Leiderdorp krijgt een groot winkelcentrum antiiie „Rouwkoop" officieel geopend Uruchte itodief mtsnapt LZC uit Overdekte GROFVUIL- QPHAALDIEN5T. Groot gebrek aan speelruimten in Voorschoten JERDAG 27 JANUARI 1968 eugdevolle dag voor Votrschotense ubalvereniging ko©e inleiding door de heer uwer. voorzitter van Rouw- •ak ïamens het gemeentebe- bulgemeesber woorden van pt het bestuur en leden ig. Het sportieve spel en de plaatselijke t tot die overwinning ge- :kg gaat de burgerij zelf meer eigen initiatieven ont- De >verheid is arm, de ver- ook Maar wanneer de spie- de mankracht van de vereni- lingezt worden, dan kan de (at duwtje geven (fi- $el) cm het ontvorpen initia- realteit om tie zetten, aldus gemester. iseer< bijzcndier word richtte de arseVleest'r tot het echtpaar Den l. oifdier. 3om Tinu en Tante Ma- hypjals ze in heel /oorschoten be- t *5-jstaan, hebben vijf en dertig gezorgd wr het noodza ng werk dat nodf is om het voet den,! mogelijk te taken. In die 35 maniheeft Oom rimus ongeveer i doi kilometers fijtlijn getrokken 50 V)nte Marie dv^nden malen het volleen droogje ebrachl. De dank lem U; gemeente&stuur bestond uit Ryi|antenbak e een voetbal, wel- 9elTpr de heer 'en Hollander weer en pnken mo^t worden aan de ien ng' tij dj heer P. t Jager dankte alle 3b.leyenkers ah de tot stand ko- 2van dez< mooie kantine. De ■rdiflC. Fortaier sprak namens de betraad woolen van felicitatie. De ConS Weduwe huldigde de familie ^t°'jHolland6 Oom Tinus werdbe- tot erdid. hij is reeds lid van a pcf !7-jarige Duitser Karl Heinz .uth, die ongeveer twèe len geleden is aangehouden autodiefstallen in heel Euro- Igisteren ontsnapt uit de straf rede nis in Dordtmund. Hij was aanhouding bewapend met itool en pleegde toen veel heeft na zijn ontvluchting een nn^Pel Record-caravan gestolen inteken :DO-JT 834. De kans is f__'|dathy zich naar Nederland ;ev«n, waar hij veel contacten itolandelaren heeft. ,ljdebmnissaris hoofd justitiële politie etht deelt mee dat voorzichtig- ÜL5s ëeb°den omdat Frischmuth weer bewapend is. (alement: lang 1.76 m. haar: b! blond, koude bamsteenachtige ^volledig gebit, slank postuur, kt ook gebruikt van de naam De ontsnapte autodief Karl z Frischmuth, toen zijn ha- '00 donker waren. Burgemeester De Kool ver richt de opening van de kantine van de v.v. „Rouwkoop". (Foto LD/Holvast) ■verdienste en Tante Marie tot enige en eerste vrouwelijke lid van ver dienste. Dit alles ging gepaard met diverse waardevolle geschenken. Mej. A. Peschier bood voor d)e kantine een door haar zelf vervaardigd mozaïek aan Onder de zeer vele aanwezigen bevonden zich leden van de Sport raad, het bestuur van SVLV, dat ook een fraai geschenk aanbood en vele belangstellende Voorschotenaren. De nieuwe kantine is ruim van op zet en biedt voldoende gelegenheid als vergaderruimte en voor enige bin nensporten. In augustus vorig jaar waren de vereiste vergunningen bin nen en met eigen mankracht is deze kantine opgezet. Drie op één Bij de tiende Olympische Winterspelen in Grenoble zullen de afvaardigingen van India en Denemarken de kleinste zijn: elk vier perso nen. Het grote verschil tus sen deze kleine afvaardigin gen is echter dat Denemar ken met drie deelnemers en een begeleider komt, terwijl India met één deelnemer en drie begeleiders de reis naar Grenoble maakt. De Indiër, die alleen aan de Alpine- nummers deelneemt, zal zich over een tekort aan verzor ging waarschijnlijk geen zor- gen hoeven te maken. Begin februari zal het Braziliaan, se dames-volleybalteam vier dagen naar Nederland komen. De Brazili aanse dames, die onder de naam All- Stars uitkomen en zich door middel van een wereldreis via onder meer Lima, Tokio, Helsinki, Parys, Rome en Praag willen voorbereiden op het Olympische toernooi, zullen twee wedstrijden tegen het Nederlands bondsteam spelen. De eerste ontmoe ting vindt 7 februari in Rotterdam plaats, de tweede 9 februari in Den Bosch. OEGSTGEEST Boeiende lezing over kunst in oude Egypte Namens de afdeling Oegstgeest van K. en O. werd gisteravond in het ge meentecentrum een lezing met kleu rendia's gehouden over „meesterwer ken van oud-Egyptische kunst" door Dr. J. H. C. Kern. Dr. Kern werd namens K. en O. in geleid door de heer Weiland, die zijn voldoening uitsprak over de grote be langstelling. Dr. Kern vertelde hoe Leiden aan de enorme verzameling gekomen was n.l. als schenking van Koning Willem 1. In die tijd kom men nog voor wat of niets oud-Egyptische kunst verkrijgen. Waarschijnlijk heeft Willem I niet meer dan f 50.000 be steed. De verzameling is nu onbetaal baar en dan ook miljoenen waard. Wat men thans nog verkrijgen kan is als studiemateriaal misschien wel belangrijk, doch de mooie dingen die tot de verbeelding van het publiek spreken zijn reeds lang in musea on dergebracht. In dat opzicht staat Lei den op de 8e of 9e plaats in de wereld. Dr. Kern had als bloemlezing een aantal dia's bijeengebracht, die door hem werden vertoond en uitvoerig besproken. Hij1 had afbeeldingen van stukken uit het oude rijk, het midden rijk en het nieuwe rijk. Niet alleen dat hij: aan de techniek aandacht schonk, hij sprak ook over gebruiken en opvattingen in het oude Egypte. Op humoristische wijze gaf hij voor beelden van het overnemen van gege vens door schrijvers van handboeken. Ook ging hij in op de nabloeiperiode na het nieuwe rijk, vertelde over het doorlichten van mummies, over mummieportretten en spoorde aan tot nadere kennismaking met de meesterwerken, die op luisterrijke wijze in Leiden zijn ondergebracht. De Leidsche Zwemclub is in een onprettige situatie geraakt. De be drijfsleider van de Overdekte heeft namelijk meegedeeld dat met ingang van 27 januari (vandaag) de trai ningsuren op zaterdagochtend en met ingang van 1 maart alle overige uren in de Overdekte voor LZC zijn gean nuleerd. Desgevraagd deelde de be drijfsleider, de heer J. v. d. Tang, mee dat dit was geschied omdat hij zich „bedreigd voelde in eigen huis". Die bedreiging, aldus de heer v. d. Tang, bestaat uiit geroddel achter zijn rug en een al geruime tijd be staande bijzonder onprettige verhou ding tussen LZC en de Overdekte. Verder zou LZC vooral op de uren voor de training te weinig toezicht hebben, een situatie waarop reeds herhaaldelijk was aangewezen, maar waarin geen verandering werd ge bracht. De heer J. P. Leek, voorzatter van de LZC, gaf als commentaar dat er een zeer betreurenswaardige situatie is ontstaan (op de desbetref fende uren zwemmen meer dan 200 kinderen) „Al in 1967 is ons een uur op de zaterdagavond afgenomen, dat bedoeld was voor het spelen van waterpolowedstrijden en het geven van trainingen. De LGB maakt daar thans gebruik van. Van een onpret tige situatie is LZC niets bekend. Enige tijd geleden heb ik nog een bespreking gehad met de heer v.d. Tang, waarbij werd afgesproken dat eventuele klachten direct zouden wor den doorgegeven, maar dat die op dat moment niet aanwezig waren". Verder dan een briefje dat „door reorganisatie in het rooster" het zwemuur op dinsdagavond moest ver vallen en een kort telefoontje dat de overige uren ook zouden worden geannuleerd is de communicatie tus sen Overdekte en LZC echter niet gekomen. LZC zoekt thans andere zwemgelegemheid, die al eerder werd gevonden in het Katwijkse sport- fondsenbad. ZOETERWOUDE DRIE AUTO'S TOTAAL VERNIELD Omstreeks half negen vond gister avond op de Hoge Rijndijk Sn Zoe- tenvoudc een gecompliceerde botsing plaats, waarbij drie auto's waren betrokken. Een Leidsc automobilist, wilde, komende van de parkeerplaats by café Rijnegom linksaf slaan. Uit de richting Hazerswoude naderde een personenauto, bestuurd door een in woner van Hazerswoude. De LeMse automobilist wilde deze auto laten passeren. Vanuit tegenovergestelde richting kwam echter een Mercedes, waarvan de bestuurder er niet in slaagde een botsing te vermijden. Alle drie auto's, die bij de botsing waren betrokken, werden totaal ver nield. De inzittenden konden na be handeling van dokter De Bruyne huiswaarts gaan. Door de ontstane chaos moest het verkeer enige tijd worden omgelegd. LEIDSOH DAGBLAD WASSENAAR Mr. Van Riel sprak voor VVD-af deling Mr. H. van Riel, lid van de eerste kamer voor de VVD, heeft gister avond in een toespraak op een ver gadering van de Wassenaarse VVD- af deling enkele woorden gewijd aan de reacties op de rede die hij vorige week ter gelegenheid van het twintig jarige bestaan van de WD in Am sterdam heeft gehouden. „Wat ik in Amsterdam gezegd heb, heb ik gezegd omdat ik het in het nationaal belang en volmaakt nood zakelijk achtte. Men moet in zo'n ge val zeggen wat men op het hart heeft en zich niet laten terughouden door een schrikachtigheid voor wat sommige kranten erover zouden kun nen schrijven", aldus de liberale se nator. Over het interview voor de VARA- t.v. zei de heer Van Riel: „Dat hij Herman Wigbold een zeer construc tief figuur vindit en dat hij tijdens dit interview door hem keurig en vriendelijk behandeld was". Mr. Van Riel ontwikkelde in zijn toespraak een toekomstvisie op een nieuwe maatschappij" waarin het li beralisme een leidende rol zal kun nen spelen. In te ontwerpen plan Winkelhof De gemeenteraad van Leiderdorp zal in de vergadering van maandag worden gevraagd goedkeuring te hechten aan het voorstel van B. en W. de onderhandelingen inzake de stichting van een winkelcentrum in „Winkelhof" met de fa. Joh. Matser in Hilversum voort te zetten voor maximaal 1 jaar. Genoemde firma zal tot uiterlijk 1 februari 1969 met uitsluiting van andere gegadigden in de gelegenheid worden gesteld om voor eigen risico en kosten, in nauw overleg met de gemeentelijke stede- bouwkundige, een volledig uitgewerkt plan (met bijbehorende bestekteke ningen en een brancheverdelingspa- troon) te ontwerpen. In een uitvoerige toelichting zeggen B. en W. ondermeer, dat het ontwer pen van een bestemmingsplan enigs zins afwykt van de procedure, die ge volgd wordt bij de voorbereiding van bestemmingsplannen voor gewone woonwijken, aangezien de stedebouw- kundige opzet van een winkelcentrum onder andere afhankelijk is van de wyze waarop het wordt gerealiseerd. Voordat een ontwerp-bestemmings- plan voor „Winkelhof" kan worden voorgelegd, is het noodzakelijk de wijze van realisering nader in studie te nemen. Na sluiting van deze stu die kan pas een ontwerp-bestem- mingsplan ter vaststelling worden aangeboden, aangezien dan de hoofd lijnen hun feitelijke uitwerking ineen bouwplan zullen hebben verkregen. Deze procedure is noodzakelijk om te voorkomen, dat, door een in grote mate bindend bestemmingsplan, de ontwikkeling in een keurslijf wordt geperst, waarbinnen met de econo- sche factoren, die bij de realisering van een winkelcentrum van uiter mate groot belang zijn, niet voldoend- de rekening kan worden gehouden. „Presikliaaf" B. en W. memoreren vervolgens de bezoeken die zij gebracht hebben aan diverse winkelcentra, onder meer „Presikhaaf" in Arnhem. Ook is er een gesprek geweest met enkele leden van het college van B. en W. Maandag: Maresingel (van Juli- anastraat tot Zwarte Pad)Prins Frederikstraat, Koningstraat, Bronk- horststraat, Willemstraat, Prins Hen drikstraat en plein, Mauritsstraat, Louise de Colignystraat, Waldeck Pyrmontstraat, Mamixstraat (van Maresingel tot Willem de Zwij- jerlaan), Amaliastraat, Johan Wil- em Frisostraat, van Hogendorp- straat, van Limburg Stirumstraat, v. d. Duinstraat, Falckstraat, Anna van Saksenstraat, Kemperstraat, Mo- Dinsdag: ter Haarkade, Boshuizer- laan, Boshuizerkade, 5 Meilaan, 5 Meiplein, Bevrydingsplein, Gerrit v. d. Veenstraat, Titus Brandsmalaan, Montgomerystraat, Joh. Poststraat, Walraven van Halstraat, Wiardi Beckmanstraat, v. d. Helmlaan, Arent Brunstraat Lieven de Key- straat, Zocherstraat, van Banchem- hof, de Bazelstraat, Jac. Roman straat, Jan Keldermanstraat, Ving- boonshof, Jacob van Campenlaan, Voorschotemseweg, Stalpaerthof, van 's Gravensandestraat, Berlagestraat. Donderdag: Maresingel (van Zwarte Pad tot Haarlemmertrek vaart) Pasteurstraat, Hansenstraat en Korte Hansenstraat, Leeuwen hoekstraat, Groenoordstraat en plein Lucas van Leydenstraat, Bakker Korffstraat, Jan Lievenstraat, Frans van Mierisstraat, Gabriël Metzu- straat, Broekweg, Stadspolderweg, Haarlemmerweg, Raampoort, Raam straat, Maredijk, Piet Heinstraat, Vondelstraat, Poelgeeststraat, Schutterstraat, Maredijkhof je Vaart kade, Aloëlaan, Rij nsburgersingel, l, Mussenbroekstraat. In Den Haag en Tilburg zijn gis teravond yshockeywedstrijden speeld. HIJS-Hoky verloor voor 3.000 toeschouwers met 79 van Du- kla uit Tsjecho-Slowakije (05, 43, 31) en TI JSC verloor met 27 van de Japanse nationale ploeg (13, 01, 13). Hier waren 2.700 toe schouwers. Tom Okker heeft gisteren met zijn Zwitserse gelegenheidspartner Ma- thias Werren in de eerste ronde van het toernooi om de Coupe des Na tions in Johannesburg verloren van Bob Hewitt/Frew McMillan. De Zuid- afrikaanse Wimbledonkampioenen wonnen met 86, 75. Vrydag: Veilingkade, Lammen- schansweg (van Veilingkade tot Lammenschansplein), Lammen- schansplein, Zoeterwoudeseweg, Me loenstraat, Appelstraat, Tomaten- straat, Druivenstraat, Kersenstraat, Carbutreweg, Planteynstraat, Ka- naalweg (van Lammebrug. tot spoor lijn) Vlietweg, Zoeterwoudseweg, Oronestein, Vrouwenweg. Wereldrecord voor Karen Mnir Karen Muir, de Zuidafrikaanse rug- slagzwemster heeft vrijdag in Kim- berley het eerste wereldrecord zwem men van 1968 verbeterd. Ze won de 220 yards rugslag in 2 min 24.1 seconden en bleef daarmee ruim on der haar oude recordprestatie van 2.27.7, dat dateerde van 28 Januari van het vorig jaar. Het wereldrecord op de vergelijkbare afstand: de 200 meter rugslag staait met 2.24.5 op naam van de Canadese Elaine Tan ner. Er is in Voorschoten een ernstig gebrek aan speelruimten voor de jeugd. De fout van de stedebouwkundigen van vroeger jaren mag thans niet meer gemaakt worden. In de nieuwe wijken zijn helaas nog steeds te weinig gebieden, waar de jeugd zich kan vermaken. Toto deze conclusie kwamen enige raadsle den bij de bespreking van het jaarverslag over 1966 van de Pro vinciale Jeugdraad Zuid-Holland. Busroutes zijn levensgevaarlijk De Britse equipe Vic Elf or d (links) en David Stone heeft met Porsche de 37ste Rally van Monte Carlo gewonnen. Op de tweede plaats eindigden de Finnen ToivonenTikkanen, eveneens met Porsche. Elford en Stone hadden overigens wel het geluk op hun hand. Bij de laatste klassementsproef had de Fransman Lar- rouse met Renault nog een kleine voorsprong op het Engelse duo, maar die ging door kattekwaad van kinderen verloren. Op de Col de Turini zag hij plotseling in het felle licht van zijn lampen sneeuw op de weg, die tot op dat moment vrijwel ideaal was geweest. Hij schrok, remde en miste de afgrond door een stenen reddingsmuurtje. De slip was voor Larrouse niet rampzalig, de botsing tegen de muur voor de Renault wel. De fabriek heeft een klacht ingediend tegen de kinderen die de sneeuw op de weg hadden gebracht. SlotemakerTaylor eindigden op de 56ste plaats, Pon Klein werden 57ste. De maatregelen, welke verkeers technisch nodig zijn in verband met de verlegging van de busrou ten van lijn 49 en 45 vragen f 47.945,Twee leden van de KVP stemden tegen deze voorstel len. De heren Esselaar en Schuur man zagen weinig heil in deze z.g. uitbreiding van het openbaar vervoer in Voorschoten. Mr. Esse laar voelde zich met de rug tegen de muur gelpaatst bij dit voorstel. De autobussen rijden reeds de nieuwe route, een route door een wyk (Vlietwijk), die levensgevaarlijk is. De smalle wegen geven te weinig ruimte voor een autobus. Nu nog rijdt lijn 49 alleen 's morgens tussen- zeven en acht uur en 's avonds tus sen zes en zeven uur, maar in de toekomst kan men uitbreiding ver wachten. Wanneer de lijn 49 inder daad langs de Vliet zou rijden, dan zouden de twee KVP-ers akkoord kunnen gaan, maar nu wijkt lijn 49 maar driehonderd meter in de breedte af van lijn 46 en hiervoor worden te veel risico's genomen. Een route langs vier scholen en een ge zondheidscentrum, door nauwe stra ten, die na uit te voeren werk zaamheden nog nauw blijven. De heer Krol (BP) sprak over de on houdbare toestand op de Papelaan, waar buslijn 45 zich door heen moet wringen. Burgemeester De Kool zag ook graag een lijn langs de Vliet, maar dat is niet eerder te verwezen lijken dan na uitvoering van het plan Bijdorp. De overige leden gin gen met het voorstel akkoord. Delegatie plaatsen van verkeerstekens te dele geren aan het College van B. en W. Lang discussieerde de raad hierover. Baron de Vos van Steen wijk (WD) was akkoord met een delegatie zo dra het tijdelijke verkeersmaatrege len betreffen zou, maar niet met een algehele delegatie. „De wet geeft de raad de opdracht en de raad mag •niet uit gemakzucht delegeren en zich onttrekken aan haar werkzaam heden". Mr. Esselaar (KVP) stelde een compromis voor. Tenslotte ging de raad akkoord met delegatie van verkeersmaatregelen met de bepaling dat de Straf commissie in het voor overleg betrokken wordt en unaniem achter het te nemen besluit van B. en W. moet staan. Wanneer een lid van de commissie - een andere ziens wijze heeft, dan moeten de verkeers maatregelen eerst in de gemeente raad behandeld worden. Schoolhoofden Het voorstel van B. en W. tot over plaatsing van twee hoofden van openbare scholen, het hoofd van de Adegeestergeest de heer J. Tjalkens naar de Wethouder Schramaschool en de heer J. de Visser van de Wet houder Schramaschool naar de Ade- geestersschool vroeg een geheime zit ting. Na een geheim beraad van an derhalf uur, werd de vergadering ge schorst voor fraotieberaad, waarna de geheime vergadering werd voort gezet. -Even na twaalf uur werd de vergadering heropend. Alle fracties hadden moeite met het voorstel, maar in het belang van het open baar onderwijs gingen alle raadsle den, met uitzondering van de heer Scheps (BP) akkoord. Burgemeester De Kool deelde mee, dat de ouders van de scholen een goede begeleiding zullen krijgen in verband met deze overplaatsing, een en ander in nau we samewerking met de inspecteur 4voor het lager onderwijs. van Arnhem naar aanleiding van het feit, dat B. en W. van Leiderdorp tot de conclusie waren gekomen, dat het op gang komen van enkele bouwstro- men in „Zijlhof", totaal omvattende meer dan 2.000 woningen, een spoe dige realisering in (fasen) van „Win- kelhof'noodzakelijk maakte. Dat men zich tenslotte tot „Presikhaaf" be paalde, was een gevolg van de ver kregen inlichtingen over de wyze van realisering en over de antecedenten van de promotor van dit centrum. De promotor was de firma Matser uit Hilversum. Naar de mening van B. en W. biedt het systeem van verhuur door een institutionele belegger onmisken bare voordelen. Daarom voelen zij er veel voor zich bij de voorbereiding van de plannen tot realisering van een winkelcentrum in „Winkelhof" te richten op een institutionele be legger. B. en W. menen in de fa, Matser een goede promotor te heb ben gevonden. De consument heeft belang bij een zo groot mogelijke variëteit van het in het winkelcentrum aangeboden assortiment. De fa. Matser stelt in overleg met het Centraal Instituut voor het Midden- en Kleinbedrijf een branchepatroon vast. Aan het een maal gekozen patroon wordt door ge noemde firma streng de hand gehou den. Zonodig wordt tijdelijk reductie op de huur verleend. Hieruit blijkt, aldus B. en W. aan de raad, dat men een juiste zienswijze heeft ten aan zien van een winkelcentrum als een assortiment van winkels. Het systeem van verhuur en de werkwijze, die de Hilversumse firma daarbij toepast, hebben tot gevolg, dat de ondernemer zijn werkkapitaal niet in het onroerende goed behoeft vast te leggen. Eventuele inschake ling van het reeds genoemde CIMK, dat ook inrichtingskredieten ver schaft, kan leiden tot een gemakke lijke financiering. De winkelier is zodoende in staat tot een goede ver zorging van in- en exterieur van zijn Omvang Over de omvang van het plan zeg gen B. en W. onder meer het volgen de. Uit een eerste schets, die door het architectenbureau Zanstra, Gme- lig Meyling en De Clercq Zubli N.V. uit Amsterdam, in samenwerking met de stedebouwkundige in opdracht en voor rekening van de fa. Matser is ontworpen, blykt, dat is gedacht aan een totale oppervlakte van ongeveer 22.000 m2 bedrijfsvloer. Naast het daarop te bouwen aantal winkeleen heden, waarbij gedacht wordt aan warenhuizen, supermarkten, winkels, entresols, koffie-shop en dagwinkels, gaan de gedachten van B. en W. uit naar een leeszaal, cultureel centrum, tentoonstellingsruimte, een gebouw voor de gezondheidszorg, een aantal bankgebouwen en een postkantoor. Met betrekking tot de winkels wordt gedacht aan laagbouw. Voor de ruim telijke werking van het gehele plan is het echter gewenst ook hogere (woon)bebouwing op te nemen. Bij voorbeeld in de vorm van een gebouw met 3 woonlagen en een gebouw van 6 lagen, terwijl voorts een torenflat, eventueel ingericht als kantoorge bouw, op een centrale plaats in het plan is opgenomen. De winkels zul len zodanig worden gegroepeerd, dat het winkelen overwegend aan de bin nenkant plaatsvindt. Aan de zijde van de Engelendaal zullen evenwel ook winkels komen. Voorts wordt ge dacht aan een aantal verzorgende bedrijven en een quick-service station. Er zal parkeerruimte komen, die in eerste instantie aan 1150 auto's plaats zal bieden. Het winkelcentrum zal al naar gelang de ontwikkeling in vier tot vijf fasen worden gebouwd. Naar alle waarschijnlijkheid zal over ongeveer twee tot drie jaar met de bouw een begin worden gemaakt op het ge deelte, gelegen direct tegenover het park de Houtkamp. B. en W. zijn voornemens, in samenwerking met da fa. Matser, de plaatselijke midden stand uitvoerig van voorlichting te dienen over de te volgen gang van Egypte erkent Griekenland Egypte is gisteren het eerste Ara bische land geworden dat de diplo matieke betrekkingen met Grieken land weer heeft hervat. In een offi ciële bekendmaking in Athene werd gezegd dat de Egyptische ambassa deur een onderhoud heeft gehad met de Griekse minister van Economische coördinatie, ex-kolonel Makazeros. Gesproken werd over de zaken van gemeenschappelijk belang. Medische faculteit in Madrid gesloten De medische faculteit van de uni versiteit van Madrid is gisteren ge sloten nadat zich na een verboden studentbijeenkomsten ongeregeld heden met de politie hadden voor gedaan. Er werden ruim veertig ar restaties verricht. Sinds het begin van deze maand zijn in verband met studentenongeregeldheden al ver scheidene faculteiten in de Spaanse hoofdstad gesloten.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 15