Mini-car van Honda SCHMELZER ZEI NIETS NIE ,eidóe Tcfencia WEGENS ENORM SUCCES VERIENGD Ë3 MET EEN ENKEL WOORD Wol wordt krimpvrij Vice-voorzitter KVP-fractie: P Voorzitter A.B.V.A.: Minister Beernink moet weg HAAGSE AGENDA PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 17 FEBRUARI 1968 Siellig hebben weinige commenta tors verwacht, dat de Frans- Duitse besprekingen van donder dag en gisteren in Parijs een bevre digend resultaat zouden opleveren, zoals nu toch wel het geval lijkt te zijn. Menigeen dacht, dat het „inci dent van Ravensburg" waar de Westduitse minister van Buiten landse Zaken, Brandt, president De Gaulle „een naar macht dorstend staatshoofd" zou hebben genoemd een zeer nadelige invloed op het over leg zou hebben, ook al was het dan officieel bijgelegd. Maar toen de Franse president minister Brandt donderdag nog voor de lunch nog even apart nam en beiden tijdens hun babbeltje glimlachten, bleek wel, dat de lucht volkomen gezuiverd was. Iets dergelijks voltrok zich ten aan zien van de eventuele toelating van Engeland tot de Euromarkt. Volgens Partfs moet Londen eerst aantonen, dat het economisch ep financieel in staat is een waardige deelgenoot van de EEG te worden. Vooral Nederland en de andere Beneluxlanden nemen een ander standpunt in. Voor hen wegen de technische prestaties van de Britten en de voordelen daarvan voor hun industrieën bijzonder zwaar. Bovendien hebben de „klein tjes" van het begin af heel weinig ge voeld voor een door Frankrijk over heerste EEG. Daarvoor denken zij teveel in Atlantische stijl, dus met erkenning van Engelse en Ameri kaanse invloeden. Bonn heeft, vooral in de laatste tijd, een tussenstand- punt ingenomen en uit dien hoofde thans een voorzichtige poging ge daan de Fransen tot groter in schikkelijkheid jegens Engeland te bewegen. Als de schijn niet bedriegt hebben zij opmerkelijke resultaten kunnen boeken. Diehl, de woord voerder van de Westduitse regering, vatte die donderdagavond in Parijs als volgt samen: beide partijen zijn het erover eens, dat de EEG verder ontwikkeld moet worden en stagna tie dient te worden voorkomen; bei den zijn van opvatting, dat Engeland uiteindelijk lid van de EEG moet worden, waartegen Parijs geen prin cipiële, maar thans nog wel prakti sche bezwaren heeft; Engelands toe lating moet door een „regeling" ge makkelijker gemaakt worden en als de Zes het over deze „regeling" eens zijn, kan het gesprek met Engeland beginnen. En daarmee hebben de Fransen aan minister Brandt uit drukkelijk toestemming gegeven ztfn associatieplannen voor de Zes en En geland verder uit te werken. Eind de ze maand 29 februari) kan hij die dan aan alle EEG-leden in Brussel voorleggen. Waarschijnlijk wil Brandt een grote Westeuropese vrij handelszone, waarin niet alleen de Zes en Engeland, maar ook andere landen Ierland, Denemarken, Noorwegen en Zweden een plaats kunnen krijgen. Dit Westduitse denk beeld zal niet in een handomdraai verwerkelijkt kunnen worden, maar het opent, als grondslag voor verdere samenwerking, aantrekkelijke pers pectieven. Als Brandts denkbeelden aanvaard worden, is het Benelux- plan (voor nieuwe vormen van sa mengaan met Engeland buiten de EEG om) van de baan. Een derge lijke ontwikkeling zou immers ook in Parijs niet welkom zijn geweest, al heeft die als stok achter de deur haar uitwerking niet gemist. Een zekere wisselvalligheid is de Frans-Duitse verstandhouding na de Tweede Wereldoorlog niet vreemd geweest. Aanvankelijk be stond er, na de periode van rivaliteit en oorlog, hechte vriendschap en per soonlijk begrip tussen president De Gaulle en bondskanselier Adenauer. Daarin kwam nogal wat verandering, toen Erhard de laatstgenoemde op volgde. Het boterde 'allerminst, tot dat Kieslnger de plaats van Erhard ging innemen en de banden weer wat werden aangehaald. Niemand zal ontkennen, dat Frans-Duitse vriend schap voor Europa's toekomst van grote en zelfs essentiële betekenis is. Daarnaast moet toch ook vastgesteld worden, dat nauwe betrekkingen van het vasteland met Engeland eveneens van het grootste belang zijn en de vooruitgang van ons werelddeel in niet mindere mate ten goede kunnen komen. En dat niet alleen omdat En geland nog altijd de grootste mili taire macht in Europa is, maar vooral ook omdat de Britten wat hun tech nische prestaties betreft moeilijk ge mist kunnen worden. Zij horen thuis in een Europees statencomplex, dat zoals De Gaulle dat gaarne ziet opgewassen is tegen al te grote Ame rikaanse invloed. De grote vraag is intussen, of Frankrijk wil weten van „leven en laten leven" dan wel de hoogste vrijheid en prioriteit voor zichzelf opeist en die aan de ande ren min of meer zou willen ontzeggen. Dat president De Gaulle zijn land als leider van de Europese volkeren wenst te zien is by herhaling duidelijk ge bleken. Maar voor de Westduitsers geldt een andere conceptie: zij aar zelen eigenlijk tussen volledige sa menwerking met de Fransen een combinatie waarin zij met de tweede viool genoegen zouden moeten nemen en nauwere banden met Amerika. Bonn wil eigenlijk de een noch de ander voor het hoofd stoten. Het weet echter, dat Frankrijk een ongelijke en bovendien een lastige partner is. De Fransen beschikken immers over een eigen atoommacht. En vérder wil president De Gaulle van Bonn er kenning van de Oder-Neissegrens, plechtige afzwering van elk soort atoombewapening en toenadering tot Oost-Duitsland. En met die eisen ten aanzien van Oost-Europa enerzijds en de voorwaarden voor Engelands toe treding anderzijds had Parijs bij het overleg van deze week een sterke stel ling betrokken. Al gaat West-Duits- land economisch met de palm strij ken, politiek is Frankrijk de sterkste. Dat president De Gaulle inzake En gelands toelating tot de EEG niette min een redelijk standpunt heeft in genomen en de deur op een kier heeft gezet,, was bepaald boven wachting. ADVERTENTIE MAANDAG 19. DINSDAG 20 EN WOENSDAG 21 FEBRUARI AUTO BIERMAN - Stationsweg 11—17 Leiden - Tel. 40447 KMT! (Van onze A'dam.se correspondent) Ook de Japanse fabriek Honda komt met mini-cars op de Neder landse automarkt. Dit voorjaar wor den twee nieuwe types geïntroduceerd de Honda N 360 en de Honda N 600. Beide kunnen geleverd worden met m automatische versnellingsbak. Gisteren zijn de twee nieuwe para- depaardjes uit de Honda-stal in het RAI-congrescentrum in Amsterdam getoond aan de Nederlandse Honda- dealers. De Honda N 360 he^ft een cylinder- inlioud van 354 cc en een benzine verbruik van 4,5 tot 5,5 liter per 100 kilometer. Met de motor die goed is voor 27 din pk kan een maximum snelheid van 115 kilometer per uur gehaald worden. De Honda N 600 (599 cc, 42 din pk) haalt een topsnelheid van 135 kilometer per uur. Beide auto's zijn voorzien van voorwielaandrijving. De motoren worden luchtgekoeld. De Honda's N 360 en N 600 met volauto matische versnellingsbak komen pas dit najaar op de markt. De prijs van de N 360 is 4790 gulden, die van de N 600 5280. BINNENLAND ier procent voorschot De directie van Bouvy Zout N.V. in Min den heeft de werknemers met terug werkende kracht tot 1 januari een loonsverhoging van vier procent ge geven. De onderhandelingen over de nieuwe c.a.o. die per 1 januari in wer king moet treden, zijn nog niet af gesloten. De katholieke bond van werknemers in de industriële bedry- i, St. Willibrordus, is bijzonder te vreden over deze vooruitbetaling. Miljoenenorder De Duiker Ap paraten Fabriek in Rijswijk heeft uit Canada een order ontvangen van ongeveer drie miljoen gulden. Het betreft hier een opdracht voor de ver vaardiging van onderdelen voor de Canadese Northonstraaljagers. Aanrijding De auto van de An tilliaanse minister-president, C. D. Kroon, was donderdag betrokken bij aanrijding, waarbij de premier licht gewond werd. De heer Kroon, die de dag tevoren tot premier was benoemd, was op weg naar de dr. Albert Plesman-luchthaven om zijn voorganger, dr. E. Jonckheer, uitge leide te doen. De minister-president moet met een lichte hersenschudding het bed houden. Gift aan Oorlogsgravencomité De Canadese oud-brigadegeneraal H. B. Bell-Irving, die ln 1945 als kolo nel bij de Seaforth Highlanders met zijn troepen Amsterdam bevrijdde, heeft deze week bij zijn bezoek aan de hoofdstad een cheque van duizend Canadese dollars overhandigd aan het Nederlands Oorlogsgravencomité. De heer Bell-Irving, die nu make laar in Vancouver is, had op de wereldtentoonstelling, in Montreal kennis gemaakt met het werk van het Oorlogsgravencomité. Toen de Canada Netherlands Council in Van- er, waarvan hij voorzitter was. werd opgeheven, werd besloten het batig saldo aan het Nederlands Oor logsgravencomité te schenken. Diefstallen uit auto's De Heem- steedse politie heeft twee Hagenaars, een 28-jarige meubelstoffeerder en 24-jarige verwarmingsmonteur aangehouden, die zich verdacht in auto ophielden. In de auto lagen allerlei goederen, zoals radiotoestel len, gereedschaptassen, dekens, die de afgelopen dagen uit auto's in Heemstede en Bloemendaal gestolen ;n. By onderzoek is gebleken dat de mannen zich in de afgelopen da gen hebben schuldig gemaakt aan twintig diefstallen uit auto's in Zuid- Holland en Noord-Holland. BloemengToeten Bloemen heb ben vorig jaar een zeer grote rol ge speeld in het leven van de Neder landers want ze hebben elkaar bijna 30.000 bloemengroeten meer gezon den dan in 1966734.929 tegen 705.067. Dit blijkt uit de jaarcijfers van Fleurop-Interflotia- Nederland. In geld uitgedrukt gaf de Nederlander in 1967 8.3 procent meer uit aan het verzenden van bloemengroeten. Was tot voor kort de meimaand met moe derdag een topmaand voor 31450 Fleurop-bloemisten, nu is december de topmaand geworden met bijna 90.000 bloemengroeten. Bouwactiviteiten in 1967 Uit ge gevens van het Centraal Bureau voor de Statistiek blijkt, dat in 1967 aan woningen en andere gebouwen (zon der normaal onderhoud en werken van minder dan f10.000.—) voor een bedrag van f. 7,0 miljard werd gepro duceerd tegen f.5,9 miljard in 1966. Met uitschakeling van de invloed van prijsstijgingen was de reële bouw- produktie in 1967 naar schatting 15 procent hoger dan in 1966. In de woningbouw bedroeg de pro- duktie (zonder herstel en verbouw) f. 3608 miljoen. Ten opzichte van 1966 is dit in lopende prijzen een stijging van f.584 miljoen of 19 procent. Aan overige gebouwen (inclusief herstel en verbouw) werd een bedrag ver werkt van f.3390 miljoen (stijging f.510 miljoen of 18 procent). BUITENLAND Boeing neergestort By Taipei op Taiwan (Formosa) is gisteren een Boeing 727 neergestort. Tien inzitten den kwamen om het leven en veertig werden gewond. Het straalvliegtuig was met 52 passagiers en 11 beman ningsleden op weg van Hongkong naar Taipei. Het was een toestel van de luchtvaartmaatschappij van Tai- Hittegolf Vier kinderen zijn in ziekenhuizen in Rio de Janeiro, Bra zilië, gestorven als gevolg van de hit tegolf waarbij de temperatuur reeds drie dagen boven de 38 graden is ge weest. Nog 215 kinderen werden we gens uitdroging behandeld. Van een aantal van hen is de toestand zo ernstig dat zij in ziekenhuizen moes ten worden opgenomen. Donderdag avond week de hitte als gevolg van een regenstorm welke tot gisteroch tend vroeg voortduurde. Verkiezingen Nieuw-Guinea In het Australische deel van Nieuw-Gui- nea. waar sommige stammen nog ka- nibalisme beoefenen, begonnen van daag algemene verkiezingen die een maand in beslag zullen nemen. Het gebied, dat Australië namens de Ver enigde Naties beheert, omvat 600 eilanden. De stembussen, die per kano worden vervoerd, zyn onzinkbaar ge maakt. Er zijn 484 kandidaten voor de 84 zetels van het huis van afge vaardigden in Port Moresby. Het is de tweede maal dat er algemene ver kiezingen worden gehouden. De eerste keer was in 1964. Voedselvergiftiging In het gebied van Soemedang. west-Java, zyn deze week 26 mensen om het leven geko men door het eten van bedorven voedsel. Ongeveer 160 mensen moes ten in ziekenhuizen worden opgeno men. Volgens het Indonesische pers bureau Antara waren de betrokkenen te arm om rijst te kunnen kopen. Nieuwe minister President John son heeft de Newyorkse zakenman C. R. Smith tot minister van Handel benoemd. Smith, president-commis saris van de „American Airlines", volgt Trowbridge op. die om gezond heidsredenen aftreedt. Bomaanslag Gisteren is een krachtige bom ontploft bij het ge bouw van de Amerikaanse ambassa de in Bogota, Columbia. De schade is aanzienlijk, maar er zyn geen per soonlijke slachtoffers te betreuren. De Honda N 360. Deze winter zal alle in de winkels verkrijgbare wollen confectie die van hetwolmerk is voorzien krimpwerend zijn en niet vervilten. Het Interna tionale wol secretariaat, een overkoe pelend orgaan waarin wolproducten en wolverwerkende confectionairs sa menwerken stelt dit de producenten van breigoederen per 1 maart a.s. ver plicht. Hun produkten die tegen het najaar in de handel komen zullen dan bovendien lichtecht, wasecht, en plooöhoudend zijn. Mevr. Roozen beëindigt de hongerstaking De echtgenote van de directeur de Linnaeushof in Bennebroek, vrouw G. M. RoozenHaid, die woensdag 14 februari in hongersta' king ging, heeft gisteravond om ze uur haar actie op medisch advies moeten staken. Mevrouw Roozen be sloot de hongerstaking te houden als protest tegen de volgens haar „i aanvaardbare willekeur en begunsti ging, die geleid hebben tot het fail lissement van het recreatieoord". Tijdens haar actie heeft Roozen alleen vruchtensap neesmiddelen gebruikt. Zij lijdt reeds geruime tijd aan een ernstige ziekte. Schouwburg: Kon. Ver. „Litteris Sa- Volkshuls: Klaverjastournooi- Werk gemeenschap „De Ratel". 9.30 uur Microtheater: Imperium met „Korc- zak en de kinderen". 8 uur nam. ZONDAG Oude Rijn 3: Pinkstergemeente. Spr. Evang. Tan. "2 uur nam. Rijnlands Lyceum (M. H. Trom.pln. 1): Gem. voor oorspronkelijk christen dom. Spr. evang. N. v. d. Brugge. 7.30 dagen. Spr. dhr Diender. 10.30 zyislngel 2. Volle Evangelie-zending. Spr. J. Zijlstra. 10 uur voorin. Film „Schipper naast God" 7.30 uur nam. W. B. 11 Breestraat 142: Show positiekleding firma Gerzon. 8 uur nam. Zomerzorg: Kynologenclub „Rijn land". Causerie over de Poolhonden en Evangelie-zending, t God". 8.uur nam. DINSDAG Schuttersveld Verllchtingsactie A. N. Zijlslnge ?ilm „Sch: .Schipper r Stadsgehoorzaal: Jeugdconcerten Mü voor Toonkunst. R'dams Philhar- monisch Orkest o.l.v. Edo de Waart. Solist Marl Naga Sako, harp. 2 en 3.30 Stadsgehoorzaal (kleine zaal): Ned. Ver. van Hulsvrouwen Spr. mevr. D. Helb over „Vrouwen van morgen" 2.30 Ch. de BourbonhofElektronica- Zltting Bouwfonds Ned. Gemeenten 7- Zljlslngel i Evangelie-zending. Film „Schipper naast God". 8 WOENSDAG Ons Centrum (Hooigracht 84)Leid- se Esperantistenvereniging. 8 uur nam. Microtheater: Imperium met „Korc- de kinderen". 8 ADVERTENTIE De verklaring van de fractie leiders van de KVP, de CHU en de ARP van deze week over het gezamenlijk optrekken bij sen kabinetsformatie ten aan zien van het deelnemen aan een kabinet of het in oppositie gaan, was niets nieuws. Dit is de mening van de vice-voorzit ter van de KVP-fractie in de Tweede Kamer, de heer Nelis- sen. die gisteravond in een uit zending ..Kaarten op tafel" voor de radio sprak. Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Beroepen te Den Bommel. Lopik, Melissant (toez.) en te Zegveld H. Veldhuizen kand. té Bilthoven. Beroepbaarstelling De kandida ten R. T. Scholte, Hofstede de Groot kade 15 te Groningen en drs. G. Nijenhuis. Dolfynstraat 284 te IJmuiden zyn beroepbaar. Aangenomen, naar Goes (vac.H.J Teutscher) H. Kwakkelstein te Hein- kenszand naar Den Helder (vac. A. E. D. A. Ravesloot) R. G. J. Tim- mers te Zype. Bedankt voor t Zandt-God linze (toez.) H. F. Meyer te Maassluis. GEREF. KERKEN Beroepen te Siddeburen K. Reen- ders te Bedum, die dit beroep heeft aangenomen, te Waddinxveen (vac. J. Snoei j) C. Bruning te Nieuwlande. GEREF. KERKEN VRIJGEMAAKT Beroepen te IJmuiden D. Zomer te Groningen-Zuid. GEREF. GEMEENTEN Bedankt voor Kruiningen C. Wisse te Elspeet voor St. Annaland Chr. den Poel te Yerseke. Geen radioactiviteit Deense en Amerikaanse geleerden hebben na bijeenkomsten van twee dagen de conclusie getrokken dat het neerstor ten op 22 januari van de Amerikaan se bommenwerper nabij Thule, Groen land, geen radioactieve bedreiging inhoudt van mens en dier, niet nu noch in de toekomst. Zwitsers gearresteerd In de hoofdstad van Katanga, Loeboemba- sji, zijn zes Zwitserse technici gear resteerd van de „Gecomin", de maat schappij. die de plaats heeft ingeno- van de in januari 1967 door de Kongolese regering genationaliseerde Belgische „Union Minière". De Zwit- werden aangehouden op het mo ment dat ze een vliegtuig wilden ne- naar Zambia. Zij hadden geen uitreisvisa. De president en twee an dere bestuursleden van de „Geco min" werden een week geleden gear resteerd op verdenking van verduis tering. Scheepsramp in Javazee In de Javazee wordt met politieboten en een vliegtuig gezocht naar overlevenden de Japanse veerboot Toba, die donderdag tijdens slecht weer met dertig mensen aan boord is gezonken zuiden van het eiland Banka. Tot nu toe zijn vijf bemanningsle den levend uit zee opgepikt, maar van de zeventien passagiers en acht an dere bemanningsleden is nog geen spoor gevonden. Met name de heer Schmelzer zon volgens de heer Nelissen geen nieu we verklaring hebben afgelegd, zodat er zyns inziens ook geen enkele reden tot misverstand is. De heer Schmel zer heeft deze verklaring afgelegd in overeenstemming met het aanvaarde consequent vooruitstrevend beleid, zoals dit tydens het KVP-partjjcon- gres in Arnhem verleden jaar werd vastgesteld. Radicalen „De radicalen hebben de sleutels om tot vernieuwing te komen op zak", aldus verklaarde drs. Ed van Thijn, lid van de Tweede Kamer voor de PvdA. gisteravond in échter het nieuws". Oqk de heer H. van Mierlo, van D'66, was deze opvatting toege daan. Hy had de indruk dat naar aanleiding van de verklaring van de drie fractieleiders van KVP, CHU en ARP, de komende weken vry beslis send zullen zyn voor partyvernieu wing. Alles hangt af van de radica len. Drs. D. Th. Kuiper (niet-parle- mentair AR-radicaal) zei onder meer dat de AR in een KVP zonder radi calen niet als aantrekkelyke partner zal worden gezien. Drs. P. J. Jansen (Tweede-Kamerlid KVP) zei dat door de verklaring der drie fractieleiders het probleem der wyze mannen in de KVP aanzieniyk is verzwaard. n.v. verzekerings maatschappij om zéker te zijn wettelijke aansprakelijkheid voot particulie- verzekering west blaak 22- r'dam tel.010-110004* Schouwburg: Kon. Ver. Litteris Sa. crum speelt „Nitotchka" - 8 uur nam. Langebrug 87: Centrum vooi geestesleven. Spr. dhr. H. D. van C oever. 8.15 uur nam. Rijksherbarium (Schelpenkade Ledenvergadering Kon. Ned. Maati schappij voor Tuinbouw en Plantkunde Dia-wedstrijd tuinbouw en plantkunde, Paul.e8 Stadhuis (trouwkamer)Spreekuur sociale raadsvrouw. 4-f DONDERDAG Rest. Van der Heijden. V.V.D. regio, nale bijeenkomst. Spr. dhr. G. Koud- ijs over „De vrede en veiligheid vai West-Europa. 8.15 uur nam. Schouwburg: K. en O. Toneelgroei ..Theater". „Driekoningenavond". 8 uuj BIOSCOPEN Luxor „Fanny Hill", 18 jaar. Da gelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30 4.45. 7 en 9.15 uur. Trianon „De getemde feeks". H Jaar. Dagelijks 2.30, 7 e dag 2.15. 4.30, 7 en 9.15 Lldo „Lijfwacht P.J.", 18 jaar Dagelijks 2.30, 7 en n,c J 2.30. 4.45, 7 en 9.15 u Studio „Leven om te leven", ij Jaar. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zon dag 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Camera „Liefdesspel in Finland' 18 jaar Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uui Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9:15 uur Vrij dag en zaterdag 11.30 u. nachtvoorstel lingen „Jules et Jim", 18 Jaar. Rcv „Voor een handvol dollars" 18 jaar. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 Zondag 2.30, 4.45. 7 en 9.15 Vrij. Vry dag, 8, panter", a.l.~Zondag 2.30*uur?8 ..Vla terdag. zondag 7. 9.15 panter", a.l. Zondag rakkers in 'n oude Jeep", a.l, TENTOONSTELLINGEN Tentoonstelling grafiek Ad van urn en bronsplastieken Armand v. d. Helm Geopend dinsdag t/m zaterdag 9 - "oorm- 6 uur nam. (tot 1 maart). Lakenhal: Tentoonstelling „J ëderlandse Kunst". Werkd. 10 Dorm.4 uur nam. Zond. 14 am. (Tot en met 3 maart). Lakenhal: Tentoonstelling „De eo jst verzorgde boeken van het laai 166", Werkd. 10 uur voorm. 4 uui am.: zond. 1-4 uur nam. (tot 18 f* bruarl). 1_D®uLakenhal: Dag. 104 uur: zond Rijksmuseum van C penburg 28): Werkd. 10 5 uur nam.; zond 1-5 uui Legermuseum (Pestbulslaan)Md uitzondering van zaterdag vaD 10-4 u. (zondag 1-5 uur) Universiteit: Tentoonstelling schilde ryen en gouaches Jaap Nanninga. Ge- opend maandag t/m vrijdag 9 urn voorm. - 5 uur nam. (tot 16 februari) Rijksmuseum voor Volkenkunde (Steenstraat 1)* -1c -- - -1 dags 1—5 uur Rijksmuseum Oudheden (Ra- Akkoord lonen bij van Gend en Loos De 6.000 personeelsleden van Van Gend en Loos krygen met ingang van 1 januari j.l. een salarisverho ging van 4'4 procent. Directie en ver- voersbonden hebben daarover over eenstemming bereikt. Over enkele secundaire arbeidsvoorwaarden ple gen de partyen nog overleg. 5? (Van onze Rotterdamse correspondent) „Hoeveel onvoldoenden moet deze minister nog halen voor dat men hem wegjaagt? Er is slechts één goede oplossing: hij moet weg. Wij hebben het in derdaad op zijn politieke leven gemunt en hij weet dat, want dat hebben wij hem in het ambtenarenoverleg reeds ge zegd". Dit zei gisteravond de voorzitter van de „Algemene bond van ambte naren" (ABVA), de heer A. van Rossen, aan het slot van een felle aanval die hy op een*afdelingsver gadering in Rotterdam deed op het naar zyn mening kortzichtige en on verantwoorde beleid, dat minister Beernink en staatssecretaris Van Veen van Binnenlandse Zaken ten aanzien van de ambtenaren voeren. Onaanvaardbaar Hy uitte in de stampvolle Rivièra- hal. compleet met aan duideiykheid niets te wensen overlatende span doeken, ernstige kritiek op het sala- risbeleid van de regering en vooral op de bezuinigingsmaatregelen, die volgende week in de Tweede Kamer zullen worden besproken. De voor zitter van de ABVA bestreed de eventuele veronderstelling dat de ambtenarenbond in het geheel niet aan de voorgestelde bezuinigings maatregelen (wyziging in de kinder toelageregeling, de premiespaarre geling en de reiskostenvergoeding) zouden willen meewerken. ,Dat wil len we wel," aldus de heer Van Rossen. „In het verleden hebben we dat ook gedaan, maar wy zyn niet bereid het financiële motief van de regering te accepteren. Dat is voor ons onaanvaardbaar." Ofschoon hy nog niet alle optimis me had laten varen, zei de heer Van Rossen er niet al te zeer op te rekenen dat de Tweede Kamer de minister dwingt zyn bezuinigings maatregelen terug te nemen. Als de Kamer er geen stokje voorsteekt, zo zei hy, dan zal zy medeverantwoor- deiyk ztfn voor een kortzichtig en slecht beleid. Andere eisen die de ABVA-voorzitter in Rotterdam ter sprake bracht, wareneen tweede salarisvoorschot van 285 gulden per 1 juli van dit jaar, werktydverkor- ting voor ambtenaren die nog 45 uur per week werken en een mini mumbedrag aan vakantietoeslag. Het Ambtenarèncentrum (acht aangesloten organisaties van ge- meenteiyk, provinciaal, rijks en an der overheidspersoneel, met in to taal 36.000 leden) heeft tydens een vandaag gehouden congres een laatste beroep gedaan op de leden van de Tweede Kamer, te voorko men dat de regering op grond van begrotingsoverwegingen de rechts positie van het overheidspersoneel aantast. dingen dinsdag 12 (Zondags 1 tot Rijksmuseum voor Volkenkunde; Tentoonstelling Collectie Lechner Japanse Kunst. Werkd. 10 uur v< tot 6 uur nam.: zondags 16 uur Rijksmuseum voor de geschledenli uur °atlJ]Jn^GnschaPPe'n; Dag 10-4 Jits Bakker. Maandag t/m dag 10 uur voorm.-5 uur nam. boven dien dinsdagavond 8-10 uur (t/m. 21 febr.). Avond- en nachtdienst der apotheken. Breest Smallenburg te Leiderdorp D- Oegstgeester Apotheek is zondag gesloten van 824 uur. De Apotheek Voorschoten is zondag gesloten van 822 uur. WEEK EINDEDIENST DER BUISARTSEN. Tot zaterdagochtend 10 uur raad' plege men de eigen huisarts, daarna tot zondagnacht 24 uur de dokters telefoon 22222. ZATERDAG 17 FEBRUARI Kon. Schouwburg, 20.15 u.: „Haag» Comedie: „Die Fledermaus". Dillgentia, 14.15 uur: Toneelgroep Arena: „De kleine en de grote komng 20.15 uur: Lia Dorana „Solo '68" Kurzaal. 20.15 uur: Het Residentie- Orkest. Micro-theater in de Steeg, 21 0! Cabaret „Salvo": „PPSST" en C» Chantant. Poppentheaters: ..Guido van Deth, „De vogels en de vogeldlef"; de Groot. Rikkert Zuiderveld Nieman ZONDAG 18 FEBRUARI Kon. Schouwburg. 14.00 uur: Haags» de schemering" Comedie 20.15 uur: „Haagse Comedie: ..Van brug af gezien", Circ Ballet Dillgentia, 14.30 üolo '68". Kurzaal. 20.15 uur: Jubileumconcert Circustheater. 14.30 uur: Het Scapino vLia Dorani „Solo 68". Frank Kooman, 14.30 MAANDAG 19 FEBRUARI Kon Schouwburg. 20.15 Nederlands Dans Theater. DINSDAG 20 FEBRUARI Kon. Schouwburg. 20.15 ui „Slik. di Joseph's Place. 22.30 Bel Canto: ur: Cabaret Jennifer Vyvyan, Joseph' Comique WOENSDAG 21 FEBRUARI Kon. Schouwburg. 20.15 uur: Nieu* Rotterdams Toneel: „Mimicry". Joseph's Place. 22.30 uur: Cabaret Comique. Poppentheaters Guldo v. Deth. 14.30 uur: „De Gouden hand"; Frank Koo man. 14.30 uur: „De kleine giraffe". Theater Pepijn (beh.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 2