Gouden Giro houdt de toekomst in het oog Scherpe kritiek op harttransplanta tie Amerikaan in bezit 24 kilo hasjiesj STERKE GROEI DIENSTVERLENING NOG MAAR IN BEGINFASE" Patient herstelt goed Recordvangst Amsterdamse recherche PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD >0 DONDERDAG 4 JANUARI"*" (Van onze Haagse correspondent) In het jaar, dat de Postcheque- en Girodienst vijftig jaar be staat (de juiste datum is 16 januari), gaat de PTT proeven ne men met automaten, die in staat zijn geld van een postrekening uit te betalen aan de hand van een door de P.C.G.D. verstrekte identificatiekaart. De aflevering van de eerste machine, die van Zweedse makelij is, wordt binnen drie maanden verwacht. Bovendien zijn er nog onder handelingen gaande met de leverancier van een Engels apparaat, waarvan ivordt nagegaan of dit aan de Nederlandse omstandigheden kan worden aangepast. mee dagelijks gemoeid was beliep ruim f 500 miljoen, waarvan f 438 miljoen voor rekening van de over schrijvingen kwam. Deze transacties hebben de girodienst geen windeieren gelegd. De voorlopige exploitatie-re kening geeft voor 1967 een winst te zien van 24.3 miljoen gulden, terwijl de winst voor 1968 op 40 miljoen wordt begroot. Een aardig geschenk voor een dame, wier „postsex" na Als men de identificatiekaart in het apparaat schuift en deze door het toestel geldig is bevonden, kan men op een toetsenbord het bedrag aanslaan, dat men wil ontvangen. Dit krijgt men pas na het aanslaan van een geheim nummer, dat even eens door het apparaat wordt gecon troleerd. Waar de nieuwe toestellen zullen worden geplaatst is nog niet Automatisering De P.C.G.D. hoopt hiermee in de toekomst het dienstbetoon aan zijn klanten uit te kunnen breiden. De machines zullen dag en nacht en ze ven dagen per week ter beschikking staan. Op een persconferentie ter gelegen heid van het gouden jubileum werd dit bekend gemaakt door de heer H. Reinoud, hoofddirecteur financiële en economische zaken van de P.T.T. De P.C.GD, is dankzij de ver gaande automatisering alle moeilijk heden op personeelsgebied te boven gekomen. Hy heeft een gemiddelde aanwas van 200.000 rekeninghouders per jaar. Steeds is men er op uit in concurrentie met de ban ken het aantal diensten uit te breiden en houdt daarbij vooral het oog gericht op de toekomst. Zeer veel bedrijven betalen nu reeds het salaris van hun personeelsleden via de giro uit, daarbij grote bedrijven gebruik maken van magnetische ban den met de nodige informatie voor de computers van de P.C.GD. Ook de kascheque is een gewilde service gebleken600.000 rekeninghouders maken er gebruik van. Om de rijvorming voor de loketten te verminderen is de dienst van plan proeven te nemen met een Ameri kaans stortingsapparaat, dat in de postkantoren kan worden opgesteld. Ponsen Een ander initiatief is het ontwik kelen van een door het Dr. Neher- Laboratorium gebouwde machine voor het automatiseren van het pon sen van de girokaarten. Op deze ma nier kunnen miljoenen bespaard wor den, want het steeds groeiende aan tal ponsters (nu 800) kan dan wor den beperkt. De stortingsbus voor girogelden waarmee in Den Haag een proef werd genomen, is gebleken een groot succes te zyn. Het publiek stelde er veel vertrouwen in, wat tot uitdruk king kwam in het feit, dat er een maal een enveloppe in werd gevon den met f 20.000 als inhoud. Of men met de proef zal doorgaan, is nog niet beslist. vijftig jaar mechanisatie en compu ters nog onverminderd tot de ver beelding spreekt van hen die giraal betalen of ontvangen. Toch bevindt de dienstverlening zich nog slechts in een beginfase. Althans volgens de heer Reinoud, dj» verwacht dat in het jaar 2000 veel bedrijven via de „girofoon" (telefo nisch gereren hun betalingen ver- rrichten. Automatische kassiers (stortings- en uitbetallngsautoma- ten) zullen voor een aanzienlijk deel het loketwerk overnemen. Pocketboek De moeilijkheden, die de girodienst moest overwinnen, de successen die konden worden geboekt hebben er toe geleid, dat de girodienst van 4000 rekeninghouders in 1918 groeide tot de instelling met meer dan an derhalf miljoen klanten in 1968. Niet minder dan zesendertig auteurs zijn nodig geweest om het levensverhaal van de onstuimige vijftig-jarige te vertellen in het vandaag uitgekomen pocketboek „Een halve eeuw Post cheque- en Girodienst". (Uitgeverij Het Spectrum Utrecht) Het jubileum zal worden gevierd met ondermeer een interne bijeen komst in het Girogebouw in Den Haag op 16 januari, gevolgd door een receptie in hetzelfde gebouw van 15-17 uur. Voor het personeel zal een aantal feestavonden worden ge organiseerd. Verder schreef de P.C.G.D. een wetenschappelijke prijsvraag uit, waarin een oplossing wordt gevraagd voor het automatiseren van het pon sen, uiteraard een andere dan het Neher-Laboratorium voorstaat. Hier aan zijn prijzen verbonden van f 25.000, f 15.000 en f 5000. De uit slag zal volgend jaar bekend worden gemaakt. Tenslotte zal de PCGD als ge schenk aan de wetenschap aanbieden een door de Amsterdamse hoogleraar prof. dr. R. Heertjes te schrijven studie „Economie en techniek". Winst Gemiddeld werden per dag in 1966 ruim 730.000 overschrijvingen 260.000 stortingen en 52.000 cheques behan deld. in totaal ruim 1.000.000 trans acties. Het totaale bedrag, dat hier- Omzetstijging Westlandse veilingen Samen met de beide bloemenveilin gen >n het Westland, hebben de 12 Westlandse groente- en fruitveilin gen, aangesloten bij de Bond West- land, in het afgelopen jaar een om zet bereikt van rond 316 miljoen gul den of 16 miljoen meer dan in 1966. De stijging is voornamelijk te dan- cen aan de omstandigheden, dat 196 een vruchtbaar jaar is geweest en de produktie algemeen is toegenomen. Voor de drie hoofdprodukten sla, komkommer en tomaten was de oogst bijzonder goed. Hoewel de prijs enkele malen onder zware druk heeft gestaan. De bloementeelt breidde zich uit, vooral nadat de teeltbeperkingen wa ren opgeheven. De Coöperatieve Cen trale Westlandse Bloemenveiling in Honselersdijk bereikte een omzetcij fer van bijna 60 miljoen, of bijna 6 miljoen meer dan het voorgaande jaar. De voorzitter van de Bond West- land, de heer L. J. Barendse heeft als zijn verwachting uitgesproken, dat 1968 ongetwijfeld gunstige pers pectieven biedt. De vrije Europese markt geeft aan de Westlandse tuin bouw kansen, omdat de vraag regel matig blijft toenemen. De Zuiaairikaanse oud-tandarts dr. Philip Blaiberg blijft zich snel en goed herstellen van de operatie, waarbij hij eergisteren een nieuw hart kreeg. Zijn toestand is volgens een communiqué van het Groote Schuur Ziekenhuis „volkomen bevre digend". De patient ligt nog steeds in een zuurstoftent en zal daar vermoedelijk nog enige dagen in blijven. Zijn echt genote logeert in een kamer in het ziekenhuis. Zij heeft haar man na de operatie nog niet mogen opzoeken en zal vermoedelijk nog enkele da gen op dit eerste bezoek moeten wachten. Prof. Barnard, die de leiding van de harttransplantatie had, heeft ver klaard dat naar alle waarschijnlijk heid in de naaste toekomst geen nieuwe transplantaties in zijn zieken huis zullen worden uitgevoerd. Dr. O. M. de Vaal, kinderarts en endocrynoloog te Amsterdam, heeft gistermorgen in een vraaggesprek in de NCRV-radiorubriek „Hier en nu" ernstige kritiek geleverd op de re cente harttransplantaties. Dr. De Vaal, die in een vorig jaar verschenen werk van zijn hand, „Mo dern medisch advies" reeds de stel ling verkondigde dat 't inplanteren van een echt hart of een kunsthart Dij de mens uitgesloten moet worden geacht, zei o.m.: „Bij de huidige stand van zaken is het zo kansloos om ie mand het hart van een ander te in- planteren en dit langer dan enkele weken te laten functioneren, dat het nut hiervan naar mijn smaak hele maal de medische ethiek over schrijdt". Wel is dr. De Vaal van mening, dat er vorderingen zijn gemaakt, maar dat heeft niet tot het resultaat geleid, dat men iemand van zijn eigen hart mag bevrijden om daar een ander hart te inplanteren en dan te zeggen dat het goed met hem gaat. „Het is eigenlijk met zekerheid te weten, dat iemand daaraan op zeer korte termijn zal sterven en dit is he lemaal de bedoeling van de genees kunde niet", aldus dr. De Vaal. Ten aanzien van de publikaties I rondom de harttransplantaties ver- I klaarde dr. De Vaal verbaasd te zijn „dat er een team op dit ogenblik in eens in een toestand gekomen is, waarbij iedere verantwoordelijkheid schijnt vergeten te worden en dat waarschijnlijk één man die daar de leiding heeft, de drijvende kracht is en geestelijk min of meer op drift is geraakt". Dr. De Vaal, die verklaarde zich bewust te zijn van zijn tamelijk zwa re uitspraak, zei dat het meer in de geneeskundige geschiedenis is ver toond, dat een medicus meende een vondst gedaan te hebben, over alle bezwaren heenstapte en met het voorbijgaan van alle onmogelijkheid zich overschatte. „En dit is op het ogenblik in Zuid-Afrika aan de gang. Er is iemand die de weg is kwijt ge raakt, geen zelfkritiek heeft, die leeft in de waanwereld en in de veronder stelling dan hij dingen kan, die nie mand op dit ogenblik redelijkerwijs en fatsoenlij kheidshalve heeft aange durfd", aldus dr. De Vaal, die be sloot met de opmerking met zeker heid te kunnen zeggen, dat geen en kele kans van succes aanwezig is. Indien Arabieren weer dreigen Levering VS-ivapens aan Israël Volgens waarnemers In Washington zal president Johnson premier Esj- kol van Israël beloven dat Ameri ka wapens zal leveren wanneer de Arabieren weer een dre>jende hou ding aannemen. Premier Esjkol komt vanavond in New York aan, waar hij morgen een gesprek zal hebben met Oe Thant. Zondag en maandag logeert premier Esjkol op de ranch van president Johnson in Texas. Volgende week vrijdag vertrekt Esjkol naar Canada. De vertegenwoordiger van de Vere nigde Naties in het Midden-Oosten Jarring is gisteren in Jeruzalem aangekomen voor besprekingen met de Israëlische minister van Bui tenlandse Zaken Eban over de ont ruiming van het Suezkanaal. Zoals r gemeld heeft Egypte verklaard be- i Rijnland (Rooseveltstraat 12) 8 uur DONDERDAG Hockeykantlne Roomburg: Folk Beat 14 Trio trompettist Netley Elstak. 8 uur nam. Boshuis Achterhoflaan 74): Nieuw Jaarsbal C.J.V. „Jong Leiden". 8 uui nam. ZONDAG Rijnlands Lyceum (M. H. Tromp- laan)Gemeente voor oorspronkelijk christendom. Spr. evang. N. Brugge. 7.30 uur nam. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Chris tus van de heiligen der laatste dagen. Spr. dhr. Diender. 10.30 uur voorm. Volkshuls: Nieuwjaarsbijeenkomst Werkgemeenschap .De Ratel" Leldse Kamerorkest., 8 uur nam. DINSDAG V.O.L.A.: Excursie bakkerij Co-op reid te zijn de sinds de jimi-oorlog in het kanaal liggende schepen de mogelijkheid te geven te vertrek ken. De Israëlische regering heeft verklaard eenzijdige acties in het kanaal niet te zullen tolereren. Het Egyptische dagblad Al Achram schrijft vandaag dat het wel twee maanden kan duren voordat de vaargeul van het Suezkanaal zal zijn vrijgemaakt. Tijdens de gevech ten bij het kanaal in juni vier Egyptische vaartuigen. Ahob-beveiliging op overgang-Oudendijk In de eerste week van februari, maar uiterlijk de tweede week, zal de slechts met knipperlichten bevei ligde overweg in de Oudendijk in de wijk Sterrenburg in Dordrecht zijn beveiligd door een ahob-installatie. Dit heeft de directie van de Neder landse Spoorwegen nu officieel aan de gemeente Dordrecht medege deeld. Dat het thans wel mogelijk is de ahob-installatie zo snel aan te bren gen komt door een wijziging in del varigenis". 18 J volgorde van het aanbrengen van 15 aihob-installaties op andere plaat sen. Daardoor heeft de overweg in de Oudendijk, waar in december 2 k'nderen werden gegrepen door een trein, de hoogste urgentie gekregen. Ch. de Bourbonhof: Elektronica- club ,,De detector". 7.30-9.30 uur nam. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal): Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten 7-8 uur nam. WOENSDAG Gebouw Kamer van Koophandel Zitdag voor de handel met het Ver enigde Koninkrijk. 10 uur voorm, uur nam. BIOSCOPEN Zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Nacht voorstelling: op vrijdag en zaterdag: „Eva", 18 J. 11.30 uur. Lldo: „De woestelingen". 18 j. Di 2.30, 7 en 9.15 uur. Zond. 2.30, 4.45, en 9.15 uur. Luxor: „Cosa Nostra" erfvijand van de F.B.I.", 14 J. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; Zond. 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. Rex: „Gevaar heeft twee gezichten", 14 J. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zond. 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. Studio: „De dief van Parijs", 18 J Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon: „James Bond 007 Casino royale", 14 J. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur, Zond. 2.15. 4.30, 7 en 9.15 uur. Wassenaar, Astra Vry. 8, zat 7 en 9.15 uur: „Zeven gouden mannen", Zon. 2.30 uur: „The gun hawk". 14 jr. Zon. 7. 9.15 uur: „Vrouwenge- (Van onze Amsterdamse correspondent). De afdeling verdovende middelen van de Amsterdamse cen trale recherche heeft een recordvangst gedaan met de arres tatie van een 20-jarige Amerikaan, die in het bezit was van 24 kilo hasjiesj. Dit is de grootste hoeveelheid van dit verdovende middel, die ooit in Nederland door de politie is achterhaald. Jemenitische royalisten teruggeslagen De republikeinen schijnen in Je men de toestand weer meester te zijn. Het Amerikaanse persbureau Asso ciated Press bericht uit de Jemeni tische hoofdstad Sanaa dat de aan vallen van de aanhangers v iman, El Badr, zijn afgeslagen en de republikeinen een offensief hebben Ingezet. Eerder op de dag kwamen berich ten uit Jemen over royalistische suc cessen. Volgens die berichten hadden royalistische troepen het vliegveld van Sanaa bezet. Russische vliegtui gen zouden een luchtbrug met Sanaa onderhouden ter bevoorrading van de hoofdstad. Overigens zijn er geruchten dat alle Russische technici in Jemen zijn ver vangen door Chinese. Van officiële republikeinse zijde is onlangs ge klaagd over de onvriendelijke uitzen dingen van radio Moskou. Volgens de republikeinse minister van Buitenlandse Zaken van Jemen, Mekkl. zullen binnenkort maatrege len worden genomen tot een samen- «"a"»n met Zuid .Ier""», het vroegere Britse protectoraat Aden. De enorme partij hasjiesj werd ge vonden in twee koffers in de auto van de jeugdige New Yorker. Op de zwarte markt, waar op het ogenblik 20 tot 25 gulden voor een gram has jiesj wordt betaald, vertegenwoordigt de in beslag genomen hoeveelheid een waarde van ongeveer een half mil joen gulden. De Amerikaan heeft de hasjiesj meegebracht van een reis naar Noord-Afrika en Pakistan. Deze reis maakte hy per auto in het gezel schap van een 16-jarig meisje uit Amsterdam-zuid. Dit kind is onder invloed van verdovende middelen op genomen in de psychiatrische afde ling van het Wilhelmina Gasthuis. De va<Ler van het meisje,, een man van even in de veertig, is na deze opna me aan een hartaanval overleden. Naar politie Vorige week vrijdag kwam het tweetal aan by de ouderlijke woning van het meisje. De Amerikaan werd gastvrij in het huis opgenomen. De zaak kwam hierna aan het rollen, doordat de moeder van het meisje in de spullen van de Amerikaan een ver dachte ampul vond. Zij stuurde haar zoon hiermee naar de politie. Deze ontdekte dat de ampul het zeer ge vaarlijke verdovende middel morfine bevatten. Bij het doorzoeken van de auto van de Amerikaan kwamen ver volgens de twee koffers met has jiesj aan het licht. De Amerikaan zei na zijn arresta tie niets van de hasjiesj te weten. De koffers waren echter afgesloten en hij had de sleutels in zijn bezit. Hij was bij zijn aanhouding waar schijnlijk onder invloed van verdo vende middelen. „Hij was zo suf, dat wij hem nog niet goed hebben kun nen verhoren", zei hoofdinspecteur C. J. de Rhoodes, die het onderzoek leidt. Veel geld De heer De Rhoodes zei te vermoe den, dat de arrestant één van de ve le jonge Amerikanen is, die om aan de militaire dienst te ontkomen gaan reizen. Hij moet over een filnke hoe veelheid geld hebben beschikt. De auto, waarmee hij de reis naar Pa kistan maakte, heeft hij in Duitsland gekocht. „In Pakistan betaal je bo vendien toch al gauw f 3.000,- voor een kilo hasjiesj", zei hoofdinspec teur De Rhoodes. De politie vermoedt, dat de hoe veelheid hasjiesj, die de Amerikaan ons land heeft binnengesmokkeld, groter is geweest dan de 24 kilo, die in beslag werd genomen. Zij acht het niet onmogelijk dat de Amerikaan in Amsterdam al een hoeveelheid van het verdovende middel aan de man heeft weten te brengen. Triest detail van de zaak is de ma nier waarop het Amsterdamse meisje, dat nu wegens verslaving aan ver dovende middelen verpleegd wordt, met de Amerikaan in contact kwam. Zij zou op reis gaan met een Ameri kaans echtpaar. De ouders vonden dit goed, omdat zij hoopten, dat hun dochter door de reis los zou komen van het milieu, waarin zij in de hoofdstad was verzeild geraakt. Een milieu, waarin verdovende middelen worden gebruikt. Voor zover de po litie tot nu toe na heeft kunnen gaan hebben de Amerikaan en zy elkaar in Brussel ontmoet. Het meisje heeft hierop het echtpaar in de steek ge laten om met hem verder te reizen. TENTOONSTELLINGEN Lakenhal: Foto-tentoonstelling Wlm Noordhoek. Werd. 10 uur voorm- 4 uur nam.; zondag 1-4 uur nam. (tot 28 Januari). De Lakenhal: Dag 104 uur: zond. LakenhalExpositie boekverzorging, grafieken en tekeningen, van Curt Lob (Geopend tot 7 Januari). Rijksmuseum van Oudheden (Ra penburg 28)Werkd. 10 uur voorm. o uur nam.; zond 1-5 uur nam. Legermuseum (Pestbulslaan)Met uitzondering van zaterdag van 10-4 u (zondag 1-5 uur) Rijksmuseum voor Volkenkunde: (Steenstraat 1): dag. 1017 u.: 's zon dags 13-17 uur Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling Collectie Lechner ran Japanse Kunst Werkd. 10 uur voorm tot 5 uur nam.; zondags 15 uur nam. Rijksmuseum voor de geschiedenis der natuurwetenschappen: Dag. 10-4 uur. zond 1-4 uur Museum voor Volkenkunde expositie Japanse volkskunst 10 uur voorm.-5 uur nam. (Zondags 1 tot 5 uur nam.) t.e.m. 12 maart. Internatio venvacht weer 15 procent De Raad van Bestuur van N.V. Internationale crediet- en handels vereniging „Rotterdam" deelt me de, dat de groepsresultaten zodanig zyn, dat deze, onvoorziene omstan digheden voorbehouden, eenzelfde dividend mogelijk zullen maken als over 1966 werd uitgekeerd, n.l. 15 procent. MET EEN ENKEL WOORD BINNENLAND Valse dollarbiljetten Het Ge rechtshof in Den Haag heeft twee jaar gevangenisstraf met aftrek op gelegd aan een 27-Jarige Engels man, die in juni van het vorige jaar in Rotterdam was betrapt, toen hy b(J het grenswisselkantoor in het Centraal Station probeerde vier val- honderd-dollarbiljetten tegen Ne derlands geld in te wisselen. Bij zqn arrestatie vond de politie nog 79 valse honderd-dollarbiljetten op hem. De Engelsman was by het Haagse Hof in beroep gekomen te gen een vonnis van de Rotterdamse rechtbank, die hem had veroordeeld een gevangenisstraf van drie jaar met aftrek. De advocaat-gene raal bij het Haagse Hof eiste veer tien dagen geleden dat dit vonnis zou worden bekrachtigd. Vier dagen dood In stoel Zeker vier dagen heeft de 69-jarige Utrech ter H. J. H. Majolee dood in zyn woning in Utrecht-noord op zijn stoel gezeten. Pas dinsdag werd de politie gewaarschuwd door e en krantenbezorger. HU had de man. die alleen woonde in de keuken op een stoel zien zitten en herinnerde zich dat deze daar vrtfdag in dezelf de houding zat. De heer Majolee is een natuuriyke dood gestorven. BUITENLAND Smokkelaars aangehouden De Italiaanse douane heeft by een groot scheepse actie vijf Britten en twee Italianen aangehouden, die zich schuldig maakten aan het smokkelen van sigaretten. De actie begon toen naby Bari, aan de Italiaanse zuid oost-kust, een vrachtauto met ge smokkelde sigaretten werd aangehou den. Met radar werd een vaartuig opgespoord, dat de voorraad gelost had. Pas toen het schin door douane- boten was omsingeld en enige waar schuwingsschoten waren gelost, gaf de bemanning zich over. Aan boord van het vaartuig vond men nog 3% ton sigaretten. Strqd In Rhodesië Rhodesische veiligheidstroepen hebben in het dal van de Zambesi, niet ver van de grens met Zambia, een niet genoemd aantal guerillastryders gevangenge nomen, die uit Zambia het land wa ren binnengekomen, zo is gisteren of ficieel in Salisbury meegedeeld. Slachtoffers van alcohol Sinds oudejaarsavond zyn in Guadalajara (Mexico) 22 personen gestorven. Ver moed wordt dat zy het slachtoffer zijn geworden van het drinken van methylalcohol, aldus de politie. Advocaat van Soebandrio in arrest De advocaat dr. Jap Thjam Hjen, die destyds de Indonesische minister van Buitenlandse Zaken Soebandrio heeft verdedigd, is gearresteerd om dat hy lid zou zyn van de verboden Chinese organisatie Baperki. Deze or ganisatie zou de Indonesische com munistische party hebben gefinan cierd. Soebandrio werd 15 maanden geleden ter dood veroordeeld wegens zyn aandeel in de communistische staatsgreep van 1965 in Indonesië. Schat uit het water Duikers heb ben gisteren by na 60 kilo gouden en zilveren staven opgedoken, afkomstig van het wrak van het stoomschip „Elingamite" dat in 1907 verging by de Driekoningen eilandengroep. Toen de „Elingamite" zonk, vertegenwoor digde de goud- en zilverlading een be drag van 149.400 gulden. Vorig Jaar hebben dezelfde duikers ongeveer 40 kilo zilver met een waarde van byna 6.000 gulden uit het wrak aan de op pervlakte gebracht. Dombrowski overleden In Boe karest is dinsdag generaal Victor Dombrowski op 81-i-rige leeftijd de voornaamste tegenstanders van de fascistische "IJzeren Garde" van dictator Antonescu en een van de lei ders van de staatsgreep tegen diens bewind in augustus 1944, die Koning Michael liet uitvoeren. Hij was tot de val van het koninkiyk bewind in 1947 burgemeester van Boekarest. Gezin vermoord Op een boerdery in het Columbiaanse departement Caldas heeft de politie op 1 januari de zwaar verminkte hjken gevonden van een man, diens vrouw en hun vier kleine kinderen. De politie is van mening dat het gezin uit wraak ver moord is. Roltrap liep verkeerde kant op Ongeveer 30 personeelsleden van een Parys warenhuis hebben giste ren verwondingen opgelopen toen de roltrap waarop zy stonden plot seling de andere kant o pging lopen Het ongeluk gebeurde na slultings- tyd. Vyf personen moesten met ge broken ledematen In een ziekenhuis worden opgenomen. Nieuwe voorzitter President Johnson heeft Arthur M. Okun, een 39-jarige econoom, benoemd tot op volger van Gardner Ackley als voor zitter van de raad van economische adviseurs. Okun zal de jongste zyn, die ooit op deze post benoemd werd. Amerika en Ghana Vice-presi dent Humphrey van de Ver. Staten heeft de militaire heersers van Gha na gisteren te verstaan gegeven, dat het Amerikaanse buitenlandse hulp programma verdubbeld of verdrie voudigd behoort te worden en dat hy en president Johnson hun cam pagne voor een grotere buitenlandse hulp direct aan het Amerikaanse volk zullen voorleggen. Humphrey voerde een gesprek van 80 minuten met luitenant-generaal Joseph A. Ankrah, voorzitter van Ghana's Na tionale Bevrijdingsraad, en met Ankrahs plaatsvervanger, de inspec teur-generaal van de politie, Harley TJ,,'mphrey een Galerie Hans Vink (Breestraat Tentoonstelling grafiek J. Me W.ien Ouden en A. Schlüter. Gi dinsdag t/m zaterdag 9 uur 6 uur nam. (t/m 6 januari). Galerie Van der Vll6t (Botern 3): Tentoonstelling Gerti Bl( broodspot. Geopend dinsdag t/m, terdag 10 uur voorm.—6 uur bovendien vrijdagavond 8—10 iT/m. 6 Januari). toonstelling schilderyen Cor keramiek van Margreet Hulsm» Maandag t/m zaterdag 10 uur vo< 5. uur nam.: bovendien dlnsdaga 8-10 uur (t/m 10 Januari). Avond- en nachtdienst der apoth Geopend voor spoedeisende gev, (ook op Nieuwjaarsdag): Apoi Reijst, Steenstraat 35, tel. 20136, Apotheek R. van Breest Smaller!-" te Leiderdorp en Apotheek Voorset zijn de gehele week geopend. Él cl WEEKEINDEDIENST DER HUISARTSEN. en Tot zaterdagochtend 10 uur r» 1 plege men de eigen huisarts, dai j tot zondagnacht 24 uur de dokl telefoon 22222. HAAGS A G E N D (Van donderdag 4 Januari t/m. woensdag 10 januari) DONDERDAG 4 JANUARI Diligentla, 20.15 uur; Cabaret 1 Jansen: „Hoe meer zielen" en „Ni« wens". Circustheater. 20.15 uur: Het m nale Ballet. Poppentheater Frank Kooman, uur: „Slik. de slak". VRIJDAG 5 JANUARI Kon. Schouwburg. 20.15 uur: Ha| Comedie: „Rosencrantz en Gull] stern zijn dood". Circustheater. 20.00 uur Ami dams Volkstoneel: „Rooie Slen" Dlligentia, 20.15 uur: Cabaret Jansen: „Hoe meer zielen" en „Nle wens". Paviljoentheater. 20.15 uur: De N ™re Komedie: „The Fantastlcks". Poppentheater Frank Kooman, i ur: „Slik de slak". Theater Matrys, 20.30 uur: Thefl werkgroep „Spoel": „De les" en J onderhoud". Comedie: „Van de brug nf Diligentla, 14.15 uur: Toneelgi Arena„Het laatste loverbos"; 2 uur: Cabaret Fons Jansen: „Hoe c zielen" en „Nleuwwens". Kurzaal, 20.15 uur: Het Concert bouworkest o.l.v. Bruno Maderna. Paviljoentheater, 20.15 uur: De NI we Komedie: „The Fantastlcks". Poppentheater Frank Kooman, ltfe uur: „Slik, de slak". LQ ZONDAG 7 JANUARI ft" Kon. Scl Comedie stern zyn dood"; 20.15 "uur.- Hajfrn Comedie; „Lied In de schemer/A - -- x-/jfto MAANDAG 8 JANUARI DINSDAG 9 JANUARI Kon. Schouwburg, 20.15 uur: 1 Nederlands Dans Theater m.m.v. 1 Nederlands Ballet Orkest. i WOENSDAG 10 JANUARI Kon. Schouwburg, 20.15 uur: Nederlands Dans Theater m.m.v. l Ned. Ballet Orkest. °ee Circustheater, 20.15 uur: Fiesta fed tana. fcfl, Kurzaal, 20.16 u: Het Resldentie-L kest o.l.v. Hlroyuki Iwakl m.m.v. CPot mencita Lozada, viool. tlee Poppentheater Frank Kooman, l£efo ar: „Manus, de vogelverschrikker"? HAAGSE BIOSCOPEN Irei Apollo: Ontembare Angéllque, II Asta: Doctor Dolittle, a. 1. geg Bijou: De oude man en het kind, 6 p Camera: Modern Millie, a.l. Cineac: Laurel en Hardy als schcP1 steenvegers, a.l. 's avonds: Ik, ier Adams8on, 18 J. feu City: Bambl, a.l.; 's avonds: K. kan nog doller met de dollar, Hna Corso: Je leeft maar twee keer, ïeoe Du Midi: En eeuwig zingen de n, 14 J. Overdag: De eend ent Cadillac, a. 1. Der Euro Cinema: Sound of music, apla Flora: Lollipop, 18 J. Ln Hollywood: Goliath tegen de reuzLv 14 j. Kriterlon: Accident, 18 J. kee Metropote/Tuschlnski: Oorlog I Olympla: Wie Is 10 Woolf? 18 j. T? PassageOp blote voeten lil f® perk, a.l. pe Rex: De huwelijksnacht, 14 J. mq Roxy: Topgeheim, 14 J. Seinpost: The great race, a.l. Q0C Studio de Luxe: To sir. with ldVai 14 J- bre Studio 2000: Le scandale, 18 J. Thalia: De man van Interpol. llP1 De Ultkyk: Citizen Kane, 14 jfeel West-end: Triple cross, 14 J. |koi WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) nei overleden. Dombrowski was een van goodwill-reis door Afrika. Amsterdam Den Helder Ypenburg Vllssingen Eelde De Bilt Twente ndhoven Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Brussel I .uxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck B.lgrado Athene Barcelona Madrid Mallorca Lissabon |o I J |we 3 (pi jleii -0 5 WO 0 1 i :pu -0 8 wa -0 3 mi 0 Jde 1 6 en 1 -2 0| 1 hagelbui hagelbui sneeuwbui sneeuwbui sneeuwbui sneeuwbui sneeuwbui sneeuwbui -9 -17 01 onbewolkt -19 -22 0 sneeuw -11 -11 ïoj geh. bew. sneeuwbui zwaar bew. 9 0 zwaar bew. 2 1 sneeuw -2 1 zwaar bew. 8 3 half bew. 12 7 regen 1 -1 onbewolkt 12 2 zwaar bew. -0 -5 regen -1 -1 onbewolkt 7 -7 onbewolkt 0-17 sneeuw -1 -5 sneeuw -4 licht bew. 18 11 licht bew. 8 r0 onbewolkt 17 9 onbewolkt 14 0 licht bew. 15 13 licht bew. 14 9

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 2