Rijnsburgse Boys liet zich weer de beide punten ontnemen (1-3) Gerard Passchier van Rijnsburg Dubbele zege De Kangeroes Nog altijd ontbreekt er een schutter Gaston Roelants was weer ongenaakbaar Beter spel Zilveren Tulp Wanklank LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG 2 JANUARI 1968 LEIDSCH DAGBLAD meer te verliezen. Het leverde een ste vige veldmeerderheid op en het doel van de Kinderdijkers maakte vele be nauwde ogenblikken door. Maar toen de kruitdamp was opgetrokken en de scheidsrechter voor de laatste maal had gefloten, bleek dat de thuisclub uit dit geweld slechts één doelpuntje had overgehouden, gescoord door Ar jan den Heijer. Het had misschien nog gelijk kunnen worden als het de Rijnsburgers een tikje had meegeze ten. Het houtwerk of een der vele benen van de Kinderdijkse defensie stonden voortdurend verdere treffers in de weg. Derde triomf in Sao Paulo (Van een onzer verslaggevers) Het is Rijnsburgse Boys niet gelukt het jaar 1967 af te sluiten met een overwinning. De strijd tegen het Kinderdijkse De Zwervers ging met 13 verloren. De gasten voetbalden wat gemakkelijker op het gladde, maar toch goed bespeelbare ter rein en hadden ook wat meer snelheid. Daarom was hun over winning ook verdiend, al had de thuisclub wel een iets gunsti ger score verdiend. af en schoot de bal recht in handen van doelman Doddema. Nog mooier was de kans die Arjan den Heijer kreeg uit een trekbal van Hartevelt, maar ook deze unieke scoringsgele- genheid werd niet benut. Een schot van Hans Roem direct daarop werd fraai door Doddema gestopt. De aan val van de Rynsburgers sloeg nog net niet door. Arjan den Heijer kwam nog een stapje dichter by de ope ningstreffer. Uit een voorzet van Roem kogelde hij de bal rakelings over het onbeschermde Zwerver-doel. Het bleef er allemaal hoopvol uitzien voor de thuisclub, temeer omdat in de defensie Heemskerk zfjn taak (het aan banden leggen van de gevaar lijke Slagboom) behoorlijk vervulde. En toch..nam De Zwerver de lei ding. Bihari, die daarvoor al tegen de lat had geschoten, kreeg een vrije kans en passeerde doelman Drieber gen (die te ver voor zijn doel stond) royaal. Door het weer meespelen van Van Zuyien ging het in de Rijnsburgse gelederen wat beter dan het in de laatste tijd het geval is geweest. Maar zodra het op het benutten van de doelkansen aankwam, tastten de geelzwarten wederom hopeloos mis. Daar de Kinderdijkers die materie wat beter onder de knie hadden, moesten de Rijnsburgers de zoveelste nederlaag incasseren. Na een wat aarzelend begin aan beide zijden slaagde de thuisclub er in enige druk te gaan uitoefenen op de Zwerver-defensie. De eerste goede kans was voor Hartevelt. die na een verre pass een vrij veld voor zich kreeg. Maar hij werkte te gehaast Zaterdagvoetbal Een aanval van Rijnsburgse Boys op het doel van De Zwerver. Tioeede van rechts Arjan de Heij er, die het enige doelpunt van de geelzwarten scoorde. Dat was een tegenvaller, maar de kansen op een doelpunt bleven voor de Rijnsburgers in ruime mate aan wezig. Zo kreeg de jeugdige Den Heyer een bijzonder fraaie schietposi tie, waaruit hij echter niet meer des tilleerde dan een schot dat naast vloog. Zwerver Inmiddels was Slagboom in de Kinderdijkse voorhoede maar aan het Zwerven gegaan, omdat hy als links buiten weinig bewegingsvrijheid kreeg. Hij bleef een gevaarlijk man, op welke plaats dan ook, dat bleek al spoedig. Toen een scherpe .Zwerver- voorzet door de gehele Rijnsburgse defensie werd gemist, stond Slagboom plotseling op de rechtervleugel gereed om de bal zeer hard langs Drieber gen te kogelen. Dat betekende 02. Na de rust ondernam de thuisclub vele pogingen om "terug te komen", doch het wilde maar niet lukken. In tegendeel. Leenswaard schcot De Zwerver zelfs nog naar 03. Toen gooide Rijnsburgse Boys Alles op de aanval. Terecht, want er viel nu niets Gaston Roelants, de dertigjarige Belgische afstandloper, heeft in de nacht van het oude op het nieuwe ja?, voor de derde maal de tradi tionele „rond de huizenloop" van Sao Paulo gewonnen. Hy won de wedstrijd over 8'A km met een voor sprong van 24 Vi seconden op de Brit Tim Johnston, een kantoorbe diende uit Cambridge. Roelants, houder van de wereld records op de 20.000 meter, de één- uurloop en de 3000 meter steeple chase, finishte in 24 min. 31.2 sec. Johnstons tijd was 24 min. 55.7 sec. en Dave Ellis (Canada) eindigde op de derde plaats van het veld van 260 lopers met een tyd van 25 min. 12.9 sec. Roelants' overwinning in deze 43ste Sint-Sylvesterloop, die zo wordt georganiseerd dat de winnaar rond twaalf uur 's nachts door de finish gaat. was de zoveelste zegepraal in een grootse carrière. Hij won deze loop in 1964 en 1965 en werd vorig jaar tweede. De Belgische politie man was de enige deelnemer onder de 22 lopers van overzee, die erop kon bogen al eens eerder in deze race te zijn gestart. De als tweede aankomende Brit Johnston bijvoor beeld was een volkomen outsider. Deze bracht zijn vakantie door in Mexico en kwam overgevlogen naar Brazilië om de officiële Britse deel nemer Dick Taylor te steunen. Droog Een uur, voordat de gouverneur van de staat Sao Paulo het vertrek sein gaf, was het opgehouden te re genen. Roelants nam onmiddellijk de 'eiding, gevolgd door de Joego slaaf Zuntar, de Brit Johnston en de Zweed Garberud. Na 2500 meter was de Zweed teruggevallen en had het leidende drietal van overzee een voorsprong van 20 meter genomen. Alleen Johnston kon nog enige tijd in het spoor bleven van de soepel lopende Roelants. Maar toen deze op de omhooglopende „Consolation" even versnelde, leek de Brit stil te staan. De Belg ging in verhoogd tempo door en eindigde tenslotte met een voorsprong van 150 meter. Geheel ontspannen verklaarde hy by de finish: „Dit was de gemak- keiykste overwinning die ik ooit by een dergelyke wedstrijd heb be haald." De uitslag: 1. Gaston Roelants (Belg.) 24 min. 31.2; 2. Tim John ston (G.B.) 24.55.7; 3, Dave Ellis (Canada) 25.12.7; 4. Drago Zuntar (Joego-Sl.) 25.19.6; 5. Ken Moore (V.S.) 25.33; 6. Richard Taylor (G.B.) 25.36; 7. Carlos Tavares (Port.) 25.51; 8. Jouko Kuha (Finl.) 25.53; 9. Viktor Mora (Col.) 25.55; 10. Alfons Ida (W.-Dld.) 25.58. (Van één onzer sportredacteuren Het vijfde Zilveren Tulp- toernooi van de volleybalver eniging Rijnsburg is in een dubbele triomf geëindigd voor Kangeroes uit Leiden. De over winning van de heren, de enige hoofdklasse-ploeg, was welis waar ruimer dan die van de dames, hetgeen echter niet wegnam, dat de zege van de dames toch meer aansprak. De winnaars van vorig Jaar, Ryns- burg en Argos 2, moesten in dit lus- trumtoernooi met resp. een vierde en een derde plaats genoegen nemen, Opvallend was overigens, dat in de finale-poule (met ploegen uit de eer ste-, overgangs- en hoofdklasse) van krachtsverschil nauwelijks sprake was, althans de hoger geklasseerde teams wisten slechts met heel veel moeite tot winst te komen en moes ten zelfs een enkele maal een set af staan. De 1513 zege van de Kan- geroes-heren op Rynsburg na een 813 achterstand en de krappe 1513 en 16—14 overwinning op Cas- tellum spreken boekdelen. Zo verging het ook MVC, lystaanvoerder in de overgangsklasse, dat overigens een zeer sterke indruk had achtergelaten in de voorronden. In de finale-poule moest zy zowel aan Rynsburg als aan Castellum een set afstaan. De Moordrechters dienden in de laatste wedstryd tegen Kangeroes, dat zowel TWEEDE KLASSE A Rijnsburgse BoysZwerver NDSMSIZO SpakenburgHoogvliet Huizen 13 10 3 0 23 Quick B. Spakenb. 11 Zuidvog. 12 Zwart W. 12 Zwerver 12 SIZO 13 NDSM 13 Rynsb. B. 13 Zwaluwen 13 HBSS 12 ZCPC 12 Hoogvliet 13 1 15 3 14 1 1 11 1—3 0—0 2—1 25— 39—16 25—10 20—15 15—14 27—20 17—25 17—26 9—19 23—30 12—14 16—22 12—36 TWEEDE KLASSE B DOTO—SSC '55 ArnemuidenRVVH SHO—SSS 1 19 „Als ik terug kijk op het vijfde Zilveren Tulp-toernooi, dan doe ik dat met de nodige voldoening. Maar toch ook wel met enige verbazing enverbittering. Als geheel is het weer bij zonder goed geslaagd. Maar als ik dan eens precies na ga, wat er in de afgelopen twee weken is gebeurd, is het toch eigenlijk een beetje belachelijk: in één zaal zo'n 125 wedstrijden ge speeld! Ons enige nadeel is dan ook de lange wachttijd. De meeste ploegen hebben het overigens wel goed opgevangen. Dit jaar was er voor het eerst ook een zitje achteraf, waar ze wat konden kaarten en zo. Maar om het volgende week weer even te doen, 125 wedstrijden in een dag of acht, nee Noordwyk 12 SHO 13 Koz. B. 12 SSS 13 Arnem. 13 's-Gr. SV 12 Excels. M 12 RVVH 13 SSC '55 13 T. Leede 13 DOTO 13 Heerj.d. 12 Amstelv. 13 3 16 2 15 0—1 26—12 32—16 23—19 17—18 21—19 26—24 11—19 24—21 24—26 24—32 23—27 18—20 22—34 DERDE KLASSE A (West 1) VI. en VaardigHCSC 0- MarkenADM1- IJmuidenKennemerland 2- Zandv. MeeuwenDe Geuzen 06 HCSC 12—20 BI. Wit 13—S De Geuz. 13—18 BOL 11—8 ARC 12—17 Vlug en V. 13—8 Ken .land 13—17 Marken 13—7 IJmuiden 13—16 Zandv. M. 12—5 ADM 13—13 DERDE KLASSE A (West II) WGZPPSC 1—3 VIERDE KLASSE B SpiritKatwyk 21 Be FairLeiden 20 Naaldw. 12—22 Lisser B. 12—9 Spirit 12—18 GWS 13—9 SVOW 12—18 Koudekerk 10-8 Katwijk 13—18 Rouwkoop 12—8 Be Fair 12—17 Leiden 13—6 De Lier 12—10 Oegstgeest 13—6 Haz. Boys 129 Eén ding is me dit jaar erg tegen gevallen. Uit principe nodigen we al tijd verenigingen uit, die hoger spe len dan wy. Dit keer wilden wy over al (alle westelyke districten) een pioeg vandaan hebben. Maar daarvan is byna niets terecht gekomen. Van een aantal verenigingen hebben we gewoon" geen antwoord gehad. Een ciub in Haarlem maakte het hele maal bont: een dag of wat na een tweede brief heb ik ze eens opgebeld. Ze waren daarom behoorlyk boos. ..Als we niet meer van ons laten horen, moet u maar aannemen, dat wy geen interesse hebben", werd er gezegd. Ze hadden maar een klein budget en antwoorden op zo'n uit nodiging betekende weer een postze gel Ik heb ze er toen alleen nog maar even opgewezen, dat het Ryns- burg daardoor een extra postzegel èn een telefoontje had gekost. Dat is eigeniyk de enige wanklank geweest. Een stel verenigingen heeft ons ge woon in ons hemd laten staan- Ik kan dat niet goed begrypen. Van verenigingen-van-naam als Concor dia. Celebes/OVC en AMVJ/RC ver wacht je trouwens niet, dat ze niets van zich laten horen. Het is me bit ter tegengevallen. Het was leuk ge weest als ze nu eens hun reserve teams, die immers nooit aan bod ko rren. naar een toernooi hadden ge stuurd. Verder is er nog een vereni ging geweest, die toen er gespeeld moest worden, niet kwam opdagen De organisatie op zichzelf heeft nauweiyks moeiiykheden opgeleverd. We hebben het gevraagd aan de ge meente en het hoofd van de openbare school en konden verder net als altyd onze gang gaan- Fantastisch, ideaal gewoon- Ik ben overigens niet meer .actief" in het bestuur. Officieel ben ik er in september mee gestopt. Ik ben nu ambteloos bestuurslid. Ik had het onze heren is het dit jaar een mis lukking geworden. Het zat er natuur lijk wel in, dat we (voor de eerste keer) buiten de pryzen zouden val len. Veertien dagen geleden brak Dick Parlevliet zyn duim en wegens stu dieredenen mag Enno Byleveld voor lopig niet volleyballen. En om met invallers wat heeft Bertje de But ter. 15 jaar, het overigens goed ge daan op zo'n niveau (Kangeroes, hoofdklasser. MVC. bovenaan in de overgangsklasse) dan een woordje mee te spreken is natuurlijk onmo- geiyk. De meisjes hebben het fantastisch gedaan- Geweldig gespeeld. Byzonder jammer, dat ze net één puntje op Kangeroes tekort kwamen, zy (en ik ook) dachten dat ze er waren toen ze in die laatste set eenmaal negen punten hadden gescoord. Een beetje ongelukkig allemaal. Er was wel goed v/edstrijdsecretariaat dat is zo on geveer alles. Dat heeft Jan van der Mey overgenomen. Hy doet het leuk- Maar ergens blyf je toch wel de vraagbaak, de man-achter-de-scher- men. Dit toernooi by voorbeeld ik ben er „gewoon" toe geprest. Je hebt het vier keer georganiseerd, dus nemen in. dat je het ook „eventjes" voor de vyfde keer doet. Je weet er im- i het meeste van. zeggen ze. Je zit er toch helemaal in? Verder gaan r vanuit, dat je de meeste vrye tyd hebt. Dat is misschien ook wel naar ze vergeten dat je niet tot je 65ste les wil blyven geven. En dat ergens nog een studie is Het vyfde toernooi om de Zilveren Tulp is niet alleen groter, maar ook sterker bezet geweest dan alle voor gaande. Kyk maar naar de winnaar: Kangeroes, een hoofdklasser. Voor Scheidsrechters te vinden is altyd een moeilyke zaak. Toch lukt het al tyd wel. Ze vinden het fyn om hier te kunnen fluiten. Frans Zilveren- tant by voorbeeld, die leidt toch inter nationale wedstrijden. Hy kwam graag Hij was er, geloof ik. van overtuigd dat er op dit niveau of schoon geen top-volleybal toch wel een goede scheidsrechter nodig is. Hy wil verder het spel hogerop brengen. Zo'n toernooi is erg belang rijk. De stryd om de Zilveren Tulp is trouwens uniek in Leiden en om geving. Daarvoor is het eigeniyk ook Jammer, dat wy van „hogerhand" zo weinig belangstelling (en medewer king) ondervinden. Het is toch im mers een fantastische propaganda? In vyf jaar is Rynsburg gegroeid tot 125 leden. En dat is toch alles zins behoorlyk voor een volleybalclub. En dat is allemaal gebeurd zonder gerichte propaganda. Na afloop van de (gymnastiek)les komen zy, die er interesse voor hebben, altyd zelf vra gen of ze eens een keertje mogen ko men „kijken" Zelfs jochies van de lagere school komen vragen of mee mogen volleyballen. Laatst nog zag ik in een vrij urn- een stel jon gens een balletje naar elkaar tikken. Uniek gewoon: normaal trappen ze er altyd tegen! Volleybal leeft op het ogenblik op het dorp. Men weet. dat het spel is- Het is erg populair. Op het ogen blik is er de situatie, dat een jongen van een jaar of twaalf zich gaat af vragen, wat hy zal gaan doen: voet ballen of volleyballen .Dat was vijf jaar geleden eenvoudig ondenkbaar. De jongens gingen voetballen, de meisjes turnen We beginnen binnenkort met een nieuwe groep. Daarvoor hebben we zo vyftden meisjes binnen. Daarom: als binnenkort die nieuwe zaal van de ulo gereed komt (zes meter hoog) mogen we hem bij wyze van spre ken wel de hele week afhuren. Op school tydens de les besteed ik overi gens weinig aandacht aan volleybal. Daarvoor vind ik het spel gewoon te moeiiyk. Het is trouwens onmogelyk om een dertigtal jongens of meisjes in drie kwartier per week „eventjes" volleybal te leren. Onze kansen dit seizoen? Ach, dat is erg moeiiyk. Er zitten op het ogen blik vyf jongens voor hun eindexa men. Dus erg weinig training. De sfeer is ook een beetje weg, het en thousiasme wat verdwenen. Niet ver- wonderiyk natuurlyk, als je de laat ste Jaren stil biyft staan. Men is uit gekeken in de eerste klasse van de afdeling Leiden: steeds maar weer Castellum. Vroeger waren de jongens enthousiaster. Ofschoon er toen ook jongens voor examens zaten, werd er toch (hard) getraind. Nu vinden ze eerder een „gaatje", een reden om weg te biyven- Overigens ïykt het mij alleen maar plezierig om af en een uurtje je boek te kunnen dichtslaan om je even te ontspannen. Honderd procent is 't op het ogenblik niet meer. Er moet een stimulans ko men: promotie. Of het zal lukken? Gezien de indeling van de promotie- groepen, is het dit jaar wel nu-of- nooit Voor de meisjes ben ik eigenlijk niet zo bang. Die redden het wel weer. Jammer is wel, dat een meisje, dat v;as uitgenodigd voor de districts- jeUgddraining daarvoor (van haar ouders) heeft moeten bedanken. Ze waren bang. dat haar studie er on der zou lyden. Het is ontzettend jam mer. Niet alleen zy had er het nodige kunnen opsteken, maar zij had dat ook weer aan de andere kunnen over brengen. Ik heb drie jaar in de com missie Jeugdvolleybal van de Afde ling gezeten. Ik heb trainingen ge volgd en ook ik heb daar het een en ander opgestoken. In Leiden is op het ogenblik geen Jeugdtraining meer. Het zou waarschynlijk ook niet meer kunnen: er is te weinig talent. Voor al bij de meisjes niet. Ik heb overi gens enige tyd geleden bedankt. Op het laatst ontstonden er alleen maar conflicten en zo- Een voorstel was onmiddellijk een aanval op het be leid. Volleyballend Rynsburg heeft al moeiiykheden genoeg (gehad) met het afdelingsbestuur. Wy, als jonge (bloeiende) vereniging zien veel din gen anders. Maar als wij tegen iets bezwaar maken, wordt het onmiddel- lyk in het persoonlijke vlak getrok ken. Waarom? Als er jongens by ons komen vragen, waarom zy in 'n nor male competitie bijna uitsluitend uit- wedstryden spelen, moeten wij dan zeggen dat het zo hoort, dat het niet anders kan, terwyl het beslist wel an ders kan? Nee toch zeker! En zo zyn er nog (veel) meer zaken. Is het vreemd, dat je opkomt voor je eigen vereniging? wy brengen onze bezwa ren duidelijk naar voren. Het enige, wat we dan verlangen, is dat er een behoorlijk antwoord op komt. Dat is toch logisch? Ik ben nogal kritisch ingesteld. Ik heb altyd het belang van Rynsburg ogen (gehad). Dan is het niet plezierig, als men alles direct in het persoonlijke vlak trekt. En. zon den duidelyk antwoord te geven. Waarom direct boos worden? Kritiek kan toch ook opbouwend zijn? Waar- zou een mens geen kritiek kun- verdragen Spelmoment uit de strijd RijnsburgMVC. Met een harde smash weet Roel Passchier van Rijnsburg het blok van MVC te- omzeilen. Bert v. Egmond (12) kijkt gespannen toe. (Foto LD/Holvast) van Rynsburg als van Castellum ge wonnen had, de twee sets per sé met grote marge te winnen om alsnog met de hoogste eer te kunnen gaan strij ken. Hoewel MVC zeker niet minder speelde dan de Leidenaars, bleek de grotere routine van degradatie-kan didaat Kangeroes toch een te groot struikelblok. Hans Oudeman en Coos Taconis vertolkten vaak in deze wed stryd de hoofdrollen. Kangeroes werkte in de eerste set een 60 ach terstand weg om met 15—9 de winst naar zich toe te trekken. In de tweede set behield MVC van begin tot eind het initiatief en dat leidde met ge varieerd aanvalsspel tot een 157 ze ge. Dit setwinst was echter niet vol doende om de eerste plaats van Kan geroes nog in gevaar te brengen Eind stand: 1. Kangeroes 5 pnt. 2. MVC 3 pnt. 3. Castellum 2 pnt. 4. Rynsburg 2 pnt. mse Surpi De surprise by de dames was de 2—0 overwinning, die Rynsburg boekte op een combinatie van Argos 1 en 2. Maar verlies tegen Kangeroes plaatste de Rynsburgers op gelyke hoogte met de Leidse scholierenvere niging. De paarshemden verkeerden enige tyd in de veronderstelling, dat zy de eerste prys hadden behaald. Maar weldra bleek, dat zy een ver keerde puntentelling hadden aange houden. De goede wees Kangeroes als winnaar aan. Eindstand: 1. Kange roes 4 pnt. 2. Rynsburg 4 pnt. 3. Ar gos 3 pnt. 4. KVC 1 pnt. Rynsburg kan op een geslaagd toernooi terugzien, waarin ruim 70 teams zo'n 125 wedstrijden hebben gespeeld in het gymnastieklokaal aan de Korte Vaart. Zaterdag vierdeklassers Katwijk tast mis bij Spirit (2-1) (Van c correspondent) Het inhaalprogramma in de 4de klasse B. werd door de weersomstan digheden gehalveerd. De ontmoetin gen Lisser Boys—SVOW en Koude kerk— Hazersw. Boys vonden geen doorgang. Van de twee resterende wedstryden was de 21 nederlaag die Katwyk by Spirit leed wel verras send te noemen. Leiden leed tegen Be Fair in een slechte wedstryd we derom een nederlaag. Na een 10 ruststand kwam het einde met een 2—0 overwinning voor Be Fair. Spirit—Katwijk: 2—1 Een fana tiek spelend Spirit heeft Katwyk bei de punten weten te ontfutselen. Na een half uur bezorgde Brandwyk de thuisclub een 10 voorsprong. Na rust kwam Katwyk sterk opzetten en na enkele minuten schoot A. Gey- teman de gelykmaker tegen de tou wen. (11). Met uitstekend veldspel drong Katwyk Spirit in de verdedi ging. Er ontstonden legio kansen voor de oranjehemden maar de afmaker ontbrak. In de 65ste min. plaatste Spirit een tegenstoot en door Van Leeuwen kon de thuisclub een ver rassende 21 voorsprong nemen. Wat Katwyk hierna ook probeerde, er was geen doorkomen meer aan. Be Fair—Leiden: 20 In een slechte wedstrijd heeft Leiden we derom een nederlaag geleden. Be Fair nam door een prachtig afstandsschot van M. van Zanten de leiding. (1—0). Na rust maakte T. Bron er al snel 20 van. Leiden kwam nu wat meer in de aanval en de Be Fair verdedi ging kreeg het hard te verduren. De Leidse aanvalslinie was echter niet by machte tot scoren te komen.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 8