Vechtpartij in een restaurant in Alphen „De Hoop" verleende veel hulp aan vissers rote spanning om aos en Cambodja Prijzen expositie J)e Rijnklievers in Leiderdorp Tulpen voor Pasadena NSDAG 27 DECEMBER 1187 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 18 rdvietnamezen vallen iiigen in Laos aan Kring van Cambodja teren gewaarschuwd, dat zij landen hulp zal vragen Amerikaanse troepen de sseren bij het achtervolgen Vietcong. De Amerikanen hardnekkig gewapend ver iet Cambodjaanse volk stui- erd gezegd. nerikaanse regering heeft verzekerd dat zij tegen- land geen vijandelijke plan- itert. maar bezorgd is over bruik van Cambodjaans ied als toevluchtsoord door eden en Noordvietname- n, aldus het ministerie van se Zaken. de woordvoerder van het McCloskey, werd op 4 de- de Australische vertegen- Amerika heeft geen di- betrekkingen meer met aan Cambodja verzocht „vriendschappelijke op- yan de kwestie te komen, bodjaans antwoord van vo- vormde een afwijzing van tel, aldus McCloskey,. Vol- is in de Amerikaanse nota Foorstel herhaald om de in- ile controlecommissie in het &t alle nodig geachte mid- rersterken. idvietnamese minister van Jsc Zaken Tran Van- vandaag tijdens zün ver- arijs verklaard dat zün land echt voorbehoudt om zo no- delijke troepen tot over de Cambodja te achtervolgen. Laotiaanse militaire zegslieden hebben vandaag verklaard, dat re cente aanvallen op regeringsposten in L a o s zijn uitgevoerd door zeven bataljons Noordvietnamese troepen, die vermoedelijk onderweg waren voor een infiitratiepoging in Zuid- Vietnam. De zeven bataljons, ver moedelijk ter sterkte van 5200 man, trokken in zuidelüke richting. Zü waren bewapend met zware mortie ren en artillerie, aldus de zegslieden. De ambassade van Laos in Saigon heeft nog geen officiële inlichtingen uit Vientiane ontvangen. Het depar tement van Defensie heeft gister avond echter bekendgemaakt, dat twee regeringsposten waren aange vallen door geregelde Noordviet namese troepen. Radio-Vientiane meldde gisteravond dat de militaire toestand kritiek en zeer gespannen was. d jaar voor ektverkeer zullen de luchtvaartmaat- n van de 115 lidstaten van ationale burgerluchtvaart- ie ICAO volgens de thans :jjfers op geregelde lijndien- miljoen passagiers hebben over in totaal 275 miljard -kilometers (dit laatste ge- aan uit vermenigvuldiging ntal vervoerde passagiers en hen afgelegde aantal kilo- vergeleken by 1966 is dit een met 36 miljoen passagiers iljard passagiers-kilometers, ste toeneming in de ge- van de burgerluchtvaart, van het aantal passagiers ssagier-kilometers (in per- i 20 in vergelij- 1966. wordt echter beïnvloed staking bij de vijf grootste tmaatschappijen in de VB. de zomer van 1966. „Zon- aking zouden de cUfers over er zijn", aldus ICAO-secre- eraal B. T. Twigt, „en zou van de passagier-kilometers erder 16% dan 20% zijn ge- rachtvervoer, dat de voor aren aanzienlijk is uitgebrei ïinder snel in 1967. Voor het 1963 kwam de jaarlijkse de vracht en over-bagage er dan in 1966) beneden dat r-kilometers (20%). ming van het luchtpostver- de laatste jaren is, aldus dmaking van de ICAO, dui- ivloed door de gebeurtenis- etnam (21 van 1964—1965, 51966 en 25% 1966—1967) >rocent van het luchtverkeer 17 zijn uitgevoerd met straal- en de gemiddelde snel- [t de 500 km per uur bereikt. Optimistische kerstrede van Britse vorstin In een vooraf opgenomen kerstrede die door radio en televisie (ook in kleur) is uitgezonden, heeft Koningin Elizabeth van Groot-Brittannië ge zegd dat het land met enorme moei- lijkheden te kampen heeft, maar die zonder twijfel zal overwinnen. „Het j vastbesloten en goed geleide streven een volk, dat eeuwenlang een duidelük bewüs heeft geleverd van karakter en initiatief, moet wel re sultaat afwerpen", aldus de koningin. De zeezeiler Sir Francis Chiches ter, die dit jaar alleen een reis om de wereld heeft gemaakt, heeft onderne mingsgeest en moed getoond. Het zün juist deze eigenschappen, zei Konin gin Elizabeth, die zo'n grote rol in de Britse geschiedenis hebben gespeeld en die vandaag nog evenzeer nodig zün. Het gemenebest noemde zü een stelsel dat zich voortdurend wüzigt en ontwikkelt. Het contact op elk ni veau tussen de landen van het geme nebest blüft groeien. irktberichten JK AAN DEN RIJN. 13 de- Groenteveiling: waspeen (per extra 6.00; Al 3,40-5,30; A2 B-extra 7.50; BI 3.60-7,70; '.90; C2 0.70-2,20; boerenkool irulten 25-35. Aanvoer was- D00 kg. lüRG. 26 dec. Bloemen ora: Tulpen: Paul Richter 180 tlge Witwe 220-300. Preludium Krelage 200-250, Lavant 180- stmas Gold 200-210, Superba Apeldoorn 300-320. per bos. 27 dec. Groente- en per 100 kg aardappelen le 84-88, boerenkool 20-38. ro ll. gele kool 8-13. prei 45-53. 15, spruiten A 53-64. B 54-59, 3-1,99; per 100 stuks knolsel- l sla 10-44; per 100 bos sel- 12, uien 3-16. )EN, 27 dec. Kaasmarkt: 1 partij. Prüs 3.80. Handel !VELD, 27 dec. Aanvoer handig willig. Prijzen: 1» 0-4.2O; 2e kwal. 3.75-3.95; 3< 1-3.65. IRA VEN, 27 dec. Kaas- Aanvoer 4 partijen Goudse n notering. RDAM, 27 dec. Veemarkt totaal 1971, slachtrunde- gebruiksvee 255, vette kalve- raskalveren 23. nuchtere kal- varkens 167, biggen 16, schapen en lammeren 49. ilachtrunderen extra kwal. 440 kwal. 395-435, 2e kwal. 350- kwal. 330-340, vette kalveren 365-385, 340-360. varkens (lev >-230, 217-223, 210-215, stie- kwal 415-465, worstkoeien kalf- en melkkoeien 1050- koeien 725-1075, pinken 475- skalveren 290-460, nuchtere 150-160, mestkalveren 70-195, igen 160-170, zware varkens schapen 90-135, lammeren 100 arktoverzicht: slachtrunderen kleiner, handel vlot, prijzen CT, kalf- en melkkoeien tame lijk iets hoger, vare koeien lm, onveranderd, vaarzen en leln, matig, stabiel, graskalve- stil, als vorige week, vette klein, Journalist uit Zwammerdani ernstig gewond naar het A.Z. in Leiden /lijnen bedreigen overstroomd gebied in W.-Duitsland De bewoners van verscheidene overstroomde gebieden in West-Duits- land zün door de politie gewaar schuwd voor Oostduitse landmünen. Buiten hun oevers getreden rivieren hebben namelyk münenvelden aan de grens onder water gezet en vol gens de autoriteiten kunnen losge- spoelde münen door kolkende stro men ver West-Duitsland worden in gevoerd. De bevolking heeft het ad vies gekregen speciaal op te passen voor houten kistjes x schotelvormige plastic voorwerpen. De overstromingen zün veroor zaakt door aanhoudende regenval en dooiwater uit de bergen. Honderden zün uit hun huizen verdreven. Vooral Zuid-Duitsland is zwaar getroffen. De RÜn is ter hoogte van Bonn buiten zün oevers getreden. Er zün twee mensenlevens te betreuren. Op bovenstaande foto het gebied in de omgeving van Bamberg, waar de Main buiten haar oevers is getreden. Met een rubberbootje moesten voor raden naar de geïsoleerde huizen worden gebracht. Een journalist uit Zwammerdam is zondagavond tüdens een hevige vechtpartü in een restaurant in Alphen aan den Rijn, zeer ernstig gewond. Met een gebroken neus been. een gebroken jukbeen en een gescheurde schedel moest hü op ad vies van dokter Pilon, die eerste hulp verleende, naar het Acade misch Ziekenhuis in Leiden worden overgebracht. Er werd direct ope ratief ingegrepen. De toestand van het slachtoffer was gisteravond redelük. Hij kon echter nog niet door dc Alphense politie worden verhoord. Met enige kennissen was de journa list naar het restaurant gegaan om er enige gezellige uren door to brengen. Het gevecht zou zün ont staan toen zich iemand uit zün ge zelschap tot een achttal jeugdige Alphenaren wendde. De jongens na men die opmerkingen blijkbaar niet en kort daarop ontstond een hand gemeen met deze man. Toen de journalist zich met de zaak bemoeide, volgde er in de gang van het restaurant een vechtpartü- Hij werd zo geslagen en getrapt, dat hü ernstig aan het hoofd werd ge wond. De man uit zijn gezelschap kwam er met een lichte hoofdwond af. De Alphense politie maakte van het gebeurde prcces-verbaal op. Voor de jaarUjkse tentoonstelling van de postduivenvereniging „De RÜnküevers" in Leiderdorp waren 360 duiven ingezonden. De mooiste duif van de gehele expositie behoor de toe aan de heer C. M. van Dam. De mooiste oude doffer was eveneens van de heer Van Dam; mooiste oude duivin P. van Griensven, mooiste jonge doffer D. de Ridder, mooiste jonge duivin A. G. Hofland, mooiste 4 duiven aangewezen A. G. Holland. Verdere uitslagen: Klasse 1: 1. ÏJ. Wassen burg, 2. P. v. Griensven, 3. M. Jongeleen, 4. N. Hoogervorst, 5. M. Jongeleen, z.e.v. J Zevenhoven, e. v. A. G. Holland. Klasse 2: 1. v. d. Wal Tisseur, 2. W. Hoogervorst. 3. P. v. Griensven. e. v. Q. Bruines. Klasse 3: 1. A. G. Holland, 2. P. v. Griensven, 3. Q. Bruines, 4. M. Jongeleen, 5. N. v. d. Linden, 6. Chr. v. d. Pluym. z.e.v. J .Zevenhoven, z.e.v. v. d. Wal Tisseur. e.v. Gebr. Kok. Klasse 4: 1. W. Jacobi, 2. v. d. Wal Tisseur. 3. v. d. Wal Tisseur, 4. M Jongeleen, 5. N. v. d. Linden, z. e. v. N. Hoogervorst. e.v. A. v. Royen Klasse 5: 1. C. M. v. Dam, 2. M. Jmgeleen, 3. A. G. Holland, 4. C. M. v. Dam, 5. Chr. v. d. Pluym, z.e.v. F. Hoogervorst. e.v. Gebr. Kok. Klasse 6: 1. P. v. Griensven, 2. Y. Swart, 3. H. B. Bonneur, 4. C. M. v. Dam. z.e.v. A. G. Holland, e.v. P. v. Griensven. Klasse 7: 1. D. de Ridder, 2. A. G. Holland. 3. J. Zevenhoven. 4. N. v. d Linden, 5. v .d. Wal Tisseur, 6. Chr. v. d. Pluym, 7. M. Jongeleen, z e.v Lolkes de Beer. e,v. H. Kettenis Klasse 8: 1. A. G. Holland, 2. A. G Holland. 3. J. Zevenhoven. 4. N. v. d. Linden. 5. P. Griensven 6. H Kettenis, 7. Lolkes de Beer. 8. W. Jacobi, e.v. M. Jongeleen. Klasse 9: 1. H. B. Bonneur. 2. A. G Holland. 3. Gebr. Kok. 4. H. Ket- VOORSCHOTEN Twee gewonden bij verkeersongeluk Omstreeks half vyf 's middags heeft zich eerste kerstdag op de Leid- seweg in Voorschoten een verkeers ongeluk voorgedaan waarbü twee personen verwondingen opliepen. Een Voorschotense automobilist kwam tydens 't keren op de weg in botsing met een andere auto. Met een ge- constant! I broken arm moest hü naar het zie- kalve'ren korter, tamelijk'kenhuis worden vervoerd. Zün echt- varkens klein, redelijk, iets genoten liep kneuzingen op. De mate- schapen en lammeren met»® i 'eranderd. tenis, 5. v. d. Wal Tisseur, 6. J. Was senburg, 7. J. v. Duivenvoorde, z.e.v. Dubbelaar. e.v. H. Kettenis. Klasse 10: 1. A. G. Holland. 2. P. Griensven, 3. N. v. d. Linden, 4. J. Zevenhoven, 5. J. v. Duivenvoorde, 6. L. Klein, z.e.v. P. Veelenturf, e.v. Q Bruines. Klasse 11: 1. J. Wassenburg, 2. H. Kettenis, 3. M. Jongeleen, 4. Q. Brumes, e.v. C. M. v. Dam. Klasse 12: 1. P. Veelenturf, 2. Q. Bruines, z.e.v. W Jacobi, e.v. P. Griensven Klasse 13: 1. C. M. v. Dam. 2. v. Wal Tisseur. z.e.v. A. v. Royen. Klasse 14: 1. A. G. Holland. 2. N. d. Linden, 3. J. v. Duivenvoorde, ze.v. A. G. Holland. Klasse 15: 1. J. Wassenburg. 2. v. d. Wal Tisseur. z.e.v. H. B. Bon neur. Klasse 16: 1. M. Jongeleen, 2. A. G. Holland, z.e.v. J. v. Alphen. GARRISON LAAT TWEEDE MAN ARRESTEREN Jim Garrison, officier van Justitie te New Orleans, heeft gisteren op een persconferentie president Johnson er van beschuldigd de waarheid omtrent de moordaanslag op president Kenne dy voor het Amerikaanse volk verbor gen te houden. Garrison, die al een jaar lang zoekt naar bewüzen voor zün stelling dat president Kennedy niet het slachtoffer was van de daad van een enkel persoon (Lee Harvey Oswald), maar van een uitgebreid komplot, beweerde dat Johnson 24 uur na de moord op Kennedy op de hoogte was van de juiste omstandig heden van de aanslag. Hü beschuldigde de federale re cherche (FBI) ervan op 17 septem ber 1963 door Oswald zelf te zün ge> waarschuwd dat een moordaanslag op de president beraamd werd, maar hierop geen acht te hebben gesla gen. De officier van justitiie van Los Angeles heeft gisteren op verzoek van Garrison een arrestatiebevel uitge vaardigd tegen de 49-jarige Edgar Eugene Bradley. Deze wordt ervan beschuldigd te hebben deelgenomen aan een samenzwering om president Kennedy te vermoorden. Bradley, die zegt dat hü niets met de zaak te maken heeft gehad, is na de zakneman ClayShaw de tweede die door Garrison officieel van deel neming aan de aanslag is beschul digd. Prozaprijs toch voor Jan Cremer (Van onze correspondent) De prozaprijs van de ge meente Amsterdam gaat dit jaar toch naar Jan Cremer, al dus een opzienbarende beslis sing van B. en W. van Amster dam. Rond de toekenning van de 4000 grote prijs is rumoer ontstaan, nadat gebleken was dat de jury, die voor de toe kenning van de prijs een ad vies moest uitbrengen, niet eenstemmig was. Twee van de leden spraken zich uit voor het bekronen van het tweede boek van Jan Cremer. Het derde ju rylid, Huug Kaleis, bracht hier op een tegenadvies uit, waarin hij stelde dat de boeken van Jan Cremer niet tot de litera tuur gerekend kunnen worden. B. en W. besloten hierop voorlopig de prüs niet toe te kennen en de Amsterdamse Kunstraad te vragen een nieuwe jury te benoemen. Wet houder W. Polak (Kunstzaken) ver klaarde naar aanleiding van dit be sluit dat er van B. en W. geen uit spraak verwacht kon worden over de vraag of een boek al dan niet tot de literatuur behoort. De Amsterdamse Kunstraad heeft geweigerd een nieuwe Jury aan te wyzen. omdat zü reeds een volgens haar deskundige jury had benoemd. Luchtige verloving Een wel zeer bijzondere en luchtige verloving kwam zon dag rond het middaguur tot stand boven het Haamsteed- se vliegveld. Twee broers, de zweefvlieginstructeur Ed Hollestelle uit Haamstede en de onderwijzer Piet Hollestél le, hadden besloten zich op dezelfde tijd en op dezelfde hoogte in de lucht te verlo ven. In een tweezitter-zweef- vliegtuig, op vijfhonderd me ter hoogte, schoof Ed de ring aan de vinger van mej. A. Klink uit Rotterdam, en in een ernaast vliegend zelfde zweefvliegtuig verrichtte broer Piet dezelfde handeling bij mej. G. Mélinga uit De venter. f Verkleumd doch heelhuids, f en onder luide toejuichingen f van de andere leden van de f Verenigde Zeeuwse Aeroclub f uit Haamstede kwamen de f kersvers verloofde stellen f weer aan de grond. J Hospitaalkerkschip heeft succesrijk jaar 1967 achter de rug Het hospitaalkerkschip „De Hoop" is weer in de thuishaven terug. Het ligt afgemeerd in de Scheurhaven van het Rotter damse Europoort. Na nieuw jaar hoopt gezagvoerder W. F. Rog uit Scheveningen het schip weer naar de visgronden te koersen. In het afgelopen jaar legde „De Hoop" 23.455 mijl af, kruisend van Noor wegen tot Straat Dover en van de Donegal Baai in noordwest- Ierland tot Lands End. In het nu büna afgelopen Jaar heeft het hospitaalkerkschip veel be langrijk en zegenrijk werk voor onze vissers mogen verrichten. Dag en nacht was de bemanning paraat. De telegrafist was op zün post om be richten op t© vangen, de artsen ver leenden medische hulp als erom werd gevraagd, de boordpredikanten ver zorgden de kerkdiensten en brachten als het weer het enigszins toeliet be zoeken aan de opvarenden van de in de buurt vissende schepen, de tech nische dienst verrichttte talrüke re paraties en de radio-technische dienst was paraat als bijvoorbeeld een zen der defect was. Het. is Jammer, dat de mensen aan de wal geen getuige kunnen zün van die omvangrijke arbeid van "De Hoop", want men heeft er geen idee van wat er door de opvarenden (weer of geen weer) moet worden gedaan. Altüd is men paraat. Iedere dag, ieder uur, iedere minuut. Schaduwzijde Wanneer men het op het hospitaal- kerkschip heeft over een succesrük Kerstboodschap voor de pater Toen pater Verhagen op eerste kerstdag een kykje kwam nemen in de pastorie van de Hartebrugkerk in de Haarlemmerstra^trof hü daar tot zün verrassing nog iemand aan. Deze man, die kennelijk een beetje te veel had gedronken, weigerde om de pastorie te verlaten, omdat hü daar naar zün reggen kerstfeest wil de vieren. Op verzoek van pater Verhagen kwam de politie de man halen en nam hem mee naar het politiebureau, waar hü weer ont nuchterde. Hij verklaarde de pater een kerstboodschap te willen bren gen WASSENAAR H, Hilling Ridder N. L. Bü KB is benoemd tot Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw de heer H. Hilling, wonende in Was senaar. adviseur bü het ministerie van Economische Zaken voor aard olie-aangelegenheden. Bij „Flora" weet men van niets Lec Miller, die 11 van de 60 praalwagens heeft ontworpen en moet bouwen voor het bloemencor so, dat op nieuwjaarsdag in Pasade na in Californië (V.S.) wordt ge houden, zou naar Nederland hebben gebeld om levering van grote hoe veelheden tulpen. Dit meldde As sociated Press vanmorgen uit Los Angeles. Er wordt deze week voor onge veer 15.000 dollar aan snijbloemen aan hem afgeleverd, maar nog heeft hü er niet voldoende. Daarom zou hü zich gisteren in verbinding heb ben gesteld met Nederlandse expor teurs van snübloemen. Miller, die al sinds 1925 corso's ontwerpt, ontvangt het grootste deel van de snü bloemen uit Zuid-Califor- nië, maar de rest, aldus A.P., wordt overgevlogen uit Nederland, Mexi co, Florida, Oregon en Washington. Bü informatie aan de Rünsburgse veiling „Flora" de enige leverancier van in bloei getrokken tulpen, hya cinten en narcissen deelde men ons mede, dat daar van een derge lijke opdracht niets bekend is. Het zou, zo vertelde men. heden morgen direct te merken zün ge weest aan het kopen van grote par tijen door een bepaalde exporteur en voorts zou een dergelyke transactie zeker van invloed geweest zün op de (toch al hoge) prüs. jaiar, dan heeft dit zeker zün scha duwzijde. Het betekent immers, dat vele anderen pech hadden. Zo begon een visser het jaar 1967 indertüd met twee gebroken dijbenen, waarvoor de scheepsarts al zün spalkmateriaa! no dig had. Dr. Kraan, de arts van de jongste reis, hechtte een afgerukte vingertop aan; wat bescheidener van afmetingen, maar de behandeling is toch ook een prestatie. Er werden van 29 november tot 16 december 55 patiënten behandeld, waarvan tien werden opgenomen. Uit de apotheek kwamen 43 recepten en via de radio werden nog zeven patiënten van medisch advies voor zien. Voor het hele jaar waren deze cüfers: patiënten: 250; recepten: 184; opnamen: 62; radioadviezen: 153. Niemand heeft pech als de scheeps predikant aktiviteiten ontplooit. In- Vredeskorps moet Gabon verlaten Het uit 57 vrijwilligers bestaande Amerikaanse vredeskorps zal Gabon verlaten op verzoek van de regering van dit Frans sprekende Westafri- kaanse land. In de nota van de Ga- bonse regering, die verleden week ontvangen werd, werd geen reden opgegeven voor het beëindigen van het werk van het korps maar wel uitdrukking gegeven aan „de op rechte dank" voor het werk van het korps, dat vier jaar Jn Gabon heeft gewerkt. Het eerste teken van politieke ver anderingen in de Gabonse regering ten opzichte van het korps deden zich voor in september toen een programma voor een groep van 40 personen om te werken in nieuwe programma's voor visserij, voedings middelen en gezondheidszorg op het platteland, ingetrokken werden. Sedert het korps zeven jaar gele den opgericht werd heeft het zün vrüwilügers uit zes landen terugge trokken Guinee, Mauretanië, Cy prus, Ceylon, Indonesië en Pakistan. Er zijn op het ogenblik 14.000 vrü- willigers in opleiding of aan het werk in 21 andere Afrikaanse lan den en nog 36 landen verspreid over I de gehele wereld. De schipper van een Scheve- ningse treiler heeft ,J)e Hoop opgeroepen, omdat er geen drink water meer aan boord ivas. Direct voeren beide schepen naar elkaar toe en binnen enkele uren kon worden begonnen met het over pompen van het drinkwater. tegendeel! Ds. Zethof uit Kockengen, klom met werkelük jeugdig elan van het ene schip op het andere; 12 stuks in totaal. In de zes kerkdiensten die hij leidde kwamen 342 vissers. Boven dien gaven 73 treilers en kustvaar ders bericht van goede ontvangst. De technische dienst verrichtte in 1967 49 reparaties en 42 maal werd drinkwater overgepompt, totaal 261.000 liter. Evenzo 29 maal gasolie, totaal 370 ton. Ondanks de verre rei zen behoeven de schepen de reis niet af te breken als de voorraden aan boord opraken. De radio technische dienst, die een steeds uitgebreide apparatuur te ver zorgen heeft, boekte 286 radio tech nische adviezen en 157 maal ging de radiomonteur in de rubberboot om defecte radars, zenders, echoloden, etc. te repareren. Vaak werd de re serve apparatuur, die op grote elek tronica firma's aan boord geplaatst hadden, aangesproken. De afgelopen reis telde men onder de buitenlandse klanten zelfs een Israëlische treiler. Toen in het voorjaar onderdak werd verleend aan amateur-duikers, die speurden naar de verdwenen Ur- ker kotter, heeft radiotelegrafist Dis tel de smaak te pakken gekregen. Hij werd lid van een onderwaterclub. volgde de opleiding en schafte zich de nodige apparatuur aan. Dank zü deze hobby heeft hü nu drie schepen kunnen bevrijden van staaldraad en netten in de schroef. Er werden 1214 weerrapporten op gemaakt en grotendeels binnen en kele minuten naar De Bilt door gebeld. Aan diverse schepen werden levensmiddelen verstrekt. Een ieder, die het werk van „De Hoop" met een gift of contributie steunt, ziet zün geld welbesteed. Men kan het bedrag storten op postgiro 50375 ten name van de Vereniging Hospitaalkerkschip „De Hoop", Dam rak 95, Amsterdam-C.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 15