Parijse mode 1968 tussen vamp en dandy :n DINSDAG 16 JANUARI 1963 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA T z\ l t '(Van onze moderedactricef Hoewel het nog hartje winter s, zullen de Parijse modekonin gen deze week al onthullen wat u ze zomer gaat dragen. Men rekent er op dat de rokken ieder geval zo'n vier centimeter ie knie blijven en wat de ;est betreft, als de couturiers in ie Franse hoofdstad trouw blij den aan hun boutique-collecties, lan zult u spoedig uw keus tussen fee „vamp- en de dandy-mode" Inoeten maken. Twee silhouetten geïnspireerd op (e verrukkelijk romantische dagen fan 1930. Er komen weer massa's frou-frou-blouses, spencers, jurkjes met pofmouwen en plooirokken, maar evenveel coltruien en vesten met V-sluiting. Er zal keus in over vloed zijn vooral uit broekrokken, die Courreges al voor deze winter lan ceerde. Ze zullen, zo verwacht men, de bestsellers van deze zomer wor den. Maar ook overhemdjurkjes staan hoog genoteerd evenals tuniekcrea ties. In vamp-styl een tikkeltje on deugend van doorzichtig mousseline of a la dandy va/n wit flannel, rein, rechtvaardig en onkreukbaar. Maak uw keus en u mag gerust in de gar derobe van uw echtgenoot grasdui nen, want in Parijs zijn sportjasjes voor een vrouw „en vogue". De foto's tonen enkele modellen waarmee de dames dit voorjaar en ook in de komende zomer furore kunnen maken. Foto 1. En dit wordt het danof u het mooi vindt of niet de Parijse coutu riers hebben ons nu al laten weten dat een „dandy-pak" met broek-rok en al de dracht voor zomer '68 zal worden. Dit ensemble bestaande uit een witte blazer, een zwarte broek-rok en een wit-zwart vest maakte ontwerper Fouks van wollen gabardine. Opvallend facet: nu ook een pochette voor mevrouw. Foto 2. Ondanks alle sombere voorspel lingen heeft de mini-mode nog niet afgedaan. Dit marine-blauwe tuniek jurkje van het huis Patou is er het bewüs van. Garnering: een brede rode doorregen ceintuur. Opvallend detail: de voor deze zomer onont beerlijke witte kniekousen. Foto 3. Voor dromerige vrouwen die af en toe zo terug kunnen verlangen naar de romantiek van de jaren dertig. Van de Franse confectionair Chloe een compromis tussen de elegantie van die dagen en de op-art-mode die nog maar net achter ons ligt. Opvallend detail: bruin-witte sjaals (belangrijker dan ooit) als ceintuur en hoed-garnering. En niet te verge ten de vierkante knopen. Foto 4. Van Yves Saint-Laurent een vondst in Safari-stijl, het werd een kaki- kleurig ensemble van wollen whip cord. Opvallend detail: de zeer brede tailleband met padvinderceintuur. Foto 5. Populairder dan ooit de grote wol len Shetland ruiten. Pierre Gardin gebruikte een rood-wit-blauwe voor dit fleurige vrijwel schoudertoos voorjaarsurkje. Om te ntoerende vlinderkraag. Foto 8. Een mouwloze mantel misschien wel de meest excentrieke vondst van dit jaar. Boutique-ontwerper Georges Rech combineerde deze marine-blau we wollen creatie met een wit blauw geruit Bermuda-short pak. Foto 7. Neem die van uw man. het kan. Wat Parijs betreft: sportjasjes mag mevrouw nu ook aan.... Foto 8. Van Yves Saint Laurent een vlotte variatie op zijn kostschooljurkjes. Dit muis-grijze blousson-ensemble van wollen flannel afgebiesd met écru- kleurige gabardine heeft een opval lend detail: de half ingestlkt» Kleurenliitparade i Grijx a Marineblauw -fo Chocoladebruin I Gebroken wit 1 -5^ Royal blue I Wié I I£ IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIttllllHlllllllllilllllllllllllllllliHIMIMIIUIKI

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 7