Ambtenaren protesteren Brits plan tot vorming een parallel-EEG van t SCHIJFJES Onthulling van Lord Chalfont DYANEMET STERKERE MOTOR 26 pk eidóe C^^cfenda^ Jongen redt kind uit wak MET EEN ENKEL WOORD n LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 13 JANUARI: De „culturele revolutie" in China heeft geleid tot voedselschaarste, economische ontwrichting, ern stige schade aan industrie en vervoer en een lagere levensstandaard voor de bevolking, zo schreef onlangs „Troed", het blad van de Sowjetrussische vak beweging. Ook als men er rekening mee houdt, dat deze bron niet hele maal objectief kan zijn, mag men aannemen, dat dit oordeel in hoofd zaak met de feiten overeenstemt. Des ondanks is Mao Tse-toeng erin ge- j slaagd tien van de 29 provincies en administratieve gebieden daadwer kelijk onder zyn beheer te brengen. En volgens Richard Harris van de Londense „Times" zijn er nog zes provincies, die binnenkort hetzelf de lot zullen ondergaan, zodat er dan nog slechts 13 overblijven, die een zekere mate van onafhankelijkheid ten opzichte van de door Peking ge dicteerde koers hebben kunnen bewa ren. Men vindt ze hoofdzakelijk in het midden (Hoepei en Honan) en ui terste zuiden (Joennan, Kwangsl en Kwantoeng)Daar is aan de macht van de party comité's nog geen einde gemaakt door zoals elders geschied is dev orming van revolutionaire commissies onder de beschutting van de militairen. Vraagt men zich af hoe het mogeiyk is, dat een dergeiyke omwenteling in betrekkeiyk korte tUd reeds zoveel resultaat heeft kunnen boeken, dan is het antwoord niet moeilijk. Ook hier wordt de beruchte .salami-tactiek" toegepast. Schyfje na schyfje wordt een provincie inge- lyfd, d.wz. dat district na district wordt „uitgekamd" op afvalligen. En zo kruipt het mao isme steeds verder. Er is dus geen sprake van verovering van gehele provincies, maar van het inpalmen van kleine administratieve eenheden, die stuk voor stuk voor een overmacht worden geplaatst. En de aanhangers van Mao grypen hun kansen waar die zich het eerst voor doen. Zo kan de topleiding in hun handen zyn terwyl dit met de lagere regionen van het bestuursapparaat nog niet het geval is. Ook het omge keerde doet zich voor: lagere ambte naren zyn „gemaoiseerd", de top nog niet. Voor de maoïsten is dit geen be zwaar. Als zy maar eenmaal een steunpunt hebben, wordt dit gebruikt om de rest naar hun hand te zetten. Toch is de stryd tegen restanten „hardnekkige conservatieven" of „een handjevol klassevyanden" vaak lang niet zo gemakkeiyk als men wel zou denken. En zelfs doet zich het ver- schynsel voor, dat aanhangers van de „oude orde" overigens trouwe com munisten, maar met andere inzichten dan Mao hun positie nog lange tyd weten te behouden, ja, zich zelfs in de revolutionaire commissies weten in te dringen. Zo machtig zyn die tegenr standers van Mao soms, dat zy, zoals dezer dagen in Kwantoeng geschied de, 'n oproep tot vredesonderhandeling met de aanhangers van Mao kort en goed van de hand wyzen. En ook als die eenmaal de macht hebben overge nomen garandeert dit allerminst rust. Zo meldde Radio-Peking, dat de stryd in de stad Tientsin „niet zo gunstig verloopt" en dat er steeds meer sabo tagedaden worden gepleegd, ook al heeft de stad een revolutionair comi té. dat de lakens uitdeelt en ook al volgen meer dan duizend organisaties „de revolutionaire iyn van Mao". Voor het laatstgenoemde is het wél een lange, lange tocht De Britse minister voor EEG- zaken, Lord Chalfont, heeft gisteren in een toespraak te Belfast (Noord- Ierland) duldelyk het bestaan van een Brits plan te kennen gegeven, dat gericht Is op vorming van een gemeenschap naast de EEG met „de vyf" (West-Duitsland, Ita lië, Nederland, België en Luxem burg) op terreinen dj» de verplich tingen van deze landen jegens de Euromarkt niet schaden. Lord Chalfont verklaarde dat Groot- Brittannië zyn economie in geiyke richting als die van de EEG gezond wil maken en ernaar streeft zyn banden met andere Westeuropese landen, met name de „vyf", te ver sterken in de hoop eens ten volle lid te worden van de EEG. „Ons voornaamste probleem is op dit ogen blik een middel te vinden om de door het Franse veto aangerichte schade zoveel mogeiyk te beperken en enige vorderingen te maken in de richting van de Europese een heid. zelfs al kunnen we niet reke nen op een spoedig begin van onder handelingen. Met dit voor ogen zyn wy van plan in de onmlddeliyke toe komst alles te doen om onze banden met andere Westeuropese landen te versterken, met name met de vyf.., zei de minister. Dat was ook het doel van een nieuwe reeks bespre kingen die begonnen was met het recente bezoek van minister van Buitenlandse Zaken, Brown aan Ro me. „Onze Europese vrienden heb ben diverse suggesties naar voren gebracht die een nuttige samenwer king mogeiyk maken. Wy willen de ze mogeiykheden ter plaatse verken nen", merkte Lord Chalfont op. De minister verklaarde verder dat het geenszins in de bedoeling van Amerika's vice-president Humphrey is zojuist in Washington terug- gekeerd van een twaalfdaagse reis door negen Afrikaanse staten, waarbij hy een afstand aflegde gelijk aan de omtrek van de aarde. Die prestatie was niet helemaal overbodig. Want in het zwarte werelddeel was men hier en daar gaan twyfelen aan de belangstelling van de Verenigde Staten voor Afrika's wel en wee. Het Congres besnoeide immers de buiten landse hulp en op handelsterrein heb ben belangengroepen bepaalde afspra ken verhinderd, die eindeiyk eens de prijs van Afrikaanse stapelprodukten hadden kunnen stabiliseren. Wat dit laatste betreft: vele Afrikaanse-sta ten zyn by hun inkomsten overgele verd aan de sterk wisselende wereld marktprijzen voor koffie, rubber, ca cao en andere produkten. Dit alles had geen beste indruk gemaakt. Maar de vice-president, vriendeiyk en plooibaar, schynt erin geslaagd te zyn de Afrikaanse regeringshoofden ervan te overtuigen, dat zyn regering wel degelyk geïnteresseerd is in Afrika's politieke, economische en sociale pro blemen en dat zy zal blyven vechten voor meer buitenlandse hulp en voor i snelle beslissingen ten aanzien van de stabilisering der pryzen. Drie landen kregen bovendien financiëlp steun, zo als Ivoorkust, dat zich 36 miljoen dol lar voor een waterkrachtcentrale zag toegewezen. Wel behoort dit land tot de Franse invloedssfeer, maar presi dent Houphouet-Boigny pikte dit Amerikaanse graantje toch mee, al was het alleen maar om daardoor de Franse houding wat soepeler te ma ken Ghana kreeg twaalf miljoen dollar voor de verscheping van le vensmiddelen in het kader van het programma „Voedsel voor de vrede". Deze staat mag zich toch al verheu gen in de gunst van Uncle Sam, zo als destyds bleek uit de aanleg van de Volta-dam annex aluminiumsmel- tery. Sinds Nkroemah ten val kwam (hij is opgevolgd door generaal An- krah) is het internationale vertrou wen in Ghana in sterke mate terug gekeerd. Minder goed kwam Ethiopië eraf. Weliswaar noemde Humphrey na zyn terugkeer dit land samen met Kenia en Zambië by zonder ge schikt voor Amerikaanse particuliere beleggingen, maar het zal Keizer Hai- le Selassie pyn hebben gedaan, dat de Amerikaanse vice-president buurman Somalië wapens beloofde in concur rentie met de Russische leveranties. Van Amerikaans standpunt begrype- lyk. voor de regering in Addis Abeda minder geruststellend, omdat Somalië aanspraak maakt op de Ethiopische provincie Ogaden. Bovendien schonk Humphrey de Somalische hoofdstad Citroën brengt een Dyane met een sterkere motor (26 pk'). Deze wagen zal voor het eerst worden getoond op de autotentoonstelling, die in Brus sel volgende week woensdag begint. De gewone Dyane werd nog geen jaar geleden geïntroduceerd. Meteen al werd betreurd, dat dit leuke wa gentje geen sterkere krachtbron had. In byna alle testen werd dit naar voren gebracht. Citroën is nu voor deze aandrang gezwicht en komt met de Dyane 6. De motor en de versnellingsbak zyn identiek aan die van de Ami 6, zodat de nieuwe wa gen geen speciale produktieproble- men stelt. Bovendien wordt een krachtbron gebruikt, die zyn sporen allang heeft verdiend. Natuurlyk moet voor die grotere kracht (600 cm3 motor van 26 pk) en hogere topselheid (110 km per uur) méér worden betaald. De gewone Dyane Luxe (425 cc, 21 pk, 95 km) kost f4.850. Voor de Dyane 6 Confort moet men f 5.290 neertellen. zyn land ligt te trachten de gemeen- schappeiyke markt te ondermynen. Ons doel is constructief, zei hij. „Het is noch destructief, noch a- gressief. wy geven natuurlijk toe dat van de vyf geen initiatief verwacht kan worden dat onverenigbaar is met de verplichtingen die zy hebben kreih- tens de bepalingen van de verdra gen van Rome en Parijs. Maar bui ten het onmlddeliyke arbeidsveld van de gemeenschap bevinden zich sec toren waarin het mogeiyk moet zyn vooruitgang te boeken". Ernstig geschaad Volgens Lord Chalfont heeft het geen zin te doen alsof het Franse veto „onze betrekkingen met de Franse regering niet ernstig heeft geschaad". Het betrof hier echter geen Frans Britse aangelegenheid, maar een zaak „die ons allen in Europa aangaat". Groot-Brittannië is niet van plan nu uit te gaan ky- ken naar alternatieven voor het EEG- lidmaatschap. „Er is veel gesproken en geschreven over de mogelykheid van een geassocieerd lidmaatschap maar wy zyn niet geïnteresseerd in welk van deze ideeën ook. Ze zyn, naar myn mening, zowel onrealis tisch als nit ter zake". (Diplomatie ke waarnemers zien dit als de zo veelste aanwyzing dat Groot-Brittan nië niets voelt voor de Westduiste suggestie van een stapsgewyze aan sluiting by de EEG). Groot-Britannië had ook geen re den uit te gaan zien naar eventuele groeperingen als een Atlantische vry- handelsorganisatie, of een Europese vryhandelsassociatie in nieuwe styl. „Wy kwamen voor we het lidmaat schap van de EEG aanvroegen tot de conclusie dat er geen betere oplossing was. en dat geldt nu nog", zei Lord Chalfont. Heropening overleg geëist Een bedaarde protestvergadering van enkele honderden kaderleden van de ARKA, de algemene r.k. ambtenarenveren'lging, heeft gis termiddag in Utrecht «i een aantal conclusies de bezuinigingsmaatrege len van de regering met betrekking tot de overheid ernstig bekritiseerd. De ARKA werpt de regering voor de voeten, herhaalde malen tijdig en reeël overleg te hebben gemeden over de voorgenomen afbouw van de apar te kindertoelageregeling, de wijZigW- gen in de premiespaarregeling en in het verplaatsingskostenbesiuit. De ARKA beschouwt de kindertoe lage als een wezenlijke onderdeel van het loon of salaris. Zy kan niet aan vaarden dat de regering daar op ei gen houtje een beslissing over neemt zonder daar het gehele salarisbeleid in te betrekken. De ARKA doet een beroep op het perlement. de minis ter van Binnenlandse Zaken te dwin gen zyn voorstellen opnieuw ter spra ke te brengen in het georganiseerde ambtenarenoverleg. Het socialistische tweede-kamer lid Franssen, was van mening dat oppositie plus radicalen in de rege ringspart yen tezamen minister Beer- nink van „zyn trieste voorstellen" zouden kunnen afbrengen. Tydens de forumdiscussies gistermiddag werd van verscheidene zyden aangedron gen op de invoering van stakings recht, ook voor ambtenaren. Voor zy haar standpunt hierin bepaalt, wil het ARKA-bestuur echter eerst het In een brief aan de voorzitter van de Tweede Kamer, heeft ook het hoofdbestuur van de katholieke politiebond St. Michael zyn bezorgd heid uitgesproken met betrekking tot de voorgestelde maatregelen van de regering over de rechtspositie van het overheidspersoneel. De bond meent, dat sprake is van een aan tasting van de bestaande rechtsposi tie. Uitwisseling van gevangenen Israël heeft gisteren 350 Egyptische krijgsgevangenen aan Egypte overge dragen in ruil voor 20 door de Egyp- tenaren gevangen genomen Israëliërs zo is van gewoonlijk betrouwbare zy- de vernomen. De ruil had plaats in El Kantara aan het Suezkanaal. Bijbels voor Roemenië De Roemeense staatsdrukkerij zal binnenkort 100.000 bybels drukken, zo hebben de Britse en Noorse by belge nootschappen bekendgemaakt. Papier en inkt zijn reeds naar Roemenië gezonden. De secretaris van het genootschap voor Europese aangelegenheden rev- Kerkboek zonder gezangenbmidel Het nieuw uit te geven kerkboek zal verschynen zonder gezangenbun del, zo heeft de generale synode der Geref. Kerken gisteren besloten. De synode, die te Lunteren vergadert, kwam hiermee terug op haar beslis sing van donderdagmiddag. Gerefor meerden zullen zitting nemen in een werkcommissie ter voorbereiding van een gezangenbundel voor heel Neder land, zo besloot de synode verder. De ze gezangenbundel zou kunnen be staan uit een gemeenschappeiyk deel, met eventueel aparte aanhangsels voor de verschillende protestantse kerken. De classis Groningen had kritiek geuit op de formulieren voor de be vestiging van ambtsdragers en voor het huweiyk, die door de synode vrij gegeven waren. De classis was met een nota gekomen, vergezeld van twee nieuwe concepten en van een concept-formulier, dat gebruikt kan worden by hertrouwing of by huwe iyk op latere leeftyd. De classis had verzocht de vrijgegeven formulieren terug te nemen of grondig te herzien. De particuliere synode van Gronin gen had de generale synode meege deeld in grote ïynen met de classis mee te gaan. De synodecommissie, die deze zaak heeft onderzocht, wenst het voorstel van Groningen te verwerpen en de twee eerste concepten niet te accep teren. Over het derde concept-for mulier deed de commissie geen uit spraak. De deputaten voor de ere dienst zullen de kwestie onderzoeken. Dinsdag 16 januari komt de synode weer by een. Adelbert centrum voor christenen? Indien de leden van de r.-katholie- ke Adelbertveren'ijing daarmee In stemmen, zal deze vereniging het r.- katholieke karakter verlaten en op gaan ln een meer algemeen ehriste- lijk verband. „Het lidmaatschap van een kerk als basis voor saamhorigheid dient te worden verlaten", vindt het hoofdbe stuur van de Adelbertvereniging. Daarvoor in de plaats wil Adelbert een saamhorigheid op basis van een gemeenschappelyke visie. Er zyn meer mogelijkheden, maar het hoofdbestuur voelt het meest voor het inslaan en het kritisch volgen van de vernieuwing van de samenle ving, haar ontwikkeling en vormge ving, en dit dan op basis van alleen maar de meest elementaire christe- lyke of evangelische beginselen en waarden. De leden van de Adelbertvereniging is gevraagd zich uit te spreken over een algemeen christelyk verband of een voortbestaan van Adelbert in de vorm van plaatselyke centra voor r.- katholieke intellectuelen of deelname aan een nieuw verband met daar naast het lidmaatschap van een Adel bertvereniging (een combinatie van de eerste en tweede oplossing) Het hoofdbestuur van Adelbert vil worden gemachtigd met medechriste nen in overleg te treden om de nieuwe visie te verwezeniyken. Daarover zal op 20 januari voorzittersoverleg plaatsvinden. B. J. Tidball, is juist teruggekeerd uit Boekarest waar hij besprekingen heeft gevoerd. De bijbels zullen worden verdeeld in 10.000 parochies van de Orthodoxe Kerk. L Schouwburg: „Tot ieders genoegen". Opvoering van „De Ranl antwoordt niet". 8 uur nam. Wassenaar (Kunstzaal Heuff): Ope ning tentoonstelling Marian Goblus en SJoerd Hannema. 4 uur nam. ZONDAG Rynlands Lyceum (M. H. Tromp- laan 1Gem. v. oorspronkelijk chris tendom. Spr. evangelist N. van der Brugge, 7.30 uur nam. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste da gen. Spr. dhr. Diender. 10.30 u. voorm. Zijlsingel 2. Volle Evangelie-zending Evang. J. Zijlstra. 10 uur voorm., evan gelie film .Wonder ln Singapore". 7.30 MAANDAG Stadhuis. Gemeenteraad 7.30 uur na middag Zulderkerk: My. voor Toonkunst. Recital Erna Spoorenberg. 8 uur nam. Schouwburg: K en O. Optreden van Wim Sonneveld en Ina van Faas- sen. 8 uur nam. Bejaardencentrum „Ryn en Vliet" Voorlichtingsbijeenkomst „Goed wo- Stadsgehoorzaa 1Abonnementscon eert Residentieorkest o.l.v. Hlroyukl Iwaki m.m.v. Victor Tretlakov (viool) Stadhuis (wachtkamer trouwzaal): Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. 7- 8 uur nam. Rapenburg 61K en O-cursus kunst geschiedenis. 8 uur nam. Den Burcht (Jacobazaal) :K en O- filmprogramma van Engelse documen taires. 8 uur nam. WOENSDAG Academie: K en O-orlëntatlecursus over het huidige Indonesië. 8 uur na middag. Stadhuis (trouwkamer): Spreekuur sociale raadsvrouw. 4-6 uur nam. Ons Centrum (Hooigracht 84): Leld- se Esperantistenvereniging 8 uur nam. Stadsgehoorzaal (kleine zaal): By- eenkomst C. H. Unie en Anti- Rev. Party. 8 uur nam. De vijftienjarige Henk Ipema, die tegen de avond zijn hond uit liet bij de overstortvijver in de nieuwe Nijmeegse wijk Aldenhof, hoorde daar gespartel in het wa ter. Na zo vlug als hij maar kon een zaklantaarn van huis te hebben gehaald, zag hij in de stralen bundel een kinderhoofdje boven het gebroken ijs uitsteken. Hij sprong in het water, doch zag geen katis het kind op het ijs terug te krijgen. Een voorbijgan ger, de 44-jarige heer H. Pieter- sen uit de Aldenhof, sprong eveneens in het water, waarna het gelukte het kind op het dro ge te krijgen. Het bleek het drie jarige jongetje Walter Giepman te zijn, die ongeveer vijf minuten in het ijskoude water moet heb ben gelegen. Het jongetje, dat in een ziekenhuis is opgenomen, zal waarschijnlijk spoedig naar huis terugkeren. aanleg van een waterleiding. Van zyn kanit moest de Amerikaanse tweede man heel wat slikken in Kongo. Daar houdt generaal Moboetoe in zyn styi van regeren meer rekening met de harde wetten van de Jungle dan zoals de Neue Zürcher Zeitung het uitdrukte met de regels van de Amerikaanse zondagsschool-democra tie. Maar misschien kan Kongo's mi nister van Buitenlandse Zaken, Bomboko. te zyner tyd wat byieren Washington, waarheen hij door Humphrey voor een bezoek is uitge- Mogadisjoe 8Vz miljoen dollar voor de nodigd. De Franse zanger Charles Az- navour is gisteravond in Parijs in de Armeense kerk ln het huwelijk getreden met zijn blonde Zweedse vrouw Vila. Het burgerlijk huwe lijk werd vorig jaar in Las Vegas gesloten. Een priester verklaarde hen man en vrouw, toen het paar de hoofden jiaar elkaar bracht zodat gouden kruisen op hun voorhoof den elkaar raakten. Het paar brengt de wittebroods weken door in Tahiti. Drie gewonden Door het breken van een schraag van een stelling op het schip Irish Elm op de werf van Verolme in Rozenburg zyn gisteren 3 Duitse monteurs bekneld geraakt. Twee van hen werden overgebracht BINNENLAND Dreigement Drie mannen heb ben gisteren gedreigd van een gebouw in een drukke straat van Rome te springen omdat zy geen werk kon den vinden en samen 21 kinderen hadden te voeden. Brandweerlieden hebben hen tenslotte ongedeerd op de begane grond gebracht. Enkele van naar het Dykzigt ziekenhuis. De hun kinderen, die borden droegen monteurs afkomstig van het Duitse bedryf Liebherr waren bezig met de montage van een kraan aan boord van de Irish Elm. Aanrander aangehouden Een 17- jarige timmermansleerling uit Apel doorn is door de politie aangehouden, omdat hy ervan verdacht wordt sinds november van het vorige jaar talry- ke vrouwen en meisjes te hebben aangerand. Volgens de politie heeft de Jongeman ongeveer 20 tot 25 maal fietsende vrouwen of meisjes, als htf deze op zyn bromfiets inhaalde, on verwacht van achteren een duw ge geven, waardoor zy kwamen te val len. Meestal bleven de verwondingen, die de slachtoffers opliepen, beperkt tot schrammen en builen, maar ln twee gevallen liepen de slachtoffers een hersenschudding op. Vorige week heeft de jongen op twee avonden een vrouw en een meisje beetgepakt en aangerand. De politie heeft de jonge man ingesloten. Binnenschip gezonken By het uitvaren uit de Maashaven in Maas- bracht is gisteravond een Duits schip gebotst aan de zyde van Wes- sem. Dit schip van 140 ton, genaamd „Marini" van schipper Huygens uit Wessem, zonk onmlddeliyk. De opva renden konden worden gered. De schipper was verzekerd. BUITENLAND Goedkope spoorwegen Van tien Europese landen zyn de Italiaanse spoorwegen het goedkoopste, gevolgd door Nederland op de tweede en Oos- tenryk op de derde plaats. Vervolgens komen West-Duitsland, Zwitserland, Frankryk, België, Denemarken, Noorwegen en Zweden. met het opschrift „wy komen uit Na pels geef onze ouders werk", keken angstig toe. Mensenetcnde tijgers Mensen- etende tijgers hebben de afgelopen zes weken acht personen uit drie Zuidsumatraanse dorpen gedood en meegesleept. De bewoners van de be trokken dorpen durven niet meer naar hun velden om te werken, om dat de tygers op klaarlichte dag heb ben aangevallen. Nederlandse schenking Van de zyde van het „Centre for research into aboriginal affairs" van de Mo- nash universiteit in Melbourne is meegedeeld, dat van de Bernard van Leer-stichtlng in Den Haag een schenking van 50.000 dollar (200.000 gulden) is ontvangen. Het geld. ge spreid over een periode van drie jaar, zal worden gebruikt voor drie experi mentele kleuterscholen i n de staat Victoria. Door de schenking kunnen ongeveer tachtig kinderen van de in heemse bevolking tussen twee en vyf Jaar geholpen worden. Tegen lang haar Indonesische soldaten hebben er een taak by gekre gen: gewapend met scharen zyn zy in de straten van de hoofdstad op Jeugdige Djakartanen aangevallen om hun ernome ongekamde haardos wat by te knippen. Deze „militaire actie" is een gevolg van de kritiek van vele zyden op het steeds groeien de aantal langharigen. De militaire autoriteiten hebben verklaard dat de ze haarstyi niet in overeenstemming is met Oosterse normen. Gevaariyke uitzendingen Chine se radiostations gebruiken voor het uitzenden, wat gevaar oplevert voor Tse-toeng en propaganda voor de „culturele rovolutie" dezelfde golf lengte als waarop schepen die in moeiiykheden zyn hun noodsignalen uiteznden. wat gevaar oplevert voor de zeelieden, zo werd gisteren uit of ficiële bron in Tokio vernomen. Voor al de laatste dagen wordt deze golf lengte vrywel geheel in beslag geno men door Chinese toespraken, waar van sommige twaalf minuten duren. Reorganisatie President Mes- samba-debat van Kongo-Brazzaville heeft gisteren een reorganisatie van zijn regering bekendgemaakt. Hy neemt zelf de functie van eerste mi nister op zich, premier Noumazalay krygt geen nieuwe portefeuille. In het nieuwe kabinet zyn drie nieuwe ministers opgenomen. Minister van Buitenlandse Zaken en samenwerking is nu Mondjo, tot dusver ambassa deur in Parijs. „Topfiguren" gearresteerd De garnizoenscommandant van Djakarta, generaal Machmoed, heeft bekendge maakt dat vyf „topfiguren" zyn ge arresteerd wegens medeplichtigheid aan een samenzwering tot het ontke tenen van een terreurcampagne tegen de Indonesische regeringsleiders. Hy deelde tevens mee dat negen anderen zyn gearresteerd, biykbaar wegens connecties met de verboden commu nistische partij. Zuivering ln Griekenland De Griekse officieren, die op een of an dere manier betrokken zyn geweest by de mislukte staatsgreep van 13 december zullen worden ontslagen of met pensioen gestuurd. Een commis sie van vyf leden, benoemd door de minister, zal hierover beslissen, zo biykt uit een besluit dat in het staatsblad is gepulbiceerd. Van de be slissing van de commissie is geen en kel beroep mogeiyk. Afgewezen De Amerikaanse ge delegeerde by de Ver. Naties, Gold berg, heeft gisteren in een brief aan secretaris-generaal Thant een Cu baanse beschuldiging van de hand ge wezen volgens welke Cubaans grondgebied eerder deze week werd geschonden by het incident waarby de Amerikaanse negerleider Rap Brown de Cubaanse missie bij de VN binnenvluchtte. Plantkunde. Spr. dhr. W. J. M sen over „Een Jaar rond ln hetl return". 7.45 uur nam. DONDERDAG Academie: Opening Tentoon! Tr LAK. Schilderijen en gouache Nanninga. 4.30 uur nam. pa: Kantine P.C. en L. (3e Binnenin Jaarvergadering „De PhllatelUtf uur nam. pe. St. Antonluskerlc en Hoog 0 Kerk: Week van gebed. 7.30 Utt.p Heyden drs. W leiyklng en Ver. voj 1 F. Hein, 1 Jeugd.i Konlngskerk: Rullclub. Oude Vest 13: Evangel Isa tlel tengem. „Ecclesia". 8 uur nam. Louise de Collgny- scholeng) schap (Kagerstraat 7)Beroep^ lichtingsbijeenkomst 2 Rijksmuseum voor Volken) dhr. Th. J. C. Brasser over van het Noorden". 8 uur nam. n. *n 18 Jr. Dagelijks 2.30, 7"en~9.]JL Zondag 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. n* Camera: ,,'n Gids voor de geUl de vrijbuiter", 18 Jr. Dagelijks r™ en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 i»e uur. Nachtvoorstelllngen op vrljij h zaterdag 11.30 uur „Eva", 18 Jr. Trianon: „Casino Royale", llLi Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. ËT 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Luxor; „Sartana, de schrtr^ Texas", 14 Jr. Dagelijks 2.30, 7 lm, uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.1TL Lldo: „Coplan schiet met scl 18 Jr. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uu?/ Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uf Studio: „Hartenkoning", 14 Jf®* gelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. ZondJ t 1.45. 7 en 9.15 uur. Astra, Wassenaar Vrijdag pij zaterdag 7 en 9.15 uur, zondagrn 9.15 uur: „Angellque de Markler. Engelen", 18 J. Zondagmiddag fn „Jouw beurt schatje". 14 J. )Ct TENTOONSTELLINGEN Galerie v. d. Vllst (Boterman1^ Tentoonstelling plastieken, schil! en tekeningen Frits van Eedeij deij t a.-j 'r Ve w 10 uur februari). LakenhalFoto-tentoonstelling Noordhoek. Werd. 10 uur voorm-i?< nam.; zondag 1-4 uur nam. (kt Januari). De Lakenhal: Dag. 10—4 uuru- 1-4 uur. Rijksmuseum van Oudhedei„ penburg 28)Werkd. 10 uur vof^ o uur nam.; zond 1-5 uur nam. )rl Legermuseum (Pestbulsla&n)^ uitzondering van zaterdag van 1de (zondag 1-6 uur). )n, Rijksmuseum voor Volkealch (Steenstraat 1): dag. 10^-5 u.; dags 1 5 uur nam. I Rijksmuseum voor VoLkenkurl positie Japamse volkekunst. l** voorm.-5 uur nam. (Zondags lloï uur nam.) t.e.m. 12 maart. Rijksmuseum voor Volken» Tentoonstelling Collectie Lechni-. Japanse Kunst Werkd. 10 uur tot 5 uur nam.; zondags 15 uuiVe Ryksmuseum voor de gesch^n der natuurwetenschappen: Dag^, uur. zond. 1-4 uur. AVOND- EN NACHTDIENST fr APOTHEKEN 10 Apotheek Voorschoten Is op 14 januari gesloten van mo uur tot 's avond 22 uur. theek zijn de gehele week Tot zaterdagochtend 10 uur ^el plege men de eigen huisarts, tot zondagnacht 24 uur de doï» telefoon 22222. HAAGS* AGENiï (Van donderdag 11 januari t/m woensdag 17 januari) ZATERDAG 13 JANUARI Kon. Schouwburg, 20.15 uur: Comedle: „Rosencrantz en Gulf ern zijn dood". Circustheater. 20.15 uur: Flest) tana Da Sllva. Dillgentia. 14.15 uur: Tone« Arena: „Het laatste loverb06"; uur: Show Max Tailleur m.m.v. i Telkamp, Pauline Johnson en Davls. Kurzaal. 20.15 uur; Het Resldm Orkest o.l.v. Hlroyukl Iwakl. Paviljoentheater. 20.15 uur: D« e Komedie: „The Fantastlcks". Poppentheater Frank Kooman, uur: „Manus, de vogelverschrl 20.15 uur: „Koning Mldas heeft oren" en Muzikaal Poppencabai ZONDAG 14 JANUARI Kon. Schouwburg. 14.00 uur: e Comedle: „Van de brug af g« 20.15 uur: Haagse Comedle: J crantz en Guildenstern zyn do Circustheater. 20.15 uur: Flest! na Da Sllva. Dillgentia, 14.30 uur: Het Ti Bolzano. Paviljoentheater, 20.15 uur: De we Komedie: „The Fantastlcks", Poppentheater Frank KoomaflJ uur: „Relntje de Vos op de t» DINSDAG 16 JANUARI Kon. Schouwburg, 20.15 uur: groep Ensemble: „Het paard koning. Dillgentia, 20.15 uur: Ellen 1 lavrv. fluit en Jaap Splgt, klavl Kón. Schouwburg, 20.15 uur: groep Theater: „Drlekonin Kurzaal, 20.15 uur: Orkest. Poppentheater Frank Kooma ar: „Reintje de Vos op de n DAGELIJKS Theater Pepijn, 20.30 uur: Pepijn o.l.v. Paul van Vliet: nacht" (Maandag gesloten).

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 2