Korte vergadering Oegstgeests raad Britten gaan de NAVO versterken Dinsdag beslissend fractieberaad KVP iOJDAG 23 FEBRUARI 1960 LEIDSCH DAGBLAD 'oorlichtingsavoncl over Itreekgewest Leiden de gisteren gehouden vergade- van de Oegstgeeste raad onder ling van de lco-burgemeester, de v. d. Voet ontbrak >r. Stapel jens ziekte. Overgegaan werd tot beëdiging en installatie van het aw benoemde lid mevr. B. Prins- iam (PvdA). De voorzitter sprak djn waardering over uit, dat een isvrouw met een groot gezin toch ttfd weet te vinden om werk doen voor de plaatselijke gemeen- iap. Hj de behandeling van, de brief, de bewoners van de Spaargaren- lat tot burgemeester en wethou- hebben gericht inzake de be- nting van de grond tussen die i 't ASC-terrein, deelde de Bitter mee, dat reeds voor het tenden van de brief door de ge rote een en ander is gedaan aan Inderdaad te dichte begroeienlng. dit moment kan evenwel niet vol- worden voldaan aan de wensen deze bewoners in verband met hoge kosten. heer C. Lagas (PvdA) wilde waarom het zolang duurt voor de brief van „Buitenlust" inzake bouw van 198 flatwoningen wordt andeld. Deze zaak is moeilijk ingewikkeld, aldus de voorzitter, ussen zijn de gevraagde gegevens vangen en kan de toezegging wor- gedaan, dat een preadvies in raadsvergadering van 28 maart de orde zal worden gesteld. Er it binnenkort een voorlichtingsa- d inzake Gewest Leiden, die wordt ;ewoond door raadsleden uit ver- leidene gemeentes. Onteigening de raad terug. Zonder dige discussie werd de nieuwe Drank en Horecaverordcning aangenomen. Enig bezwaar bestond tegen verpach ting van gronden, daar het scheen alsof de pachtprijzen nogal uiteen lopen. Besloten werd dat een uit spraak van de Grondkamer zal wor den gevraagd. Hierna waren onder wij svoorstellen aan de orde, die alle werden goedgekeurd. Bij de rondvraag informeerde de heer Van der Voort of een auto, die in maanden niet wordt gebruikt op straat mag blijven staan. „Ja" het antwoord, zolang het ding nog rijdbaar is kan de politie er niets aan doen. De heer de Graaf vroeg naar het rapport inzake de schoolspychologische dienst. Dit wordt schooladviesdienst, aldus wethou der Thom. Binnenkort kunnen ge- gegevens hiervoor worden verwacht Dit geldt ook voor de „agglomeratie- commissie"; na 4 maart komen de mededelingen. De heer Temminck wilde weten wanneer de gelden bin nenkomen van de bouwers, die grond hebben gekocht, doch nog geen bouw vergunning kregen. Dit krijgt nu spoedig zijn beslag, omdat de bouw vergunningen vlot worden verstrekt. De heer Brouwer kreeg te horen, ?r goede vooruitzichten zijn t.a.v. de bouw van de 3e openbare school. De heer Lagas kreeg ten antwoord dat het oude zwembad „Poelmeer" niet als jachthaven kan worden ge bruikt, daar op die plaats de nieuwe provinciale weg komt. Na enige in formatie over de plicht van de ge heimhouding door raadsleden in een besloten vergadering sloot de voor zitter op een voor Oegstgeest vroeg deze vergadering. )e gemeente heeft in verband met toekomstige verbreding van de ispoelweg het perceel nr. 15b aan weg nodig. Daar pogingen om perceel langs minnelijke weg te geen sucoes hadden werd voor leid een plan goed te keuren ike onteigening. Het betreft een rlopige goedkeuring daar de po- tot aankoop zullen worden rtgezet. Ir. Dorgelo wees op de iselijkheid van aanbieding van an- bedrljfsruimte en de heer J. P. wer herinnerde aan voorlopige ebruikneming. Met beide punten is ds rekening gehouedn, aldus de ireitter. Tegen de straataanleg voor reke- i ir. E. van Ree, die van een bungalow te bouwen, tond geen enkel bezwaar. Het tuur van de Leidse Spaarbank It zich op verzoek van B. en W. eld verklaard gratis aan de ge rote een deel van het trottoir het bankgebouw aan de Gever aat aif te staan. Kosten voor re ling van de gemeente a f 150. )e raad ging akkoord met de ver in enkele volkstuintjes, die worden aangelegd op grond sen de Groene Kerk en het ter- „Haaswyk". Huursom f 10. nzake de kldcht betreffende het keren in de De Kempenaerstr. van chtwagens werd langdurig gespro- Er werden allerlei mogelykhe- aan de/- hand gedaan, die niet ilkbaar zijn en reeds lang door q W. zjjn onderzocht. Zelfs was niet mogelyk om toestemming geven tot parkeren op het per- grond tegenover de Sportman- aat. Evenwel moet de oplossing komen. B. en W. laten zich des- odig voorlichten. In het bijzonder :eno-|ir de heer Brouwer werd gepleit de belangen van de eigenaar de auto's. Het gaat om een ttig en groeiend bedrijf, waarvan eigenaar veel belasting betaalt, menkort komt deze zaak weer in land Communicatie Overdekte-LZC hersteld Tnicc Jen door (het Tijdens zoals fc*! dode tijd geleden zijn er moei- eden gerezen tussen de heer van Tang .directeur van de Over- ■e, en de Leidse zwemclub LZS :e resulteerden in het opzeggen de zwemuren van LZC in de ferdekte. De bemiddelingspoging r toe geleid dat de moeilijk- welke voornamelijk ontstaan or een slechte communicatie, verleden behoren, jns een bespreking tussen de van der Tang directeur van Overdekte, de heer J. Breuker, van LZC en ondergeteken- welke werd gevoerd in een sfeer wederzijds vertrouwen, werd >men dat LZC haar ver- op zaterdag en op dins- ter beschikking krijgt, het zwemuur op dinsdag- in 7-8 uur vervalt stelt de der Tang LZC in de ge- I van 8-9 uur gebruik te m dp Overdekte. .„i der Tang, die gaarne ning houdt met de belangen van zwemclubs welke van de Over- gebruik maken verklaarde zich het nieuwe seizoen de u nader te bezien". A. Versnel Franchimontlaan 9 Weengekomen :en »ken van De heer ^deling i Verdere expansie Middenstandsbank Blijkens het jaarverslag van de Ned. Middenstandsbank N.V. is de gang van zaken in 1967 gunstig geweest. Het ex pansietempo van de bank blijft hoog. In de laatste drie jaar werd het balanstotaal van de gecombineerde balans bijna verdubbeld. Per uit. 1967 be droeg dit totaal f 3435 min. (uit. 1966 f 2836 min.). De kredietvraag was zeer bevredi gend. De debiteuren stegen van f 1481 min. tot f 1742 min. De hieronder be grepen consumptieve kredietverlen- ning (persoonlijke leningen, huur koop, gezinskrediet) ontwikkelde zich gunstig. De toevertrouwde gelden stegen van f 2490 min. tot f 3125 min. De spaargelden (uit. '67 f 936 min.) gaan steeds meer een rol van beteke nis spelen. Zowel de interest- als de provisie- inkomsten stegen belangrijk. Ook de lasten namen, mede door de gestegen bedrijfsomvang, flink toe. De gecom bineerde winst- en verliesrekening 1967 sluit met een saldo van f 16,3 min. (1966 f 14,8 min.) nadat voor be lastingen f 14,3 min. (f 12,9 min.) is gereserveerd. De winststijging komt op 10 De winst per aandeel bedraagt f 10.04 over het tot f 80 min. vergrote kapitaal tegen f 9,35 in 1966. Voorgesteld wordt een onveranderd dividend uit te keren van f 5 per aan deel van f 50 (10 Achttien jaar voor 22-jarige Preston Cobb Preston Cobb jr., die ongeveer ze ur jaar in de gevangenis heeft door gebracht, nadat hij op 15-jarige leef tijd ter dood veroordeeld werd wegens moord op een blanke boer, is veroor deeld tot achttien jaar zonder af trek. nadat hij bekend had schuldig te zijn aan manslag. Cobb, die nu 22 is, verblijft in de gevangenis te Monticello in afwachting van zijn overbrenging naar een opvoedingsge sticht. Zyn veroordeling en doodvonnis op 15-jarige leeftijd hebben destijds in de gehele wereld de aandacht getrok ken. Bij een tweede proces werd Cobb tot levenslang veroordeeld, maar dit von nis werd in oktober door het Ame rikaanse Hoge Gerechtshof ongedaan gemaakt. In de lange rechtsstrijd is zeven keer beroep aangetekend. DEFENSIEBUDGET NIET LAGER Brits witboek over defensie Engeland heeft in zijn jaarlijkse witboek over de defensie meegedeeld dat zyn nieuwe, hoofdzakelijk Euro pese. defensierol de kracht van het Noordatlantisch bondgenootschap belangrijk ten goede zal komen. Door de reeds aangekondigde krastische beperking van zijn verplichtingen el- F amilieberichten (Overgenomen uit andere bladen) Geboren: Lucas Matthijs, z. v. Schmeink en Koekman, Amsterdam; Allard Roland, z. v. d'Engelbronner en Nierstrasz, Nijkerk; David, z. v. Misdrahl en Van Tienhoven, Parijs; Marie Christine Johanna Angelique, Amsterdam; Reineke Justine, d. v. Jochems en Goetssch, Brunssum Ca- rola Louise Stephanie, d. v. De Mu- ralt en Creutzberg, Caracas, Vene zuela; Marijke, d. v. Van der Vils en Paulusma, Delft. Getrouwd: A. Verheij en Marijke Berendes, Den Haag. Overleden: Leonardus Maaeten Vrtfland, 60 j. Den Haag; Geertrui- da Adriana Johanna Jongepier-v. d. Pluijm, 83 J, Wassenaar; Henriette Geziena, Koning, 97 j, Amsterdam; Catharina Christina Snelders, Lim burg, 55 j. Rotterdam; Henri Victor George Romer, 85 j, Den Haag: Jan Daniël Boot, 85 j, Rotterdam; Digna Johanna Sophia Six, 85 j. Den Haag; Annie Adèle von Halem-van Rap- pard, 84 j, Den Haag;Lucie Gerar- dine Bertsch-Klooper, 77 j, Ryswyk; Carolina Hendrina Abbas-Rovers, 63 j, Den Haag; Jacobus Johannes Kle- mann, 61 j, Amsterdam; Marie Hau- er-Hertz, 79 j, Amsterdam; Arien Blokker, 73 j, Zaandam; Johan Geor ge IJsbrand Meijer, 83 j, Amster dam; Gerrot Staalman, 94 j, Ams telveen; Izak Staal, 83 j, Tiel; Jan Beek, 70 j. Amsterdam; Helena Su sanna Cornelia von Hemert-van Pal- landt, Wassenaar: Wilhelmina van der Griend-Mes, 68 j. Den Haag; Leo de Vrtfer, 68 j, Voorburg: Jan Haag; Eva Katan, 52 j. Den Haag; Amalia Geertruida Sollewyn- Gelpke- van Laar, 95 j. Den Haag; Caroli na Anna Hellema-Moerman, 55 j, Heemstede; Cornelia Petronella Jo hanna Hogerzeil-van Ryn v. Alke- made, Oosterbeek; Margaretha Loui sa Boonstra-Klok, 68 j, Rotterdam; Aldda Christina Keur - Koopmans54 j, Groningen; Franciscus Hendricus Nye, 92 j, Bussum. De Amerikaanse torpedoboot- jager „Bache", die op 6 februari j.l. bij het Griekse eiland Rhodos op de rotsen liep, is zinkende. Po gingen om het schip, dat deel uit maakte van de Amerikaanse zesde vloot, vlot te trekken zijn mis lukt. De „Bache" zal ter plaatse worden gesloopt. Boek over het bombardement op Rotterdam Anti-Maoisten terecht gesteld In Sjen Jang, de hoofdstad van de Chinese provincie Liao Ning, zijn op 11 februari zeven „contra-revolutio naire moordenaars en vijanden van de arbeidersklasse" ter dood veroor deeld. Vijf van hen wedden direct na de uitspraak in het openbaar terecht gesteld. De anderen zagen het vonnis gewijzigd in gevangenisstraf. Woensdag is in de Zuidchinese stad Kanton een bloedige strijd uit gebroken toen pro-Maoisten een re volutionair comité probeerden te in stalleren voor het besturen van de belangrijke provincie Kwantoeng en zijn 40 miljoen inwoners. Volgens be richten uit Kanton zijn tientallen gedood of gewond. LEIDERDORP Schaaknieuws Door een 6%3 Va overwinning op Aarlanderveen is de Leidse Doven- schaakclub „Revanche", na jaren lange vergeefse pogingen erin ge slaagd het kampioenschap te beha len van de derde klasse van de Leid se Schaakbond. Dit succes betekent automatisch promotie naar de twee de klasse van de L.S.B. De spelers die dit kampioenschap tot een feit hebben gemaakt zijn: J. A. Vos, J. Sonneveld, N. J. v. d. Lin de, C. d. Raad, Joh. Vos, J. Verstelle, J. G. Vreeswijk, Jac. Vos. P. H. Montfoort, T. Fakkel, K. Stolk. Vrouwen van morgen B. W. Het college Rotterdam heeft de gemeenteraad voorgesteld een bedrag van 26.000 gulden beschikbaar te stellen ten be hoeve van de plannen van de Rot terdamse journalist Aad Wagenaar, om een boek te schrijven over het bombardement op Rotterdam in de meidagen van 1940. In het voorstel deelde het college mee, dat de N.V. Arbeiderspers bereid is de uitgave van het boek te verzorgen, indien de gemeente Rotterdam haar mede werking verleent in de vorm van een bijdrage van 26000 gulden. De gemeente Rotterdam zal voor dit bedrag geen presentexemplaren ont vangen, maar wel een aanzienlijke korting by de afname van een be langrijk aantal exemplaren. De journalist Wagenaar gaat het boek over het bombardement op Rot terdam schrijven op een wyze, welke de laatste jaren met name door Ame rikaanse en Engelse schryvers met succes is toegepast by de beschrij ving van de recente gebeurtenissen, namelijk door de verwerking van een groot aantal interviews. B. en .W van Rotterdam wijzen er in hun voorstel op, dat het bombardement van Rotterdam nooit op een der gelijke manier is beschreven, hoewel het zich, volgens het college, bij uit stek hiertoe leent. Voor de Nederlandse Vereniging in Huisvrouwen hield mevrouw Helb in de Stadsgehoorzaal een lezing over het onderwerp: „Vrouwen van mor gen". Volgens haar zal onze maatschap pij in de komende 20 jaar een onher kenbare verandering ondergaan. vrouwen zullen steeds meer gaan werken met als gevolg dat er kinderbewaarplaatsen en cre ches nodig zullen zyn. In ons land is het percentage wer kende wouwen 27 waarvan 4 ge huwd, terwijl dit in het buitenland 44 bedraagt. In de toekomst zal de werktyd wor den verkort tot vier uur per dag, waardoor recreatie en fantasie een steeds grotere plaats zullen gaan in nemen. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN (Van parlementaire redactie) Het fractiebestuur van de KVP In de Tweede Kamer heeft vanmorgen uitvoerig gesproken met de drie radi cale fractieleden drs. Aarden, mr. Van Doorn en drs. P. J. Janssen. Van hen wordt nog steeds verwacht, dat zy uit de fractie zullen treden als een kritiek op het televisieoptreden van drs. Schmelzer, waarbij deze verder gaande samenwerking aankondigde met ARP en CHU, niet op de een of andere manier wordt gehonoreerd. Het beraad, dat vanmorgen om half tien begon, was vanmiddag tegen uur afgelopen. Meegedeeld werd, dat het fractiebestuur dinsdagmorgen opnieuw bijeenkomt en daarna voltallige fractie verslag van het ge sprek met de drie radicale heren zal uitbrengen. Verwacht wordt, dat op deze bij eenkomst het besluit zal vallen of de heren als minderheidsgroep in de fractie worden getolereerd dan wel genoodzaakt zullen worden uit te tre den. De radicale fractieleden weiger den na afloop van het beraad elk commentaar. G. M. Huininga; BekooiJ; A. T. H. P. Vermond: C. C. J. Zandbergen Heemskerk; W. J. P. M. de Vreede on M. J. Colijn; J. Brouwer zang; A. van der Weijden en P. Onvlee. GETROUWD S. Oudshoörn en J. C. Tegelaar; J. M. Uljee en M. F. Kraakman; G. A. Pizzolato en E. A. C. Stadt; H. D. Cammans en J. P. de Winter; A. Bo- dijn en M. Ramak; J. Benning e van der Zeeuw; W. H. van der Linden en H. Zitman; A. F. Barthen en M. Ravensbergen. OVERLEDEN C. Rlp. 82 Jr.. echtgenote van S. Broekhulzen; R. T. wyfje, 66 Jr. Minder grond voor bouw verpleegtehuis De raad van Leiderdorp wordt voor gesteld een perceel bouwterrein, ter grootte van ongeveer 16.300 m2, voor de prys van f 774.565 te verkopen aan de in Leiden gevestigde Inter- kerkelyke Stichting tot Verzorging en Verpleging van Langdurig Lichame lijk Zieken. Tegelyk wordt de raad goedkeuring gevraagd het raadsbe sluit van 30 augustus 1965, waarbij een perceel grond van ongeveer1 29.215 m2 voor de bouw van 'n ver pleegtehuis werd verkocht aan dezelf de stichting, in te trekken. De grond is gelegen binnen de driehoek Per- sant Snoepweg/Munnikenweg/Hoog- madeseweg. Wat het reeds genomen raadsbe sluit betreft, hanteerden Ged. Staten bjj de aanvraag van een garantie een norm van f 45.000 voor de stiohtingskosten per bed. De exploitatie-opzet van het Stichtingsbestuur gaf echter een norm van f50.000 aan. Daardoor moest een verlaging worden gezocht ten bedrage van f 5.000 per bed. By een capaciteit van 160 bedden betekende dit in totaal een verlaging van f 800.000. Dit bedrag zou gevon den moeten worden in de grondkos- ten, omdat het niet mogelyk is de bouwkosten te verlagen. Na een uit voerige bespreking met 't stichtings bestuur kwam men tot de conclusie, dat de oplossing alleen gevonden kon worden in verkleining van het ter- Indien de raad akkoord gaat met deze verkleining zullen B. en W. de stedebouwkundige van de gemeente opdracht geven voor de resterende grond een bestemmingsplan gereed te maken. Gedacht wordt aan de bouw van een aantal dr ive-ln - woningen. Commissie van bijstand voor voortgezet onderwijs B. en W. van Leiderdorp achten het gewenst, dat wordt overgegaan tot de instelling van een commissie van advies en bijstand voor het voortgezet onderwijs. De taak van deze sie zal in eerste instantie worden beperkt tot een onderzoek naar de mogelykheden voor het stich ten van mavo-scholen in de gemeen te. Dit onderzoek dient naar de mening van het college niet te worden be perkt tot de openbare scholen, maar ook tot soortgelyke scholen van an dere levensbeschouweiyke richtingen. B. en W. zyn voorts van mening, dat aan deze commissie de opdracht dient te worden gegeven om ook een on derzoek in te stellen naar de behoef ten en de mogelykheden om andere vormen van voortgezet onderwys in deze gemeente te introduceren. Als leden stellen B. en W. voor de heren D. Groeneveld, G. Mulder, drs. J. Ph. van Oostrom, dr. L. Th. Scho- nagen en mr. C. J. Zwarts. Voorzit ter van de commissie zal zyn wet houder J. Nievaart, terwyi de heer H. van der Ploeg zal worden belast met het secretariaat. OEGSTGEEST C.H.-kiesvereniging vergadert 28 febr. De CH-kiesvereniging Oegstgeest houdt woensdag 28 februari in de conversatiezaal van het gemeentecen trum aan de Leytweg om 8 uur haar jaarvergadering. Mr. F. H. Piket, lid van GB., zal een inleiding houden waarna er gelegenheid is tot het stel len van vragen. Om 22 uur begint het huishoudeiyke gedeelte van de vergadering, waarin o.m. contributie verhoging aan de orde komt. In de nacht van woensdag op don derdag is een op de Leidse Jan var Goyenkade geparkeerde personenauto ontvreemd. De wagen, gekentekend 2558 AF, is van een Leidse arts. VOORSCHOTEN NCVB bracht aardappelen De Ned. Christen Vrouwenbond af deling Voorschoten hield in het goed bezette Cultureel Centrum haar fees- telyke 31ste jaarvergadering. De pre sidente, mevr. Smit-Kassenberg opende met het welkom heten van le den, afgevaardigden en gasten, en hield een meditatie naar aanleiding van Psalm 25; De weg naar God af- hankelyk van een goed wegennet. Daarna was het woord aan de to neelclub voor de opvoering van het blyspel: „Aardappelen" van Jaques van Tol. De beide hoofdpersonen, me vrouw Janse en haar zuster Cor er ven f 10.000 per jaar, echter op voor waarde nooit meer aardappelen te te zullen eten. Ze worden zorgvuldig gecontroleerd door mevr. Van Hoorn, die by slechts één enkele overtreding de erfenis zal krygen voor haar hon- denasyl. Tot welke verwikkelingen dit gegeven leidt, werd op geestige wyze uitgebeeld door de speelsters die daar mee zorgden voor een vrolyke avond. Tenslotte werd een verloting gehou den met mooie pryzen, presidente de avond sloot. Door zwangere KLEUTER UIT SLOOT GERED Aan het moedige optreden van de i verwachting zynde mevr. A. Ver- heugen-Overschie (31) uit Voorscho ten is het te danken, dat de 3-jarige kleuter Basje Reindorp, een buur jongetje, van de verdrinkingsdood werd gered. Een dag na de succes volle redding werd haar vierde kind, zoon, geboren. Moeder en zoon hebben geen nadelige gevolgen on dervonden van het koude bad. Mevr. Verheugen bedacht zich geen moment, toen de kleuter, die stenen In de brede sloot langs de Brahmslaan gooide, plotseling voor over in de sloot viel. Zy begaf zich onmiddeliyk te water en slaagde er in de onder water verdwenen Basje te pakken. Met de hulp van haar 6-jarige zoon Josje werd de kleuter op het droge gebracht. Het buur jongetje heeft eveneens geen nade lige gevolgen van zyn onvrijwillig bad in de sloot ondervonden. WASSENAAR „Excelsior" concerteert De Wassenaarse muziekvereniging „Excelsior" geeft woensdagavond om 8 uur een concert ln het Jeroenhuls. Onder leiding van dirigent M. Bril- leman zal een gevarieerd program ma worden uitgevoerd. Na afloop Is er gelegenheid tot dansen op muziek van de „Music Stars" en van de Boe- renkapel. Dr. Renaiul bij de hist, vereniging Voor de historische vereniging „Oud Wassenaar" spreekt maandag avond 26 februari om 8 uur in Kas teel Oud Wassenaar dr. J. G. N. Re- naud over het onderwerp „Uit de kro nieken van het geslacht van Wasse naar". Dr. Renaud is conservator van de afdeling late middeleeuwen van de Ryksdienst voor het Oudheid kundig Bodemonderzoek en lector in de kasteelkunde aan de Utrechtse Ryksuniversiteit. Medische diensten Leiderdorp dokter M. P. Hen- nink. Mauritsstngel 166, tel. 33686; zuster Van Leeuwen, Dorpsstraat 50, Koudekerk aan den Ryn, bel. 01714- Voorschoten dokter S. v. d. Kooy, Schimmelpennincklaan, tel. 2527; tandarts B. van Wyk, Kon. Julianalaan 32 (melden 9.30 uur); Voorschotense apotheek, Leidseweg 66. tel. 2525; zuster Wlegerink, Cu rielaan 13, tel. 2052. Warmond dokter H. A. G. M. Walenkamp, tel. 220; zuster Van Paassen, Kerkdam 2, tel. 250. Wassenaar dokter A. F. F. Jan- se, Kerkstraat 42, tel. 3005; dokter J. H. Jaarsma, Wittenburgerweg 106 tel. 9676; Wassenaarse apotheek, Schouwweg 32, tel. 2402; tandarts B. P Hazenberg, van Z. van Nye- veltstraat 108, tel. 5535; za. en zo. van 18.00-18.30 uur. ders in de wereld komen veel midde len vry voor de Europese defensie. De Britse minister van Defensie, Healy, verklaarde op een persconfe rentie, dat de Amerikaanse militaire aanwezigheid in West-Europa in de komende tien jaar waarschyniyk wat zal verminderen, waardoor dit ge bied meer voor zyn eigen veiligheid zal moeten zorgen. De minister kon zich echter niet indenken, dat Euro pa ooit niet meer verbonden zal zyn met Amerika en niet meer op de Amerikaanse kernbewapening zal kunnen rekenen. Sterkte De vorige maand bekendgemaakte bezuinigingsmaatregelen zullen niet onmiddellijk tot verlaging van het de fensiebudget leiden. Voor 1968/'69 is 2.271 miljoen pond uitgetrokken, vergeleken met 2.205 miljoen pond in het pas geëindigde begrotingsjaar. De defensie zal ech ter slechts zes procent vergen van het bruto nationaal produkt in plaats van 6,5 procent vorig jaar. De 436.300 man van de Britse strydkrachten zyn op het ogenblik als volgt over de wereld verspreid: Groot-Brittannië 255.400; elders in Europa 63.700; Middellandse Zee en nabye Oosten 18.500; Midden- en Verre Oosten 56.400; elders in de we reld 42.300. Bij deze cyfers is geen rekening ge houden met de terugtrekking van 5.000 man van het Brit6e Rynleger, die op 31 maart voltooid zal zyn. ZOETERWOUDE Wedstrijden om de St. Liduina-beker De Katholieke Nationale Bond voor EHBO, afd. Zoeterwoude hield giste ren in het Don Boseohuis wedstrijden om de St. Liduina-beker. In totaal waren er zeven ploegen die een onge luk moesten uitwerken. De uitslag by de senioren is: Hoog- made 121 punten, Meerburg 106, Ryp- wetering 105, Leiden 98, Zoeterwou- de 87, Reeuwyk 85 en Stompwyk 56. By de junioren werd Rypwetering met 67 punten winnaar, gevolgd door Meerburg 62, Hoogmwade 60, Leiden 50, Reeuwyk 48, Zoeterwoude 47 en Voorhout 42. De algemene leiding was in handen van dokter Kortman, bygestaan door de artsen H. Bakema en Perquin (Leidschendam). Voorzitter J. van Diemen bood de Jury na afloop een attentie aan en sprak een dankwoord tot de „slachtoffers". Schooljeugd zwom voor diploma's De Zoeterwoudse schooljeugd heeft in het Wassenaarse Sportfondsenbad voor diploma's gezwommen. De ge tuigschriften werden behaald door: van de openbare school; diploma zwemproef A: Elly van der Loo; Ka- thie du Prie; Rudle de Groot; diplo ma B: Anneke van Kapel; diploma C: Arie Visser. Zwemproef A. AloysiusschoolLia Berg; Jan Borst; Els de Jong; Wil liam de Jong; Ria Koek; Marja Ro my n; Lia Rotteveel; André Detmers; Casper Bakker; Adri Mooyman; Coen Velzen; Martin Slingerland (allen in Zoeterwoude)Ben Nelissen uit Gil- ze-Ryen. Zwemproef A., H. Hartschool: Toos van Leeuwen; Annie Berg; Wim Am- merlaan; Paul Beerefenger. -mét Aanvullend krediet voor Aloysiusschool In de vergadering van de Zoeter woudse raad van 8 maart 1967 werd een krediet gevoteerd van f 5.273,55 voor het Inrichten van een leslokaal en het maken van een 6preek- en ontvangkamer ten behoeve van de St. Aloysius-school. Dit bedrag is by de 7de wyziging van de gemeente begroting voor het dienstjaar 1967 aan deze begroting toegevoegd. Het bedrag van f 5.273,55 kan wor den gesplitst in: a. kosten ambachts- werk f3.574,05 (incl. O.-B.) en b. kosten vloerbedekking en meubilair f 1.699,50 (idem). Thans biykt dat de werkelyke kosten bedragen: a. kosten ambachtswerk (incl. meer- werk voor betonnen vloer spreekka mer, by behorend schilderwerk en uitbreiding centrale verwarming) f 4.389,14, b. kosten vloerbedekking (incl. het leggen) f 520,81 en c. kos ten meubilair: f 984.30, totaal f 5.894,25. Biykens het schryven van 11 de cember 1976, heeft de inspecteur van het lager onderwys in de in spectie Alphen aan den Ryn gun stig advies uitgebracht ten aanzien van de onder a en b vermelde kos ten, terwyi het instemmend advies t.a.v. de onder c genoemde kosten een bedrag beloopt van f 809,88 (incl. OJ.). Uit het bovenstaande kan worden afgeleid, dat het oorspronkelyke door de raad beschikbaar gestelde krediet wordt overschreden met f 620.70 (te weten f 5.894.25 - f 5.273,55). In verband hiermede stellen B. en W, voor een aanvul lend krediet tot dit bedrag beschik baar te stellen.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 7