Konrad Ade- ;r-prijzen'" voor journalistiek, li teratuur en wetenschap verleent, wordt door critici een te sterke nei ging naar rechts verweten. Prof. Bussmann kon zijn telkens door ge schreeuw onderbroken rede slechts met moeite tot een goed einde bren gen. De herdenking vond plaats in de zaal waar 25 jaar geleden de jeug dige broer en zuster Hans en So phie Soholl, die tot de verzetsgroep „Witte Roos" behoorden, pamfletten hadden verspreid. Zy werden korte tyd later door de Gestapo gearres teerd. De vader van Hans en Sophie Scholl had voor de byeenkomst de studenten verzocht de plechtigheid niet te verstoren, maar zyn kinde ren en de andere studenten dié we gens verzet tegen het nazi-regime waren omgekomen in stilte te her denken. Meer dan 6000 studenten in Ma drid hebben gisteren bevel gekre gen de faculteit voor politieke- en economische wetenschappen te ver laten omdat de autoriteiten van de universiteit „een ongeautoriseerde bij eenkomst vrezen". Het bevel werd gegeven door de onderrector, prof. Velarde. Er deden zich geen incidenten voor toen de studenten de campus verlieten. Mee het toenemen van de onrust daalt het aantal studenten dat de colleges volgt, in het byzonder dat van de geneeskunde. De studenten aan de rechtsfaculteit zyn een sta king „van onbeperkte duur" begon nen. Tydens incidenten werden gis teren ongeveer 30 studenten aange houden. Schuttersveld Verlichtingsactie ANWB. 10 uur voorm.-4 uur nam. Den Burcht Carnaval ..Nut en Ver maal" 9 uur nam. Microtheater. Imperium met „Korc- speelt „Nltochka". ZONDAG Zijlsingel 2. Volle-Evangelie-zending. Spr. evang. J. zyistra. 10 uur voorm., film „De Titanic". 7.30 uur nam. Pinkstergemeente (Oude Rijn 3). Spr. dhr. J. Eikerbout 2 uur nam. Gerecht 10 Spefl Beweging Univer- Blaauw- Spreekster W.D. Hooglandse Kerkgracht 28. L.J.V. .De Hooglanders" carnaval 8 uur nam. Rynlands Lyceum (M. H. Tromp- aan 1). Gem voor oorspronkelijk christendom afd. Oegstgeest. Spr. evang N. v. d Brugge. 7.30 uur nam. Steenschuur 6. Kerk van Jezus Chrls- de heiligen der laatste dagen. komst Hum Verbond. 10.15 Film „De Titanic' Rest. De Doelen. Leldse Amateurfo- tografenvereniging. 8 uur nam. Stadhuis Gemeenteraad. 7.30 uur Rest Van der Heyden. Jaarvergade ring A.R. Kiesvereniging III 8 uur Schouwburg.^ K. en O. Toneelgroep Stadsgehoorzaal (koffiekamer). Lunch, bijeenkomst Ned. Maatschappy voot Nijverheid en Handel. Spr. dr. p. s els over de vrije loonpolitiek. 12,30 Camera-theater. „K. en O.-film e maand „The pink panther". 7 .15 uur nam. Schouwburg. K. en O. Toneelgri de menselijke figuur beeldende kunst. 8 uur nam. DONDERDAG Staalwijk. Leldse Tuiniers- en mistenver. „Door Eendracht Verbon. den". Spr. dhr P. Staffeleu ovi Jaarsheesters. 8 uur nam. Nieuw Minerva. Expogé. Spr. J.^Ide^nburg over „Egypte en zyn bui Gebouw Chr. Soc. Belangen. Ned, Chr. Bond van Overheidspersoneel. Spi dhr. J. H. van der Jagt wij nog inspraak?" 8 uur Oegstgeest (raadhuis). Afscheid bur. gemeester H. L. du Boeuff. Buitenge. ceptie 5-6 Turmel, 25 jaar hoofdleidster. 5— Evangelie-zending. Spr. evang. J. Zijlstra. Schouwburg. K. en O. Toneelgroep Centrum „Een dag uit de dood van verdomde Loewietje". 8 uur nam. Charlotte de Bourbonhof Elektroni- caclub „De Detector" 7.309.30 uur Pardoeza (Doezastraat) Politiek tref punt 8.3012 uur nam. Universiteit: Centre culturel francais „Dagboek van een Jonge blinde speleo- Orkest. dirigent Pierre Boulez. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal) ttir- J - 7—8 Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten WOENSDAG Gebouw Chr. Soc. Belangen Vrou wenbond C.N.V. Lezing over arbeids- therapie. 8 uur nam. Stadhuis (trouwkamer). Spreekuur sociale raadsvrouw 4-6 uur nam. „Imperialistische tijger" is niet van papier Het „imperialisme", in de Chinese terminologie graag aangeduid als pa pieren tyger, is dit naar Russische opvatting beslist niet. De Sowjet russische minister van Defensie, maarschalk Gretsjko, is van mening dat het gevaarlykste wat men kan doen is de vyand te onderschatten en zich te sussen met de gedachte dat men sterker is. Hy sprak tydens een byeenkomst in het Kremlin ter ge legenheid van de vyftigste verjaar dag van de Sowjetrussische strijd krachten. De maarschalk, die uitvoer tegen de „reactionaire en agressieve krachten", met name in de V.S., verklaarde dat de Sowjetrussiche strijdkrachten in alle omstandighe den met en zonder kernwapens kunnen optreden en over wapens be schikken. waarin de jongste weten- schappelyke en technische ontdek kingen zyn toegepast. Zijn gehoor applaudisseerde luid, toen hy Stalin noemde, die in de wereldoorlog opperbevelhebber maar men klapte ook, toen hy de namen van verscheidene slachtoffers noemde van zuiveringen, die ir jaren dertig door Stalin onder hoge militairen werden uitgevoerd. RAADSELS VOOR N.V.V. Het NVV heeft de indruk, dat mi nister Roolvink ernaar streeft een grotere greep op de loonpolitiek te krygen dan anderen voor hem. Zijn optreden roept herinneringen op aan zijn bemoeienissen met de lonen als staatssecretaris, een periode die door de voorzitter van het college van ryksbemiddelaars ls gebrandmerkt als „de meestonwaarachtige" die ons land heeft gekend. Het NVV is van oordeel, dat de „vrye" loonpolitiek, zoals de vakbe weging die met de werkgeversorga nisaties is overeen gekomen en zo als de regering die heeft aanvaard, er op neer komt, dat de minister slechts in „uitzonderiyke" gevallen zyn „uiteindelyke verantwoordeiyk- heid" laat gelden. Het is voor het NW een raadsel hoe het optreden van de minister met betrekking tot de eerste serie collectieve arbeids oveeenkomsten voor 1968 te rijmen valt met de afgesproken spelregels. De cao's, waarvan de termijn waar binnen goedkeuring moet volgen met drie weken is verlengd, betreffen het schoonmaakbedryf, het glazen was- sersbedryf, de lederware nindustrie, de apothekersassistenten, de havens en de ondernemingen Hypsos. Gie- lissen, Stegman (alle drie betrokken by tentoonstellingsbouw), Bala- mundi en houtindustrie Brabant- Aalst. De verlengingsperiode voor de ze cao's eindigt op 29 februari. Het NVV is benieuwd hoe minister Rool vink zal oordelen. Nieuwe regeling O in Frankrijk voor visinvoer De Franse regering heeft de EEG- commissie In Brussel meegedeeld, dat zij met ingang van maandag nieuwe minimumpryzen zal toepas sen voor vUf vissoorten, te weten gul, wyting, koolvis, makreel en schol. 14 Jaar. Dageiyks 2.30, 7 Zondag 2.30, 4.45. 7 en 9.15 Liclo „Ik. Jan Adi Jaar. Dagelijks 2.30, ZorJ - -- nachtvoorstelling „De grote stilte", 9.15 Rose Panter", 14 jaar. Luxor „De vampier J 18 Jaar. Dagelijks 2.3 PartJi' Zondag '2^30^45."7 Rex „Superman contra de Dagelijks 2.3 i 9.15 9.15 i Vrijdag en zaterc Zondag 2.30, 4.45, 1 „De getemde feeks", Astra Arizona Coi Spanky's kwajongensstrek® ondagmiddag 2.30 uur. TENTOONSTELLINGEN Pieterskerkgracht 9: Tentoonstellii ■an werk van leden „Ars Aenr3 Jaturae". Zaterdag en zondag 3 lur nam., overige dagen 7.3010 ïam. (t/m. 17 maart). LakenhalTentoonstelling van keningen uit de collectie J. F. Boom. Werkd. 10 uur voorm.4 i Tentoonstelling „Joni Nederlandse Kunst". Werkd. 10 ui ~oorm.4 uur nam. Zond. 14 ;am. (Tot en met 3 maart) De Lakenhal: Dag 104 -4 uur m Galerie V. d. Vlist (Botermarkt Tentoonstelling grafiek Ad 14 uc en bronsplastieken Armand v. u Geopend dinsdag t/m zaterdag i- 6 uur nam. (tot 1 maart). Oudheden <8 fuTïa Legermuseu: uitzondering (zondag 1-5 i 28): Werkd. 10 uur Steens tr. positie Ji ;ie Jai uur nam., t.e.m. 12 maart. (Rondli dingen dinsdag en donderdag a rentoonstefl Kt Wassenaar (Kunstzaal Heuff). positie Annemarie van Zanten-E en Ek van Zanten. Maandag t/m. terdag 10-5 uur; bovendien dlnst avond 8-10 uur (t.em. 13 maart). Avond- en nachtdienst der apotheh Geopend voor spoedeisende gevalU Centraal Apotheek. Breestraat 20552. Apotheek R. van Breej lenburg te Leiderdorp is de geh geopend. De Oegstgeestse Apo op zondag 25 febr. gesloten va tot 24 uur. Apotheek Voorschoten 5 februari geslote Zaterdagmorgen tot 10 uur rw plege men de eigen huisarts, daan tot zondagnacht 24 uur de dokten telefoon 2 22 2 2. ZATERDAG 24 FEBRUARI Kon. Schouwburg, 20.15 uur naDili.. Arena: „De I de grote koninf i Cal „Psst" Inge T Paviljoentheater, 20.15 s Komedie: „The Fantasticks". Poppentheaters Guido van r.30 uur: „Koning Vip -.-ank Kooman, 14.30 uuj giraffe". ZONDAG 25 FEBRUARI mid Kon. Schouwburg. 14.00 uur en cob; u.: Haagse Comedie": ..Belcher's gelui Circustheater. 14.30 uur: Eduardo< Pueijo, piano. Poppentheater Guido van W 14.30 uur: .Koning Vip en de kaf i Frank Kooman. 14.30 uur: ..Het nekacheltje". Theater in de Steeg, 20.30 uur: Haagse Troubadours: Ton Maas, 1 DINSDAG 27 FEBRUARI Joseph's Place. 22.30 uur: CaW Comlque, o.l.v. Wik Horn: .Angela Comlqüe, o.l.v. Wik Horn; „Angela Kurzaal, 20.15 uur: Het Resident

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 2