Groeiend aantal aanwijzingen tegen ouwe Nol Ook mazelen-vaccin in combinatie-prik? en gióteren programma f LEÏDSCH DAGBLAD De Utrechtse politie beschikt over meer aanwijzingen, dat de 75-jarige Utrechter, dfre beter bekend is als „Ouwe Nol", zjjn 25-jarige stadge noot heeft aangezet tot het plegen van moorden, dan alleen de verkla ringen van de moordenaar zelf. Zoals gemeld heeft deze toegegeven, de da der te zijn van de moorden Amsterdamse Coby van der Voort (37), de Utrechtse winkelier J. J. A Donse (80) en de Heeswijkse land bouwer R. de Bruin (47). Ouwe Nol blijft nog steeds zijn aandeel moorden ontkennen, maar verschei dene getuigen hebben het tegendeel beweerd. Plezierig verhoor Dit werd gisteren door de Utrechtse politie meegedeeld Hoofdcommissaris W. Offers sprak bij deze gelegenheid ook geruchten tegen als zou de dader via derdegraadsmethoden tot zijn be kentenissen zijn gedwongen. De mar is nooit meer dan vier uur achter el kaar verhoord en dat gebeurde dar altijd op een plezierige, menselijke manier, aldus de heer Offers, die dit verband een vergelijking maakte met de methode van de r missaris Maigret. Dat de Utrechtse politie zich bij de verhoren houdt aan de normale ethiek, blijkt volgens hem wel uit het feit, dat de heer De Vries, die eerder als verdachte in de moordzaak-Donse enkele dagen is vastgehouden en verhoord, ondanks zijn onschuld na zijn vrijlating spontaan in het poli tiebureau kwam bedanken voor de manier, waarop hij was behandeld. Verder onderzoek Er zijn tot nu toe geen aanwijzin gen. dat de moordenaar nog meer misdaden zou hebben begaan. Hij wordt nog steeds dagelijks verhoord door een groep van vier rechercheurs, de I Het onderzoek- dat zich over heel Ne derland uitstrekt, zal nog wel enkele maanden in beslag nemen. Indertijd is voor aanwijzingen in de moordzaak-Donse een beloning van 3.000 gulden uitgeloofd. Hoewel de justitie over het al of niet toeken nen daarvan nog tot een beslissing moet komen, is men bij de politie voorlopig van mening, dat niemand voor de beloning in aanmerking komt. De weduwe, die het slachtoffer werd van de laatste roofoverval en die daarby vrij ernstig werd gewond, heeft weliswaar aanwijzingen gege ven, die leidden tot opheldering van de roofoverval, maar haar informa ties hadden geen betrekking op de moord op de heer Donse. De Italiaanse actrice Claudia eïl Cardinale is in New York aange komen voor opnamen voor de lilm „A quite couple" met Rock Hudson. V.A.R.A. WINT KORTGEDING Het kort geding dat tegen de „[VARA en de samensteller van haar .v.-rubriek „Koning Klant," Gerrit JBchilder, was aangespannen door de ST.V. Van der Meer's centrale toon- camers voor de meubelhandel in ■totterdam heeft deze firma verlo- htl 'en. In de uitzending van 28 no- rember j.l. van deze rubriek vaarin eisers naam niet was ge- anooemd was volgens de N.V. de i ndruk gewekt dat het bij de meu- L" jelwinkelier goedkoper is dan bij de neubeltoonzaal. Er was volgens de N.V. nagelaten te vermelden dat er belangrijke uitzondering is, nl. Ihet bedrijf van eiser, f De president van de Amsterdam- rechtbank, mr. U. W. H. Sthee- n, heeft de vordering van Van der Meer afgewezen en het bedrijf eroordeeld tot de kosten van het rt geding. De president overwoog dat °al mocht de N.V. de grootste in haar soort zijn zij er geen aan spraak op kan maken dat ze, indien ko tij inderdaad uit prijsvergelijking gunstig of niet ongunstig te voor- Ujj schijn mocht komen, in een tv-uit zending als de onderhavige met na- ,me genoemd wordt. Het verwijt van 'eiser aan de VARA achtte de pre sident derhalve ongegrond. Het college van burgemeester en ,r!wethouders van Rotterdam heeft een werkcommissie samengesteld, die de mogelijkheden voor een Rotterdams radio- en televisie station moet gaan onderzoeken. Zenderwisseling Op maandag 1 januari 1968 heeft de gebruikelijke zenderwisseling plaats. De AVRO en VARA zenden vanaf die datum via Hilversum 2, terwyl de KRO, NCI^V en TROS de zender Hilversum 1 zullen bezetten. De NRU en de VPRO zijn over bei de zenders te beluisteren. ADVERTENTIE Neem een Ouwe op het Nieuwe Ook op Oudejaarsavond Oude De Kuyper, de feestelijke borrel. Oude De Kuyper, een kwaliteit die klinkt als een klok. „Ossekars" uitgereikt Op het „Grand gala du teenager" in de Haagse dierentuin heeft Wil lem van Kooten, alias Joost de Draaier, drie „Ossekars" uitgereikt aan tienerorkesten, die het ten einde spoedende jaar het meest te beteke nen hebben gehad. Na een concert met vele hoogtepunten voor tieners ging de trofee naar Rob Hoeke's R en B-groep uit Haarlem, naar „The Shoes" uit Leiden, en naar de zan ger Wally Tax van „The Outsiders" uit Amsterdam. Een aanmoedigings onderscheiding was er voor „Blues Dimension" uit Apeldoorn. De jury voor toekenning van de „Ossekars" had aangetekend, dat ook „Cuby and the Blizzards" een „Ossekar" ten deel zou zijn geval len. ware het niet, dat de groep niet meer bestond, toen de jury zich beraadde. Op het „Grand gala du teenager" bleek de band te zttn herrezen OFFENSIEF VAN DE ROYALISTEN IN JEMEN Volgens berichten in de Egyptische pers is de toestand in Jemen nog al tijd zeer gespannen. De royalisten hebben opnieuw geprobeerd het be leg te slaan voor de hoofdstad Sanaa In de omgeving waarvan hevig ge vochten is. De volgelingen van imam El Badr hebben, naar de kranten in Cairo gisteren meldden, hun offensief te gen de republikeinse troepen rond Sanaa verhevigd, wegen proberen af te snijden en de stad zelf beschoten. De republikeinen waren er tot dus ver in geslaagd de aanvallen af te slaan, o.a. met hulp van vliegtuigen. De Jemenitische radio citerend schrijft de Egyptische pers tenslotte dat president El Iriani woensdag een dringend beroep op koning Feisal van Saoedi-Arabië heeft gedaan om mee te werken aan herstel van de vrede in Jemen en zich bereid heeft ver klaard tot een ontmoeting met de De Gaulle speelt Moskou in kaart" De Amerikaanse democratische se nator Henry Jackson heeft president De Gaulle er gisteren van beschul digd met zijn aanvallen op de Ame rikaanse dollar de Sowjet-Unie in de kaart te spelen. Jackson, die lid Is van de senaatscommissie voor bui tenlandse betrekkingen, zei in de Ka mer van Koophandel in Mount Ver non (Washington)dat „De Gaulle seniel is en de Russen geen grotere dienst dan deze kan bewijzen". ADVERTENTIE iFéfiJ „Ik ga even Quick Up-en-neer" Ik drink nu al weken Quick Up. Ah longdrink met-noem-maar-op. 't Bevalt me bést. Ik drink er lekker van. En zo'n grote fles kost maar 65 cent. Moetje 'ns opletten: daar kunjehéélwat glazenvandrinken! 't is goed. Ko drinkt 't. Onderzoek R.I.V. Inenten tegen mazelen een kin derziekte die in 15 procent van de gevallen complicaties, waarvan de helft ernstig, ten gevolge heeft wordt nu ook in ons land mogelijk. Gestreefd wordt naar het opnemen van het mazelenvaccin in de beken de combinatie van vaccins tegen dif terie. kinkhoest, tetanus en kinder verlamming, waarmee vele kinderen worden Ingeënt. De eisen, die worden gesteld aan het bereiden en toepassen van sera en vaccins, zijn nu vastgesteld voor het mazelen vaccin. De huisart- kunnen de vaccinatie uitvoeren. Voorlopig denkt staatssecretaris dr. Kruisinga (Volksgezondheid) aan de inenting van „bedreigde groepen" zo als bijvoorbeeld patiënten met erfe lijke hartafwijkingen, chronische aandoeningen van de luchtwegen en met oorafwijkingen. Groepsvaccina- bies zouden kunnen plaatsvinden in dien mazelen uitbreken in interna ten, vakantiekolonies enz. Naar de mogelijkheden voor inen tingen op grote schaal zoekt het Rijks Instituut voor de Volksgezond heid. Verwacht wordt dat er een vijffactoren-vaccin kan worden ont wikkeld, zodat de meeste kinderen op Tito en Kosigin naar India De Joegoslavische president Tito en de Sowjetrussische premier Kosigin zullen in de laatste week van Januari een bezoek aan India brengen. De Indiase regering streeft ernaar zo veel mogelijk buitenlandse hoog waardigheidsbekleders naar India te krijgen ter gelegenheid van de jaarlijkse onafhankelijkheidsdag 26 januari en de opening van de VN-conferentie over handel en ont wikkeling op 8 februari. Secretaris generaal Thant zal in elk geval aan wezig zijn by de opening van de VN- conferentie. Mazelen is een zeer besmettelijke ziekte. De complicaties betreffen meestal aandoeningen van luchtwe gen, het gehoor of het zenuwstelsel. Vrijwel iedereen maakt de ziekte door: 70 procent van de bevolking als kleuter (tot 5 jaar), ruim 25 procent van vijf tot tien jaar en ruim 1 pro cent tussen 10 en 15 jaar. Boek over seksuele opvoeding van jonge kinderen Het katholiek nationaal bureau voor geestelijke gezondheidszorg heeft een boek uitgegeven met praktische richtlynen voor de sexuele opvoeding van kleuters en van kinderen in de lagere-schoolleeftijd. Het boek. „Sex uele opvoeding en voorlichting", Is zowel voor ouders als voor onderwij zers en onderwijzeressen bestemd. Het is samengesteld door een werk groep, bestaande uit deskundigen op het gebied van het onderwijs en van de psycho-hygiëne. De samenstellers van deze uitgave gaan ervan uit, dat men het op school en thuis niet moet laten bij voorlichting, maar dat de sexuele op voeding geïntegreerd dient te worden in de totale opvoeding van het kind. Dr. C. B. J. B. Trimbos, hoofd van de afdeling studie en documentatie van het bureau die zelf niet heeft mee gewerkt aan het boek noemde „Sexuele opvoeding en voorlichting" gistermiddag op een persconferentie een qua opzet en inhoud volstrekt nieuw boek, dat uniek is in de we reld, onder meer omdat het zich richt tot gezin én school. De werkgroep blijft haar werk voortzetten. Nieuwe resultaten van haar studie en onderzoekingen zullen worden doorgegeven aan de gebrui kers van het boek, dat met het oog daarop losbladig is uitgevoerd, zodat het eventueel kan worden aangevuld als nieuwe (praktijk) ervaringen daar toe aanleiding geven. NEDERLAND 1 NCRV 10.50 u 10.55 1 11.00 u Pipo de clown Pick up: platenmagazine Journaal en weeroverzicht Hier en nu Stoelendans Farce ma jeure Moord als kunstzinnig handwerk; tv-spel Dagsluiting Laatste nieuws Sluiting NEDERLAND 2 AVRO Pipo de clown 8.00 uur Journaal en 8.20 uur 1967: het ja; 9.20 uur Pro sport 10.35 uur Laatste niei 10.40 uur Sluiting UIT HET RADIOPROGRAMMA: HILVERSUM 1 HILVERSUM 2 Griekenland „Hoeveel mensen hebt u ge vangen gezet?", was de laatste vraag die aan de science fiction- achtige vice-premier Pattakos tij diens een persconferentie in Athene gesteld werd. In de ver taling kwam dat er niet hele maal uit, maar hij zei letter lijk: „Ik heb u al gezegd, wij tellen ze niet!". De, waarschijn lijk niet eens besefte grofheid van dit antwoord was kenmer kend voor deze dr. No-figuur in blanke versie, kenmerkend ook voor de hele atmosfeer die bly- kens de reportage van Brand punt op het ogenblik in Grie kenland en in ieder geval in Athene te bespeuren valt. „Van verzet in Griekenland mag men niet veel verwachten", zei Ed van Westerloo. die er samen met Aad van den Heuvel en Piet Kaart geweest was. De re den van deze pessimistische verwachting werd ook wel dui delijk. Ten eerste bleek een aantal mensen dat als voorbij gangers op het Syntagmaplein geïnterviewd werd heel tevre den met de rust en orde die er nu heerste, en in de tweede plaats bleek een groot aantal geïnterviewden bang om iets te zeggen. Beleefde weigeringen („Neemt u mij niet kwalijk", „Ik heb haast", of: „Daar kan ik niets over zeggen") waren welsprekender dan welke niets zeggende antwoorden ook ge weest hadden kunnen zijn. Het camerawerk van Piet Kaart en de interviewtechniek van Ed van Westerloo bereikte daarna een hoogtepunt by het huis van Papandreou de oud-premier, maar zij werden weggejaagd door een militaire wacht. Van Westerloo bleef rustig door praten. Piet Kaart zwenkte naar de protesterende wacht. Een openhartig, maar toch niet al te veelzeggend gesprek werd met een man en een vrouw in een auto gevoerd, al rijdend langs de kustweg van Athene naar Glyfada, met de belde Grieken buiten beeld. Ook was er nog een korte impressie in een café waar de befaamde Fotira Bellou zong, pas kort geleden uit de gevangenis ont slagen, waar zij om andere re den verbleef dan Theodorakis, wegens onzedelijke handelingen handelingen met minderjarige meisjes. Al bij al een meer dan voortreffelijke reportage. Brandpunt op zijn voordeligst! De KRO was begonnen met de Flintstones in kleur en de hoogstopmerkelijke Afrikaanse zangeres Meriam Makeba in zwart-wit, wat de verkeerde volgorde was. In „Toestel in gesprek" van William Fairchild drong zich de vraag op, wat een thriller tot een komische thriller maakt, want met het laatste fenomeen schenen we blijkens het programmablad te maken te hebben. Het komische school vermoedelijk in de manier waarop een en ander gespeeld werd, namelijk op een sterk overtrokken maner, Allard van der Scheer over zijn zenuwen heen en Yda Andrea ook al humeurig. Als al die mensen nu eens normaal hadden ge daan was het misschien nog wat geworden, hoewel er zelden een stuk zal zijn geschreven met zo overbodige rollen en scènetjes. VOOR VRIJDAG 39 DECEMBER Hilversum 1. 402 m. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 taar op into: een gesprek rechtspraak. 19.30 Nws. 19.35 un: kunst nader beschouwd. 20.00 Tot beter begripmuzlka.e lezing. 20.45 De rol van Jezus, gesprek. VARA 21.00 Stereo: Instr. ensemble en so- iuz. 22.10 Clavecimbelre- lUZ. 22.30 Nws. 22.40 Act. 22.55 Stereo: Prettig weekend: licht platenprogr. 23.55-24.00 Nws. Hilversum 2. 298 m. NCRV: 18.00 Kerkorgelconcert: klas- muz. 18.30 Nws. en "woordf 1 'progr. (22.30 Nws). 23.55-24.00 GRAMMOFOONPLATEN- PROGRAMMA ►ver de 4e lyn) van 18-20 uur. Edouard Lalo. „Le Roi d'Ys" (li drijf: 43 Opera in 3 bedrijven i 5 tableaux (2e bedrijf: 30 i ..kst van Edouard Blau (3e bedrijf: 33 min.) Janine Mlcheau (Rozenn); Ri ta Gorr (Margaredl; Hentri Legay (My llo); Jean Borthayre (Karnac); Pier re Savignol (Le Roi): Jacques Mars (Saint Corentln); Serge Rallier (Ja- hel); Koor en Orkest van de Franse Nationale Radio; Dirigent: André harp op. prin- Louis ^Spohr. Nlcanor Zabaleta, harp. VOOR ZATERDAG 30 DECEMBER Hilversum 1. 402 m. VARA: 7.00 Nws. en ochtendgym. rijdl. 7.23 Stereo: Produk- mde melodieën van het af- VPRO: 7.55 Deze dag, le zing* VARA8.00 Nws. 8.10 Van de ag.. persoverzicht. 8.15 Klater- cabaretprogr. 8.45 ZMpper in de vooruitgang, radiostrip antwoordt vragen van jonge "1.02 Voor de huisvrouw. De Metropoleshow 1967 internationale solisten democratie: rep. Nws. 7.32 Act. 7.45 taal trio: mod. muz. 8.00 Nws. 8.10 Ge wijde muz. 8.32 67 bis - Het jaar. waar in wij hulsden. klankbeeld. KRO: 12.00 Country and Western Express (gr), 12.15 Marktber. 12.17 Overheldsvoorl.t Werk en welzijn. Een uitzending van 12.30 Nws. 12.40 Act. Vliegende schij- 16.30 Franse les. HIRO: 17.00 Chassi- dlsme: gesprekken. KRO: 17.30 Voor de KRO: 9.00 Nws. 9.02 DJinn: gevar. progr. (10.00 en 11.00 Nws.). NRUt 12.00 Nws. 12.02 Stereo: Platen-cock tail. NCRV: 13.00 Nws. 13.02 Ramblers Radio Reprises. 13.30 Zuidzee-serena- de. 14.00 Nws. 14 02 Progr. voor tie ners en twens 15.00 Nws. 15.02 Halte: progr.^ voor twintigers. 15.30 Country 17.02-18.00 Hier en nu: de wekelijkse sportshow en licht gr .muz, TELEVISIEPROGRAMMA'S Nederland I NTS: 15.30 Nws, in 't kort. NTS: 15.35 Weeklournaal met titels voor slechthorenden. TROS: 16.00 - 17.30 Voor de kinderen. NTS: 18.55 Pipo de clown. 19.00 Journaal. 19.07 Rln- Tin-Tln, TV-feullleton voor de Jeugd. 19.32 In kleur: Mr. Terrific: Mr. Big Curties TV-film. NTS. 20.00 Journaal. TROS: 20.20 Interview met Kees Ver kerk. 21.00 Een avond op de Karei ln Den Helder. NTS: 23.00-23.05 -kwartiertje: flitsen uit i Evangelie. NTS: 20.00 Journaal. KRO: 20.20 De Verloofden. TV-film. 20.45 Ir. kleur: De bruiloft van Figaro, ko misch opera van Mozart door Ham- burgs Philh. Staatsorkest, en het koor I Staatsopera o.l.v. 14.40 Radio Jazz Magazine. NRU: 15.001 listen. NTS: 23.35-1

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 5