Raad voor Scheepvaart behandelt ramp TM I tüLO Sassenheim LABORATORIUM- BEDIENDE ACTUEEL Wereldgebedsdag Aanvoer beperkt met oplopende prijzen MARKTBERICHTEN C. J. J. DUIJNDAM administratief medewerkster BIJVERDIENSTE een huis of flat LEIDSCH DAGBLAD! ERVAREN TYPISTE TE KOOP MODERNE 4-KAMERFLAT BEZORGERS GEVR. AUTO'S TE KOOP GEVRAAGD PAGINA 10 LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 24 FEBRUARI 19 - Teramntense kotter verging een jaar geleden bij Helgoland De Raad voor de Scheepvaart in komen. De TM I kon nauwelijks meer Een van de getuigen, de Harling- se schipper A. J. van Dalsen, stelde het scherp toen hij verzuchtte: „Be- Amsterdam heeft in een uren vergen, de zitting een onderzoek ingeste'd naar de scheepsramp die een jaar ge leden de kotter Termunten 1 bur gemeester Van Kampen" en de Duitse reddingsboot „Adolf Berm- pohl" trof waarbij zeven personen het leven verloren. De Raad en de Inspecteur voor de Scheepvaart worstelden met de vraag: „wordt er door de viskotterschippers niet te veel risico genomen". Als eerste getuigen traden op de vader en de oom, die zelf jaren als schipper op de „Burgemeester Van Kampen" had gevaren, van de omge komen 28-jarige schipper Jacob Vos uit Termunten. De kotter (ln 1960 gebouwd, uitste kend onderhouden, voorzien van alle moderne navigatiemiddelen en uitge rust met een motor met 140 pk. was •en dag voor de ramp in Helgoland aangekomen. Het weerbericht van 22 februari 's avonds voorspelde wind kracht 5 tot 7 en men besloot naar de visgronden te vertrekken. In de och tend van 23 februari gaf het weer bericht een stormwaarschuwing. De TM I reageerde pas tussen 10 en 11 uur op het slechte weerbericht. Het lukte schipper Vos niet meer Hel- goland te bereiken en in volle zee werd de kotter door het noodweer overvallen. Op het eerste noodsein zette de een jaar oude Duitse red dingboot Adolf Bermpohl" koers naar de kotter. Om kwart over vijf kregen de schepen elkaar in zicht maar de reddingboot kon niet langzij manoeuvreren en al spoedig werd be sloten dat de drie bemanningsleden het schip zouden verlaten. De red dingboot zette daartoe een redding- vlet over boord, bemand met twee van de vier bemanningsleden van de „Adolf Bermpohl". Zij slaagden erin de drie vissers van boord te halen. Bij een poging de vijf man van de vlet aan boord te brengen schijnt een geweldige grondzee de mannen over vallen te hebben met gevolg dat zo wel de vijf man in de vlet als de twee man nog aan boord van de grote red dingboot te water raakten en ver dronken. De vlet werd de volgende dag met zijn kiel boven drijvend ge vonden, de „Adolf Bermpohl" werd onbemand aangetroffen. Van 2 Ne derlanders werden de stoffelijke res ten geborgen. Overmacht De inspecteur van de Scheepvaart de heer Van Doom, meende dat de ramp op zichzelf overmacht is ge weest. De vraag of het beleid van schipper Vos juist is geweest, zei hij dat er rekening mee moet worden gehouden dat nog niets was gevangen. Het was dus aanvaard baar dat op basis van het niet on gunstige weerbericht van de avond tevoren naar de visgronden ls uit gevaren. Op grond van het zeer on gunstige weerbericht 's morgens had men echter onmiddellijk een veilige haven moeten opzoeken. Mevrouw Rathie Selvaratnam is een Ceylonse vrouw, die behoort tot de Anglicaanse Kerk. Ik had eerder nog nooit van haar gehoord en u waarschijnlijk evenmin. Haar naam is ons nu bekend geworden, omdat hij de liturgie voor de wereldge bedsdag 1968 heeft samengesteld. Zij is trouwens op het ogen blik voorzitster van het Wereld-Comité. Voorheen waren de leden van dat comité alle afkomstig uit de Verenigde Staten. In juli 1967 echter is er in de staat Indiana een bijeenkomst gehouden van plm. 100 vrouwen uit 42 landen, die met elkaar gesproken hebben over de mogelijkheden en moeilijkheden van de Wereldgebedsdag. V erdraagt elkanders moeilijkheden Zij hebben elkaar leren kennen en elkaar op de hoogte gebracht van de byzondere omstandigheden en vaak: noden van de landen die zy vertegen woordigden. Ook het Landelijke Co mité van Nederland had een afge vaardigde gezonden: mej. M. S. M. Holsteyn, secretaresse van de Oecu menische Raad van Kerken. De con ferentie heeft in ieder geval aJl direct een resultaat gehad. Er werden ver tegenwoordigsters van landen bui ten de Verenigde Stoten in het comi té opgenomen: een voor Europa en één voor Azië. Nog slechts twee dus, wat me bepaald een minimum lijkt, een goed begin voor verdere uitbrei ding met leden van buiten Amerika. Want waarom zouden (in een wereld comité!) Afrika, Australië en Zuid- Amerika moeten ontbreken? Het is eigeniyk vreemd, dat ondanks het feit, dat de wereldgeschiedenis over de gehele wereld wordt ge houden (nu reeds in 160 landen), het besturende hoofdcomité niet in ge- lyke mate is meegegroeid. Wel is het opvallend dat de vertegenwoordig ster van Azië, mevr. Selvaranam, dus biykbaar meteen voorzitster werd. Tenminste voorlopig, want nog dit jaar zal in Zweden weer een con ferentie gehouden worden, waar o.a. de definitieve samenstelling van het wereld-comité op de agenda staat. Vaste datum Er is nog een ander besluit geno men: de wereldgebedsdag zal voor taan niet meer worden gehouden op Kom over de brug In tal van Leidse wijken wordt momenteel hard gewerkt aan de voor bereiding van de binnenkort lande lijk te houden inzameling „Kom over de brug", een actie, welke wordt gevoerd ten bate van het werelddia- konaat. Onder leiding van de heer Huigen kwam gisteravond in de Betlehem- kerk 't actie-oomité in Leiden-Noord bijeen. Deze vergadering werd ook bygewoond door de heer M. O. Kam steeg, voorzitter van District III (Zuid-Holland-Noord). Het werven van 200 medewerk (st)ers was het belangrykste punt van bespreking. Deze medewerk (st)ers zyn tóngend nodig om de offerzakjes te brengen èn weer op te halen op resp. 18 en 22 maart. Elke medewerk(st) er zal 15 a 20 bezoek-adressen krygen. Me dewerking werd al toegezegd door o.a. een aantal dames van de NCVB. Wie bereid is 2 x 90 minuten te geven aan deze actie kan zich mel den by mevr. R. M- Smits-Clif- ford, Abr. Crynssenstraat 21. Ook in de Professorenwyk en de Burge- meesterswijk is deze actie van start gegaan. Medewerkers in deze wijk kunnen zich opgeven by de heer C. J. W. Brittyn, Roodenburgerstraat 63. de eerste vrijdag in de belijdeniswe- ken, maar op de eerste vrijdag in maart. Een vaste datum dus, wat ze ker voordelen zal bieden. In ieder geval zal er voortaan niet meer té weinig tijdsruimte zijn tussen de week der gebeden in januari en de Wereldgebedsdag. Vermeldenswaard is ook nog dat het Landeiyke Comité een uitbrei ding heeft ondergaan door de toetre ding van een Rooms-Katholiek lid. Om nu, na al deze algemene wetens waardigheden romdom de wereldge bedsdag, terug te keren tot de dag die nu aanstaande is, allereerst nog lets over de liturgie. Het is niet verwonderiyk dat de Aziatische constitutie van Christen vrouwen, toen zy de opdracht kre gen de liturgie voor 1968 samen te stellen, mevr. Selvaratnam vroeg, het namens haar te doen. Mevrouw Sel varatnam, die vele conferenties van Christenvrouwen in Azië, Afrika en Amerika bijwoonde, kon dus by haar werk putten uit een ryke ervaring en een veelheid van bronnen van het Christelyk geloof. Het thema van de liturgie is: Verdraagt elkanders moeilykheden (Gal. 6:2). In schriftlezingen, liederen en ge beden staan de begrippen liefde, saamhorigheid, rechtvaardigheid, eenheid en vrede centraal. By de ge beden treffen wy er één aan uit het Engelse gebedenboek, een gebed uit India, een uit China, het ook by ons zo bekende gebed van Franciscus van Assisi en als kern, samenvalling en afsluiting van alle gebeden het Onze Vader. I11 Leiden Nu zult u willen weten waar en wanneer precies de diensten in Lei den gehouden worden. De datum is vrydag 1 maart a.s. De plaatsen: in 't centrum „de Lutherse Kerk" (Hoogl. Kerkgracht)in Leiden Zuid west de St. Antonius Kerk (Boshui- zerlaan); in Leiden wordt de Petra- kerk (Surinamestraat)in Leiderdorp Zoeterwoude de R.K. Meerburgkerk (Hoge Ryndyk). Alle diensten beginnen om 8 uur. In alle diensten zal een collecte wor den gehouden. De opbrengst wordt landelyk verzameld en 't belangryke bedrag (ln 1967 was het f41.500) is bestemd voor zendingswerk in ruime zin van de verschillende kerken, waartoe de deelenemers aan de diens ten behoren. Vanaf 9 uur 's morgens zal de Oud Katholieke Kerk (Zoeterwoudse Sin gel) geopend zyn en gelegenheid bie den voor persooniyk gebed en medi tatie. Het Comité Wereldgebedsdag te Lei den roept u op om in groten getale deel te nemen aan een van de diens ten en u te scharen by de duizenden en duizenden die overal ter wereld op 1 maart 1968 hun gezameniyk ge bed zullen opzenden voor liefde, ge rechtigheid en vrede op deze barre, angstaanjagende wereld en voor de overwinning van het licht van Chris tus in de duisternis van ons eigen hart. A. HONNEF-BENDER. stond er maar een wet die ons zou dwingen byvoorbeeld by een ver wachting van windkracht 7 'n schuil plaats op te zoeken. Dan weet ie dereen waar hy aan toe is en loopt de voorzichtige schipper niet de kans dat zyn brutalere collega met een goede vangst aan komt terwyi hy zelf geen besomming maakt". De Raad zal later een uitspraak doen, wat voorzitter mr. Rosen Ja- cobson inmiddels niet belette de hoop uit te spreken dat de lering, die uit de ramp is te trekken, zal door werken. In zijn uitspraak sal de raad diep op het gebeurde ingaan, omdat re cente ongelukken met visserschepen een zekere onrust, ook in het par lement, hebben gewekt, en een dui- delijke stellingname gewenst lykt. Leidse veemarkt De weersomstandigheden van gisteren deden ons eraan her inneren dat de winter nog niet voorbij is. Het koude en gure weer beheerste dan ook het beeld op de Leidse veemarkt, die nog verre van een voorjaarsmarkt bleef. De aanvoeren in aiile rubrieken ble ven nog zeer beperkt. Ook was de belangstelling in de afdelingen fok- en gebruiksvee maar matig. In deze afdelingen nam men nog een af wachtende houding aan en hield de handel het by rustig. In de slachtvee-sectoren ging het aanmerkeiiyk beter, waarbij vooral het korte aanbod de handed beïn vloedde. De goede slachtschapen en -lam meren bleven erg duur en ook de vette koeien liepen by een zeer vlug ge handed in prys op. De totale aan voer bedroeg 1482 dieren. Gebruiksvee De aanvoer ln deze afdeling was vrij behoorlyk, doch de belangstelling was als gevolg van het koude weer wel minder en nog terug houdend. In de sector melkkoeien had de handel een zeer rustig ver loop. De prijzen wisten zich wel te handhaven maar er was toch ook een tendens van iets lagere lagere prijzen te bespeuren In de sector vare koeien ging het niet veel beter en hield de handel het by matig. Er waren weinig dieren van top kwaliteit aangevoerd, hetgeen in de notering tot uitdrukking kwam. Voor de gewone magere weiers liep de handel zeer rustig af maar waren de eerste kwaliteiten en goede vleesdie- ren goed te plaatsen. Notering: Melk- en kalfkoeien van f 925.— tot f 1225.— en f 1650.—, vare koeien van f 700.tot f 100.en f 1300.—. Jongvee Er was weer eens een klein aantal mooie zware pinken aangevoerd, waarvoor echter veel belangstelling maar weinig kooplust bestond. By een rustige handel lagen de prijzen hoog genoeg. Notering: f550.— tot f700.— en f825.—. Vette koeien In deze afdeling was er een tamelijk kleine aanvoer. Ook op andere markten waren deze week de aanvoeren kleiner, waarvoor geen direct aanwijsbare reden is op te geven. Hoewel het ln de vleeshan- del betrekkelijk rustiig bleef en men er zich zelfs over beklaagde niet de prijzen te hebben kunnen maken na dat de inkoop was, veroorzaakte het krappe aanbod by een nog redeiyke vraag een zeer vlugge handel met weer styvere prijzen. Notering per kg. geslacht gewiöht: vette koeien van f3.60 tot f 4.20 en f4.80, luxe dieren boven notering tot. pl.m. f 5slacht- stieren van f 4.20 tot f 4.70, worst koeien van f3.30 tot f3.55. Vette en nuchtere kalveren In de handel van vette kalveren kwam weinig verandering. Het kalfsvlees blyft duur waardoor de binnenlandse vraag niet groot is. Het korte aan bod hield de handel in evenwicht, waardoor deze redelijk verliep by vrijwel staande pryzen. Op de afde ling nuchtere kalveren was weer iets meer aanvoer en de vraag voor slaohtnuka's goed. In afwachting van een groter aanbod was er nog wei nig animo voor fok- en mestkalveren. Notering per kg. levend gewicht: vette kalveren van f3.30 tot f3.70 en f 4.slaohtnuka's van f 1.25 tot f 1.40 en f 1.60, fok- en mestkalveren van f 75.tot f 125.per stuk. Wol vee De vette schapen en vette lammeren bleven bij een zeer krap aanbod aanhoudend duur, voor al de ware en goede kwaliteits-vlees- dderen waren vreselijk duur. De en kele voor de expert aangeboden slachtdieren brachten hoge prijzen op. Ook voor bet binnenland was er nog een goede vraag naar slacht schapen. De handel verliep dan ook goed en stijf prijshoudend Op de af deling fokschapen was het aanbod weer iets ruimer, waaronder ook en kele stellen met jonge lammeren. Door de gure en koude weersomstan digheden was de animo echter ge ring en staakte de vraag. Notering: vette schapen van f 115.tot f 135 en f 165.vette lammeren van f 135.— tot f 180.— en f 215.—; enkele zware kwaliteiten ver boven note ring; fokschapen van f175.tot f 200.—. Varkens voor fok- en mesterij In deze afdeling nog weinig nieuws te melden. Er heerste nog een echte februari-stemming. Het aanbod was niet al te groot waardoor de handel met rustig tot nog redeiyk kon wor den bestempeld. Notering: drachtige zeugen van f350.tot f400.en f476.schrammen van f85.— tot 59f en f115.biggen van f65.— tot f70.— en f73. Slachtvarkens De varkensvlees- handel was erg moeilyk met lagere pryzen voor de onderdelen. Bij een behoorlyk aanbod en weinig export kwamen de pryzen weer enkele cen ten lager te liggen. Prijzen per kg. levend gewicht: lichte slachtvarkens van plm. f2.18 tot f2.20: lichte slachtzeugen van pl.m. f 1.60 tot f 1.70. De AVRO presenteert m genavond op Nederland 1Uit in Thuis", een programma rond zangeres Gré Brouwenstein, l mt in gesprek met haar echtgenmi dr. A. C. van Swol, die ook in programma verschijnt. AALSMEER, 23 febr. Bloemenvel- BOSKOOP, 23 febr. Coöp. Vellln hm ling. Anjers per stuk: William Sim 30 i Forsythea I 474860, II 39—33™ —35. Roze Sim 2734. White Sim 3127. IV 2319. V 1712, idem' 3542. G. J. Sim 3035. Dusty Sim bos 1109075, hljacinten 28 perl 20—24. Arthur Sim 24—33. Shocking Blauwe Druifjes 16 16 ct. per stop? Sim 21—26, Keefer Sim 24—33, Ge- i Wilgenkatjes 70—38 per bos. Pn 20—24, Orchid. Beauty 23— triloba vertakt 55—15 p. tak. Pn D.™l .on A olcmflflp Q0_ trUoba 4g494Q32 p. tak, 1 Mg Parel van Aalsmeer 80 100. Baccara 120145, Geh. Dulsberg 130—150. Furore 80—110. Jr. Miss 80 —105, Dr. Verhage 100125, Pink Sensation 90105, Super Star 110 130, Roselandia 90105. Nordia 85 110. Corall Princess 60—80, Carol 42 53, Red Gamette 4251, Marimba 4560. Diverse bloemen: Amaryllis 37 42, Cyclamenbloemen 110140. Euphorbia 6090, Freesia g. w. dub. 175165360, Gerbera 6585. Iris 200 —300, Iris Prof. BI. 300—480, Lelies kelk 46—59, Asp. Plumosus 100130. Tulpen 200270, Narcissen 100135. Stepman 4 kop 110—145, idem 2 kop 90105, Mar. Legraye 4 kop 75100, idem 2 kop 4065, Lavaliënsis 120— 170, Ludwig Spöth IOOt-115, Koster 80—100, Forsythia 50—69, Prunus serrulata 270325, idem triloba 60— 95, Idem vertakt 170216, sneeuw ballen 60—85. TE KOOP AANGEBODEN GROOT HERENHUIS met 10 kamers en bergzolder en SCHUUR met bollenstelling, ong. MO m2 vL opv. en ONDERGROND ong. 620 m2 aan de HOOFDSTRAAT te SASSENHEIM- Aanvaarding in overleg, vry van huur. Vraagprys f. 70.000.kJc. Bemiddeling Makelaar o/g, Golfbaan 38, Noordwyk a. Zee. Tel. 01719-2814 Bij het secretariaat van de Rijksverdedigingsorgani satie TNO wordt gevraegd een Haar taak zal o.a. bestaan uit het voorbereiden en notuleren van vergaderingen, de behandeling van bui tenlandse correspondentie en het verzorgen van perio dieke verslaggeving. De voorkeur gaat uit naar een accurate medewerkster, die in staat is haar taak zelfstandig te verrichten en die beschikt over een goede stylistische bekwaamheid, gedegen kennis van de moderne talen en vaardigheid in typen en steno. Belangstellenden voor deze functie dienen in het bezit te zyn van het einddiploma gymnasium, hbs of mms, by voorkeur aangevuld met een voortgezette opleiding. Schrifteiyke sollicitaties te richten aan de secretaris van de RVO-TNO, Koningin Marialaan 21, Postbus 208 te *8-Gravenhage. Bij het Laboratorium voor Fysiologische Scheikunde der R.U. te Leiden ia plaats voor een voor eenvoudige werkzaamheden. Salaris voor 17-jarige f. 238,72 per maand tot maximum f. 622,25 per maand Premie A.O.W. voor rekenine van de werkgever. Hij die bereid is In een prettige omgeving alle voorko mende laboratoriumwerkzaamheden te verrichten, kan zijn sollicitatie richten aan de administrateur van boven genoemd laboratorium, Wasesnaarseweg 62 te Leiden. Zoekt U thuiswerk, bentU in het bezit van een goede schryfmachlne en hebt U bo vendien routine in het typen van adressen? Stelt U zich dan met ons in verbinding. Bruto honorering minimum f 15,per duizend getypte adressen met een minimum van 2800 per week. GE TYPTE brieven onder nr. 71558 bureau van dit blad. Beschaafd echtpaar, werkzaam ln Leiden, i.b.v. urgentiever klaring A. zoekt met max. huur plm. f 120,- per maand. Brieven: kantoor FA. BALLEGO, Rynsburgerweg 133,Lelden üw sleutel veg, uw slot kapot? H. JANSE maakt elke sleutel, ook Uw slot. Heeft U haast, 't is geen bezwaar, wy maken alles in één dag klaar. H. JANSE het bekendste adres van Leiden HaarLstraat 129 '8 Maandags gesloten- Gevraagd leerling-kapster en aank. kapster. Tielemans Kapsalons GEVRAAGD: BONTNAAISTER Op klein atelier in het betere genre is plaats voor een BEKWAME BONTNAAISTER Voor allround kracht een zelfstandige job. Alb. de Vries TURFMARKT 11 Dagbladreclame stelt 0 tn staat op elke werkdag die U wilt, te adverteren U kunt altyd snel inha ken op de actualiteit, op byzondere gebeurtenissen en op de reclamecampag ne van een fabrikant ot importeur. Adverteert daarom re gelmatig in het de grootste krant voor Leiden en omgeving. Ruim 29.000 abonnees Komt in 6 van de 10 Leidse gezinnen! MAKELAARSKANTOOR J.VAN ITERSDN TE KOOP Royale vierkamerflat met blijvend vry uitzicht over vaarwater en polderlandschap aan de PARAMAR1BOSTRAAT te LEIDEN. Grote bergruimte in de onderbouw. Derde woonlaag. Leeg te aanvaarden. LEIDEN 0UDESINGEL188 TEL 01/10121772 Gemeente Katwijk Ter gemeentesecretarie wordt gevraagd eer Vereist wordt een diploma u.l.o. of middelbare school opleiding. Salaris in nader overleg te bepalen met inachtneming van opleiding, ervaring en leeftyd. Voor een ervaren kracht is een maximum salaris van f.674.bereikbaar. Indiensttreding zo spoedig mogelyk. Sollicitaties binnen een week na verschyning van dit blad in te zenden aan het bureau personeelszaken ter gemeente secretarie, waar tevens inlichtingen worden verstrekt. 2 jaar oud, zonnige woonkamer, grote keuken, royale betegelde douchecel, 2 balkons. Inclusief luxaflex, vaste vloerbedekking, doucheverwarming. f35.000,- k.k. In april leeg te aanvaarden. Te bevragen by Ir. H. Priemus, Corantynstraat 106, Leiden, tel. 41260. Na maandag 6 uur. N.V. DE ARBEIDERSPERS zoekt voor direct enige mannelijke of vrouwelijke medewerkers Aanmelden STEENSTRAAT 12, LEIDEN, TELEFOON 23038 Ook met schade. Vanaf 1960. Vlotte afwikkeling. Contante betaling. TELEFOON 070—674748. 250210, Ahdromedaiferi 9075, Conifèrengroen 5590 per fc1, "zalea v. Oosten 110130, Ai mbrosia 110, Easeulus 80 per b<ït KATWIJK AAN DEN RIJN, 23 Groenteveiling. Waspeen (per Lijn A-extra 7.608.30. Al 6.50—7.70, M 2.606.00, B-extra 9.30, 9.10, Cl 4.80—5.50. C2 1.80—3.10, renkool 104119, groene kool 34 knolselderie (per stuk) 916. 5690e rode kool 811. spruiten 167. uien (per kist) 4.60. Aan waspeen 256.000 kg., waarvan 171 kg. voor export werd verkocht. LISSE, 23 febr. '68. Plantgoed ling gladiolen. De aanvoer van pile 1 goed begint n ute verminderen, i partijen gingen vlot weg voor pende prijzen. Gladiolen 6/8 per/a,n Albion 1.10, Kiss Waltz 1.70, Ore5 Housley 1.80, Atlantic 2.20, Memj Day 2.10, Spotlight 1.50, Polygoon 1 American Express 1.80, Herman r der Mark 1.80, Oscar 1.70, Lovely eld lody 1.50, Pandion 1.50, Sans I fsai 4.50. Happy End 2.30, Uhu 1.50, lard Piersón 1.30. Stella Maris Carmen 3.10, Dr. Salk 2.80, Spie P Span 2.50, Palet 1.50, Life P -Hil 2.10, Morning Kiss 3.20, Bloen An tein 1.70. Aristocrat 3.10, Elan Dr. Fleming 1.60. Flower Song Nieuw Europa 1.80, Sneeuwpi daa 1.20. TER AAR, 23 febr. '68. Gro velling. Spruiten export A 1.41 1.39, D 1.18, spruiten blnnenlai isby 87—1.21, B 69—1.00, C 44, spr afwijkend 3743, witlof All, 1.12, BI 93—1.00, witlof A enW 961.08, witlof afwijkend 6795, Uiei lof stek 3580, uien 920, rat radijs I 43, idem II 35 per bos. B kommers E 4872, F 33, komkom stek 24 per stuk. RIJNSBURG. 28 febr. Bloeme - - 26 Pink Pearl 2 t ling Flora. Hyacinten Ostara 26 10—34. Pink Pearl Amarijllis 1444, Anthurium L'Innocence 30- 810. Am. Anjers: Witte Sim 2( I45 Rode Sim 28—34, Roze Sim 30 d; Carry Sim 2732. Crowly Sim 29 ,t G. J. Sim 3034, Arthur 32—36 rah Diba 28—30, Keefers 31—34'f"1 perance 2830. Rozen: Gamet 39, Baccara 125135, Carol 30 e e Zorina 4052 per stuk, Freesia's: den Yellow 125—150. White Swaï su» 175. Narcissen: Carlton 110 *rs Early Glory 100105, Harvest 130. Tulpen: Lustige Witwe 150 l._ Preludium 145150, Roland 175 Krelage 145150. v. d. Eerde 170, Demeter 185200. Chri tege Gold 145—155, Pink Attraction 275, Copland 190210, Snowdoi 275, Paul Richter 150175, doorn 150175, Promince 185 p Bellona 160—170, Pax 200—210. sen: 130290, Blauwe Druifjes 4 per bos. RIJNSBURG, 23 febr. Groen ling. Waspeen 320510, Idem A 700, idem BI 830—870, bree 'u S00, uien 230 per kist, rode fefI? is spruiten 100137 per kg. Icaj ZWOLLE. 23 febr. Veemarkt, voer: 1749 runderen, 764 gras! ren, 4074 nuchtere kalveren, 401 kens. 15 schrammen, 892 bigge T geiten. Totaal 7969. Prijzen per X1 neurende en versgekalfde koeiei 1400, neurende vaarzen 105CL neurende pinken 860925, koeien en vaarzen 10751400, s koelen per kg. gesl. gew. 3.50- tsch gustei koeien 9001100, gulste zen 9251115, gulste pinken 'T 7.75, graskalveren 375550, nu< &US kalveren 45155, nuchtere kal Qjge per kg. lev. gew. 1.251.60, gel' 60, vette schapen 130150, 1 ren 100130, 10-weekse biggen 170, drachtige varkens 375475,het varkens 300400, schrammen 95 biggen 6373, stieren per kg. 4.054.50, vette kalveren vette kalveren per kg. lev. dg 3.404.00. eken .....ïvoerp handel niet prijsh., gulste deiyk, prijsh.; pinken, tr&ag, P Ige varkens, rustig, prijsh.; graslr traag, prijsh.; vette kalveren u prijsh.; nuchtere kalveren stug prijsh.; biggen rustig; slacht! vlot, prijsh. aj WISSELKOERSEN. leint Amsterdam, 23 februari Londen 8.68%—8.69%; New tt ji 3.60%—3.60%; Montreal 3J land 3.31%; Parys 73.30%—73.35%; Ugd sel 7.26%—7.26%; Frankfort 90.21; Stockholm 69.77—69.82; rich 82.9082.95%; Milaan 5fteit •57.76%Kopenhagen Oslo 50.48%50.53 Wenen 1 Ij —13.96%; Lissabon 12.57%—12

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 10