Tegen vernieuwingen R.K. Kerk Demonstratieve bijeenkomst in Utrecht Ook niet r.k. in Adelbert- vereniging De Jong en Luns in Engeland MET EEN ENKEL WOORD HAAGSE AGENDA PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 19 FEBRUARI 1988 Conservatieve r.-katliolieken (600) doen beroep op Pans (Van onze correspondent) Naar schatting 600 r.-katholieken hebben zaterdagmiddag in het Utrechtse Tivoli luide hun instemming betuigd met het verzenden van een telegram aan Paus Paulus. „Duizenden r.-katholieken", aldus de tekst, „verenigd in het Michael-legioen en in vergadering byeen in Utrecht betreuren het ernstig, dat met name in Nederland stellingen en praktijken worden opge drongen, die niet in overeenstemming en vaak zelfs in tegen spraak zijn met de uitspraak en van het hoogste leergezag en de traditie, waardoor talloze gelovigen in verwarring worden ge bracht inzake geloof, zeden, liturgie en gezag. dan wat Paus Pius XII reeds heeft gekenschets als de eenheid van een ruïne en daar passen wij voor". Sprekend over de getuigende kerk kreeg hij veel bijval toen hy zei: ..Wat blijft er over van die getuigen de kerk wanneer onze priesters en re ligieuzen zich blijkbaar schamen om getuigenis af te leggen van hun le vensstaat en zich als gewone burgers gaan kleden?" „Zij smeken eerbiedig, doch met gro te aandrang, dat uwe heiligheid spoe dig bijzondere maatregelen neme ter veiligstelling van de wezenlijke or thodoxie en het behoud der Neder landse provincies der R.K. Kerk". Een der aanwezigen in Tivoli, de Vughtse schijver Willem Hoffman, kon zich wel met de inhoud maar niet met de bestemming van het te legram verenigen. Hij achtte het schrijven meer geschikt voor de kar dinaal en de nuntius in Nederland. Louis Knuvelder, voorzitter van de vergadering vond het niet noodzake lijk hier over te stemmen: in Tivoli gold het een demonstratieve bijeen komst en geen protestvergadering waarbij gedebatteerd kon worden. Vernieling Het Michael-legioen is een nieuwe groepering, die zich afzet tegen de vernieuwingen in de R.K. Kerk, waar volgens deze organisatie wel iets aan schort De heer Knuvelder zei er za terdag in Tivoli onder meer over: „Wat er thans gaande is, en wel in een te ver gevorderd stadium, is geen vernieuwing maar de meest funeste vernieling. Een hereniging door opruiming van de dogma's der kerk is niets anders Kerkelijk Leven r GEREF. KERKEN Beroepen te Sittard J. van Drie te Leiderdorp. Aangenomen naar Wezep G. van der Veere te Hardegarijp, die be dankte voor Nijkerk (vac. J. Koppe) en voor Wormerveer naar 's-Gra- venmoer H. Vollmuller, kand. te Vianen, die bedankte voor Bruinisse, Rottevalle en Ten Post. NED. HERV. KERK Beroepen te Langerak en te Nieuw- Lekkerland H. Veldhuizen, kand. te Bilthoven. Bedankt voor Waddinxveen (vac, Joh. Verwelius) J. H. Vlijm te Krim pen aan de IJssel, voor Nieuw-Beijer land S. W. Verploeg te Leerdam, GEREF. KERKEN VRIJGEMAAKT GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Poortugaal D. Hakken berg te Dordrecht. Bedankt voor Oostkapelle P. Blok te Dirksland voor Rotterdam-zuid J. C. Weststrate te Meliskerke. DS. J. J. POORT EN DE S.G.P. Het hoofdbestuur van de SGP zal in de loop van de week een aantal leden ontvangen, die o.a. bezwaard zijn over de gang van zaken rond ds. J. J. Poort te Kamerik, zo wordt van de zijde van deze bezwaarden ver nomen. Bij monde van ir. Van Dis distancieerde het SGP-hoofdbe- stuur zich onlangs van ds. Poort, tot dan een veel gevraagd spreker in SGP-kringen. Oorzaak was een plei dooi voor het gebruik van de pil, dat deze predikant op een bijeenkomst van de protestantse stichting voor verantwoorde gezinsvorming had ge houden. Aan het gesprek met het hoofdbe stuur zullen deelnemen het SGP- raads'id uit Nunspeet, de heer G. Versteeg, drs. G. J. Ligtenberg, uit de SGP-kieskring Zeist, ds. Poort zelf en de heer C. C. Breughem uit de kiesvereniging te Bleiswijk. De kwestie-Poort is het voornaamste on derwerp en de aanleiding tot het ge sprek, maar qpk enkele andere ver schillen van inzichten in SGP-krin gen zullen ter tafel worden gebracht. Uitvaart kardinaal Veuillot In de kathedraal van Notre Dame is zaterdag de uitvaartdienst gehou den voor kardinaal Veuillot, aartsbis schop van Parijs. De plechtigheid werd o.a. bijge woond door president De Gaulle en hoogwaardigheidsbekleders van de R.K. Kerk. Een dubbele rij republikeinse gar den met blanke sabels presenteerde de wapens aan beide zijden van het grote schip van de kathedraal. Op verzoek van de overledene ver richtte kardinaal Levevre, aartsbis schop van Bourges slechts de ver eenvoudigde absoute volgens het nieuwe ritueel van de kerk. Etherdictatuur Het Michael-legioen heeft het niet op met. de bestaande publiciteitsme dia: „Wat radio en tv betreft kunnen we slechts met nadruk herhalen: werf zoveel leden, dat wij de ether dictatuur kunnen doorbreken". Grote economische missie naar Polen Een uit 62 personen bestaande Ne derlandse economische missie is za terdagmiddag, onder leiding van de staatssecretaris Keijzer van Verkeer en Waterstaat van Schiphol naar Warschau vertrokken om in Polen de mogelijkheden te onderzoeken de han del tussen de beide landen te intensi- Het lag in de bedoeling, dat de mis sie tot morgen onder leiding zou staan van minister De Block van Economische Zaken, maar deze is door griep verhinderd. Daar staats secretaris Van Son van Economische Zaken met vakantie in het buiten land verblijft, werd staatssecretaris Keijzer zaterdagochtend vroeg „uit mijn bed gebeld" met het verzoek de plaats van minister De Block in nemen. Hij zal morgenmiddag Nederland terugkeren. Daarna zal het voorzitterschap van de dele gatie worden overgenomen door de heer S. .J van den Bergh, voorzitter van de Centrale Kamer voor Han delsbevordering. schriftelijk binnengekomen vra gen, die publiciteitsmedia betrof, werd beantwoord met: „Men dient zichzelf de gewetensvraag te stellen of men door zijn financiële steun de ze progressieve terreur mag helpen in stand houden". De KRO werd za terdag in Tivoli niet binnengelaten. Een gesprek tussen progressieven en conservatieven? „Dank u, geen be hoefte. Als we er niet meer van over tuigd kunnen zijn dat de kerk Is en blijft de kerk van de waarheid, hef ze dan op". Inmoreei Per brief richt het Michael-legioen zich tot het Nederlandse episcopaat, dat wordt opgeroepen niet langer toe te laten „dat de morele juister im morele theorieën en praktijken worden opgedrongen, die spotten met elk christelijk moraalbegrip (en die naast de onmetelijke zielsschade te vens een onmetelijke lichamelijke schade dreigt toe te brengen aan de komende gedachte!)" „Wij zijn ons bewust van de draag wijdte van deze woorden. Wij zijn be wust dat we hiervoor eens rekenschap zullen moeten afleggen. Dit volop be seffend durven wij met de vrijheid die de waarheid ons geeft u er aan te herinneren: ook voor u komt eens het ogenblik dat u rekenschap ge vraagd zal worden van de miljoenen zielen die aan uw leiding waren toe vertrouwd". Pastoor naar Pinkstergemeente De pastoor van de St.-Franciscus- parochie te Groningen, pastoor A. N. Dijkman, heeft zich losgemaakt van de R.-K. Kerk en is toegetreden tot de Pinkstergemeente. Vier weken geleden verklaarde pas toor Dijkman vanaf de preekstoel het niet eens te zijn met bepaalde dingen in de kerk, en rust te zullen nemen om tot een beslissing te komen. Met toestemming van de bisschop van Groningen nam hij zijn intrek bij fa milie buiten de stad. Pastoor Dijkmans besluit werd gis terochtend aan de parochianen mee gedeeld door kapelaan D. T. ten Dam, die het pastoraat voorlopig zal waar- nen. Pastoor Dijkman is tien jaar de St.-Frainciscus-parochie werk- ,m geweest, waarvan acht jaar als kapelaan. Tijdens de zaterdag in Arnhem ge houden algemene ledenvergadering van de Adelbert-evreniging is o.m. 't beleid met betrekking tot de toe komst van de vereniging besproken, besloten werd de activiteiten volledig te verleggen naar de plaatselijke af delingen, die daartoe aan het einde van het thans lopende verenigings jaar een nieuw samenwerkingsver band zullen vormen, waarin zij auto noom kunnen besluiten al dan niet het lidmaatschap voor niet rooms-ka- fcholieken open te stellen. In een vol gende vergadering op 20 april zal een voorstel worden gedaan over de orga nisatie van de toekomstige Adelbert- federatie. Daarnaast werd de nood zaak erkend van een landelijk in- ter-confessdoneel verband ter bestu dering van vraagstukken, welke sa menhangen met het christen-zijn en die van wezenlijke betekenis kunnen worden geacht voor de toekomst van kerk en wereld. Daarom werd het hoofdbestuur gemachtigd op korte termijn contacten te leggen buiten Adelbert teneinde op 'n zo breed mo gelijk vlak tot de verwerkelijking van een dergelijk verband te geraken. Ge dacht wordt aan een beweging van christenen die, gegeven de huidige maatschappelijke en kerkelijke struc turen, met het evangelie als gemeen schappelijke inspiratiebron willen medewerken aan de ontwikkeling en vormgeving van de maatschappij. Het Prinses Christina meerderjarig correspondent) Aan de vooravond van haar 21-ste vei-ja ar dag was Prinses Christina za terdagavond het middelpunt van een groot feesthal, dat in paleis Soestdijk werd gegeven. Een kleine honderd jonge mensen, onder wie vele studen ten uit Groningen, dansten in drie zalen, waarbij drie dansorkesten voor muziek zorgden. Het bal duurde tot 4 uur 's nachts. De Koningin, Prins Bernhard, Prinses Beatrix, Prins Claus, Prinses Margriet en mr. Van Vollenhoven namen deel aan dit feest waarop Prinses Irene en haar echt genoot ontbraken. Gisteren ontving de thans meerder jarige Prinses veel verjaardagsbe- zoek. Prinses Margriet en mr. Van Vollenhoven, die in Soestdijk over nacht hebben, waren gisteren op het verjaardagsfeest evenals prinses Beatrix en Prins Claus. hoofdbestuur van Adelbert zal over de uitkomsten van zijn contacten op de vergadering in april verslag uit brengen. MAANDAG SchouwburgAbonnementsvoorstel. llng Toneelgroep Theater „Drie Ko ningenavond". 8 uur. Schuttersveld Verlichtingsactle A. N positiekleding Zomerzorg: Kynologenclub „Rijn land". Causerie Poolhonden t Zijlsingel 2. Volle Evangelie-zending. Film „Schipper naast God". 8 uur nam, DINSDAG Schouwbu! llng Toneelgroep Theater ningenavond". 8 uur. Chr. Geref. Kerk. Steenschuur bijeenkomst interkerkelijk comité Lf de stichting „In Schuttersveld Verlichtingsactle A. N. Stadsgehoorzaal: Jeugdconcerten Mij voor Toonkunst. R'dams Philhar- monisch Orkest o.l.v. Edo de Waart. Solist Marl Naga Sako. harp. 2 en 3.30 Helb over „Vrouwen van morgen" 2.30 Ch. de Bourbonhof: Elektronica- club „De detector". 7.30-9.30 uur nam 'Pardoeza (Doezastraat)Politiek trefpunt. 8.30-12 uur nam. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal): Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten 7- Besprekingen met Britse regering V.l.n.r. Luns, Brown en De Jong„Joseph, als ik tegenover jou kom wat kleiner breed lachend, maar erg zwijg- te staan, moet ik eigenlijk op zaam tegenover de journalisten kist klimmen." De Britse minister op het Londense vliegveld. van Buitenlandse Zaken Brown, heel BINNENLAND Op huwelijksreis verongelukt Een echtpaar uit Parijs, dat op huwelijks reis Nederland bezoekt, is nabij IJzendijke (Zeeuws Vlaanderen) met de auto uit de bocht gevlogen en ii een sloot terechtgekomen. De 23-ja rige P. P. M. Levy en zfjn 20-jarige echtgenote werden levensgevaarlijk gewond naar het St. Antoniuszieken- huis ln Oostburg gebracht, waar de man aan de bekomen verwondingen is overleden, de toestand var vrouw is zeer ernstig. Gedood door gesteente De 8-ja- rige Robert Ista uit Rotterdam gistermiddag dodelijk gewond door vallende stenen, toen hij met een vriendje speelde in een voor de sloop bestemde woning bij het voormalige militaire barakkenkamp aan Dorpslaan. De jongen was tijdens zijn spel op een wankele schoorsteen geklommen, die het onder zijn ge wicht begaf en naar beneden stortte. Hij werd door stenen zo ernstig aan zijn hoofd gewond, dat hij later in het Zuiderziekenhuis is overleden. Visser Neerlandiaprijzen In de Rolzaal aan het Binnenhof in Den Haag zijn zaterdag de Visser Neerlan- dia-prijzen voor 'n totaalbedrag van f 77.500, waarvan 31.500 gulden naar het Nederlands sprekend deel van België gaat. De plechtigheid werd besloten met een ontvangst door het bestuur van het Algemeen Neder land Verbond. Druk bezet inbreker Een 25- jarige inwoner uit Etten, die zater dag door de rijkspolitie werd gear resteerd, na een inbraak in een ar- beidsstichting voor minder-valide vrouwen in Etten, heeft bekend in de afgelopen maanden dertig dief stallen in Etten en omgeving te heb ben gepleegd. Zijn belangstelling ging voornamelijk uit naar bouwma terialen en landbouwwerktuigen. Hij had in de buurtschap Zwartenberg bij Etten een loods gebouwd, welke hij gebruikte voor het opslaan van de gestolen goederen. De politie trof in de loods zoveel buit aan, dat een vrachtauto vier keer met een volle lading naar het politiebureau in Et ten moest rijden RAI-bedrijfsaulo's met een be zoekersaantal van 139.530 is gister middag de bedrijfswagententoonstel ling in de nieuwe RAI in Amster dam gesloten. Een getal, dat ondanks de omstandigheid, dat de tentoon stelling dit jaar twee dagen korter duurde het bezoekerscijfer van 1966 vrijwel evenaarde. De verwachtingen waren aanvankelijk niet hoog ge spannen, als gevolg van de ontwikke lingen rond het internationale ver- voer over de weg, die de verkopen in 1967 hebben gedrukt. De resultaten op de tentoonstelling zijn echter zo danig, dat van een duidelijke ken tering in positieve zin mag worden gesproken, aldus de organisatoren., Zwembad gespaard Een comité uit de burgerij van de 3700 inwoners tellende gemeente Baarlo onder Venlo heeft in drie weken tijd f 103.000 bijeen weten te brengen voor de bouw van een verwarmd zwembad. Binnen een paar weken zal de eerste spade worden gestoken. Van de te steken spaden zullen er zeer velen niet behoeven te worden betaald. De burgerij van Baarlo bracht niet alleen ruim een ton in contanten op, maar deed ook nog een toezegging voor 20.000 gulden aan arbeids- en machine-uren. Bij het zwembad komt nog een visvij ver en een kampeerterrein. BUITENLAND Aanslag op ambassade Voor de tweede maal binnen het bestek van één maand is gisteren een bomaan slag gepleegd op de Joegoslavische ambassade in Parijs. De plasticbom was geplaatst in een kelderzaal, waar jonge Joegoslaven een feestje had den. Eén persoon kwam om het le ven, terwijl 19 gewonden naar een ziekenhuis moesten worden overge bracht. De politie heeft een onder zoek ingesteld, maar de Joegoslavi sche ambassade liet al weten een Kroatische terroristen-organisatie te verdenken, die zich de laatste tijd ook in Joego-Slavië zelf weer ster ker schijnt te doen gelden Plundering op Ambon Tiendui- duizenden demonstranten heeben op Ambon een honderdtal winkels van Indonesiërs en Chinezen geplunderd en vervolgens in brand gestoken, zo meldt Antara. Zij deden dit uit pro test tegen de stijgenden prijzen van rijst en andere levensmiddelen. Het marktcomplex, dat pas kortgeleden gebouwd was. brandde tot de grond toe af. Rustige betoging In West-Ber- lijn is zondag een betoging tegen de oorlog in Vietnam vrijwel zonder in cidenten verlopen. Slechts twee per sonen werden licht gewond en er wer den geen arrestaties verricht. Naar schatting namen ongeveer 10.000 mensen aan de manifestaties deel, voornamelijk studenten. Zondag avond zetten circa duizend Westber- lijners een tegendemonstratie op touw. waarbij leuzen werden geroepen als „help de Amerikanen" en „com munisten uit West-Berlyn". By de grote manifestatie die tegen de wens van het stadsbestuur werd ge houden het hof van beroep had de betoging wettig genoemd wer den Vietcongvlaggen meegevoerd en „Ho Tsji-mirih" geroepen. Zaterdag waren enkele studenten, onder wie de 18-jarige Peter Brandt, een zoon van de Westduitse minister van Bui tenlandse Zaken, aangehouden toen zij vlugschriften uitdeelden, waarin geëist werd dat de manifestatie zou worden toegestaan. De studenten werden echter al spoedig vrijgelaten. Scheidsgerecht De stad New York en functionarissen van de bond van vuilnislieden zijn overeengeko men de looneisen van de Newyorkse vuilnislieden aan een scheidsgerecht voor te leggen. Deze overeenkomst lijkt definitief een dreigende hervat ting van de staking van vuilnisopha lers in New York af te wenden. De laatsten stemden er een week gele den mee in het werk te heiwatten nadat gouverneur Rockefeller had toegezegd dat zij een loonsverhoging van 425 dollar per jaar zouden krij gen (de eis was 600 dollar). Burge meester Lindsay van New York sprak zich tegen de maatregel van Rocke feller uit en ook de wetgevende ver gadering van de staat New York was er tegen. Niet „in" maar „met" Luite- nanit-'kolonel Ojoekwoe heeft in een boodschap aan Biafra verklaard dar, degenen die met het uitwerken van een vredesplan voor Nigerië en Bia fra belast zijn, moeten zoeken naar een formule waardoor Biafra in vre de kan leven „met" Nigeria, en niet „in" Nigeria aldus de „Stem van Biafra". Grondwettelijke garanties voor binnenlandse veiligheid gaan aan de kern van de zaak voorbij, elk plan dat Biafra geen veiligheid bin nen en buiten zijn grenzen garan deert is tot mislukken gedoemd, zei Ojoekwoe. Venerische epidemie Volgens het Britse blad „The Observer* heerst in Engeland voor het eerst deze eeuw in vredestijd een epide mie van geslachtsziekten. Een op de, driehonderd mensen zou besmet zijn, wat betekent dat deze ziekten na mazelen de tweede plaats innemen. Een van de oorzaken zou zyn dat bepaalde soorten bacillen ln zekere mate ongevoelig zijn geworden voor penicilline. Ziekenhuis ingestort In de Co- lumbiaanse stad San Vicente is za terdag een ziekenhuis door onbeken de oorzaak ingestort. Zes patiënten kwamen om het leven, 48 werden le vend uit het puin gehaald. Collectief ontslag In de Ameri kaanse staat Florida hebben 35.000 leden van het onderwijzend personeel vrijdag collectief hun ontslag inge diend uit ontevredenheid over eer door de staat beschikbaar gesteld be drag voor salarisverhoging. Ruim een miljoen kinderen zullen daardoor thuis moeten blijven. Gouverneur Kirk heeft een reis door de V.S. af gebroken en is ijlings naar zijn staat teruggekeerd om te proberen het conflict bij te leggen. Bank beroofd Kennelijk in na volging van de Franse fitai „Du Ri- fifi ches les hommes" hebben inbre kers te Bonita Springs in Florida (V.S.) in het betonnen dak van een bank een gat geboord en zich zo van ongeveer 100.000 dollar meester ge maakt. Volgens de politie moeten de rovers het dak in de loop van de week al hebben bewerkt, zodat zij in het weekeinde niet veel meer behoef den te doen om binnen te komen. Auto-ongeluk: acht doden Acht personen zijn zaterdag op een auto snelweg om het leven gekomen, doordat een autobestuurder de macht over zijn stuur verloor tenge volge waarvan de auto op de weg helft voor het tegemoetkomende ver keer met een andere in botsing kwam Beide wagens vlogen in brand. Het ongeluk gebeurde nabij het dorp Savigny-sous-Cladris, ongeveer 100 km. ten zuidoosten van Parijs. Brand in Boston Zaterdag zijn in Boston, Massachusetts 180 perso nen by wie vele ouden van dagen, geëvacueerd uit een gebouw van ze ven verdiepingen dat in brand is ge vlogen Van officiële zyde is bekend gemaakt dat de brand is gesticht. Er deden zich geen persoonlijke onge vallen voor. De afgelopen zes weken hebben zich in Boston 58 branden voorgedaan, die alle zouden zyn ge sticht. Belastingamnestie Het Zwitserse kiezerskorps heeft zondag met 402.542 tegen 247.126 stemmen ingestemd met het plan van de overheid om „gene raal pardon" te verlenen aan alle belastingontduikers mits zy in 1969 hun aangiftebiljet invullen overeen komstig de waarheid. Alle 25 kan tons gingen met de maatregel ak koord, die naar men hoopt het land 600 miljoen franjk (ruim 500 miljoen gulden) per jaar zal opleveren. Reeds tweemaal in 1940 en 1944 had- don de Zwitserse belastingontduikers de kans gehad schoon schip to ma ken, maar in 1964 werd een dergelijk voortel in een referendum afgewezen, omdat er toen strengere voorwaarden aan waren verbonden i stuk dan onze lange minister van Buitenlandse Zaken merkte dit gistermiddag breed lachend op, toen hy minister-presi dent De Jong en minister Luns bij hun aankomst op het R.A.F.-vlieg- veld Northolt in Londen begroette. „George, jy bezorgt de heer De Jong (die nog kleiner is dan de En gelse minister) een complex," het antwoord van mr. Luns, die hier aan toevoegde dat het eigenlijk voor een minister van Buitenlandse Zaken zo kwaad nog niet is als zijn premier een minderwaardigheids complex tegenover hem heeft. Geen antwoord De talrijke Engelse journalisten, die naar het vliegveld waren g men in de hoop vragen te kunnen stellen, o.a. over het doel van bezoek der Nederlandse ministers aan de Britse hoofdstad, konden niet te woord worden gestaan. Naar de Britse regering eind januari be kendmaakte. zullen premier D« Jong en minister Luns op 19 en 2( februari overleg plegen met de Brit se autoriteiten. De verwachting werd toen uitgesproken, dat dit overleg hoofdzaak zal gaan over de vraag stukken inzake de EEG, ontstaan nj Frankrijks weigering, op korte ter mijn onderhandelingen te beginnen over Engelands verzoek om lid de Europese gemeenschap te mogen worden. Dit is het eerste bezoek aan En geland van premier De Jong in zijn kwaliteit van minister-president. Tegenbezoek Premier Wilson van Engeland en zyn minister van Buitenlandse Za ken, Brown, hebben het vorig jaar de hoofdsteden van de EEG-landen bezocht om de vooruitzichten te pei len op onderhandelingen over Enge lands toetredingsverzoek. In februa ri vorig jaar waren zy voor dit doel Den Haag. De reis van premier De Jong en minister Luns moet in dit verband gezien worden als een tegenbezoek. Hun reis naar Londen geschiedt op uitnodiging van de Britse premier. Vandaag brachten de Nederlandse ministers een bezoek aan de heren Wilson en Brown. Later op de dag minister Brown een receptie ge- die zal worden gevolgd door diner in de ambtswoning van premier Wilson. Morgen wordt het gesprek met premier Wilson voort gezet en zullen de Nederlandse be windslieden in audiëntie worden ont vangen door de Koningin. Morgen avond wonen ze een opera-uitvoering Covent Garden. WOENSDAG Ons Centrum (Hooigracht 84): Leid, se Esperantistenvereniging. 8 uur nam. Microtheater: Imperium met „Korc. zak en de kinderen". 8 uur nam. Schouwburg: Kon. Ver. Litterls Sa. crum speelt „Nitotchka" - 8 uur nam. Langebrug 87Centrum voo geestesleven. Spr. dhr. H. D. van Goud' oever. 8.15 uur nam. Stadsgehoorzaal (foyer): K Causerie over Azië, door drs. Sv Paul. 8 uur nam. Stadhuis (trouwkamer)Spre DONDERDAG Rest. Van der Heijden. V.V.D. regio, nale bijeenkomst. Spr. dhr. G. K- ijs over „De vrede en veiligheid West-Europa, 8.15 uur nam. Schouwburg: K. en O. Toneelg „Theater". „Driekoningenavond". 8 BIOSCOPEN Lnxor „I gelijks 2.30, 7 e 4.45. 7 en 9.15 dag 2.15, 4.30. 7 en 9.15 uur. Lldo „Lijfwacht P.J.", 18 Jaar, Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag Jaar. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zot. dag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Camera „Liefdesspel in Finland". 18 jaar Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Vrij. dag en zaterdag 11.30 u. nachtvoorstol. llngen „Jules et Jim", 18 Jaar. Rev „Voor een handvol dollan". 18 Jaar. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur Zondag 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. Vr|). dag en zaterdag 11.30 uur nachtvoor. stellingen „On the waterfront", 18 Jaar, Wassenaar, Astra Vrijdag, 8, za- terdag. zondag 7, 9.15 uur: „De ros» panter", a.l. Zondag 2.30 'uur: „Vier rakkers ln 'n oude Jeep", a.l. TENTOONSTELLINGEN Galerie V. d. Vlist (Botermarkt 3): Tentoonstelling grafiek Ad van Dyk en bronsplastieken Armand v. d. Helm Geopend dinsdag t/m zaterdag 9 uw voorm- 6 uur nam. (tot 1 maart). Lakenhal: Tentoonstelling „Jonge Nederlandse Kunst". Werkd. 10 uur voorm.4 uur nam. Zond. 14 uur nam. (Tot en met 3 maart). De Lakenhal: Dag. 10—4 uur: aond, uitzondering v (zondag 1-6 i Rijksmuseum voor Volkenkunde,' (Steenstraat 1): dag. 10—5 u.; 's zon dags 1—5 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkunde: positie Japanse volkskunst, 10 Rijksmuseum voor Volkenkunde Tentoonstelling Collectie Lechner Japanse Kunst Werkd. 10 uur v< tot 5 uur nam: zondags 15 uur der natuurwetenschappen: Dag. 104 zond 1-4 uur J 10 i dien dinsdagavond 8-10 febr.). Avond- en nachtdienst der apothekei te Leldi Geopend voor spoedeisende gevallen de Apotheek „Tot hulp der mensheid' Hooigracht 48. tel. 21060 en de Apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp. D- Oegstgeester Apotheek is zondag gesloten van 824 De Apotheek Voorschoten is zondag gesloten van 822 Nederlands Dans Theater. DINSDAG 20 FEBRUARI Kon. Schouwburg, 20.15 derlands Dans Theater. Dlligentia. 20.15 uur: Jennller Vyvyan, sopraan. 22.30 t uur: Het Ni- Bel Cantoi uri Cabant Joseph's Place, 22.30 uur: Cabaret Poppentheaters Guido v. Deth, 14.80 iur: „De Gouden hand"; Frank K" „De kleine giraffe' man. 14.30 t DAGELIJKS Theater Pepijn (beh. maandag). 20.30 uur: Cabaret Peppyn o.l.v. Paul van Vliet: „Dag en nacht". WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 oor) sS Is Amsterdam Den Helder Ypenburg mist 7-2 0 mist 7-2 0 r bpw fi -2 0 -4 0 -3 0 -2 0 licht bew. 5-3 0 Zuid-Limburg licht bew. 4 -2 0.1 Helsinki mist 4 -23 3 Stockholm licht bew. -6 -14 0 onbewolkt 1 -18 5 Londen Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Beriyn Frankfort München ZUrich Barcelona Madrid Mallorca Lissabon geh. bew. 8-0 0 iwolkt 5-0 0 bew. 6-2 0 bew. 10 5 0 'wolkt "3 2 bew. 12 4 0 neeuw 3 1 bew. 5 -6 0 1 -8 04 4-6 0 licht bew. 4-6 0 onbewolkt 11 -5 0 onbewolkt 3-4 1 onbewolkt 4 -11 onbewolkt 1-4 0 zwaar bew. 17 4 1 onbewolkt 9 -1 zwaar bew. 12 6 0 motregen .9 5 zwaar bew. 14 8 0 regenbul 15 11

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 2