Oudejaarsnacht algemeen „vrij over het rustig" Charges in grote steden tegen baldadige jongeren Martin Lutlierpeiining „Burgerstrijd ernstig en genadeloos" VREDE IS MOGELIJK MET EEN ENKEL WOORD PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG 2 JANUARp „Over het algemeen is het oudejaarsnacht vrij rustig ge weest. Er waren minder gevaarlijke situaties dan in vorige ja ren". Dit zei de Haagse inspecteur van politie J. Stoutjesdijk. In Amsterdam was het eveneens rustiger dan vorig jaar. Toch hebben politie en brandweer in de grote steden niet bepaald een rustige jaarwisseling in de huiselijke kring kunnen meemaken. Waar de politie en brandweer optraden, werden ze zoals ge woonlijk bekogeld met vuurwerk, straatstenen en (lege) fles sen. In Den Haag, Groningen, Kampen en Rotterdam moest de politie met de wapenstok charges uitvoeren om baldadige en agressieve jongeren te verspreiden. Tijdens de jaarwisseling ging het hier en daar mis in de binnenstad van Den Haag, waar het publiek de politie en brandweer met stenen en bierflessen bekogelde. Een hoofd agent kreeg een steen tegen het hoofd en liep een scheur in de schedel op. Een brigadier kreeg een wond aan het rechterbeen. Op enkele plaatsen voerde de politie charges uit met de wapenstok. Twee jongelui werden aangehouden nadat zij een vat olie hadden gestolen om dat in brand te steken. Voorts werden enkele jonge ren aangehouden die vuurwerk gooi den naar de politie. In Loosduinen, waar het nogal on rustig was, werden nagenoeg alle lampen in de straatlantaarns stukge gooid. Een etalageruit sneuvelde door een weggeworpen steen die waar schijnlijk voor een agent bedoeld was. De brandweer, die een groot vuur wilde blussen, werd bekogeld met stenen. „Redelijk rustig", oordeelde de Haagse politie niettemin. Vlak voor de jaarwisseling nam de politie nog 1500 autobanden, 4300 fietsbanden, 700 kerstbomen en 123 kilo verboden vuurwerk in beslag. In de oudejaars nacht rukten de bijna 500 agenten 250 maal uit; er reden 60 politie auto's op straat. „Veel drukker dan in voorgaande jaren", was evenwel het commentaar van de Haagse brandweer, die tus sen tien uur 's avonds en vier uur 's ochtends 36 flinke vuren te blussen kreeg. De brandweer had de handen vol aan een „zware uitslaande brand" in drie lege sloopwoningen, die door het publiek in brand waren gestoken. Veel schade Zevenmaal moest de politie in Gro ningen tussenbeide komen bij ruzies en vechtpartijen. Enkele charges werden uitgevoerd om het publiek te verdrijven. Drie bromfietsen werden in brand gestoken; de Groninger brandweer bluste 28 buitenbranden. Er werd zoveel rommel in de stad gemaakt, dat de gemeentereiniging op nieuwjaarsdag uren nodig had om het op te ruimen; de schade is aan zienlijk. Zes personen zijn aange houden wegens vernieling, vechten en openbare dronkenschap. Bij een charge van de politie liep een 16- jarig meisje door een klap met een gummiknuppel een lichte hersen schudding op. Haar vader heeft een klacht ingediend. Ook de Kam per politie moest in de nieuwjaars nacht enige charges uitvoeren tegen feestvierders die de omgeving onvei lig maakten door het afsteken van vuurwerk in melkbussen. De politie werd, toen zij wilde optreden beko geld met flessen en stenen, die zelfs uit dakramen werden geworpen. Een 16-jarig meisje uit IJssel- muiden, dat familie in Kampen wil de opzoeken, werd door een deksel van een melkbus in het gezicht ge troffen en lag bewusteloos op straat, terwijl het knallen van het vuur- werk voortging. Met een kaakfrac- tuur en een hersenschudding is ze in het ziekenhuis opgenomen. De po litie arresteerde twee jeugdige Kam penaren bij charges. In Rotterdam hetzelfde beeld van opgeschoten jeugd die de politie en brandweer met stenen en flessen be kogelde. Met de wapenstok werden charges uitgevoerd; de politie werd in haar werk belemmerd door kop- spijkertjes, die rijkelijk waren rond gestrooid. Een aantal politiemannen liep verwondingen op. Enkele jonge ren werden naar het politiebureau gebracht. Op Plein 1953 is een beeld van de sokkel gerukt en ernaast gezet. Ver der moesten veel ruiten en automa ten het ontgelden. Aan boord van het Rijnschip Dam- co-142 in Rotterdam werd de vrouw van de schipper, de 20-jarige me vrouw U. Born-Klok door een rotje aan beide ogen gewond. Ze is ter observatie in een ziekenhuis opge nomen. Verwondingen In Amsterdam hebben zich slechts enkele incidenten voorgedaan. In zuid werd een vuilnisbak tegen een rijdende surveillance-auto van de po litie gegooid: een van de inzittende politiemannen kreeg door scherven van de zijruit verwondingen aan een van zyn ogen. Een aantal Amster dammers ging, aangemoedigd door drank, vechtend het nieuwe jaar in. Enkelen van hen belandden in het ziekenhuis. De brandweer rukte twintig maal uit om vreugdevuren in toom te houden. Een zwaar stuk vuurwerk kwam terecht in een ka mer van het Willem Drees-huis en veroorzaakte een kleine brand, die snel werd bedwongen. Een vreugdevuur tijdens de jaarwisseling -in Amsterdam. Soms liep de brand het publiek uit de hand, en dan moest de brandweer eraan te pas komen Prof. dr. C. Riemers overleden Op de leeftijd van 67 jaar is over leden prof. dr. C. Riemers, hoogleraar vanwege de Evangelisch - Lutherse Kerk aan de gemeente-universiteit te Amsterdam. Prof. Riemers werd 28 april 1900 in Den Helder geboren. Hij is predikant geweest in Harlingen. Wildervank- Veendam, Naarden - Bussum, Den Haag en Amsterdam. In 1942 promo veerde hij tot doctor in de theologie en in 1954 werd hij tot hoogleraar benoemd. Prof. Riemers is in Amsterdam vele Jaren predikant-directeur van het Luthers Diakonessenhuis geweest. Hij heeft vele functies vervuld, zowel in nationaal als in internationaal ver band. Zo is hij voorzitter van de Lu therse Jongelingsbond geweest en van de internationale federatie van bon den van diakonessengemeenschap- pen. Ook schreef hij enkele boeken. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal)1 Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. 7-8 uur nam WOENSDAG DONDERDAG Lelds ZoTdercabaret. 9 i Paus roept op tot vrede Paus Paulus heeft nieuwjaarsdag een beroep op de grote mo gendheden gedaan om alle mogelijkheden, die tot beëindiging van de oorlog in Vietnam kunnen leiden, te baat te nemen en de ramp van een uitgebreider en eindeloos conflict te voor komen. I en noemde het „een klein teken, lou ter symbolisch, maar zeer hoffelijk en van betekenis". Hij noemde vrede mogelijk „omdat j de mens in beginsel goed is, ge neigd tot rede. orde en gemeen schappelijk welzijn". Vrede is echter ook moeilijk omdat deze eerst moet worden gevonden in de geest. Hij zei dat wereldvredesdag. welke dag hij veertien dagen geleden voorstelde steeds op 1 januari te houden, gewijd was aan overwinning van onmense lijke denkbeelden, aanmatigende driften en oorlogszuchtige passies. „Wat kan met onze inspanning wor den bereikt? Is ook dit niet weer een vergeefse poging die het aantal dat niet met succes werd bekroond, doet toenemen? Dat zou het zijn, broeders en zusters als hogere bijstand, die van God, de goede en genadige Va der, haar niet zou inspireren en on dersteunen". De paus zou aanvankelijk de me nigte vanuit zijn studeervertrek heb ben toegesproken, maar de plechtig heid moest vanwege slecht weer in de St. Pietersbasiliek worden gehou den. Later zegde de paus een gebed dat hij voor wereldvredesdag had ge schreven. „Wy zouden het dreigende gevaar van de verschrikkelijke ramp van een oorlog zonder einde, een oorlog die zich blijft uitbreiden willen bezwe- ren", aldus de paus die ter gelegen- heid van Wereldvrededag" sprak in de St Pietersbasiliek. „Wij smeken de partijen in het con flict een waarachtige en duurzame wapenstilstand tot stand te brengen in de burgerstryd die zo ernstig en genadeloos is. Wenst niet iedereen en is het soms niet praktisch mogelijk dat de vrede wellicht door eerlijke on derhandelingen wordt hersteld tussen de inwoners van dat geliefde en no bele land, waarbij de onafhankelijk heid en vrijheid worden gewaar borgd? Wij denken van wel. We ho pen het in spe contra spem", hopen de ondanks alles, aldus de paus. Het hoofd van de R.K. Kerk zei verheugd te zijn over de uitbreiding door Zuid-Vietnam en zijn bondgeno ten van het nieuwjaarsbestand met 12 u. in antwoord op zijn oproep tot het houden van een wereldvredesdag Het is een verblijdende ontwikke ling dat protestanten en r. katholie ken in vele landen en in ons land in het bijzonder, met elkaar 450 jaar Hervorming kunnen herdenken; een hoopgevend teken van het voort schrijden der oecumene. Een teken ook van de groei naar eenheid, die Christus bedoeld heeft en zijn aposte len uitdroegen. Ter herinnering aan deze gebeur tenis heeft de Koninklijke Begeer te Voorschoten op verzoek van velen thans een zeer fraaie penning van Martin Luther geslagen. De voorzijde toont het borstbeeld van Martin Lu ther in toga. Op de keerzijde is de slotkerk in Wittenberg afgebeeld met links op de achtergrond het slot. De randtekst luidt: 1517 Wittenberg 1967. Uitvoeringen in goud, zilver en brons. Drie koningen De Oosterhoutse beeldhouwer Niel Steenbergen vervaardigde ter gele genheid van Drie Koningen, 6 Januari 1968, een prachtige penning. De voor zijde topnt 't aanbieden der geschen ken door de Drie Koningen (Wijzen) aan het Christuskind. Voorts de ster die hen heeft geleid en Maria met Jo sef. Op de keerzijde is afgebeeld de doop van Christus in de Jordaan door Johannes. Het randschrift luidt: de Koning van Vrede is hoog verheven heel de aarde verlangt hem te aanschouwen. Deze penningen, even eens geslagen door Begeer, worden uitsluitend gegoten in brons, diame ter 75 mm, waarbij de rand van een unieke hamerslag wordt voorzien. De penningen zijn zeer fraai gepatineerd. HERVORMING VAN DE CURIE De door Paus Paulus beoogde her vorming van de Romeinse curie het college van kerkelijke functiona rissen dat de Paus bijstaat in het bestuur van de rJc. Kerk zal niet, zoals het plan was, op 1 januari, maar op 1 maart 1968 ingaan. Door de ziekte van de Paus, zo is in Vati caanse kringen meegedeeld, is men niet tijdig klaar kunnen komen met de uitwerking in details van de her vormingsplannen. De hervorming van de curie houdt onder meer diep ingrijpende wijzigingen in het Vati caanse staatssecretariaat, de instel ling van een instantie die toezicht moet houden op de Vaticaanse eco nomie en financiën en andere orga nisatorische veranderingen, in. Zo zullen de curie-functionarissen na vyf jaar aftreden en hun functie automatisch verliezen bij de dood van een Paus. Joost de Blank (59) overleden De voormalige Anglicaanse aarts bisschop van Kaapstad, dr. Joost de Blank, is gisteravond op 59-jarige leeftijd in een Londens ziekenhuis overleden. Zondag had hij, voor de tweede maal, een beroerte gehad. Aartsbisschop De Blank, die deze functie van 1957 tot 1963 vervulde, was in 1908 in Rotterdam geboren en stond bekend als een krachtig be strijder van de apartheid, welke in de te Amsterdam geboren premier dr. Verwoerd haar sterkste voorstander vond. De Blank kwam op tienjarige leeftijd met zijn ouders naar Enge land. Hij was 20 jaar hulpbisschop in Stepney, aalmoezenier in het Mid den-Oosten tijdens de tweede wereld oorlog en zes jaar lang aartsbisschop van de Anglicaanse kerk in Kaap stad. Hij moest in 1963 zijn post neer leggen tengevolge van zijn zwakke gezondheidstoestand. De laatste ja ren van zijn leven was hij residerend kanunnik van Westminster. BINNENLAND Record Rotterdamse haven De Rotterdamse h aven heeft verleden jaar 2319 schepen meer ontvangen dan in 1966. Op oudejaarsavond om tien minuten voor twaalf vestigde de Nederlandse vrachtvaarder Mercurius <8139 brt.) het record van 1987: 30.671 schepen. In 1966 werden er 28.352 ge noteerd. De Mercurius, eigendom van de KNSM, kwam met een lading stuk goed van Kingston (Jamaica) en meerde af in de Prinses Beatrixha- Sieraden gestolen In de Esther de Boer van Rijnlaan in Den Haag ontvreemdden inbrekers zaterdagmid dag uit een villa voor 26.000 gulden aan sieraden en juwelen. Zij drongen door een raampje de vrijstaande vil la binnen. Van trap gevallen Een bewoner van een logement aan de Bierkade in Den Haag is zaterdagmiddag in het ziekenhuis overleden aan de ge volgen van een val van een trap in het logement. De recherche stelt een onderzoek in. Kapitein verlaat schip Kapitein Konradsen, gezagvoerder v. d. Noor se kustvaarder Advance, die vrijdag avond bij de Zuiderpier van Hoek van Holland vastraakte, heeft zaterdag zyn schip verlaten. Over de berging van de kustvaarder is tot nu toe geen beslissing genoemen. Dodeiyk bedrUfsongeluk De 50- jarige fabrieksarbeider D. S. Kloet is zaterdagmorgen ten gevolge van een val van een trap in een der stro kartonfabrieken in Oude-Pekela om het leven gekomen. Benoemingen Hoge Raad By K. B. zyn benoemd tot raadsvrouw in de Hoge Raad der Nederlanden mej. mr. A. A. L. Minkenhof, thans advocaat-generaal by genoemd colle ge, tot advocaat-generaal by de Hoge Raad: prof. mr. J. Remmelink, hoog leraar aan de Ryksuniverslteit in Groningen, tevens rechter-plaatsver- vanger in de arrondissementsrecht- j opslagplaats van Texaco te Manaus bank aldaar. *n noordwest-Brazilië zyn zondag ze ventien personen omgekomen en acht gewond. Manaus ligt aan de samen - BUITENLAND vloeiing van Amazone en Rio Negro. „Man van het jaar" Het Ameri- Spoorwegongeluk By een spoor- kaanse weekblad „Time" heeft pre-j wegongeluk in het westen van Colum- sident Johnson gekozen tot „man van bja Zjjn zondag dertien personen om- het Jaar" omdat „hy in de loop der gekomen en 30 gewond. Tussen Bue- gebeurtenissen als dominerende fi- j naventura en Cali liep een passa- guur optrad en, ten goede of ten kwade een onuitwisbaar stempel heeft gedrukt op de geschiedenis van het afgelopen jaar". „Time" had al eens eerder, in 1964, president John son als man van het jaar aangewezen toen echter, omdat hy de verkiezin gen had gewonnen en zyn eerste be windsjaar met groot succes had ver vuld. grondrechten zuilen worden hersteld. Bepaalde destyda getroffen maatre gelen, zoals het toezicht op de goud handel, zullen echter nog een half jaar van kracht blyven. Koudegolf in V.S. Het nieuwe jaar is in de VB. begonnen met een koudegolf, voornameiyk in het mid denwesten en de oosteiyke staten van het land. Na een sneeuwstorm op ou dejaarsavond daalde de temperatuur in New York snel. Maandagavond om 7 uur pi. tyd vroor het er 9 graden. In Chicago zakte het kwik op 1 ja nuari tot 23 graden celslus onder nul. Eerste vluchteling De eerste Oostduitse vluchteling van het nieu we jaar was een 23-jarige student in de scheikunde, die over de yskoude Wenra naar West-Duitsland zwom. 's Nachts om 2 uur kwam de stu dent op 1 januari aan in het Hessi- sche dorp Widdershausen. Hy vier de het nieuwe Jaar met een plaatse- lyke bewoner die hem een warme dronk verschafte. Ongeveer 36 uur later deelde de politie mee, dat een 20-jarige onderofficier over een brug over de Ulster was gegaan en naar West-Duitsland was overgelopen. Hy was in uniform en had een wapen bij zich toen hy in Philippstal aan kwam. Zesde periode De 72-jarige pre sident van Liberië, William V. S. Tubman, is gisteren, voor zyn zesde achtereenvolgende ambtsperiode in gewijd tydens een kleurryke plech tigheid, die bygewoond werd door honderden hoge afgevaardigden uit alle delen van de wereld. De Ameri kaanse vice-president, Humphrey, die een reis door negen Afrikaanse landen maakt, was eregast. In zyn inaugurele rede zei Tubman dat zyn zesde ambtsperiode, die vier jaar zal duren, zyn laatste zal zyn. Hij kwam in 1943 aan het bewind. Samenzwering in Pakistan In Rawalpindi is bekend gemaakt dat dat men een komplot heeft ontdekt, dat gericht was op het uitlokken van onlusten in Pakistan. Verscheidene personen, die samenspanden met be paalde politieke figuren, zyn gear resteerd. Van regeringszyde is nog niets meegedeeld over de omvang en de betekenis van het komplot. Kiesinger contra NPD De West- duitse bondskanselier Kiesinger heeft in een interview gezegd dat hy de uiterst rechtse nationaal-democrati- sche party (NPD) uit de bondsdag wil weren. In het vraaggesprek met Die Welt am Sonntag zei hy dat hy na de verkiezingen van 1969 wellicht nog maar twee partyen in het par lement vertegenwoordigd zullen zijn: zyn eigen Christen-Democratische Unie en de andere partner in de huidige regeringscoalitie, de sociaal democratische SPD. De derde party die nu in de bondsdag zitting heeft, dat op 10 januari de noodtoestand i de liberale FDP, die slechts 49 van wordt opgeheven, die van kracht is I de 496 zetels heeft, zou volgens hem sinds 26 okt. 1962 toen de grensge-1 uit de bondsdag verdwynen. Volgens vechten tussen India en China uitbra- 1 Die Welt am Sonntag is Kiesinger ken. De in de grondwet verankerde niet bly met dit vooruitzicht. Geen staking Newyorks openbaar vervoer De Newyorkse gemeente en de bond van de (36.000) werkne mers btf het openbaar vervoer heb ben overeenstemming bereikt over een nieuwe arbeidsovereenkomst waardoor een dreigende staking is voorkomen. Tot de eisen van de werknemers behoorden salarisverho ging van 30 procent en de mogeiyk- heid tot pensionering na 20 dienstja ren tegen 50 procent van het salaris. Ongewenst persoon De regering van Cyprus heeft de secretaris-gene raal van het Turkse ministerie van Buitenlandse Zaken, Kuneralp, zater dag tot ongewenst persoon verklaard. Kuneralp, die een bezoek bracht aan de Turks-Cyprische gemeenschap op het eiland, is inmiddels vertrokken. Hy had de Turkse Cyprioten gelukge wenst met de vorming van een „overgangs- regering" Treinbotsing in Transvaal By een botsing tussen een passagiers- en een goederentrein in Transvaal zyn maandag elf personen om het leven gekomen en 25 gewond. De botsing deed zich voor in Randspruit. Gered van ijsschots Twee Eski mo's zyn zaterdag door een helikop ter gered van een ysschots in de Hud- sonbaai, nadat ze tien dagen vermist waren. Ze zyn naar Churchill in de Canadeze provincie Manitoba ge bracht. Beiden hadden bevroren voe ten. De 42-Jarige Johnny Tugak en de 21-jarige Ybo Ai rut waren vier dagen voor Kerst vertrokken voor een reis van 80 km. Sindsdien was niets meer van hen gehoord. Een vliegtuig van de Canadese luchtmacht ontdekte ze vrydag op een kleine schots in de Hudsonbaai op 35 km uit de wal. Verontschuldiging De Zuidafri- kaanse regering heeft haar veront schuldigingen aangeboden voor een Incident, waarby vyf Zuidafrikaanse politiemannen door de Zambiaanse autoriteiten werden gearresteerd. Het vyftal overschreed vrydag de grens met Zambia om de Victoria Water val te bezichtigen, zy hadden geen wapens by zich, maar waren wel in uniform. Explosie in Brazilië In een olie- Noodtoestand opgeheven De In diase regering heeft bekendgemaakt, Hockeykantine Roomburg: Folk 14 Trio trompettist Netley Elstai uur nam. Boshuis (Ach terhof laan 74)Nle, Jaarsbal C.J.V. „Jong Leiden". 8 ZONDAG Rijnlands Lyceum (M. H. Troi laan)Gemeente voor oorspronké christendom. Spr. evang. N. van - Brugge. 7.30 uur nam. Steenschuur 8: Kerk van Jezus Cfy tus van de heiligen der laatste dage: Spr. dhr. Diender. 10.30 uur voorm BIOSCOPEN Camera: „De onvoorstelbare toc| a.l. Dag. 2.30. Zond. en nieuwjaars: 2.30, 4.45 's avonds: „Fantomas st weer toe", 14 1. Dag. 7 en 9.15 u Oudejaarsavond, alleen om 7 uur. Lido: „Modern Millie, a.l. 2.30 ei uur. Oudejaarsavond geen voorstelt Luxor: „Bloot? sla dood!" a.l. li 2.30, 7 en 9.15 uur; Zondag 2.30 4.45 uur; Maand. 2.30, 4.45, 7 en uur. Rex: „Voor een paar dollars méi 14 J. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; Otl Jaarsdag: 2.15, 4.30 en 7 uur; Nieij Jaarsdag 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur.] Studio: „De dief van Parys". 16 Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; Zondag 2| 4.45, 's avonds geen voorstelll) Nieuwjaarsdag 2.30, 4.45, 7 en Oudejaarsdag; 2T5, 4.30 en Nieuwjaarsdag 2.15, 4.30, 7 en 9.15 u Wassenaar, Astra: donderdag 8 ij vrijdag 8 uur, zaterdag 7 en 9.15 u maandag 8 uur, dinsdag 8 uur, woei dag 8 u. „Thunderball 14 J .zondi middag 2.30 uur „Duizend Tomahai! tegen Winnetou", 14 J. TENTOONSTELLINGEN Lakenhal: Foto-tentoonstelling V, Noordhoek. Werd. 10 uur voorm- 4 i nam.; zondag 1-4 uur nam. (tot Januari). Lakenhal: Expositie boekverzorgU frafleken en tekeningen' van Curt L Geopend tot 7 januari). Rijksmuseum van Oudheden <R penburg 28)Werkd. 10 uur voorm o uur nam.; zond 1-5 uur nam. legermuseum (Pestbulslaan)n uitzondering van zaterdag van 10-4 i (zondag 1-5 uur) Rijksmuseum voor VolkenktuK (Steenstraat 1): dag. 1017 u.; 'sza dags 13-17 uur Ryksmuseum voor Volkenkunc Tentoonstelling Collectie Lechner rt Japanse Kunst Werkd. 10 uur voo: tot 5 uur nam.; zondags 15 uur na. Ryksmuseum voor de geschledet der natuurwetenschappen: Dag. lft uur. zond. 1-4 uur Museum voor Volkenkunde expojki Japanse volkskunst 10 uur voorm uur nam. (Zondags 1 tot 5 uur nac t.e.m. 12 maart. Galerie Hans Vink (Breestraat llf Tentoonstelling grafiek J. Mensln» W. den Ouden en A. Schlüter. Geop#& dinsdag t/m zaterdag 9 uur voorm' 6 uur nam. (t/m 6 Januari). Galerie Van der Vlist (Botermari 3): Tentoonstelling Gertl Bieren broodepot. Geopend dinedps1 t/m. z» terdag 10 uur^ ^voorm.-jo nan Wassenaar (Kunstzaal Heuff): Te: toonstelling schilderyen Cor bik t keramiek van Margreet Hulsman, Maandag t/m zaterdag 10 uur voorn 5 uur nam.; bovendien dinsdagavoi uur (t/m 10 Januari). Avond- en nachtdienst der apotheb Geopend voor spoedeisende gevalli (ook op Nieuwjaarsdag): Apothet Reljst, Steenstraat 35, tel. 20136, Apotheek R. van Breest Smallenbui te Leiderdorp en Apotheek Voorschot* zyn de gehele week geopend. De Oegstgeestsa Apotheek ls op zor dag 31 december en op Nleuwjaarsdi gesloten van 8 uur tot 24 uur. WEEKEINDEDIENST DER HUISARTSEN. Tot zaterdagochtend 10 uur raad plege men de eigen huisarts, daam tot zondagnacht 24 uur de dokten telefoon 22222. HAAGSE AGENDA (Van donderdag 28 december t/m woensdag 3 Januari). DINSDAG 2 JANUARI Kon. Schouwburg, 20.15 uur: Haags' Comedie: „Rosencrantz en Gulden- stern zyn dood". Poppentheater Frank Kooman, 14.3C uur: „Het Zonnekacheltje". WOENSDAG 3 JANUARI Kon. Schouwburg, 20.15 uur: Toneel groep Ensemble: „Een maan voor di misdeelden". WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) S S3 uil 2 Amsterdam Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Zuid-Limburg Helsinki Stockholm Kopenhagen Aberdeen z Londen Luxemburg Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zurich Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Parcelona Madrid Mallorca Lissabon zwaar bew. onbewolkt sneeuwbui 2 -0 0.6f 2-21; 0 -1 1 1 -0 geh. bew. geh. bew. sneeuw 1-21; half bew. -18 -20 0.6, onbewolkt 10 10 n onbewolkt geh. bew. zwaar bew. 3-11 geh. bew. 2 0 10 mist 1 -2 x zwaar bew. -1 -3 4 sneeuw 2 0 4 regen 11 7 13 sneeuw -1 11 onbewolkt 12 10 geh. bew. 1 -5 1 mist -0 -3 3 sneeuw -0 -6 0.6 sneeuw 1 -3 8 regen 1-2 3 licht bew. 4-2 0 mist -1 -13 18 geh. bew. -0-11 0 geh. bew. 4 1 1 licht bew. 18 9 1 motregen 12 2 1 onbewolkt 12 7 0 i half bew. 13 6 0 half bew. 14 9 0 licht bew. 15 10 0

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 2