DEMOXRANT Plastic proef in nieuwe fase n Moordenaar trok één bekentenis weer in Nieuwe schokken J. G. Pot nu directeur van gemeentewerken MET AUTO DWARS DOOR SLAGROOM Urenlang in lift Dressuurwedstrijden manege Van Zeist BLITZ NAM REVANCHE Geslaagde uitvoering van „St. Matthias" Marktberichten 1) WSDAO 18 JANUARI 1668 IiElDSCH DAGBLAD PAoiNA y Politie verwacht nog meer van moorden verdachte Utrech ter die in Utrecht »n voorarrest l8<*iit. heeft na herhaalde ondervra png; vrijdag tegenover de Utrecht- je recherche verklaard, dat hij in Rotterdam de onderwijzeres Ellie heeft vermoord. Deze rrouw werd op 23 juli 1964 in een ironing aan de IJsclubdwars- 1 itraat met een mes om het leven N -tbr acht. 1rdachte zou zoiets hebben gezegd 'eu ran: „Nou, dat zal ik dan ook wel lebben gedaan." Zaterdagmorgen irenste hij echter te verklaren, dat hij had gefantaseerd. Van brieven aOV' lie hij aan Ellie Hagers zou heb- ien geschreven, is bij de Utrechtse 18 lolitie niets bekend. 1 nmorgen deelde de Rotterdamse ^®ioIitie mede: „Tussen onze recher- he en die van Utrecht bestaat ge- egeld contact in deze zaak, omdat r geen gronden bestaan Itrechter bij voorbaat als dader an de moord op Ellie Hagers uit sluiten." rts wordt de man ook aan de *s'^ and gevoeld voor de moord op de lge {ritse filmregisseur Claude Berke de ?i Lisse H FLATS VOOR is a LEIDENAARS aansluiting op het gisteren ge- iceerde bericht over het complex 552 etagewoningen in de Poel- Ier in Lisse kan nog worden op- lerkt dat van deze ruime vier ka- id ts tellende woningwetwoningen er •VJ bestemd zijn voor Leidse woning- nstttenden. 3ptj)it aaptal maakt deel uit van het ;e woningwetcontingent 1966.dat is grondgebrek destijds niet op gebied kon worden gebouwd, het kader van de samenwer- oualg in het Leidse bouwdistrict heeft ebbse de realisering van dit project rap op zich genomen, m |e oppervlakte van de kamers in t, tfc centraal verwarmde flats is als fet: woonkamer 22 m2, keuken 12 slaapkamers 11 m2, 8.65 m2 en __.m2. Verder bevatten zy een hal 11 m2 en een doucheruimte van ^n2. Elke woning krijgt 7.35 m2 feruimte. je huren van deze woningen, waar de eerste naar verwachting nog b zomer kan worden opgeleverd, '0,'len omstreeks 160 a 170 gulden per ïenand bedragen, inclusief service- *®ten en centrale verwarming. '"Sieidse woningzoekenden kunnen ingj, reeds nu als gegadigde opgeven tenj het Bureau Huisvesting, Hooi- *- Cht 79. ÏpENOEMINGEN LEIDSE RAAD ch-| lanenoemcl werden tot lid van de ien.pmissie voor de Openbare Wer- aal (vacature de heer B. de Kier) derheer A. J. Kret; tot lid van de i. jmmssie voor de Stedelijke Fa- nog^ken van Gas en Elektriciteit isjcature de heer B. de Kier) de lersjr.J. C. Elsgeest; tot lid van de issie voor de Inrichtingen legeest" c.a. (vacature de heer Elsgeest) de heer Provó Kluit; lid van de commissie voor het ibaar Slachthuis (vacature de J. Kret) de heer Provoó tot lid van de Commissie de Gemeentelijke Werkplaats sature de heer A. J. Kret) de Provó Kluit; tot lid van de missie Civiele Verdediging (va- *e de heer A. J. Kret) de heer Kluit; tot lid van de com- ie voor de uitvoering van de erordening 1960 de heer J. C. Jeest; tot lid van de Algemene d van het rechtspersoonlijkheid ttend lichaam „Gemeentelijke «voorziening Zuid-Holland" de J r J. C. Elsgeest en tot plaatsver- igend lid de heer v. d. Vliet; tot btenaar van de burgerlijke stand, iluitend belast met het voltrek- i van huwelijken mr. F. Porthei- gei en als vertegenwoordiger om na ad, lis de Gemeenteraad bezwaren opmerkingen naar voren te bren- i tegen het door het bestuur van Centraal Orgaan voor het ge- enteljjk voortgezet onderwijs toe- be" onden ontwerpdeelplan van scho- voor gemeentelijk voortgezet on- en* wjjs ten behoeve van het scho- bu! Plan 1970-1971-1972 wethouder S. 1S. mes. ele sief Leidse juwelier voor meer dan 1,1125000 benadeeld he h tegenstelling tot hetgeen giste- ■t 11 in de drie Leidse bladen werd tte meld acht de Leidse juwelier F. j Flessen zich door de in zijn zaak 1 n pleegde inbraak voor een hoger D bag dan f 25000 gedupeerd. Naar de s 1 velier vanochtend verklaarde ver- lenwoordigden de sieraden en hor- er' les, di in het afgelopen weekeinde oef zijn etalage werden geroofd, een ain drag van f 35.000. (De Leidse po- 'e, die gisteren een bedrag van 'ah 5.000 opgaf, sprak vanochtend, t f D f 30.000. red.). Naast een groot ab ntal gouden ringen (200), hangers r 0) en polshorloges (25) zijn by deze braak vijftien gouden slavenarm- bden gestolen. Volgens de heer v tssen moet de dader een „vakman' dn n geweest, omdat bij deze inbraak alarminstallatie op deskundige tize werd uitgeschakeld. De drievoudige moordenaar heeft sinds zjjn bekentenis in de zaak Coby van der Voort dus geen ge ruchtmakende mededelingen meer verstrekt. Tegenover rechercheurs die hem trachten te verhoren, zegt hy thans, dat hy niets meer te ver tellen heeft, omdat hij schoonschip heeft gemaakt. De politie twyfelt er echter ernstig aan. „We hebben het gevoel dat er nog wat zit", aldus hoofdinspec teur C. van den Dorpe. De man wil alleen nog praten over koetjes en kalfjes. Maar nog steeds is hij er niet in geslaagd een bevredi gend antwoord te geven op de vraag, hoe hy aan alle voorwerpen (voornamelijk sieraden) gekomen is die by hem of in zijn naaste om geving gevonden zijn. Door nieuwe aardschokken is van morgen vroeg paniek gezaaid in de ziekenhuizen en de eerste hulppos ten voor de honderden gewonden van Sicilië's zwaarste aardbeving in de afgelopen 60 jaar. Het is nog niet be kend of er opnieuw doden zyn geval len. De schokken dezen zich voor om 04.56 uur en 05.11 uur onze tijd. Zy deden de Mercallischaal van vyf tot tien uitslaan, hetgeen wijst op vrij sterke schokken. De afdeling Leiden van de SVB heeft voor 7 februari een bijeen komst georganiseerd waarin het pro bleem van de persconcentraties en de democratie wordt behandeld. Deze teach-in onder de naam De mokrant in de Stadsgehoorzaal Is voor iedere belangstellende toegan kelijk. De avond wordt in drie delen ge splitst, namelijk verhandelingen over het technisoh-commerciële aspect rnn de concentraties het journalis tieke aspect en het politieke aspect. Over eerstgenoemde onderwerp zal Uit het feit, dat de politie deze foto's van de Utrechtse moordenaar verspreidde, kan worden geconcludeerd dat de po litie vermoedt, dat hij nog meer op zijn kerfstok heeft. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Jolanda Margaretha. d. v. L. A. Smits en C. G. van 't Hoofd; Susanna Jo hanna, d. v. W. C. de Booij en .S J. Willemse; Pleternelletje, d. v. M. Jan sen en L. Mooten; Willem Franclscus, z. v W. Gijsman en C. M. Heljmans; Richard, z. v .F. Haneveld en G. Bon; Neeltje Maartle, d. v. J. H. den Toom en C. Hoogendoorn; Nlcolaas Jan, d. v. A. van Gelder en H. Jansen; Wilhel mus Cornells, z. v. W. C. Verhart en den Duik; Marcel, z. v. L. van Koppenhagen en W. I. van Hemert; Andreas Martinus, z v. D. Plug en B. van der Does; Dirk Re()n. z. v. R. Var- kevisser en J Hoek; Linda Helena Ma ria, d. v. C.'F. J. van Winden en E. M. van der Poel; Erwin LAszló, z. v. I. F. Németh en E. Sanders; Johan na. d. v. A. Vordlng en J. R. Koops: Willem Frederik, z. v. B. J. Lamboolj en A. E. Filippo. GETROUWD G. Ouwersloot, 74 Jr., wed. v. S. M. van Rijs; A. L. C. M. Decnop, 52 Jr., echtg., v. J. R. M de Vries; K. de Boer, 65 jr. echtg.,' v. K. de Tombe; J. Pet, 69 Jr., man; P. J. van der Zeeuw. 85 Jr., man; W. van den Berg, 80 Jr.. man. Leiden-Zuidwest gaat experimenteren De proef met plastic zakken in de Leidse vuilnisemmers heeft een nieuwe fase bereikt. Zoals bekend is enkele maanden geleden op beperkte schaal geëxpe rimenteerd met het gebruik van deze zakken, waarbij gunstige resultaten werden bereikt. Aangezien de reacties in het alge meen zeer positief waren, is nu be sloten tot een andere proef, die voor namelijk ten doel heeft ervaringen op te doen met het ophalen van de zakken en de verwerking ervan in de vuilverbrandingsinstallatie. Het gaat hierbij met name om de vraag of de reinigingsdienst bU toepassing van het nieuwe materiaal vlotter een hele stadswijk kan bedienen dan voor- Churchilliafen. Vijf Meilaan. Johan W agenaarlaanDiepenbrocklaan, Cornells Schuytlaan en Aaltje Noor- derwierlaan. De reinigingsdienst komt in dit stadsgedeelte op maandag 22 en donderdag 25 januari. Op de bewoners van dit deel van Leiden-Zuidwest wordt een beroep gedaan om aan het welslagen van deze proef mee te werken, door op ge noemde dagen in plaats van de huis vuilnisemmers de met vuilnis gevulde plastic zakken aan te bieden. De buurtbewoners krijgen de plastic zak ken met een begeleidende brief van de Leidse wethouder, mevrouw N. A. den HaanGroen, vandaag in de bus geworpen. In dit ..reinigingspakket" bevindt zich bovendien een enquête formulier. waarop de deelnemers aan deze proef hun bevindingen kunnen meedelen. krediet, al zei hij over de brochure zelf niets dan lof te hebben. Burgemeester mr. W. J. Geertsema legde uit, door welke fac toren de kredietoverschrijding is ont staan. Er was geen tijd tussentijds overleg met de raad te plegen. Bij de begrotingswijzigingen vroeg de heer D. Bloemendal (P. vxi. A.) inlichtingen over een na-uitkering uit het gemeentefonds van f 466.000 waarvan het grootste gedeelte is ge boekt bij het bedrag voor .onvoorziene' uitgaven". Wethouder S. J. van den Bergh legde uit, dat dit een admi nistratieve kwestie is. Later zal wor den bepaald op welke posten deze na-uitkering behoort te worden ge boekt. D eraad benoemde tenslotte de heer F. L. Elout tot lid van het college voor de verlening van bij stand. Wassenaarse raacl vergaderde De Wassenaarse gemeenteraad heeft gisteravond met 18 van de 19 stemmen tot directeur van gemeentewerken benoemd de heer J. G. Pot, directeur van gemeentewerken in Gorinchem. Een stem werd uitgebracht op de heer J. H. Kramer ing., de huidige adjunct-directeur van gemeentewerken in Wassenaar, die als nummer twee op de voordracht stond. Aan de benoeming ging een kort beraad achter gesloten deuren vooraf. In de commissie onderwijs werd als opvolger van mevr. E. M. A. Slot- Schouten tot lid benoemd de heer J. M. Koenen, in de vakatures in de lichamelijke opvoeding en de sport werd voorzien door benoeming van mr. dr. W. F. van Gunsteren en de heer Chr. Theil. De voorziening van de vacature in het bestuur van de Woningbouwvereniging St. Willibror- dus werd op verzoek van het be stuur van deze vereniging aangehou den. Het Comité Toetsing Onwenselijk heid Landbouwschap, dat een gehei me stemming over de wenselijkheid van het Landbouwschap wil organise ren, zal daarvoor geen lokaal van de gemeente ter beschikking krijgen. De raad ging akkoord met het stand punt van burgemeester en wethou ders dat het niet op de weg van de gemeente ligt voor dit doel een lokaal af te staan. Wel zal desge wenst een stembus aan het comité worden uitgeleend. De raad hield zich vervolgens be zig met een voorstel van wijziging van de verordening, die de samen stelling en de werkkring van de schoonheidscommissie regelt. Bur gemeester en wethouders hadden op instigatie van de commissie zelf voorgesteld het aantal leden van de schoonheidscommissie terug te brengen van 5 op 3. In voorkomende gevallen kan bij verhindering van een lid een plaats vervangend lid worden aangewezen Tevens stelden burgemeester en wethouders voor het presentiegeld van de directeur gemeentewerken, die ambtshalve adviseur is van de com missie te verhogen van f 25 tot f 40 per vergadering en van de se cretaris van de commissie van f 15 tot f 25,. Over dit punt voerde de heer G. L. Elout (WD) het woord. Hij had tegen de verhoging op zichzelf geen bezwaren maar hy vroeg zich af of het niet beter was, met het oog op eventuele precedenten, de kwestie van de presentiegelden apart te be handelen. De heer A. Lodder (Boe renpartij) stelde de vraag of ambte naren die als secretaris zyn toege voegd aan andere commissies, ook een presentiegeld ontvangen. Wel licht is het beter een vaste regeling voor de vergoeding van dit soort werkzaamheden vast te stellen. Wethouder mr. N. W. A. Brink ant woordde, dat de schoonheidscommis sie eenmaal per twee weken een zeer langdurige vergadering houdt. Ook de ambtenaren-secretarissen van andere oommissies, die veelvuldig vergaderen de huisvestingscom missie en de commissie van by stand 'genieten een presentiegeld. De raad stemde met de voorgestelde wijzigingen in. Een aanvullend krediet voor de door het gemeentebestuur uitgege ven brochure over de plannen van de Rijkswaterstaat werd goedge keurd met de stem van mr. dr. W. F. van Gunsteren (,Prot. Chr.). tegen. De protestants-christelijken fractie wilde -daardoor zyn bezwaren tot uitdrukking brengen tegen een ster ke overschrijding van het indertijd Gezamenlijke bijeenkomsten in gebedsweek De samenwerkende kerken van Oegstgeest houden in de „week der gebeden voor de eenheid der christe nen" (van 18 tot 25 januari) ver schillende gemeenschappelijke bijeen komsten. De data hiervan zyn: 20 januari (gemeentecentrum), 21 januari (St. Willibrordkerk)23 januari (Paulus- kerk), 25 januari (geref. kerk aan de Mauritslaan)De samenkomsten worden 's avonds van half acht tot tien over acht gehouden. Die op zater dag 20 januari duurt van vijf tot zes uur en omvat alleen zang voor jong en oud. Op 21, resp. 25 januari wordt na afloop van de dienst gezamenlijk koffie gedronken, resp. in het r.k.- parochiehuis en in het geref. jeugd- gebouw. het woord warden gevoerd door de adjunct-directeur van de School voor Journalistiek de heer H. Schaafsma en de directeur van de Nederlandse Dagblad Unie mr. E. G. Stijkel, over het tweede onderwerp door de hoofd redacteur van de Friese Koerier de heer L. O. ten Cate, de hoofdredac teur van de Volkskrant drs. J. J. M. van der Pluijm en de hoofdredacteur van de NRC mr. A. Stempels. Het politieke aspect zal belicht worden door de KVP-radicaal mr. 15. Jurgens en vermoedelijk door de heer H. Vonhoff van de WD of an ders een andere spreker van deze politieke richting. Bij ieder onder werp zal discussie mogelijk zijn na de inleidingen Een forum daarvoor is samengesteld uit de sprekers en de schrijvers van een boekje dat voor de kostendekking van de teach- in wordt samengesteld. Bijdragen worden geleverd door Gerda Brauti- gam, L. O. ten Cate, mr. A. Stem pels, H. J. A. Hofland, R. Ferdinan- dusse, drs. F. Kern pers, Paul Kuii- pers, drs. K. van der Zande, N Schramm, S. van Wattum, J. H. van Oostveen. J. Aarse, H. Lammers en Rob Harrewijn, allen nauw bij kran- tenbedrijf en journalistiek betrokken. Dit boekje zal reeds eind Januari verschijnen. Voorts zal werden getracht een student uit Berlijn te laten overko men om iets te vertellen over het .Springer-tribunaal Typografen eisen zeven procent (Van onze Haagse correspondent) De vakbonden sturen by de vorige week begonnen onderhandelingen over de ca.o. voor de grafische be drijfstakken aan op een verbetering van tenminste zeven procent. Naar verluidt is men aan werknemerszijde van mening, dat er daarenboven nog een werktijdverkorting mogelijk moet zijn. Er wordt in beginsel niet ge praat over een meerjarige c.ao. doch over een c.a.o. voor één jaar. Met zeer grote snelheid is vanoch tend omstreeks vier uur een perso nenauto door één van de juist neer gelaten slagbomen van de brug in de rijksweg 4 over de Rijn gereden. De tot nog toe onbekend gebleven automobilist, die uit de richting Am sterdam kwam, had tevoren zes rode knipperlichten genegeerd. De slag boom, die uit zijn bevestiging werd geslagen, verdween in het diepe wa ter. De wagen is. hoewel aanzienlijk beschadigd, doorgereden in de rich ting Den Haag. (Van onze Utrechtse correspondent) Ruim negen uur heeft de 53-jarige stoffeerder C. J. Kuilenburg uit De Bilt opgesloten gezeten in een lift van het in aanbouw zijnde gebouw voor bejaarden aan de Eisenhowerlaan in Utrecht. Een collega had de stroom uitgeschakeld waardoor de lift bleef steken. De heer Kuilenburg wilde gister middag na afloop van zijn werk om 17.30 uur met de lift naar beneden gaan. Toen hij halverwege was draai de een collega echter de stroom uit en ging weg en sloot de deur achter zich. De lift bleef steken tussen twee eta ges. Mevrouw Kuilenburg sloeg alarm, toen haar man na middernacht nog niet thuis was. Met de Biltse politie reed zij naar het flatgebouw waar die brommer van haar man nog bui ten stomd. Daar werd de Utrechtse po litie gealarmeerd. Eon van de agen ten sloeg een ruitje in en klom naar binnen. Daar hoorde hij zwak ge klop, dat afkomstig bleek van de heer Kuilenburg. De stroom werd weer Ingeschakeld en de lift daalde naar de begane grond waar de heer Kuilenburg werd opgevangen door zyn vrouw. De Biltse politie bracht het echtpaar, het was intussen over drieën geworden, snel naar hun wo ning. W edstrijden in Voorschoten om Hessing-wisselbekers Dit weekeinde werden in Voorscho ten dressuurwedstryden gehouden bij de manege Van Zeist. De inzet was de strjjd om de Hessing-w:'«5selbekers. De minder-gevorderden begonnen en vervolgens kwamen de ruiters met meer ervaring aan bod. De jury werd gevormd door de heer en mevr. Van Dien. De heer T. van Dien gaf by zijn nabeschouwing te kennen dat de ruiters met meer ervaring duidelijk betere prestaties leverden dan een jaar geleden. Het hoogtepunt van de dressuur wedstrijden was het toekennen van de jaarlijkse Hess ing-wisselbekers. De gelukkigen voor 1968 waren voor groep I (minder-gevorderden) mej. E. Stuyfzand met Polkan en voor groep II (gevorderden) mevrouw R. Havinga met Boy. De totale uitslag was: groep I: Mej. E. Stuyfzand met Polkan 107 pnt; 2. F. v. d. Haar met Regina 105 p.; In de Leidse Meelfabriek is gis terochtend een 35-jarige Katwijker, in dienst by een machinefabriek in Leiden, tijdens zyn werk uitgegleden. Hij brak zijn rechter-onderbeen. Een 13-jarig Leidenaartje is gisterochtend door een windstoot met zijn fiets in een brede sloot achter het nieuwbouwgedeelte van hetMors- kwartier gereden. Het ventje kon zichzelf op het droge helpen, zijn fiets is later door de politie opge- dregd. BASKETBAL Blitz heeft 1968 ingezet met een duidelijke revanche op Te Werve 2. Verloren de Leidenaars de eerste ont moeting met 4140, nu behaalden ze een 7047 overwinning. Invaller Nonkes speelde een goede wedstrijd. Topscorers: VanDyk 40 en Rietkerk 22. Overige uitslagen: Storks 2Blitz 3, 46—15; Argus A—Blitz A 44—36; Blitz A—Jumpers A 2045; Jumpers B—Blitz B 3025. Programma: Woensdag: Blitz A Essor A; Blitz 3—Achilles 2; vrijdag: Blitz 2—Essor 2; Blitz 1— LUSV 2; zaterdag: Bona Stars EBlitz B. Muziek en toneel in Warmond De slechte weersomstandigheden zijn vermoedelijk de oorzaak ervan geweest, dat de tweede winteruitvoe- ring van „St. Matthias", gegeven in 't Trefpunt in Warmond, maar matig bezocht was. Dit is destemeer te be treuren omdat er zowel op muziek- als toneelgebied veel te genieten was. Voor de pauze werd door de had- monie, onder bekwame leiding van de heer Alb. Mey, werken van o.a. Tschuor, Huff ine, Luigini-Mol, Wald- teufel en anderen ten gehore ge bracht. Het stuk „Rimbalzelle, Boogie Woogie" van Abel Jaroch had vooral veel succes by de jongeren. Na de pauze trad de afdeling to neel voor het voetlicht met het to neelstuk ..De Dierentuin" van Edward Albee. Stelt u zich voor: een stads park op een zomerse middag. Op een bank zit een man, Peter. Nog niet oud, behoorlijke baan, een huis in een goede buurt, een gezinnetje. En het is op deze bank, waarop hij ge woonlijk de zondagmiddag doorbrengt. Kortom een man die het mooi voor elkaar heeft. Zijn rust wordt ver stoord door een wat verlopen type: Jerry. Opgegroeid onder moeilijke omstandigheden, toch nog eindexa men gedaan, by de commandotroe pen geweest en nu zonder duidelijke bezigheden verblijvend in een woon kazerne temidden van allerlei ver- stotenen van de maatschappij. Een man, die op dood spoor staat. Deze Jerry wil een uiterste poging doen tot contact. Wanhopig als hij is, tracht hy de ander te bereiken; heen te breken door het veilige pantser dat de gevestigde Peter om zich heeft ge vlochten. Jerry vertelt Peter over zijn pogingen contact te krijgen met de hond van de hospita. Met mensen is het zo moeilijk, met dingen ook en een hond is 's mensen beste vriend niet waar? Dit verslag is een gran dioze alleenspraak met als hoogte punt de erkenning van Jerry, dat het enige resultaat, na liefde en doodslag, een toestand van elkaar dulden is tussen de hond en hem. Als dan blijkt dat zijn noodkreet afketst, dat Peter hem niet begrijpt, of liever gezegd niet wil begrijpen, dan knapt er iets af in Jerry. Het laatste s.os. is mislukt. Hij had Peter nog zo graag laten begrijpen waar het hem om ging. Maar nu rest hem nog maar één ding, één uitweg. En door een aanval op Peters veilige we reldje weet hy door te stoten en weet hij Peter zover te krijgen dat die hem helpt, zodat hij kan eindigen, ondanks alles, met de woorden „dank je Peter, ik ben tot je gekomen en jij hebt mij getroost". Dit stuk met een diepe inhoud en met verve gespeeld dankzij de rol vastheid van de spelers, had een groot succes. Zy die door de weersomstan digheden verhinderd waren deze avond bij te wonen, kunnen een en ander nog gaan zien en horen op zaterdag 20 januari. VOORSCHOTEN Gemeente vraagt oude rommel De geraeenterelnigingsdienst van Voorschoten is verrijkt met een pers kraakwagen, waardoor het aantal wa gens is gebracht op drie stuks en een reservewagen. De reinigingsauto is voorzien van de laatste vindingen. Het is een pers kraakwagen. Het voordeel is, dat deze wagen slechts éénmaal per dag ge ledigd (in Leiden) hoeft te worden. De wagen biedt thans de gelegenheid om ook in Voorschoten over te gaan tot de aanschaffing van containers. Speciaal voor de gebruikers van de reinigingsdienst met zes of meer em mers, zal dat in de toekomst voor deel opleveren. Morgenmiddag zal de nieuwe pers kraakwagen voor het publiek te be zichtigen zijn op de parkeerplaats in de Schoolstraat. Ieder kan voor deze demonstratie vuil en liefst grof vuil, zoals oude stoelen en oude fietsen, aanbieden. Het gemeentebestuur rekent op de jeugd, die wel zal zorgen dat veel oude rommel naar de nieuwe wagen zal worden gebracht. De demonstra tie begint om vier uur 's middags en duurt zo lang de voorraad oude rom mel aanwezig is. Dr. Cohen Stuart over L.S.D. Dr. Cohen Stuart, geneesheer-di recteur van het ziekenhuis Hulp Heil in Leidschendam komt op uit nodiging van de hervormde kerke- raad van Voorschoten, donderdag avond om 8 uur in het Ontmoetings centrum naast de Dorpskerk spreken over het gebruik van L.SJD. en an dere verdovende middelen. Na de uit eenzetting is gelegenheid tot discus sie. Indien de Ontmoetingsruimte te klein zou zyn, wordt eventueel ge bruik gemaakt van de kerkruimte. Standen bij de schaakvereniging De stand in de onderlinge compe titie van de schaakvereniging „Voor schoten" zyn als volgt: Groep I: 1. J. Wouters 9—8%; 2. Th. van Schalk 6—6; 3. B. Smit 8—6; 4. G. Sluiter 6—5; 5. E. Bongers 9—5; 6. P Hou- weling 64%7. R. Verstraten 7— 4%; 8. W. Dalmijn 7—4; 9. M. Se- gaar 7—3; 10. jJ. Thierry 9—2; 11. C. v. d. Kooy 6—1%; 13. C. v. d. Voorst 7—1; 14. B. Maat 8—1; 15. P. de Weys 6—%. Groep II: 1. P. v. d. Mey 8—5%; 2. W. van Boekei 10—5%; 3. G. Huljng 6-5; 4. N. Segaar 7-5; 5. G. Ha zenberg 7—4%; 6. J. Bongers 8—4%; 7 H. v. d. Hilst 6—4; 8. J. de Bruin 74; 9. B. Grobben 84; 10. J. van Os 8—3%; 11. W. Steilberg 7—3; 12. J. Korving 6—2%; 13. W. van Leeu wen 62%; 14. J. Boxman 91%; 15. W. Oudhof 4—1; 16. K. Besuyen 7—0. Groep III: 1. H. Bongers 87; 2 C Kras 7—6; 3. C. Steenlage 5—5; 4. A. Hulleman 6—3; 5. J. v. d. Saag 6—2%; 6. R. Bansch 3—2; 7. B. Hou- weling 42; 8. M. Bavelaar 51%; 9. F. den Broeder 5—1%; 10. G. ten Bruggencate 7—%; 11. F. Krop 2—8; 12. P. ten Bruggencate 4—0. Groep TV: 1. J. Hoedenmakers 7 6; 2. G. Visser 54; 3. J. Ipenburg 6—4; 4. P. Stam 7—3%; 5. H. Zweek- horst 7—3%; 6. C. Vermeulen 5—3; Knopper 6—3; 8. P. Bal 7—2; Rijling 72; 10. E. Edixhoven 71. Groep IV is de jeugdgroep. 3. J. Louwman met Black Bess 103% pnt. Groep II: 1. mevr. R. Havinga met Boy 110 p.; 2. J. van Rongen met Re gina 108 p.; 3. mevr. J. Schrandt met Sza Sza 106 p. Ook de jeugd van de manege Van Zeist toonde door middel van dres suurwedstrijden een vooruitgang. De jeugd was zeer enthousiast en reed over het algemeen netjes. De paar den en de ponies zagen er goed ver zorgd uit. Het programma bracht nog enkele moeilijkheden voort en het lichtroden werd enkele keren verkeerd gedaan. Veel ouders toon den belangstelling voor de verrich tingen van hun kinderen. Nadat in totaal 31 deelnemers hun proef hadden gereden werd de vol gende uitslag-bekend1. L. de Jong met Edwina 89 p.; 2. R. Kambier met Edwina 87% p.; 3. J. van de Bas met Edwina 86% p.; 4. B. Kra mer met Sico 84% p.; 5. M. Cordia met Edwina 84 p.; 6 .J. Frederiks met Pretmaker 83% p.; 7. F. Wag- tendonk met Gipsy 83 p.; 8. W. de Jong met Ringo 82% p.; 9. F. van Alphen met Edwina 82 p.; 10. B. Meinders met Sico 81% p.; 11. E. Tammel met Edwina 81 p.; 12. J, Mooijer met Limmerick 80% p. Familieberichten (Overgenomen uit andere bladen) Geboren: Jeroen, z. v. Van Emde Boas, Amsterdam; Annette Marcel- la, d. v. Hoegen en Van de Beek, Rotterdam; Sebastian John, z. v. Munden en Janssen, Weybridge, En geland; Michiel Isidoor, z. v. Hooft en Van Stroom, Naarden; Liesbeth Joanna, d. v. Okken en Bast, West- laren; Michael George, z, v. Boddé en Stock, Rotterdam; Dorine Lydia, d. v. Drejer en Stoffelsma, Foumban Caimeroun; Aleida Andrea, d. Cromme en Dijkhuis, Oostum. Overleden: Sophia Stenfert Kroese 83 j., Huis ter Heide; Jacqueline Fran^oise Daendels, 78 j., Den Haag; Jan de Kok, 85 J„ Utrecht: Hestrea Johanna Petronella d'Aümerie-Numans, 65 j., Apel doorn; Petrus Johannes Gerke, 79 j„ Den Haag; Wilhelmina Antonia de Knegt-Fletterma, 62 j., Amsterdam; Agatha Anna van de Stadt-Blans, 82 j., Amersfoort; Johanna Elisa beth Groene woud - Bakker65 j., Am sterdam; Wilhelmina Vinke-IJkelen- stam. 46 j., Santpoort; Hessel Her man ten Have, Groningen; Adriana Cornelia Swenne-Struick, 80 j., Den Haag; Pieter Engelbertus Adriamus Mansvelt Beek, 87 j., Rijswijk; Tob- sy J. C. Stokla-Klaassen, Wasse naar; Adrianus Johannes Lamber- tus Tittel, 82 j„ Den Haag. Leger sticht eigen postorderbedri j f (Van onze Haagse correspondent) Het leger gaat op korte termijn ©en centraal postorderbedri)f stich ten, waar beroepsmilitairen van alle rangen en de reserve-officieren, die zelf voor de aanvulling van him per soonlijke standaarduitrusting moeten zorgen, schriftelijk hun bestellingen kunnen indienen. Het bedrijf zal worden onderge bracht bij de gemengde intendance depotcompagnie in Amsterdam. Zo dra het functioneert zullen de dertien verspreide verkooppunten, die er nu zijn, de zogenaamde .shops" worden opgeheven. Kleine artikelen, zoals knopen en onderscheidingstekenen blijven te koop bij de onderdeelsfoe rier. Voor het passen en ruilen van maatartikelen als schoenen en hand schoenen blijft er een kleine voor raad bij een aantal verzorgingsdeta chementen. Daar gepaste schoenen moeten dan in Amsterdam worden besteld. KO1 TEKIJA.M. 16 Jan. Veemarkt, aanvoer totaal 2488, weekaanvoer 4060, slachtrunderen 125, gebrulksvee 47, vette kalveren 148, graskalveren 128* nuchtere kalveren 1444. paarden 8.' schapen en lammeren 141. bokken en gelten 19. Prijzen slachtrunderen extra kwal. 450-485, le kwal. 405-440, 2e kwal. 355-380. 3e kwal, 335-345. vette kalveren 380-400. 360-370. 325-345. stieren (alle kwal.) 415-465. worst- koelen 315-335, kalf- en melkkoeien 1100-1575, vare koelen 750-925. vaarzen 725-925, pinken 525-675. gras kalveren 325-500, nuchtere kalveren 150-160, mestkalveren 100-190. schapen 90-150, lammeren 100-160. Marktover- zlcht slachtrunderen aanvoer Iets min der handel kalm. prijzen als gisteren, kalf-en melkkoeien korter, tamelijk, goed prysh.. vare koeien matig, rede lijk. ruim prysh.. vaarzen en pinken kort, kalm. Iets stijver, graskalvercn als vorige week. levendiger, even hoger, vette kalveren ruimer, stroef, lager, nuchtere kalveren Iets korter, kalm. gedrukt, schapen en lammeren kleiner, kalm, als vorige week.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 9