SCHRIK DUITSE SPOORWEGEN GEARRESTEERD ir^r Benfica schorst Riera PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD VRIJDAG 22 DECEMBER fy ei dóe ^Agenda. De lang gezochte „Roy Clark", die in West-Duitsland ver- j scheidene aanslagen op spoorweginstallaties heeft gepleegd, is j gisteravond door de recherche in zijn woning te Altenbruch i aangehouden. Het blijkt een 40-jarige statenloze, de chauffeur Alexander H., te zijn. Hij heeft een bekentenis afgelegd. Volgens de recherche in Stade (Ne- der-Saksen) was op 17 december een automobilist gesignaleerd die iets uit voerde by een plaatsnamenbord. La ter werd daar een stukje papier met de naam „Roy Clark" gevonden. De politie slaagde erin het spoor te vol gen. By een gisteren verrichte huis zoeking werd in de woning van de bewuste man een kilo TNT-spring- stof aangetroffen. Nadat men hem met het bewijsmaateriaal had gecon fronteerd zei hij: „Heren, u hebt ge- Chantage Sinds december 1966 had de ge heimzinnige aanslagpleger, die zich over de telefoon en in brieven met „Fantoom" of „Roy Clark" aanduid de, talrijke aanslagen op de ,3un- desbahn" uitgevoerd en geldsommen „Grote tlrie" Geen bezwaren tegen Duitse noodwetgeving De Verenigde Staten, Engeland en Frankrijk hebben West-Duitsland la ten weten, dat zij akkoord kunnen gaan met de voorgestelde wetgeving inzake de noodtoestand, waarmee de Westduitse bondsdag zich nu bezig houdt. Dit is in welingelichte krin gen in Bonn vernomen. De westelij ke „grote drie" reageerden daarmee op een verzoek van de bondsregering om commentaar op de voorstellen. Volgens deze voorstellen krijgen de Westduitse autoriteiten ingeval van een noodtoestand het recht om tele- ongesprekken af te luisteren er brieven te openen. Dit recht hebben nu genoemde drie landen als voor malige bezettende mogendheden. tussen 300.000 en 700.000 mark geëist. De laatste maal was op 5 november in Hamburg op het terrein van de spoordirectie een helse machine ont ploft, die naar het vermoeden van de politie van „Roy Clark" afkom stig was. Daarvoor had al een hele reeks aanslagen de „Bundesbahn" en de politie in spanning gehouden. Op 8 december 1966 ontplofte een spring lading in een bagagekluis op het centraal station in Hamburg. Op 13 mei 1967 werd tussen Hamburg en Bremerhaven een stuk rails losge draaid. Mede door druk van de on geruste bevolking vormde de politie van Hamburg, Bremen, Sleeswijk- Holstein en Nedersaksen een specia le commissie voor de opsporing van de misdadiger. Tegenover het blad,, Bild-Zeitung" bekende hy zelfs een moord te heb- i ben begaan. Nadat de politie band- I opnamen van zyn dreigementen via i radio en televisie had laten uitzenden, schreef hij aan het blad: ,,De enige I getuige van mijn stem ligt ergens met een stuk Ijzer om de hals op de bodem van een water'". Duizenden mensen hebben gis teravond deelgenomen aan de volkskerstzang in de Margriethal in Utrecht. In het midden v.l.n.r. kardinaal Alfrink, burgemeester De Ranitz en ds. Buskes. Familieberichten Kerkelijk Leven ADVKRTKNTTE Koopt U prijsbewust! Wij leveren een A-l gekeurde automobielzonder EXTRA kosten. NU, in december voor een prys zonder weerga en toch volledig gegarandeerd. AUTOMOBIELBEDRIJF RIJNLAND N.V. Vervolg van pag. 1 PARIJS NIET ONDER INDRUK De Franse minister van Buiten landse Zaken Couve de Murville heeft het Franse veto tegen het Britse F.EG-lidmaatschap gisteravond voor de televisie verdedigd met het argu ment dat „de kans op een verenigd Europa er door wordt gewaarborgd". Couve schilderde Frankrijk af als de verdediger van de Europese eenheid en verweet de vyf EEG-partners dat */e de ontwikkeling van de politieke samenhang van het vasteland in de weg staan- Het laatste woord over de Britse toetreding is volgens de minister nog niet gezegd. „In de toekomst zullen we zien of het op een dag niet moge lijk is ons voor te stellen dat Enge land, na orde op zaken gesteld te hebben, zich als geldig lid opwerpt en dientengevolge in staat is bij te dragen tot het Europa dat nu ge bouwd wordt.Een geldig element dat van die aard zou zijn dat het de Europese kracht zou vergroten, wat nu niet het geval is". Over de verwijten van andere lid staten. dat Frankrijk de politieke eenwording in de gemeenschap te genhoudt, zei hij: „Het politieke Eu ropa wordt reeds jaren tegengehou den Juist omdat onze partners niet willen verwezenlijken wat zy zeggen te willen bereiken met toelating van Engeland tot de EEG, n.l. een on afhankelijk Europa dat niet eenvou digweg een aanhangsel van de At lantische wereld is". Volgens Couve komt het idee van sommige EEG-leden, dat men onder handelingen met Engeland moet aanknopen om het te helpen met het voorbereiden van de aanpassing als EEG-lid, neer op betutteling. Enge land heeft zelf de verantwoordelijk heid zijn eigen financiële, economi sche en monetaire toestand te verbe teren, „wat overigens geen buiten landse hulp hoeft uit te sluiten, waar aan het de laatste tyd öiet heeft ont broken", aldus de minister. ,De partners van Frankrijk willen in werkelijkheid met Engeland onder handelen om, aan de ene kant, niet met Frankrijk over de zeer moeilijke hoofdproblemen te hoeven praten, en aan de andere kant omdat het goed staat te zeggen dat men onderhan delt". „Wy zeggen dat men serieus moet worden, dat men de problemen moet beschouwen zoals ze zyn, dat Enge land op het huidige ogenblik niet in staat is tot de Euromarkt toe te tre den. Het zal zeker zijn eigen zaken regelen en op die dag zullen wij de zaken ernstig kunnen gaan overwe gen", aldus Couve de Murville. Vervolg van pag. 1 AANHOUDENDE STRIJD IN VIETNAM B52-bommenwerpers van de Ame- I rikaanse luchtmacht hebben vanoch- i tend voor zonsopgang twee bombar dementen uitgevoerd op doelen in de buurt van de Cambodjaanse grens. Bij een aanval op 109 kilometer ten noordwesten van Saigon in de provin cie Tay Ninh die grenst aan Cambod ja, wierpen de achtmotorige strato- forlen bommen op gebieden met vij andelijke mortierstellingen. Op 143 kilometer ten noorden van Saigon werd een bombardement uitgevoerd op een communistisch kamp, ten noorden van Tay Ninh, in de provin cie Binh Long. De noordoostelijke moessons die zich woensdag boven Noord-Vietnam samenpakten, nadat het hier zeven dagen helder weer was geweest, maakten het de Amerikanen ook gis teren slechts mogelijk mmder belang rijke doelen vanuit de lucht te besto ken in het zuidelijke gebied dat wel de „panhandle" (pannesteel) wordt genoemd. A6-Intruders van het korps mariniers, die niet van het weer af hankelijk zijn omdat zij met behulp van radar hun doel opsporen, dron gen het verst naar het noorden door. Zij voerden op 80 kilometer ten noordoosten van Haiphong aanvallen uit op een aantal schepen. Een klein Thai-bivak, ongeveer 24 km ten noordoosten van Saigon, werd woensdag door zwaar mortiervuur getroffen waarna ongeveer 300 gue- rillastryders probeerden het te be stormen. Toen het gevecht geëindigd was vermoedelijk het zwaarste voor de Thal-soldaten sedert zU kort gele den waren aangekomen, waren 54 guerrillastrijders gesneuveld terwijl een hoeveelheid wapens werd buitge maakt. De Thais (Siamezen) verloren vier doden en acht gewonden. In de Mekong-delta ongeveer 112 km ten zuiden van Saigon, heeft een Zuidvietnamees bataljon het hoofd kwartier van het tweede Vietcong- regiment in de delta gisteren vlak na het aanbreken van de dag bestookt. Het hoofdkwartier werd verdedigd door een compagnie van 150 man. In het snelle gevecht van een uur gaven zy spoedig op en vluchtten, 65 doden achterlatend. De Zuidvietnamezen na men drie vrouwelijke guerrillastrij ders gevangen, vermoedelijk ver pleegsters of kantoorbedienden. Een wapenopslagplaats werd buitgemaakt Het Amerikaanse vrachtschip „Sea- train Texas" van 11.863 ton is in de nacht van gisteren op vandaag op de rivier de Saigon beschadigd door een springlading, die de Vietcong onder de waterlijn had aangebracht. Men is er in geslaagd het schip drijvende te houden. Meer haast met schadevergoeding uit Indonesië (Van onze Haagse correspondent) I Omdat de uitbetaling van schade- j vergoedingen van Indonesië te lang op zich zouden laten wachten, zo I meent de bijzondere tweede-kamer- I commissie die het wetsontwerp over j de verdeling beoordeelt, moeten de j uitkeringen worden bespoedigd. De commissie stelt voor in 1970 al le claims te laten uitbetalen docr de J Staat. Een andere mogelijkheid zou de overneming zijn van claims tegen uitgifte van staatsobligaties. Even tuele garantstelling door het Rijk zou voorts in elk geval de naamloze ven nootschappen, die slechts voortbe staan om te kunnen liquideren in staat stellen te liquideren. De commissie voert by de bezwa ren aan dat in het jaar 2003 vrijwel alle gedupeerden zullen zijn overle den. Elk Jaar moeten steeds kleinere bedragen aan steeds meer rechtheb benden worden uitbetaald. (Overgenomen uit andere bladen) Geboren: Eline, d. v. Kikkers en Stoltz, Den Haag: Arjen Gisbert, d. v. Dees en Polderman, Wagenin- v. Tamsma en De Josselin de Jonge. Wassenaar: Margaretha Maatje, d. gen; Nienke Machteld, d. van Wiersma en De Vries, Amster dam; Merel Odette, d. v. Jjnker en De Granada, Amstelveen; Jeanine Catharina Henriëtte, d. v. Kalff en Koopmans, Bussum; Melanie Anne Henrica, d. v. Mengelberg en Van Haeren, Rotterdam. Margaretha Fe- naa, d. v. Van der Kaaden en Wolter- beek. Getrouwd: C. J. van den Hoorn en A. W. Reichart, Amsterdam; P. J. Langeveld en mevrouw M. van Or den, Heemstede. Overleden: Lide Verweij, 80 j. As sen; Emma Hoddenbach-Siegelaar, 78 j, Den Haag: Ella Charlotte We- gerifvan Zalingen, 67 j, Den Haag; Jan Piers van der Sluis, 81 j, Haren; A. G. Zwijnenberg, 45 j. Veghel; Wil lem Evert Frederik Flier, 74 j, Am sterdam: Anna Sophia StoffelHudig 83 j, Haarlem; Mia BergmansMeij er, 58 j, Heemstede; Elisabeth Ca tharina Maria Kersten. 68 j, Biltho- ven; Jacobus Jan Kroes, 65 j, Zwar- tewaal; Gerard Francois Vroman, 67 j, Rotterdam. In Brugge Militairen schrijven ziek meisje De internationale luchtmachtac tie heeft succes. De oproep, die via de telex- en radioverbindingen werd gedaan om de ongeneeslijk zieke 5-jarige Eliane de Feyter een kerstkaart te sturen om haar laatste levensdagen nog wat op te vrolijken heeft duizenden pennen in beweging gebracht. Tientallen postzakken zyn vanaf woensdag in het Oud Sint Jans hospitaal aan de Mariastraat in Brugge binnengebracht, een hoe veelheid die niemand had verwacht. Eliane, die het allemaal prachtig vindt, gaat echter langzaam maar zeker achteruit. Volgens enkele verpleegsters is ze te zwak om de post uit allerlei landen een wens die een van de grootste uit haar leven was nog zelf te bekijken. De brieven komen niet alleen uit Europa, zelfs uit de V.S. en Korea is post binnengekomen, die onmid dellijk naar de kamer van de doodzieke kleuter wordt binnen gebracht. Men verwacht dat de stroom nog wel enige tijd zal aan houden. Veel militairen wachten vermoedelijk tot Nieuwjaar. Oosteuropese topconferentie beëindigd Gisteren is In Warschau de confe rentie van de ministers van Buiten landse Zaken van acht Oosteuropese landen beëindigd. Volgens waarne mers in Warschau heeft de conferen tie de Duitse kwestie als thema ge had. Officieel was verklaard dat de ministers zouden spreken over het Midden-Oosten. De zittingen, werden met grote ge heimzinnigheid omgeven. Na afloop verklaarde de Oostduitse minister van Buitenlandse Zaken dat overeen stemming was bereikt over „proble men van het overwinnen van de ge volgen van de Israëlische agressie". NED. HERV. KERK. Beroepen te Woudenberg (buiten- gew. wijkgem. in wording) (toez.) Th. E. van der Brug te Apeldoorn te Britswerd c.a. (toez.) drs. W. Meeuse te Annerveen (Dr.) Aangenomen naar Hoogvliet (vac. K. Verbeek) (toez.) drs. C. A. ter Linden, legerpredikant te Hoogerhei- de naar s'-Gravenhage als pred, voor b.w. (voor de Stichting Duin- oordkerk) M. L. W. Schoch te Heem stede. Bedankt voor Genderen A. van Wijngaarden, kand. te Utrecht voor Lopik (toez.) J. H. Vlijm te Krimpen aan de IJssel voor Zuid- Beijerland W. H. Heijboer te 's-Gra- venmoer voor Werkendam (vac. A. de Bruijn) D. C. van Wijngaarden te Hoofddorp. GEREF. KERKEN Beroepen te Hardenberg (vac. G. M. W. Steen) J. W. de Roo te St. Anna Parochie. CHRIST. GEREF. KERKEN Bedankt voor IJmuiden P. N. Rib- bers te Enschede-West voor Mur- merwoude J. Westerink te Kerkwerve. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Rotterdam - Hoogvliet F. Harinck te Benthuizen te Em- meloord te 's - Gravenpolder en te Ka- lamazoo (Mich.) (USA) J. C. West- strate te Meliskerke, die bedankte voor Tricht te Kootwijkerbroek A. Kok te Poortvliet. GEREF. KERKEN VRIJGEMAAKT Beroepen te Heomse (2de pred. pl.) R. Houwen te Hattem. EVANG. LUTH. KERK Beroepen door de streekgemeente Zeeland (Middelburg, Vlissingen, Groede, Zierikzee en Bergen op Zoom J. A. Roskam te Amsterdam. vergadering Leidse blo r misten vereniging „Door j dracht Verbonden". 8 uur nam j Oude Vest 13: Ev tengem ..Ecclesia". ZONDAG Rijnlands Lyceum (M. H. Tromp- laan): Gem voor oorspronkelijk chris tendom. Spr evang. N. van der Brug ge. 7.30 uur nam. Zijlsingel 2: Volle Evangelie-zen ding. Spr. dhr. J. Zijlstra. 10 uur Steenschuur 6; Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. Spr. dhr. Diender. 10.30 uur Zijlsingel 2: Voile Evangelie-5 ding. Kerstfeest voor ledereen. 3 nam. WOENSDAG DONDERDAG LEIDSE BIOSCOPEN Camera: „Onvoorstelbare tocht", a.l. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur: Zond. en le en 2e kerstdag 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. Lldo: „Modern Millie, a.l. Dag. 2.30, en 8 uur. Luxor: „El dorado", 14 J. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; Zond. en le en 2e kerst dag. 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. Rex: „Voor een paar dollars méér", 14 1. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; Zond. en beide kerstdagen vier voorstellingen Studio: „De dief van Parijs", 18 J. Dag 2..30. 7 en 9.15 uur; Zond. en bei de kerstdagen 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon: James Bond 007 in „Ca sino Royale", 14 j. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; Zond. en belde kerstdagen 4 voor stellingen. Wassenaar Astra: vrijdag 8 uur, za terdag 7 en 9.15 uur, zondag 8 uur: „Gisteren, vandaag en morgen", 18 J. zondagmiddag 2.30 uur ,.S1or» van de Rebellen Club", a.l. dinsdag 2.30, 7 en 9.15 uur „Gehlm agent in Casa blanca". 14 J. TENTOONSTELLINGEN Lakenhal: Foto-tentoonstelling Wlm Noordhoek. Werd. 10 uur voorin- 4 uur nam.; zondag 1-4 uur nam. (tot 28 Januari). De Lakenhal: Dag. 10—4 uur: uond. 1-4 uur Lakenhal: Expositie boekverzorging, grafieken en tekeningen van Curt Lob (Geopend tot 7 Januari). Rijksmuseum van Oudheden (Ra penburg 28): Werkd. 10 uur voorm. - o uur nam.; zond 1-5 uur nam. legermuseum (Pestbulslaan)Met „tzonderlng van r-*1tft-* (zondag 1-5 uur) tkf >V KKTKNTrE Ï3 iuiste kijk j T*™0 N.if Iv*"1 De Portugese voetbalclub Benfica, heeft haar oefenmeester, de Chileen Fernando Riera per ingang van 1 december jl. voor drie jaar geschorst. Riera was in onmin geraakt met de bestuursleden van Benfica nadat hij op nogal duidelijke wijze zijn mis noegen had geuit over het feit dat de club zonder hem daarin te kennen rechtsbuiten Simoes disciplinair had gestraft. MET EEN ENKEL WOORD Intellectuelen in Sowjet-Unie veroordeeld? Een gerecht in Leningrad heeft vier Russen tot gevangenisstraffen van acht tot 15 jaar veroordeeld we gens samenzwering tegen de staats veiligheid, zo is van onofficiële zijde Ln Moskou vernomen. Volgens het onbevestigde bericht waren alle vier als leraar of studen ten verbonden aan de universiteit van Leningrad. Twee weken geleden verluidde in onbevestigde berichten dat de politie bij de arrestatie van de groep een voorraad wapens, waaronder machinepistolen en gra naten, had ontdekt. Mevr. Vlachos [naar Londen ontsnapt 1 De 56-jarige Griekse uitgeefster mevrouw Helen Vlachos is ontko men aan het haar in Athene opge legde huisarrest en naar Londen uit geweken, aldus de BBC. Zij staakte de publikatie van haar dagbladen na de militaire staatsgreep van 21 april en weigerde ze weer te laten verschijnen zolang de persvrijheid niet was hersteld. Zij had besloten Griekenland te ontvluchten, omdat zij gelooft dat het proces dat tegen haar in voor bereiding is wegens belediging van de regering en het niet opvol gen van militaire bevelen nooit gehouden zal worden. Ook is zij van mening dat de toestand in Grieken land, na het vertrek van Koning Constantijn, de eerste maanden niet zal veranderen. Mevrouw Vlachos heeft vanochtend nog meegedeeld dat zij van plan is politiek asiel in Engeland te vragen. BINNENLAND Fin kraakt kluis De Groninger politie heeft een 23-jarige schilder uit Helsinki gearresteerd, verdacht van een kluiskraak. Hij heeft bekend een kluis opengebroken te hebben bij de NV Gremi aan de Osloweg in Gro ningen in de nacht van dinsdag op woensdag. De kluis was opengebrand met een snijbrander van het bedrijf, maar er zat geen geld in. Vervoersrechten op VS Nadat Transavia uit Amerika bericht had ontvangen, heeft ook Nederlands an dere chartermaatschappij Martinair Holland van de Amerikaanse regering vergunning gekregen tot het uitvoe ren van chartervluchten van Amster dam naar de VS. Martinair zal volgend jaar met een DC-8 een 70-tal vluchten over de Oceaan naar Noord-Amerika uitvoe- Verduistering De hoofdstedelijke politie heeft een 34-jarige accoun tant aangehouden op verdenking van verduistering. De verdachte ontving drie maanden geleden van een cliënt een bedrag van 7500 gulden om diens belastingschuld te betalen. Het geld kwam echter nooit bij de belasting dienst terecht maar zou door de ac countant ten eigen bate zijn gebruikt. Historisch gebouwtje afgebrand Een felle uitslaande brand heeft gis teravond het leegstaande, uit 1695 daterende historische Zaandijker weeshuis verwoest. De brandweer van Zaandijk bestreed het vuur met tien stralen, doch kon niet voorkomen dat i het houten gebouw totaal uitbrandde, j De naastgelegen christelijke kleuter- I school, die gevaar liep door over- j i slaande vlammen in brand te raken. kon behouden worden. De oorzaak is tot nu toe onbekend. Honoraria specialisten De Zie kenfondsraad heeft gistermiddag de overeenkomsten voor 1968 goedge keurd, die betrekking hebben op de honorering door de ziekenfondsen van de tandartsen, de specialisten en de heilgymnas ten-masseurs. De overeenkomsten betreffen een aanpassing van de honoraria aan de stijging van het loon- en prijspeil (voor wat het nettohonorarium be treft: 6 \'i pet.). Bovendien voorzien de overeen komsten in een bijdrage van vijf pet. (voor de specialisten zeven pet.) van het netto-honorarium in de kosten van een te treffen collectieve pen sioenvoorziening. BUITENLAND Incidenten in Calcutta De politie in Calcutta heeft gisteren het vuur geopend op enige duizenden beto gers, voornamelijk leden van uiterst linkse organisaties. Er is een aantal slachtoffers gevallen. De politie be gon te schieten toen de betogers probeerden een tramstation in brand te steken. By het hoofdbureau van politie ontplofte een krachtige bom die materiële schade aanrichtte. Drie honderd mensen werden gearres teerd. Guerrilla in Angola Portugese strijdkrachten in Portugees Angola hebben de afgelopen week 35 natio nalistische opstandelingen gedood en 119 Angolezen gered die door de re bellen ontvoerd waren. In een mili tair communiqué waarin dit bekend gemaakt wordt, wordt gezegd dat een Portugese soldaat gedood werd en dat er vijf gewond werden. In dezelfde periode werden vijf burgers gedood, twee gewond terwijl er vijf vermist worden. Shackleton verongelukt Een t Shackleton v r de Brit-w luchtmacht is gisteren 100 km ten noordwesten van Glasgow neergestort. Alle der tien leden van de bemanning zijn om het leven gekomen. Veldhospitaal Een Westduitse firma heeft in opdracht van het In ternationale Rode Kruis een uit 60 bedden bestaand veldhospitaal via Sowjet-Rusland naar Noord-Viet nam gezonden. Michael veroordeeld Michael Abdoel Malik, de Engelse zwarte- moslimleider die bekend staat als Michael X. is in hoger beroep ver oordeeld tot een jaar gevangenisstraf wegens het aanzetten tot rassenhaat op een openbare bijeenkomst. Strijd In Jemen Een militaire woordvoerder van het republikeinse Jemen heeft verklaard dat er in de nacht van woensdag en donderdag ten oosten van Sanaa hevige gevech ten zijn geleverd tussen republikei nen en Royalisten. Een honderdtal royalisten en huurlingen zou gesneu veld zijn. De byl er in Russische pi loten hebben de bijl ter hand geno men om een gat door de vloer van hun cabine te maken teneinde het vastzittende neuswiel van hun vlieg tuig, een viermotorig toestel met 70 passagiers aan boord te kunnen los maken. Het toestel cirkelde 37 mi nuten lang boven het vliegveld Jis- jinew in Moldavië terwijl de piloten met het neuswiel bezig waren. Het toestel landde tenslotte veilig, aldus meldt het Russische persbureau Tass. Terroristen veroordeeld Vijf Joegoslaven zijn gisteren in Belgra do tot gevangenisstraffen van drie tot veertien jaar veroordeeld omdat zij lid zouden zijn van een terreur organisatie die haar basis in Frank rijk zou hebben. De organisatie zou ten doel hebben het sociale systeem in Joego-Slavië omver te werpen en de staatsvorm te veranderen. De nu veroordeelden werden deze zomer in Joego-Slavië gearresteerd. Ryksmuseum voor Voikenkiuici (Steenstraat 1): dag. 1017 u.; 'aa* dass 13-17 uur Rijksmuseum voor Volkenkuno Tentoonstelling Collectie Lechner tt Japanse Kunst Werkd. 10 uur vo® tot 5 uur nam.; zondags 15 uur t£ Rijksmuseum voor de geschledw der natuurwetenschappen: Dag. ij, uur. zond 1-4 uur Museum voor Volkenkunde expost Japanse volkskunst 10 uur voorm uur nam. (Zondags 1 tot 5 uur nei W. den Ouden en A. Schlüter. Geopt- dinsdag t/m zaterdag 9 uur voon* 6 uur nam. (t/m 6 Januari) Galerie Van der Vltet (Botennaft 3): Tentoonstelling Gertl Bierr broodspot. Geopend dinsdag t/m. terdag 10 uur voorm.6 uur m bovendien vrijdagavond 8—10 (T/m. 6 Januari). V, -6 (t.e.m 18 dec.) van 2-9 uur naï toonstelling schilderijen Cor Dik keramiek van Margreet Huisman Maandag t/m zaterdag 10 uur voorn 5 uur nam.; bovendien dlnsdagavo 8-10 uur (t/m 10 Januari). Avond- en nachtdienst der apotheki Geopend voor spoedeisende geval! tot dinsdag 2de Kerstdag 's morp 8 uur: Apotheek Tot Hulp der Men« held. Hooigracht 48. tel. 21060 Op zaterdag 23 december is in L den. voor spoedeisende gevallen 's® gens van 8 tot 12 uur, bovendien i opend: Apotheek D. C. Kok. Rapenb' theek Tot Hulp der Menschheid. De Oegstgeestse Apotheek en theek Voorschoten zyn gedurende dagen geopend. spoedeisende gevallen: Centraal Ai theek, Breestraat 74, tel. 20552. opend vanaf 's morgens 8 uur. WEEKEINDEDÏEN8T DER HUISARTSEN. Tot zaterdagochtend 10 uur rai plege men de eigen huisarts, daai tot zondagnacht 24 uur de dokte telefoon 22222. HAAGS A G E N D ZATERDAG 23 DECEMBER Kon. Schouwburg, 20.15 uur; Comedie: „De vrouwen van Tro Dillgentla, 14.15 uur: Toneel Arena „De kleine en de grote koL~ Kureaal, 20.15 uur: Het Residents Orkest. Poppentheaters: Guldo van D 14.30 uur: „Suuske en zyn ezelt 20.30 uur: Kerstspel: „Ach we het wel"; Frank K oom an, 14.30 „Mini. de wonderkat". Rolzaal, 20.15 uur: Marle O Moerdijk, zang. mm.v. haar broer lee, piano. ZONDAG 24 DECEMBER Kon. Schouwburg 14.00 uur: „Hi MAANDAG 25 DECEMBER Dillgentla. 14.30 Jlma, piano. Joseph's place, 22.30 uur: Ann ton met Combo. DINSDAG 26 DECEMBER Kon. Schouwburg, 14.00 uur: Hu Comedie: „Helder zien in het don 20.15 uur: Haagse Comedie: „Lied de schemering". Dillgentla, 14.30 uur: Cabaret Pe o.l.v. Paul van Vliet. Joseph's Place, 22.30 uur: Ann ton met Combo. Poppentheaters: Guldo van D 14.30 uur: „Suuske en zyn ezel! 20.30 uur: Kerstspel: „Ach we w het wel"; Frank Kooman. 14.3C „Slik, de slak". WOENSDAG 27 DECEMBER Kon. Schouwburg, 20.15 uur: se Comedie: „De vrouwen van Tro Circustheater, 14.30 uur: Het Se no Ballet. Joseph's Place, 22.30 uur: Ann ton met Combo. PoppentheatersGuldo van 14.30 uur: „Suuske en zyn ezel! Frank Kooman, 14.30 uur: „Slik, Dillgentla, 20.15 uur: Cabaret Jansen: „Hoe meer zielen". Theater Pepijn, 20.30 uur: Cab Pepyn o.l.v. Paul van Vliet: „Daj nacht" (24, 25 en 26 dec. geen stelling). WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Amsterdam Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Zuid-Limburg Helsinki Stockholm Kopenhagen Aberdeen Londen Brussel Luxemburg Parys Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zlirich Geneve Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Barcelona Madrid Mallorca Lissabon geh. bew. gehl bew. geh. bew. geh. bew. geh. bew. geh. bew. motregen motregen on bew. - sneeuw geh. bew. geh. bew. motregen motregen onbew. half bew. motregen geh. bew. regen geh. bew. zw. bew. half bew. sneeuw half bew. licht bew. geh. bew. onbew. licht bew.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 2