Schutter sfestijn in Leiderdorp Tulpenkwekers dienen produktie te verhogen Leiderdorp krijgt een ontmoetingscentrum voor bejaarden Fransen zagen kans op grote zege vervliegen Onderzoek commissie naar doping bij DWS Leiderdorpse raad vergadert maandag Samenwerking kerken in Voorschoten ïNSDAG 24 JANUARI 1968 LEIDSCH DAGBLAD jubileumwedstrijden van de lar bestaande Leiderdorpse af- van de landelijke schietvere- „De Vrijheid" trekken veel stelling. Sinds maandagavond LEIDERDORP Uitbreiding r.k.-scliool Ericalaan l aantal leerlingen van de l-katholieke school voor ge- lager onderwijs aan de Erica- in Leiderdorp, heeft zich de jaren sterk uitgebreid. Het Taulgebouw zelf kan het aantal 425ügen reeds geruime tijd niet 1961 in haar lokalen verwerken. >1 '6 je volg hiervan is, dat de leer- l van de school nu in drie ge- sch^n zjjn ondergebracht. ge «zenbij komt nog, dat één klas, fDa?ór Januari 1968 n°g was ge~ .vestjst in de christelijke school tehitgebreid lager onderwijs aan n Geerstraat, thans weer is ►laatst naar de hervormde voor gewoon lager onderwijs edrj e Kastanjelaan, zij het slechts ongeveer drie maanden. Na periode zal de klas overge- t moeten worden naar het i rjibouw van de vereniging „IJs- buOok deze huisvesting zal van 19fi|ke aard zijn, daar deze ver- iai S weer °ver genoemde lokali- Oirenst te beschikken zodra het rseizoen is begonnen, situatie, waarbij telkens een )f "^fran gebouw tot gebouw wordt pplaatst, is zeer zeker niet be- rlijk voor de goede gang van rn schilderwijs. Nu voor de uitbrei- van de Engelendaelschool, »r de raad reeds bij besluit 5gW| 26 maart 1962 medewerking verleend, een urgentieverkla- is ontvangen van de minister, n B. en W. er bij het school- r op aangedrongen het bouw- let spoed klaar te maken, schoolbestuur heeft het colle- j -egedeeld, dat de kosten van rEri tbreiding van genoemd school- zijn geraamd op f 162.900. er band met het bovenstaande B. en W. de raad voor het de krediet beschikbaar te ergunmng voor woonruimte duurder Pd) in de gemeente Leiderdorp een bu grijk aantal woningen in aan kan worden verwacht dat H^cretarie dit jaar in grotere ma- Jn tot nu toe het geval was, zal in belast met de afgifte van ver ton togen voor het in gebruiknemen me Poonruimte. B. en W. stellen de 98j enteraad thans- voor het bedrag tmei 'oor de afgifte van zo'n ver ing is verschuldigd met f 2.50 te igen tot f 7.50. Tevens wordt lesteld het tarief van f 2 voor ifgeven van een woonruimtever- seyi Ing voor een gedeelte van een te laten vervallen. Bedrag per leerling glo |fl Leiderdorpse gemeenteraad, die «dagavond bijeenkomt, zal het &g per leerling van een glo- i «1 moeten vaststellen over het v; 1966. In de vergadering van 18 yj tober 1967 werd, conform een stel van het college van burge- ter en wethouders, het bedrag werkelijke exploitatie-uitgaven 1966 vastgesteld op f 28.375.55. Ie raad voor dat jaar vast- ndde bedrag per leerling wordt bl|door met f 11.92 overschreden. W. stellen thans voor het be- per leerling over 1966 vast te Öi op f 82.57. wordt er lustig op los geschoten op de schietzolder in de openbare school aan de Kom van Aaiweg. Vele schietverenigingen hebben reeds ge reserveerd voor de wedstrijden, die tot en met zaterdag 3 februari duren. Het bestuur van organiserende af deling ongeveer 90 leden ver wacht. dat in totaal ongeveer 250 tot 300 schutters aan de wedstrijden zul len deelnemen. De prijsuitreiking zal zijn zaterdagmiddag 3 februari na afloop van de wedstrijden. Op de foto tonen enkele schutters hun kunnen met de vuurbuks. (Foto LD/Holvast) De Protestants Interkerkelijke Stich ting voor Maatschappelijk Werk en Gezinsverzorging in Leiderdorp vraagt een eenmalige subsidie in de inves teringskosten, die noodzakelijk zijn voor het tot stand komen van een ontmoetingscentrum voor bejaarden, tot een bedrag van f 11.100. Naar aanleiding van dit verzoek delen B. en W. de raad mee dat deze stichting tot stand is gekomen door samenwerking van de diaconieën van de hervormde gemeente en de gere formeerde kerk van Leiderdorp. De stichting stelt zich ten doel hulp te verlenen aan ieder die hulp nodig heeft, ongeacht de kerkelijke bin ding van de betrokkenen. Om dit doel te verwerkelijken is on der andere door de stichting 'n werk- LEIDERDORP Subsidie voor „Velocitas" Van de Leiderdorpse christelijke korfbalvereniging „Velocitas" heb ben B. en W. van Leiderdorp een verzoek ontvangen in aanmerking te mogen komen voor een subsidie uit het Cultuurfonds ter dekking van het tekort op de begroting 1968. Dit tekort bedraagt in totaal f980.- ondanks een contributieverhoging. Noch de cijfers van de begroting 1968 noch de resultaten van 't boek- ;aar 1966 gaven de Culturele Raad aanleiding tot het maken van be merkingen. Integendeel, uit verho ging van de contributies en de zelf werkzaamheid der leden, waaronder het houden van een oud-papieractie, blijkt, dat de korfbalvereniging van goede wil is. De Culturele Raad ad viseert daarom de gevraagde subsi die van f980.onverkort te verle nen. Daarnaast stelt de Raad voor de vereniging te vragen zo groot mogelijke zuinigheid te betrachten. B. en W. delen het standpunt van de Culturele Raad en stellen de ge meenteraad dan ook voor „Veloci tas" voor 1968 een subsidie van f 980 uit het Cultuurfonds te verlenen. Afbraak Niet alleen uit een oogpunt van volksgezondheid, maar ook ten be hoeve van de verbetering van de stedebouwkundige structuur van de gemeente achten B. en W. van Lei derdorp het noodzakelijk, dat leeg komende krotwoningen zo spoedig mogelijk worden afgebroken. In verband hiermee stellen B. en W. de raad ervan in kennis, dat de woningen Hoofdstraat 58 en 60 en Jaagpad 3 en 4. gesitueerd in het voormalige weeshuis aan de Hoofd straat binnenkort kunnen worden gesloopt. De wonineen Hoofdstraat 5P en Jaagpad 3 zijn reeds ont ruimd. terwijl de wonineen Hoofd straat 60 en Jaagpad 4 in de loop van het aanstaande voorjaar zullen leegkomen. B. en W. stellen de raad voor te besluiten tot, afbraak van de wo- n'ngen Hoofdstraat 58 en 60 en Jaagpad 3 en 4 en het college te machtigen deze werkzaamheden on derbande op te dragen. De sloop werkzaamheden zullen een bedrag van f6.950.— vergen. groep gevormd, die de stichting heeft doen weten dat er behoefte bestaat aan een dergelijk centrum. Er is een begroting overgelegd van de investe ringskosten voor een ontmoetings centrum, ingericht in het souterrain van de be jaarden woningen aan de Louise de Colignystraat. Deze kosten worden geraamd op op f 11.100. B. en W. menen dat een dergelijk centrum zal voorzien in een bestaan de behoefte en stellen de raad daar om voor op het verzoek om subsidie gunstig te beschikken. Met betrekking tot het gevraagde bedrag zegt het college dat in de be groting, die bij het verzoek werd over gelegd, 'n bedrag van f3.650 is opge voerd voor bouwkundige voorzienin gen. Dit betreffen kosten van voor zieningen die aan het gebouw zijn aangebracht op verzoek van de sub sidie vragende instelling. Zij betref fen in feite voorzieningen, die de waarde van het gebouw hebben ver meerderd. Het opvoeren van deze post acht het college onjuist, omdat deze kosten in de exploitatie tot uit drukking moeten worden gebracht. B. en W. stellen derhalve voor een eenmalig subsidie* te verlenen van maximaal f 7.450 en hen te machti gen aan de hand van de over te leg gen rekeningen het definitieve be drag vast te stellen. OEGSTGEEST J. F. M. Steenmetser ter aarde besteld De heer J. F. M. Steenmetser werd gisteren in het familiegraf in Bloemendaal ter aarde besteld. Hier aan was voorafgegaan een dienst in de rJc. Willibrordkerk in Oegstgeest. De kerk was druk bezocht, er was een vertegenwoordiging van de Ge nerale Staf, terwijl het gemeentebe stuur van Oegstgeest was vertegen woordigd door de loco-burgemeester, wethouder J. Thom en de gemeente secretaris, de heer Jac de Visser. Voorts was aanwezig de echtgenote van de burgemeester mevr. du Boeuff. Tal van raadsleden en oud raadsleden toonden htm belangstel ling bij dit laatste afscheid. „De Tulpvergaderde in Haarlem In de vergadering van de vereni ging „De Tulp", gehouden in het Krelagehuis in Haarlem heeft voor zitter Chr. Eggink erop gewezen, dat, volgens cijfers van het Produktschap voor Skerge wassen, de opbrengst van de tulpen per ha steeds meer terug- Rallye van Monte Carlo De hoop van Frankrijk op een grote overwinning in de Rallye van Monte Carlo was vandaag vrijwel geheel vervlogen by de aankomst van de uitgeputte overbiy venden na een afschuweUjke tocht van 26 uur door de bergen. VOORSCHOTEN H. DURIEUX BEGRAVEN De vorige week op 47-Jarige leef tijd overleden Voorsohotense zaken man, H. Durieux, is gistermiddag door ongeveer vijfhonderd vrien den en zakenrelaties ten grave ge dragen. De leden van de vrijwilli ge brandweer zorgden voor de corps- eer. Als slippedrager fungeerden twee brandweerofficieren. De rouwdienst in de Hervormde Dorpskerk werd geleid door ds. E. Saraber, die het vertrek van deze, volgens menselijke begrippen te jong gestorven. Voorschotenaar belichtte, vooral zün biymoedig afscheid ne men van deze wereld. De predika tie had als uitgangspunt: „Zie ik maak alle dingen nieuw". Na de rouwdienst volgde de be grafenis op de begraafplaats „Ro- senburgh". Namens de familie sprak de heer J. Lekkerkerker een dank woord. By de aanwezigen bevonden zich burgemeester L. de Kool en de voorzitter van de Algemene Winke liersvereniging, de heer C. Forta- nier. Aanbesteding „Noord-Hofland" Dezer dagen vond namens B. en W. van Voorschoten de aanbesteding plaats van het aanleggen van we gen en het maken van rioleringen in het uitbreidingsplan „Noord-Hof land". Ingeschreven werd aJs volgt: Fa. Byieveld, Koudekerk a. d. Ryn f950.000,-; NV. De Geus, Leidschen- dam f 936.500; J. Visscher, Lei derdorp f898.000,-; H. v. d. Ma- rel. Hoofddorp f889.000,-; N. V. Ver meer, Hoofddorp f878.000,-; Com peer, Voorschoten f876.300,-; N. V. Nelis, IJmutden f874.900,-; Hooge- boom, Rypwetering f 857.500,-; N. V. Schouls, Leiden f846.500,-; J. Stam en Zn., Voorschoten f842.000,-; Ge- br. Stuifzand, Leidien f826.000,-; J. F. van Vliet, Hilversum f 815.000,-. De gunning is aangehouden. Een van de spelers praatte zijn mond voorbij Naar gisteren is gebleken heeft een door de KNVB ingestelde commissie, bestaande uit de heren H. J. van Da len 'Enschede), H. Zon (Rotterdam) en M. J. M. Tripels (Maastricht), al in december een onderzoek inge steld naar het gebruik van stimule rende middelen by DWS. Dit naar aanleiding van een kort daarvoor door de KNVB schriftelijk ontvangen klacht over het gebruik van doping by de Amsterdamse fullprofclub. Een en ander werd gisteren bekend naar aanleiding van het geval-Borg huis. Deze speler, die na een twee tal conflicten met DWS werd ontsla gen, wendde zich via zyn advocaat mr. Fievee tot de KNVB om dit ont slag te betwisten. Uit dit onderhoud en de reeds door de KNVB genomen stappen blijkt dat of Borghuis of zyn advocaat de dopingkwestie ter sprake heeft gebracht. Borghuis zelf heeft ten overstaan van de secretaris van DWS, de heer J. Luikinga, ontkend het woord do ping in de mond te hebben genomen. Ook de huidige trainer van Willem 2, Jaap van der Leek, vorig seizoen nog trainer van DWS, zegt niets van deze kwestie af te weten. In alle stilte Jos Coler, voorzitter van het sectie- bestuur van de KNVB. gaf het volgen, de commentaar: „wy hebben in alle stilte een beschuldiging die ons serieus in de oren klonk, willen onderzoeken. De daartoe in het leven geroepen commissie heeft tot op heden een drietal getuigen gehoord en zal maan dag aanstaande ook Borghuis ter ver antwoording roepenEen van de door de commissie gehoorde spelers moet zyn mond voorby hebben gepraat. Overigens is nog niets zinnigs over deze zaak te zeggen. Pas als het com plete rapport van het onderzoek bin nen is dat wordt in de loop van volgende week verwacht zal het KNVB-bestuur zich nader beraden. Dan zal. indien noodzakelyk, ook contact worden opgenomen met de medische commissie. Mocht daar aanleiding toe zyn, dan zal de straf- commissie van de KNVB ongetwy - feld nadere stappen ondernemen". In de huidige reglementen van de KNVB staat niets over het gebruik van stimulerende middelen en de eventuele straffen daarop. Wel is op advies van de medische commissie van de KNVB een dergeiyk artikel in stu die. De heer A. C. L. van Aalst uit Oegstgeest is in Rotterdam ge slaagd voor het doctoraal examen in de economische wetenschappen en niet zoals wy abusievelyk ver meldden voor het kandidaats examen- Vroeg in de nacht hadden drie Franse wagens nog de leiding, maar slechts één bleef over, die van Ge rard Larousse en Marcel Callewaert. Zowel Jean-Frangois Piot en Jean Mamet, als Jean-Claude Andruet en Jean Todt. hebben zich vanmor gen in alle vroegte teruggetrokken. Hoewel de definitieve uitslag nog moet worden berekend, ziet het er naar uit dat de overwinning zal worden bevochten tussen de Frans man Larousse in een Alpine Re nault. Rauno Aaltonen uit Finland in een BMC Mini Cooper, Ove An ti ersson uit Zweden in Lancia Ful- via, Pauli Toivonen uit Finland ln een Porsch of Vic Elford uit Enge land, eveneens in een Porsche. Paddy Hopkirk uit Ierland eindig de zonder straf punten, maar was toch niet enthousiast over zyn klas sering. Zyn BMC-partner Timo Ma le inen uit Finland eindigde moede loos. ver achter op het schema, ten gevolge van motorpech. De meeste equipes deelden mee geen last van het weer te hebben gehad- Een aantal had gedurende bepaalde etappes zelfs racebanden gebruikt. Slechts 83 equipes hebben het tweede onderdeel volbracht. De 60 bestgeplaatste equipes komen in aanmerking voor de derde en laat ste proef. Marktberichten RIJNSBURG, 23 jan. Bloemen veiling Flora: Tulpen: Preludium 150 -155, Copland 225-250. v. d. Eerde 145- 160, Demeter 260-325. Tommy 160- 165, Prominence 190-220, Krelage 130- 160. Lustige Witwe 160-190, Christmas Gold 125-160, Hyacinten 115-125, Blau we druif Jee 60-65, Narcissen: Early Glory 100-115, Instebastlpal 130-150, Flower Record 100-110, Carlton 110- 130, Freesla's: Golden Yellow 65-135, White Swan 110-140 per bos Rozen Garnet 26-28, Baccara 46-52, Zorina 14 -32, Carol 24-26, Hyacinten Pink Pearl 22-28, Anne Marle 23-26, L'Innocence 26-32, Ostara 24-27, Am Anjers: Wit te Sim 22-26, Rode Sim 18-24, Rose Sim 26-30, Crowly Sim 24-31, Carry Sim 24-26, Dusty Sim 26-28, Arthur Sim 24-27, G. J Sim 26-28, Fara Dl- ba 20-24. Esperance 22-26. Euphorbia 16-32, Amaryllis 15-28, Anthurlum 130- 220, Gerbera 16-36 per stuk. A. H. Staats overleden Op de leeftijd van 74 jaar te gis teren in Hillegom overleden de heer A. H. Staats. In het bloembollenvak was de naam van de heer Staats bloembollenexporteur wyd en zyd bekend. Onder meer heeft hy ge- yverd voor de realisatie van de Hil- legomse beurs in Treslong en had hij zitting ln de Stichting HiUegom- se Bloembollenbeurs. Ook H.O.V. Hillegom gaat naar Salzburg Ook de Hillegomse Oratorium Ver eniging (HOV) zal deelnemen aan de uitvoeringen welke onder leiding van de heer Sander Visser einde februari- begin maart in Salzburg worden ge geven. De directeur van het Laboratorium voor Bloembollenonderzoek in Lisse, prof. dr. ir. P. K. Schenk, noemde deze cyfers gevaariyk. Vast staat echter wel, dat volgens zeer nauwkeu rige onderzoekingen van het Land bouw Economisch Instituut de op brengst van een aantal rassen terug loopt. Een onderzoek naar de oor zaak hiervan heeft geleid tot een methode om door middel van gekwa lificeerde bollen krachtiger en sneller groeiende partyen te maken. Hy ver heelde niet, dat dit onderzoek door ir. Hekstra slechts een eerste schre de was op de weg naar betere teelt methoden. De heer Eggink toonde ln zyn ope ningsrede met een aantal cyfers aan, dat het niet best gaat met de tulpenteelt. Het Landbouw Econo misch Instituut heeft de kostprys voor een groot aantal bedryven be rekend. Men zal f.38.- per roe of f26.600.- per ha moeten ontvangen om alle kosten te kunnen dekken. In Friesland schynt men het biykens een onderzoek door de rykstuinbouw- consulent met f. 26.- per roe te kun nen doen. Rentabiliteit De opbrengsten zijn volgens het teruggelopen van f.36.- per roe ln Luxemburg is het enige E.E.G.- lid, dat geen visproducent is. Wel worden de vele stromen en rivieren druk bevist door sportvissers, maar dit oefent geen economische in vloed uit. Luxemburg is echter wel een goed visverbruikend land. Het verbruik is in het afgelopen jaar zelfs toegenomen. De meest ver bruikte vissoorten zyn: kabeljauw, wyting en rood baars. De Luxem burger blykt steeds zyn voorkeur te geven aan verse boven diepgevro ren vis. België is de grootste leve rancier. Wanneer België door te la ge aanvoeren te weinig heeft, wordt dit aangevuld uit Duitsland. Ere wie ere toekomt In aansluiting op hetgeen wy gis teren schreven over de uitreiking van een huldebiyk van het Carnegie Heldenfonds door de burgemeester van Noordwyk aan de 10-jarige Ma rie Louise Westgeest - het meisje had een belangrijk aandeel in de redding van een Duits jongetje uit zee-ver- nemen wy nader, dat ook Wim Kuijer uit Leiden zeer actief is ge weest by deze redding. Wim Kuijer zou de drenkeling - de 6-jarige Wil helm Weber uit Duimen - in feite hebben gered door het jongetje naar een zandbank te brengen, waar hy vaste grond onder de voeten kreeg. Voor deze redding heeft hy eveneens van het Camegie Heldenfonds een aandenken ontvangen dat hem door de burgemeester van Leiden, de heer V. de Willigen is uitgereikt. Boven dien ontving hy indertyd een gelde- ïyke beloning van de moeder van het Duitse jongetje. 1964 tot f. 31.- In 1966 in de oude bloembollenstreek en in het Groot slag in Noord-Holland van f. 42.- naar f.27.- per rr. Anders gezegd: per honderd gulden kosten is de ren tabiliteit in de laatste zes jaar terug gelopen van f. 27.- naar f. 6.-. De loonkosten maken 47% van de totale kosten uit. Als de loonstygingen in deze mate doorgaan, moet men reke nen, dat de lonen in toen tot twaalf jaar verdubbeld zullen zyn. Met dit beeld voor ogen is het be stuur van de vereniging tot de slot gekomen, dat alleen de sterksten overeind zullen biyven. De voorzitter kon nog wel enige lichtpunten zien. Een daarvan is een toenemende vraag naar bloembollen voor tuin en park. De heer Eggink wees er wel op, dat men de kopers eerder zal moeten verwennen met de beste kwaliteit dan hen afschrikken met afwykende bollen. Hoewel hy over 1967 geen cyfers had. nam de voorzitter aan, dat er teveel min der onrendabele oppervlakte zal zyn geweest, enerzyds doordat de kwekers minder hebben opgeplant en ander- zyds doordat de oogst groot is ge weest. Selectie By de bespreking van de selectie methode, ontwikkeld door ir. Hekstra in het Laboratorium voor Bloembol lenonderzoek, bleek, dat een aantal kwekers in Nederland reeds een der- gelyk systeem toepast. Hun ervarin gen zun niet altyd onverdeeld gun stig. De secretaris- penningmees ter had een aantal ervaringen tij dens de kringvergaderingen verza meld. Een daarvan is, dat een kwe ker na veel selectie eindeiyk een prachtige party had, die echter „on der het virus zat". Prof. Schenk had hiervoor de ver klaring, dat men by de in dit sy steem veel gebruikte snelgroeien de kleine bollen aanvankeiyk geen kans heeft de bollen op virus na te kyken. Men ziet het virus dan pas als de bollen grote planten vormen. Het ligt in de bedoeling van het la boratorium reacties uit de praktyk te krygen, waardoor men door theorie en praktyk spoedig tot het beste sy steem kan komen. De voorzitter noemde de vergade ring nuttig, omdat men nu grote aan dacht aan grotere problemen dan het teeltrecht kon geven. Men wordt nu weer bloembollenkweker en is geen teeltrechthandelaar meer, zoals enke le jaren geleden. Een probleem is ook nog de seleo- tiekeuring, die nog maar weinig deel nemers trekt. Men vindt het allemaal wat duur. Over kosten spreekt men nauweiyks als men tot een voorstel tot opkoop van abnormaal besluit. De kringvergaderingen menen, dafc men het PVS moet adviseren abnor maal van z 6/op tegen f0.75 per kg. op te kopen. Het PVS moest maar niet of heel voorzichtig aan de re serves komen, vond de meerderheid van de leden. De kosten zullen dus weer in de surplusheffing worden on dergebracht. De Leiderdorpse gemeenteraad zal maandag 29 januari 's avonds om half acht bijeenkomen ter behande ling van de volgende agendapunten: jaarrede van de burgemeester; voor stellen tot beschikbaarstelling van een krediet voor de aanschaffing van een derde filmprojector voor de lage re scholen; tot het verlenen van me dewerking, ten behoeve van de uit breiding van de personeelskamer der christeiyke uloschool; tot het verle nen van medewerking, voor de ver nieuwing van de methoden voor Ne derlandse taal en aardrijkskunde aan de christelyke nationale school; tot benoeming van leden van de commis sie tot wering van schoolverzuim; tot nadere vaststelling van het bedrag per leerling over 1966 voor het open baar gewoon lager onderwys; tot af rekening der exploitatievergoedingen over 1966 met de byzondere scholen: tot beschikbaarstelling van school- In Voorschoten is de Raad van Samenwerkende Kerken opgericht. Aan deze samenwerking nemen deel de hervormde gemeente van Voor schoten en Veur: de gereformeerde kerk; de rooms-katholieke kerk en en de remonstrants- doopsgezinde Kring. Ieder kerkgenootschap is .er- tegenwoordigd door drie leden, onder wie één ambtsdrager. Voorzitter van de raad is ds E. Saraber. De eerste stappen naar samenwer king werden vier jaar geleden gezet by een gezamenlyke by beltentoon stelling en -colportage. De opzet van de Raad van Samenwerkende Ker ken is een doeltreffend naar buiten treden door het aanpakken van ge zamenlyke acties. By de gezamen lyke acties houdt iedere kerk de eigen verantwoordeiykheid. Op 2 februari zal de Raad zich presenteren aan geheel Voorschoten in het Cultureel Centrum. Ieder is welkom tydens deze teach-in. Deze avond zal geopend worden door het „cabaret der kapelaans" ook wel bekend als het „Warmonds studen tencabaret". Daarna krygt een ieder gelegenheid om gedurende drie minu ten het woord te voeren. Onofficieel treedt deze raad al mor genavond naar buiten op. Dan wordt in Voorschoten de kerketocht gehou den. Van de dorpskerk naar de ge reformeerde kerk en daarna naar de r.k. kerk. Hoeveel personen be reid zyn mee te lopen, is voor de raad nog een grote verrassing. ruimte ten behoeve van de rJc. lage re school hi de hervormde lagere school aan de Kastanjelaan; tot be schikbaarstelling van een krediet voor de uitbreiding van de rJc. lage re school aan de Ericalaan; tot wijzi ging der legesverordening; tot wyzi- ging der bouwverordening; tot vast stelling van een procedure-verorde ning plamschadevergoeding; tot af braak van de onbewoonbaar ver klaarde woningen Hoofdstraat 58 en 60 en Jaagpad 3 en 4 en tot beschik baarstelling van een krediet daar voor; tot verkoop van enkele stukjes grond aan de firma Joh. Noorlander en Zonen; tot aankoop van grond van mevrouw J. C. Verhagen-Stadhou der; tot uitvoering van werken in GjS.W.-verhand; tot beschikbaarstel ling van een eenmalig subsidie voor de inrichting van een ontmoetings centrum voor bejaarden; tot beschik baarstelling van een subsidie uit het Cultuurfonds ten behoeve van een door de Culturele Raad te houden en- quete; tot het verlenen van een sub sidie aan de Christelyke Korfbalver eniging „Velocitas" voor het Jaar 1968; tot het verlenen van een subsi die aan de Stichting Leidse Volksuni versiteit K. en O., afdeling Leider dorp, over 1966/1967 en 1967/1968; tot overplaatsing van de openbare kleuterschool „Klein Duimpje" naar het gebouw van de openbare lagere school aan de Kom v. Aaiweg; toton- gegromdverklaring van het beroep van G. Gyzeny in Leiden tegen de beslissing van burgemeester en wet houders van 27 december 1967, tot weigering van het verlenen van vry- stelling van een verbod ingevolge de verordening inzake het gebruik van gebouwen en gronden, ten behoeve van een houtbewerki ngsbedry f in een schuur by het perceel Achthovener- weg 16; tot verkoop van grond aan de Staat der Nederlanden ten behoeve van de bouw van een telefoonge bouw; inzake de realisering van Win kelhof; inzake de verkoop van grond aan de Zuid-Hollandsche Belegglngs- maatschappy; tot vaststelling van comptabiUteitebesluiten.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 9