Films in Leiden Jeugdbuitericentrum is gisteren geopend Rennies Afscheid van de heer G. W. J. de Nooijer Zilveren medaille voor hoofdverpleger GERO CASSETTES v. d. Water Bloot sla dood" Kijkdagen in „Korte Vliet" Geen contact.... Het komt in de laatste dagen her haaldelijk voor, dat men telefonisch geen contact kan krijgen met de Oem. Reinigings- en Ontsmettings- dienst. De bel gaat dan wel over, doch de haak wordt niet opgenomen. De storingsdienst van de PTT is er nog niet achter hoe dit verbroken contact is te herstellen. In ieder ge val en dit ter geruststelling de Reinigingsdienst is niet met vakan tie en draait op volle toeren. Academische examens Aan de Leidse Universiteit zijn ge slaagd voor 't kandidaatsexamen II geneeskunde mej. M. M. de Bie (Den Haag), mej. B. H. de Boer (Breda) en de heren R. D. van Coubergh (Leiden) en El Sayed Mohammed Aimed El Mashtouly (Egypte). 1lewuHewop Rillerig? Onprettig? Pas dan op voor griep! Neem bijtijds 'ASPRO'. 'ASPRO' bevat alles om een opkomende griep snel en doeltreffend te bestrijden. VeMfaHMtf op It (fen? Kteeb fit. In aanwezigheid van talrijke genodigden, onder wie de bur gemeesters van Leiderdorp en Zoeterwoude en hun echtgenotes heeft de burgemeester van Leiden, mr. G. C. van der Willigen, gisteravond het nieuwe Jeugdbuitencentrum „Korte Vliet" ge opend. Hij deed dit door een op een schoolbord getekende oude boerderij uit te vegen. Dit was de boerderij waar sinds 1961 het Jeugdbuitencentrum was gevestigd. Nadat hij deze krijtteke ning had uitgeveegd, kwam een tekening tevoorschijn van het nieuwe centrum, dat op deze wijze geopend werd. Per boot De burgemeester herinnerde er in zijn openingstoespraak aan dat, toen zes jaar geleden het eerste jeugdbui tencentrum werd geopend, dit op tra ditionele Leidse wijze gebeurde, na melijk door de genodigden per boot de oude boerderij over te laten li. Ditmaal werden de gasten per autobus - pendeldienst naar het bui tencentrum gebracht. Het nieuwe Jeugdbuitencentrum ligt aan de Vlietweg no. 5. De naam ls gehandhaafd, maar de capaciteit en het comfort zijn belangrijk verbe terd. Het nieuwe centrum, dat be stemd is voor verblijf van jeugd- en Jongerengroepen, voor kaderweekein- den, conferentiedagen, schoolwerkwe- ken en cursussen, heeft zes slaapza len met in totaal 76 bedden. Elke zaal heeft een afzonderlijke wasge legenheid met douche en toilet, een koffer- en garderobeberging. Voorts zijn er twee dagverblijf/re creatiezalen. De grote recreatiezaal, die zich op de begane grond bevindt, biedt te vens mogelijkheden voor exposities, kamerconcerten, cabaret enzovoorts, door het verplaatsbare podium. In beide recreatiezalen is een geluidsin stallatie aangebracht. De kleine re creatiezaal, op de bovenverdieping ge legen, is tevens leiderskamer en biedt plaats aan ongeveer 75 personen. Bui ten treft men nog een sportveldje aan en een boomgaard, waar gekam peerd kan worden. Het Jeugdbuitencentrum is in be heer van de Stichting Leidse Jeugd- Actie en de Stichting Leidse Jeugd- verblijven. De burgemeester sprak bij de opening de verwachting uit, dat dit Buitencentrum een nog grotere rol zal gaan spelen bij het werk van de Leidse Jeugd Actie dan het oude centrum. De oude "Korte Vliet" werd geleid door het echtpaar Eshuis. In de jaren 1965 t/m 1967 kwamen er 10.621 bezoekers. Het Jeugdverblijf, dat heerlijk landelijk is gelegen langs het water, „echt buiten, maar toch dicht bij de bewoonde wereld", zoals Eén van de zes slaapzalen van het nieuwe Jeugdbuitencentrum „Korte Vliet". Deze slaapzaal biedt plaats aan 12 personen. (Foto L.D./Holvast) de beschrijving op de folder luidt, be looft een rustig oord voor ontspan ning en jeugdcongressen te worden. Voor belangstellenden worden van daag en morgen z.g. „kijkdagen" ge houden van 1012 uur en van 14 16 uur. De beheerders, het echtpaar De Vries, zullen dan het buitencen trum laten zien en eventueel ver dere inlichtingen verstrekken. Een hoekje in de leiderskamer van het Jeugdbuitencentrum „Korte Vliet", dat gisteren door de burgemeester van Leiden, mr. G. C. van der Willigen, werd ge opend. Deze leiderskamer kan ook als recreatiezaal fungeren. (Foto L.D./Holvast) Dr.H. A.M. Hulsman.' lector R'dam Aan de medische faculteit te Rot terdam is benoemd tot gewoon lec tor in de inwendige geneeskunde dr. H. A. M. Hulsmans, thans weten schappelijk hoofdmedewerker aan de afdeling stofwisselingsziekten en en docrinologie te Leiden. Dr. Hulsmans, die in 1930 te Venlo werd geboren, studeerde van 1948 tot 1956 medicy- in Amsterdam. Van 1957 tot 1960 werkte hij als assistent in het labo ratorium voor psychologische chemie te Amsterdam en in 1960 promoveer de hij op een proefschrift over „De verdeling van enzymactiviteiten bij fractionering van hartspierweefsel". Van 1960 tot 1963 volgde hij een op leiding tot internist aan het Onze Lieve Vrouwe Gasthuis te Amster dam onder leiding van dr. A. W. Pompen. Van 1963 tot 1964 zette hij deze opleiding voort aan de afdeling stofwisselingsziekten en endocrinolo gie van het Academisch Ziekenhuis te Leiden onder prof. dr. A. Querido. Sinds november 1964 is dr. Hulsmans aan deze afdeling wetenschappelijk hoofdambtenaar. Drukbezochte receptie: In de kantine van het Centraal Belastinggebouw in Leiden is gisteren afscheid genomen van de heer G. W. J. de Nooijer, hoofd van de inspectie der registratie en successie in Leiden, die de pensioengerechtigde leeftijd heeft bereikt. In de morgenuren vond een besloten bijeenkomst plaats, waarbij de heer en mevrouw De Nooijer en de huidige mede werkers van de inspectie der registratie en successie aanwezig waren en waar in een gezellige sfeer tot uitdrukking werd ge bracht wat de heer De Nooijer voor zijn medewerkers bete kende. Ook mevrouw De Nooijer werd har telijk bedankt voor haar grote be langstelling voor het werk van haar echtgenoot en zijn medewerkers, waarna de ohef de bureau, de heer H. A. den Besten, namens het perso neel van de inspectie een fraai ca deau aanbood. Des middags recipieerden de heer en mevrouw De Nooijer met hun kin deren in de kantine van het Centraal Belastinggebouw. Onder de aanwezigen bevonden zich o.a. wethouder P. S. Harmsen en de heer Batenburg, de laatste namens het Instituut Hoofden van Dienst Ge meente Leiden. Er werden vele bloemstukken als mede een fraaie fruitschaal aangebo den. Namens het notariaat werd aan de heer De Nooijer een veldkijker overhandigd. De directeur der rijksbelastingen te Utrecht, de heer L. P. W. van der Poel, memoreerde in een speech de grote kunde van de heer De Nooijer Inbreker steelt aardappelmes j es De Leidse politie heeft in de afge lopen nacht van bewoners van de Morsweg een tip gekregen, dat ie mand was binnengedrongen in een patatzaak. De man had een luikje opengebroken en wist vervolgens binnen te komen. Een per mobilo foon gewaarschuwde surveillancewa gen was snel ter plaatse. Daar trof de politie een 22-jarige loswerkman uit Leiden aan, die zich had ver stopt onder een vitrine. Hü had slechts f 2,18 kunnen vinden en 15 nieuwe aardappelmesjes. Jubileum in Endegeest In de Psychiatrische kliniek „Ende geest" in Oegstgeest is vanochtend het veertig-jarig dienstjubileum ge vierd van de heer J. Rumijnse. De burgemeester van Leiden mr. G. C. van der Willigen, was hierbij aan wezig om de jubilaris de zilveren* medaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau uit te reiken. De heer Rumijnse bekleedt momenteel de functie van hoofdverpleger A, in wel ke hoedanigheid hij nog maar twee dagen zal werken. Met ingang van 1 Januari gaat de heer Rumijnse met pensioen. De jubilaris trad op 1 ja nuari 1925 in dienst bij de kliniek als verpleger tweede klasse. De me daille werd hem uitgereikt tUdehs een besloten plechtigheid in de directie kamer van het hoofdgebouw. Hierbij m tevens de echtgenote en de dochter van de heer Rumijnse aan wezig. Na de uitreiking van de Ko ninklijke Onderscheiding werd de ju bilaris gelukgewenst door de genees heer-directeur, dokter C. P J. Sto- tijn. (Foto LD/Holvast) Bestelwagen weer terecht De Leidse politie heeft gisteren een tip gekregen naar aanleiding van een krantenbericht in de Leidse bladen over de vermissing van een groene bestelauto. De eigenaar had hem geparkeerd op het Kam. Onnesplein. Een Leidenaar uit de Van der Laan straat zag de wagen staan langs de Rijksweg onder Wassenaar. Hij herkende de bestelwagen van de beschaving, die hij in de krant had gelezen en waarschuwde de po litie, die de eigenaar hiervan in kennis stelde. bedankte deze voor de steeds pret tige samenwerking. Hierna sprak drs. A. C. den Duik, hoofd van de inspectie der invoer rechten en accijnzen te Leiden, na- s het Fiscaal Contact. Ook deze op de prettige samenwerking er steeds tussen de heer De Nooijer en de overige diensthoofden de Leidse belastingdienst had be staan en bood de heer De Nooijer een fraai geschenk aan. Mevrouw De Nooijer kreeg een boeket bloemen. Tenslotte dankte de heer De Nooijer voor de vele goede woorden en voor de talrijke geschenken, die hem en zijn vrouw waren aangebo den. „De Snelvlieger" Op de gehouden tentoonstelling van de Leidse Postduivenvereniging „De Snelvlieger" heeft de heer L. Gijsman voor drie vogels de hoogste onderscheiding in de wacht gesleept, bovendien ontving hij vele klasse onderscheidingen. Het mooiste dier van de tentoonstelling en de mooiste oude en Jonge doffer kwamen uit de collectie van de heer Gijsman De mooiste oude duivin kwam uit de in zending van de heer W. Verver, ter wijl de heer P. Schenkeveldt zorgde voor de mooiste jonge duivin. De klasse-uitslagen luiden als volgt: Klas 1: le prijs P. Schenke veldt, 2e prijs H. J. Abrahams, 3e prijs L. Gijsman. KI. 2: le prijs L. Gijsman. 2e prijs L. Mieremet, 3e prijs F. Heemskerk. KI. 3: le prijs L. Gijsman, 2e prijs F. v. d. Zeeuw, 3e prijs A. v. d. Boogaardt. KI. 4: le prijs W. Verver, 2e prijs M. de Linge, 3e prijs P. v. Egmondt. KI. 5: le prijs J. De gen jr, 2e prijs S. Nieuwenburg, 3e prijs B. Geenjaar KI. 6: le prijs S. Nieuwenbunrg, 2e" pry's J. Roest, 3e prijs J. Degen jr., KI. 7: le prijs L. Gijsman, 2e prijs L. Mieremet, 3e prijs P. Schenkeveldt. KI. 8: le prijs P. Schenkeveldt, 2e prijs H. J. Abra hams, 3e prijs J. Roest. KI. 9: le prijs P Schenkeveldt, 2e prijs J. De gen sr., 3e prijs J. Schouten. KI. 10: le prijs L. Gijsman, 2e prijs S. Nieu wenburg, 3e prijs J. Schouten. m eró óekryven Honden en katten en vuurwerk De afdeling Leiden van de Neder landse Vereniging tot Bescherming van Dieren raadt aan om op oude jaarsavond vooral tegen de klokslag van twaalf uur radio of televisie aan te zetten als men één of meer honden en katten in huis heeft. Voor honden maar dikwijls ook katten zijn doods benauwd voor onweer en vuurwerk en kunnen heel gemakkelijk ver schrikkelijke angst krijgen en in pa niek geraken. Wanneer men radio of televisie aanzet hebben de dieren er minder erg in. Het spreekt vanzelf, dat deze raadgeving ook geldt voor andere dagen rond de jaarwisseling, waarop vooral in de buitenwijken kwistig met vuurwerk wordt omge sprongen. Brandend maagzuur, druk op de maag, opgeblazen gevoel? helpen direct! DRONKEN OP DE BROMMER Goed, een dronken bromfietsbe stuurder moge wat minder gevaarlijk zijn dan een dronken autobestuurder, doch de officier van Justitie bij de Haagse politierechter vond het toch gewenst om een losarbeider uit Lei den, die na cafébezoek en dronken schap op de bromfiets ging rijden, dit een tijdje te verbieden. Volgens verdachte was hij nog best in staat om de bromfiets te besturen, doch de officier constateerde: ,Dat denken alle dronken mensen". Zijn eis luidde f100 boete en ont zegging een bromfiets te besturen gedurende zes maanden. De rechter veroordeelde overeen komstig die eis. Vast „tarief" De officier van Justitie by de Haag se politierechter zag geen enkele re den om af te wyken van het „tarief, dat hy gewoonlijk als minimum straf stelt voor dronken autobestuurders en als gevolg daarvan luidde voor ge noemd feit de eis tegen een huisschil der uit Leiden twee weken gevange nisstraf en ontzegging van de rijbe voegdheid gedurende een jaar, met aftrek van de tyd waarin het rybe- wys reeds is ingenomen. Verdachte had meegedeeld in een café zes a zeven glazen bier te heb ben gedronken. Het alcoholpromilage van 1.09 in zyn bloed bevestigde dit wel. Verdachte vroeg clementie toe te passen doch ook de politierechter zag daar geen reden voor en veroordeelde overeenkomstig de eis van de offi cier. juwelier - horloger Haarlemmerstraat 181 v- LUXOR Tony Curtis speelt in ,31oot sla dood" (de verta ling van Arriverdercy, baby) ie rol van Nlcki, een gewiekste lager op ryke vrouwen, die hij- 50 snel mogeiyk huwt en daar na weer even snel elimineert of misschien is het beter te zeg gen dat hy de dames een hand je helpt zichzelf uit de roulatie ie nemen. Van de erfenis spe len hy en zyn butler dan gedu- -ende korte tyd mooi weer, waarna een nieuw jachtterrein wordt opgezocht. Nlcki heeft heel wat (met) vrouwen meegemaakt: het an- iieke dametje dat hem uit het weeshuis haalde en op zo'n ver scheurende manier zong en ïarp speelde; de mooie, blonde (Hongaarse) roulettespeelster (Zsa Zsa Gabor), die de hele dag maar door ratelt en ten slotte per raket naar de maan wordt geschoten; voorts de on- mogeiyke amazone, die 's och tends om half zes al wil paard- ryden en ook andere dingen op ongelukkige uren wil doen. Tenslotte is er de jonge, mooie Francesca, wier huwe- lyk met een even ryke als oude graaf nog geen twee uur stand hield omdat de edelman van pure opwinding het loodje leg de. zy bezit nu zo'n tien mil joen en daarop komt het duo Nicki-Parker met grote gretig heid af. De heren bezitten weer Tony Curtis heeft het aan de stok met de schone Fran cesca in ,'^loot, sla dood". eens geen cent, dus er moet snel worden gehandeld „Bloot sla dood" is wel een amusante film omdat alles met grote luchthartigheid en ironie wordt geregistreerd. Toch zyn en biyven de Amerikanen door hun voorliefde voor grove effec ten in dit genre altyd een volle klasse minder dan de Engel sen, die veel subtieler manoeu vreren. Het idee in deze film komt in zekere zin overeen met het oude Britse „Kind hearts and coronets," maar wat uit werking betreft kan Curtis niet aan Alec Guinness tippen. STUDIO „De dief van Pa rijs" is een typische film van Louis Malle, met Jean Paul Bel- mondo als sympathieke, koel bloedige, vakbekwame inbreker. Randal (Belmondo) breekt rus tig voort, zelfs als al zyn vrien den er al mee opgehouden zyn. Ook de liefde van aantrekkelyke vrouwen vermag hem niet tot inkeer te brengen. De film is, zoals gezegd, typisch Malle: fyngesmeden humor, grote waar heden, verkondigd door inbre kers met stijl, tydens hun nach- telyke escapades, een decadente society-wereld, vermolmd tot in zijn grondvesten Prolongaties Niet minder dan vyf bioscopen handhaven hun film van vorige week. LIDO Julie Andrews en Mary Tyler Moore spelen de hoofdrollen in Modern Millie, een vrolijk verhaaltje dat zich afspeelt in het begin van de ja ren dertig. Het tweetal neemt haar intrek in een tehuis voor alleenstaande meisjes, dat een centrum voor blanke slavinnen blijkt te zdjn. Dat klinkt grieze lig, maar regisseur Hill heeft het allemaal met lichte toets in •beeld gebracht. Zang en dans worden vlot afgewisseld met wilde verwikkelingen. REX „Voor een paar dol lars meer is een byzonder spannende avonturenfilm met deskundig schiet- en smijtwerk. Het is een wilde Jacht van een merkwaardig tweetal op een be ruchte bendeleider, op wiens hoofd een premie van 10.000 dollar staat. TRIANON De zoveelste Ja mes Bond-film: Casino Royale, naar een van de boeken van Ian Fleming. Maar in tegenstelling tot ,Dr. No" en „Veel liefs uit Moskou" ed. is het dit keer een ironisch kijkspektakel met Bond (niet gespeeld door Sean Con- nery maar dioor David Niven) als anti-held. Maar liefst vyf regisseurs hebben him krachten gewijd aan deze Bond-film. CAMERA In ,De onvoor stelbare tocht" volgt men de avonturen van twee honden en een kat tydens een toaht door de Canadese wildernissen. De film werd gemaakt door Walt Disney, die zyn reputatie van tovenaar van het filmsprookje weer ten volle waar maakt. In de avonduren draait in Ca mera de film „Fantomas slaat weer toe", die in Leiden al eer der werd vertoond. VRIJDAG 29 DECEMBER 1967 LEIPSCH DAGBLAD

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 3