Kessler wil Piet Keizer graag in selectiegroep Sterke 5000 m van Schenk cel kneusjesin Zeist Scylla klopt Hunter Jlir. Van Karnebeek: „Tijd werkt voor ons" Bonaparte Voorpostengevecht in Oslo ONDERDAG 22 FEBRUARI 1968 PAGINA 21 flDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD :EIST Zeventien spelers telt, na terugkeer van Bennie ïller, de selectieploeg van bondscoach George Kessler. Drie Iers in Zeist waren gisteren slechts in optimale conditie: irnas, Van Zoghei en Muller. De andere veertien hadden last min of meer hinderlijke blessures. De activiteiten van Van Kuylen, Cruijff, De Zoete, Moulijn en Israel moesten daar- ir het meest worden beperkt. coach van het Nederlands voet- Iftal heeft zijn programma voor bijeenkomst aangepast aan de Rijkheden, of liever de onmoge- eden van een belangrijk deel van geselecteerden. Gistermorgen een rustige boswandeling ge ien, daarna ging een groot aan- spelers naar de beide masseurs middags werd op het veld ge ld. De taktische voorbereidin- iie George Kessler in het hoofd konden niet allemaal worden voerd. De coach nam ook de rs van de complete ploeg van itien, die niet konden spelen, naar het veld. „Voor hen wor- aangepaste oefeningen gehou- aldus George Kessler. bondscoach stelde dat hy Mul- reer in zijn groep had opgeno- na diens zeer goede spel in de trijden tegen Sittardia en MW. meende, dat het aanvankelijk kiezen van Muller voor de ied een stimulans was geweest, •r zelf. wel tevreden met weer eist. te zijn zei: „Ik geloof niet iet in mijn spel bij Ajax iets uit- ;t of ik in de ploeg van Kessler niet. Ik ben geen man van gro- itschieters, maar de laatste we- iukte het toevallig". Gelukkig zoeken en dan zal er zonder twijfel over voetbal worden gesproken. Ik wil er geen geheim van maken dat ik hem graag in mijn ploeg heb". In de kwalificatiewedstrijden voor het wereldkampioenschap zullen twee spelers onder alle omstandighe den mogen worden vervangen. Kess ler is van plan, zo nodig, deze mo gelijkheid ook toe te passen in de ont moetingen met „De Veulens" uit Mönchengladbach en België. „Zodat de spelers er aan kunnen wennen", zei Kessler. Van Haaren Het is niet te verwachten dat Heinz van Haaren zyn intree in de kernploeg op stel en sprong zal ma ken. „Hij is", vertelde Kessler, „een goede voetballer. Ik ben in staat hem, doordat de Duitsers op zaterdag spe len, herhaaldelijk te observeren, de afstand Duisburg-Zeist is niet on overkomelijk. Dat hij geen Neder lands spreekt is het ergste niet, het beste communicatiemiddel tussen voetballers is immers de bal. maar ik zal hem toch niet kunnen opstellen tegen België. Deliswaar heeft MVS er geen bezwaar tegen, als hij op de zaterdag ervoor eerst maar in de bundesliga speelt. Men roept dus niet, het kan niet, die man wordt overbelast. Van Haaren's club wil meewerken, maar ik kan in een voor bereidingsperiode voor een belang rijk evenement niet op het laatste moment een man invoegen". bondscoach in ieder geval ckig met de groei van zijn spe- sortiment. „Een man ais Flin- ugel bijvoorbeeld staat na zijn ure ook al weer op mijn lijst en inkort ga ik eens met Piet Kei- praten. De zoon van Piet is een kige aanleiding om een voet die ik graag mag eens op te Erepenning in goud voor Stien Kaiser HANS KRAAY KRIJGT GEEN LICENTIE (Van onze correspondent) ROTTERDAM Feijenoorder Hans Kraay heeft op een verzoek om een trainerslicentie van de sec tie betaald voetbal nul op rekest ge kregen. Kraay heeft nu om een uit spraak verzocht van de arbitrage commissie, aldus de secretaris van het betaald voetbal, J. Huybregts. „Op grond van zijn diploma's komt Hans Kraay in aanmerking voor een trainerslicentie, ware het niet, dat hy de status heeft van con tractspeler. Zijn contract met Feijenoord loopt weliswaar op 1 juli |as. af, maar als het niet door de club wordt opgezegd gaat het stil- zwijgend door." Hans Kraay gaat dus in hoger be roep bij de arbitrage-commissie. De ze is samengesteld uit juristen, club bestuurders en leden van de vereni ging van contraotspelers. Feijenoord zal waarschijnlijk een clubbestuur der aanwijzen, Kraay een man van de WCS, terwijl de voorzitter (een jurist) door de KNVB wordt aange wezen. Europese beker HAMBURG De Westduitse club Hamburger SV heeft gisteravond op eigen terrein met 20 van Olym- pique Lyon (Fr.) gewonnen. Het was de eerste wedstrijd voor de kwart finale van het toernooi om de Euro pese beker voor bekerwinnaars. De 35.000 toeschouwers, die de wedstrijd bijwoonden, moesten lang wachten op doelpunten. Tien minuten voor tijd was de stand, ondanks vertwijfelde aanvallen van de Duitsers, nog 00. I In de 81ste minuut opende Dieck- i mann echter de score. Zijn clubge noot Dörfel bracht de stand twee minuten later op 20. Delft komt uit in ijshockey- competitie De algemene ijshockeyclub „Delft" heeft zich bij de Nederlandse IJs- hockeybond als lid aangemeld en gaat met ingang van het volgende seizoen aan de nationale competitie deelne men. De leden van deze vereniging trainen op het ogenblik op de Jaap- Edenbaan in Amsterdam en de club wil in de toekomst gebruik maken van de ijskunstbaan in Delft, waar voor vergevorderde plannen bestaan. Als secretaresse van „Delft" zal op treden wereldkampioene hardrijden Stien Kaiser. De Nederlandse competitie zal vol gend seizoen een aanzienlijke uitbrei ding ondergaan. Naast Delft zyn Geleen en Eindhoven nieuwelingen. De ijshockeyclubs uit Heerenveen. Den Haag, Amsterdam. Tilburg, Den Bosch en Rotterdam spelen al langer mee om het Nederlands kampioen schap. Bovendien bestaan er in Nij megen plannen tot de bouw van een kunstijsbaan. Het ls mogelijk, dat er binnen afzienbare tijd in het centrum van Nederland een ijsbaan komt. die het gehele seizoen ter beschikking zal staan van de ijshockeysport en het kunstrijden. Besprekingen hierover zyn in volle gang. Frankrijk geeft sportsterren onderscheiding PARIJS De succesvolle Franse skiërs Jean-Claude Killy, Marielle Goitschel en Annie Famose zijn be noemd bot ridder in het legioen van eer. Isabelle Mir werd ridder in de nationale orde van verdienste. De on derscheidingen werden uitgereikt in de ministerraad door Francois Mis- soffe, minister van jeugd en sport. Bennie Muller was er giste ren in Zeist weer bij. Hier zit hij aan de lunch naast, v.l.n.r. Johan Cruijff, Van Beveren, Wery en Warnas. Wielrennen De Belg Roger Swerts heeft gisteren de wielerwed strijd om de Grote Prijs van Mona co gewonnen. Hij legde de 160 km af ln 4 uur 30 minuten en 30 sec. Twee de werd de Fransman Etter en derde diens landgenoot Guimard. Voor Ne derland waren er geen ereplaatsen weggelegd. Karstens eindigde in het peloton, dat ruim zes minuten ach terstand had. WINST VOOR UEFA-JEUGD BRUGGE Het Nederlandse UEFA-jeugdelftal heeft gisteravond in Brugge met 20 gewonnen van de Belgische jeugd. De doelpunten kwa men in de eerste helft tot stand. In de zevende minuut reeds scoor de Van der Berg (Velox) en drie mi nuten later Husers (AFC). De Belgen hadden over het algemeen een lichte veldmeerderheid. Zy waren in de aanval echter nauwelijks tot enig ini tiatief in staat. Zes minuten voor rust ontsnapten zij zelfs aan een nog grotere achterstand, toen Smid (Go Ahead» van vijf meter naast schoot. België startte in de tweede helft met een tegen-offensief, maar toen dit luwde, konden de Nederlanders, ge leid door de voortreffelijk spelende Van der Berg, het initiatief weer overnemen. De Nederlandse zege kwam in het geheel niet in gevaar. Volleybal De nationale volley- balploeg (heren) heeft gisteravond in Velp de oefenwedstrijd tegen het militaire team met 31 gewonnen. De setstanden waren: 1015, 1614, 15—10 en 15—10. (Van onze correspondent) AMSTERDAM De inhaalwed strijd Hunter '25Scylla eredivisie tafeltennis eindigde gisteravond in een alleszins verdiende 37 zege voor de Leidenaren. Ook nu weer ble ken Gé Bakker en Bert v. d Helm in ongenaakbare vorm. Zy bleven on geslagen. Ed Fallaux moest in al zijn partijen de winst aan de Amster dammers laten. Fallaux speelt niet onverdienstelijk, maar blijft wissel vallig. Zijn intensieve training ten spijt is hij niet vast genoeg en ver speelt zijn kansen door te riskante aanvalsslagen. Bakker won al zijn partijen in twee games en vertoont een glanzende vorm. De gedetailleerde uitslag luidt: Teunen-Bakker 16-21, 5-21, Schoone- meyer-Fallaux 21-16-21-17, Habes-v. ri. Helm 19-21, 18-21, Schoonemeyer- Bakker 20-22, 20-22, Teunen-v- d. Helm 18-21, 21-16. 15-21. Habes-Fal- laux 21-15, 21-16, Sohoonemeyer-v. d. Helm 21-16, 13-21, 14-21, Habes-Bak- ker 13-21, 17-21, Teunen-Fallaux 21- 16. 24-22. Scylla won ook het dub belspel. Zaterdagavond a s. speelt Scylla in Amsterdam tegen het sterke AMVJ. Eenenveertigste zesdaagse-zege van Peter Post MILAAN Peter Post heeft gis teravond in Milaan zijn 41ste zes daagse overwinning geboekt, waar mee hfj op dit gebied recordhouder werd. Tot dusver stonden Post en Van Steenbergen samen aan kop met ieder 40 zeges- Post behaalde zijn veertigste zege ln gezelschap van de Italiaan Gian ni Motta, met wie hy voor de derde achtereenvolgende keer in de zes daagse van Milaan zegevierde. Het Nederlands-Italiaanse duo behaalde in totaal 626 punten, zat ruim 62 uur op de fiets en legde een afstand af van 1854 km. De gemiddelde snelheid van Post-Motta was 29,7 km per uur. Op de tweede plaats eindigde het koppel Gimondi-Altig (It./Dld-). Op één ronde volgden: Kemper-Olden- burg (Did.), Renz-Pfenninger (Did./ Zwits.) en Lykke-Eugen (Den.). Kwestie Zuid-Afrika (Van onze correspondent) HAARLEM „De tijd zal voor ons werken" en „de soep wordt niet zo heet gegeten als ze wordt opge diend". Dat zyn de reacties van de voorzitter van het Nederlands Olym pisch comité, jhr. H. A. van Kar nebeek, op de verklaringen van lan den die de Olympische Zomerspelen in Mexico-City zullen boycotten. De heer Van Karnebeek is de eni ge Nederlander, die lid is van het IOC, dat kortgeleden besloot Zuid- Afrika weer toe te laten tot de Olympische Spelen. Hoe hij had ge stemd, wilde de voorzitter van het NOC niet zeggen. „Dat kan ik me niet herinneren. Het was een gehei me stemming. Dat kun je niet ver- tallen. Dan 7ou een afspraak geschon den worden. Er speelden ook politieke motieven een rol". De voorzitter van het organisatie comité van de Olympische Zomer spelen in Mexico-Pedro, Raminez Vazquez, heeft echter al meegedeeld dat de Mexicaanse leden van het jlOC tegen toelating van Zuid-Afrika I hadden gestemd. Jhr. van Karnebeek hierover: „Ja, die zagen hun Spelen in gevaar komen". Voorlopig moeten we volgens hem afwachten, zeker enkele maanden. „Er is toch nog geen enkel land uitgetreden. De landen die nu hebben I aangekondigd de Spelen te boycotten, i zouden niet veel mensen zenden. „We hebben meer bereikt dan ooit tevoren. Kijkt u maar naar wat Zuid-Afrika aan oonsessies heeft ge daan om toegelaten te worden". ADVERTENTIE Voetbal De Zuidslavische club Vojvodina Nov! Sad heeft gis teren in Nov! Sad met 10 gewon nen van Goeztepe Izmir uit Turkije. Het was de eerste wedstrijd tussen beide clubs voor de derde ronde van het toernooi om de Jaarbeurssteden - beker. Sa/vic was in de 48ste minuut de maker van het enige doelpunt. Voetbal De uitslagen van de .re plays" voor de vierde ronde van het toernooi om de F. A. cup luiden: Portsmouth—Fulham 1—0 (winnaar thuis tegen West Bromwich Albion); SouthamptonWest Bromwich Albion 2—3 (winnaar uit tegen Portsmouth) Tranmere RoversCoventry City 2-0 (winnaar uit tegen Everton). KEIJZER TAPIJT KAMERBREED Gewichtheffen De Rus Wladimir Golowanow heefit gisteravond in Kiew het wereldrecord tweehandig drukken in de middenzwaargewicht- klasse verbeterd. Golovanow bracht tijdens de militaire kampioenschap pen van Rusland 171,5 kg omhoog. Het oude record stond op naam van zyn landgenoot Karl Poempoerin, die op 23 december van het vorig jaar 170.5 kg tilde. OSLO De Westduitser Erhard Keiler, wereldrecordhouder en Olympisch kampioen, heeft gisteravond in het Bisletstadion in Oslo de 500 meter gewonnen tijdens internationale schaats wedstrijden. Zijn tijd was 40.2 sec. Hij bleef eentiende seconde voor de Japanner Keiichi Suzuki. Ook de Nederlanders, die a.s. weekeinde in Göteborg aan de wedstrijden om de wereldtitel deelnemen (Kees Verkerk, Ard Schenk, Jan Bols, Peter Nottet en Arie Eriks) kwamen in de baan. stand uit, maar dat doet weinig aan de prestatie van de lange Noordhol lander af. Tenslotte moesten een In- gar Bollerud en een Svein Erik Sti- ansen verslagen worden. En niet te vergeten Jan Bols. De Hoogeveener eindigde achter Dag Forness en In- gar Bollerud op de vierde plaats in 7.43.1. De duizend meter, een incourante afstand die door de Nederlanders ge meden werd, leverde een overwin ning op voor de Noor Björn Tveter. Hij" ging na 1.23.6 over de finish. Weinig succes Op de sprint was voor hen weinig succes weggelegd. Ard Schenk deelde de zestiende plaats met de Noor Ar- ne Lier (voor beiden stonden de klok ken stil op 41.7 sec.) Kees Verkerk eindigde vlak achter Schenk op de 18de plaats in 41.9 sec. Arie Eriks verbeterde zijn persoonlijk record op deze afstand door in 42.0 sec te fi nishen. De Noor Roar Groenvold vestigde een nieuw Noors record met 40.6 sec .Enkele ritten later kwam Johan Lindt tot dezelfde tijd. Fred Anton Maier won de 3000 me ter met een nieuw nationaal record: 4.27.7. Het oude record stond al met 4.28.1 op zyn naam. Peter Nottet ein digde achter de Noor Per Willy Gut- tormsen op de derde plaats in de goede tijd van 4.28.1. Kees Verkerk had een ruime achterstand. Zyn tijd, 4.36.5, was goed voor de vijfde plaats. Verrassing Ard Schenk verraste door de 5000 meter te winnen in de alleszins aan vaardbare tijd van 7.36.8 weliswaar kwamen Fred Anton Maier en Per Willy Guttormsen niet op deze af- Uitslagen Tennis In de eerste ronde van het internationale tennistoernooi van Macon heeft de Nederlander Tom Okker de Spanjaard Manoio Orantes met 36. 63. 64 versla- I gen. De wedstrijden worden op overdek te banen gespeeld. i De resultaten waren: 500 meter: 1. Erhard Keller (W. Did) 40.2 sec., 2 Kirechi Suzuki (Japan 40.3, 3. Neil Blatchford (VS) 40.4, 4. Roar Groen vold (Noor), Johan Lind (Noor) en Tom Gray (VS) 40.6, 16. Ard Schenk (Ned) 14.7, 18. Kees Verkerk (Ned) 41.9. 20. Arie Eriks (Ned) 42.0, 26. Pe ter Notter (Ned) en Jan Bols (Ned) 42.8. 3000 meter 1. Fred Anton Maier (Noor) 4.27.7, 2. Per Willy Guttormsen (Noor) 4.28.0, 3. Peter Nottet 4.28.1, 4. Gün- ter Traub (W. Did) 4.35.6, 5. Kees kerk 4.36.5, 6. Gerhard Zimmermann (W. Did) 4.37.0, 7. Ivar Eriksen, Dag Nordskog (Noor) en Arie Eriks (Ned.) 4.38.4. 1000 meter: 1. Björn Tveter 1.23.6, 2. Roar Groenvold 1.24.1, 3. Erhard Keiler 1.25.0, 4. Neil Blatchford 1.25.1. 5. As- björn Eide (Noor) 1.25.2. 5000 meter: 1. Ard Schenk 7.36.8, 2. Dag For- I ansen 7.46.3. ness 7.37.6. 3. Ingar Bollerud 7 415,. Coach Wim de Graaten 4. Jan Bols 7.43.1, 5. Svein Erik Sti- kernploeg-lid Arie Eriks, die Het aantal landen, dat zich voor Mexico terugtrekt groeit gestaag. Gisteravond schaarden Somalië en Mali zich in de ry, die nu bestaat uit: Algerije, Egypte, Ethiopië, Gambia, Gha. na, Guinea, Irak, Kenia, Mali, Somali, Syrië, Tanzania, Oegan da en Zambia. Intussen worden er ook an dere geluiden gehoord. Zo stelt Nigeria een beslissing uit tot na de buitengewone zitting van de Afrikaanse Sportraad, mor gen in Brazzaville. Het Hon gaarse IOC-Iid Arpad Csanadi neemt een standpunt ln. dat lijnrecht tegenover dat van de andere communistische landen staat. Hy zei in Boedapest, dat het besluit van het IOC „niet genoeg naar waarde geschat kan worden". Csanadi is wel van mening, dat het IOC ter stond moet ingrypen, als Zuid- Afrika de gedane beloften niet nakomt. Uitbreiding Maastricht De minister van Binnenlandse Za ken heeft bij de Tweede Kamer een wetsontwerp ingediend dat beoogt de gemeentegrenzen van Maastricht zo danig te wijzigen dat het inwonertal van ruim 95.000 thans tot over de 110.000 zal stjjgen. Amby, Borgharen, Heer en Itteren zullen als zelfstandige gemeenten worden opgeheven, en de grenzen van Bemelen, Cadier en Keer, Gronsveld en Meerssen zullen wor den gewyzigd. Borgharen en Itteren zullen in hun geheel by Maastricht worden gevoegd, Amby wordt voor het overgrote deel Maastricht en voor het restant Meerssen, Heer komt byna geheel by Maastricht. De nieuwe gemeente Maastricht zal voorts delen van Bemelen, Grons veld en Meerssen omvatten. De nieuwe gemeente Maastricht zal in het jaar 2000 ruim 160.000 in woners tellen, waardoor het niet lan ger tot de middelgrote, maar tot de grote steden van Nederland zal be horen. Minister Beernink noemt de ophef fing van Heer, met byna 12.000 inwo ners, een ingrijpende maatregel. Borgharen heeft een inwonertal van 1592, Itteren van 864. Amby, Bemelen, Borgharen, Grons veld, Heer, Itteren en Meerssen staan afwyzend tegenover de grenswyzi- gingsvoorstellen Maastricht en Cadier en Keer gaan er in beginsel mee ak koord. West-Bengalen weer onder centraal gezag I Oslo de 500 m in 42.0 sec. reed. President Zakir Hoesain van India heeft gisteren West-Bengalen, de be langrijkste industriestaat van het land onder gezag van de centrale regering geplaatst. Hy deed dat kort nadat de plaatselyke coalitieregering van het Democratische Volksfront en de Congresparty onder leiding van dr. Ghosj was afgetreden. Pre sident Hoesain zei in «zyn proclama tie dat er een toestand was ont staan, waarin het bestuur over de staat niet kan worden uitgeoefend volgens de bepalingen van de grond wet". Er zyn nu in vier maanden tij da In West-Bengalen twee regeringen gevallen. De eerste, van het linksge- riohte Verenigd Front, werd in no vember door de gouverneur ontsla gen, nadat een aantal afgevaardig den hun steun aan deze regering had ingetrokken en zelf een partij het Democratisch Volksfront, had gevormd. Deze party ging vervolgens een coalitie aan met de Congres party, maar ook dit kabinet kreeg door politieke strubbelingen geen kans te tonen wat het waard was. Italië wil een aanvulling op kernstopverdrag Italië heeft op de ontwapenings conferentie in Genève voorgesteld dat het ontwerpverdrag tegen de verspreiding van kernwapens alle ondertekenaars uitdrukkelijk het recht zal geven om splijtbaar mate riaal te betrekken. Behalve Frankryk zyn de vyf andere EEG-landen volkomen afhan- keiyk van buitenlandse bronnen voor hun splijtbaar materiaal. Volgens goedingelichte kringen is het voor stel van Italië een afspiegeling van het standpunt van Euratom. Ameri kaanse kringen ln Genève achtten het onwaarschyniyk, dat de V.S. of de Sowjet-Unie met het Italiaanse voorstel zullen instemmen, aangezien er geen garantie is dat er binnen dertig jaar voldoende spiytbaar ma teriaal voor allemaal zal zyn.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 21