Vrachtwagen maakt va! van 10 meter H. J. van Leeuwen (96) overleden ïïhr. j. boesjes h bedankt Els raadslid 1«i LOCOMOTIEF ONTSPOORD VIJF DENEN TEKENEN BIJ BOSTON vvd komt bijeen nvv-VOORZITTER a. KLOOS „Bonden hoeven niel bescheiden te zijn" Kotters lossen Duitse haven m „ER OP UIT EIGEN LAND IS IN Groncl voor premiebouw niet duurder Chauffeur uit Alphen aan den Rijn ongedeerd Alpheuse huisvrouw sloeg haar slag tijdens winkelen Vrijspraak in proces meineed [DAG S JANUARI 1888 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 11 stig jaar organist van Oosterkerk in Leiden de leeftijd van 96 jaar is aaSochtend in Huize Vreewijk Sleiden overleden de heer H. Lelïan Leeuwen, de sympathie- rooJoud-organist van de (her- lebimde) Oosterkerk. verf jbeer Van Leeuwen heeft ruim Lrijfk jaar in deze inmiddels opge- n kerk met zÜn orgelspel bege- Zijn verdiensten werden inder- ^jbeloond mel gouden ere-me- Hlfc, verbonden aan de Orde van jje-Nassau. Hü nam op oude- rlJ%vond 1959 als organist afscheid [de kerk, die hem zo lief is ge- v>- ;en-j heer Van Leeuwen werd in deze Itie benoemd op 1 mei 1897 als pger van de heer L. Boom, die in Ejd werd overgeplaatst naar de teafkerk. Wat in het leven van deze to®ist onveranderd is gebleven dat zijn onverflauwde liefde tot het waarmee hij in de loop van de n zo velen heeft weten te ontroe- ïi 50 De heer Van Leeuwen zag het teispel als een zeer belangrijk on- jeel van de eredienst en vergeleek ektigraag met de illustratie van een oniast organist en muziekleraar in zl*e functie hü ruim een kwart i aan de Zendingsschool in Oegst- t verbonden was, was de thans iedene ook componist. Zo had hij iwlWn gouden jubileum als organist, tuk- bü welke gelegenheid hij koninklijk werd onderscheiden, een compositie over Psalm 68 voltooid. Van zün hand is destüds ook het gedichtenbundeltje „Oosterkerk - gedachten" versche- •ui oegstgeest êhji heer mr. J. Boesjes heeft be kt als lid van de gemeenteraad rit Oegstgeest. Hü maakte deel uit i de fractie van de P.v.d.A. ische diensten liderdorp dokter H. A. Blau- mraad, Hoge waard 4. Koudekerk, .J01714344, zuster van de Ven, De «ste tstraat 2, Hazerswoude, tel. dI#iorschoten dokter S. v. d. _9gh, Schimmelpennincklaan, tel. ag»TTandarts Ch. Kengen, Kon. Wil- j^mlnalaan 8 (melden 9.30 uur), en-wschotense apotheek, Leidseweg ge- tel. 2525, wijkverpleegster zuster dam, Curielaan 41, tel. 4647. "a*|farmond dokter Bots, prof. Aal enpaan 2, Voorhout, tel. 02532 aari, zuster Muhlhaus dr. Kuyper- JjVS. Voorhout, tel 20532—8122. Wassenaar de doktoren A. F. F. jse, Kerkstraat 42, tel. 3005 en W. *\Jong, Wittenburgerweg 188, tel. jeli. Apotheek Langstraat 86, tel. 501. Tandarts B. P. Hazenberg van fc®Jran Nijeveltstraat 108, tel. 5535 P' .en zo van 18.00 tot 18.30). betenvoude (Hrd) By ongeval- M aan de Rijndijk tel. 01714—278. Ergerlijke stand h van leiden n4 a<Ö GEBOREN elgfriaan, z. v. A. Benning en C. A. Pruissen; Mary. d. v. K. Koppe en I. Ammeraal; Mathilda, d. v. A. J. Wijk en M. M. van de Munt; Hen- Antonius Maria z. v. C. H. J. Zuid- 3. P. de Groot; Petronella v. P. G. Lascarls en H. Pe- Pieter, z. v. C. Sierat en P. C. van 'ngen; Eveline Jeanette Titia. d. Krul en H. H. F. Vande Moor- Johanna Jannie Petronella. d. v. ?f> Qulst en W. P. Doms; Adrlana d. v. J. K. Broer en A. Visser. ONDERTROUWD ooi Taher EJJeddi en M. H. A. M. La- >oifrt; J. W. D. van der Zon en C. M. SlBruin; C J. de Boer en J. J. Rijs- len; J G. Tielenius Kruythoff en 'A. den Boer; R. W. Paardenkooper iftL. J. Kloots; G. A. P. Minkenberg hofti. Haasbroek; M. W. van Tol en ««ja. P Kortekaas; A. J. van Greu- |en en I. Hemerik; A. J. Mullens -.«L. M. P. van Slingerland; L. C. van JJHPen en M. H .W. Loomans; W. L. Heijningen en E. H. de Lange; h3. Bergers en M. J. Schleffelers; D. ~!jan Valkenburg en H. F. van der ét-Pen- eu GETROUWD J. Arkeveld en E. Hannes; G. K. R. van Meijgaarden; G. ra en C. Ouwerkerk; A. J. van der jijJien en S. H. Huisman; C. P. Sln- en M. Pet; L. Slngerling en J. J. W. L. la Lau en M. van enjoondenvoerd den Bezemer; D. de af en E. Neuteboom; M. de Vos en 'an der Zeeuw; P. C. W. de Gunst J. C. Tuijthoff. OVERLEDEN J. van Dijk, 69 Jr., man; W. L. raberg, 49 Jr., man. 'fzerA Ackryoeni Grotere brievenbus gevraagd e brievenbus op de hoek van de Waan en de Lage Morsweg blijkt I herhaling te klein. Meermalen Pien de poststukken half uit de pi, omdat ze er niet meer in kun- - Plaatsing van een grotere bus ft my economischer dan meer lich- 'et dank voor de plaatsing. F. W. van Vliet. Van Baer. ïraat 2 Leiden. Bergland-Express Tussen Gouda en Zoetermeer is vanochtend de Bergland-Express (InnsbruckDen Haag) op een niet beveiligde overweg op een kraanwa gen gereden. Enkele treinreizigers liepen lichte verwondingen op. De botsing kwam zo hard aan, dat de locomotief van de rijtuigen los schoot en vijftig meter verder met de wielen naast de rails tot stilstand kwam. De locomotief kantelde niet. De rijtuigen bleven in de rails. Een sneltrein, die direct na de aan rijding richting Den Haag reed, werd via Rotterdam omgeleid. Het trein verkeer tussen Gouda en Den v.v. is niet gestremd, maar wordt met enige vertraging over één spoor geleid. De ongevallenkraan van de Nederlandse Spoorwegen ging met een op weg om de locomotief weer in het goede spoor te krijgen. Vijf Deense voetballers hebben vandaag een contract voor twee jaar getekend met de profclub Boston, die uitkomt in de Amerikaanse Profes sional Soccer League. John Steen Olsen en Jörgen Hendriksen krijgen over deze twee jaar een gegarandeerd salaris van 175.000 gulden, John Pe tersen kan tenminste rekenen op 140.000 gulden, op het contract van Erik Dyreborg staat een bedrag van 125.000 gulden en op dat van Hen- ning Böl 100.000 gulden. Olsen, Dy reborg en Böl speelden op 4 oktober in het Deense elftal dat Nederland met 3-2 versloeg in Kopenhagen, Henriksen was bü die wedstrijd re serve-doelman. burgerlijke stand Oegstgeest Geboren: Mildtryth Anneke, d. v. G. M. J. Beyersbergen van Henegouwen en J. G. Verploegen; Jacobus Petrus Canislus, z. v. J. P. C. Steen en M. W. T. v. d. Ploeg: l Muller; W. Fillppo Mark, z. v. H. Snijders Maria Catharina. en G. Wevers; Constance, d. de Jongh en M. D. van Damme; Ellen, d. v. H. P. Wegman en E. R. G. Schnei der. Ondertrouwd: A. J. M. Hakkaart en C. G. P. Witteman. Getrouwd: J. G. Werkhoven en S. Slera; G. J. Turk en M. H. T. Volwa- ter; W. A. M. Koppers en S. M. J. van der Star; H. Alt en C. M. Kramer; C. Verhaar en H. Arnoldus; J. Laterveer e Erades; H. H. Tobé en J. Anes. Overleden: A. C. Slmonis; G. Star. Wijnavond van Nuts depar temen t Het Nufsdepartement Wassenaar houdt op donderdag 11 juni in kas teel Oud Wassenaar een „wünavond" met medewerking van Han en Wina Born. Het echtpaar Born zal op de ze avond de wün uit Portugal en Madeira behandelen en er zal uiter aard wün met kaas geproefd kunnen worden. Voor maandag 15 januari staat een bezoek aan het Circustheater in Sche- veningen op het programma waar de wereldpremière van de kluchtige opera „Verboden inry" is. „POLITIEK TREFPUNT" IN DE RUIF Elke dinsdagavond zal voortaan in „De Ruif", Jan Vossensteeg 59, al hier een „politiek trefpunt" worden gehouden, d.w.z. een informele ont- moetingsbyeenkomst tussen belang stellenden in de politiek. Ofschoon het initiatief is uitgegaan van de af deling Leiden van D'66 deelde de voorzitter van deze afdeling, de heer D. J. Jasper (Katwijk) mede. dat dit politieke contactcentr. openstaat het juist de bedoeling is, dat dit voor leden en geestverwanten van alle partyen. Voor dit doel is De Ruif op dinsdagavonden van half ne gen tot twaalf uur geopend. Toneelavond r.k. Vrouwengilde Voor het r.-k. Vrouwengilde in Was senaar staat dinsdag een toneelavond op het programma in het Jeroenhuis. Een uit eigen leden gevormde toneel groep zal het blüspel „Boer Teun is dood" van W. Bischot opvoeren. Op 16 januari zal de toneelclub van het Vrouwengilde het stuk nogmaals spelen, dan voor de bejaarden van De Lier. wassenaar LandbOUWorgamsaties bijeen in Koudekerk Bespreking over waterhuishouding in de Rijnstreek De kringbesturen van de drie Hol landse landbouworganisaties in de RÜnstreek C.B.T.B., H.M.v.L. en L.T.B. houden maandag 22 ja nuari een gezamenlüke byeenkomst In het gebouw voor Christelüke Be langen aan de Hogewaard in Koude kerk aan den Rün. In verband met de vele problemen op het terrein van de waterhuishou ding in de RÜnstreek zal ir. H. de Groot, hoofd van de technische dienst van "Rünland" spreken over "Rün- land, water- afvalwaterschap". Aan vang acht uur. oegstgeest De VVD-afdeling Oegstgeest/War- mond houdt maandag 22 januari, aanvang half acht 's avonds een le denvergadering sn het gemeentecen trum in Oegstgeest. Aan de orde zal onder meer ko men de benoeming van een bestuurs lid, dat de functie van secretaris op zich zal nemen. Door het be stuur is hiervoor kandidaat gesteld mevr. J. M. van der Minne-Schef- fer. Na acht uur zal de bijeenkomst voor een ieder toegankelijk zijn. Le den van de VVD-raadsfractie zullen dan een toelichting geven op het ge voerde beleid. N.V.V.-voorzitter Kloos meent, dat een te grote terughoudendheid van de vakbonden bij de onderhandelingen over de loon- en arbeidsvoorwaarden voor 1968 voor onze economie even gevaarlijk kan zün als een te over moedig gebruik van pas verworven loonvryheid. Volgens de heer Kloos ziet het er naar uit, dat we de lichte economi sche inzinking langzamerhand weer te boven komen. In het weekblad „De Vakbeweging" van het NVV zegt hij, dat het nu wel zaak is, op te let ten dat niet weer de kiem wordt ge legd voor een nieuwe overbesteding. Volgens de heer Kloos is de forse loonstijging van de laatste jaren maar één van de factoren, die de economische inzinking van de laatste tyd hebben veroorzaakt, een factor, „die maar een heel beperkte bijdra ge aan deze narigheid heeft gele verd". Veel meer invloed hadden naar zyn oordeel de inzinking in de buur landen en de overbestedingen in eigen land, die het gevolg waren van omvangrijke investeringen, vooral van de overheid. Hoewel de heer Kloos vry opti mistische verwachtingen heeft over de ontwikkeling van de economie in 1968, gelooft hij niet dat het werk loosheidscijfer dit jaar aanzienlijk zal dalen. Het Centraal Planbureau houdt rekening met een gemiddelde van 100.000 werklozen in 1968. Volgens de heer Kloos is dat mede het gevolg de op gang gekomen rationali satie in het bedrijfsleven. Op zich zelf vindt hy dit saneringsproces niet ongezond. Wel maakt het zwakke plekken duidelijk, in de bedrijfstak ken zowel als in bepaalde gebieden. De heer Kloos meent, dat de aan dacht heel speciaal gericht moet worden op een veel betere planning van maatregelen ter verbetering van de situatie in het noorden, oosten en zuiden van ons land. Ook gisteravond voor de AVRO- Loop der Bevolldng te Leiden In de week van 21 t/m 27 december 1967. GEVESTIGD J. G. Pérez Pestana en fam,, verte genwoordiger, Sibeliusstr. 17. J. H. B. Hemler en fam., militair, Donizettllaan 11, M. H. J. G. van der Linden, 11. ver pleegster, Rijnsburgerweg 10. E. H. ba ron van Tui) 11 van Serooskerken. Pie terskerkhof 4c. E. E. Schilstra, labo rante, Rapenburg 63. A. W. van Wulff- ten Palthe, Volmolengracht 2a. H. G. Gaymans, Rapenburg 12. Y Chan-Lee. Bronkhorststr. 25. P. de Jonge. 1.1. ver pleegster, Houtlaan 55. L. F. van der Poel, elektro-technlcus, Hoge Rijndijk 212. I. B. Poeran, 1.1. verpleegster. Rijnsburgerweg 10. M. Brongers. Rijns burgerweg 10, P. J. PretGoedhart, steeg 23 J. W. van der Glesen, J. van Gooijenkade 19. L. C. G. N. Moenira- lam, Lingestraat 110. M. H. L. Wenne- kers, Verdamstraart; 24. M. B. Brancas, keukenmeisje, Storm Buysingstr. 27. A. Gekhmane, haspelaar, Doezastraat 34. E. W. Boxman, verpleegster, Rijns- VERTROKKEN F. Dijkstra en fam.. Telderskade 36. Oegstgeest. Rhijngeesterstraatweg 147. H J- Krijnen en fam.. Nieuwe Rijn 46 Utrecht. Amsterdamsestraatweg 701. G.P. W. F. Sierat en fam. ab ws ligg. Utr. Veer, Hazerswoude. Potgie terlaan 43. J. H. J. Vervoorn en fam,, Alberda-ï Vrouwenweg 3, Zoeterwoude, Zuidhof 6. wijk ZH, Mauritslaan 31, J. Haantjes en fam., Stationsplein 72, I tv zei de heer Kloos, dat de betere economische vooruitzichten voor 1968 hun invloed zullen hebben op de loononderhandelingen die in vele bedrijfstakken nog op gang moeten komen. Volgens de heer Kloos kan er wel iswaar geen sprake zijn van een ster ke reële loonstijging, maar er is an derzijds ook geen reden meer voor een te sterke terughoudendheid, nu met name de conjunctuur in West- Duitsland, waar een kwart van onze export naar toe gaat, weer aantrekt. Het leek de NW-voorzitter verstan dig een deel van de overeengekomen loonsverhogingen uit de consumptie te houden en te bestemmen voor een forse verbetering van de bedrijfs- pensioenen. Tien Nederlandse kotters zün gis teren wegens het slechte weer de Duitse haven Wilhelmshaven binnen gelopen. De Nederlandse vissers los ten hun vangsten en lieten deze per koelauto's naar Nederland brengen. De tien zeekotters zullen In Wil helmshaven blijven tot de sneeuw stormen op zee uitgewoed zijn. De Algemene Nederlandse Vereni ging voor Vreemdelingenverkeer (ANW) gaat een grote actie begin nen, om het toerisme in eigen land te bevorderen. Het motto van de actie is: „Er op Uit, eigen land is in". De ANW wil vooral diegenen be reiken. die buiten het hoofdseizoep, een tweede (of derde» korte vakantie houden. Verder wordt beoogd de Ne derlanders te stimuleren er op hun vrije dagen op uit te trekken. Een speciale krant met de naam „Uit in eigen land" wordt tegelijk verstuurd met het ANWB-blad „De Kampioen". Grote VVV-bureaus zul len zich ook met de verspreiding van het blad bezig houden. De propaganda voor korte vakan ties in eigen land, voor lange week einden en voor dagtochten, blijft in het algemeen achter bij de steeds aantrekkelijker werving voor buiten landse reizen. De reisbureaus hebben meestal te weinig belangstelling voor de kortere binnenlandse reizen. Een van de aoties om in deze la cune te voorzien is „Randstad er uit! Voor een bedrag van tien gulden kan men bij de VVV- ANWB-kantoren in de Randstad een toeristische map ontvangen, waarin onder andere te vinden zijn een reis- ongevallenverzekering, toeristenkaar ten en een speciaal introductiebewys dat recht geeft op aanzienlijke kor tingen in ongeveer honderdvijftig ho recabedrijven in de provincies bui ten de Randstad. Deze actie duurt tot 1 juni aanstaande. Reeds worden voorbereidingen getroffen om op september van dit jaar dit initiatief uit te breiden tot een nationale om vang. Bovenstaande acties zyn gis teren begonnen. Schut tot gemeenten (Van onze Haagse correspondent) Minister Schut van Volkshuisves ting heeft de gemeentebesturen drin gend verzocht voortaan de bouw grond voor particuliere woningen niet duurder te verkopen dan de grond voor woningwetwoningen. Volgens de minister is er geen en kele reden particulieren hogere grondprijzen te berekenen, Indien zij woningen bouwen, die met woning wetwoningen vergelijkbaar zijn. De minister heeft tevens gevraagd deze stelregel toe te passen bij het maken van een exploitatieopzet by bestem mingsplannen. Over de bouw van gesubsidieerde particuliere woningen (premiebouw) zegt het ministerie van Volkshuisves ting nog eens. dat de woningen in de ze sector niet meer zijn gebonden aan contingenten. Het aantal premie woningen wordt slechts beperkt door de grenzen, die de begroting stelt. Voor de gemeenten blyft gelden: wie het eerst komt wie het eerst maalt, aldus het ministerie van Volkshuis vesting. Het wijst erop, dat vrije sec tor-woningen kunnen worden ge bouwd, zodra de gemeentelijke bouw vergunning is verkregen. Sinds me dio '67 is geen rijksgoedkeuring meer nodig voor deze ongesubsidieerde bouw. EXPO BLIJFT IN MONTREAL De succesryke wereldtentoonstel ling Expo '67 in de Canadese stad Montreal zal ook dit jaar en volgende jaren te bezichtigen zijn: zij krijgt een blijvend karakter, al mag dan de naam „Expo" niet meer gebruikt worden. De energieke burgemeester van Montreal heeft alle deelnemende landen op drie na kunnen overtuigen, dat het in wederzijds belang was de paviljoens aan de stad Montreal over te dragen. De „Expo-'68" al zal de officiële naam dan beslist anders lui den zal niet later dan half mei voor het publiek worden opengesteld. Berkel en Rodenrijs ZH, Magnoliastr. 5. A M. Korff, de Laat de Kanterstr. 13, 's Gravenhage, Zwedenburg 278. P. Nagtegaal, Lindestraat 8, Koudekerk a/d Rijn. v. Poelgeestlaan 80. H. de Vos, de Sitterlaan 6a, 's Gravenhage, Thorbeckelaan 647. C. W. I. van Eg- dom-Van der Linden. Haarlemmerweg 72, Soest, Kamperfoellstr. 16. I. A. J. Boon-Janssens. J. W. Frlsostr. 6, Ha- 1 zerswoude. Kromme Jaagpad 18. J. A. Breedevelt, Mauritsstraat 65. Leiderdorp Splinterlaan 108. N. A. van der Laar- v. Maanen. Maredljk 35a. Alphen a/d Rijn. Veldbloemweg 39. A. E. A. Nag- tegaal-van der Zeeuw. Sluisstraat 9. Koudekerk a/d Rijn, v. Poelgeestlaan 80. N. M. Wijsman, van de Meeberg, Tesselschadestr. 35, Oegstgeest, Surlna- mestr. 39. B. Burgij-Kramer, Jan v. Gooijenkade 43, Rijnsburg, Molenstr. 23. E. van Houten. Morsweg 11, Maas sluis, v. Beethovenlaan 431. S. Keslcl, Kraalerstraat 2, Heiloo NH, Breede- laan 121. F. H. Verhagen, Noordeinde 2a, Rhenen, Eikenlaan 5 A. J. M. Alberda Rijn en Schlekade 108, Rijs wijk ZH, Mauritslaan 31. P. J. J. Blok dijk. ab Tasmanstr. t/o 60, 's Graven- hage, Snijderstr. 113. H. Drewes, Witte Singel 79. 's Gravenhage, Malakkastr. 95. H. W. Bokma-Weeda, Nachtegaal laan 16, Soest. Heideweg 30. L. H. M. M. Kortekaas, Coornhertstr. 26. Haar lemmermeer. IJweg 1487. C. M. van Dlest-van der Linden. Peter v. An- rooystr. 67, Woubrugge, ab. ws. Bos- kade t/o. 4. J. Kleine. Houtlaan 55, Vonnis van Haagse politierechter: f 100,- boete en week voorwaardelijk Een 31-jarige huisvrouw uit Alphen aan den Rün was een dagje uit win kelen gegaan. Dat feit wekte reeds argwaan op bij de Haagse politierech ter, want naar diens oordeel had de huisvrouw voor dat winkelen wel bü- zonder weinig geld meegenomen na- melük f3.50. „En daar begin je te genwoordig niet zoveel mee", zei de rechter. Desondanks was de winkelende huisvrouw thuisgekomen met een nieuw bloesje, een rok, een das en een schaar, die zij op wel zeer „voor delige" wijze had weten te bemach tigen tijdens haar winkelen, zR het dan ook, dat zü daardoor voor de rechter moest verschynen. „U bent een gewone winkeldieveg ge geweest", zo constateerde de rechter en daar had verdachte geen antwoord op. Ze ontkende wel er met de bedoeling tot plegen van de dief stallen op uit te zyn gegaan. „Toen ik zag. dat het allemaal zo gemak kelijk kon, heb ik de verleiding niet kunnen weerstaan", aldus verdach te, een verweer, dat de officier van justitie allerminst bleek aan te spre ken. „Er was helemaal geen nood zaak om te stelen", merkte hü op. „De verleiding is soms wel groot. Maar dan kunt u beter uit dat soort zaken wegblyven", luidde zün ad vies. Vanwege het nog blanco strafblad wilde de officier volstaan met f200 boete en twee weken voorwaardelyke gevangenisstraf. De rechter halveer de de eis en legde f 100 boete op en een week gevangenisstraf voorwaar- delyk. Een trekker met oplegger heep gisteren bij Breukelen een val gemaakt van tien meter. De chauffeur, de 22-jarige G. Lou- rens uit Alphen aan den Rijn, bleef wonder boven wonder on gedeerd. Het ongeluk gebeurde op de rijksweg UtrechtAmsterdam, enkele meters voorbij het viaduct over de spoorlijn Woerden BreukelenAmsterdam. De com- Lagere omzet Barneveldse pluimveemarkt e Barneveldse pluimveemarkt gaf wat de aanvoer over 1967 betreft, opnieuw een daling te zien. De jaar- aanvoer bedroeg namehjk omstreeks 816.000 stuks (vorig jaar 1.002.000, in 1965 1.250.000 stuks). Wel heerst er op de wekelükse marktdagen steeds een flinke bedrijvigheid mede door het veelsoortige pluimvee, dat wordt verhandeld, maar kwantums van be tekenis van individuele aanvoerders kwamen veel minder voor. Bovendien waren de pry'zen van slachtkippen, welke het merendeel van de aanvoer uitmaken, bijzonder laag. Zeer waarschünlyk hield dit verband met de moeilükheden met betrekking tot de afzet van slachtkui- kens, die voor ongekend lage prüzen verkocht moesten worden. Beide ge noemde factoren werkten er aan mee dat de omzetten in guldens op de Barneveldse pluimveemarkt aan- zienlük beneden die van het vorige jaar bleven. Kinderkoor voor radio Het kinderkoor „De Nieuwkoopse Plassertjes" heeft gisteren meege werkt aan de rechtstreekse radio-uit zending van het nieuwjaarsprogram- van „De Zonnebloem" onder lei ding van Alex van Waayenburg. „De Plassertjes" waren helaas niet hun sterkste opstelling in de stu dio aanwezig, omdat zeven zanger tjes, die de Pieter de Graafschool be zoeken, geen vryaf konden krijgen. Maar niettemin hebben ze er een bijzonder leuke opname van kunnen maken. Zij zongen het speciaal voor deze gelegenheid ingestudeerde lied „Een gelukkig Nieuwjaar", samen met de bekende zanger Cees van Ooijen. Voorts vertolkten ze nog enkele lsed- jes uit hun repertoire met „De Spel brekers" en de muzikale Imitator André van Duin. Het was een leuke uitzending, waarin „De Plassertjes", die binnen kort een langspeelplaat zullen ma ken, goed voor de dag kwamen. binatie begon op het gladde weg dek te slippen, raakte enkele bermpalen en stortte toen van de ter plaatse, in verband met het viaduct, zeer hoge berm. De trek ker werd vrij zwaar beschadigd, de oplegger niet. Twee takel wagens zijn uren bezig geweest om het gevaarte weer op de weg te krijgen. Het verkeer moest al die tijd over één rijbaan worden geleid. Marktberichten RIJNSBURG,, 4 januari. Bloemen* VEILING Flora: Am. Anjers: Rode Sim 33-35, Rose Sim 32-37, Witte Sim 30- 33, G. J. Sim 28-34. Dusty Sim 30-33. Carry Sim 28-32, Crowly Sim 33-36, Arthur 28-34, Keefers 33-36, Esperance 30-33, Gerbera 36-58. Anthurltun 110- 220. Euphorbia 26-57, Rozen: Zorina 24-32, Garnet 25-28, Baccara 32-46. Carol 26-30, Hyacinten; Ostara 23- 32. LTnnocence 22-33, Anne Marle 25- 30 per stuk. Tulpen: Lustige Witwe 135-160, Ralph 125-140. Apeldoorn 225- 260, Preludium 115-125. Krelage 125- 260, Preludium 115-125. Krelage 125- 145, Demeter 140-160, Levant 125-135. Christmas Gold 115-125. Tommy 110- 130, Narcissen: Carlton 90-115. Flower Revord 85-100. Golden Harvest 110- 125. Early Glory 100-110. Irissen 160 -185, Freesia's: Golden Yellow 65-150, White Swan 85-165 per bos. Voor de Haagse rechtbank heeft zich te verantwoorden gehad een 51- Jarige inwoner van Nieuwkoop terza ke van meineed. In een procedure met betrekking tot een geschil inza ke betaling voor uitvoering van een werk was gezegd, dat geen overeen komst was gesloten voor wat betreft de prüs, terwijl ook geen betaling zou hebben plaats gevonden. De recht bank heeft in deze zaak uitspraak ge daan en het tenlastegelegde niet be wezen geacht, zodat verdachte werd vrygesproken. GEWICHTHEFFEN De L.A.C. „de Spartaan" gaat morgen naar Eysden (Limburg) om daar voor de competitie uit te ko men tegen Simson (Eysden) en R.G.V. uit Breda. De ploeg van „de Spartaan" is weer kompleet en komt als volgt uit: A. de Bruin. S. Willemse, W. Turenhout. H. Zirk- zee, S. Holswilder en D. van 't Riet.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 11