PARIJSE MODE: ALLES KAN EN ALLES MAG LEID SC H DAGBLAD ÖjQgöH^C&3<®OSöH^<3§<S<£©3C*<^e§^^ 1 Marokkaanse en alle andere Oosterse sieraden zijn de finishing touch hij DIOR's cocktail-haremjaponnen. 2 Een originele vondst van F ER AU D. deze zwarte, wollen avondjurk met wit-rode applicaties en gegarneerd metgewone zwarte plastic kraaltjes en knopen. 3 JACQUES HEIM zette deze juffrouw in de kanten bloeirjen, witte en marine blauwe margrieten om precies te zijn, die stuk voor stuk op een katoenen V- halsjurkje werden genaaid. 4 Een jurkje in 1930-stijl met zwart dubbelknoops bovenlijfje en vlak onder de boezem een alleen aan de zijkanten geplisseerde oranje rok, bedacht door LANVIN. 5 De nieuwe mode van YVES ST. LAURENT: „72" genaamd, een ensemble waarvan de broek geheel is bedekt met donkerrode pailletten. Het jack is van roze satijn. De ceintuur heeft dezelfde kleur. (Van onze modemedewerkster) 6 Of u het nu mooi vindt of niet, tot over de kuit reikende creaties krijgen in Parijs steeds meer voet aan de grond. LANVIN garneerde dit exemplaar van witte dunne wollen crêpe met zwarte biezen. 7 Bepaald zeer klassiek is dit caramelbruine mantelpakje van CASTILLO, gegar neerd met een grote witte organza strik. de avondjurken Voor iedereen: Zwarte lange japonnen met kleu rige applicaties, gastvrouw pantalonensembles van dikke kant, lange japonnen met als u durft van doorzichtig batist zoals bij Yves Saint-Lau rent of gewoon een traditionele gedecolleteerde avondjurk met een lange rok van struisveren. Tenslotte is het wellicht van belang om voor deze zomer te noteren dat de Parijse couturiers meer brood zien in bloot. Volgens Courrèges zal het niet lang meer duren of de boezem zal bij alle cocktail- en avondjurken zichtbaar zijn. Yves Saint Laurent is het roerend met hem eens. maar of dat dan wel zo'n succes zal worden is de vraag, per slot van rekening is de „top less-mode" van een paar jaar geleden ook als een nachtkaars uitgedoofd. Voor jonge meisjes: Broek jurken van Brabants bont bij Laroohe, of een doe-het-zelf japon van Esterel, zo'n exemplaar gemaakt van gevoerde net-vitrage naar eigen keus te garneren met vil ten figuren, bezette manchetknopen en niet te vergeten een overgooier met baret, das en blou se. Het valt voor dit voorjaar en deze zomer moeilijk te zeggen wat mode is en wat niet. De Parijse couturiers zijn het in tegen stelling tot het afgelopen seizoen niet eens geworden over één consequente lijn. Dat houdt in, dat de vrouw wat haar garde robe betreft kan kiezen uit een reservoir aan mogelijkheden. Alles kan en ook alles mag. Heeft u genoeg van uw mini- jurkje, dan vindt Pierre Cardin een kasteelvrouw japon met de zoom iets over de kuiten de beste keus. Toch raken de uitersten elkaar, vrijwel alle couturiers beschikken over een paar „Bonny and Clyde"-creaties voor de zo mer. Het zijn van die soepjurken uit de jaren dertig, waarvan u er misschien nog een paar op de zolder heeft hangen Neen, flatteus zijn zelfs de verkorte ver sies niet. Voor de niet meer zo jonge vrouwen, die wellicht hadden gehoopt, dat de terug keer van de 1930-mode voor haar einde lijk weer eens de kans zou zijn om mee te doen, zullen de gangsterjurkjes een teleurstelling zijn, want eigenlijk zijn ze alleen geschikt voor bijdehande meisjes beneden de 18. Voor de niet meer zo jeugdige vrouw: Kost schooljurkjes met een verhoogde taille zoals bij Lanvin, met bloemen geappliceerdeV-halsjapan- nen zoals bij Heim, volantjurken zoals bij Ricci. de mantelpakjes Voor jonge meisjes: Bonny and Clyde-pakjes, tailleurs met korte capes. De niet meer zo jeugdige vrouw: Klassieke pak jes met lange sterk getailleerde dubbelknoops jasjes, zoals bij Lanvin en Castillo en grijze flanel tailleurs met brede geplisseerde rok. Wat de rest betreft is de Parijse mode ln te delen in categorieën voor iedereen wat anders, iets ohiques of iets geks, een grabbelton vol ideeën. Om maar eens een greep te doent de jurken de mantels Voor jonge meisjes: Getailleerde dubbelknoops Jassen. De niet meer zo jeugdige vrouw: swag gers en cape-mantels, zoals bij Balmain, Balen- ciaga en Givenchy. de cocktailjurken Voor iedereen: Kanten tot boven de knie rei kende japonnen met zomen of zakken bezet bloemcorsages of kralen. Of organza creatie pofmouwen of een overvloed aan volants.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 21