Herstel historische gewesten in Italië stuit op weerstand Bonn heeft het moeilijk met extremisten Parlementszitting van 360 uur Zoon (25) schiet op moeder Alpheuse jongens op roof Voor wie geldt de huurverhoging Handel in gestolen speelgoedautoot j es VRIJDAG 29 DECEMBER 198T LEIDSCH DAGBLAD PAOOTA 1{ (Van onze correspondent in Rome) In de parlementaire geschiedenis van Italië zal men tever geefs zoeken naar een zitting welke vergeleken kan worden met die van 17 oktober. Het is een zitting, die vijftien etmalen onafgebroken heeft geduurd en pas tegen de avond van 31 ok tober konden de boden van het parlementsgebouw de kalenders in orde brengen, die nog altijd 17 oktober aanwezen. Twee maal heeft men de gehele nacht doorvergaderd; doorgaans wist men het zo te regelen, dat tegen een uur of vier in de och tend het aantal aanwezige kamerleden beneden het wettelijk voorgeschreven minimum daalde en dan kon er een paar uur worden uitgetrokken om de zaal weer wat toonbaar te maken. De eindeloze discussie ging over een wet, welke de normen vaststelt voor de verkiezing van leden der ge westelijke raden. Artikel 22 van die wet stelt vast dat die verkiezingen gehouden moeten worden in het na jaar van 1969. Officieel waren alleen de liberalen, de royalisten en de neo-fascisten tegen de wet en deze zestig man hebben door middel van obstructie het parlement twee kost bare weken doen verliezen, hoewel zij natuurlijk wisten dat zij tegen een enorme meerderheid streden. Ten slotte is de wet in haar geheel goed gekeurd met 443 stemmen voor en 95 tegen, hetgeen betekent dat bij de geheime stemming nog 37 afgevaar digden van hetzij regeringspartij en hetzij de linkse oppositie an ders gestemd hebben dan hun partij wenste. Autonomie De grondwet van 1948 stelt vast dat Italië zal worden verdeeld in gewes ten waarvan er enkele: Sicilië, Sar dinië, Triëst en omgeving, Alto Adige en Trento en de Valle d'Aosta een grote mate van zelfstandigheid krij gen en de veertien andere een veel bescheidener autonomie. Zowel de republikeinse partij als (in mindere mate) de Christen-democratische heeft reeds voor die gewesten ge ijverd. De socialisten zijn er eerst tegen geweest en zagen er later het nut van in. In Italië, misschien meer nog dan in Frankrijk, is alles gecentraliseerd in de hoofdstad, hetgeen juist bü een land met een zo langgerekte vorm en bewoond door mensen, wier histo risch verleden sterk uiteenloopt (het zuiden nu eens onder Spaanse overheersing dan weer onder een ab solute koning en Venetië, een koopmansrepubliek, om een voor beeld te noemen, hadden voor 1860 weinig met elkaar gemeen) heeft be wezen tot misstanden te leiden. Italië is een éénheid geworden in hetzelfde tijdsbestek als Duitsland, maar terwijl de Duitsers de afzonder lijke „lander" het bestaan, heeft men in het koninkrijk Italië zich naar het Franse voorbeeld willen richten en zo iets als de departementen ingevoerd, al noemt men ze dan provincies. Bij het behandelen der grondwet werd besloten, dat de sobere zelf standigheid der gewesten nog in het jaar 1949 zou worden verwezenlijkt. Dat is een paar keer uitgesteld en nadat de vijf gewesten met een gro tere zelfstandigheid tot stand waren gekomen, raakte de rest min of meer in het vergeetboek. Tot „centrum links" er een punt van maakte in het regeringsprogramma Om de volgende redenen zijn de li beralen en de extreem-rechtse par tijen tegen die gewesten: de vijf bestaande gewesten, voor al Sicilië en Sardinië, hebben heel wat teleurstellingen opgeleverd; het gaat een ontzettende hoop geld kosten, naar berekening der liberalen 1500 miljard lire (zowat 9 miljard Medische diensten Leiderdorp-Zoeterwoude (Nrd.) wijkverpleegster zuster Van der Leer B. G. Cortslaan, 34. tel. 01710—23109. Bij ongevallen aan de Rijndijk tel. 01714—278. Oegstgeest- tot zaterdag midder nacht dokter Koppenol, per adres kokter Held, tel. 52255; daarna tot dinsdagochtend zeven uur dokter Van Walchren, tel. 52130. Voorschoten- za. en zon. dokter W. I. M. van Dam, Prof. Asserlaan 26, tel. 3960; tandarts E. A. Gastelaars, Schoolstraat 60 (melden 9.30 uur), apotheekVoorschotense apotheek, Leidseweg 66, tel. 2525. Wijkverple ging zuster Wegman, Oranjekade 7, tel. 2041; maandag dokter J. E. Ja mes, Leidsewegweg 51, tel. 2520; tandarts G. M. Manschot, Pauwen straat 1; -apotheek Voorschotense apotheek, wijkverpleging gezond heidscentrum, Wijngaardenlaan 2, tel. 2041. Warmond- dokter H. Walenkamp tel. 220; zuster Van Paassen. Kerk- dam 1, tel. 250. Wassenaar- zondag: H. W Plink, Prinsenweg 44, tel. 2075 en H. S. Boo- gaart, Storm van 's Gravensandeweg 1, tel. 4466. Maandag: J. A. Römer, Lange Kerkdam 56, tel. 2501 en K de Wit, Jonkerlaan 83, tel. 2460. Apo theek, Schouwweg 32, tel. 2402: tand- artsendienst za. en zon. van 18.00 18.30 uur J. H. Stork, Stoeplaan 6, tel. 9508. tie; (maar dit hoort men alleen uit de fascistische en royalistische banken) de in de vorige eeuw moeizaam ver worven eenheid van Italië wordt er door bedreigd. T egenarguinenten Daarop antwoorden de regerings partijen: die vijf bestaande autonome ge westen genieten dusdanige voorrech ten, dat zij vaak in conflict komen met het centrale gezag in Rome. De veel bescheidener autonomie die de andere gewesten zullen krijgen, sluit dit uit; de kosten zullen niet meer bedra gen dan enkele tientallen miljarden, daar een deel der ambtenaren nu in Rome werkzaam, wordt overge plaatst naar de gewestelijke hoofd steden; de overwoekering door een steeds aangroeiende bureaucratie zal inte gendeel op die manier worden be streden. Ondergeschikte dingen kun nen in de toekomst plaatselijk wor den geregeld. Minder corruptie, daar in die kleinere gewesten de mensen elkaar veel meer kennen; juist Rome is door de al sterke centralisatie een bedreiging voor de eenheid. In vrijwel alle provincieste den heeft de hoofdstad een slechte naam, hetgeen middelpuntvliedende krachten doet ontstaan. Tijdens de discussies hebben de li beralen er herhaaldelijk op gewezen, dat „de communisten de regering op sleeptouw hebben genomen". Natuur lijk is dit niet zo. De wet zou ook zijn goedgekeurd al hadden de communis ten tegen gestemd in plaats van voor, daar de regering over een flinke meerderheid beschikt. Toen de frac tieleider van de communisten ver klaarde, dat in deze dagen „de wil der communisten was aangetoond om deel te hebben aan een nieuwe meer derheidsregering, de enige die werke lijke hervormingen kan invoeren", kreeg hij van de socialistische frac tieleider te horen, dat ,4e steun ver leend door de communisten zeker op prijs wordt gesteld, maar dat van sa mengaan met die partij geen sprake kan zijn omdat de communistische ideeën inzake vrijheid en democratie sterk afwijken van die der regerings partijen". De christen-democratische fractieleider verklaarde, dat „veeleer de liberalen steeds meer aan de lei band gaan lopen van de fascisten". Financiering De goedkeuring van de kieswet be tekent nog geenszins, dat de gewes ten nu ook zullen worden ingesteld. Het is b.v. nodig, dat eerst de mid delen worden gevonden om die ge westen te financieren. Dat zal pas na de verkiezingen van 1968 door een nieuw parlement worden besproken. Bij die gelegenheid komt een zeer redelijk voorstel van de republikei nen: Ugo La Malfa zal voorstellen de 19 provinciale raden en instellin gen af te schaffen, daar hun werk voortaan door de 19 gewestelijke ra den wordt gedaan. Op die manier zou men meer resultaten bereiken met geringe kosten. De liberalen daarentegen stellen voor, dat „verwante provincies" ge zamenlijk een collectieve raad zullen kiezen, die wetten van plaatselijk be lang voorlopig in behandeling zou ne men om ze daarna aan Rome voor te leggen. Dat zou neerkomen op verdubbeling der kosten en op nog veel meer werk voor het parlement in Rome, dat nu al niet weet waar de tijd vandaan te halen alles te behan delen. Voorlopig komt nu hetzelfde wets voorstel inzake de verkiezingen ter behandeling in de Senaat. Daar dreigt een groot gevaar. De rechtse oppositie is vastbesloten op soortge lijke wijze obstructie te voeren en op nieuw (dat kan ook in de senaat in Italië) op elk artikel der wet een paar honderd amendementen voor te stellen en die toe te lichten. Het re glement van de Senaat biedt nog meer mogelijkheden tot obstructie dan dat van de Kamer. Dat kan dus weken en maanden duren. Dit nu zou een ramp betekenen voor Italië en vooral voor „centrum-links". Gedu rende vier jaren heeft men ijverig gewerkt aan de voorbereiding van talrijke uiterst nuttige en noodzake lijke wetten, die eindelijk van Italië een enigszins modern land kunnen maken. Maar (dit is nu eenmaal de werk wijze van de wetgevende lichamen in Italië) over vrijwel al die wetten moet nog door het parlement en de senaat definitief worden gestemd. Dat gebeurt tegen het einde, enkele maanden voor de verkiezing van nieuwe Kamers. Tussen maart en mei 1968 wordt het thans zittende parle ment ontboden. Ontbreekt de tijd om enige wet in beide Kamers definitief goed te keuren, dan is al het werk betreffende die wet voor niets ge daan. Daar schijnt Malagodi, de libe rale partijleider, die in zijn felle af keer van alles wat naar socialisme zweemt, soms nog demagogischer optreedt dan de fascisten, het op aan te willen laten komen. Bij de verkie zingscampagne zou hij dan kunnen uitbazuinen, dat „centrum-links" niets tot stand heeft gebracht. Een gevaarlijk en vooral een kostbaar spelletje. Dat deze krachtproef heel Italië op nerveuze wjjze bezighoudt, is begrijpelijk. WASSENAAR Mevr. Le Coultre opent dagverblijf voor kleuters Mevr. A. le Coultre-Foest, wethou der van onderwijs in Wassenaar, zal 3 januari, 's ochtends om half elf, de opening verrichten van het kleuter dagverblijf, gevestigd in een ruimte van de Messiaskerk aan de Zijllaan. Het dagverblijf is in beginsel be stemd voor kleuters, die de kleuter school nog niet bezoeken. De leef tijdsgrens is gesteld op 6 jaar. Met het dagelijkse toezicht zullen gediplo meerde kinderverzorgsters worden belast. Het aantal tegelijk onderge brachte kleuters zal beperkt zijn, zo dat ieder kind verzekerd kan zijn van de nodige individuele aandacht. Het kleuterdagverblijf, uitgaan de van de Stichting Kleuterdagver blijf Wassenaar, zal in de eer ste proefperiode 's ochtends geopend zijn en wel op dinsdag, woensdag, donderdag en vrijdag van half gen tot half een. Marktberichten gewicht goed, Melkkoeien 35, 925, 1625 Der stuk williger, Vette koeien 260. 3 40, kg schoon gew. Viot, Vare .EO per stuk vlug, Vette lammeren lli-O, 130, 195 per stuk vlug, Dracht,lee zeugen 23, 325, 450 per stuk redelijk, Schrammen 57, 85. 110 per stuk rede lijk. Biggen 332, 57, 67 per stuk rede lijk, Gelten 10, 25, 60 per etuk rustig Toraal 1881. De kapelmeester van het Eer- ste Leidse Jeugdorkest en drum band „De Burcht", de heer J. Mark, was vandaag de bruidegom. In het Stadhuis trad hij in het huwelijk met mej. K. Mechelse, ook al geen onbekende voor dit gezelschap. Tussen een groep van geüniformeerde leden van dit korps verliet dit gelukkige echt paar hedenmiddag het Stadhuis. (Foto L.D./Holvast) Een 25-jarige ongehuwde tuinder in Sint Jacobiparochie heeft gister middag zijn 45-jarige moeder met een buks in het hoofd geschoten. De moe der was op dat moment bezig met de was in een schuurtje. De man greep plotseling de buks en schoot op an derhalve meter afstand op zijn moe der. Een van de kogeltjes drong in het hoofd van de vrouw en zij bleef gewond op de grond liggen. De jon geman ging daarna naar het groeps- bureau van de rijkspolitie in Sint An- naparochie, waar hij zich meldde met de woorden: „Er is iets gebeurd thuis ga maar eens kijken". Toen de politie een onderzoek in stelde kwam de schietpartij aan het licht. Omtrent het motief tast men nog in het duister. De tuinder, die als een beetje vreemd bekend staat, be vindt zich thans in het huis van be waring te Leeuwarden. Het gezin telt acht kinderen, van wie de tuinder de oudste is. De vader werd door de politie van de daad van zyn zoon op de hoogte gebracht. De vrouw werd in allerijl naar het Academisch Zie kenhuis in Groningen vervoerd. Haar toestand was vanmorgen nog zorg wekkend. De tuinder had een vuurwapenver gunning. Men gebruikte de buks om vogels van de fruitbomen af te jagen. VOORSCHOTEN Hulshoff in gebouw I.K.I. Dank zij de publikaties in de pers heeft de Alphense politie de identi teit kunnen vaststellen van de be stuurder van de gele „eend" en van de jongens, die woensdagmiddag een bejaarde dame in het Bospark haar handtas ontrukten. De bestuurder van de Citroën meldde zich bü de politic, nadat col lega's hem op het betreffende kran ten-bericht over de aanryding met de Citosa-bus hadden gewezen. De 19- jarige onderhoudsmonteur was na de aanryding doorgereden omdat hij in de veronderstelling verkeerde, dat de autobus ook was weggereden en het dus wel niet zo erg zou zyn. Het lezen van het bericht over het ontrukken van de handtas gaf een Alphense inwoonster aanleiding de politie te komen vertellen, dat zon dagavond j.I. omstreeks 19.30 uur, haar 72-jarige schoonmoeder op de Koningin Julianabrug hetzelfde was overkomen. Terwijl de vrouw daar liep trachtte een ongeveer 13-jarige jongen tydens het voorbü lopen de bejaarde dame haar handtas af te pakken. Ofschoon zy bijna haar even wicht verloor, wist zy de tas vast te houden. Het signalement dat de politie kreeg leidde naar een Alphense jon gen van 13 jaar. Deze bleek, in gezel schap van zijn 10-jarig broertje ook de tas in het Bospark te hebben ont rukt. Bovendien bleek, dat dit twee tal zich zondag en 1ste kerstdag toe gang had verschaft tot een in ver bouwing zynde winkel aan de Van Nesstraat. Botlegraafse Courant werd opgeheven Ook Bodegraven kent zyn kranten concentratie. Deze week is het laatste nummer verschenen van de „Bode- graafse Courant", Nieuws- en Adver tentieblad voor Bodegraven, Nieuwer- brug en Zwammerdam. 21 jaar lang heeft dit door Drukkerij Damman uitgegeven, eenmaal per week ver schijnende blad bestaan. Reorganisa tie van zyn drukkersbedrüf heeft de uitgever doen besluiten de uitgave te staken. Het blad is opgegaan in De Kroniek, die tweemaal in de week in Bodegraven verschünt en een uitga ve Is van de Fa. W. Karssen en Zoon, die reeds sinds 1904 uitgeefster Is van een Bodegraafs nieuwsblad. Met been bekneld tussen fietsspaken Kleuter gewond De 4-jarige Dik Ju, wonende aan de Jacob Heemskerklaan, raakte gis termiddag op de Fagelstraat in Kat wijk met zün linkerbeen bekneld tus sen de spaken van de ifets van zijn moeder, waar hü achterop zat. Met veel moeite slaagde men erin het been te bevrijden. Vermoedelijk met een gebroken linker enkel werd het knaapje vervoerd naar het Acade misch Ziekenhuis is Leiden FILMS OVER WAFFEN-SS (Van onze correspondent in Bonn) In München is een stichting in het leven geroepen, die ten doel heeft films te produceren over de activiteiten van de „Waffen-S.S." en de inzet van Duitse soldaten in de partizanen- gebieden tijdens de tweede wereldoorlog. De stichting draagt de naam „National-Film GMBH, Spiel und Kulturfilm KG" De films zullen hoofdzakelyk In Span je worden opgenomen. De stichting heeft volgens haar zeggen een ho ger doel: „Ze wil de gedachtenwe- reld van het Duitse volk in de zin van soldateske voorstelling van za ken beïnvloeden". Daarby wordt zij, zoals de berichten willen, ook door de neo-nazistische NPD van Von Thadden financieel onder steund. Deze mededelingen stammen uit het ministerie van Binnenlandse Zaken dat regelmatig gestencilde medede lingen aan de pers verstrekt over het doen en laten van linkse en rechtse radicalen. Het ministerie is kennelijk beter over de linkse dan over de rechtse geïnformeerd, die zelden of nooit met de wet in aanraking schynen te komen. De communisti sche partij in West-Duitsland werd overigens enige jaren geleden ver boden. terwijl kortgeleden de so ciaal-democratische minister Weh- ner op een persconferentie moest bekennen dat de binnenlandse vei ligheidsdiensten nog steeds niet precies wisten wat er nu eigenlijk achter de NPD schuil gaat. Een dergelyk bewijs van onvermogen is een opmerkelijk document wan neer het door een minister open baar wordt gemaakt over een insti tuut als de Westduitse BVD. On langs zond de Russische regering een nota aan de Westduitse rege ring, waarin deze ervan werd be schuldigd de ontwikkeling van het neo-nazisme actief en passief te on dersteunen. Hoewel deze nota als onderdeel van een groter diploma tiek patroon moet worden gezien en een samenhang van ditzelfde pa troon door de Westduitse regering „scherp" werd afgewezen, blijft de opmerking van minister Wehner hangen, vooral als men denkt aan de reactie van een woordvoerder van het ministerie van Binnenland se Zaken, die naar aanleiding van de nota uit Moskou opmerkte: „Wü zullen niet aarzelen, een verbod van de NPD aanhangig te maken, als bewezen 1b dat de party In strfjd met de grondwet handelt". Het is een leder die de NPD gade slaat en dus ook het ministerie van Binnenlandse Zaken duide lijk dat deze partij er juist in de al lereerste plaats voor zorgt niet met de letter van de Westduitse wet geving in conflict te komen. Terwül de filmstichting voor „Waf- fen-SS" films werd opgericht, vier de het zogenaamde „Pabel-Verlag" het jubileum van de 50ste uitgave van zün stuiverromanserie „Der Landser" (de soldaat). Het gebouw van de IKI aan de Veursestraatweg in Voorschoten de Internationale Kunststoffen In dustrie wordt overgeplaatst naar Bre da is aangekocht door woningin richting Hulshoff in Den Haag. Na verbouwing en nieuwbouw zul len in Voorschoten worden onderge bracht de centrale administratie, de inkoopafdeling, de goederen-distribu tie en de voorraadmagazijnen, die tot nu toe zijn gevestigd in Den Haag en Zoetermeer. In de nieuwe vestiging wordt tevens het hoofdkantoor voor de filialen in Den Haag, Ryswyk en Leiden onder gebracht en voorts zal het dienst gaan doen als distributiecentrum. Daar niet iedereen op de hoogte schijnt te zijn van de komende huur verhoging heeft minister Schut van Volkshuisvesting vanochtend op een in Den Haag gehouden persconferen tie nogmaals uiteengezet, waar het precies om gaat en welke woningen daaronder vallen. Op 1 januari 1968 zal in het gehele land een wettelijke huurverhoging van 4 procent van kracht worden voor woningen, waarvoor het rijk nog jaarlijkse bijdragen betaalt. Dat zijn: a. na 1945 gebouwde doch Reeds zes arrestaties LEIDERDORP Spreekuur van burgemeester Het eerstvolgende spreekuur van burgemeester mr. R. M. Gallas van Leiderdorp zal worden gehouden op maandag 8 januari a.s. (Van onz-* Rotterdamse correspondent) De recherche van de Rotterdamse rivierpolitie heeft zes arrestaties ver richt in verband met diefstal van een partij van 20.000 speelgoedautootjes ter waarde van f 65.000, die van een terrein aan de Merwehaven Zyn ge stolen. Ruim 6000 autootjes waren verkocht aan marktlieden, de rest was via een koopman in het bezit geko men van pompstationhouders in Rot terdam en Den Haag, die het speel goed weer aan hun klanten hadden doorverkocht. De politie is de omvangryke dief stal en de handel in de autootjes op het spoor gekomen, doordat een Am sterdamse winkelier, die een partij goedkoop aangeboden kreeg, by de importeur om inlichtingen vroeg. Het spoor liep via het kenteken van een gehuurde auto naar Rotterdam, waar de rivierpolitie het onderzoek voort zette. Zü arresteerde eerst een 32-ja- rige marktkoopman, daarna een 38- Jarige caféhouder en kwam tenslotte terecht by een 31-jarige chauffeur, die bekende samen met een 27-jarige collega een „klein partütje" (tien do zen) van het speelgoed te hebben ge stolen. Hy bleek ook de rest van de 20.000 autootjes te hebben gestolen. Een deel daarvan was via een 47-jarige koopman aan pompstationhouders verkocht. In zyn opslagplaats in Rot terdam werden nog 300 dozen gevon den. De chauffeur had deze party met hulp van een 46-jarlge buiten baas van de hand gedaan. De zes arrestanten zijn intussen wegens diefstal c.q. heling voor de officier van justitie geleid. Voor 80 pfennig kopen al tien jaar lang de ongeneeslijken deze oor- logsromantiek, waarin het er nog uitziet alsof de Duitsers de oorlog zullen winnen. Steeds wederkeren de ingrediënten van deze serie zijn een grondeloze afschuw van „Mon golen", „Iwans" en andere „Unter- menschen", maar een grote vere ring voor het leven van honden, katten en paarden. Brand gesticht bij broer Dat een jongeman uit Bodegraven ruzie kreeg met zijn broer, is op zich zelf geen byzonderheid. Dat de ruzie plaats vond in een café, geeft al wat te denken doch het uiteindelyk resultaat van de broederlyke ruzie was toch wel bijzonder slecht. Want het café te hebben verlaten, liep ene broer met een „kwade kop" door zyn woonplaats en passeerde de vrachtauto van zün broer. Uit wraak stak bij met behulp van een sigaret tenaansteker de brand in het dekzeil op de auto. De gevolgen waren op zichzelf niet ernstig, doch wel voor de brand stichter die voor dat feit zich voor de Haagse politierechter moest verant woorden. Hy werd veroordeeld tot tweè maanden gevangenisstraf. Van dit vonnis kwam hü nu in hoger be roep bü het Haagse gerechtshof doch ïter verstek gaan De procureur-generaal deelde mee, it óver verdachte een rapport was uitgebracht waarin de diverse moei lijkheden van verdachte werden be sproken. Daarmee rekening houdend, wilde hü de straf wyzigen in twee maanden gevangenisstraf voorwaar delijk met een proeftüd van drie jaar. Arrest op 4 januari Indien de huurprys van bepaalde groepen woningwetwoningen op 31 de cember 1967 reeds hoger is dan de met ingang van 1 januari 1968 met 4 procent verhoogde huurprijs van vergelükbare woningwetwoningen, zal geen huurverhoging worden toe gepast. De gemeente-besturen zullen de minister daarover adviseren. De huurverhoging wordt niet berekend over de in de huurprys begrepen be dragen voor een centrale ver mings- of liftinstallatie en evenmin over de bedragen, die worden betaald voor: waterverbruik, gebruik van geiser of boiler, onderhoud gemeen schappelijke tuin, verlichting schoonhouden van portieken, glasver zekering. De huurverhoging van 4 procent wordt dus uitsluitend berekend over de kale huur. b. De vóór 1 januari 1967 gereedgekomen particuliere huurwoningen waarvoor rykssubsidie volgens de regelingen 1960 of 1966 is toegekend. Voor woningen, die zyn gesubsi dieerd krachtens de premie- en bij drageregeling woningbouw 1960 wordt de huurverhoging niet berekend over de in de huurprijs begrepen bedra gen voor een centrale verwarmings- of liftinstallatie en een garage. Voor de woningen, gebouwd met de regeling 1966 zün bovendien uitge zonderd de bedragen voor een centra le antenne-installatie en een hydro- foor. Indien de onder a of b bedoelde woning deel uitmaken van een complex, dan geldt als datum van gereedkomen de gemiddelde bewo- ningsdatum van een complex. In de geliberaliseerde gebieden zün de huurprüzen die. welke partijen overeenkomen, tenzy het om wonin gen gaat. waarvoor het Rijk nog een jaarlükse büdrage betaalt. Nederlands schip geeft noodsein Het Nederlandse kustvaartuig .JJselhaven" heeft vanmorgen over de radio noodseinen uitgezonden. De JJselhaven" maakt 6 mül ten noorden van het eiland Aldemey zwa re slagzü en heeft een deel van de la ding verloren. Uit radioberichten blykt, dat ver scheidene schepen onderweg zijn naar het in nood verkerende schip, dat eigendom is van gebr. Van Udens Scheepvaart Agentuur Maatschappü in Rotterdam. Prijs voor Ton de Leeuw De minister van Cultuur, Re creatie en Maatschappelijk Werk heeft de prof. Van der Leeuw-prijs toegekend aan Ton de Leeuw voor diens „Symphonies of winds". De uitreiking zal geschieden op een nader te bepalen datum. De prijs is toegekend overeenkom- stig het advies van een commissie, bestaande uit Oscar van Hemel (voorzitter), Paul Hupperts en Nico Schuyt (leden) en B. Wagemans (se cretaris). BODEGRAVEN P. Muilwijk 25 jaar bij de PTT Deze week is het 25 jaar geleden dat de heer P. Muilwük bü de PTT in dienst trad. Hü werd hulpbestel ler op het hulppostkantoor in Nieu- werbrug, werkte daar twee middagen in de week en verving tevens de dienstdoende besteller bü diens af wezigheid. Op 12 oktober 1946 kwam de jubilaris bü de PPT in Bodegra ven in vaste dienst. Dat is hem kennelyk goed beval len, Want nog altüd is hy hier werk zaam. De directeur van het kantoor, de heer Püpers, kenmerkt de jubi lerende heer Muilwük als een rustige figuur met een hoge mate van ver- antwoordelükheidsbesef, die altijd correct is in zün optreden. Duldelyk komt dit tot uiting in de uitvoering en de kwaliteit van zyn werk. De heer Püpers heeft uitgerekend, dat de vorige maand vyftig jaar geworden jubilaris, nog juist voor hij reglemen-

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 11