4 flesjes Jusd'orange Appelsap Tomatensap I of LK,LA Pils J 299S 39" 19" TEKENAAR Albert s Corner waar liet eten <|oeil is eu ile rekening meevalt alléén week 2495 alléén deze week laine Pyrénées dusters ladyroy duster uni imprimé nylon watté dusters tweed/shetlan< tienermantels zuiver wollen meisjesmantel moderne tienerrokken Hevige gevechten 11a einde van kerstbestand Wienerworst of PickTps of 8 Knakworsten of een grote zak Chips M jong meisje Sleufelfjes lood- en zinkwerkers en halfwass Joh. Develing en Zn. ADVERTENTIES ONDER NUMMEI PAGINA 8 LEIDSCH DAGBLAD WOENSDAG 27 DECEMBER 1961 Vervolg van pag. 1 Sinds het einde van hef kerstbe stand in Vietnam (maandagavond) zijn weer hevige gevechten gele verd. Volgens een woordvoerder van de regering in Saigon brachten Zuid- vietnamese strijdkrachten gisteren, dinsdag, zware verliezen toe aan Noordvietnamezen, die 145 man aan doden verloren. De Zuidvietnamezen die in de provincie Qoeang Tri, ten noordwesten van Hoeé, een zuive ringsoperatie uitvoeren, zouden zelf slechts lichte verliezen hebben gele den. Van Amerikaanse zijde is meege deeld, dat tijdens het kerstbestand 110 incidenten zijn voorgekomen, waarvan 23 als „belangrijk" werden aangemerkt. Gedurende het bestand werd een Amerikaans verkennings vliegtuig door Noordvietnamees luchtafweergeschut neergeschoten bij de grens met Laos ten zuidwes ten van Hoeé. De bemanning werd gered. Ontmoeting in Rome President Johnson heeft, na een gesprek met de Italiaanse president Saragat, zaterdagavond in het Vati- caan met Paus Paulus gesproken over de kwestie-Vietnam. Laatstge noemde bood vrijdag zijn bemidde ling aan in het conflict. Bij zijn aan komst in Rome uit het Verre Oosten had Johnson laten weten dat hij kwam spreken over de vraag, hoe de vrede kan worden bereikt en behou den. Over zijn gesprek met Saragat, waarbij de Italiaanse premier. Moro en de Italiaanse minister van Buiten landse Zaken, Fanfani tegenwoordig waren, zei Johnson in het bijzonder getroffen te zijn door het wederzijdse vertrouwen aangaande de toekomst van het Atlantische bondgenootschap Met betrekking tot zijn onderhoud met de paus zei de Amerikaanse re geringsleider, dat gesproken was over de noodzakelijkheid, nieuwe stappen te ondernemen om de vrede in Vietnam tot stand te brengen en om de vrede tussen alle landen in de wereld te handhaven. Johnson repte niet over concessies aangaande Viet nam en zei evenmin, of hij het voor stel van de paus, in het conflict te bemiddelen, had aanvaard. Wel heeft Johnson verklaard, dat hij het eens is met de paus dat een eervolle re geling va nhe tVietnamese geschil nog steeds mogelijk is. staat dat de Amerikanen de bombar, dementen onvoorwaardelijk staken ei dat zij en de andere geallieerden zich terugtrekken uit Zuid-Vietnam. President Ho Tsji-minh heeft beroep op alle Vietnamezen gedaan de strijd tegen de Amerikanen te „Trucjes" Noord-Vietnam heeft de vredes voorstellen van president Johnson van 19 december in een artikel in het regeringsblad Nhan Dan afge daan met „versleten trucjes". Het blad zegt dat de enige oplossing van de Vietnamese kwestie daaruit be- Groot alarm voor lekkende tankauto Een tankauto, geladen met 28.000 liter benzine, heeft vanochtend grote consternatie veroorzaakt bij de Haag se brandweer en politie. Van een van de compartimenten van de wagen was n.l. een lasnaad gescheurd, waar door er benzine wegstroomde. Dit ge beurde om acht uur op het parkeer terrein aan de Kalvermarkt in de Haagse binnenstad, waar de wagen werd gelost. De brandweer rukte uit met groot materieel (vijf spuiten, twee poeder wagens en een waterkanon). De po litie zette het terrein af en er werd een rookverbod uitgevaardigd. De weggelekte benzine werd bedekt met zand. Tjjdens het lossen bleef de brandweer paraat. Alles liep echter zonder ongelukken af. hevigen. Ho sprak op een bijeenkomst in Hanoi ter gelegenheid van het jarig bestaan van het Vietnamese volksleger. Het was de eerste maal sinds bijna vier maanden dat hij in het openbaar verscheen. Er gingen gefuchten dat hij ernstig ziek Volgens personen, die de bijeenkomst bijwoonden, maakte de president ech ter een opgewekte indruk. In een kor te toespraak, waarvan in Hanoi vertaling werd verstrekt, verklaarde Ho: „De nederlaag van de Ameri kaanse imperialisten is duidelijk maar zij volharden in hun agressie". Hij wekte het Vietnamese volk het komende jaar op tot „nieuwe in spanningen en nieuwe overwin ningen". Monteleone Allessandro Monte- leone, een van Italië's meest staande beeldhouwers, is in Rome op 70-jarige leeftijd overleden. Monteleone is vooral bekend on zijn werk in kerken en religieuze in stituten. Hij heeft een internationale prijsvraag voor een ontwerp der bronzen deuren van de St. Pie- ter gewonnen. Een van zijn laatste werken was een standbeeld van Paus Johannes XXIII, dat geplaatst is in Loreto, de plaats waarheen de Paus zijn eerste tocht buiten het Vaticaan heeft ge maakt. droog vuurwerk. Zie Royaal feestelijk drinken voor het hele gezin Voor het hartige hapje 98 100 super Deze aanbiedingen zijn geldig tlm 30 december a.s. Pijlei Vin. woerd 31 Kotan scbelpst f 13.50. tafels 5 <e maat f 7,- Loperk'. elk model rotanstoel. Ro- d. Vaart. Pletere- huiskege i vanaf f 2,50 per week. eens praten bij Breede- Bestellingen bezorgen wij gaarne aan huls Ons teiefnr is 2569 8 Parf. Smiltenaar KOREV AARSTR 34 GEVRAAGD Min. 16 jaar, als hulp bij de kinderen en voor lichte huis houdelijke werkzaamheden. Voor hele dagen 5-daagse werkweek. Volledige daghulp aanwezig. Goede sociale voorzieningen. Aanm. na 8 uur 's avonds: mevrouw VAN LEEUWEN v. <L Helmlaan 7, Leiden. Diverse aanbiediiigeu v Meubel-Inruil. Direct alt meubelen tegen lage jrys en geven een boge prijs voor ge bruikt meubilair In Den Haag 4 toonzalen Inl.: RUswlikse- wee 6 A Tel 070-60*664 Vuurwerk. Maak van uw ou dejaarsavond een knalavond gegarandeerd kurk- verk. Zie on uitgebreide s sortering licht. zwaar vuurwerk. 12 aiDerfs corner serveert tot en met 30 december elke dag een andere smakelijke Buitenkans-schotel: Nasi Goreng of Bami Goreng of Macaroni of een Kerryschotel met daarbij een gratis glas rode of witte wijn, bier of frisdrank. De prijs van dat heerlijke etentje? Slechts f3.50 (inclusief). Albert's Corner- Stationsplein 24 - Leiden Vlotte dusters in de originele, vederlichte en heerlijk warme kwaliteit. Uni of streepdessin. Maten 40-48. Alleen deze week extra lage prijs: De beroemde Schuttersveld kwaliteit: poolvast, pletvrij, makkelijk wasbaar. Vlot doorknoopmodel. Maten S, M, L. Alleen deze week enorm voordelig: Prachtige gewatteerde nylon imprimé dusters, licht en heerlijk warm. Model met raglan mouw en kraagje. Maten S, M, L. Alleen deze week: Gemeente Leiderdorp Herhaalde oproep eester en wethouders van Leiderdorp, r Dp voor de functie van bouwkunde, in hoofdzaak op de tekenkamer. Bruto salaris van f 561 t.m. f 813,— per maand. Deze bedragen zijn exclusief de salarismaatregelen per 1 januari 1968. Aanstelling boven het minimum is niet uitgesloten. Leiderdorp is een snel groeiende gemeente, gelegen in de onmiddellijke omgeving van Leiden en watersportcentra. De gebruikelijke rechtspositieregelingen zijn van toepassing. Sollicitaties dienen binnen 10 dagen na het verschijnen van dit blad te worden gericht aan de burgemeéster. Zuiver wollen tweed of Shetland tienermantels voor uniek lage prijs. Vlotte modellen, diverse modekleuren. Maten 30-38. Alleen deze week: Vlotte wollen Shetland en velours manteltjes, sommige met fluwelen kraagje. Modieuze kleuren. Deze week extra voordelig: m. 116 39.75, m. 86 Sensationeel voordelig. Rokken in o.a. wol, Terlenka en linnen. Uni, ruit- en streepdessins in diverse kleuren. M. 152-164. Alleen deze weeki GEVRAAGD bekwame Geen nieuwbouw. HERENSTRAAT 13. BU schriften en/of andere waardevolle stukken in te sld ten, doch te volstaan met afschriften of fotokopieé Voor eventuele niet terugzending hiervan door adverteerder, ook al is dat in de advertentie toegezeg aanvaardt het Leidsch Dagblad geen verantwoord! hjkheid.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 8