OP Z'N ITALIAANS K A PS O I) I E IN BLAUW twee driehoekige battüedress-zakken van Tlzianl, een japon met bij de taille zig-zag geplaatste knopen met daarlangs een satijnen lint als cein tuur van Heinz Riva, een rok-blouse-combinatie met grote zwart zijden strik aan de hals van de zusjes Fontana, een shift met afknoopbare zak ken van prinses Galitzine en tenslotte een geplis- seerde zomercreatie van de prinses met driehoe kige tailleband in combinatie met een koksmutsje van de zusjes Fontana. teljapon van orlon een met kleurige klaverblad motieven bedrukte stof gebruikte. Op foto 5 is een van de meest succesvolle zomer jurkjes van prinses Irene Calitzine vereeuwigd op het Forum Romanum. Contrastrijke creaties, zo als deze marineblauw-witte japon, staan op het ogenblik nog het hoogst genoteerd in Rome. De tekening rechtsboven geeft nog een overzicht van enkele Italiaanse vondsten die waard zijn om te worden onthouden. V.l.nr. een zomerjurkje met dolo d'Avellino Ginetti van het huis Carosa Foto 2 geeft een wit wollen geplisseerd bermuda- pakje vari Barocco te zien. Foto 3: Patrick de Barentzen, een Amerikaanse gelukzoeker in Rome, liet zijn mannequin wat dromend voor t Collosseum, over haar wit/te wol len mantel een brede donkerblauwe ceintuur dra gen. F :to 4 toont één van de modellen van de collec tie van de Zwitser Heinz Riva, die voor deze man Is het om charme en draaabaarheid gaathebben de Italiaanse coutu riers het met hun uiterst vrouwe- cireaties voor de lente en deze zomer glans van hun Parijse collega's ge ien. De Italiaanse mode werd een odie in blauw". Marineblauw om ?s te zijn. modevorsten in Rome betreft, kunnen de het de komende maanden niet zonder een genopt jurkje met lange mouwen doen. Daarnaast l..nci-erde men vel ovsrgooiers met sat ij r. in Mou ses. tuniekcreaties en bermudapakken. Dat alles met de zoom 2 tot 7 cm boven de knie en voor 's avonds lange organza avondjurken in de favo riete beardsley-print. Foto 1 toont de nieuwe Italiaanse mode ten voeten uit: een karakteristieke bruin-witte genopte jurk met een organza kraag. Dit is dé Romeinse best seller, gelanceerd door prinses Giovanna Carac- rRDAG 17 FEBRUARI 1908 LEIDSCH DAGBLAD

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 21