DE NIEUWE BMW2002 Ter gelegenheid van de introductie in Nederland van Feestelijke BMW show in de grote showroom van de importeur TOURNOOIVELD-DEN HAAG van DONDERDAG 25 januari t/m MAANDAG 29 januari. Dagelijks van 10.00 - 22.00 uur. op ZONDAG 28 januari van 10.00 -18.00 uur. DE PREMIERE VAN DE BMW 1600 GT BMW 1600 cabriolet Mildere behandeling atoompacifisten KUNSTVLEES VOLGENDE MAAND OP DE MARKT MET EEN ENKEL WOORD gencla HAAGS: A G E N D PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD DONDERDAG 25 JANUARI 1 jfl ADVERTENTIE Expositie van het complete BMW-programma en tevens voor ons land Onderstaande BMW dealers zullen u voor deze grandioze show gaarne verwelkomen in de grote showroom van de importeur: Alimpo n.v., Tournooiveld, Den Haag._ LEIDEN Automobielbedr. Rob Gorris Co., - Hoge Rijndijk 278-280- Tel. 40697-40698 (01710) KATWIJK AAN ZEE Garage van der Plas - Secr. Varkevisserslraat 64 - Telefoon 2482 (01718) Gereformeerde synode (Van onze correspondent) De gereformeerde synode heeft opdracht gegeven, dat de studie die in haar opdracht over het oorlogsvraagstuk wordt ge maakt, beslist dit jaar klaar moet zijn. In afwachting daarvan wilde zij niet ingaan op verzoeken om nu reeds enkele uit spraken te doen tegen de atoombewapening, tegen het Neder landse lidmaatschap van de NAVO en voor verruiming van de mogelijkheden tot dienstweigering. doen (de zogenaamde halve- of atoompacifisten) krijgen voor hun bezwaren bij de overheid thans geen gehoor, in tegenstelling tot „volledige pacifisten." die alle oor logsgeweld verwerpen. Daarom be sloot de synode bij de overheid aan te dringen op eenv mild standpunt ook tegenover halve pacifisten. GEWETENSNOOD Deze zaken waren aan de orde gesteld door het zogenaamd gere formeerd vredesberaad en door de kerkeraad van Hilversum, die beide spoedige en klare uitspraken in de ze richting wilden. De synode besloot overeenkomstig het advies van prof. dr. H. N. Rid derbos uit Kampen met uitspraken over de NAVO en de atomaire, bac teriologische en chemische wapens te wachten op het oorlogsrapport. Een tegenvoorstel van diaken K. J. Lameris uit Groningen om zich te gen de ABC-wapens te verklaren kreeg weinig steun, omdat men niet zag wat daarvan de consequenties zouden zijn. Over de dienstweigering moest de synode wel iets zeggen, vond prof. Ridderbos. Zolang nog niet zeker is welke kant het oorlogsrapport de Geref. Kerken op wil hebben, zal men moeten uitgaan aan gehoor zaamheid aan de overheid en dus moeten blfjven opwekken tot het voldoen van de dienstplicht. Maar wel is duideltfk dat er grote gewe tensnood ln dit opzicht bestaat. Vooral zij die tegen de conven tionele strijdmiddelen minder be zwaar hebben dan tegen abc-wapens en dus gedeeltelijk wel dienst willen Alice in wonderland of in telefoonland" zou men dit plaat je kunnen noemen. De reuzen- telefoon is evenwel geen echte, maar een model van een nieuwe telefoon uit een stuk, die door een Amerikaanse fabrikant van telefoons is ontworpen. Synode spreekt weer over dr. Buskes c.s. De gehele avond heeft de generale synode van de Geref. Kerken gisteren besteed aan bespreking achter geslo ten deuren van de bezwaren, die zijn gerezen tegen haar weigering van vo rige week om de kansels open te stel len voor dr. J. J. Buskes, prof. dr. E. L. Smelik en ds. S. P. Vermeer, de vroegere gereformeerde predikanten, die in 1926 buiten deze kerken ge raakten en thans de Ned. Herv. Kerk dienen. Protestbrieven van de kerkraden van onder meer Amsterdam-Zuid. Utrecht-Oost, Amstelveen, Heemstede en Baarn zijn deze week in Lunte- ren aangeboden. Deze week werd er in de wandel gangen reeds druk gesproken over de mogelijkheden en onmogelijkheden om op het besluit terug te komen en gisteravond kwam men er niet uit, hoewel de vergadering het tijdsche ma ver overschreed. Vanmorgen werd deze besloten bespreking voortgezet. (Van onze Amsterdamse correspond.) Begin volgende maand komt in ons land een volledig nieuw voedingsmid del op de markt: uit sojabonen ver vaardigd kunstvlees. Vroom en Dreesmann heeft tot 1 augustus het exclusieve verkooprecht van dit Ame rikaanse produkt. In alle filialen van dit bedrijf zal het kunstvlees met in gang van 6 februari verkrijgbaar zfjn. De vérkoop blijft voorlopig beperkt tot 2 soorten kunstvlees, één met een hamsmaak en één met een bacon- smaak. Kunstvlees wordt aangeboden in pakjes met twee stukken van 1 ons. Het kunstvlees moet geweekt worden in kokend water. Twee ons kunst ham levert 800 gram vlees op, 2 ons bacon 1000 gram. De ham gaat f 2,85 kosten, de bacon f 3,25. Bij V. en D. verwacht men vooral belangstelling voor het kunstvlees van vegetariërs, dieetpatiënten en va kantiegangers. De laatsten kunnen voordeel hebben van het feit, dat het kunstvlees in droge vorm onbeperkt houdbaar is. Rellen om tramprfjzen Het stadsbestuur van Bremen heeft na vier dagen van grote relletjes naar aanleiding van de verhoging der trampryzen besloten deze prijzen weer iets te verlagen. De verhogingen van 14 procent waren 1 januari in werking getreden. Verleden week hebben jongelui vier achtereenvolgende dagen tegen de verhogingen gedemonstreerd. Een en ander ontaardde in gevechten met de politie. Het verkeer werd vele uren lamgelegd. Kerkelijk Leven GEREF. KERKEN Aangenomen naar Bredevoort G. van Ziel te Vriezenveen, die bedankte voor Beetgum en voor Vreeswtfk-Jut- phaas. Bedankt voor Bergen op Zoom, Oud Vossemeer, Capelle aan de IJssel, (2de pred'. pl.) en voor Nieuweroord D. O. Veenendaal te Genderen. CHRIST. GEREF. KERKEN Intercommunie in de ijskast (Van onze correspondent) De gereformeerde synode heeft gisteren over de vraag of in gemeenschappelijke kerk diensten met hervormde ge meenten het avondmaal ge vierd mag worden, niet willen beslissen. De huidige bepalin gen, die dit verbieden blijven van kracht, maar de synode heeft nog geen besluit voor de toekomst willen nemen. De vorige generale synode legde aan de provinciale synodes dit intercom munie-vraagstuk voor. Daar bleek zo grote tegenkanting en op zijn minst gereserveerdheid, dat het niet ge wenst bleek de intercommunie moge lijk te maken. Maar er liggen ook zoveel open vragen, dat men de in tercommunie niet zonder meer wilde afwijzen. Een pleidooi om de enkele plaatselijke gemeenten de vrijheid' te geven, waar de meerderheid niet aan toe is, vond geen weerklank, evenmin als een voorstel om intercommunie definitief af te wyzen. BINNELAND Uitwijzing Guyanezen Het paci- fistisch-socialsitische Tweede Ka merlid H. J. Lankhorst heeft de vi- ce-premier drs. J. A. Bakker, i n schriftelijke vragen verzocht de uit wijzing van Guyanese arbeiders door Suriname te veroordelen en er by de Surinaamse regering op aan te dringen de uitwijzing ongedaan te maken. Val uit raam Een 25-jarige pros- titué is gisteravond ln de Witte de Withstraat in Amsterdam in een wo ning op de tweede etage door een ruit gevallen en een verdieping la ger op een balkon terechtgekomen. Zij werd met een schedelbreuk in de Valeriuskliniek opgenomen. In verband met deze zaak arres teerde de politie de hoofdbewoner van het pand. Volgens enkele getui gen, die op de tram stonden te wach ten, zou hij de vrouw door de ruit hebben geduwd. De man. die dit ont kent, is ingesloten op verdenking van zware mishandeling c.q. poging tot doodslag. Eten ln gevangenissen Minister Polak van Justitie zal laten onder zoeken of wat meer variatie in ge vangenismenu's kan worden gebracht. In antwoord op schriftselijke vragen van het tweede kamerlid dr. I. A. Diepenhorst (ARP) zegt hij de in druk te hebben, dat de mogelijkheid tot het brengen van afwisseling in de menu's die in justitiële inrichtin gen worden opgediend uitgebreid zou kunnen worden, temeer nu de keuze In voedingsmiddelen en gerechten in de vrije maatschappij steeds groter lijkt te worden. Overigens beantwoordt de gelden de voedingsregelng aan medische ei sen en bltfkt in het algemeen wel te voldoen, aldus de minister. Seksuele voorlichting op school Op een aantal openbare lagere scho len ln Den Haag zulllen leerlingen van de zesde klassen seksuele voor lichting krijgen. Het is een experi ment. waartoe de wethouder van On derwijs en Kunstzaken, drs. H. J. Wilzen heeft besloten. De wethouder vindt dat de tijd gekomen is om enige vorm van sek suele voorlichting te geven bij het gewoon lager onderwijs. Deze voor lichting zal niet geschieden dan na dat de ouders van de betreffende scholleren hirvoor hun toestemming hebben gegeven. Ontsnapping uit asiel Uit het rijkspsychopatenasiel „De Kruis berg" in Doetinchem is een 37-jarige gedetineerde ontsnap* Men heeft nog geen spoor van de man gevonden. Zeepost Met de volgende sche pen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zyn bezorgd, staan, tussen haakjes, achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: „Cap Palmas" (29 1); Canada: „Moose Jaw" (2/2); Chili: „Cartagena de Indias" (30/1): Ke nya, Oeganda: „Monthuet" (2/2); Tanzanië: „Monthuet" (2/2); Ned.- Antillen: „Prins der Nederlanden" (31/1); Suriname: ..Socrates" (30/1); Verenigde Staten van Amerika: „At lantic Span" (31/1): Z.-Afrika (Rep.) m.l.v. Z-W. Afrika: „Blitar" (31/1). Inlichtingen betreffende de verzen dingsdata van postpaketten geven de postkantoren. BUITENLAND Tunnel onder Elbe Eén van de grootste tunnels in Europa zal in de jaren 1968 - 1974 gebouwd worden in de buurt van Hamburg. De 3.120 meter lange tunnel onder de Elbe krijgt zes rijbanen en zal naar schat ting 380 miljoen mark kosten. Dit jaar zal nog met de bouw van de tunnel worden begonnen. LSD verbod De VN commissie voor narcotica heeft een beroep ge daan op alle landen, alle gebruik van het hallucinatiesverwekkende middel LSD. behalve voor medisch gebruik, te verbieden. In een tweede resolutie roept de commissie op tot internationale controle op barbitura ten, amfetaminen en kalmerende mid delen waarop nog geen toezicht be staat en een verbod op onbevoegd bezit of verspreiding van deze mid delen. Indonesische ambassadeurs Waarnemend president Soeharto van Indonesië heeft besloten 11 ambassa deurs terug te roepen die nog on der president Soekarno zijn benoemd. De terug te roepen diplomaten zijn de ambassadeurs in de Verenigde Staten, Canada. Australië, België, Afghanistan, Algerije, Ethiopië, Guina, Roemenië, Tsjechoslowa- kije en Zuidslavië. Stakers slaags met politie Hon derden stakende arbeiders, die giste ren een protestmars hielden in de west-Franse stad Caen, zijn met de politie slaags raakte. Vier stakers moesten naar het ziekenhuis gebracht worden. Een deel van de fabrieks arbeiders van de Renaultfabrieken in Caen staakt om kracht by te zet- I ten aan looneisen. f DONDERDAG K en O-j rie. Örchestre de chambre Paul Kuentz de Paris. Solist Nlcanoz Zata- leta (harp) .8 uur nam. Gebouw Chr. Soc. Belangen: Leldse Chr. Besturenbond spr. ar. W. de Zwaan over „Restauratie of nieuw bouw?" (architectonische kritiek op de samenleving) 8 uur nam. Universiteit: Oec. Raad spr. prof. dr. G. Sevenster over „Bijbelse achter grond". 8 uur nam. St. Antoniuskerk en Hoogland se Kerk: Week van gebed 7.30 uur na middag. Gebouw Staalwijk Ledenvergadering Leidse Tuiniers- en Bloemistenvereni ging „Door Eendracht Verbonden" 8 u. nam. VRIJDAG Oude Vest 13: Evangelisatie Chris- tengem. „Ecclesia" 8 uur nam. Prytaneum P.S.P. Spr. dhr. H. van Wijk over dienstweigering 8 uur nam Oogst geest (Gemeentecentrum): K. O. Lezing dr. J. H. C. Kern „Mees terwerken van oud-Egyptische kunst" 8 uur nam ZATERDAG Zomerzorg Centrum Leiden Ned. Ver. van tweelingen. Spr. dr. H. M. J. Krans over „Schildklierhormonen". 7 ZONDAG Rijnlands Lyceum (M. H. Tromp- laan)Gem. voor oorspronkelijk chris tendom. Spr evang. N. v. d. Brugge. 7.30 uur nam. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste da gen. Spr. dhr. Diender. 10.30 uur voor- Gerecht 10: Universele eredienst Soefi-beweging. Spr. mevr. E. E. van Trlcht-Heesing over „Geven en ont- angen een kunst". 11 uur voorm. MAANDAG Schouwburg: Abonnementsvoorstel- DINSDAG SchouwburgAbonnementsvoorstel ling Toneelgroep „Studio" met „De ar chitect en de Keizer van Assyrië". 8 uur Rijksmuseum van Oudheden: Spr. W. D. van Wijngaarden over „De middeleeuwse moskeeën van Cairo. 8 Ch de BourbonhofElektronicaclub „De detector". 7.30-9.30 uur nam. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal): Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. Jan Vossensteeg 59: Politiek tref punt. 8.30-12 uur nam. WOENSDAG Schouwburg: K en O-serie modern toneel door Toneelgroep Centrum „Wanneer heb Je mijn moeder voor het laatst gezien?" 8 uur nam. Stadhuis (trouwkamer): Spreekuur sociale raadsvrouw. 4-6 uur nam. BIOSCOPEN Luxor: „Operatie „S< s". 18 Zon- Jr. Dagelijks 2.30, 7 dag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 Camera: „Wie ls bang voor Virginia Woolf?", 18 Jr. Dagelijks 2 en 8 uur. Vrijdag en zaterdag nachtvooretelling (11.30 uur); „Orfeu Negro", 18 Jr. Rex: „Hij kwam om te doden", 14 Jaar. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zon dag 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Vrijdaj en zaterdag nachtvooretelling (11.3< uur)„Stella's sleutel", 18 Jr. Lldo: „Goudfort op Caribo", 14 Jr. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon: „De kanonnen van Nava- ne", 14 jr. Dagelijks 2 en 8 uur. Zon dag 2. 5 en 8 uur. in Arizona". TENTOONSTELLINGEN Galerie v. d. Vllst (Botermarkt 3): Tentoonstelling plastieken schilderijen en tekeningen Frits van Eeden. Ge opend dagelijks 9 uur voorm.6 uur nam en vrijdagavond 8-10 uur (t/m 1 februari). Lakenhal: Tentoonstelling „De 50 best verzorgde boeken van het Jaar 1966", Werkd. 10 uur voorm. 4 uur nam.; zond. 1-4 uur nam. (tot 18 fe bruari Lakenhal: Foto-tentoonstelling Wlm Noordhoek. Werd. 10 uur voorm- 4 uur nam.; zondag 1-4 uur nam (tot 28 januari). De Lakenhal: Dag 104 uur: zond. 1-4 uur Rijksmuseum van Oudheden (Ra penburg 28): Werkd. 10 uur voorm. - 5 uur nam.; zond 1-5 uur nam. Legermuseum (Pestbulslaan)Met uitzondering van zaterdag van 10-4 u. (zondag 1-5 uur) Universiteit: Tentoonstelling schilde rijen en gouaches Jaap Nanninga. Ge opend maandag 't/m vrijdag 9 uur voorm - 5 uur nam. (tot 16 februari). Ryksmuseun. voor Volkenkunde: (Steenstraat 1): dag 10 5 u.; 's zon dags 1—5 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Ex positie Japanse volkskunst, 10 uur voorm.-5 uur nam. (Zondags 1 tot 5 uur nam.) t.e.m 12 maart. uur nam.: zondags 15 uur nam RUksmuseum voor de geschiedenis der natuurwetenschappen: Dag 10-4 uur. zond 1-4 uur Wassenaar (Kunstzaal Heuff): Plas tieken Marian Gobius en tekeningen, litho's en etsen van SJoerd Hannema. Maandag t/m zaterdag 10 uur voorm. - 5 uur nam.; bovendien dinsdagavond 8-10 uur (t/m 31 lanuarl). Avond- en nachtdienst der apotheken. Geopend voor spoedeisende geval len: apotheek D. C. Kok. Rapenburg 9. tel. 24807. Apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp en Apotheek Voorscho ten zijn de gehele week geopend. Tot zaterdagochtend 10 uur raad plege men de eigen hulsarts, daarna tot zondagnacht 24 uur de dokters telefoon 22222. (Van donderdag 2.» januari !k( t/m. woensdag 31 januari fen I1 DONDERDAG 25 JANUARI Lj Circustheater, 20.00 uur: De N(fl° landse. Operastichting: „Le comtf), Diligentla. 20.00 uur: Ver. v. K^* muziek: Prager Strijkkwartet. ve VRIJDAG 26 JANUARI Kon. Schouwburg. 20.15 uur: HL,. Comedle: „Helder zien ln het dorr Diligentla, 20.15 uur: Max Llc»i< tenor, m.m.v. George van Renesse,(r JV Grote Kerk, 20.00 uur: Kon. f3 vereniging „Excelsior". gc Kon. Conservatorium voor miLt 20.15 uur: Koos Verheul, fluit en* van der Meer, plano. p€ Micro: theater „In de Bteeg", kt uur: Cabaret Salvo. L Poppentheater Frank Kooman, r uur: „De nachtegaal van de kefr i Cabaretprogramma „Vossenstrejdt Paviljoentheater, 20.15 uur: De L.f Komedie: „De dienstlift" en*; beetje pijn". D Theater Matrijs, 20.30 uur: Thqa werkgroep „Spoel": „De les" en onderhoud". ZATERDAG 27 JANUARI Kon. Schouwburg, 20.15 uur: Hi~ Comedie: „Rosencrantz en Gul) stern zyn dood". a Circustheater, 20.00 uur: De Ni| landse Operastichting WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Amsterdam Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Zuid-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen zwaar bew. regen 5 3 3 geh. bew 4 4 3 regen 5 4 5 regen 5 4 3 regen 4 2 2 regen 5 2 4 regen 3 2 2 regen 4 2 4 regen 2 0 5 ijsregen -4 -8 4 sneeuw 1 -2 1 geh. bew. 3 -6 0.1 Syrische attaché spioneerde De Turkse regering heeft de Syrische mi litaire attaché verzocht het land te verlaten nadat de Turkse gehei me politie hem greep met materiaal „dat schadelijk is voor de Turkse na tionale veiligheid". De attaché, die in de herfst in Ankara aankwam, zou spioneren voor een ander land dan Svrië". Britse nazileider vrij Colin Jor dan. leider van de Britse nazi-be weging, is uit de gevangenis ontsla gen. Hij werd een jaar geleden ver oordeeld tot anderhalf jaar gevan genisstraf wegens rassenhaat. De na zileider. die al driemaal in de gevan genis heeft gezeten, verklaarde dat hij een nieuwe politieke partij zal stichten. Hy vond dit noodzakelijk met het oog op de strengere wets bepalingen tegen rassendiscriminatie. 16 jaar: 3 x moederDe 16-ja rige Pesquero is één der jongste moe dertjes van Spanje. Maria heeft al drie peutertjes en ls nu in verwach ting van de vierde. Italiaanse telefonisten staken Om twaalf uur precies is de afgelo pen nacht in Italië een staking be gonnen van het personeel Van de te lefoondienst. Deze staking die tot vrijdagnacht 12 uur zal duren, wordt zondagnacht om 12 uur hervat voor i onbeperkte tijd. Aberdeen Londen Brussel Luxemburg I Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Madrid Mallorea Lissabon geh. bew. motregen ij zei zwaar bew. sneeuw -1 -2 4 sneeuw 0 -2 0.1 geh. bew. 3-3 2 onbewolkt 11 10 licht bew. 2-10 sneeuwbui -0 -3 1 zwaarb ew. 4-2 0 zwaar bew. 13 5 0 lichtb ew 13 5 0.1 onbewolkt 11 -6 0 half bew. 16 0 0 onbewolkt 15 4 0 .Le Diligentla. 14.15 uur: Toneel) Arena: „Ploeft"; 20.15 uur: Soloti^ Ank van der Moer: „Vrouwen". 4. Kurzaal, 20.15 uur: Conoertgeb Micro-theater „In de Steeg", g ar: Cabaret Salvo o.l.v. Inge 9. man: „Pssst". Paviljoentheater. 20.15 uur: De we Komedie„The Fantasticks". Poppentheaters: Gul do van Ij,, 14.30 uur: „Singo ln het land Bimbambijn"; Frank Kooman, w uur: „De Muziekmannetjes". Aula Van Stokweg 35, 20.00 g Max Tailleur en zijn ensemble^ ZONDAG 28 JANUARI Kon. Schouwburg, 20.15 uur: Hi Comedle: „Van de brug af gezie Diligentla. 14.30 uur: Solotoneel van der Moer: „Vrouwen". a Poppentheaters: Guido van 14.30 uur: „Singo in het land Bimbambijn"; Frank Kooman, uur: „Slik. de slak". 1 d MAANDAG 29 JANUARI DINSDAG 30 JANUARI Kon. Schouwburg, 20.15 uur: fl Rotterdams Toneel; „De eerst) vrouw Fraser". Zaal „Oldeslo", 20.15 uur: Het Nederlands Symphonle Orkest. WOENSDAG 31 JANUARI Kon. Schouwburg, 20.15 uur: landse Comedie: „De honger Paviljoentheater, 20.15 uur: Tc groep Studio: „De Architect en r*m zer van Assyrië". Poppentheaters: Guido van 14.30 uur: „De verdwenen pril Frank Kooman, 14.30 uur: „Sll slak". DAGELIJKS Theater Pepijn, t/m 29 feb 20.30 uur: Cabaret Pepijn o.l.' van Vliet: „Dag en nacht" maandag HAAGSE BIOSCOPEN Apollo: Het naakte vlees, 18 J. Asta: Doctor Dolittle, a.l. Bijou: De Samoerai, 18 J. Camera: Leven om te leven, II Cineac: Moeras der zonde, 's middags: Bij de kannlbalei Nleuw-Guinea. a.l. City: Vakantieperikelen met (te) gevolgen, a.l. Corso: De klokkenluider van d< tre Dame. 14 J. Du Midi: Samen uit, samen a.l. Euro Cinema: Sound of müsli Flora: Ik een slecht meisje, lf Hollywood: Texas addio, 18 J. Krlterion: High and low, 14 Metropole-Tuschlnskl: De diel Parijs, 18 J. Odeon: De courisane val 14 Jaar. Olympia: James Bond 007 cont No, 14 j. Passage: The war wagon, 14 Rex: De woestelingen. 18 J. Roxy: Sartana, de schrik van Seinpost: The great race. a.l. Thalia: De zevende dageraad, De Uitkijk: Walkover, 14 j. West-end: Daar komen de R'. daar komen ze aan, a.l. WESTDUITSERS TROUWEN HEI MEEST IN GRETNA GREEN De meeste jongelui die van huis weglopen om in Schotlani gemakkelijke wijze te kunnen trouwen, komen uit West-Duitsl Dit blijkt uit officiële cijfers, gisteren in Glasgow gepubliceerd 1966 huwden 210 Westduitse paartjes beneden de 21 jaar in Sc land. Op de tweede plaats komt België met 46 paartjes, op de Nederland met 43 en op de vierde plaats Frankrijk met 32. De mi gaan naar Gretna Green, het eerste dorp over de grens met E land. Volgens de Schotse wet kunnen twee mensen in Schot! trouwen als zij beiden ongehuwd en boven de zestien z'jn en weken in Schotland verblijven.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 2