SICILIË Blaiberg mag lopen weer Felle protesten rk ambtenaren Naar werkweek van twee dag en agendF Barnard op reis Surveyor houdt siesta Ook schoenen in 1930-stijl Kerken in Indonesië groeien MET EEN ENKEL WOORD LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG 16 JANUARI Philip Blaiberg, die twee weken geleden in Kaapstad een harttrans plantatie onderging, mag nu enige stappen lopen. Hij is naar en van de stoel gelopen waar hij de maal tijden nuttigde. Op een persconferen tie vertelde dr. Christian Barnard De middagtemperatuur op de maan van ongeveer 120 graden celsius heeft aan de werkzaamheden van de Sur veyor VII, die met een klein schep je bodemmonsters opgroef en analy seerde, ttfdelijk een eind gemaakt, deelden de technici van het Jet Pro pulsion Laboratorium mee. De maan-dag, die twee weken duurt heeft op de plaats van de Surveyor vandaag om 15.00 uur Ned. tijd haar hoogtepunt bereikt. Als de instrumenten voldoende af gekoeld zijn zullen zij hopenlijk hun werk morgen weer hervatten en dan doorgaan tot de maannacht, die op 23 januari intreedt. Het drie-potige ruimteschip, dat op 9 januari ln de buurt van de krater Tycho landde, heeft al meer dan 9.000 foto's van een woest maanland schap naar de aarde geseind. De televisiecamera van het ruimte schip doet het nog steeds, maar wordt vanaf de aarde zo nu en dan uitgeschakeld om oververhitting te voorkomen. Vervolg van pagina 1 SLECHT WEER In midden- en noord-G rieken- 1 a n d heeft de koude zeker twin tig slachtoffers geëist. De tempe ratuur is gisteren in Griekenland sterk gestegen, zodat rekening moet worden gehouden met over- stromingsgevaa r Langs de Middellandse Zee bestook ten gisteren enorme golven de ha vens, een onbekend aantal vissers schepen werd vernield. In de Syrische havenstad Latakia werd voor miljoenen guldens scha de aangericht. De vliegvelden van Damascus en Amman zijn gisteren wegens de enorme sneeuwval ge sloten. Jeruzalem en Amman zijn geïsoleerd. De tenten van de Ara bische vluchtelingen in het dal van de Jordaan werden door de storm wind vernield. Voor de vluchtelin gen wordt het ergste gevreesd. In Libanon zijn vijfhonderd mensen dakloos geworden doordat de storm hun huizen vernielde. Voor het eerst sinds mensenheugenis is in de Negeb-woestijn sneeuw ge vallen. In Libië sneeuwde het ook. Tydens bosbranden in Perzië die aangewakkerd werden door de he vige wind zijn gisteren twee kinde ren om het leven gekomen. Hon derd personen werden gewond. Zeven hindoe-pelgrims die op het Indiase eiland Sagam in de mond van de Ganges aan de reli gieuze badceremonie deelnamen zijn door de kou overleden. de Ven nigde Staten iel gisteren sneeuw, hagel en on- dergekoelde regen. Bij een storm die tijdens het weekeinde woedde, zijn tenminste 55 personen om het leven gekomen. De kou is zelfs tot Florida doorgedrongen. In dat de volgende stap voor de gepen sioneerde tandarts op weg naar de geleidelijke terugkeer naar normale activiteit zal zijn, te lopen in de ge steriliseerde afdeling. Hij zal deze echter pas mogen verlaten als hij zover herstelt dat hij naar huis kan terug keren. Blaiberg is vrijwel ge heel hersteld van de keelontsteking en zijn toestand gaat gestaag voor uit. Barnard zei dat hij 24 januari naar Baden Baden, Londen, Parijs, Zürich en mogelijk Rome zal ver trekken. Hij verwacht 3 februari in Kaap stad terug te komen en waarschijn lijk zal kort daarna Blaiberg uit het ziekenhuis ontslagen worden. De toestand van de Amerikaan Mike Kasperak, die zondag een gal blaas operatie heeft ondergaan, 9 dagen na de op hem toegepaste harttrans plantatie, blijft kritiek. De toestand van de lever van de patiënt blijft de artsen zorgen ba ren. Bij de operatie van zondag is gebleken dat zij is aangetast. Maar de chirurg dr. Shumway en zijn ploeg hopen dat dit proces nu tot staan is gebracht. Het nieuwe hart van Kasperak blijft regelmatig slaan en van afstoting is nog niets te be speuren. Kasperak bevindt zich overigens sinds zaterdag en ondanks een trans fusie van 5 liter bloed in een halve coma-toestand. - m su In Charlottsville (V.S.) hebben niet moeilijk in het hoofd van de twee studenten van de universi- sneeuwman een caricatuur van de teit van Virginia een enorme gelaatstrekken van president sneeuwpop vervaardigd. Het was I Johnson te herkennen. Vervolg van pagina 1 Tragisch is de toestand vooral in Gibellina, ook al is het aantal doden daar vrij laag, ongeveer veertig. Een autokolonne van 't leger en van het Rode Kruis vertrok uit Agrigento en heeft het plaatsje kunnen bereiken. Er z\jn haast geen huizen meer te be kennen. In het bergmassief, waarop hel stadje gebouwd is, zijn enorme scheuren ontstaan, waaruit een zware zwaveldamp opstijgt, die men op ki lometers afstand ruikt. Zoals bekend is Sicilië de grootste vindplaats van zwavel in geheel Europa en Juist in dit gebied zijn tal van zwavelmijnen. De spoorwegen zijn volledig ontzet en het treinverkeer tussen de meeste plaatsen is onderbroken. De buiten hun huizen bivakkerende mensen lij den kou. Het is naar Siciliaanse be grippen namelijk buitengewoon koud, 's nachts in ieder geval onder nul. Eén van de mensen die de aardbe ving meemaakte verklaarde: „Het is een ontzettende gewaarwording. Je voelt je plotseling alsof je zeeziek1 bent. Het bed sohynt in een lege ruimte te zweven, de muren en het plafond komen tot leven en bewegen om je heen. Het eerste ogenblik ben Je als verlamd. Dan word je je bewust van het grote gevaar, dat de muren kunnen instorten en op dat moment word je door de paniek aangegrepen en denk je alleen aan vluchten. Maar honderdduizenden anderen hebben op datzelfde moment diezelfde ge dachte. zodat er een angstwekkende verwarring ontstaat, waarbij helaas vaak de slechtste eigenschappen van de mens naar voren komen. De zucht tot zelfbehoud doet ons maar al te vaak vergeten hoe kostbaar het leven ook van anderen is"! Het geofysisch instituut van Rome wijst er op dat de zone die door de aardbeving werd getroffen in het ver- Alle geestelijken in Lens staken tegen mij nsluiting Alle geestelijken rooms-katho- lieke, protestantse en Joodse in de Noordfranse mijnstad Lens hebben gisteren gestaakt als protest tegen het besluit van de regering tot slui ting van mijnen, waardoor in de ko mende zeven jaar 30.000 personen in dit gebied zonder wérk komen. De mis werd gisterochtend wel op gedragen zoals gewoonlijk en spoed eisende diensten als het verlenen van de laatste sacramenten vonden ge woon voortgang, maar begrafenis diensten en huwelijken moesten tot de avond wachten. Kerkgangers beschouwen het aandeel van de geestelijkheid in de actie met gemengde gevoelens. Een jonge r.-k. huisvrouw zei: „We heb ben de laatste weken het gevoel dat de preken door vakbondsmensen zijn ingegeven. Wij vinden dat niet zoals het behoort. Dit is geen zaak voor geestelijken". De vakbonden in Lens hebben tot algemene staking tegen het rege ringsplan opgeroepen. Ambtenaren, winkeliers, onderwijzers en zelfs brandweerlieden nemen er aan deel. Zij reden zonder erzekering Circa 35.000 Belgen hebben de af gelopen paar dagen, w.o. een „ijzel- weekeinde", rondgereden zonder ge dekt te zijn voor schade toegebracht aan derden. Eerst gisteren is nl. bekend gewor den. dat hun verzekeringsmaat schappij, Belfort, op 11 januari fail liet werd verklaard. Een der direc- leden nooit door aardbevingen is ge- I teuren van de maatschappij zou in teisterd en dat dit gebied niet als Monaco aangehouden zijn. een seismische zone wordt beschouwd. j Sicilië is overigens eerder in de ge schiedenis al het toneel geweest van een nog rampzaliger aardbeving. In december 1908 kwamen op het eiland ongeveer 85.000 mensen om tpen de stad Messina bij een aardbeving met de grond gelijk werd gemaakt. OVERWINNING J EMENITISCHE REPUBLIKEINEN Jemendtische republikeinse strijd krachten hebben in het oosten van het land 300 leden van de royalisti sche troepen gedood en 45 gevangen genomen, zo meldt het Egyptische persbureau voor het Midden-Oosten uit Sanaa, de hoofdstad van Jemen. Het persbureau had van de direc teur der militaire academie, kapi tein Al-Gabry, vernomen dat ook een aantal dorpen verwoest was, om dat zij de royalisten hadden ge steund. Bei aardencentrum „Rijn en Vliet". Voorlichtingsbijeenkomst „Goed wo nen". 8 uur nam. StadsgehoorzaalAbonnementscon cert Residentieorkest o.l.v. Hiroyukl Iwakl m.m.v. Victor Tretlakov (vlóol). Stadhuis (wachtkamer trouwzaal): Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. 7- i O-cursus kunst- Nam Bac gevallen Nam Bac, de royalistische enclave in Laos, is na een langdurig beleg door de communistische Pathet Lao gevallen, zo is gisteren van betrouw bare militaire zijde in Vientiane ver nomen. Ongeveer 2000 man royalis tische troepen worden vermist. Nam Bac ligt ongeveer 130 kilometer ten noorden van de royalistische hoofd stad Vientiane. De val van Nam Bac is het gevolg van het ingrijpen van vliegtuigen van de Noordvietnamese luchtmacht. De Laotiaanse minister van Financiën zei later, dat vier Noordvietnamese vliegtuigen royalis tische troepen ten oosten van Nam Bac hadden gebombardeerd. Twee van de toestellen waren neergescho ten. Hij toonde foto's van de vlieg tuigen en enkele stoffelijke over schotten. De ongekende snelle uitbreiding van het christendom in Indonesië sinds de politieke omwenteling blijft onverminderd doorgaan, zo meldt het Gereformeerde Zendingscentrum in Baarn, dat daarover onder andere berichten ontving van plattelands gemeenten op Java, Zuid-Sumatra en het eiland Soemba. In de streek rondom Purworedo nam het aantal christenen in het tweede halfjaar van 1967 met tien procent toe. Soemba meldt een toe neming van drieduizend nieuwe le den in 1967. Dit betekent een groei van tien procent. Er zijn thans 33.000 christenen. Nog geen vier jaar geleden waren het er 20.000. Overal moet men nieuwe kerken bouwen. In het gebied van Lampung (zuidelijk Sumatra) bestaan thans 17 christelijke gemeenten en rond honderd kringen, die zich voorberei den op de stichting van een gemeen te. Hoewel de Indonesische regering de moslims heeft opgeroepen tot ma tiging en kalmte, komen uit verschil lende plaatsen toch nog meldingen van conflicten. Uit de gemeente Sla- wi kwam het bericht, dat christenen hun doden voortaan buiten de dorps begraafplaats moeten begraven. On langs werden in deze kleine gemeen te 14 volwassenen en 12 kinderen gedoopt. De kerk in Slawi, die nog maar twee jaar geleden werd ge bouwd. is nu al weer veel te klein. Italië keert nog steeds niet naar de naaldhak terug. Integen deel. De hakken zijn voor deze zo mer nog iets lager en breder dan d;e van het afgelopen seizoen. Schoenontwerpers wisten dat nog te accentueren door het schoeisel van een hak in een contrasterende kleur te voorzien. De neuzen zullen deze zomer vierkant zijn en wat de sandalen betreft: de bandjes komen iets hoger over de wreef heen. Favo riete kleuren zijn marineblauw en grijs. Het meest gebruikte mate riaal: lakleer. (Van onze Utrechtse correspondent) De Katholieke Bond van Over heidspersoneel (43.000 leden) heeft op de gisteren gehouden buitenge wone bondsvergadering scherp stel ling genomen tegen de regerings maatregelen ter bezuiniging op de ambtenaren-salarissen. De desbe treffende motie werd met applaus aangenomen. De KABO doet daarin ook een beroep op de Tweede Ka mer, de uitvoering van de regerings beslissingen te beletten. Voorzitter A. C. M. Weijters. zelf lid van de KVP-fractie in de Tweede Kamer, zei in zijn rede ondermeer: „Wij kunnen dat beleid niet anders kwalificeren dan ver onder de maat, onwaardig en onrechtvaardig." De KABO-voorzitter had, zo zei hij, in zijn ervaring van i» jaar nimmer zo'n slecht- overleg met de regering meegemaakt. De situatie, die daar door is ontstaan typeerde hij als „dreigend onrecht." Ook de rege- nlngsbeslissing om silechts 2% voor lopige salarisverhoging te geven, CPN kiest Hoekstra tot voorzitter riep in de bondsvergadering zeer veel weerstand op. Minister Beer- nink was daarbij de gebeten hond. Rapenburg 61 geschiedenis. 8 uur nam. Den Burcht (Jacobazaal) :K en O- fllmprogramma van Engelse documen taires. 8 uur nam. zyislngel 2. Volle Evangelie-zending. Evangellefilm „Wonder ln Singapore". 8 uur nam. WOENSDAG Academie: K en O-orlëntatiecursus over het huidige Indonesië. 8 uur na middag. Stadsgehoorzaal (kleine zaal): Bij eenkomst C. H. Unie en Anti- Rev. Party. 8 uur nam. Ryksherbarium (Schelpenkade 6) Kon. Ned. Mij voor Tuinbouw en Plantkunde, Spr, dhr. W. J, M. Jans sen over „Een jaar rond ln het Arbo retum" 7.45 uur nam. DONDERDAG Ten l uwmunijDu c gouaches Jaap Nanninga. 4.30 uur nam. Kantine P.C. en L. 3e Binnenvestgr. Jaarvergadering „De Philatelist". 7.30 Schouwburg: K en O. Optreden van Wlm Sonneveld en Ina van Faas- sen. 8 uur nam. St. Antonluskerk en Hooglandse Kerk: Week van gebed. 7.30 uur nam. StadsgehoorzaalOntspanningsavond Ned. Chr. Radiover. 8 uur nam. Rest. v. d. Heijden: Ver. voor Pe dagogiek. Spr. drs. W. F. Heinemeyer over verstedeiyking en Jeugd. 8 uur Oude Vest 13: Evangelisatie Chris- tengem. „Ecclesia". 8 uur nam. Louise de Collgny- scholengemeen schap (Kagerstraat 7): Beroepenvoor- llchtlngsbijeenkomst 2 uur nam. Schouwburg: K en O. Optreden van Wlm Sonneveld en Ine van Faas- sen. 8 uur nam. Ryksmuseum voor Volkenkunde: Spr. dhr. Th. J. C. Brasser over „Nomaden van het Noorden". 8 uur nam. Logegebouw (Steenschuur) N.C.V.B. afd. Centrum Spr. mej. H. v. d. Mey over „Het werk van de Jeugdconsu- lenten ln het Arbeidsbureau" 8 uur na middag. ZATERDAG Schouwburg: K en O. Opi: van Wlm Sonneveld en Ina van sen. 8 uur nam. Ons Centrum (Hooigracht 84): inningsbijeenkomst Hum. Vet Spr. dr. J. Cohen. 10.15 uur voo: Rijnlands Lyceum (M. H. Tt laan): Gem. voor oorspronkelijk tendom. Spr. N. v. d. Brugge. 7.3! Steenschuur 6Kerk van Christus van de heiligen der laats gen. Spr. dhr. Diender. 10.3< MAANDAG Stadsgehoorzaal: LKK „Voor Nederlands Kamerkoor o.l.v. Fe Nobel. 8 uur nam. r Sicilië. 8 uur nam. BIOSCOPEN Rex: jr. I Zondag 2.30. 4.45, 7 l 9.15 uur. rTeJ de vrijbuiter", 18 jr. Dagelijks en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 uur. Nachtvoorstelllngen op vrijdil zaterdag 11.30 uur „Eva". 18 Jr. Trianon: „Casino Royale", 1( Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Z 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Sartana, de schrlb Texas", 14 Jr. Dagelijks 2.30, 7 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9 Lldo: „Coplan schiet met s 18 jr. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur.' Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uufl u Studio: „Hartenkoning", 14 J»M felljks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondai '8 .45, 7 en 9.15 uur. ^,n TENTOONSTELLINGEN Galerie v. d. Vlist (Botermarkt Tentoonstelling plastieken, schllr en tekeningen Frits van Eedei opend dagelijks 9 uur voorn nam en vrijdagavond 8-10 uv februari). Lakenhal: Tentoonstelling best verzorgde boeken van het 1966". Werkd. 10 uur voorm. nam.: zond. 1-4 uur nam. (tot bruarl). Lakenhal: Foto-tentoonstelli: Noordhoek. Werd. 10 uur voorm-" nam.; zondag 1-4 uur nam. (f Januari). De Lakenhal: Dag. 10—4 uur:|e 1 1-4 uur en, Rijksmuseum van Oudhedemij penburg 28)Werkd. 10 uur votLp o uur nam.; zond 1-5 uur nam. tin( Legermuseum (Pestbulslaan) uitzondering van zaterdag van 10 (zondag 1-5 uur). I Ryksmuseum voor Volkenk] (Steenstraat 1): dag. 10—5 u.; dags 1 5 uur nam. BINNENLAND Woningbouw in 1967 In het jaar 1976 kwamen, volgens voorlopige ge gevens van het Centraal Bureau voor de Statistiek, 127.500 nieuwe wonin gen gereed. Dit is 5.800 woningen meer dan in 1966, toen 121.699 wo ningen gereed kwamen. Het jaargemiddelde van de periode 1961 t/m 1965 bedraagt 91.318 gereed gekomen woningen. Dagelnag dood in huis De 69-ja- rige O. H. H. de Haer is dood in zijn woning aan de Zaanstraat in Arn hem aangetroffen. Hij moet daar ver scheidene dagen levenloos hebben ge legen. Een arts constateerde een na tuurlijke dood. Een nicht van de over ledene maakte zich al enige dagen ongerust over haar oom. Zij had ver scheidene keren aangebeld, maar had geen gehoor gekregen. Zij waar schuwde daarop de politie, die zich toegang verschafte tot de woning. Reisfonds „Verre Oosten" De De heer H. Hoekstra is gisteren oorlogsgravenstichting is gisteren be door het partijbestuur gekozen tot voorzitter van de Communistische Partij Nederland. Het dagelijks bestuur bestaat uit de heren Hoekstra, voorzitter vam het partijbestuur., Walraven, organisa- tie-seoretaris., J. van Esch admini stratief secretaris, M. Bakker voor zitter van de Tweede Kamerfractie., J. Wolff, hoofdredacteur van De Waarheid., K. IJmkes verantwoorde lijk voor het landelijk gemeente raadswerk., A. van Turnhout, plv. hoofd - redacteur van De Waarheid. VOORSPELLING VAN JURIST „Wil de structurele werkloosheid op zeer grote schaal uiteindelijk'wor den vermeden, dan bestaat daartoe slechts één werkelijk effectief mid del: een drastisch voortgezette ver mindering van de arbeidstijd". Tot deze uitspraak komt prof. dr Fred L. Polak in zijn bijdrage „Een gis over de toekomst van het vrije be roep" in het jubileumnummer van het Advocatenblad dat de Neder landse Orde van Advocaten ond de titel „De balie in perspectief" ter gelegenheid van het 50-jarige staan van het blad heeft, laten ver schijnen. .Men behoeft zioh niet te zelfs twee-daagse werkweek. Daar nevens zullen veel full-time jobs worden vervangen door part-time jobs. Tenslotte zal de snelle en ster ke wisseling van emplooy per indivi duele werkzoekende naar te ver wachten valt in het algemeen eer der het karakter gaan dragen van regel dan van uitzondering". Prof. Polak spreekt als verwach ting uit, dat niet het beroep, masr de vrije tijdsbesteding uiteindelijk centraal zal komen te staan in het menselijk leven. Prof. Polak verwacht dat het le ven van de toekomstige mens onge veer in drie gelijke delen zal uiteen vallen „De eerste 25 jaar dient voor de scholing, de laatste 25 laar is gf- heel of grotendeels vrij. Slechts de middelste 25 jaar zal zijn bestemd gonnen met een actie om het fonds „Verre Oosten" uit te bouwen. Zy doet dit om financiële bijstand te kunnen verlenen aan familieleden van oorlogsslachtoffers in Indonesië, Thailand en Birma overleden en be graven, die in groepsverband de gra ven van hun dierbaren willen bezoe ken. Veertien daklozen door brand In Winschoten zijn veertien personen dakloos geworden door een felle brand, die gisteravond een dubbel woonhuis volledig verwoestte. Om streeks half één ontstond door nog onbekende oorzaak brand in de woon kamer van de familie Steinfelder, een echtpaar met zes kinderen. Door de stormachtige wind greep het vuur zo snel om zich heen, dat de met drie ploegen uitgerukte brandweer van Winschoten compleet machteloos stond1. Ze kon niet voorkomen dat ook het door de uit zes personen bestaan- de familie Santifort bewoonde gedeel- I te volledig ten prooi viel aan de vlammen. Kluis gestolen Uit een groothan del aan de Dirk Hoogenraadstraat in Scheveningen is een ingemetseld kluisje weggehakt door inbrekers. Het bevatte een bedrag van tien mille aan Nederlands en buitenlands geld. BUITENLAND Studentenrel De politie van To. kio heeft gisteren een aantal demon strerende studenten in het centrum van Tokio uiteengeslagen: 131 beto gers werden gearresteerd. De demon stratie was gericht tegen het aange kondigde bezoek van het Amerikaan se. door kernenergie aangedreven, vliegtuigmoederschip Enterprise. Geen bezuiniging Het plan voor een tunnel onder het Kanaal komt niet voor op het bezuinigingspro gram van de Britse regering. Dit is door het Britse ministerie van Ver keer meegedeeld naar aanleiding van andersluidende geruchten. Een woord voerder van het ministerie wees erop, dat het grootste deel van het beno digde kapitaal uit de particuliere sec tor komt. Verlies voor Jonhson Winthrop Knowlton (37 jaar», onderminister voor internationale zaken en een van president Johnsons belangrijkste des kundigen op betalingsgebied, treedt om gezondheidsredenen af. Onlangs hebben twee andere vooraanstaande economen de regeringsdienst verla ten, nameiyk Ackley, voorzitter van economische adviesraad en Schultze, directeur van het begro tingsbureau. Soldaten naar Cuba De Sowjet- russische onderminister van Buiten landse Zaken Soldatow is gisteren be noemd als ambassadeur in Cuba. Voordat hij in januari 1966 naar Mos kou terugkeerde is hy ambassadeur in Engeland geweest. Egyptische komplotteurs Giste ren begon in Cairo een proces tegen 55 Egyptische officieren die ervan worden beschuldigd te hebben tracht de regering omver te werpen en het bevel over de strijdkrachten over te nemen. De komplotteurs zou den zich hebben ingespannen om veldmaarschalk Abdoel Hakim Amer die na de oorlog met Israël was af gezet als plaatsvervangend opperbe velhebber der strijdkrachten, in zyn functie te herstellen. Amer werd in september onder huisarrest ge- plaats. Op 15 september pleegde hy zelfmoord. Antisemiet Het Westduitse fede rale hof heeft gisteren een vonnis van acht maanden bevestigd tegen een 33-jarige slotenmaker die schuldig bevonden was aan openbare ophitsing door het woord „Jood" te plakken op verkiezingsaanplakbiljetten voor de Hamburgse burgemeester Weichman bij de laatste stedelyke verkiezingen in begin 1966. Hy veranderde de tekst „Hamburg kiest zijn burgemeester prof. dr. Weichmann" in „Hamburg kiest zyn Jood Weichmann". Afpersers gearresteerd De Bel gische speciale recherche heeft in Brussel een einde gemaakt aan een „racket", waarbij barhouders en nachtclubeigenaars geld werd afge perst in ruil voor „bescherming". Dit was het eerste geval van deze aard in de praktijken van de Brusselse on derwereld. Er zijn vier arrestaties verricht: een 40-jarige barhouder, die de centrale figuur van de zaak zou zyn, een Marseillaan, een Noordafri- kaanse Fransman en een Belgische hui Ryksmuseum, voor Volkenkuni positie Japanse volkskunst, lr voorm.-5 uur nam. (Zondags lBn uur nam.) t.e.m. 12 maart. die Rijksmuseum voor Volkenhge Tentoonstelling Collectie Lechne Japanse Kunst Werkd. 10 uur tot 5 uur nam.; zondags 15 uui Ryksmuseum voor de geschl der natuurwetenschappenDag uur. zond. 1-4 uur 1 Wassenaar (Kunstzaal Heuff): tieken Marian Goblus en teken litho's en etsen van SJoerd Han i Maandag t/m zaterdag 10 uur v|m - 5 uur nam.; bovendien dinsdag 8-10 uur (t/m 31 Januari). P' |W£ AVOND- EN NACHTDIENST L, APOTHEKEN d< Geopend voor spoedeisende fele len: Doeza Apotheek, Doezastra(|1i+ tel. 21313. Le Apotheek R. van Breest Small*ee te Leiderdorp en de Oegstgeestsc theek zyn ae gehele week geopfk) WEEKEINDEDIENST PERbep HUISARTSEN. Tot zaterdagochtend 10 uur[' plege men de eigen huisarts, tot zondagnacht 24 uur telefoon 22222. HAAG Sfe DINSDAG 16 JANUARI Kon. Schouwburg. 20.15 uur: groep Ensemble: „Het paard koning. Diligentia, 20.15 uur: Ellen lavry, fluit en Jaap Spigt, klave Kon. Schouwburg, 20.15 uur: groep Theater: „Drlekonlngei Kurzaal, 20.15 uur Orkest. Poppentheater Frank Kooman uur: „Reintje de Vos op de -~J DAGELIJKS nacht" (Maandag gesloten). WEERRAPPORTEN— (Van hedenmorgen 7 uur Y penburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Zuid-Limburg Helsinki Stockholm Kopenhagen Aberdeen Londen Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Genéve Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene zwaar bew. 9 half bew. 8 regen 9 regen 9 half bew. 9 mist 10 zwaar bew. 11 geh. bew. 11 regen 11 onbewolkt -15 -i een afnemend gedeelte van verwonderen indien de eindresul- I tijd in wisselende dienstverbanden hoofdzakelijk voor tante zou uitkomen bij een drie- of te werken. I schuilkelders. nachtclubdanseres. De .bijzonder Schuilkelders Israël zal de ko- opsporingsbrigade" was reeds gerui- nende twee jaar 87 mP.jo< -ruiden me tijd op de hoogte van deze prak- Rome uitgeven voor de rvic'e -f^nsie tijken, doch kon weinig doen bij ge- Barcelona de bouw van hrek aan klachten van de slachtof i Madrid I Mallorca 1 Lissabon -1 motsneeuw -2 half bew. 5 motregen 11 regen 11 regen 9 zwaar bew. 12 mist 10 mist 0 half bew. 15 half bew. 10 geh. bew. 12 zwaar bew. 9 llchtb ew. 9 mist 9 mist 0 licht bew. 10 half bew. 15 half bew. 4 onbew. 10 onbewolkt 14 onbewolkt 18 onbewolkt 15 mist 15 mist 16

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 2