Vreemde geluiden uit Bonn 11a vertrek Luns Jaarvergadering WIK luidt jubileum in Leiderdorpse raad komt maandag bijeen Achthovenerweg in Leiderdorp breder F. Bollen pauselijk onderscheiden Schadevergoeding aan Zoeterwouds bedrijf voor verlagen brug DONDERDAG 22 FEBRUARI 1968 LEIDSCH DAGBLAD Gesprek o ver Engeland en EEG nze correspondent in Bonn) Minister Luns heeft gistermiddag anderhalf uur met ztfn West- iitse ambtgenoot Brandt ln diens op de Venusberg ln Bonn ge- 'jnfereerd. Na afloop van de bespre- ig verklaarde minister Brandt uit aam. dat meningen waren fewisseld over de gedachtenwis- ingen die zij op andere plaatsen Iden gehad. Minister Brandt dacht daarbij aan recente besprekingen in Parijs, iwljl minister Luns zojuist vin sprekingen met zijn Britse ambt- noot samen met minister-pre- !ent De Jong uit Londen was uggekeerd. Minister Brandt deelde nog mee. op de komende EEG-vergade- van ministers van Buitenlandse :n in Brussel, zowel de Frans- se voorstellen als zyn Benelux- in verband met het toetredings- rzoek van Groot-Brittannië en an- e landen zal worden besproken. (1 staan open voor een onderzoek 1 de voorstellen, open voor nieu- wegen in de samenwerking." al- i Brandt. Nadot minister Luns d opgemerkt dat de nota van de ndsregering aan de Nederlandse lering nog ter discussie open md, onderstreepte Brandt dit met duidelijk Ja." Maar nauwelijks had minister de Bondsrepubliek verlaten, of regeringswoordvoerder liet heel dere geluiden horen. „De Bonds- ?ering heeft evenals voorheen ernstige bezwaren tegen het orstel van de Beneluxlanden, dat orzlet ln een nauwe samenwer- ng met Groot-Brittannië buiten de aldus de woordvoerder, die og aan toevoegde dat het kabi- diezelfde middag zich er nog voor had uitgesproken, dat de todelsbeperkingen tussen de EEG de landen die tot de Gemeen- lap willen toetreden, door een we- ikerige verlaging van de toltarie- 0, dienen te worden leiderdorp Bouw van ipenbare scholen Gezien de gestadige groei van het atal leerlingen en mede gelet op snelle uitbreiding van Leiderdorp, Miten B. en W. het volledig verant- fd reeds thans te besluiten tot stichten van een derde openbare )ol voor gewoon lager onderwijs. Deze school dient naar de mening 1 het college gebouwd te worden het perceel grond gelegen op de d van de Vronkenlaan en de Vo- nin. 0 verband hiermede stellen B. en öe raad voor te besluiten tot stich- van een derde openbare lagere en een krediet van f 1000 te n voor het ontwerpen van een Wwpian. tok de bouw van een vierde open- to kleuterschool achten B. en W. Deze school dient te worden Projecteerd op het perceel grond bloten door de Koekoekstraat. Wborststraat en Merelstraat. Zij Ülen de raad voor daartoe te be tten en eveneen? f 1000 beschik- Minister-president De Jong en minister en mevrouw Luns zijn gistermiddag op Ypenburg terug gekeerd van hun tweedaags be zoek aan Londen (bovenste foto). De premier noemde dit bezoek „druk, maar nuttig en prettig". Minister Luns woonde het korte gesprek met televisie en pers bij, maar had slechts weinig tijd. Een half uurtje later vloog hij alweer door naar Bonn (onderste foto), waar hij een gesprek had met zijn Duitse ambtgenoot, vice-kanselier Willy Brandt. Natuurlijk ging het gesprek over een eventuele aan sluiting van Engeland en de an dere Efta-landen bij de E.E.G., maar wat er werd gezegd is niet bekend. Mr. Luns keerde spoor slags naar Den Haag terug zon der de journalisten te ivoord te hebben gestaan. Inmiddels heeft minister Luns een uitnodiging ontvangen voor een bezoek aan Joego-Slavië. De Nederlandse bewindsman zal op 12 maart in Belgrado aankomen. In de officiële bekendmaking wordt gezegd, dat mr. Luns met zijn Joegoslavische ambtgenoot Nikezic overleg zal plegen over alle vraagstukken van gemeen schappelijk belang. zoeterwoude B. en W. niet eens met subsidie aan Hum. Thuisfront Bij schrijven van augustus 1967 heeft het Humanistisch Verbond in Utrecht zich tot de Zoeterwoudse raad gewend met het verzoek ov< willen gaan tot het verlenen van een jaarlijks subsidie. De commissie de financiën adviseert aan dit Ver bond een subsidie van één cent per inwoner te verlenen, aangezien een gelijk subsidie verleend wordt aan de Stichting katholieke militaire vor mingscentrum in Ubbergen en aan de stichting tot steun van de prot. chr. verzorging van het Nederlandse leger ln Huls ter Heide. B. en W. kun- zich met dit advies evenwel niet verenigen en stellen voor het verzoek af te wjzen. Klachten over loslopende honden Meermalen zijn klachten by het college van B. en W. van Zoeterwou- de ingekomen inzake loslopende hon den. die overlast bezorgen aan per- n en schade toebrengen aan ei gendommen van derden. De eigena- van de desbetreffende honden werden dan aangeschreven hun hon den vast te leggen en vast te houden, teneinde herhaling te voorkomen, en W. achten het echter gewenst doeltreffende maatregel uit te vaardigen, die de controle niet alleen vergemakkelijkt, maar tevens tot' doel heeft te voorkomen, dat overlast wordt ondervonden van loslopende, in sommige gevallen gevaarlijke honden. Te dien einde stellen B. en W. de raad voor de Algemene Politie-veror dening te wijzigen. Wassenaarse sportvereniging recipieert op 2 maart in het gemeentehuis De jaarvergadering, die de Wasse naarse Sportvereniging WIK dinsdag avond in de foyer van het Jeroenhuis hield (en die werd bijgewoond door de beschermheer van de vereniging, burgemeester mr. W. J. Geertsema) stond in het teken van het veertigja rig bestaan van de vereniging, dat op 2 maart a.s. met een receptie in het raadhuis en in de komende maanden met een reeks sportevene menten zal worden gevierd. Voorzitter H. Langerak sprak in zijn inileddingswoord dank uit aan het adres van het gemeentebestuur voor het aanbieden van de receptie in het raadhuis, tevens dankte hij de burge meester voor de overige steun die hij de vereniging heeft gegeven. Nadat de notulen waren gelezen deelde de voorzitter mee dat mej. G. Stuy de gouden WTK-speld voor 25- jarig lidmaatschap krijgt .De bur gemeester reikte hierna verscheide- prestatieprijzen uit. De gymnas- tiek-prestatieprijs werd toegekend Nankie Dompeling, de zwem- prestatieprijs aan Frits Prins, de zil- 1 polobal aan het tweede heren- poloteam en de WIK-bokaal voor het meest verdienstelijke WIK-lid in het afgelopen jaar. mevr. A. Tijben— Vonk. Penningmeesteresse mevr. J. M. Hübsdher—van der Tang, gaf een toelichting op de financiële jaarcij fers over 1967. De exploitatierekening sloot met een bescheiden batig saldo. Besloten werd de contributies voor alle afdelingen met f 0.25 per maand te verhogen. Nadat de begroting 1968 was behandeld bracht algemeen secretaris B. van der Laan het jaarverslag uit. Daarin werd een overzicht gegeven van de belangrijk ste gebeurtenissen in het vereni gingsjaar. Het ledental bedroeg aan het eind van het jaar 826. De bestuursverkiezing had tot re sultaat dat de dames H. P. Klinkha merDe Vries, en Hübscherv. d. Tang en de heren H. Langerak en S. J. Matthijssen werden herkozen. In een vakature in de afdeling publici teit werd voorzien door benoeming van de heer A. P. Kielman. In plaats van de heer B. van der Laan, die zyn functie heeft moeten neerleggen werd tot algemeen secretaresse be noemd mevr. A. Hemmes. Nadat ook de afdelingscommissies waren samengesteld wachtte het be stuur een verrassing. Namens een ledencomité bood mevr. Jongejans Geertsema een fraai lint met pen ning aan, dat voortaan door bestuurs leden bij officiële gelegenheden zal worden gedragen. Na de rondvraag volgde een gezel lig samenzijn met muziek van de .Medium Mc Queens Messengers" een uit WIK-leden gevormd bandje zoeterwoude Raadsagenda Agenda telt 55 punten De gemeenteraad van Leiderdorp ül maandagavond om 8 uur in het gemeentehuis bijeenkomen in open bare vergadering. De agenda vermeldt onder meer de walgende puntenvoor stellen tot uitneming uit het grond bedrijf van de grond, waarop het Caltex-station aan de Persant Snoep- weg is gebouwd; tot toetreding totlijke gymnastieklokalen. Nrs. 111 de gemeenschappelijke regeling ..Cen- 112; tot verkoop van bouwgrond. gere school aan de Ericalaan; tot in stelling van een commissie van advies en bijstand ten behoeve van het voor gezet onderwijs; tot vaststelling van een subsidieregeling voor school- en beroepskeuze; tot vaststelling van een verordening regelende de voorwaar den voor de verhuur van gemeente- traal Orgaan voor het gemeentelijk voortgezet onderwijs"; tot stichting tot vaststelling van de plaats voor de bouw van een vierde open bare kleuterschool en tot beschik baarstelling van een krediet voor het ontwerpen van een bouwplan daar- tot stichting van en tot vast stelling van de plaats voor de bouw een derde school voor gewoon la ger onderwijs en tot beschikbaarstel ling van een krediet voor het ont werpen van een bouwplan daarvoor; tot stichting van en tot vaststelling de plaats voor de bouw van een derde school voor gewoon lager onder wijs en tot beschikbaarstelling van krediet voor het ontwerpen van bouwplan daarvoor; tot het aan- 1 van een huurovereenkomst met de vereniging .JJssport", ten behoeve van de rk. lagere school aan de Eri calaan; tot beschikbaarstelling van |het ijsclubgebouwtje aan de rk. la- De Leiderdorpse raad heeft in de vergadering van 1 maart 1965 op voorstel van B. en W. besloten een bedrag van f 5.000 beschikbaar te stellen voor het maken van een plan tot verbetering, verbreding en aan sluiting van de Achthovenerweg op de Mauritssingel en tot het daartoe bouwen van een brug over de Does. Ter uitvoering van dit besluit hebben B. en W. het Adviesbureau Bongaerts en Kuyper In Den Haag opdracht gegeven een plan te ontwerpen. In de vergadering van 31 mei 1965 Is hieraan nog een bedrag van f 8.300 toegevoegd, omdat het adviesbureau had medegedeeld dat de kosten van het maken van het plan f 13.300 zouden bedragen. In november 1967 heeft het Ad viesbureau Bongaerts en Kuyper B. en W. meegedeeld, dat uit een cal culatie is gebleken, dat het geraamde bedrag f 13.300 in niet geringe mate zal worden overschreden en naar ra ming thans op f 29.400 moet worden gesteld. Aan deze verhoging liggen verschillende oorzaken ten grondslag, waarvan B. en W. onder andere naemen de hogere kosten wegens grondwerk, een gevolg van het be sluit de sloten als erfscheiding te handhaven, en de hogere kosten van wegverharding, als gevolg van het besluit een asfaltverharding toe te passen, waardoor een deel van de aanwezige klinkers moet worden af gevoerd. B. en W. kunnen zich met de vo renbedoelde verhoging verenigen en stellen de raad voor een aanvullend krediet van f 16.100 beschikbaar te stellen voor het bovenomschreven doel. Daartoe wordt een begrotings wijziging ter vaststelling aangeboden. Van deze gelegenheid maken B. en W. gebruik de raad mee te de- f 1000 beschik- len. dat het plan tot verbetering, het ontwerpen 1 verbreding en doortrekking van de J Achthovenerweg naar de Maurits singel in grote lynen gereed is. Zij hopen dit plan binnen niet al te lange tijd ter vaststelling te kunnen aanbieden. Voor de uitvoering van het plan dient de gemeente te be schikken over verscheidene stroken particuliere grond, over de verwer ving waarvan momenteel onderhan delingen worden gevoerd. B. en W. stellen zich voor de raad daartoe te zijner tyd de nodige voorstellen tot aankoop te doen toekomen. BURGERLIJKE STAND Leiderdorp Geboren: Prederique J. M., d. v. K. G. J. van Dooren en Y E. Marres. Ondertrouwd: W. Moraal, 25 Jr. en E. Plomp. 21 jr. ria J. C.. d. H. C. Loos M. Wolvers; Albert us W. W. P.. P F. C M Belt en L C. A. van 1 J. M. Spijker; Frai Ondertrouwd: T. D. R. Kansll, 19 Jonker, 20 Jr.; Wassi Hulsbos, 26 jr. terse. 22 Ji Jr.; F B. de Ruijter, 21 jr.; W. Vlieger, Th. A. M. van Nlerop, 21 Jr. an der Drift. Getrouwd: W. F. J. de Kier M. J. Turk; L. C. M. Kerkhoven en J. M. Polman. Velzen; W J Geboren: Kal Wah Oegstge» Marin Chi en M. J. G. Jetten; Erik Cornells. 2 W. R. Smith Henny, z. v. M. Bank nenburg; Dido, d. v. G W. M. Hoff. Nieuwkoop; J. Krudde 1 W. H. M. de bouw van een eengezinswoning de sector Zijlhof, aan vier ge- meente-ambteoiaren; tot vaststelling van een brandweerverordeningtot wijziging van de algemene politiever ordening met betrekking tot een aan- lijngebod voor honden; tot intrekking van het verbod voor fietsers om te ryden op de hoofdrybaan van de Acacialaan en de Van der Valk Bou- manweg tot de Laan van Ouderzorg: tot intrekking van de verordening op het onderhoud van voor- en zijtui nen; tot benoeming van leden van de Culturele Raad; tot het verlenen van subsidie aan de Stichting Openbare Bibliotheek over 19é7 en 1968 (en tot het garanderen van een geldlening, groot f24.500); tot het verlenen van een subsidie aan de Leide volksuni versiteit K. en O. in Leiden, over 1968; tot het verlenen van een sub sidie aan het Verbond voor Veilig Verkeer, afdeling Leiderdorp-Zoeter- woude H.R. over 1968 tot verkoop van bouwgrond, voor de bouw van 112 eengezinswoningen en 42 garagebox en in de sector Zijlhof, aan de Aan nemingscombinatie Leiderdorp; tot verkoop van bouwgrond, voor de bouw van 4 eengezinswoningen en 5 garageboxen in de sector Zijlhof, aan de firma G. S. Nagtegaal en Zoon: tot wijziging van de huurover eenkomst met de schietvereniging „De Vrijheid"; tot verpachting van een perceeltje grond, gelegen langs de Hoogmadeseweg. aan G. Bosman; tot aankoop van grond, gelegen in de Achthovenerpolder; tot aankoop van gronden in de Bospolder; tot verkoop van industrieterrein aan de Lijn baan; tot verhoging van het krediet voor het maken van een plan tot re constructie van de Achthovenerweg en tot aansluiting van deze weg op de Mauritssingel: tot beschikbaar stelling van een krediet voor de ver bouw en uitbreiding van het gemeen tehuis en tot onderhandse aanbeste ding van dit werk; tot aanschaffing van een nieuwe vuilnisauto en een aantal containers en tot beschikbaar stelling van een krediet daarvoor; tot wijziging der Legesverordening, met betrekking tot het. tarief voor aan- legvergunningenidem met betrek king tot het tarief voor bouwvergun ningen ex artikel 20 der Wederop- bouwwet; idem met betrekking tot het tarief voor huwelijksvoltrekkin gen; tot het verlenen van een subsi die aan de muziekschool over 1967/ '68; inzake de verkoop van bouw grond aan de Interkerkelijke Stich ting tot Verzorging en Verpleging van Langdurig lichamelijk Zieken in Lei den. Diverse onderwijsvoorstellen. De Zoeterwoudse gemeenteraad komt donderdag 29 februari 's avonds om 8 uur in openbare vergadering bijeen. De agenda vermeldt o.m. de volgende punten: Voorstellen van burgemeester en wethouders tot het aankopen van enkele werktuigen gemeentewerken; tot het toekennen van een schadevergoeding C. van Velzen i.v.m. het verlagen van 2 bruggen; tot het overnemen van de rioolwaterzuiveringsinstalla tie door het Hoogheemraadschap van Rijnland; tot verhuur van een gedeel te van de gemeentelijke opslagplaats aan het waterleidingbedryf „De Rijnstreek"; tot wtfziging van de Al gemene Politieverordening; tot ver lening van subsidie aan de drumband V.I.O.S. en de St. Jan's fanfare; met betrekking tot het verzoek van het Humanistisch Verbond om subsidie voor het vormingscentrum; tot het verlenen van een voorschot op de vergoeding ingevolge artikel 101 der Lager-Onderwijswet 1920 voor het Jaar 1968; tot vaststelling van de ex ploitatievergoeding van de bijzondere scholen over het jaar 1967; tot verho ging van het beschikbaar gestelde bedrag voor het maken en inrichten van een spreekkamer in de Aloysius- school; tot verhoging van de vergoe ding aan de bode voor avondverga deringen. WARMOND Overwinning lste herenteam Steeds Vooruit Het eerste herenteam van de War- mondse tafeltennisvereniging „Steeds Vooruit" is erin geslaagd met 73 te winnen van TOV 2. Het 2de heren team kwam eveneens goed voor de dag, tegen St. H/TSB werd een 64 overwinning behaald. Heren 3 kwam het eerst in de competitie tot 1 parochiële Instelling voor raad, be- winst. Met 82 werd gewonnen van middeling en bijstand „St. Raphael MacabL Het vijfde herenteam ver- (St, Josephparochie) afscheid geno- loor met de grootst mogelijke cijfers 1 men van de voorzitter, de heer P. van Charibdijs (0—10). Bollen. Overige uitslagen; jongens 1De De heer Bollen heeft deze functie Valken 8—2; Jongens 2—Döcos 9—1; vervuld sinds 1950, toen in de St. Jo- Jongens 3—TOV 0—10; Meisjes 1— sephparochie het vroegere aanbe- Fhoenix 64; Meisjes 2—Gosstma stuur door deze nieuwe instelling 7—3; Dames 3—AVA 7—3. werd vervangen. Vervanging van materiaal De uitrustingsstukken van gemeen tewerken in Zoeterwoude behoeven vervanging en aanvulling. Vervangen moet worden de gTasmaaimachine, Deze machine werd gekocht in 1960. Het is een motormaaier, merk Roberi- ne speciaal 24" met een snijbreedte van 60 cm. Door het veelvuldig ge bruik gedurende een 7-tal jaren is de slytage van vitale onderdelen derma te, dat omgezien moet worden naar een nieuwe machine. Mede moet worden vervangen de rugspuit met een inhoud van 20 liter voor de bestrijding van onkruid. Deze spuit is van een te geringe capaciteit en niet doelmatig. Voorts moet de uitrusting van gemeentewerken wor den uitgebreid met een tractor met aanhangwagen. Aan een dergelyk vervoermiddel bestaat grote behoefte. Het ligt niet in het voornemen van B. en W. drie zelfstandige machines aan te kopen. Gedacht wordt aan de combinatie tractor-maamachine tractor-spudtinstallatieovereenkom stig het advies van de commissie openbare werken. De kosten voor deze aanschaffingen worden geraamd op f 16.480. B. en W. stellen de raad voor dit krediet be schikbaar te stellen. Subsidie voor drumband VIOS In de vergadering van 21 februari 1962 werd door de toenmalige raad besloten een jaarlijks subsidie van f 1000 te verlenen aan de St. Jans fanfare in Zoeterwoude. De drumband van deze fanfare heeft zich evenwel afgescheiden, waardoor deze een zelfstandige vereniging is geworden onder de naam VIOS (Vooruitgang is ons streven). In een schrijven van 4 oktober 1964 verzoekt deze nieuwe vereniging in 't genot van een subsidie te worden gesteld, daar zy er financieel zeer slecht voorstaat, mede veroorzaakt door het feit dat de drumband bij de afscheiding een bedrag van f 500 heeft moeten voldoen aan de fan fare. Uit het verzoek om subsidie kan worden afgeleid dat de drumband jaarlijks f300 ontving van de ge meentesubsidie van f 1000 aan de St. Jansfanfare. Het is naar de mening van B. en W. dan ook juist de sub sidie aan de fanfare te verlagen en aan de drumband eveneens een sub sidie te verlenen. Bij schrijven van 1 februari 1968 heeft de commissie voor de finan ciën bi) meerderheid geadviseerd de subsidie-bedragen te stellen op f 750 en f350. toe te kennen aan de fan fare respectievelijk aan de drumband B. en W. kunnen zich met dit advies verenigen en stellen de raad mitsdien voor. voor het eerst over 1968 een Jaarhjks subsidie te verle nen van: a. f 750 aan de St. Jans fanfare en b. f 350 aan de drum band VIOS. leiderdorp Subsidiëring openbare bibliotheek B. en W. van Leiderdorp stellen de raad voor de Stichting Openbare Bibliotheek Leiderdorp met ingang van 1967 jaarlijks een subsidie uit het Cultuurfonds te verlenen. Voor 1967 en 1968 komt dit neer op een bedrag van in totaal f 45.477. Deze subsidie wordt verleend onder voor waarde, dat het Rijk eveneens een bijdrage verleent (grootte over 1967 en 1968 f 39.163). De Stichting is van plan een hou ten bibliotheekgebouw te plaatsen op een braakliggend perceel aan de Tollenaersingel (tussen Wijenrode en Ockenrode). Het gebouw zal de vol gende indeling hebben: een biblio theekafdeling voor volwassenen met een oppervlakte van 120 m2, vier toiletten, twee garderobes van resp. 2 en 4 m2 en een kamer met keu kentje en toilet voor het personeel. Met de inrichting meegerekend zal dit een bedrag vergen van f 88.500. Wanneer de bibliotheek in de twee de helft van dit jaar wordt geopend, is f 19.900 nodig voor de exploitatie. Aan subsidie zall men kunnen be schikken over in totaal f 84.640, zo dat in principe f 64.740 op de bouw kosten kan worden afgeschreven. Dan blijft nog aan bouwkosten over f23.760 (f88.500—f64.740) waarvoor financiering moet worden gezocht. De Stichting kan tot f 25.000 een geldlening krijgen. Het college stelt voor een garan tie te verlenen voor deze geldlening. F amilieberichten (Overgenomen uit andere bladen) Geboren: Lucas Matthijs. z. v, Schmeink en Koekman. Amsterdam; Allard Roland, z. v. d"Engelbronner en Nierstrasz, Nijkerk; David, z. v. Misdrahl en Van Tienhoven. Parijs; Marie Christine Johanna Angelique, Amsterdam; Reineke Justine, d. v. Jochems en Goettsch, Brunssum; Ca rols Louise Stephanie, d. v. De Mu- ralt en Creutzberg, Caracas, Vene zuela. Overleden: Helena Susanna Corne lia von Hemert-van Pallandt. Wasse naar; Wilhelmina van der Grien-Mes. 68 j. Den Haag; Leo de Vrijer. 68 J, Voorburg; Jan Paul Gerard Goos- 57 J, Den Haag; Eva Kat an, 52 j. Den Haag; Amalia Geertruida Sollewijn Gelpke-van Laar, 95 j. Den Haag; Carolina Anna Hellema- Moerman. 55 j. Heemstede: Corne lia Petronella Johanna Hogerzeil-van Rijn v. Alkemade, Oosterbeek; Mar- garetha Louisa Boonstra-Klok, 68 j„ Rotterdam; Alida Christiana Keur- Koopmans, 54 j. Groningen; Francis- cus Hendricus Nije, 92 J, Bussum. Voorzitter van „St- Raphael" uit Wassenaar legt functie neer Tijdens de gisteravond gehouden bijeenkomst ln Huize Den Deyl in Wassenaar heeft het bestuur Voorstel aan gemeenteraad Stomerij Van der Horst Overleden: P Z. J. de Mink. X Blljstra, In één bericht heeft het zetfouten duiveltje ons gisteren tot tweemaal toe parten gespeeld. Het wegvallen van een nul deed ons schrijven, dat de huidige capaciteit plm. 1.500 stuks wrd: J G._M. Wijermans en goe(jeren per week bedraagt, dit moet zijn 15.000. In het handelsmerk kwam echter een letter X te veel te *5?^aTd°T' i staan Het luidt geen Trix, doch Tri- Kioos; J. J. J. Veenendaal i Expres. By besluit van 27 oktober 1958 hebben Ged. Staten van Zuid- Holland toestemming verleend tot het verlagen van de Schoutenbrug. In verband met deze verlaging werd door de heer N. C. van Velzen, Wa tertje 6, van het Zoeterwoudse ge meentebestuur schadevergoeding ge- eist in verband met de nadelige ge volgen hiervan voor zijn bedryf. Er is destijds met betrokkene door B. en W. onderhandeld over een toe te kennen vergoeding wegens de door hem te lijden schade. Echter ls nimmer tot overeenstemming ge komen. omdat htf niet met de door het college geboden schadeloosstel ling van f 10.000 akkoord kon gaan. Hy wenste tevens in het bezit te worden gesteld van vervangende be drijfsruimte. Hem werd toegezegd, dat zodra het plan Loethe zou zyn gereali seerd, de toegang tot zijn pand via dit gebied gemaakt kon worden en dat zyn bedrijfsruimte dan tevens zou kunnen worden uitgebreid. De realisatie van genoemd plan is tot heden nog geen feit geworden en het laat zich aanzien, dat het nog enige tijd zal duren voor tot ver wezenlijking wordt overgegaan. Niettegenstaande dat, is de heer Van Velzen thans bereid de destijds geboden schadeloosstelling voor ge mis van vaarmogelijkheid te aan vaarden. mede in verband met het feit, dat hij voornemens is aan de Zuidebuurtseweg een loods te bou wen en deze als opslagruimte te gebruiken. Aan deze bereidverkla ring voegt hij toe het verzoek, hem vanaf het tijdstip dat met de werk zaamheden aan de Schoutenbrug een begin is gemaakt, over het bedrag van f 10.000 tot de datum van be taling van deze som e ding toe te kennen. Het vorenstaande nemende stellen B. rentevergoe- 1 overweging W. de raad voor aan N. C. van Velzen voor noemd f 10.000 toe te kennen en het tot datum van uitbetaling hem vanaf datum van afsluiting van het Wa tertje over genoemd bedrag een ren te te vergoeden van 4% per jaar. Dit laatste mits Van Velzen verklaart na gereedkomen van de loods aan de Zuidbuurtseweg, geen schuiten in het Watertje te houden voor kolenop- slag. Namens de bestuursleden en enke le oud-bestuursleden, die ook op de bijeenkomst aanwezig waren, sprak dr. W. Burgers de scheidende voor zitter toe en dankte hem voor de bij zonder prettige samenwerking gedu rende de vele jaren. Zijn dankwoord ging vergezeld van twee kisten siga- Daarna hield pastoor J. de Bou- vère, die met enkele leden van het kerkbestuur en zijn beide kapelaans aanwezig was, een toespraak. Hij ge tuigde daarin van z^jn grote waarde ring voor het werk van het bestuur en van de nu aftredende voorzitter in het bijzonder. De voorzitter heeft steeds met de juiste instelling klaat gestaan om medemensen in moeilijk heden te hulp te komen. De pastoor deelde de heer Bollen mee, dat hem de pauselijke onder scheiding Pro Ecclesia et Pantifice was toegekend en speldde hem het ere-teken op. De heer Bollen toonde zich hier door zeer verrast. :era dcltryoen Groesbeekse tehuizen In 14 huisjes en Groesbeekse tehui zen wonen plm. 400 kinderen en vol wassenen, twee verschillende groepen van mensen die hulp en steun nodig hebben. De kinderen, omdat ze thuis tekort komen waar ieder kind van nature recht op heeft: liefde, begrip, opvoeding tot een harmonisch mens. De volwassenen die wegens hun ge handicapt bestaan lichamelijk en/ of geestelijk in de maatschappij op een zijspoor of zelfs doodspoor ge rangeerd dreigden te worden. Opvoeding, arbeid en begeleiding van deze mensen, maar ook uitbrei ding. verbouwing en modernisering van hun huizen worden by lange na niet door de subsidie gedekt. De Groesbeekse Tehuizen een protestantse instelling, die mensen van alle gezindten opneemt collec teren daarom ieder jaar. Deze natio nale collecte wordt dit jaar ook in Leiden van 26 februari t/m 2 maart gehouden. Collectanten kunnen zich melden by mevr. De Koning, Jan van Houtkade 42a, in Leiden.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 9