Yvonne Paul vandaag van Schiphol gedragen Grote vertragingen bi] cao-onderhandelingen &lcLa& cj en cl a NA 86 DAGEN VAKBONDEN TUSSEN TWEE VUREN VS ivillen een gesprek met Rusland over Midden-Oosten PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD VRIJDAG 5 JANUARI Van onze Amsterdamse correspondent) Yvonne Paul is vanochtend van Schiphol verwijderd. Op verzoek van de directie van de luchthaven is zij aangehouden wegens lokaal-vredebreuk. Zij is overgebracht naar het huis van bewaring in Haarlem, waar zij vandaag aan de offi cier van justitie wordt voorge leid. By haar aanhouding heeft Yvonne Paul zich aanvankelijk passief ge dragen. Toen zij naar de arrestan tenwagen werd overgedragen, pro beerde zij zich te verzetten door te weigeren verder te lopen. „Nederlan ders verraders" en „Onrecht, on recht", schreeuwde zij terwijl de mannen van de dienst luchtvaart van de Rijkspolitie haar naar de auto droegen. Om ongeveer half zeven werd Yvonne Paul bij het begin van haar 87ste dag op de luchthaven verzocht mee te gaan naar het kantoor van de Rijkspolitie. Daar werd mej. Paul de door haar reeds enkele keren met ..neen" beantwoorde vraag gesteld of zij bereid was Schiphol vrijwillig te verlaten. Ook nu weigerde zij. Yvonne Paul heeft sinds haar uit wijzing uit de Verenigde Staten op 10 oktober op Schiphol gebivakkeerd. Volgens het communiqué van de di rectie van de luchthaven was haar verblijf in het begin toegestaan uit menselijke overwegingen. De directie heeft deze situatie, hoe zeer ook ir reëel en ongewenst, villen gedogen, doch zij achtte het ogenblik aange broken daaraan een einde te ma ken, nadat gebleken was dat de Amerikaanse autoriteiten onverbid delijk waren in hun weigering de 38-jarige secretaresse toe te laten. Uiteraard had de directie gaarne gerien. dat mej. Paul haar verblijf vrijwillig zou hebben beëindigd, waarmee haar belang bij objec tieve beoordeling daarvan, aldus de luchthaven het best zou zijn ge diend geweest. De directie heeft in de afgelopen weken geen middel on beproefd gelaten haar tot vrijwillig vertrek over te halen, maar ver geefs. Zelfs nadat haar beroep tegen een reeds eerder door de betrokken Bond tegen steun Britse economie Werknemers mogen niet overwerken De actie van een aantal Britse arbeiders en sters op vrijwillige basis langer te werken om daarmee de Britse economie te helpen, dreigt door de vakbonden te worden ge torpedeerd. Nadat de actie begon nen was door vyf typistes van een verwarmlngs- en ventilatiefabriek, «loten zich van hetzelfde bedrijf tweehonderd arbeiders aan, die reeds de hele week een half uur eerder be ginnen zonder extra loon. Ook el ders lijkt de actie aan tc slaan. De metaalarbeidersbond heeft nu haar leden verboden overwerk te verrichten zonder loon en de cam pagne veroordeeld als niets te ma ken hebbende met de werkelijke economische problemen van Groot - Brittannië. De arbeiders in kwestie leggen het verbod van hun vakbond naast zich neer. Zelfs zij die aan vankelijk niet mee wilden doen zijn door de houding van de bonden nu ook eerder begonnen. Amerikaanse autoriteiten genomen beslissing om haar geen inreis-vi- sum te verschaffen, kortgeleden werd afgewezen, maakte mej. Paul uitdrukkelijk kenbaar, dat zij haar verblijf op de luchthaven niet wenste op te geven. Daarop liet de directie haar aanzeggen, dat zy ulterlyk op dinsdag 2 januari dien de te vertrekken. „Een dergelijke aanzegging werd nadien nog tweemaal herhaald", aldus het officiële commentaar van de lucht/haven. „Toen mej. Paul des ondanks in haar weigering om aan ons verzoek gevolg te geven bleef volharden, bleef de directie geen an dere weg over dan inschakeling van de justitie, die haar vanochtend van de luchthaven heeft doen wegleiden". PAPANDREOE BEWUSTELOOS IN ZIEKENHUIS Andreas Papandreoe, de zoon van de voormalige Griekse premier, die op kerstavond werd vrijgelaten na acht maanden in de gevangenis te hebben doorgebracht is woensdag avond bewusteloos in een ziekenhuis In Athene opgenomen. Volgens een woordvoerder van de familie Papandreoe was Andreas Pa pandreoe thuis plotseling onwel ge worden. Hy zou zeer zwak zyn ge weest, toen hy uit de gevangenis kwam en veertig pond minder hebben gewogen. Voordat Papandreoe in 1962 naar Griekenland kwam, was hy hoogleraar economie aan de univer siteit van Califomië. (Van onze Haagse correspondent) De vakbonden weten niet, wat zij aan moeten met de onder handelingen over de nieuwe c.a.o.'s voor dit jaar. Op 1 januari liepen tientallen c.a.o.'s af voor in totaal tussen de honderd vijftigduizend en tweehonderdduizend werknemers. De bonden aarzelen echter nog steeds om met concrete voorstellen op tafel te komen, laat staan dat zij de betrokken werknemers anders dan in vage termen van hun ideeën op de hoogte houden. Zelfs voor de „vastgelopen onder handelingen" over de haven-cao was men nog niet eens zover, dat men met vastomlijnde voorstellen op ta fel was gekomen, aldus een bü dit overleg betrokken vakbondsbestuur der. Intussen zijn de weekloners van daag de eersten, die merken dat 1968 een aanslag doet op hun netto inkomen. De vakcentrales hebben voor dit Jaar met de overkoepelende werkge versorganisaties voor het eerst geen vast loonsverhogingspercentage afge sproken. De loonverming is „vry" gelaten, dat wil zeggen: vrij voorzo ver de economische toestand dat toe laat. De werknemersvakbonden blijken onder de huidige omstandigheden meer moeite te hebben van die vry- heid gebruik te maken dan de voor heen nogal eens zwak geachte werk geversorganisaties in de bedryfstak- ken. De werkgevers houden tot dus ver hun been styf als de bonden als uitgangspunt voor hun onderhande lingen willen stellen, dat de loonsver hoging in elk geval de verwachte sty ging van de kosten van levenson derhoud te boven moet gaan. Moeilijk Bandsbestuurders wyzen er op, dat zy met nog een extra moeilijkheid zitten. Terwyi zy aan de ene kant van de werkgevers te horen krijgen, dat de toestand in de bedryfstakken nauwelyks iets toelaat, laten minis ters en staatssecretarissen de laatste tijd geen gelegenheid ongebruikt om in het openbaar te vertellen, dat de economische toestand nog zo slecht niet is. De bonden voelen zich daar door tussen twee vuren geplaatst. Onwrikbare ondernemers willen niet met hen praten over enige speling, Familieberichten (Overgenomen uit andere bladen) Geboren: Charlotje. Ellen, d. v. Roelants en Kars, Arkel; Willem. Frederik, z. v. Van Weideren en Rengers, Wageningen; Arnold Jan, z. v. Willemse en Scholten, Spyke- nisse; Talitha Ariane d.v. Van Eesteren en Van Eibergen Santha- gens, Overschie; Carla, d. v. Jelle- ma en Van Woelderen; Johanna Eli sabeth, d.v. Rechtsteiner en De Vos, Utrecht, Alexander z.v. De Vries Robbè en Polak. Amsterdam; Maar ten Michael z.v. Feilzer en Fransen. Den Helder. Getrouwd: C. J. Bos en Else de Kruif, Amsterdam; Willem Metz en Mariette Bronkhorst, Rotterdam A. van Traa en Tanny Brons. Rot terdam. Overleden: Meta Anna Kluwer. 78 j, GorsselDick Boelhouwers, 50 j, Rotterdam; Gerardus Wilhelm Phi lips, 60 j, Rotterdam; Augusta A. Balkema, 85 j, Rotterdam; Willem Cornells van Dorp, 52 j, Beusichem; Johannes Henricus Wilhelm Berkel- jon. Den Haag; Frederik Maarten Frowyn, 53 j, Rotterdam; Pieter Au gustus Johannes de Backer, 57 J, Santpoort; Maria Johanna Lucas, 75 j, Bussum; Eduard Boreel. 66 j. Den Haag; Johannes Henricus Wil helm Berkeljan, Den Haag; Abra ham Jacobus de Voldere, 73 j, Am sterdam; Margaretha Henning, 65 j, Den Haag; Alex Frescoo, 75 j, Den Haag. Gestolen porselein weer terecht (Van onze correspondent) De porseleinen "veestapel" van het Goois Museum is weer compleet. De nog resterende koetjes, die vrydag 22 december uit de vitrine in het Goois Museum werden gestolen, zyn ook te recht. Een Amsterdamse antiquair uit de Spiegelstraat las een krantenbericht dat de ook gestolen porseleinen paard- jes by een collega op het Rokin wa ren aangetroffen. Hy waarschuwde de Amsterdamse politie die assistentie vroeg van Hilversum en het Museum. Gisteren togen een medewerker van het Goois Museum en een recherche naar Amsterdam, waar zy de koeiqn als eigendom van het museum iden tificeerden. Het porcelein was de dag na de diefstal voor f 650 aan de an tiquair verkcht door een Duits spre kende man. Arbeidsconflict in Eindhoven opgelost (Van onze Eindhovense correspondent) Sinds gisteravond is het conflict bij het Isolatiebedrijf Isobar weer opgelost. Directeur Baremans heeft de Eindhovense inspectie der be lastingen, afdeling loonbelasting, de zekerheid gegeven, dat hy de ach terstallige premies voor zijn perso neel zal betalen. De werknemers ge- loofden hun werknemer nog niet voor zij persooniyk van hem een schriftelijke verklaring hadden ont vangen dat htl de sociale lasten voor hen zou afdragen. Bovendien moest hij verklaren, dat hij zijn naar België overgeplaatst bedrijf weer naar Eindhoven zou terugbrengen. Op al die voorwaarden is de di recteur, die thans verklaarde wat nonchalant gehandeld te hebben, in gegaan. Vanmorgen zijn de 20 werk nemers bii de Technische Hoge school Eindhoven en bij Philips weer aan het werk gegaan. de werknemers wier belangen zy be hartigen verwachten na de optimisti sche geluiden een redelyke loonsver betering. Afwachten Het resultaat van dit alles is, dat elke bond blyft kyken wat er in een andere bedrijfstak gebeurt. Slechts in één bedryfstak die voor wat be treft het vast loon altyd in ongunsti ge zin uit de pas heeft gelopen, de horeca durft men een eis van vyf procent te noemen. Voor de rest wacht men af. Het staat nu wel vast, dat er dit jaar geen cao zal zyn of de vernieuwing ervan zal pas sterk vertraagd tot stand komen. Vervolg van pagina 1 De Amerikaanse minister van Bui tenlandse Zaken Rusk heeft de Rus sische regering verzocht met Ame rika van gedachten te wisselen over het beëindigen van de bewapenings wedloop In het Midden-Oosten. De Israëlische premier Esjkol is gis teravond in New York gearriveerd voor besprekingen met Oe Thant en Johnson. By zyn aankomst op het Kennedy vliegveld by New York zei Esjkol dat in 1967 de voorwaar den zyn geschapen voor de vrede in het Midden-Oosten. Esjkol hoopte, dat staatslieden in de hele wereld zouden bydragen aan een positieve oplossing van het conflict. By zyn ontmoeting met president Johnson zal Esjkol onder meer spreken over grotere wapenleveranties door de Verenigde Staten aan Israël. In Cairo is gisteren verklaard, dat het bezoek van de voorzitter van de Russische communistische party Brezjnew, aan Egypte is uitgesteld. De nieuwe datum van het bezoek, dat oorspronkeiyk op 7 januari was gepland, zal later worden bekend gemaakt. De alarmgroep van de Rijks- verkeerspolitie heeft gisteren een nieuw pand in Driebergen betrok ken. Hier een opname van het pand met op de voorgrond een aantal nieuwe patrouillewagens. MET EEN ENKEL WOORD BINNENLAND Zeepost Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiteriyk ter post moet zyn bezorgd, staan, tussen haakjes, achter de naam van het schip vermeld. Argen tinië: „Cap San Lorenzo" (9/1); Aus tralië: „Tungus" (10/1); Brazilië: „Can San Lorenzo" (9/1); Chili: „Cd de Armenia" (10/1); Kenya, Oegan da: „Hermiston" (7/1); Ned. Antil len: „Ladon" (10/1); Nieuw-Zeeland: „Kina" (8/1): Suriname: „Palame des" (9/1); Verenigde Staten van Amerika:„Atlantic Saga" (10/1); Z. Afrika (Rep.) m.i.v. Z.-W.-Afrika: „Simonskerk" (10/1). Inlichtingen be treffende de verzendingsdata van postpakketten geven de postkantoren. Aanryding op zebrapad Vier maanden gevangenisstraf heeft de officier van Justitie in Rotterdam gistermiddag geëist tegen een 36-ja- rige chauffeur uit Rotterdam, die op 27 januari van het vorig jaar op de Burgemeester Van Haarenlaan in Schiedam met een vrachtauto door een rood stoplicht reed en op een zebrapad zes kinderen ernstig ver wondde. Een van de slachtoffers van dit ongeluk, de 12-jarige Max Geb- hardt, overleed enkele maanden later. Andere kinderen hebben na het on geluk maandenlang de school moeten verzuimen. BUITENLAND Koude in Italië In de afgelopen vierentwintig uur zyn in het noorden van Italië als gevolg van felle koude drie personen omgekomen. In Milaan vroor het acht graden en in Padua 7. Belluno had het zeer koud met mjn 14 graden. De koudegolf strekt zich uit tot in midden-Italië, waar de Ro meinen de thermometers tot drie gra den beneden nul zagen dalen. In de buurt van de hoofdstad viel sneeuw. Al te actief... De autoriteiten van de gevangenis in Freiburg in Ba den—'Wiirttemberg hebben bekendge maakt, dat het blad „Die Briicke". de enige krant die in West-Duitsland voor gevangenen door gevangenen wordt uitgegeven, om „technische re denen" voorlopig niet zal verschynen. Twee drukkers van het blad worden er namelyk van verdacht, naast de krant ook valse rijbewyzen te hebben vervaardigdDie Briicke" ver scheen tweemaal per maand en werd behalve in alle Westduitse gevange nissen ook in strafinrichtingen in Oostenrijk en Zwitserland verspreid. Sterk toegenomen De radioacti viteit in de hoge dampkring boven Zweden is na de jongste Chinese kernproef aanzieniyk toegenomen, zo heeft het Zweedse militair© Weten- schappelyke Centrum meegedeeld. Er heerste een tienmaal zo sterke radio activiteit als eerder geregistreerd. Protest De Amerikaanse ambas sade in Stockholm heeft bij de Zweedse regering geprotesteerd tegen de molestatie van de Amerikaanse diplomaat Tresize, die gisteren met sneeuwballen en eieren werd bekogeld door een vyftigtal betogers. Tresize was op weg naar de Zweedse minister van Economische Zaken voor bespre kingen. Premier Erlander heeft voor de radio verklaard het incident te be treuren. Wat hier gebeurd is, aldus de premier, draagt ertoe by, dat steeds meer mensen Zweden gaan zien als een radicaal land met twyfelachtige morele waarden. Mevr. Soenito gearresteerd De politie van Djakarta heeft de uit Ne derland (Zwolle) afkomstige Juriste mevr. mr. Trees Soenito-Heyligers ge arresteerd op verdenking lid te zyn van de verboden communistische ver eniging van wetenschappen (H.S.I.). Mr. Soenito-Heyligers heeft twee jaar geleden de communistische vak bondsleider Njono verdedigd, die ter dood veroordeeld werd wegens zyn aandeel in de mislukte staatsgreep van 1965. Gat in plaveisel Vierentwintig personen liepen gisteravond in New York verwondingen op toen op Fifth Avenue het plaveisel inzakte voor een winkel, waar een filantroop, John Cram, schoenen uitdeelde onder arme mensen. Het ongeluk gebeurde in het deel van Manhatten dat bekend is als Spaans Harlem. Er bevonden zich circa 50 mensen voor de winkel toen het plaiveisel bezweek: 25 tot 30 van hen tuimelden in de kelder van de zaak. vyf ambulancewagens vervoer den de gewonden naar het zieken huis. De meesten bleken slechts schaafwonden en lichte kneuzingen te hebben opgelopen. Rome handhaaft veto In een verklaring van het Italiaanse minis terie van Buitenlandse Zaken is mee gedeeld, dat Italië zyn veto niet zal opheffen met betrekking tot onder handelingen over Oostenryks associa tie by de E.E.G. Zolang de Oosten rijkse autoriteiten „geen ernstige maatregelen" nemen tegen de in Oos tenrijk verbiyvende anti-Italiaanse terroristen. De verklaring was een commentaar op de berichten dat Oos tenrijk West-Duitsland om bemidde ling had verzocht. Wenen hoopte, dat West-Duitsland met succes druk zou kunnen uitoefenen op Italië in de as sociatie-kwestie. Lerol Jones veroordeeld De ne ger Leroi Jones, dichter-toneelschrij ver, die rassenverdeeldheid predikt, is gisteren in New York veroordeeld tot 2Yz 3 jaar gevangenisstraf in een staatsgevangenis en een boete van duizend dollar voor het in zyn bezit hebben van wapens tydens de ras- senonlusten van vorig jaar zomer in Newark in de staat New Jersey. Dis- trictsrechter Kapp sprak het vonnis tegen Jones en twee andere gedaag den uit, na stukken uit de geschrif ten van Jones te hebben voorgelezen, die hy „een duivelse opwekking tot moorden en stelen" noemde. Sneller Treinreizigers die ge bruik maken van de „TEE" Amster damBrusselParys zullen vanaf 26 mei, als de zomerdienstregeling in gaat, tien minuten eerder op hun be stemming arriveren dan tot nog toe het geval is. Naar de Franse spoor wegen hebben bekendgemaakt wordt de snelheid van de „Ile de France" en de „Etoile du Nórd" tussen Parys en Brussel vanaf die datum vergroot van 124 tot 132 kilometer per uur. Boot omgeslagen Zeventien per sonen uit vier gezinnen, onder wie 13 kinderen, zyn gisteren verdronken toen hun boot omsloeg terwyl deze een door de regen gezwollen rivier overstak in de staat Johore. VRIJDAG Koningskerk: Ruilclub, 7.3010 uur ZATERDAG Galerie v. d. Vlist (Botermarkt 3): Opening tentoonstelling Frits van Eeden. 8 uur nam. Clubhuls Oosterkwartier (Borneostr.) Tentoonstelling Postdulvenver. De Blauwkras. 510 uur nam. Hockeykantlne Roomburg: Folk Beat 14 Trio trompettist Netley Elstak. 8 uur nam. ZONDAG Clubhuis Oosterkwartier (Borneostr.) Tentoonstelling Postduivenvereniging De Blauwkras. 10 uur voorm. 5 uur Rijnlands Lyceum (M. H. Tromp- laan): Gemeente voor oorspronkelijk christendom. Spr. evang. N. van der Brugge. 7.30 uur nam. Rest. „Elgenzorg": Geünieerde Loge van Theosofen. 11 uur voorm. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Chris tus van de heiligen der laatste dagen. Spr. dhr. Diender. 10.30 uur voorm. Volkshuis: Nieuwjaarsbijeenkomst Werkgemeenschap „De Ratel" m.m.v. Leidse Kamerorkest. 8 uur nam. Zijlsingel 2: Volle Evangelie-zending. Spr. dhr. J. P. H. Zijlstra. 10 uur voorm.. evangelisatlefilm 7.30 uur nam. MAANDAG Rest. De Doelen: Leidse Amateurfo- tografenvereniglng, 8 uur nam. Oude Rijn 5: Evangelisatie-campag ne evangelist G. S. TJong. 7.30 uur Schouwburg: K en O: Toneelgroep Theater speelt „Drie Koningenavond". 8 uur nam. DINSDAG Oude Rijn 5: Evangelisatie-campag ne evangelist G. S. TJong. 7.30 uur nam. Schouwburg: K en O: Toneelgroep Theater speelt „Drie Koningenavond". 8 uur nam. V.O.L.A.: Excursie bakkerij Co-op Rijnland (Rooseveltstraat 12) 8 uur Stadhuis (wachtkamer trouwzaal): Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten 7-8 uur nam. Koningskerk (bijza&l)N.C.V.B. afd. Noord. Spr. dhr. A. J. D. van Oosten over „Het werk ln de kinderbescher ming" 8 uur nam. WOENSDAG Gebouw Kamer van Koophandel: Zitdag voor de handel met het Ver enigde Koninkrijk. 10 uur voorm. 5 uur nam. DONDERDAG Stadsgehoorzaal (kleine zaal): Ned. Ver. van Hulsvrouwen. Openingsmid dag met „Two Women Show". 2.30 uur St.-AgneslyceumVoorlichtingsavond hoofden r.-k. scholen voor lager on derwijs, 8 uur nam. Stadsgehoorzaal: Concert Lelds Ac- coord o.l.v. Henk Brlër. 8 uur nam. BIOSCOPEN Camera: „Goed geschoten, Matt Helm". 14 J. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur: Zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Nacht voorstelling: ^op^vrijdag en zaterdag: 18 J. 11.3 Luxor: „Cosa Nostra" erfvijand van de F.B.I.", 14 J. Dag. 2.30. 7 en 9.15 uur; Zond. 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Rex: „Gevaar heeft twee gezichten", 14 j. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zond. 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. Studio: „De dief van Parijs", 18 J. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon: „James Bond 007 Casino royale". 14 J. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zond. 2.15. 4.30, 7 en 9.15 uur. Wassenaar, Astra Vry. 8. zat 7 en 9.15 uur: „Zeven gouden mannen". 14 Ja." ln het Amsterdamse RAI-ge- bouw zijn gistermiddag de finales van de nationale biertapwedstrij- den 1967 gehouden. Links op de foto mej. M. Hoogerwerf, die samen met de heer J. Demmers het kampioenschap voor teams veroverde en rechts de heer D. G. van Stralen, die de titel voor eenmanszaken op zijn naam bracht. TENTOONSTELLINGEN Noordhoek. Werd. ,wlul- nam.; zondag 1-4 uur nam. (ttwa Januari). me De Lakenlial: Dag, 10—4 uur: t 1-4 uur. sch Lakenhal: Expositie boekverzoidei grafieken en tekeningen van Curl (Geopend tot 7 Januari). Rijksmuseum van Oudhedei penburg 28)Werkd. 10 uur vr o uur nam.; zond 1-5 uur nam. Legermuseum (Pestbulslaan) uitzondering van zaterdag van 10 (zondag 1-5 uw). Rykamuseum voor Volken (Steenstraat 1): dag. 10—17 u.; 'i dags 13-17 uur. Rijksmuseum voor Volkenk Tentoonstelling Collectie Rijksmuseum voor de geschlej der natuurwetenschappen: Dag. uur. zond 1-4 uur j Museum voor Volkenkunde expi Japanse volkskunst 10 uur voos uur nam. (Zondags 1 tot 5 uur oT t.e.m. 12 maart. Stadhuis trouwkamer)Spreei sociale raadsvrouw. 4-6 uur nam. Galerie Hans Vink (Breestraat i Tentoonstelling grafiek J. Mens W. den Ouden en A. Schlütar. <W dinsdag t/m zaterdag 9 uur vo«i 6 uur nam. (t/m 6 Januari). Galerie Van der Vliet (Botera 3): Tentoonstelling Gerti Bii broodspot. Geopend dinsdag t/m terdag 10 uur voorm.6 uur n bovendien vrijdagavond 810 (T/m. 6 Januari). Wassenaar (Kunstzaal Heuff) toonstelling schilderijen Cor Dil keramiek van Margreet Hulsmi: Maandag t/m zaterdag 10 uw voe.: 5 uur nam.; bovendien dlnsdagai 8-10 uur (t/m 10 Januari). AVOND- EN NACHTDIENST APOTHEKEN Geopend voor spoedeisende gevt, 20406Cek Van Drlesum' Mar® 110- 3» Op zaterdag 6 Januari is ln Le| 's morgens van 8 tot 12 uur, spoedeisende gevallen bovendien opend: Zulder Apotheek. Lami schansweg 7, tel. 23553. Apotheek R. van Breest Smallen n -j Leiderdorp en Apotheek Voorsch; zijn de gehele week geopend. om De Oegstgeestse Apotheek ls op |^e dag 7 Januari gesloten van 8 uuifici 24 uur. WEEKEINDEDIEN8T DER kw HUISARTSEN. I Tot zaterdagochtend 10 uur «me plege men de eigen huisarts, daiwo tot zondagnacht 24 uur de dokbrig telefoon 22222. dir HAAGSS AGENDf ret „NU Ike- VRIJDAG 5 JANUARI Kon. Schouwburg. 20.15 uur: Hu Comedle: „Rosencrantz en Gulle stern zijn dood". Circustheater. 20.00 uur: Am) r- dams Volkstoneel: „Roole Slen". Dlllgentia, 20.15 uw: Cabaret Jansen: „Hoe meer zielen" en Pavllloentheater, 20.15 uur: De N, we Komedie: „The Fantastlcks". Poppentheater Frank Kooman, 1 ,Slik de slak". ZATERDAG JANUARI Kon. Schouwburg, 20.15 uur: H) se Comedle: „Van de brug af gezli Dillgentia, 14.15 uur: Toneel» Arena: „Het laatste loverbos"; J uur: Cabaret Fons Jansen: „Hoe r zielen" en „Nieuwwens". Kwzaal. 20.15 uur: Het Conceil bouworkest o.l.v. Bruno Maderna. Paviljoentheater, 20.15 uur: De N we Komedie: „The Fantastlcks". j Poppentheater Frank Kooman, j uur: „Slik, de 6lak". ZONDAG 7 JANUARI Kon. Schouwburg. 14.00 uur: Ha) Comedle: „Rosencrantz en Gulli stern zijn dood"; 20.15 uur: Ha) Comedle: „Lied ln de schemert Poppentheater Frank Kooman, uur: „Slik, de slak". MAANDAG 8 JANUARI j Paviljoentheater 20.15 uur: TocB groep Studio: „Zomer". DINSDAG 9 JANUARI Kon. Schouwburg, 20.15 uur: Nederlands Dans Theater m.m.v. Nederlands Ballet Orkest. Dillgentia, 20.00 uur: Verenlglngi amermuziek: Het Dartlngton Kt Kamermuziek tet. WOENSDAG 10 JANUARI Kon. Schouwburg, 20.15 uur: I Nederlands Dans Theater m.m.v. Ned. Ballet Orkest. Circustheater, 20.15 uur: Fiesta Kurzaal, 20.15 u: Het Residentie) kest o.l.v. Hlroyukl Iwakl m.m.v. menclta Lozada, vlooi. Poppentheater Frank Kooman, ll uur: „Manus, de vogelverschrikker'] WEERRAPPORTEN r (Van hedenmorgen 7 uw) 0 a a i' I; Amsterdam Den Helder Ypenburg Eeldengen De Bilt Twente Eindhoven Zuid-Limburg Helsinki St. ;kholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Luxemburg Parys Bordeaux Grenoble Nice Beriyn Frankfort München Zürlch Genève Locarno Innsbruck Belgrado Athene Barcelona Madrid Mallorca Lissabon geh. bew. motregen geh. bew. geh. bew. geh. bew. geh. bew. geh. bew. geh. bew. 1 -1 3 -1 2 -1 sneeuw 2 -1 9 -23 -12 -14 -7 -10 licht bew. sneeuw sneeuw sneeuw geh. bew. geh. bew. geh. bew. IJzel geh. bew. geh. bew. onbewolkt geh. bew. sneeuw sneeuw sneeuw llchtb ew. licht bew. -1 -1 -8 zwaar bew. half bew. zwaar bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 2