Twee miljoen meer rijksstudietoelagen Strengere straf voor misbruik girokaart l LhusaCu i>AUi*LAl> ZATERDAG 10 FEBRUARI 1968 Ir aks president, geneeraal Aref- heeft deze week een bezoek ge bracht aan de Franse hoofdstad, waar alle bussen van Iraakse vlag getjes waren voorzien als symbool van de betekenis, die president De Gaulle aan dit bezoek meende te moe ten hechten. Nu ging het de Franse regering er niet alleen om te onder strepen, dat dit het eerste bezoek van een belangrijke Arabische per soonlijkheid sinds de zesdaagse oor log in het Midden-Oosten was. Want veel belangrijker was het voorstel voor een contract tussen Bagdad en een Franse groep tot ex ploitatie van tienduizend vierkante kilometer Iraks gebied, dat rijk is aan olie. Het onfrisse van dit con tract is, dat de olie in die streken gevonden is door de IPC, de Iraq Petroleum Company, een dochter maatschappij van Standard Oil en Royal Dutch (Kon. Olie). Toen die vondst, waarvoor de IPC zich enige jaren geleden veel kosten had ge troost, bekend werd, besloot de re gering in Bagdad theel toevallig op dat ogenblik de nog niet ontgonnen olieterreinen te nationaliseren. En daartoe behoorde dus ook dat gebied van Roemeilia, waar ongeveer een miljard ton olie op exploitatie ligt te wachten. Men zou, sprekende over d wee contracttanten ;in spe, een paar lelijke woorden kunnen ge bruiken, maar als men zegt, dat zij mooi weer spelen van de inspan ning van Amerikanen, Britten en Nederlanders klinkt dat vriendelij ker. Voor Irak, dat voor ongeveer 90 afhankelijk is van de inkom sten van zijn olie, is dit contract dat over enige tijd een jaarlijkse produktie van 40 miljoen ton zal op leveren vanzelfsprekend zeer be langrijk. Maar dat is het ook voor Frankrijk, dat nu binnendringt in een gebied, dat voornamelijk onder Brits-Amerikaanse invloed staat. Parijs zal in het vervolg voor zijn olievoorziening minder afhankelijk zijn van Amerikaans- Nederlands- Engelse trusts, een manoeuvre, welke men de Franse president en zijn po litieke adviseurs niet kwalijk kan ne men: ieder is zichzelf het naast. Daarbij komt als voordeel voor Frankrijk, dat Irak aan de Fransen voorkeursrechten bij de ontginning van andere mineralen en bij de ont wikkeling van landbouw en indus trie zal verlenen. In dit belangrij ke land in het Midden-Oosten het vroegere Mesopotamië is Frankrijk dus wel in opmars! Overigens heeft Irak daarmee zijn bedoelingen, want het wil, nu Moskou weigert de Migs die Irak tegen Israël verloor met spoed te vervangen, zich Franse Mira ges aanschaffen. Tussen haakjes: die Sowjetrussische weigering zou berus ten op een geheime afspraak met Amerika om het evenwicht in het Midden-Oosten te bewaren. Maar in hoeverre Parijs bereid is die Mirages en het oliecontract als één pakket te behandelen is op 't ogenblik, waarop dit wordt geschreven, nog niet hele maal duidelijk. Zou het dat wel doen, dan zijn die Mirages trouwens toch pas in 1970 aan aflevering toe. Die Frans-Iraakse toenadering heeft in tussen nogal wat stof doen opwaaien: Amerikanen, Russen, Israëliërs en Koerden (minderheid in Irak) zijn er allesbehalve enthousiast over. Ame rika (en Engeland) wegens oliebe- langen, de overigen in verband met Franse wapenleveranties. Zoals ge zegd: Moskou zou eigenlijk het liefst zelf Migs leveren; Israël is beducht voor een nieuwe aanval en de Koer den vrezen vermindering van hun (minimale) onafhankelijkheid, wan neer de regering in Bagdad over veel vliegtuigen beschikt. Maar of die over wegingen van anderen voor president In een brief aan de Tweede Kamer deelt minister Veringa mee, dat hij, na overleg met het bestuur van de Ned. Studenten raad, het voornemen heeft een verzachtende maatregel te tref fen voor de ouderejaars-bursalen. Theoretisch zou slechts een maat regel voor derdejaars bursalen en ouder noodzakelijk zijn, omdat alleen deze groep vorig jaar onder de over gangsregeling was begrepen. Om praktische redenen moet echter van deze beperking worden afgezien. Basis voor de verzachtende maat regel vormt de vraag of de ouders van de bursal bij een veronder steld gelijk inkomen aan dat van vo rig jaar en gelijke gezinslasten nu meer aan de studie van him stude rend kind moeten bijdragen dan vo rig jaar. Dit verschil kan worden vastgesteld door een vergelijking van de berekeningstabellen zoals die vo rig jaar van kracht waren en de be rekeningstabellen, die nu worden gehanteerd. Hierby wordt dan afge zien van de invloed van kinderbijslag en kinderaftrek op de berekening. De groep-ouderejaars bursalen, waarbij dalingen in deze zin zyn voorgevallen, omvat ongeveer 10.000 studenten Het ligt In de bedoeling van de voor deze groep geconstateerde ver- Wildterrein bij Burgers Dierenpark (Van onze Arnhemse correspondent) Als de heer A. van Hooff. directeur van Burgers' Dierenpark in Arnhem, zijn zin krijgt, rijdt de automobilist al in juli van dit jaar in dit park rond in een ongerept natuurgebied, waar hij oog in oog zal komen te staan met buffels, bisons, zebra's en giraffen. Het is de bedoeling de bestaande dierentuin uit te breiden met een 20 ha groot wildterrein. dat zich ten noorden uit zal strekken tot aan de Deelenseweg. De ingang zal worden verlegd, het oude restaurant zal worden afgebro ken en een nieuw zal worden ge bouwd Er komt eveneens een riante parkeerplaats met plaats voor dui zend auto's. Onopvallende, aan het terrein aan gepaste, hekwerken zullen voor na tuurlijke afscheidingen zorgen. Het voor Europa unieke project wordt in drie fasen uitgevoerd. schillen drie-vierde gedeelte als tra toelage ter beschikking te stel len. Daarbij moet worden aangete kend, dat exra toelagen uit dien hoofde voor zover zij uitkomen op bedragen beneden de f 100.niet. zullen worden toegekendDe extra toelagen zullen ter beschikking den gesteld in de vorm van renteloze voorschotten. Met bovengenoemde maatregel een extra bedrag van ruim f2.000.000 gemoeid. Na deze tussentijdse herzie ning zal het gemiddelde studietoe lagebedrag boven het gemiddelde vai vorig jaar uitkomen. Het ministerie heeft in december in samenwerking met de Nederlandse Studenten Raad een onderzoek gesteld naar de werkelijke dalingen in het studietoelagebedrag. Dit derzoek is in januari herhaald. Uit dit laatste onderzoek is gebleken, dat de gemiddelde studietoelage voor dit studiejaar dan het vorige jaar. Daarbij moet worden aangetekend, dat de toelagen voor tweedejaars vergeleken met hun toelage in het vorige jaar, zijn ge stegen met een bedrag van f131.—. Het gemiddelde de ouderejaars-bursaal met een bedrag van ongeveer f 100- Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Beroepen te Dussen (toes.) G. F. Smaling te Schoonrewoerd te Op penhuizen c.a. F. A. van Li ere te Re- nesse en Noordwelle te Wanneper- veen H. van den Beid te Beesd. Benoemd tot hulppred. te Beilen H. Steenhuis, hulppred. te Schoonebeek Bedankt voor Rijssen (vac. J. van 'tEnde) drs. A. Noordegraaf te Ol- debroek te Rijssen (vac. J. Vos) J. H. Vlym te Krimpen aan de IJssel. GEREF. KERKEN Beroepen te Bakkeveen en te Han- tum c.a. A. J. G. Dronkert, kand. te Leiden. GEREF. KERKEN Vrijgemaakt Teunis te GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Veenendaal en te Zuid- Beijerland A. Hoogerland te Werken dam. Blaiberg bezig met aanpassing Dr. Philip Blaiberg heeft een pe riode van afstoting van zijn nieuwe hart doorgemaakt zonder dat hij er zelf lets van gemerkt heeft, zo heeft prof. Barnard gisteren in Kaapstad bekendgemaakt. Tijdens die periode voelde Blaiberg zich uitstekend, zyn eetlust bleef goed. zyn lichaam is nu bezig met een aanpassingsproces. Wanneer hy, misschien over een week of twee, het ziekenhuis kan verlaten, zullen mensen met een in fectie uit zyn nabyheid moeten biy- ven. Prof. Barnard meent dat Blai berg zyn oude beroep van tandarts weer zal kunnen uitoefenen. Blaiberg leeft nu 39 dagen met een ander hart. Afschuwelijk misverstand In de Zuiditaliaanse stad Tarente hebben gisteren twee politiemannen in burger elkaar neergeschoten, om dat ze allebei dachten dat de ander een misdadiger was. Een van de agenten, die geen dienst had, had een verdachte onder bedreiging van een pistool meegenomen in een win kel om hem te ondervragen. Voorby- gangers dachten dat zy getuige wa ren van een beroving en telefoneer den om hulp. Kort daarna arriveer de een politieman in burger met ge trokken revolver. De eerste agent meende te worden aangevallen, waarop een duel ontstond. De tweede politieman overleed op weg naar het ziekenhuis. De toestand van zyn col lega is kritiek. Ministers overwegen De ministers van Financiën en va n Verkeer en Waterstaat zullen met de minister van Justitie overleggen of de strafbepalingen op het afgeven van girokaarten als betaalmiddel ter- wyi het saldo niet voldoende is moe ten worden verscherpt. Dit heeft premier De Jong. als mi nister van Financiën a-i., mede na mens minister Bakker (Verkeer en Waterstaat) meegedeeld in antwoord op schriftelyke vragen van de twee de kamerleden drs. M- W. J. M. Pey- nenburg en drs. H. A. C- M. Nooten- boom (beiden KVP). De blauwe girokaart fungeert als Hervorming van curie Paus Paulus VI heeft 36 nieuwe consultatoren benoemd in de curie, onder wie acht vrouwen en vier le ken. Hierdoor is het aantal vrouwen verbonden aan de curie meer dan verdubbeld en zullen voor het eerst ook leken optreden als consultator van één van de drie-organen. De con sultatoren staan slechts een trede on der de volle leden van de congrega ties. die het kerkbestuur vormen. De benoemingen betekenen opnieuw een belangrijke stap op de weg naar hervorming en modernisering van de MET EEN ENKEL WOORD BINNENLAND Vier procent voor vliegers Na de beslissing, dat het grondpersoneel van de KLM voor dit jaar een opslag van 4 procent krygt, is thans ook tus sen de directie van de KLM en de Vereniging van Nederlandse ver keersvliegers overeenstemming be reikt over een salaris-verhoging van 4 procent voor de 650 piloten van de sociale verzekeringspremies en an dere lastenverhogingen, die dit jaar voor rekening van de werknemers komen, begrepen. Dode door alcohol Een 46-jarige dakdekker uit Enschede is door de De Gaulle reden zullen zyn het kalm p0ütie ingesloten op verdenking i te doen is nog allerminst zeker Laten we de regering in Hanoi een kans geven om te tonen, dat zy het vertrouwen waard is, zo is al vaak gepleit door hen, die menen, dat het de Vietcong en Noord-Vietnam door de „escalatie- politiek" van Washington aan kan sen heeft ontbroken om tot vrede te komen. Nu, dan heeft Hanoi wel heel duidelyk laten zien wat zyn toezeg gingen waard zyn, aldus de „Chi cago Tribune" want de Noordvietna- mese regering en haar Vietcong-sa- tellieten gingen midden in de wapen stilstand ter gelegenheid van „Tet", het Vietnamese nieuwjaar, tot de verrassingsaanvallen over. En dat, terwyi de communisten die wapen stilstand zelf hadden voorgesteld en die verzekerden zy, voor tenminst 48 uur in acht zouden nemen. Tot zover het Amerikaanse blad, dat hiermee de gluiperige verrassingstactiek van de tegenstander wel heel duidelyk in het licht stelt. Nu kan men zeggen, dat de Amerikanen en Zuidvietna- mezen beter op hun hoede hadden moeten zyn. omdat hun inlichtingen diensten hadden gewaarschuwd dat rekening moest worden gehouden met een aanval van de Vietcong tydens het bestand. Maar, omdat „Tet" voor de Vietnamezen een feestelyke ge beurtenis is die zy graag in huise lijke kring vieren, hadden de Zuid- vietnamese legerleiders hun troepen tot de helft verminderd en de rest met verlof laten gaan. Van Ameri kaanse zyde was hiertegen geen overwegend bezwaar ingebracht, om dat men de gewoonten van de bond genoot zoveel mogeiyk wil respecte ren. Dat Noord-Vietnam en de Viet cong geen enkel middel schuwen om voordeel te boeken, biykt intussen ook uit het stiekeme gebruik van Laotiaans gebied door de communis tische troepen die de Amerikaanse basis Khe Sanh in het noordwesten van Z"*d-Vietnam bedreigen. By de aanval op de voorpost Lang Vei ruk ten Noordvietnamese tanks uit hun beschutte plaatsen in Laos op om die stelling aan te vallen. Zouden Saigon en de Amerikanen overgaan tot bom barderen van byv het vliegveld Tsje- pone in Laos, dat in communistische handen is, dan zou er een gehuil van verontwaardiging opgaan onder de het veroorzaken van een verkeerson geluk onder invloed van alcohol, ten gevolge waarvan gistermiddag de 82-jarige weduwe mevrouw T. van de Wolde-De Wacht om het leven kwam. Een 56-jarige vrouw die de perso nenauto waarin haar tante zat bestuurde, kreeg by de aanryding op een kruispunt een bekkenfractuur. De bejaarde vrouw overleed kort na het ongeluk. Hert doodgeschoten In het Wal- da-hertenkamp in Eygelshoven heeft onbekende een van de herten dood geschoten. Uit de schotwonden viel af te leiden, dat de schutter ge bruik heeft gemaakt van een zwaar kaliber geweer. De eigenaar van het hertenkamp heeft een beloning uitge loofd van 500 gulden voor tips, die kunnen leiden tot de arrestatie van de dader. NVV bouwt vakantieverblijven Bouwplannen tot een bedrag van zeven miljoen gulden zyn of worden in uitvoering genomen voor rekening van de stichting vakantieverblyven, waarin het N.V.V. en de Centrale Le vensverzekeringsbank N.V. partici peren. Het gaat onder meer om de uitbreiding van vakantieoorden in De Koog op Texel, in Egmond aan Zee en in Havelte. Bungalowparken gaat de stichting bouwen in Borger (50 huisjes, kosten 1,1 miljoen), De Koog en Vlierden. De stichting vakantieverblyven wil met deze bouwactiviteiten primair tegemoet komen aan de toenemende behoefte aan vakantie-accommodatie van N.V.V.-leden. Bewindslieden naar Grenoble De minister van Cultuur, Recreatie en Maatschappelyk Werk, dr. M. A. M. Klompé, zal van 10 tot 18 februa ri 1968 de Olympische winterspelen in Grenoble bywonen. De minister zal tezamen met de staatssecretaris van Buitenlandse Zaken H. J. de Kos ter daar de Nederlandse regering vertegenwoordigen en op dinsdag avond tor gelegenheid van de winter spelen een c -tvangst geven in het Grand Hotel in Grenoble. openlyke. bedekte of misleide aan hangers van Moskou en Peking. Dat het onder deze omstandigheden ex tra-moeilijk voor de geallieerde troe pen is de strijd tot een goed einde te brengen spreekt wel vanzelf. BUITENLAND Wilson naar Ottawa De Britse premier Wilson is gisteravond om 22 uur 15 (plaatseiyke tyd) van de luchthaven Kennedy naar de Cana dese hoofdstad Ottawa vertrokken. Wilson zal daar vandaag besprekin gen voeren met premier Lester Pear- Zonnebad aan Zuidpool Russi sche poolvorsers hebben aan de Zuid pool een meertje ontdekt waar het goed zwemmen en zelfs zonnebaden is, aldus het persbureau Tass. De „Schirmacher oase", zoals het oord genoemd is, ligt in een ysvrye kloof. Het water van het meer had in december een temperatuur van 15 graden in Celsius en nog hoger in januari, aldus Tass. Vonnissen in Portugal Een 41- jarige man is in Lissabon tot vyf jaar gevangenisstraf veroordeeld we gens ondermynende activiteit en het onderhouden van relaties met de verboden Portugese communistische party. Een 31-jarige vrouw kreeg om dezelfde redenen 20 maanden Grote branden By een vermoe- delyk door een explosie veroorzaakte brand in een lakfabriek te Kirch- lengern by de Westduitse stad Biele feld zyn gisteren een dode en vier zwaargewonden gevallen. Een andere grote brand woedde gisteren in een moutery in Untersteinach by Bay- reuth, een schade aanrichtend van circa een miljoen mark. Tegen corruptie Ruim 15.000 leden van de Indonesische scholie renorganisatie Kappi hebben giste ren op een massa by eenkomst in Dja karta de dood gezworen aan corrupte functionarissen en speculanten. Geen lijfstraffen De Griekse minister van Onderwys en gods dienstzaken, Papaconstantioe, heeft gisteren alle ïyfstraffen verboden op de Griekse scholen, „omdat ze zowel een anachronisme als in stryd met de moderne opvoedkundige principes zyn". Tegen spionageschepen Voor twee strategisch belangryke Noorse kustgebieden mogen voortaan bui tenlandse schepen niet zonder toe stemming voor anker gaan, heeft de Noorse regering bekend gemaakt. De maatregel is biykbaar genomen om het spioneren in de nabyheid van Bodö in het noorden van het land, waar een groot NAVO-vliegveld ligt, en by Lista in het zuiden tegen te gaan. Alleen om veiligheidsredenen of in andere dringende gevallen mag daar het anker worden uitgeworpen. Rey by Rockefeller Gouverneur Nelson Rockefeller van New York heeft vandaag een onderhoud gehad met de Belgische voorzitter van de EEG-commissie, Rey, die hiermede een vyfdaags bezoek aan de Verenig de Staten afsloot. Onbekend mensenras Australi sche anthropologen maken uit vond sten van holentekeningen in de Nul- labor-woestyn in het zuiden van Australië op. dat al 20 000 jaar gele den een tot dusver onbekend mensen ras in het vyf de werelddeel moet hebben geleefd. Tot dusver werd aan genomen dat de eerste mensen 10.000 jaar geleden in Australieë zyn ver schenen. De tekeningen moeten af komstig zyn van andere mensen dan de reeds bekende voorouders van de Australische inboorlingen. Amnestie De Opperste Sowjet heeft gisteren amnestie verleend aan de ,34-jarige Rudolf Hafner, de ge zagvoerder van het Westduitse ms „Emma Retslaff". die in oktober 1966 te Archangel tot twee jaar gevange nisstraf was veroordeeld, omdat hy zich onder invloed van alcohol schul dig zou hebben gemaakt aan geweld daden tegen Russische grensbewa kers. Bom by ambassade De Lon- dense politie heeft gisteravond een krachtige raket ontdekt, die zorg vuldig was verborgen in een bloemen- bank tegenover de Griekse ambas sade. Militaire deskundigen, die het wapen verwyderden, zeiden dat het een dodeiyke bom bleek, die veel schade had kunnen aanrichten. Oude begraafplaats gevonden Griekse archeologen hebben ten zui den van Athene een begraafplaats gevonden met 19 intacte graven. De plaats dateert uit de tyd der Helle nen, zeven eeuwen v. Chr. Tydens de graafwerkzaamheden zyn enige gra ven licht beschadigd. Voorts werden veel potten gevonden en een vaas met de beeltenis van Hercules van ongekende waarde. doelmatig betaalmiddel voor zover daaraan vertrouwen wordt geschon ken. De ervaring leert, dat het ge bruik tot dusverre in het algemeen geen moeilykheden heeft opgeleverd en dat misbruik slechts in enkele ge vallen is voorgekomen, aldus de mi nisters. Het is moeiiyk te zeggen, of nog groter gebruik van girokaarten wel moeilijkheden zou oproepen. Het feit, dat de betaling niet plaats heeft als het saldo onvoldoende is de Postchequè en Girodienst verleent geen krediet is geen aanleiding om iuimere introductie van de girokaart als betaalmiddel te beletten. Deze wyze van betalen is reeds jaren in zwang en neemt nog voortdurend toe. Er is dan ook geen reden om aan te nemen, aldus de ministers dat dit be talingssysteem tot 'n ongezonde ont wikkeling van het betalingsverkeer zou moeten leiden. Vrijwilligers naar Sicilië (Van onze Amsterdamse correspondent). Zes Jonge Nederlanders zyn gister middag van Schiphol naar Sicilië ver trokken om hulp te gaan bieden op dit ernstig door aardbevingen getrof fen eiland. Zy worden uitgezonden door de in ternationale vrywillige hulpdienst, de Nederlandse tak van de Service Civil Internationale. De zes, de freelance fotograaf C. van der Velden (23) uit Tilburg, de beeldhouwer L. van Blaa- deren (23) uit Amsterdam, de ver taler C. T. P. Haan (28) uit Amster dam. de filmer M. van der Busken (26) uit Delft, de bouwvakarbeider S Storm van 's-Gravenzande (25) uit Amsterdam en de telefoniste Feikje Zyistra (23) uit Leeuwarden willen een of twee maanden op Sicilië biy- ven. De mannen zullen er in de geving van Castel Veterano worden ingeschakeld by de bouw van gepre fabriceerde woningen. Feikje Zyistra zal in het kamp, waarin de vrywilli- gers worden ondergebracht, in de keuken gaan werken. De secretaris van de internatio nale vrijwillige hulpdienst, de heer S Tjallingli (26) uit Utrecht zei by het vertrek van het zestal te ver wachten dat nóg een groep van zes Nederlandse vrywilligers naar Sicilië zal vertrekken. De hulpverlening door de Service Civil Internationale op Sicilië wordt gefinancierd door de Italiaanse regering. Wanneer de noodtoestand voorbij is wil de S.C.I. door middel van werkkampen op hei eiland hulp blyven verlenen. De kos ten die dit met zich meebrengt, zul len uit eigen middelen betaald moe ten worden. De heer Tjallingli kon digde in dit verband een actie aan om geld byeen te brengen. cjencta uitreiking Jeugdige grafici 3 1 ZONDAG ïs-viering Chr. Stu- C. van Boven internationale 12 "uur s middags. Stadsgehoorzaal: Dies-viering Stu- ium Generale. Spr. prof. jhr. mr. H. van Panhuljs ..De rechten historisch [emeente Spr. Diender. 10.30 uur rkgracht 28. Luth. Hooglanders" 11.30 1 2. Volle Evangelie-zending. buur" 7.30 Ons Centrum (Hooigracht 84) Hum. Verbond. Spr. dr. H. J. Roethof over „Ontwikkelingshulp" 10.15 uur voorm. MAANDAG Rest. Van der Heyden: Inschrijving deelname Leidato. 7-10 uur nam. Rest. De Doelen. Leldse Amateurfo tograf envereniging. 8 uur nam. Stadsgehoorzaal: Modeshow Libelle. Leidato. 7-10 i castella ln de dorpsheuvel an Valkenburg (Z.-H.)". 8 uur nam. Den Burcht Jacobazaal)K. en O. d. Keuken-pro- Jaarver- gadering V.OL.A. 8 uur nam. Stadsgehoorzaal (foyer) N.C. Reis V. Dia-avond Kon. Huls en „Kent gij uw stad" 8 uur nam. Stadsgehoorzaal: LKK „Voor Allen". Planorecital. Alexander Uninsky. 8 Chr. de BourbonhofElektrnnlcaclub „De detector". 7.30-9.30 uur nam. Pardoeza (Doezastraat)Politiek trefpunt 8.30-12 uur nam. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal) Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. 7- 8 uur nam zyislngel 2. Volle Evangelie-zending. Evang. J. zyistra 8 uur nam. WOENSDAG GerzonModeshow lentestoffen 10.30 uur voorm. en 2 en 3.30 uur nam. Universiteitsbibliotheek (Rapenburg) Maatschappij der Ned. Letterkunde. Spr. dhr. B. van Lier over „Muziek in Shakespeare's theater", .8 uur nam. Langebrug 87: Centrum voor vrij geestesleven. Spr. dhr. H. D. v. Goud- Stadhuis (Trouwkamer)Spreekuur Ratel". Filmavond StadsgehoorzaalMeesterseri Residentieorkest terloo. Solist Yl- Zulderkerk: Concert Collegium Mu- sicum. oi.v. André Kaart. 8.15 uur na middag. Kantine P.C. enL. (Derde Binnen - nestgracht)Contact-rullavond Phila- VRIJDAG Rijksmuseum voor Volkenkunde: Sprekers dr J. A. Noordyk, A. Drlessen en F. C. Dufour over Nepalexpedltie. 8 uur nam. Twee r.k. kerken tengem. Leids Zöldercabaret. 9 13: Evangelisatie Chrls- esla". 8 uur nam. (Kloksteeg 19) i 14 Jaar. r. Zondag Toneelavond Selskip „Frysl&n". 8 uur nam. BIOSCOPEN Camera „Liefdesspel ln Finland", 18 jr. Dageiyks 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. Vrijdag en zaterdag 11.30 uur nam.: „J les en Jim" (18 Jr.). „10.000 .30, 7 en 4.45. 7 en 9.15 u dio „Es", 18 Jr. Dagehjks 2.30. 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. Rex „In de klauwen van de mum- ie". 14 Jr. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 ir. Zondag 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. Lido „Grand Prix", 14 jr. Dage. ïyks. ook zondag, 2.30 en 8 uur. Trianon „De kanonnen van Na- varone", 14 Jr. Dageiyks 2 en 8 uur. Zondag 2, 5 en 8 uur. TENTOONSTELLINGEN Vlist (Botermarkt 3): (tot 1 maart). Tentoonstelling „Jonge Nederlandse Kunst". 3 maart) Tentoonstelling „De 50 „el Werkd. 10 nam. (Tot Lakenhal: best verzorgde boeken 1-4 het Jaar (tot 18 fe- L.H.J.-gebouw (Levendaal 101) Be- oepenmanifestatie 8-10 uur nam. t.e.m. 10 februari). Rijksmuseum van Oudheden (Ra- ienburg 28)Werkd. 10 uur voorm. uur nam.; zond 1-5 uur nam. 1 <egermuseum (Pesthuislaan): Met an zaterdag c 10-4 i Tentoonstelling t i gouaches Jaap Nanninga. Ge opend maandag t/m vrijdag 9 (tot 16 februari). Ryksmuseun. voor Volkenkunde.* (Steenstraat 1): dag. 10—5 u.; 's zon dags 1 5 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Ex volkil-I Zondags 1 tot 5 positie Japanse volkskunst, 12 Rijksmuseum ;ntoonstelling Japanse Kunst Werkd. 10 tot 5 uur nam.: zondags 15 uur nam. RUksmuseum voor de geschledenu der natuurwetenschappen: Dag. 10-4 uur zond 1-4 uur (Kunstzaal Heuff)Ten dag 10 i dien dinsdagavond 8-10 uur (t/m. 21 febr.). Avond- en nachtdienst der apotheken, te Leiden Geopend voor spoedeisende geval len: Zuider Apotheek. Lammenschans- weg 7. tel. 23553. De zaterdag-, zondag- an apotheek R lurg te Leiderdorp door de Zuider Apotheek De Oegstgeeetse Apotheek is geopend. De dienst van Apotheek Voorschoten wordt op zondag 11 februari van WEEKEINBEDIENST DER HUISARTSEN. Tot zaterdagochtend 10 uur raad plege men de eigen huisarts, daaina tot zondagnacht 24 uur de dokters telefoon 22222. gaan dicht In het centrum van Breda zullen twee r.k. kerken worden gesloten en waarschfjnlyk afgebroken. Over de nieuwe bestemming van de kerkeiyke gebouwen en gronden is nog geen enkele beslissing geno- De twee kerken moeten verdwynen door de ontvolking van de binnenstad van Breda. De 18-jarige Spanjaard Gabino pool. Hij heeft hélemaal geen Moran Sanz (op de voorgrond, i verstand van voetbal, maar had rechtsis miljonair geworden het formulier ingevuld aan de door het winnen van anderhalf- hand van de resultaten van het mh.oen gulden in de voetbal- werpen met dobbelstenenHier is de jeugdige inwoner van Vallo- dolid in gesprek met een groepje opgewonden buurtgenoten. HAAGSE AGENDA (Van donderdag 8 februari t/m woensdag 14 februari) ZATERDAG 10 FEBRUARI Kon. Schouwburg, 20.15 uurj Haagse Comedie: „Lied ln de scheme ring". Diligentia. 14.15 uur: Toneelgroep Arena: „Het laatste loverbos"; 20.16 Magda Monti, Lane Verzieux. uur: Het Cor Anton Krebbers. "viool. Poppentheaters Guldo de sneeuwfai „Vossestreken". „Spirallsme Cabaret „Salvo"; „Psst" Cabaret-Chantant o.l.v. Inge Tlelman. ZONDAG 11 FEBRUARI Haagse Comedie: „Helder zien in het donker". Diligentia, 14.30 uur: Misha Dichter. Frank Kooman. 14.30 ninsky. plano. de sneeuwfant": Alexander ti et Don Kozak- DINSDAG 13 FEBRUARI Kon. Schouwburg, 20.15 uur: Ne derlandse Comedie: „De trap". Circustheater, 20.00 uur: De Neder landse Operastichting: „Die Fleder- Joseph's Place. 22.30 uur; Cabaret Comlque o.l.v. Wik Horn: „Angels en Seksen. WOENSDAG 14 FEBRUARI Kurzaal, 20.15 uur: Het Residentie Orkest o.l.v. Willem van Otterloo m.m. v. Misha Dichter, plano. Poppentheaters Guldo van Deth, 14.30 uur: „Jessie en de grijze ko ning; Frank Kooman. 14.30 uur: „Slik'

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 2