,0^V Aparte secretarissen voor eimuiden en Rijnsaterwoude Bolleimitvoer naar Rusland zal toenemen Blaiberg krijgt in Jliuis rust Si? r beleg in Interlinie A De pseudo-arts kon het niet laten oensdag 31 januari 1968 leidsch dagblad WOUDSEDIJK WORDT VERLICHT De raad van Rijnsaterwoude kwam gisteravond in voltallige Iting bijeen, in het bijzonder om een gemeentesecretaris te fezen. Nadat er reed^ voorbereidende besprekingen in het ge- |im waren gehouden met de gemeenteraad van Leimuiden, earin men (zoals nu bleek) niet tot overeenstemming kon 4men moest nu de beslissing worden genomen. heer M. A. Vink had een bit- ervaring opgedaan, vertelde hij, blijkt te zijn geroddeld uit geheime vergaderingen. Hoe kan iemand, die niet tot de le- van de gemeenteraden van Lei- Rij nsaterwoude, de gehele zaken aan mij vertellen, vroeg hij zich af. Als er een ■ime vergadering wordt gehou- dan moet een dergelijke ver- lering ook geheim blijven. De heer ik verzocht om opsporing van roddelaar. voorzitter, burgemeester H. L. achtte het gebruik van het .roddelaar" niet op zijn plaats hiertegen formeel bezwaren, gens, vervolgde de voorzitter, ik niet nagaan wie heeft gespro- over het in geheime zitting be- lelde onderwerp. Bovendien heeft geen zin. olgens deed de voorzitter een ►nlijke uitspraak. Hij gaf er de •keur aan de heer J. P. Manint- te benoemen tot gemeentesecre- beide gemeenten Leimui- Rij nsaterwoude, maar voegde de openb. vergade- Leimuiden met een kleine .erheid van stemmen de heer Mulder uit Voorschoten was De heer G. v. d. Meer voeg- hieraan toe: „U geeft wel de prkeur aan een kandidaat, maar geeft ons geen advies". t de hierna volgende stemming [ek, dat de heer J. P. Manintveld, kns administrateur van het wo- hgbedrijf Leimuiden en Rijnsater- L64 ude, was benoemd met een meer- rheid van vijf stemmen (hoogst- larschynlijk alle leden van de prot. fractie) tegen twee. bezoldigingsverordening voor gemeentepersoneel werd gewij- jd. Over 1967 werd het salaris Et 1.6 en over 1968 met 2 ver- logd. Ook de legesverordening werd pjzigd, hetgeen betekent dat de laan toe, k van 1 eerderhei |a. a. n noemd. ran r welijken gesloten op maandag kos- zijn. Vanaf dinsdag tot en met jdag zal trouwen f 50 kosten en zaterdag zal een huweüjksslul- g f 300 kosten. De heer G. van Beek informeerde het parkeerterrein bij de jacht- aan het Braassemermeer bij Joostollenbrug, waarop de voor- antwoordde dat deze zaak in erking is. Het bestaande parkeer- (particulier bezit) wordt or 50% gebruikt, meende heer G. van Beek. De heer Van vroeg aandacht voor de puln- an het bouwval aan het Mo- hij kreeg een gustig ant- De heer Schoonens vond de nieuw- "eni uw mooi. maar er wonen vele jon- gezinnen die wachten op een fu ter school. De details moeten nog irden uitgewerkt deelde de voor af ter mee. ^Ook kwam de heer Schoonens weer zijn stokpaardje „verbreding het Molenpad". Hij wilde de g, die waarschijnlijk gemeentelijk gendom is, rooien. Er komt dan grote verbetering en de hui- ge tijd is er rijp voor, vond hU. voorzitter wilde deze zaak na- bekijken. Het perceel grond gelegen aan de erenweg nabij de Braassemermeer t nog steeds braak. Dat wordt picknick-plaats ten behoeve van recreatie in het bijzonder voor de liefhebbers van de bromfietsrou te. Het is de enige plaats nabij de kom van de gemeente, waar men de Braassemermeer kan bereiken. Voor een speelweide moet een andere gelegenheid worden gezocht. De heer M. A. Vink informeerde tenslotte nog of er inwoners zijn, die de sloot langs de Herenweg niet hebben ge schouwd. Dit wordt gecontroleerd. De horecabedrijven zullen de mi nimale belasting van f 5.- per omge zette hoeveelheid van 50 liter moeten betalen, terwijl de drankslijterijen een minimaal bedrag aan belasting van f3,- per dezelfde hoeveelheid moeten afdragen. Dit betreft alleen de verkoop van sterke drank. Omdat de gemeente slechts beperkte be moeiingen met deze bedrijven heeft, worden hogere rechten als de mini male als niet noodzakelijk beschouwd. Verlichting In verband met de aan te bren gen verlichting aan de Woudsewijk, wat het plaatsen van vier lichtmas ten ter hoogte van de boerderijen, het plaatsen van twee lichtpunten in de tunnel onder de provinciale weg en het leggen van een kabel van 250 meter inhoudt, waarvan de kosten f 4800.- zullen bedragen, *nerkte de voorzitter op dat de allerverste uoer- derij aan de Woudsedijk dan nog van een straatverlichting verstoken blijft. De heer P. van Iperen was van mening, dat een lichtmast op de Woudsedijk voor de betrokkenen meer last dan gemak zou kunnen veroor zaken. Wethouder J. van Spijkeren zou liever zien, dat de bij deze ver lichting betrokken landbouwers zelf voor de noodzakelijke verlichting zor gen, door bijvoorbeeld een lantaarn aan te brengen op de hoek van hun advertentie T ^T/onaal BF.LRO N!V. Internationale Beleggings Unie „Interunie", Postbus 617. Den Haag woning. De heer G. v. d. Meer bleef vasthouden aan vijf lichtmasten. De voo/zitter zegde toe naar de extra kosten te zullen informeren, die waar schijnlijk hoog zullen zijn omdat er ongeveer 300 meter kabel zal moeten worden bijgelegd. Leimuiden De voltallige raad van Leimuiden was gisteravond in openbare verga dering bijeen in korte zitting in hoofdzaak om een nieuwe gemeente secretaris te benoemen met ingang van 1 mei 1968 in de vacature J. W. de Ren, die met ingang van diezelfde datum deze functie neerlegt in ver band met het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd. De voorzitter, burgemeester H. L. Breen, wees er in zijn voorwoord op dat de gemeente Leimuiden als die van Rijnsaterwoude elk een eigen spel spelen bij de benoeming van een gemeentesecretaris. Hjj stelde twee kandidaten voor, de heer J. P. Ma nintveld, de huidige administrateur van het woningbedrijf in Leimuiden, en de heer C. A. A. Mulder, thans re ferendaris van algemene zaken in Voorschoten. Na stemming bleek dat vijf stemmen waren uitgebracht op de heer J. P. Manintveld en zes stem men op de 'heer G. A. A. Mulder (lid KVP)zodat deze werd' benoemd. Tot leden van de commissie van overleg inzake subsidiëring van plaat selijke verenigingen werden op voor stel van de heer L. Treur de heren W. Muys, J. J. Gillissen, J. Frederiks en Th. Obdeyn als kandidaten ge noemd, die allen met algemene stem men werden benoemd. De rondvraag leverde geen problemen op. Broeiproef in Moskou een succes Onenigheid Leimuiden en Rijnsaterwoude krij gen met ingang van 1 mei ieder een afzonderlijke gemeente secretaris. Daartoe besloten gister avond de gemeenteraden, die na el kaar vergaderden. B. en W. hadden beide raden één voordracht op gemaakt, waarop twee personen voor kwamen: de heer J. P. Manintveld, administrateur van de woningbedrij ven in Leimuiden en Rijnsaterwou de, en de heer G. A. A. Mulder, re ferendaris algemene zaken in Voor schoten. In Leimuiden werd de heer Mulder met 6 tegen 5 stemmen be noemd en in Rijnsaterwoude schonk de raad de voorkeur aan de heer Ma nintveld. die 5 van de 7 stemmen kreeg. Deze gang van zaken heeft bij de prot. chr. fractie in Leimuiden nog al grote ontevredenheid gewekt. Deze gemeente heeft namelijk twee wet houders, die beiden lid zijn van de K.V.P. Deze situatie bestaat al ja renlang. De gemeentesecretaris, de heer J. W. de Ren, behoorde tot de prot. chr. groepering. Hij werd onge veer veertig jaar geleden door de ra den van Leimuiden en Rijnsaterwou de benoemd tot secretaris van beide gemeenten. In het toekomstige colle ge van B. en W. zal dus alleen burge meester Breen niet behoren tot de K.V.P., want de nieuwbenoemde se cretaris is ook aangesloten bij deze politieke groepering. De prot. chr. fractie heeft een fel protest tegen deze gang van zaken laten horen en zal dat in de toekomst ook blijven doen Zoals bekend bestaat de raad Leimuiden uit 6 K.V.P.-leden e van de prot. chr. fractie. De KVP heeft dus een geringe meerderheid en heeft daardoor zeker ook haar rech ten. In de eerste na-oorlogse jaren had de prot. chr. fractie echter een meerderheid in de raad. Om een goe de gang van zaken te bevorderen was deze fractie destijds bereid een wethouderszetel af te staan aan de K.VP. De prot. chr. fractie wenst nu al jarenlang, dat de K.VP. een wethouderszetel door n van haar ver tegenwoordigers in de raad laat inne men, maar daar voelt deze fractie niets voor. Hieruit blijkt, dat er van een goede samenwerking in het belang van de gemeenschap geen sprake is. Dat valt te betreuren. Ook de gang van za ken bij de verkiezing van een ge meentesecretaris roept bedenkingen op. Beide gemeenten, die één burge meester hebben, moeten op velerlei gebied samenwerken. Wat zou er ge makkelijker zjjn geweest in het bijzonder voor het. overleg tussen bei de gemeenten wanneer er een se cretaris was benoemd, die coördine rend zou kunnen optreden, zoals dat nu reeds veertig jaar het geval is (Van bloembollenmedewerker) f Philip Blaiberg. die gisteren de fde week na zijn hartoperatie in- vertoont nog altijd geen teke- ran afstoting van het nieuwe fÏTbrt of infectie. De toestand van de 56-jarige irts die op 2 januari is geope- terd gaat goedvooruit. Hij is nog el steeds in zijn gesteriliseerde ka- Volgens de doktoren zal hij aarschijnlijk op 7 februari het zie- enhuis mogen verlaten. In het huls van de Blaibergs wor. speciale maatregelen getroffen hem de juiste behandeling en tmosfeer te verschaffen. Hij zal nog M linstens een maand geen bezoek H ogen ontvangen. Op het gebied de sterilisatie worden echter i speciale maatregelen genomen at de doktoren willen dat hij in normale huiselijke sfeer zijnge- iheid terugvindt. Wel zal ervoor orden gezorgd dat hij rust krijgt. Een vooraanstaand Duits bioloog m «leeft voorgesteld kinderen op jeug- IJI igè leeftijd onvatbaar te maken te en aftsoting van vreemde organen. Prof. Ot.to Westphal, diirecteur van iet Max Plankinstituut voor immu- .|iologie in Feibug, verklaarde voorde -fadio in een vraaggesprek dat de kansen om afstoting van reemd weefsel te overwinnen ziin op jeugdige leeftijd in te nten met een mengsel van vreemd reefsel, om hem onvatbaar te ma- voor transplantaties van orga- van andere mensen. De groep van exporteurs van de Bond van Bloembollenhandelaren, die zich bezighoudt met de export naar landen van het oostelijk blok heeft gisteren de resultaten vernomen van een experiment met het broeien van bloembollen onder Russische om standigheden. De Nederlandse tulpen en hyacinten, maar vooral de veel kleinere gewassen, zoals blauwe druifjes, crocussen en iris reticulata, oogstten veel bewondering. Dit is voor een niet gering deel te danken aan de broeideskundige, die speciaal voor dit project in Moskou is vrijgemaakt, de heer Van Diepen. De voorzitter van deze groep van ex porteurs, de heer M. Hoog, deelde de leden mee, dat het in de bedoeling van het bestuur ligt om de grootste openheid te betrachten. Men werkt met geld van het ministerie van Landbouw, het Centraal Bloembollen Comité en van de leden. De export naar deze vroeger zo goede afnemers moet weer op gang gebracht worden. Het is niet alleen een belang voor het bloembollenvak, maar ook een landsbelang, dat deze landen weer in de handelsbetrekkin gen worden ongenomen. De heer Hoog, die verscheidene ke ren in Rusland is geweest, verklaarde, dat het economisch steeds beter gaat in dit enorme land. De mensen zjjn blij met een bloemetje en wij moeten zorgen, dat ze ze kunnen kopen! De Zes nieuwe produkties in Stratford-on-Avon Tijdens het seizoen van de Royal Shakespeare Company in Stratford- on Avon zullen zeven stukken worden gespeeld, waaronder zes van Shake speare. Het seizoen wordt op 3 april geopend met „Julius Cesar" en gaat door tot november. Van de zeven pro dukties zün er zes nieuw. De nieuwe produktie van Julius Ce- sar zal worden gevolgd door nieuwe produkties van King Lear (10 april), The Merry Wives of Windsor (2 mei), Troilus and Cressida <8 augustus), Much Ado about Nothing (19 septem ber), een heropvoering van As You Like It, het grootste succes van het vorige seizoen, (16 mei) en de eerste produktie in 21 jaar van Marlowe's Dr. Faustus (27 juni). Na een afwe zigheid van twee seizoenen zal Eric Porter naar Stratford terugkeren om twee van de moeilijkste rollen van zijn carrière te spelen de titelrollen in King Lear en Dr. Faustus. In Troi lus en Cressida zal hij de rol van Ullysseus vervullen. Ontruiming Mers el Kebir voltooid De Fransen zullen de basis Mers el Kebir, aan de Algerijnse kust, morgen ontruimd hebben. Nog dezelf de dag, na het vertrek van de laatste Franse eenheid, nemen de marine- en de landstrijdkrachten van het na tionale volksleger bezit van de basis. Alleen de observatiepost BouSfer blijft in Franse handen, in principe als relais tussen Frankrijk en Afrika. Er blijven enkele eenheden van de luchtmacht en een operationele een heid van de landmacht, met een sterkte van ongeveer 400 man, ge stationeerd. Russische regering heeft de bloem- produktie in een vijfjarenplan opge nomen en daarbij gesteld, dat er over vijf jaar 870 miljoen bloemen moeten worden geproduceerd. Dat is een gro te opgave. Stijging De heer Hoog verklaarde, dat de export van bloembollen reeds in 1968 een goede kans maakt flink wat gro ter te worden. Het ligt in de bedoeling 2 miljoen hyacinten en 2 tot 3 mil joen tulpen voor de bloem te kopen. De voorzitter schetste de moeilijk heden, waarmee de heer Van Diepen te kampen heeft gehad. De Neder landse kas was wel grotendeels klaar, maar er moest nog heel wat worden geïmproviseerd. De heer Vaai Diepen toonde ver volgens aan de hand van dai's aan, dat de moeilijkheden, die men door het klimaat verwachtte, overwonnen zijn. Men heeft wel bijzonder veel last gehad van de zgn. quarantaine commissie, die alles op ziekten con troleerde Voor iemand de bollen in ontvangst kon nemen, hadden de leden van de commissie ze al in handen. De bollen bleken ondanks een kou van 25 gr C. normaal te ontwik kelen. Men kon de zo noodzakelijke luchtvochtigheid met veel kunst vliegwerk in orde houden. De angst voor een sneeuwdek op de kassen bleek ongegrond. Men hoefde niet met kunstlicht te werken. Bezoek Tijdens de groei en de bloei heb ben vele vooraanstaande personen uit de botanische tuinen van geheel Rusland een kijkje genomen. Men was bijzonder geïnteresseerd. Een bijzonderheid was, dat de be kende manier van verkopen van hyacinten, namelijk de bloem met de bol, niet was toegestaan. Men heeft wel hoop, dat men de crocussen andere gewasjes wed met bol mag verkopen. In dit voorjaar zal een delegatie van de Russische planten- ziektenkundige dienst deze zaak be studeren. Ook zal een congres wor den gehouden over dit onderwerp. Het publiek heeft de bloemen, die slechts voor bevoorrechten, onder meer trouwlustigen, in de staatswin kels te koop zijn, enthousiast ont vangen. Een tulp kost f 1.60 per stuk en een hyacint fl.80. Het ls alle maal nog in een proefstadium. Een proef van de Russen is ook om de afgébroeide bollen te bewaren en ze straks weer op te planten. Ze wil len zelf eiwaren of de Nederlanders gelijk hebben met hun bewering, dat daar niets of weinig van terecht komt. Onder meer door de activiteiten van deze groep is de export naar de landen van het oostelijk blok geste gen van 398.042 kg ter waarde van f1 309.077 in 1966 536.369 kg ter waarde in het afgelopen Jaar. De raadsleden hebben echter an ders beschikt. Daar zal men zich dus bij moeten neerleggen. Opmerkelijk is het, dat de neuzen reeds w geteld voor de vergaderingen begon nen en dat men ook in de gemeenten reeds wist hoe de stemmingen zouden verlopen. Er is dus over de discussies in een geheime vergadering met bui tenstaanders gesproken. Dat kan niet anders. De raadsleden hebben wat deze vergaderingen betreft, zwijgplicht en dienen zich daaraan ook te houden. KLM boekt in derde kwartaal vier miljoen winst De directie van de KLM deelt mede, dat in het 3de kwartaal, van oktober t.m. december 1967, een winst is behaald van f4 miljoen (inclusief f7,2 mil joen boekwinst op verkochte vliegtuigen), bij een totaal aan bedrijfsinkomsten van f 198,2 miljoen. De vergelijkende cijfers voor het derde kwartaal eindigend op 31 de cember 1966 zijn resp. f2.4 miljoen winst (inclusief f2,4 miljoen boek winst op verkochte vliegtuigen) en f 186.4 miljoen bedrijfsinkomsten. Over de eerste 9 maanden van het lopende boekjaar (van 1 april tot en met 31 december 1967) bedraagt de winst f70,4 miljoen tegen f91.6 mil joen in het overeenkomstige tijdvak van het vorige boekjaar. Hoop op redding van de „Minerve" opgegeven (Van onze Parijse correspondent) Ofschoon helikopters, onderzeeërs n andere eenheden van de Franse marine vandaag hun reddingspogin gen nog zouden voortzetten, was gis teravond de hoop toch al wel defi nitief opgegeven, dat de 52 leden van de bemanning van de onderzeeër „Minerve" nog zouden worden gered. Commandant Cousteau heeft gisteren met zijn „onderwaterschotel" nog een duik gemaakt bij het eilandje Por- querolles, waar zondag op de bodem van de zee een ijzeren massa was ge signaleerd, maar niets wees erop, dat de „Minerve" op die plaats inderdaad zou zijn gezonken. In elk geval was I oc +4. 4- l tt j- het toen al te laat om de bemanning °e 35-jange assistent-accountant uit Den Haag, die vorig eventueel nog te kunnen redden. De j jaar kans zag zich zonder een diploma te laten aanstellen als wouwen en andere familieleden van I controlerend geneesheer voor het district Rotterdam van het renMvan^h^.en^L^riehva^nMarinp^emeenschaPPelijk Administratiekantoor, heeft zich wéér uit gegeven als arts. De man werd nu op het terrein van het Bin nengasthuis in Amsterdam aangehouden, wegens diefstal van recepten en briefpapier uit een ander hoofdstedelijk ziekenhuis. (Van onze Amsterdamse correspondent) het ministerie van Marine dan ook de mededeling gekregen, dat zij geen hoop meer mochten koesteren him verwanten ooit nog levend terug te zien. Bjj gebrek aan zuurstof moe ten ze die verstikkingsdood gestorven zjjn. Tot zover dit bericht uit Parijs. Israël heeft van Engeland een nieuwe onderzeeër gekocht, een zus terschip van de vermiste Dakar, aldus heeft de Israëlische marine gisteren in Tel Aviv bekendgemaakt. De nieu we duikboot bevindt zich nu nog bij de schepen van vijf landen die naai de Dakar zoeken, die afgelopen don derdag met 69 man aan boord ver dween. De nieuwe aanwinst de „Dol phin" is de voormalige Britse duik boot van de Royal Navy .Truncheon', De pseudo-arts is reeds verschil lende keren veroordeeld, nadat hij zich ten onrechte als medicus had uitgegeven, of militaire uniformen had gedragen. „Ik wil wel, maar ik kan niet an ders", zei hij de laatste keer dat hij terecht stond, vorig jaar decem ber in Amsterdam. Tegenover de po litie verklaarde hij nu opnieuw dat hij graag als dokter wordt gezien. De pseudo-arts werd begin decem ber vorig jaar na een voorarrest van drie maanden door de Amsterdamse schip van de „T-"klasse die kort j rechtbank ontslagen van rechtsver na de tweede wereldoorlog gebouwd volging nadat de officier van Justi- werd. De Dolphin meet 1300 ton en tie een jaar gevangenisstraf wegens heeft een bemanning van 65 k 70 j oplichting tegen h*m had geëist koppen. assistent-accountant verschillende pogingen gedaan om bij particuliere bedrijven een werkkring te krijgen in het medische vlak. Hij gaf zich daarbij, volgens de Amsterdamse recherche, uit voor arts. Zijn pogin gen mislukten. Via een arts. wie hij zich had voorgesteld als col lega, zag hij daarna kans geregeld bezoeken af te leggen in het Wil- helminagasthuis en het Binnengast huis van de hoofdstad. De directies van deze ziekenhuizen zijn overtuigd dat de man geen kans heeft gehad zich met patiënten te bemoeien. De man was bij zijn laatste ver- oordeling voorwaardelijk ter bc- BEURS VAN AMSTERDAM WOENSDAG 31 JANUARI 1968 Staatsleningen 6-1 7 Ned. Ned. 1966-2 7 Ned. 1966 6% Ned. 1967 6% Ned. 1967 6 Ned. 1965-1 5% Ned. 1965-2 5% Ned 1964-1 5 *6 Ned. 1964-2 5% Ned. 1964 5 Ned. 1958 4% Ned. 1959 4*6 Ned. 1960-1 4*6 Ned 1960-2 4*6 Ned. 1963 4*6 Ned. 1964 4*6 Ned. 1959 4*6 Ned. 1960 4% Ned. 1961 4 V4 Ned. 1963-1 4% Ned 1963-2 4*6 Ned 1961 4 Ned. 1962 4 Ned. 1953 3% Ned Staff '47 3*6 Ned. 1951 3*6 Ned. 1953-1-2 3*6 Ned. 1956 3*6 Ned. 1948 3*6 Ned. 1950-1-2 3*6 Ned. 1954-1-2 3*6 Ned. 1955-1 3% Ned. 1955-2 3*6 Nea. 1937 3 Ned. Grbk 1946 3 Ned. Dlrlng '47 3 Indië 1937-a 3 slotkoers v. heden 103% 103% 90A 88% 88% 76% 75% 81% 83% 82% 91x Bank- en kredietwezen BNG Won.b. *57-6 97% id. 30-j. '58-»59 4*6 84« id. 25-j. '59 1-3 4*6 87% id. 25 j '60 3-5 4*6 86% A'dam Rubber 59b 59% HVA-Myen Ver. 117% us AKU 74.20 73.50 Deli My. cert. 84.30 83 Hoogovens cert. 116.60 116 Philips gem. bezit 123.60 122.40 Unilever cert. 107.90 106.90 Kon. Zout Organ, 158.20 158.30 Dordtse Petr. 692% 687% idem 7 pr691% 686% Kon. Petr. k f20 153.70 172.70 Holl. Am. Lijn 77 79% Java China Paket 170% 171 JjLLJL 216 212.80 Kon. N. Stoomb. 101% 103% Stoomv. Mij. Ned. 109 108 Nievelt, Goudr. c. 124 123% V. Ommeren cêrt. 172Y4 177 Rofct. Lloyd 142 142% Ned. Sóhpv. Unie 126% 126% OBLIGATIES MET NOTERING IN TWEE TIJDVAKKEN Pro v.. en Gem. leningen A'dam '47 3% 88% 87% A'dam '48 3% 87% 88 R'dam '52-1 4% 88b ABN sp.blj. 65/70 113% 1131.1 B.N.G. '55 1-2-3 7 idem '67 6% idem '65-1 6 idem '65-n 6 idem '65-1 5% idem '65-n 5% idem '65 5% idem ^8 5% idem '64 5*6 idem '58 5 idem '64-1 6 id. '58 i-n-n 4% idem '63 4% id. N.WJ3. '52 4% id. Rentespbr. '52 idem ld. f500 '57 idem id. '64 idem i*. '65 idem id. '56 102A 96% 94% 94% 92 V4 92% 90% 92% 169% 164 V* lll%b 107% 102A 96A 94% 94% 169% 164% 112 b BEURSOVERZICHT STILLE MARKT Amsterdam, 31 jan. De beurs opende heden in een zeer gereserveerde houding. Het verloop van Wall Street draagt er niet toe bij de markt te verlevendigen en de be richten over de toestand in Oost-Azië werken de onzekerheid in de hand, Nederlandse fondsen gisteren lager noteerden, kwamen hier de interna tionals op een niveau dat iets bene den dat van gisteren verkeerde. Van enige belangstelling viel niets te mer ken en de affaire ontplooide zich op vallend traag. De hoeken van Kon. Olie en Philips. Anders dikwijls de gangmakers waren vandaa g bijzon der stil, de eerste met een opening op 153, de tweede op 122.50 gulden. Unilever moest ruim een halve gul den prijsgeven, AKU een volle gulden. Op 8 februari zal AKU de cijfers over het vierde kwartaal 1967 bekendma ken en vernemen we daarmee tevens het jaarresultaat. Van de cultures was Amsterdam Rubber prijshoudend en HVA wat beter gestemd. De scheepvaart was verdeeld zonder grote afwijkingen. Nederlandse staatsfondsen noteerden vast tot zeer vast, vooral voor de 7 pet leningen. Men spreekt van steun aankopen in verband met de komen de inschrijving op de nieuwe uitgifte. Industriële obligaties Hoogovens '66 6% 99% 99% K Zcut-KetJ '65 6 95% 95% N Gasunie '66 7% 163% 104 idem '66 6% 99% 99% Phil, dlr-lng '51 4 79 79 b Schiphol 6 95% 95 Unilever 9 94% 95 Premieleningen Alkmaar 1956 2% 74 73% A'dam 1933 3 116% 116% A'dam 1951 2% 79 79% A'dam 1956-1 2% 81% 81 A'dam 1956-11 2% 87 86% A'dam '56-m 2% 87% 87 A'dam 1959 2% 82% 81% Breda 1954 2% 72% 73 Dordrecht '56 2% 73% 73 Eindhoven '54 2% 73 *72% Enschede 1954 2 72% 72% 'S-Grav '52-1 2% 89 fj 89 's-Grav '52-11 2% 87% 88 Rotterd '52-1 2% 85 A 85% Rotterd '52-11 2% 90 90% Rotterd '57 2% 89% 88 Utrecht '52 2% 101 101% Z.-Holland '57 2% 88 88 Z.-Holland '59 2% 85A 85 AANDELEN MET NOTERING IN TWEE TIJDVAKKEN Bank- en Kredietinstellingen Alg. Bank Ned. 233 223 Amro f 20,— 46.40 46 HoU. Bank U eert. 179% 200 Holl. Soc. Lev.v. 524 Nat. Nederlanden 599 599% Ned Midd Bank 90.20 96 R.v!s eert 510 515 Industriële ondernemingen Amst. Ch Farm. 156 154 Albert Heyn 1280 1271 Amstel Br c.a.v. 399 398 Amst. Droogd. My 96 95% Bergh en Jurgens 207% 207% Berkel's Patent 142% 143 Boer druk.-uitg. 243 340 Bols. Lucas 189.90 190.50 Bührm.-Tetterode 463 458 Bijenkorf Beheer 654% 655% Calvé 770 774 Desseaux Tapyt. 265% 268 D. Hoefijzers eva 105 108 Elsev. Uitg. My. 304 304 Erdal 538 520 Fokker 438 430 v. Gelder Papier 115 114% Gero Nat. Bez. 200 Geveke 528 Gist-BrocadeS 724 720 Kon, Ned. Grofsm 90 88 De Gruyter pr. 6 142% 142 Hatema 213 213 Heineken's Bier 599 904 Hero Conserven 191 190 Holl. Beton Mij. 397 491 Holl. Constr. Gr. 83 g2x Indoheem 33 32.70 Ing. Bur. Bouwn. 168% 158% Internatio 307 393 Inventum 138 v. Kemp en Beg. 97 Kempkes Meubel 6IV4 Kwatta 149 Leidse Wolsp. 296% Ltfempf 175 Meelf. N. B. cav 333 Misset 235b 238 Mull, en Co. N3. 274% 273% Naard. Ch Fabr. 524 519 Ned. Dok Mjj. 85 85 Ned. Kabelfabrlek 280 279 Van Nelle 362 393 Ntfverd.-t. Cate 85 84 Oranjeb. NR cav 462 450% Overzeese Gas 96.50 99,50 Palthe 61 6i Phil G.B. cert. 123 121 70 Porceleyne Fles 113 113 Proost en Brandt 203 202 R.-Sch. M. Fabr. 206 205% Schev. Expl My 28.50 28 50 Sch. Expl. My. 'é6 28 2750 Schokbeton 181% 183 Scholten-Honig 90.80 88.40 Simon de Wit 431 421% Stokvis 84 84 Thom.-Dr. Verb. 110.50 109.90 Unilever c. 7 c.pr. 108 108% Unilever 6 c.pr. 95 95 Utermöhlen 267 254 Varossieau 186 186 Ver. Mach. Fabr. 165 164 Ver. Touwfabr. 145% 148 Vettewinkel 281 280 Vihamy 127% 127% Vredestein 149 148% Wernink's Beton 145% 145% Wessanen 87.30 87.40 Wilt. Peijen. eert. 160 160 v. wyk en Heringa 64% 64% Zaalberg 53 53 Mijnbouw en petroleum Billiton 2 rubr. 147.50 146 Participatiebe wijzen Goldm. 1/5-1/1 135.20 136.80 Intergas 1 part. 83,60 83.80 Beleggingsmaatschappijen 138% 98U, 290x 173 Direct na zijn vrijlating heeft de 1 schikking van de regeling gesteld. WISSELKOERSEN Amsterdam, 30 januari Londen 8.70—8.70%; New York 3.60%—3.61; Montreal 352%—3.32% Parijs 73.37%—73.42%; Brussel 7.26% —7.36%Frankfort 90.12—90.17; Stockholm 69.88-6953; Zürich 82.93% —82.98%; Milaan 57.74%—57.79%; Kopenhagen 48.32%48.37%; Oslo 50.51%—50.56%; Wenen 13.94%— 13.95%; Lissabon 12.60%—12.61% Interunie f50, 184 184 Interwaarden 121 120% Nefo f 50,— 89.50 89.50 Robeco 228.40 227.90 223 185.40 Unitas f50, 401 401 Utilico 115 115 V. Bez v. 1894 f50 102 101.90 Europa I 10 pb 512 515 Chem Fund c^.v, 18A 18% Can. er Amerikaa.ise fondsen Canadian Pacific 54% 54% Intern. Nickel 117% 115% Amer Motors 13 14 A Am. Tel and Tel 52% 52% Anaconda 47% - 46% Bethlehem Steel 31 30% Cities Service 49% 50 Colgate Palmolive 32 42% Ford Motor 51% 51% General Motors 79 V4 78% Greyhound 21% 22 LB.M 638 631 Kennecott 44% 43% Nar, Dist Chem, 40% 40 Republic Steel 41V* 41% Sears Roebuck 59% 58% Shell Oil 64% 65 St Oil N Jersey 70% 70% Union Pacific 37 A 37 A United St Steel 40% 40% Westlngh Electr. 62 62% Wool worth 23% 24% VERKLARING DEK TEKENS Gedaan en laten Gedaan ei bieden Bieden Ex dividend Ex claim Laten

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 11