Moskou chanteert ten gunste van de Krogers Dreigement in„Iz tegen Gerald Brooke Man stak zijn huis in brand Volgende week tweede harttransplantatie? MET EEN ENKEL WOORD Gebieden langs Waal geïsoleerd HAAGS A G E N D LEIDSCH DAGBLAD VRIJDAG 29 DECEMBER 19( Het Sowjetrussische regerings blad „Izwestia" heeft de Londense docent Gerald Brooke, die in de Sow- jet-Unie gevangen wordt gehouden, gedreigd met vervolging wegens spio nage wanneer er geen einde komt aan de Engelse campagne voor zijn vrijlating. Mevr. Brooke wordt even eens met een proces bedreigd indien de Engelsen doorgaan met klagen over de ongelooflijk harde omstan digheden, waarin Brooke zich zou be vinden. Zy woont in Londen. Dit zou betekenen, dat zu haar man, die af en toe naar een gevangenis wordt gebracht om haar te ontmoeten, niet langer zou kunnen bezoeken. De 30-jarige Brooke bevindt zich in een arbeidskamp. De helft van zijn straftijd van vijf jaar is nu om. De Sowjet-Unie heeft reeds lange tijd getracht Brooke uit te wisselen voor de Russische spionnen Peter en Helen Kroger, die in Engeland twintig jaar gevangenisstraf uitzitten wegens hun spionage- activiteiten bij de Britse mari ne. De Engelse regering voelt er echter niets voor twee zwa re spionnen uit te leveren in ruil voor een licht geval als Brooke. Brooke werd ervan beschuldigd op een vakantiereis in Moskou pamflet ten te hebben verspreid, die een voor de Sowjetrussische regering on dermijnend karakter droegen. De Russen zeggen, dat zij hem met cle mentie hebben behandeld en hem daarom niet de maximale straf van zeven jaar hebben gegeven. Zou hij nu echter voor splonage-activiteiten moeten terechtstaan dan zou een veroordeling van 15 jaar kunnen vol gen. Volgens de Britten hebben de Rus sen zelf aanleiding gegeven tot be- BINNENLAND Griek nog voortvluchtig De 30- jarige Griek die woensdag uit het huis van bewaring vluchtte is nog niet gevonden. De politie acht het niet uitgesloten, dat hij naar België is gevlucht. De Griek was aangehou den. omdat de Griekse regering zijn uitlevering had gevraagd wegens op lichting in Griekenland. Teeng de uit spraak van de rechtbank inzake de ze uitlevering is een beroep in cassa tie bij de Hoge Raad hangende. Postzegels uit roulatie De PTT heeft besloten de verkoop van post zegels in de waarden 2, 3, 4, 6, 7, 18, 24, 37 en 62 cent met ingang van 1 januari te beëindigen. De verkoop van nog aanwezige voorraad zal van af die datum uitsluitend plaatsheb ben aan de loketten voor verzame laars. Bromfietsdiefjes Twee knapen van 14 jaar hebben bekend in Roo sendaal de laatste maanden samen veertien bromfietsen te hebben weg genomen. De jongens begonnen hun praktijk in september, toen een tien tal brommers verdween. Zij werden echter steeds weer terug gevonden, in de bossen en in sloten. De jongens reden net zo lang tot de benzine op was of de brommers stuk waren en het liefst door bos en hei. Zij deden dit nu weer, maar tijdens dat „cros sen" waarschuwde een burger de po litie. HU hield ook een der jongens staande en vlak erna werd de twee de aangehouden. Na een nachtje in de cel bekenden zU tenslotte samen veertien brommers gestolen te heb ben en overal achtergelaten. Vierde slachtoffer ongeluk In het Academisch Ziekenhuis in Gro ningen is de 65-jarige mevrouw G. Been-Bathoom uit Groningen overle den aan het ernstig letsel, dat zU acht weken geleden opliep bü een on geluk in de buurt van Peizermade Daar slipte toen een auto van het echtpaar Schuiling uit Noordhorn. De wagen waarin mevrouw Been zat, boorde zich in de dwars op de weg staande geslipte auto. BU het ongeluk werden drie mensen op slag gedood. Koninklijke ontvangst De Konin gin en Prins Bernhard zullen ter ge legenheid van het nieuwe jaar op 3 januari de bij het Nederlandse Hof geaccrediteerde buitenlandse diplo matieke vertegenwoordigers ter aan bieding van hun gelukwensen in het koninkiyk paleis in Amsterdam ont vangen. De dag daarop en vrijdag 5 janua ri biedt het koninkiyk paar in het Huis ten Bosch aan de in Nederland residerende hoofden van de buiten landse diplomatieke vertegenwoordi gingen en hun echtgenoten een diner aan ter gelegenheid van het nieuwe jaar. Sigarettendoosje in melk Een huisvrouw in Oss heeft gisteren een leeg sigarettendoosje in een fles melk, die zy van de siyter had ge kocht aangetroffen. Volgens de di recteur van de Osser Zuivelfabriek moet de elektronische eindcontrole hebben gefaald. Een half jaar gele den is een zogenaamd elektrisch oog in gebruik genomen. Arrestaties na inbraken De Utrechtse politie heeft gisteren in samenwerking met d® Amsterdamse recherche twee inwoners van de hoofdstad aangehouden, die worden zorgdheid over Brooke's toch al zwakke gezondheid. Nog niet zo lang geleden hebben zy laten doorsche meren. dat hy er vry slecht aan toe is in de hoop de Britse regering in zake de Krogers te vermurwen. Door het te doen voorkomen alsof Brooke een werkeiyke spion zou zyn geweest en zyn straf te verzwaren gelooft de Sowjetrussische regering een betere kans te maken om via Brooke het echtpaar Kroger te bevryden. Brooke, die aan een Londense on- derwysinstelling Russisch doceer de, werd met zyn vrouw Barbara in april 1965 in Moskou gearresteerd. Mevr. Brooke werd vrijgelaten, Brooke stond in juli terecht. De „Iz westia" beweert, dat de Brookes by hun arrestatie anti-Sowjetrussische geschriften, geheime codes, materiaal om onzichtbaar te schryven en een radio-ontvangsttoestel in hun bezit hadden. Dit kon nauwelijks als „Britse humor" worden beschouwd, zo merkt het blad sarcastisch op. ADVERTENTIE Mevrouw Stevenaart Boomgaardstraat 90 Rotterdam wint „Grenoble" 'n Dubbel feestelijk begin van '68 voor u mevrouw Stevenaart Coke, Fanta en Sprite hebben gezorgd voor 'n fantastische jaar wisseling. Proost op de hoofdprijs! Waar mee? Natuurlijk al weer met Coke, Fanta en Sprite,wat anders! Geweldig lekker! Uitvoering algemene bijstandswet Met ingang van 1 januari zal een vereenvoudigde procedure gelden voor de heffing van belasting en so ciale verzekeringspremies van by- standsuitkeringen. Dit blijkt uit het antwoord van de staatssecretaris van Cultuur, Recreatie en Maat schappelijk Werk en van de staats secretaris van Financiën op vragen van het tweede-kamerlid mr W. Scholten (CHU). Staatssecretaris Van de Poel heeft de gemeentebe- besturen in een schryven over de nieuwe gang van zaken Ingelicht. Het uitvoeringsbesluit loonbelasting 1965 wordt zodanig gewyzigd, dat alle periodieke uitkeringen ingevolge de algemene bestandswet voortaan onderworpen zyn aan de heffing van loonbelasting. Deze belasting wordt voor rekening van de gemeen ten genomen, behoudens voor de pe riodieke uitkeringen krachtens de ksgroepsregelingen oorlogsslacht offers 19401945, gerepatrieerden Ambonnezen en zelfstandigen, om dat deze afgeleid zyn van het vroe ger genoten inkomen. Een 23-jarige schilder in Lippen huizen heeft tegenover de politie in Gorredyk bekend op eerste kerstdag zyn woning opzetteiyk in brand te hebben gestoken. Gebleken is dat de man, die plaatseiyk beheerder is van de Algemene Nederlandse Bedryfs- bond, een kastekort had van 5 10.000 gulden. Hy verliet met zyn vrouw en twee kinderen op eerste kerstdag 's morgens om elf uur zyn woning, nadat hy boven op zolder een brandende kaars had neergezet, 's Middags omstreeks vijf uur stond de woning in lichterlaaie. De woning brandde geheel af. De politie kreeg naderhand argwaan, omdat er abso luut geen aanwyzingen waren om trent een mogeiyke oorzaak van de brand. De schilder werd woensdag ge arresteerd en bekende gisteren, dat hy de brand opzettelyk had gesticht om in het bezit te komen van de ver zekeringsgelden. Zyn vrouw was ge heel onkundig van de daad van haar man. Dr. Barnard vol vertrouwen De Zuidafrikaanse chirurg dr. Chr. Barnard, die tegen december de eer ste harttransplantatie heeft verricht, heeft tydens zyn bezoek aan Ameri ka verklaard vermoedelyk volgende week een tweede harttransplantatie te zullen verrichten by de 55-jarige tandarts dr. Philip Blaiberg, wiens toestand thans zienderogen achter uit gaat. Het wachten is nog slechts op het beschikbaar komen van een geschikt hart. Dr. Barnard verklaar de dat „de volgende harttransplan tatie succes zal hebben". Vermoedelyk zal dr. Barnard nog een ontmoeting hebben met president Johnson alvorens hy naar Zuid Afri ka terugkeert. Hy heeft vanuit Ame rika getelefoneerd met een Russische collega, die zich met problemen van harttransplantatie bezig houdt en die mededeelde, grote belangstelling te hebben voor de resultaten van de lykschouwing by Wasjkansky, de eer ste man by wie een transplantatie van deze aard werd uitgevoerd en die 18 dagen na de operatie aan longont steking overleed. verdacht van twee inbraken in Utrecht. Zy zouden daarby voor ruim 20.000 gulden aan bont en juwelen hebben buit gemaakt. Het zyn een 35- jarige classificeerder en een 28-jarige los-arbeider. In het kesrtweekeinde hebben de vermoedelyke daders met trottoirte gels de etalageruiten van een bont winkel en een juwelierszaak inge gooid. De mannen hebben nog niet bekend. Enkele gestolen ringen zijn reeds ach terhaald. BUITENLAND Treinoverval Zes gemaskerde mannen met mitailleurs hebben van ochtend de trein van Aix naar Mar seille overvallen en drie man trein personeel gewond. Zij slaagden erin een bedrag van 185.000 frank buit te maken en ermee te verdwynen. Aanslag op Arabier Onbekenden hebben vannacht een aanslag ge pleegd op de woning van de Arabi sche leider dr. Hamdi Tadji el Fa- roeki te Bira, in het door Israël be zette deel van Jordanië. Volgens een Israëlische militaire woordvoerder werd de woning beschadigd maai zijn geen personen gewond. Dr. Fa- roeki is voorstander van de oprich ting van een afzonderlyke Palestynse staat. Droogte in Uruguay De ernstige droogte in Uruguay, die nu al twee maanden duurt, met temperaturen van 45 graden in de schaduw, heeft een kritieke situatie geschapen. Het brood begint schaars te worden en de bevolking ziet verlangend uit naar de aankomst van 60.000 ton graan uit Argentinië. De oogst aan maïs en zonnebloemen zou by na geheel verlo ren zyn gegaan. Prins Philip geopereerd Prins Philip van Engeland is in het Koning Edward-ziekenhuis in Londen aan de rechterpols geopereerd. Er werd een klein gezwel weggenomen. De toe stand van de prins is bevredigend Aan het einde van de week mag hy het ziekenhuis verlaten en zich by zyn gezin voegen, dat vandaag naar het kasteel van Sandringham in Nor folk gaat, waar het enkele weken zal doorbrengen. Sneeuw in V.S. De winter heeft de zuidelyke staten in de V.S. ver rast. Er viel sneeuw in Mlssisippi, Georgia, Ohio en in een grote boog tot in het noorden van New England. In Tupelo, Mississippi, viel tien cm sneeuw en in de bergstreken van Kentucky viel zelfs 12.5 cm. Koning Olav naar V.S. President Johnson heeft meegedeeld, dat Ko ning Olav V van Noorwegen zyn uit nodiging heeft aanvaard om van 24 26 april 'n staatsiebezoek aan Was hington te brengen. Het zal het eerste officiële bezoek van een staatshoofd in 1968 zyn. Granaatontploffing In het Bra ziliaanse dorp Quebrada Negra in de staat Portuguesa zyn zes personen uit één gezin gedood, toen een gra naat ontplofte. De enige overlevende van het gezin, een tienjarig meisje, had de granaat, die gecamoufleerd was, als tropische vrucht, aan haar moeder gegeven. De vader wilde d e Overstromingen in Brazilië By overstromingen in de Braziliaanse staten Minas Gerais, Bahia, Guana- bara en Rio de Janeiro, die veroor zaakt zyn door zware regenval, zyn elf personen om het leven gekomen. Acht van de slachtoffers zaten in een bestelwagen, die by Montes daros in eerstgenoemde staat door het wa ter van de rivier de Verde werd mee- Dreigende staking Het personeel van het openbare vervoersbedryf in New York heeft zich met grote meer derheid uitgesproken voor een sta king op 1 januari, als voordien niet een nieuw collectief arbeidscontract wordt gesloten. De grootste moeiiyk- heid vormt de eis van de vakbonden, dat het pensioen zodanig wordt gere geld, dat men na 20 jaar dienst 50 procent van het laatste salaris krygt. Elektriciteit voor Amsterdam Amsterdam heeft eindelyk elektrici teit gekregen, dwz het Oosttransvaal- se dorpje van die naam. Ofschoon j Zuid-Afrika een moderne industrie staat is zijn er, door de geweldige uitgestrekheid van zyn grondgebied, op het verre platteland nog uithoe ken, die geen elektriciteit hebben, al is het einde hiervan wel in zicht. Het dorpje Amsterdam ontstond in 1881, toén het gesticht werd door een groep Schotten, die het,de naam Robumia «naar de dichter Robert Burns; wil den geven. Deze naam stond presi dent Kruger niet aan en zyn Volks raad herdoopte het in Amsterdam. De Inwoners hebben op de aanleg van een elektrische leiding gereageerd door het kopen van een enorme hoe veelheid elektrische apparaten. Moeboetoe veroordeelt moord President Moboetoe van Kongo heeft een recente moord op een Belgische non in Katanga veroordeeld. In een rede in Katanga zei de president, dat de Kongolese revolutie niet in het bloed van buitenlanders gedrenkt moet worden. Beeld van Mao Een reusachtig beeld van de Chinese partyleider Mao Tse-toeng, uit roestvry staal, is voor het Instituut voor mynbouw in het westen van Peking opgesteld. Het beeld is, met zyn sokkel meegerekend, twintig meter hoog en weegt 4,5 ton. Canada en de telefoon De Ca nadezen zijn voor het zestiende ach tereenvolgende jaar als drukste te lefoongebruikers ter wereld uit de bus gekomen. Door de Amerikaanse „Telephone and Telegraph Co" ver vaardigde statistieken voor 1966 ge ven aan, dat de Canadezen dat jaar gemiddeld 664 telefoongesprekken per persoon voerden, 29 meer dan in 1965. De Ver. Staten kwamen cp de tweede plaats met een gemiddelde van 648, maar hadden nog steeds de meeste telefoons, n.l. 98 miljoen. Ja pan telde in 1966 16 miljoen 'tele- toontoestellen, Engeland 11 miljoen West-Duitsland 9.5 min., de Sowjet- Unie naar schatting 8.5 min. en Ca nada 7.8 min. Het wereldtotaal be droeg 208.5 miljoen toestellen, ofwel 6.2 op elke honderd personen. Ir. Savage overleden John Luci- an Savage, een ingenieur van inter nationale faam die de Hoover en Grand Couleedammen heeft ontwor pen, is gisteren na 'n langdurig ziek bed in de ouderom van 88 jaar in een verpleeghuis in Englewood (Co lorado, V.S.) overleden. Als hoofdont werper van het Bureau voor landaan winning, een functie die hy 21 jaar lang bekleed heeft, gaf Savage lei ding aan tal van indrukwekkende projecten, waarby 40 stuwdammen en andere bouwwerken. In 1945 ging hy met pensioen. Opleidingsscholen kleuterleidsters kunnen cursus nog afmaken Staatssecretaris Grosheide van On- derwys en wetenschappen acht de in standhouding van een drietal byzon- dere opleidingsscholen voor kleuter leidsters ten laste van de openbare kas, gezien het beschikbare aantal afgestudeerde kleuterleidsters, onge wenst. Het zyn de neutraal byzondere school in Hilversum, de protestants- christelyke school in Hilversum en de protestants-christelyke school in Haarlem, die tot nu toe gemeenteiy- ke subsidie ontvingen. Deze subsidie zal evenwel na 1 augustus 1968 krach tens de mammoetwet niet meer mo gen worden verstrekt. De staatssecre taris heeft dit meegedeeld in ant woord op schriftelyke vragen van het eerste-kamerlid dr. P. G. van de Vliet (WD), die het ondermeer be treurenswaardig noemde dat het voor de leerlingen die thans deze scholen bezoeken veelal niet moge- ïyk zal zyn hun studie af te maken aangezien de scholen tot sluiting worden gedwongen. Staatssecretaris Grosheide ver klaart zich echter bereid een wets- wyziging te bevorderen, die het mo gelijk maakt, dat de gemeenten voor bedoelde scholen tot het einde van het schoqljaar 1969/1970 subsidie kunnen blijven verlenen voor de thans aanwezige klassen. VRIJDAG Oude Vest 13: Evangelisatie Chrls- tengem. „Ecclesia". 8 uur nam. ZATERDAG Boshuis (Achterhoflaan 74): Oude- Jaars-disco-bal C.J.V. „Jong Leiden". 8 uur nam. Luxortheater Filmvoorstelling L. J. A. In kader Jeugdvakantiebezlgheden. 10 uur voorm ZONDAG Gerecht 10: Eredienst Soefibewe ging. Spr. mevr. mr. J. M. Kunst. „Moedig voorwaarts". 11 uur voorm. Rynlands Lyceum (M. H. Tromp- laan)Gem. voor oorspronkeiyk chris tendom. Spr. evang. N. v. d. Brugge. 7.30 uur nam. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. Spr. dhr. Diender. 10.30 voorm. Oude Rijn 5: Pinkstergemeente. Spr. dhr. Eikerbout. 2 uur nam. MAANDAG Boshuis (Ach terhof laan 74): Nieuw jaarsreceptie C.J.V. „Jong Lelden". 3-4 uur nam. DINSDAG Stadhuis (wachtkamer trouwzaal)- Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. 7-8 uur nam WOENSDAG DONDERDAG Stadhuis: Jongerenparlement 8 uur BIOSCOPEN Camera: „De onvoorstelbare tocht", a.l. Dag. 2.30. Zond. en nieuwjaarsdag 2.30, 4.45 's avonds: „Fantomas slaat weer toe", 14 J. Dag. 7 en 9.15 uur; Oudejaarsavond alleen om 7 uur. Lldo: „Modem Millie, a.l. 2.30 en 8 uur. Oudejaarsavond geen voorstelling. Luxor: „Bloot? sla dood!" a.l. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; Zondag 2.30 en 4.45 uur; Maand. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 Rex: „Voor een paar dollars méér", 14 J. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; Oude jaarsdag: 2.15, 4.30 en 7 uur; Nieuw jaarsdag 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Studio: „De dief van Parijs", 18 j. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; Zondag 2.30, 4.45. 's avonds geen voorstelling: Nieuwjaarsdag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 Trianon: „James Bond 007 Casino Royale", 14 J. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; Oudejaarsdag: 2.15, 4.30 en 7 uur; Nieuwjaarsdag 2.15, 4.30. 7 en 9.15 uur. Syrië weigert afgezant Jarring te ontvangen Gunnar Jarring, secretaris-gene raal Thants byzondere afgezant voor het Midden-Oosten, zal niet in de Syrische hoofdstad Damascus worden ontvangen. Dit heeft de pre mier van Syrië meegedeeld. De be middelaar voert op het ogenblik besprekingen met de Egyptische autoriteiten. Hy heeft ook Israël reeds bezocht. Israëlische militairen heben giste ren twee saboteurs uit een groep van zes gevangen genomen, die drie nederzettingen in öe Beisan-vallei hadden overvallen, aldus heeft het Isre/~\che leger gisteren bekendge- gemaakt. De saboteurs hadden gisterochtend achtereenvolgens schade toegebracht aan boomgaarden in de kibboets Ein- Dor 30 km ten westen van de Jor- üaan en een zaaimachine opgebla zen in Avat Schmuel ten westen van Ein Dor op de oever van de Jor- daan. Wassenaar, Astra: donderdag 8 vrydag 8 uur, zaterdag 7 en 9.15 uv maandag 8 uur, dinsdag 8 uur, woen dag 8 u. „Thunderball 14 J .zondaj middag 2.30 uur „Duizend Tomahaw tegen Wlnne-tou", 14 J. TENTOONSTELLINGEN Lakenhal: Foto-tentoonstelling Wl Noordhoek. Werd. 10 uur voorm- 4 ut nam.; zondag 1-4 uur nam. (tot Januari). De Lakenhal: Dag. 10—4 uur: zo Lakenhal: Expositie boekverzorgln grafieken en tekeningen van Curt 1/ (Geopend tot 7 Januari). Rijksmuseum van Oudheden (R penburg 28)Werkd. 10 uur voorm. o uur nam.; zond 1-5 uur nam. Legermuseum (Pestbutólaan)M uitzondering van zaterdag van 10-4 u (zondag 1-5 uur) Ryksmuseum voor VoLkenfcund (Steenstraat 1): dag. 1017 u.; dags 13-17 uur. Rijksmuseum voor Volkenkund Tentoonstelling Collectie Lechner va Japanse Kunst Werkd. 10 uur voor tot 5 uur nam.; zondags 15 uur nar Rijksmuseum voor de gescbledet der natuurwetenschappen: Dag 10 uur. zond 1-4 uur Museum voor Volkenkunde exposit Japanse volkskunst 10 uur voorm, uur nam. (Zondags 1 tot 5 uur nam t.em. 12 maart. Galerie Hans Vink (Breestraat 119 Tentoonstelling grafiek J. Mensinj W. den Ouden en A. Schlüterr. Geoper dinsdag t/m zaterdag 9 uur voorn 6 uur nam. (t/m 6 Januari). Galerie Van der Vlist (Botermai 3Tentoonstelling Gertl Bierei broodspot. Geopend dinsdag t/m. ter dag 10 uuir voorm.6 uur nj bovendien vrijdagavond 8—10 u\ cT/m. 6 Januari). Wassenaar (Kunstzaal Heuff)Te toonstelling schilderijen Cor Dik keramiek van Margreet Hulsman. Maandag t/m zaterdag 10 uur voorn 5 uur nam.; bovendien dinsdagavoi 8-10 uur (t/m 10 Januari). Avond- en nachtdienst der apothek Geopend voor spoedeisende gevall (ook op Nieuwjaarsdag)Apot-he Reijst, Steenstraat 35, tel. 20136. Op zaterdag 30 december Is In L den, voor spoedeisende gevallen, 's mc gens van 8 tot 12 uur bovendl geopend: Haven Apotheek, Haven tel. 20085. Apotheek R. van Breest Smallenbu te Leiderdorp en Apotheek Voorschot zijn de gehele week geopend. De Oegstgeestse Apotheek ls op zol dag 31 december en op Nieuwjaarsd gesloten van 8 uur tot 24 uur. WEEKEINDEDIENST DER HUISARTSEN. Tot zaterdagochtend 10 uur raa plege men de eigen huisarts, daai tot zondagnacht 24 uur de dokte; telefoon 22222. ADVERTENTIE (Van donderdag 28 d< t/nx woensdag 3 jan VRIJDAG 29 DECEMBER Kon. Schouwburg, 20.15 uur: Ha se Comedie: „Yemia". Circustheater. 20.15 uur: Amu mentsprogramma m.m.v. Roger Wl Diligentia, 20.15 uur: Cabaret H sel van der Wal: „Land ln zicht' Poppentheaters, Guldo van 14.30 uur: „Het Ijzeren hek e vuurrode vis"; Frank Kooman, uur: „De pantoffels van Koning K< kleum". Theater Matrijs, 20.30 uur: Th eat werkgroep „Spoel": „De les" onderhoud". ZATERDAG 30 DECEMBER Kon. Schouwburg, 20.15 uur: Haa Comedie: „Van de brug af gezien' Diligentia. 14.15 uur: Toneelgro Arena„De kleine en de grote konlr Pavlljoentheater. 20.15 uur: Niet Komedie: ..The Fantastlcks' Poppentheaters, Guldo 14.30 uur: „De vogels en de vogeldl Frank Kooman. 14.30 uur: „De die van Sultan Hassan". ZONDAG 31 DECEMBER Kon. Schouwburg, 19.30 uur; Haa Comedie: „Lied ln de schemering' Poppentheaters, Guldo van D 14.30 uur: „De vogels en de vogeldlt Frank Kooman, 14.30 uur: „De kle giraffe"; 19.30 uur: „Koning Mt heeft ezelsoren" en Cabaretprogram „Vossestreken". MAANDAG 1 JANUARI Kon. Schouwburg, 20.15 uur: Ha se Comedie: „Rosencrantz en Guild stern zijn dood". Diligentia. 20.15 uur: Cabaret He v. d. Wal: ..Land in zicht"; gev door „Nieuwjaarswens" door Jansen. DINSDAG 2 JANUARI Kon. Schouwburg, 20.15 uur: Hasiyar Comedie; „Rosencrantz en Guld 5 stern zijn dood". Poppentheater Frank Kooman, T 1 uur: „Het Zonnekacheltje". WOENSDAG 3 JANUARI Kon. Schouwburg. 20.15 uur: Tom groep Ensemble: „Een maan vc mlsdeelden". Poppentheater Frank Kooman, uur: „Sophonijnus, het wijze konl, WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) (Van onze Arnhemse correspondent) Nadat de Waal bij Echteld (Be tuwe) daags tevoren met bruut ge weld buiten de oevers was getreden en de zomerkaden overspoelde, kon het personeel van een steenfabriek aldaar gisteren slechts met roeibo ten de fabriek bereiken. Uit de Prins Willempolder konden nog juist op tijd diverse machines voor het wa ter in veiligheid worden gebracht. De bijzonder snelle was van dc rivier heeft velen in het Gelderse rivierengebied verrast. Het water steeg' 10 centimeter pc.' uur. Daardoor gingen honderden kubieke meters waalzand van een zand af graver ij bij Ochten verloren. B«nvo"ers van langs de f*ük staan de woningen ondei vinden veel last van kwelwater, dat kelders blank zet en hier en daar de woonruimten binnendringt. Gezinnen bij langs de Waal gelegen steenfabrieken zijn thans door het water geïsoleerd en zullen afgesloten van de buitenwe reld de jaarwisseling moeten door brengen. Alleen bij daglicht is het raadzaam de twee kilometer lange tooht naai' de verderop gelegen dijk te maken. In Duitsland is in de Bovenrijn de val gisteren goed op gang gekomen. In de Betuwe vreesde men gister middag nog dat westenwind het water tot een nog hoger peil zou op stuwen. Politiemaainen waren druk in de weer de hazen in ondergelo pen polders te redden, terwijl hon derden ratten en muizen een go^d heenkomen zcohten. In de Rijn was Een geïsoleerde steenfabriek bij Driel. ln het rivierengebied van Rijn en Waal is veel waterover last. als gevolg van de regen en de daarmee gepaard gaande dooi in Zwitserland en Duitsland. Vele uiterwaarden staan blank. gisteren de veerpont by Renkum g&- stremd doordat de aanlegplaatsen onder water stonden. Volgens be richten uit Lobith is nu ook in de Ryn de val ingetreden. Of die val in voldoende mate doorzet hangt af van de temperatuursontwikkellng Ln de berggebieden van Duitsland, Zwit serland en Oostenrijk, die de Rijn voeden. Alleen een flinke daling van de temperatuur kan een rem zetten op de toevoer van grote massa's smeltwater. Amsterdam Den Helder Ypenburg Vllssmgen j Eelde De Bilt Twente Eindhoven Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Brussel Luxemburg Parijs Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Oenève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado I Athene I Rome Madrid Mallorca Lissabon zwaar bew. regenbul regenbui half bew. regenbul onbewolkt zwaar bew. licht bew. onbewolkt zwaar bew. regenbui geh. bew. llchtb ew! half bew. licht bew. onbewolkt zwaar bew. geh. bew. onbewolkt half bew. licht bew. ligt

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 2