vlees eten is verantwoord eten Geen gelijkstelling voor volwassendoop LEKKER BROOD i'L Herv. richtlijnen voor contact met Rome Herv. Kerk wil snel spreken over Vietnam MET EEN ENKEL WOORD DIJSSELBLOEM ,S] ater LEIDSCH DAGBLAD WOENSDAG 21 FEBRUARI 1968 In Ned. Hervormde Kerk: (Van onze synodale correspondent) Er komt voorlopig niet meer ruimte in de Ned. Herv. Kerk voor de volwassenendoop naast de kinderdoop. De generale synode heeft gisteren in Woudschoten bij Zeist na uitvoerige besprekingen voorstellen van de Raad voor de zaken van kerk en theologie verworpen, waarin kinder- en volwassenendoop kerkordelijk volkomen gelijkwaardig werden gesteld. i de kerk- Kinderen der gelovigen „behoren gedoopt te worden" Volgens de meerderheid van deze raad zitten er in de argumenten voor de volwassendoop wel zo veel legitieme bijbelse elementen, dat deze gehonoreerd moesten worden. Het voorstel verzette zich tegen over doop Het gaf op grond van de bijbel-als-geheel aan de kinderdoop iets sterkere accenten dan aan de vol- ADVERTENTIE Da»IP0breekt de kracht van een verkoudheid ■■■bij Vader,Moeder en Kind.HMB Herv. synode gaat confereren met verontrusten (Van onze correspondent) De generale synode der Ned. Her vormde Kerk heeft gisteravond beslo ten de 24 schrijvers van de open brief uit te nodigen voor een conferentie met een commissie uit de synode. Daar zullen de grieven tegen de gang van zaken in de Hervormde Kerk, die de 24 op hervormingsdag in de open baarheid brachten, worden besproken. Van haar kant legt de Synode dan een verklaring op tafel, waaruit kan blijken dat de 24 niet de enige ver ontrusten zijn: ook de synode is vol zorg, al taxeert zij sommige concrete klachten anders dan de 24 briefschrij- Om drie kernpunten gaat het: de verhouding tussen apostolaat en pas toraat (waarbij het apostolaat, het „ln de wereld zijn" de boventoon voert volgens de 24), het neo-moder- nisme dat het christen-zyn schijnt te doen opgaan in medemenselijkheid, en de prediking, die als onbevredi gend wordt ervaren. Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK. Beroepen te Witmarsum c.a. (toez.) S. Euverman te Warffum te Giesendam—Nederhardinxveld (vac. A. van Brummelen) J. Noltes te Ridderkerk te N.O.polder (wijk- gem. Emmeloord) (toez.) A. van Eyk te Bergschenhoek te Brand wijk (toez.) en te 't Harde H. Veld huizen, kand. te Bilthoven te Twel- lo (vac. J. B. Cats) M. C. Groene- woud te Rijnsburg door de gen. synode tot legerpred. J A. de Waard te 't Harde te Oudemirdum (vac. dr. K. H. Siccama) (toez.) W. J. Kol- kert te Vlaardingn. Aangenomen naar Winterswijk als pred. voor b.w. (godsdienstonderwij zeres op huishoudscholen) Mej. S. R. C. van Kempen, kand. te Winters wijk naar Oosterhout (N-B) S. Oenema, kand. te Groningen, die be dankte voor Woldendorp c.a. naar TangeAlteveer (toez.) S. J. Seinen te Zijderveld. Bedankt voor Ede (vac. J. van der Heuvel) (toez.) J. H. Vlijm te Krim pen aan de IJssel. GEREF. KERKEN Beroepen te Beetgum—Beetgumer molen A. J. G. Dronkert, kand. te Leiden te Grootegast (vac. S. van der Linde) en te Rhoon (vac. A. Griffioen) A. van der Zwaag te Ten Boer to Mount Evelyn, Victoria, Aus tralië (Ref. Church) J. J. van Wage- ningen te Adelaide (Ref. Church), voorheen te Schiedam, die dit beroep heeft aangenomen. Aangenomen naar Hillegom (2de pred. pl.) J. Hartkamp te Den Hel der. GEREF. KERKEN VRIJGEMAAKT. Bedankt voor Rotterdam-Zuid R. te Velde te Schildwolde. CHRIST. GEREF. KERKEN Beroepen te Drogeham J. Kievit te Hoogeveen te Almelo J. Plantinga te Rozenburg te Sliedrecht (Mid deldiepstraat) en te Soestdijk B. Bij- leveld te Bussum. Bedankt voor IJmuiden M. W. Nieuwenhuijze te Delft. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Goudswaard A. Hoo- gerland te Werkendam, die bedankte voor Borssele te Terwolde A. W. Verhoef te Barneveld. Bedankt voor Tholen J. Karens te Nieuwerkerk voor Scherpenisse J. C. Weststrate te Meliskerke voor Gorinchem P. Blok te Dirksland. GEREF GEMEENTE IN NEDERLAND Bedankt voor Chilli wack (B.C.) (Canada) F. Mallan te Veenendaal. OUD GEREF. GEMEENTE IN NEDERLAND Aangenomen naar Stavenisse J van Prooijen te Grafhorst. wassendoop. maar orde moesten ze gelijkgesteld wor den. Op het. ogenblik geldt in de Hervormde Kerk, dat de kinderen der gelovigen „behoren gedoopt te Devaluatie Sinds het begin van de jaren zes tig wordt over het tijdstip van de doop gestudeerd nadat enkele be zwaarschriften tegen de kinderdoop waren ingediend. Daarnaast deva lueert de kinderdoop in veler op zicht. doordat nogal wat onkerkse ouders hun kinderen ten doop aan bieden, uit gewoonte, en ook uit bij gelovigheid: in de Bommelerwaard zeggen ze volgens ds P. Koeman uit Bruchem, op de vraag naar het waarom van de doon. dat ..de kinde ren daar zo goed van groeien". .Ben verontrustende toestand" zei de Amsterdamse dominee C B. Pos thumus Meyies. en ds M. C. Don (Rotterdam-Zm'd) verzuchtte, dat de synode eigenlijk voor een jaar of twee alle bedieningen van de doop in het hele land zal moeten stop zetten vanwege de ernst van het misbruik van de doop die door de kerk wel kan worden uitgesteld maar niet geweigerd en vanwege öe onmacht om deze impasse te doorbreken. Het debat ter synode had een deels theologisch-confessioneel, deels pastoraal-praktisch karakter. Van meer dan een zijde werd de vrees uitgesproken, dat voorstanders van de kinderdoop wel wat meer ruimte kunnen geven aan de volwassen doop. die zij niet verwerpen, maar dat omgekeerd voorstanders van de volwassendoop de kinderdoop niet willen erkennen. ADVERTENTIE Want vlees houdt fit.De eiwitten in vlees zijn onontbeerlijk voor een goede conditie.Conclusie? Vlees uw hoofdschotel, elke dagl Naar aanleiding van allerlei experimenten, waarbij r.-k. geestelijken deelnemen aan hervormde kerkdiensten en omge keerd, zal de N.-H. Kerk nieuwe richtlijnen opstellen voor het contact met de R.-K. Kerk. EXPERIMENTEN INDAMMEN Alle hervormde instanties, die zich met die kerk beziggehouden, zijn sinds kort overkoepeld door een Rome- In de theologische sfeer werd zulk reformatieraad. De oude richtlijnen Beschut op het voorstel j zyn nog maar jaar oud> maar doen sterk verouderd aan. omdat ze nog dateren van voor het intensieve contact, dat door de voorbereiding van het pastoraal concilie is ont staan. Die nieuwe richtlijnen moeten ook dienen om al te grote experimen- teerdrang te voorkomen. De synode en haar moderamen hebben met ge beurtenissen als de Delftse doop (een priester bediende dit sacrament in een hervormde kerkdienst) en de Venhuizense eucharistie (een predi- afgevuurd, dat een der indieners, prof. dr. C. G. van Niftrik (een vooraanstaand man in de CHU) uit- rien, dat de svnode de meest chris- telyk-historische synode was die hij ooit had meegemaakt: CH dan wel in de slechtste zin: het christeliike geheel overwoekerd door het histo rische. De synode verwierp een aantal suggesties om met het voorstel en de minderheidsnota iets te doen «zoals: het als ijsbreker te la-ten fungeren voor brede bezinning op de kant droeg doop) en koos tenslotte voor instel ling van een nieuwe commissie, die het hele probleem opnieuw moet be- (Van onze synodale correspondent) De hervormde synode heeft gisteravond haar moderamen gemachtigd om met spoed en samen met zoveel mogelijk andere Nederlandse kerken een woord van verontrusting en waarschu wing te doen horen, nu de mogelijkheid bestaat dat tactische kernwapens zullen worden gebruikt in Azië, waar ook de eerste atoombom viel. trachten te komen tot schappelijke verklaring. Aan het vredesberaad n de Ned. Herv. Kerk er noemde kleine kerken doopsgezinden ook de R.K.- ADVERTENTIE Kerk en de Geref. Kerken deel. Mochten de gereformeerde deputaten in dit beraad van mening zijn, dat een dergelijke gezamenlijke uitspraak buiten hun bevoegdheid valt (zij heb ben een beperkte opdracht) dan zal men de verklaring uitgeven met die kerken welke „bereid en vaardig" zijn, zo deelde de secretaris-generaal van de hervormde kerk, ds. F. H. Landsman, aan de synode mee. Op een vraag van dominee M. C. Don (Rotterdam-Zuid) of de noodzaak tot spoed niet zou kunnen vereisen, dat de N.H. Kerk alleen zou spreken, antwoordde dominee Landsman, dat hij dit niet waar schijnlijk achtte. De R.K. Kerk vindt de Vietnamese oorlog waarbij aan weerszijden grote r.k.-minderheden betrekken zijn zeker zo urgent als de hervormden. Maar als overbodig veel tyd verloren zou gaan door overleg zou het hervormde moderamen niet aarzelen alleen een verklaring uit te geven. Dit besluit was een reac tie op verzoeken van Haarlemse her vormden en hun predikanten. met i priester op) niet direct te maken: hier is alleen de provinciale kerk vergadering bevoegd. Bovendien kan het moderamen der synode moeilijk op kranteberichten reageren. Sinds VOORLICHTING DIENSTPLICHT (Van onze correspondent) Het debat over de alternatieve dienstplicht en de pastorale proble men rondom het oorlogsvraagstuk, maandagmiddag in de hervormde synode gevoerd, is gisteravond on verwachts afgerond met enkele be sluiten. De Groninger centrale kerke- raad had de synode over deze zaken enkele vragen voorgelegd. De synode besloot naar aanleiding hiervan haar steun te geven aan ontstaan van plaatselijke en regiona le interkerkelijke bureaus voor vo lichting inzake dienstplicht oorlogsproblemen. Ook stelde zij zich achter pogingen om tot interkerkelij ke gespecialiseerde zielszorg op dit gebied te komen. Wat de voorlich ting betreft stuit men op enorm» psychologische remmen, omdat de doorsnee-Nederlander het oorlogspro bleem verdringt en er geen kennis van wil nemen. Het is de bedoeling om in de voor lichting alleen mogelijkheden te be trekken, die door de overheid zijn er kend. Naar uitbreiding van die er kende mogelijkheden (alternatieve dienstplicht niet alleen door dienst ontwikkelingslanden zoals nu, ma ook in een politieleger) blijft het i terkerkelijk vredesberaad strevt Op korte termijn zal dit beraad n gatief reageren op de uiteenzettingen van minister Den Toom (Defensie) die zioh verzet tegen vervangende dienstplicht in een internationaal po litieleger. kort vraagt men wel over dergelijke berichten en over de kerkelijke be handeling van dergelijke gebeurtenis inlichtingen aan het provinciale moderamen, zo deelde synode-praeses dominee G. de Ru gisteravond mee. „Aan geleerdheid geen gebrek" De r.-katholieke werkende jongeren in Nederland vinden, dat bij de vol tallige vergadering van het provin ciaal concilie in Noordwijkerhout de inbreng van de jongeren, door een verkeerde aanpak van de leiding, mi nimaal is geweest. Bij de 109 deelne mers waren 6 jongeren. Volgens „werkende jeugd" was de gemiddelde kerkganger in Noordwij kerhout niet aanwezig. „Aan profes soren. doctorandussen, meesters in de rechten en priesters was geen ge brek", aldus „werkende jeugd", „en naast deze hoofdnoot geleerdheid en zeer geleerdheid waren er dan ook nog gewone mensen". Zes jongeren moesten de stem van de Nederlandse jeugd laten horen. Volgens „werkende jeugd" stond deze groep jongeren in geen verhouding tot de grote groep oudere deelnemers. Ontslag voor 86 stuwadoors (Van onze Amsterdamse correspondent) De N.V. Amsterdamse Stuwadoors Terminal zet haar werkzaamheden met ingang van 1 april stop. Het 68 mam sterke personeel is ontslag aan gezegd. Over een ontslagregeling wordt overleg gevoerd met de vak bonden. De N.V Amsterdamse Stuwadoors Terminal was een gezamenlijke on derneming van de N.V. Rietlanden en de Gebr. Sclieuer. De stuwadoors- maatschappij was sinds begin januari vorig jaar actief De Gebr. Soheuer heeft ook aan 18 leden van het eigen personeel ontslag aangezegd. De N.V. Amsterdamse Stuwadoors Terminal hield zich voornamelijk bezig met de overslag van los hout Het bedrijf ondervond de laatste tijd een steeds sterker wordende concur rentie van bedrijven in Beverwijk. Deze werken goedkoper doordat zij gebruik maken van losse arbeids krachten die, wanneer er geen werk is, een beroep doen op de werkloos heidswet. BINNENLAND Poging tot moord: 2 jaar We gens poging tot moord op zijn vader heeft de rechtbank in Maastricht een 19-jarige stukadoor uit Schaes- berg veroordeeld tot twee jaar ge vangenisstraf en ter beschikking stel ling van de regering. Twee weken geleden had de officier van justitie tegen hem vijf jaar en ter beschik king stelling van de regering gevor derd. De stukadoor had op 9 maart 1967 's avonds rattenvergif in de koffie van zijn vader gedaan. De va der is in leven gebleven. Aanrander gearresteerd De poli tie in Naaldwijk heeft een 18-jarige jongeman gearresteerd die zich schul dig heeft gemaakt aan ernstige aan randing van een 17-jarig meisje. Het meisje fungeerde 's avonds als op pas voor kinderen, van wie de ou ders uit waren- De jongeman ver schafte zich toegang tot de woning en randde het meisje aan- Aan de hand van een signalement dat het meisje van haar aanrander verschaf te, kon hij door de politie worden opgespoord en gearresteerd. Commissaris rijkspolitie Hoofd inspecteur Tj. P. de Vries, chef van de recherche van de Utrechtse poli tie, is met ingang van 1 april be noemd tot commissaris der rijkspoli tie. Hij wordt chef van de rijksre cherche in het ressort van de procu reur-generaal in Den Haag. De heer De Vries (38 Jaar) is sinds juli van het vorig jaar belast met de leiding van de Utrechtse recherche. Hij had een belangrijk aandeel in de leiding van het onderzoek tegen de drievou dige Utrechtse moordenaar. Koninklijke familie De konink lijke familie zal van 1 tot 19 maart met wintersportvakantie naar Lech gaan. Op de eerste maart zal het koninklijk gezelschap, bestaande uit Koningin Juliana, Prins Bernhard, Prinses Beatrix en Prin Claus met hun kind Prins Willem-Alexander, Prinses Margriet en haar echtgenoot, mr. Van Vollenhoven, en Prinses Christma, per trein van Baarn naar Venlo reizen, waar de koninklijke wa gon aan de Austria-express zal wor den vastgekoppeld, waarmee de nach telijke reis door Duitsland naar Oos tenrijk zal worden gemaakt. litie in Amsterdam heeft op het ogen blik een 35-jarige barbediende onder arrest. De man wordt van oplichting en flessetrekkerij verdacht Hij gaf se ders begin januari ongedekte che ques van de Postcheque en girodienst af waarop hij kleding, horloges en juwelen kocht- Die beleende hy bij particulieren of in de bank van le ning. In totaal bemachtigde hij zo voor een waaide van meer dan f 5.000 aan goederen. Zondagavond meldde hij zich overigens zelf bij de politie, kennelijk in de overtuiging dat het zo toch niet langer ging. Beatrix en Claus-zegel De Hoge Raad heeft het cassatieberoep in de zaak van de „Beatrix en Claus-post zegel" verworpen. Een Haagse grafi cus houdt dus twee boeten van tien gulden wegens het vervaardigen en verspreiden van „op postzegels lij kend drukwerk". De graficus ont wierp en drukte ter gelegenheid van het huwelijk van Prinses Beatrix met Prins Claus een aantal namaakpost- zegels om aan te tonen dat de toen malige minister Suurhoff ongelijk had met zijn mededeling aan de Ka mer dat de tijd te kort was om een speciale postzegel uit te geven. De Haagse rechtbank achtte hem schul dig en legde hem twee boeten van f 10,- op. Bij de behandeling van deze zaak voor de Hoge Raad waren geen cassatiemiddelen ingediend. BUITENLAND Spa-inse studenten willen staken Aan de universiteit van Madrid heeft de Spaanse politie aanplakbil jetten van de muren afgehaald waar op de studenten protesteerden tegen de aanwezigheid van de „speciale po litie" op het universiteitsterrein. Een duizendtal studenten, die waren bij eengekomen om een van hen de „ver klaring over de rechten van de mens" te horen voorlezen, werd door de po litie uiteengejaagd. Op een vergade ring in de faculteit van de natuur wetenschappen hebben ongeveer dui zend studenten besloten in honger staking te gaan- De leiding van de universiteit heeft gewaarschuwd dat de faculteit zal worden gesloten wan neer de staking wordt gehouden- sloten de Veiligheidsraad te vragen Zuid-Afrika te dreigen met econo mische sancties en uitstoting uit de Verenigde Naties, wanneer dit land de 33 Zuidwestafrikanen, die vorige maand op beschuldiging van terro risme en ondermijnende activiteiten tot langdurige gevangenisstraffen werden veroordeeld, niet in vrijheid stelt. De tijd, die Zuid-Afrika zou krijgen om de eisen van de VN in te willigen, zouden in het voorstel zeer kort zijn gehouden. Bekentenis De voormalige com munistische leider Sjam, alias Kama- roezaman, heeft maandag toegegeven tegen de Indonesische regering te hebben samengezworen en een van de leiders geweest te zijn 1965. Sjam sen speciale Bandoeng, lukte staatsgreep staat thans terecht vc militaire rechtbank west-Java. Vrouw president van rechtbank In Zwitserland is v<x>r het eerst een vrouw tot president van een recht bank benoemd. Het is de 52-jarige mevr. Ruth Schar-Robert, advocate en docente aan de hogere handels school van Neuchatel. Zij is benoemd als hoofd van de districtsrechtbank van Val-de-Ruz. Onvoldoende opleiding Ghana zal zestien artsen, die in de Sowjet- Unie zijn opgeleid tijdens het links georiënteerde bewind van president Kwame Nkroemah, nog voor een jaar of langer naar school terugstu ren om leemten in hun opleiding op te vullen, zo is officieel in Accra mee gedeeld. Het huidige militaire regi me in Ghana wierp het bewind van Nkroemah in 1966 omver. Verovering in Laos Communis tische troepen hebben een voorpost van het leger, 80 km ten noordoos ten van Vientiane onder de voet ge lopen, aldus deelt de regering mee. en wuordvoerder voor de regering zei, dat een sterke communistische troe penmacht van ongeveer drie batal jons de voorpost veroverde die onge veer 20 km van de stad Paksane aan de Mekong ligt. Geen vergunning De Chinese autoriteiten hebben volgens het pers bureau Tass leden van de Russische amoassade in Peking verboden zich naar de steden Sjarbin, Sjenian, Port Arthur en Dalny (het vroegere Dai- ren) te begeven om er kransen te leggen op de graven van Russische militairen, die gesneuveld zijn bij de bevrijding van noordoost-China van de Japanse bezetting. Voor het uit- breken van dt „culturele revolutie" vormden deze kransleggingen aan de vooravond van de Russische leger en vlootdag een vaste traditie, aldus Tass. Record Het Amerikaanse minis terie van Landbouw heeft bekendge maakt dat de wereldproduktie van landbouwprodukten verleden Jaar een record-hoogte heeft bereikt. Een on derzoek heeft uitgewezen dat de oogst verleden jaar 127 procent was van het gemiddelde van 1957-'59, tegen 122 procent in 1966. In de ontwikke lingslanden steeg de produktie van 123 procent van het basisgemiddelde in 1966 tot 126 procent verleden jaar. De produktie in de ontwikkelde lan den steeg van 120 procent in 1966 tot 130 procent in 1967. Tragisch incident Een Israëlische politieman heeft gisteren het vuur geopend op twee Franse vrijwilligers die een stopbevel negeerden en met hun auto doorreden. Een van hen, een 26-jarige man, werd dodelijk ge troffen. Het tweetal reed op een weg naar Jericho terwijl op dat tijdstip een uitgaansverbod van kracht was. Zij bevonden zich in Israël om het land als vrijwillige arbeiders te hel pen. Rap Brown gearresteerd De voorzitter van de studentencoördina tiecommissie (SNCC), Rap Brown, is g'steren in New York gearresteerd bij aankomst uit Californië waar hij twee redevoeringen heeft gehouden. De arrestatie van de 24-jarige Black Powerleider houdt verband met een reisverbod dat hem verleden Jaar september is opgelegd door een rech ter in Richmond, Virginia. eidóe ^Qgenda. WOENSDAG Schutterveld Verlichtingsactie ANWB. 11 uur voorm.-7 uur nam. Stadsgehoorzaal: Tsjechisch Dansen- Ons Centrum (Hooigracht 84): Leld- Schouwburg: Kon. Ver. Lltteris Sa- Rijksherbarium (Schelpenkade 6): Ledenvergadering Kon. Ned. Maat schappij voor Tuinbouw en Plantkunde Dia-wedstrijd tuinbouw en plantkunde Stadsgehoorzaal (foyer): K en O. Causerie over Azië door drs. Suzanna Paul. 8 uur nam. Stadhuis (trouwkamer)Spreekuur sociale raadsvrouw. 4-6 uur nam. Oegstgeest, (Gemeentecentrum): K. en O. Lezing prof. dr. J. W. Schulte Nordholt over Amerika. 8 uur nam. DONDERDAG der Heijden. V.V.D. reglo- Ihr. G. Koud- velllgheid van west-üiuropa. ö.io uur nam. Schouwburg: K. en O. Toneelgroep ..Theater". „Driekoningenavond". 8 uur Schuttersveld VerlichtLngsactle ANWB Willem de Zwijgerlaan 105. Bahai- geloof gespreksavond. 8 uur nam. VRIJDAG Den Burcht (foyer) VietnamcomLté. Spr. dhr. M. van Dullemen over het VÏetnam-tribunaal ln Denemarken 8 Schuttersveld Verllchtlngsactie ANWB 11 uur voorm.-7 uur na Boshuis (achter Hof laan 64). Ruil beurs. 7 uur nam. Oude Vest 13. Evangelisatie Christen- gem. Ecclesia". 8 uur nam. Auberge frangalse (Kloksteeg 19). Lelds Zoldercabaret. 9 uur nam. Stadsgehoorzaal. Modeshow firma Gronheld (Boussacstoffen) 2.30 en 8.15 Leiderdorp (zaal Schepplngskerk). K, en O. Lezing Joop Pieéte over fotogra- RUksmuseum voor Volkenkunde. K. en O. Lezing en bezoek tentoonstel ling Japanse volkskunst. 8 uur nam. St. Agnes-lyceum. Interecholaire Contactcie. Optreden trio Pim Jacobs. Microtheater. Imperium met „Korc- zak en de kinderen*1. 8 uur nam. Schouwburg. Kon. Ver. „Lltteris Sac rum" speelt drie één-akters. 8 uur nam ZONDAG Hooglandse Kerkgracht 28. L.J.V „De Hooglanders" carnaval 8 uur nam Rijnlands Lyceum (M. H. Tromp- laan 1). Gem, voor oorspronkelijk christendom afd. Oegstgeest. Spr, evang. N. v. d. Brugge. 7.30 uur nam Steenschuur 6. Kerk van Jezus Chris tus van de heiligen der laatste dagen Spr. komst "Hum. Verbond. 10.15 MAANDAG Rest. De Doelen. Leidse Amateurfo- tografenvereniglng. 8 uur nam. Stadhuis Gemeenteraad. 7.30 uur Rest. Van der Heijden. Jaarvergade ring A.R. Kiesvereniging III 8 uur Maatregelen tot opheffing EEG- boteroverschot De ministers van Landbouw van de EEG zijn het in Brussel in begin- ;ens geworden over een aantal mogelijkheden voor verruiming van de afzet van boter, Europese Gemeenschap overschotproduktie bezit. Na uitvoerige discussies over een alarmerende verklaring, die dr. Mansholt op een vorige vergadering had afgelegd over het EEG-boter- overschot, werden de ministers het min of meer eens over een viertal punten Aanwending van overtollige boter voor de vervaardiging van een nieuw produkt. het zogenaamde bo- terconcentraat, dat tegen een lage prfjs voor keukengebruik op de markt zou worden gebracht. Het beschikbaar stellen van boter tegen verlaagde prijs aan de levens middelenindustrie waarbfj het Europese Landbouwfonds het prijs verschil zou moeten betalen. Beschikbaar stellen van goedkope boter aan speciale groepen (leger, ziekenhuizen) en aan sociaal zwakke- Beschikbaar stellen van zuivelpro- dukten voor voedselhulp aan onder ontwikkelde landen. Amok Een boer in een plaatsje, 400 km ten zuiden van Bogota, (Co lumbia). die in woede was ontstoken nadat hij wat geld verloren had, heeft met een hakmes zeven mensen om het leven gebracht en vier ver wond- De politie schoot hem dood toen hij zwaaiend met zijn hakmes tot de aanval op politiemannen over ging. ADVERTENTIE Hogewoerd 128, Leiden Schouwburg. K. en O. Toneelgroc Cetrum „Een dag uit de dood van y domde Loewietje". 8 uur nam. DINSDAG Zulderkerk: Jubileumconcert Nede lands Madrigaalkoor. oJ.v. Henni- Strategler. 8.15 uur nam. K. en O. Toneelgrot BIOSCOPEN Luxor „Fanny Hill", 18 Jaar. gelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2i 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon „De getemde feeks' Jaar. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. dag 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Lido „Lijfwacht P.J.", 18 ]ai> 2.30, _7 en 9.15 uur. Zond^ 4.45, 7 udio „Leven om te leven' Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. „Liefdesspel ln Finland' ageli;'- Zondag 2.30, 4. 18 ja; Dagelijks 2.30, 7 1 zaterdi lirigen „Jules eï Jim", 18 jaar. .VOor een handvol dollars', 18 Jaar. Dagelijks 9.15 no o uur. Vrij. nachtvo» lingen „On the waterfront". 18 Jas Wassenaar, Astra Vrijdag. 8, terdag. zondag 7, 9.15 uur: „De panter", a.l. Zondag 2.30 uur: rakkers in 'n oude jeep", a.l. TENTOONSTELLINGEN Galerie V. d. Vllst (Botermarkt i| Tentoonstelling grafiek Ad van f en bronsplastieken Armand v. d. Hi Geopend dinsdag t/m zaterdag 9 voorm- 6 uur nam. (tot 1 maart). Lakenhal: Tentoonstelling „Jota Nederlandse Kunst". Werkd. 10 voorm.—4 uur nam. Zond. 14 nam. (Tot en met 3 maart). De Lakenhal: Dag. 104 uur: uitzondering (Steenstraat 1): dag. 10—5 dingen dinsdag en donderdag Rijksmuseum voor Volkenkundi Tentoonstelling Collectie Lechi Japanse Kunst Werkd. 10 uui tot 5 uur nam.: zondags 15 u Rijksmuseum voor de geschiede® der natuurwetenschappen: Dag 1W uur. zond 1-4 uur Wassenaar (Kunstzaal Heuff)Te: toonstelling aquarellen en tekening van Jlts Bakker. Maandag t/m dag 10 uur voorm.-5 uur nam. b dien dinsdagavond 8-10 uur (t/i Geopend voor spoedeisende gevalle de Apotheek „Tot hulp der mensheid Hooigracht 48, tel. 210 de Apotheek R. De Apotheek Voorschoten is zondj gesloten van 822 uur. WEEKEINDEDIENST DER HUISARTSEN. Zaterdagmorgen tot 10 uur raaó plege men de eigen huisarts, tot zondagnacht 24 uur de dokten telefoon 2 2 2 2 2. HAAGS A G E N Dl MAANDAG 19 FEBRUARI Kon Schouwburg, 20.15 Nederlands Dans Theater. DINSDAG 20 FEBRUARI Kon. Schouwburg. 20.15 uu *$230 ftger ir: Caban Comique. WOENSDAG 21 FEBRUARI Kon. Schouwburg. 20.15 Rotterdams Toneel.Mimic Joseph's Place. 22.30 uur: Cabare Comique. Poppentheaters Guido v. Deth, 149 uur: „De Gouden hand"; Frank Ko« man. 14.30 uur: „De kleine giraffe". DAGELIJKS Theater Pepijn (beh. maandsj! 20.30 uur. Cabaret Peppijn o.l.v. Pas van Vliet„Dag en nacht". WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 dut) Den Helder Ypenburg Vllssingen Londen Brussel Luxemburj Parijs 1 1 IS geh. bew. 5 -1 0 geh. bew. 5 zw. bew. 5 0 2 geh, bew. -6 -9 0 onbewolkt -1 -16 0 licht bew. -3 -16 0 onbewolkt -1 -8 licht bew. 2 -8 0 geh. bew. 5 1 f geh. bew. 7 1 geh. bew. 5 1 geh. bew. geh. bew. regen regen geh. bew. geh. bew. geh. bew. 14 zwaar bew. 10 geh. bew. 17 10 regen 16 10 1

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 2