Dr. Pels dient motie in over tracé Rijksweg 11 Gruvters van leer trekt tegen de radicalen Dertiende dode in het verkeer Grondtransacties in plan „Zijlwatering" begrotingsbehandeling in voorschoten Berbicemoet bewaard blijven dorpskerk IplNSDAG 12 DECEMBER 1967 LEIDSCH DAGBLAD De gemeenteraad van Voorschoten is in toenemende mate jerontrust dat het tracé van Rijksweg 11 schade zal toebrengen •kan het landgoed „Berbice''. in een motie dringt de raad aan [ij de ministeries van Cultuur en Recreatie en Verkeer en Wa- f4erstaat en tevens bij het college van Gedeputeerde Staten van jwEuid-Holland om in het belang van de culturele, recreatieve, S&cale en nationale belangen de tracering van de toekomstige flijksweg 11 zó te plannen dat op geen enkele wijze schade "jtordt berokkend aan dit onvervangbare stuk groen met het eitfistorische gebouw. le'<®eze motie, ter tafel gebracht door [p. S. Pels (P.v.d.A.) na vele dis- fcies rondom de Rijksweg 11, kan steienen op de steun van de meerder- le|d der gemeenteraad. Namens het {lege deelde burgemeester L. de zorjol mee, dat B. en W. hun stand- nt voor vrijdagavond zullen bepa- ujpeeds tijdens de vergadering van °Tige week vrijdag spraken enkelen fc verontrusting uit over het „niets fen" in deze zaak van B. en W. bur- tieester L. de Kool ontweek een antwoord en wethouder VOORSCHOTEN Kerstspel in zondag 17 december zal om 7 in de Dorpskerk in Voorschoten, leen bijzondere oecumenische sa- zJikomst, het bekende kerstspel van Jhoff „De ster van Bethlehem",, -Ar de chr. toneelgroep „Imperium" lLeiden worden opgevoerd. |)eze samenkomst vindt plaats on verantwoordelijkheid van de Cul- 'pifcle Commissie van de herv. ge- ■jjente. jaand na ongeluk |n A.Z. overleden 55-jarige heer A. W. v.d. Burg doi Wassenaar, die 14 november bij verkeersongeluk in Voorschoten ,oukig werd gewond, is gisteren in Academisch Ziekenhuis in Lei overleden. De heer van den werd uit zijn auto geslingerd ]de Veurseweg nadat een tegen- tegen zijn auto was gereden, slachtoffer werd uit de wagen de auto kantelde op hem. WARMOND |fsclieidsreceptie imeentesecretaris adèet gemeentebestuur van War- tojd biedt gemeentesecretaris M. Pieterse morgenavond vac acht tot half negen een recep- aan ter gelegenheid van zijn rek naar het buitenland. Tijdens receptie in het gemeentehuis. alle Warmonders gelegenheid afscheid te nemen, zal het flfhenk van de burgerij worden OEGSTGEEST Huisvrouwen Tomen weer om jghalf drie bijeen pdens de gistermiddag gehouden bvergadering van de afdeling van de Nederlandse Vereni- Huisvrouwen is als belang de punt tijdens de rondvraag met kleine meerderheid van stern- besloten om de bijeenkomsten ingang van januari weer om drie te laten beginnen in plaats twee uur. _°f»r vele dames bleek het moeilijk ^jdan tijdig in de Stadsgehoorzaal, tJr de bijeenkomsten altijd worden fliuden, aanwezig te kunnen zijn. ander discussiepunt bleek de 'temming van de kerstmand, die pjjer evenals vorig jaar zal worden njuikt om alleenstaanden tegen ,|tmis een attentie te doen toeko- De adressen waar de pakketjes Ben bezorgd, worden verstrekt t een maatschappelijk werkster blijde gemeentelijke sociale dienst- ir|bleek dat de cursussen welspre- door 14 dames met veel ani- ]en succes was gevolgd. Tijdens huishoudelijk gedeelte werd fts door de penningmeesteresse gedaan van de lustrumviering. Ifuit bleek dat niettegenstaande de ,Leidse dag", die bij de lus- iviering was ingevoegd de reserve hoefde te worden aangesproken 'er zelfs een saldo van f 354,37 f "bleef. Tot slot wees de presidente, rouw W. H. van Dam-Nederhoed 'et bestaan van de cursus „kleine bitjes in huis", waarvoor enkele zich meteen lieten inschrijven. «Je Middag werd na de pauze op- füsterd door enkele voordrachtjes mevrouw A. E. C. de Geus-Eggink onder andere gedichtjes van An- g|M. G. Schmidt uit haar bundel- a^Cabaretliedjes' ten gehore bracht. Van der Laan (KVP) wilde alleen ingaan op datgene wat bekend was en niet op de brieven, die de raadsleden hadden ontvangen en waarvan de wethouder geen kennis droeg. Ook deze avond had het college nog steeds de stukken niet ontvangen (zij waren wel door de betrokkenen toe gestuurd maar anagetekend per PTT verzonden op zaterdag). Het colle ge van B. en W. heeft nooit bezwaren ingediend tegen het tracé van Rijks weg 11 omdat het nooit definitief is vastgesteld. Ook in het Streekplan West is niet precies vast te stellen waar de weg gaat lopen. De schaal 1:25.000 is daar niet juist voor. De wethouder schoof de verantwoording voor het niet indienen van een be zwaarschrift naar de gemeenteraad van 1965. De diverse sprekers, in tweede instantie tien raadsleden kon den weinig waardering opbrengen voor deze zwakke verdediging. Dr. Pels diende tenslotte de motie in die niet tegen het college is gericht. Volksziekten Het voorstel van de VVD tot verho ging van de subsidie aan de drie gro te verenigingen, die de volksziekten bestrijden: Het Koningin Wilhelmina Kankerfonds. Het Astmafonds en het Rheumafonds werd ingetrokken na dat wethouder Iestra (P.C.) had ver klaard dat het college bereid was ge noemde verenigingen elk een subsi die van f 600 per jaar toe te kennen. De uitbetaling zal plaats vinden via afdelingen. Boerenpartij Zal de Boerenpartij uitgesloten worden van het commissoriaal over leg? Baron de Vos van Steenwjjk (VVD) deelde namens de VVD mee het niet langer te nemen dat een lid van de Boerenpartij uit de school klapt van het commissoriaal overleg. Dr. Pels (P.v.d.A.) vond dat de heer Scheps (B.P.) zeer bewust ge bruikgemaakt heeft in zijn algemene beschouwingen van vele vertrouwelij ke mededelingen zoals de tariefwy- zingen voor het Instructiebad, het vraagstuk van de huisvesting der ambtenaren en de brief van de PvdA naar aanleiding van de gemeente lijke reis naar het Belgische Schoten. Wanneer de fraotie-voorzitter niet be reid Is zijn uitlatingen te betreuren, dan achten de raadsleden van de P.v. d. A. het in het belang van een goed functioneren der democratie, dat de werkzaamheden der Boerenpartij in commissoriaal verband stop worden gezet. De heer Scheps (BP) verdedigde zijn uitlatingen over de omstreden za ken door mee te delen, dat zijn frac tie vragen heeft gesteld en hoewel zo wel de heer De Vos van Steenwijk als de heer Pels hem diverse malen met klem verzochten zijn standpunt nader te verklaren, ging de heer Scheps hier niet op in. Na de rede van de heer Scheps werd de vergadering verdaagd tot vrijdagavond, zodat dan pas bekend zal worden of de VVD en de P.v.d.A. inderdaad gevolg geven aan hun gedane uitspraak. Voorlichting De voorlichting moet worden uitge breid. De fracties zijn niet bereid om op het verzoek van de burgemeester: „om het nog maar een jaartje zo te proberen", in te gaan. LAFAARDS (Van onze Arnhemse correspondent) Op een politiek forum van de Partij van de Arbeid in Velp, waarin ook drs. J. M. Aarden 'KVP), drs. Boersma (ARP) en mr. Th. J.A.M. van Lier zitting hadden, is drs. H. Gruyters van D'66 fel van leer getrokken tegen de christen radicalen in KVP, ARP en CHU. Drs. Gruyters noemde de christen-radicalen Aarden en Boersma „lafaards" en hij wei gerde, toen een van de aanwe zigen hem daarom vroeg, het woord terug te nemen. „Ze hebben ons maand-in, maand- uit een rad voor ogen gedraaid met hun partijraad, en als er dan niets uit komt en ze treden niet uit, dan hou ik hen voor lafaards. Ik wens, dat die mensen eindelijk eens de or ganisatorische consequenties van hun denken trekken. Ik neem niets terug. Als ik zeg bedrog, bedoel ik be drog, en als ik zeg laf, bedoel ik laf, en als dat in de Nederlandse politiek nog nooit gezegd is, dan wordt het hoog tijd", aldus drs. Gruyters, die zich tijdens de debatavond steeds weer opwond over de z.i. onduidelij ke manifestaties van de heren Aarden en Boersma. „Ik sta hier voor deze heren, pratende over partijver nieuwing au fond voor niets. Tenmin ste twee van de vier gesprekspart ners (kennelijk doelend op de heren Aarden en Boersma) weten nog niet wat ze willen". Wat de heer Gruy ters in het begin van de avond nog in bedekte termen zei. meende hij later zonder politieke tierelantijnen te moet zeggen. Onpolitiek dat ze bij de eerstvolgende verkiezin gen op de politieke mestvaalt terecht zullen komen". Ten onrechte De heer Aarden noemde het woord lafaard een morele kwalificatie, die hij niet wenste te accepteren. Hij zei zich voor te kunnen stellen, dat men het niet eens was met zijn opinie of houding en dat daarover viel te dis cussiëren, maar dat hij het woord la faard bepaald niet op zijn plaats achtte. Voorts deelde hij mede, dat hij een duidelijke uitspraak zou doen. indien bij de volgende verkiezingen nog geen duidelijkheid was ontstaan binnen de KVP, en dat hij dan pas de tijd ge komen achtte om de beslissing te nemen, die de heer Gruyters hem trachtte te ontfutselen. ZOETERWOUDE „IJssport" heeft batig saldo Voor de jaarvergadering van de Zoeterwoudse vereniging „IJssport" bestond van de zijde van de leden slechts geringe belangstelling. Na een woord van welkom door voorzit ter C. van Leeuwen werden de jaar verslagen behandeld. De penning meester bon een gunstig resutlaat melden: er is een batig saldo van f448.35. Gezien het fefrt, dat nog con- tributicgelden moeten binnenkomen, zal dit batige saldo oplopen tot on geveer f 900. In het afgelopen jaar heeft de ver eniging weinig activiteiten kunnen ondernemen door de weersomstandig heden. Men slaagde er niet in het be stuur en de technische commissie met elk twee leden aan te vullen. Ge sproken werd ook over de meest ge schikte terreinen voor de aanleg van een ijsbaan. Gedacht werd onder meer aan het nieuw aan te leggen sportveld met parkeerterrein aan de Nieuwe weg. Het parkeerterrein zou ideaal kunnen zfjn als ijsbaan. De mogelijkheden zullen nog nader door het bestuur worden onderzocht. De heer J. Th. Schelfhout uit Wassenaar is benoemd tot lid en voorzitter van de commissie, die in 1968 belast zal zijn met het afne men van de examens ter verkrij ging van de akte vakbekwaamheid voor het geven van lager onderwijs in het vak handelskennis. openbare werken en bedrijven inzake de vervanging van boilers voor gas- geisers onbevredigend. Deze fractie diende een voorstel in om de weg te openen voor de bewoners, indien blijkt dat de 50-liter boiler te beperkt is, deze met geringe kosten te kunnen vervangen door een aardgasgeiser. De middenstandszaken die worden beheerd door wethouder Kamminga (WD) gaan verder dan het alleen openen van nieuwe winkelpanden, deelt de wethouder in antwoord op de P.v.d.A. mee. De wethouder tracht een gunstig klimaat te scheppen, want naast structuele moeilijkheden heeft de Voorschotense middenstand te kampen met de gewijzigde koop gewoonten. De markt is een „kas plantje", daarom mag dit best geld kosten, gaf de wethouder de Boeren partij ten antwoord. In Boschgeest is het aantal consu menten eigenlijk te gering voor vesti ging van een groot winkelcentrum. Er worden onderhandelingen gevoerd om te komen tot een winkelcentrum tegenover de Moeder Godskerk. Ie dere gegadigde is welkom. Lr de wijk Noord-Hofland ligt het veel gunstiger Binnenkort zal hier al 'n noodwinkel worden geopend en in de nabije toe komst komt hier een groot winkel centrum. Wisselend succes i Triest Leicls record voor DTS-boksers In het Odeon in Rotterdam zijn DTS-boksers gisteravond weer in de ring verschenen. De veelbelovende Zwart bokste in het weltergewicht een goede partij tegen De Kok. wel ke door de Leidenaar op punten werd gewonnen. De 37-jarige Piet Roelantse verloor, eveneens in het weltergewicht van de Rotterdam mer Beens. In het middengewicht bereikte Verdel een onbeslist tegen Oranje. Voor het tweede DTS-suc- ces zorgde Beekman, die van v.d. Heuvel won door opgave in de twee de ronde. De beide Italianen Cessi en Parina brachten het er minder goed af. In het middengewicht ver loor Cessi op punten van De Haan, i terwijl Farina in het zwaarwelter I door diskwalificatie in de tweede ronde een nederlaag leed. Bij de Leidse verkeerspolitie is een triest record geboekt. Als slachtoffer van het dertiende dodelijke verkeers ongeval binnen de gemeentegrenzen in nog geen jaar tyd moest daar na melijk een jeugdige inwoner van deze stad worden ingeschreven. Het slachtoffer is de 18-jarige J. W. M. Stikkelman uit de Amaliastraat, die vrijdagavond j.l. op de Haagweg werd aangereden door een personenauto. De Jongeman is gisteravond als ge volg van dit verkeersongeluk in een ziekenhuis overleden. Zoals reeds eerder gemeld stond de jeugdige Leidenaar met zyn fiets midden op de Haagweg voorgesor teerd om de Potgieterlaan in te slaan, toen hij werd geschept door een uit de richting centrum naderende per sonenwagen. Met hem is de honderdvijftigste dode in het Leidse verkeer gevallen sinds 1 januari 1946. Behalve het nog niet afgelopen jaar 1967 was ook 1953 een triest jaar voor het Leidse verkeer, toen niet minder dan twaalf doden werden genoteerd. Raad Wassenaar geeft goedkeuring LEIDERDORP Verkiezing van ambtsdragers Tijdens de gisteravond gehouden vergadering van de herv. Gemeente van Leiderdorp werd tot ouderling kerkvoogd gekozen de heer C. van Wingerden. Herkozen werden de he ren F. J. Burger en H. Verbeek. Her benoemd als ouderling werden mevr. H. J. Nagtegaal van Wieringen en de heren E. Atsma, C. van Kleef, J. van der Ploeg en G. J. van Straa- len. Gekozen werden tot ouderling mevr. J. HogewoningRamp en de heren C. Rijlaarsdam en D. Hemstra. Als diaken werden herkozen de heren J. Barense en E. Sleeboom. Gekozen tot diaken werden mevr. E. J. Vlie gerBaarsma, mevr. M. Zwarts van de Boogaart en de heren N. van Tilburg en W. Noordhoek. Aan verwondingen bezweken De 22-jarige Joke van Ommering uit Leiderdorp, die woensdagmiddag ernstig hoofdletsel opliep nadat zij in het tunneltje naar de oprit van de Leiderdorpse brug in botsing was gekomen met een 12-jarig meisje uit Zoeterwoude en met haar bromfiets viel, is gisteren in het Academisch Ziekenhuis in Leiden aan haar ver wondingen bezweken. Waarom ook eigenlijk niet? Bij alle „missen" die er te kiezen zijn nu ook eindelijk .JWiss Eerste Sneeuw". Hier de gelukkige win nares van de titelde lieftallige brunette Michelle Sens (18), sa men met de mascotte van de Olympische „Schuss". Meer dan de helft van de vrij kor te agenda, die de Wassenaarse ge meenteraad gisteravond onder voor zitterschap van burgemeester mr. W. J. Geertsema behandelde, had be trekking op grondtransacties >n ver band met won'ingbouwplannen in het gebied van het uitbreidingsplan Zijl watering. Aan sommige van die transacti?s bleken enkele haken en ogen te zitten, die vrij veel stof tot spreken opleverden. De vergadering begon met de in stallatie van een nieuw raadslid, de heer J. M. Koenen (Prot. Chr.) die de door het vertrek van mevrouw E. M. A. Slot- Schouten opengevallen plaats innam. De heer Koenen heeft al eerder deel uitgemaakt van de Wassenaarse gemeenteraad. Het eerste agendapunt, dat aanlei ding gaf tot een langdurige discus sie was het voorstel om aan 44 par ticulieren, die door middel van het Bouwfonds Nederlandse Gemeenten een eigen woning willen bouwen aan de Rozeveldlaan. garanties te verle nen voor de betaling van rente en aflossing van een hypothecaire geld lening. Het betreft hier een complex van 61 woningen, waarvan er 17 ver kocht zullen worden aan gegadigden, die geen gemeentelijke garantie no dig hebben. Op verzoek van mr. A. van Vuure (VVD) deelde wethouder mr. N. W. A. Brink mee, dat van de 61 woningen er 20 verkocht zullen worden aan Wassenaarse ingezetenen, 11 aan niet-ingezetenen die echter een eco nomische binding met Wassenaar hebben en 30 niet-ingezetenen zon der economische binding met de ge meente. Onjuist BURGERLIJKE STAND Wassenaar Geboren/: Ndcolaas J., z. v. N. J. Prinsen en B. D. Feulkner; Sandra M. C., d. v. N. H. Vollebregt en C. Remmerswaal. Ondertrouwd: J. Runge en J. Piest; C. B. van Paridon (Katwijk) en M. H. A. van der Ploeg; B. E. Ruls (Voor schoten) en M. A. J. J. van der Meer; W. J. Jost (Voorschoten) en J. P. La- ban; L. J. A. Rooijakkers en U. Ste gere; A. J. M. Boskamp (Tietjerstera- deel) en M. J. C. Topper; N. W. J. Parlevliet en G. J. Jonkers; R. E. Co- pius Peereboom (Rotterdam) en L. M. C. A. Smits; C. J. Bloys van Treslong en C. H. F. de Groot (Rotterdam). Getrouwd: J. K. Samsom en L. C. I. Jonker; J. A. van der Hulst en H. J. M. van Wissen; P. L. van Rhljn en J. M. J. Knoups: W. Dijksterhuls en M. van der Vijver; G. C. Edelaar n G. C. Biezen. Overleden: A. de Vreugd, 49 Jr.: A. i. Borsboom, 71 jr.; Wed. J. D. Roo- senschoon- Gratlon, 100 jr.; E. H. J. Genk, 85 jr. Mr. Van Vuure achtte het onjuist, dat de gemeente garanties gaat ver lenen voor geldleningen ten behoeve van niet-ingezetenen, die niet erkend zijn als gegadigden voor woonruimte in Wassenaar. „Waarom zou de ge meente srsico gaan lopen voor deze particulieren?", zo vroeg de heer Van Vuure zich af. Verder vond hjj het betreurenswaardig, dat van de 61 wo ningen die met behulp van het Bouw fonds gesticht zullen worden, de helft toegewezen wordt aan niet-erkende gegadigden voor woonruimte in Was senaar. Als oorzaak daarvan wees mr. van Vuure op het feit, dat het project van 61 woningen voor Wassenaar een te groot project is gebleken. Zou men nu 30 woningen hebben gebouwd en over enkele jaren nog eens 30, dan zouden wellicht 60 Wassenaarse wo ningzoekenden aan een woning kun nen worden geholpen. Nu moet de helft worden weggegeven aan gega digden buiten de gemeente. Ir. M. Elion (Prot. Chr) liet een te gengesteld geluid horen. Hij toonde zich zeer verheugd over dit voorstel omdat de bevordering van het eigen woning-bezit een uitermate nuttige zaak is. Een belangrijk deel van deze woningen komt ten goede aan Was senaars e gezinnen, die op hun beurt weer een andere woning vrijmaken. Nadat nog enkele andere sprekers het woord hadden gevoerd over dit on derwerp, zette wethouder Brink uit een, dat het door burgemeester en wethouders gevoerde beleid volko men in overeenstemming is met de richtlijnen, die indertijd door de ge- I meenteraad werden gegeven. Sinds 1960 is het namelyk gebrui kelijk, bjj de verkoop van bouwgrond aan particuliere ondernemers 50% van de te bouwen woningen te be stemmen voor Wassenaarse gegadig den en de andere 50% vry te geven voor verkoop of verhuur aan niet-ge- gadigden. Tot deze maatregel heeft men moeten besluiten met het oog op het rendement van het grondbedryf, dat op de bouw van byvoorbeeld wo ningwetwoningen anders te veel geld zou moeten toeleggen. Het Bouwfonds Nederlandse Ge meenten heeft niets nagelaten om voor de 61 te bouwen woningen eerst Wassenaarse gegadigden te vinden. Pas daarna is gezocht naar gegadig den van buiten de gemeente. Het verstrekken van garanties ook aan deze niet-ingezetenen is volkomen in overeenstemming met de bepalin gen in de nieuwe Woningwet. De ge meente loopt door deze garanties praktisch geen enkel risico. ZOETERWOUDE Kampioenschappen van Pit '54 De Zoeterwoudse tafeltennisclub Pit '54 houdt zondag de clubkampi oenschappen. Men verwacht, dat het de huidige kampioen P. v. d. Raadt erg moeilijk zal worden gemaakt zjjn titel te kunnen behouden. Na de fi nales, die in het Don Boscohuis zul len worden verspeeld, zal Bert v. d. Helm een demonstratiewedstrijd spe len met de nieuwe clubkampioen. Aanvang half acht. Het programma voor vanavond luidt: Salamanders 7Pit '54 2; Pit '54 4—Steeds Vooruit 4; Pit *54 5— Baronie 4. LEIDERDORP Parencompetitie van bridgeclub De uitslag van de eerste ronde van de Viertallencompetitie, luidt als volgt: Groep Rood: 1. heren Van der Ben en heren Van der MaatSype- steün matchpunten 6-0, saldo +41; 2. heren Van Berge Henegouwen— Duiker en KarstensKarstens 6-0, 39; 3. heren BlomSchippers en dames Van GelderDe Jong 5-1, 4. heren GerlichVan Leeuwen en echtpaar Van Klaveren 5-1, 22; 5. echtpaar Lenaers en echtpaar Kiel 4-2, 8; 6. heren LoofWitkamp en TyssenDe Winter 2-4, 8; 7. echt paar Danz en heren De KoningVan Zonneveld 1-5, 22; 8. dames Jans- Van Zonneveld en heren JansPouw 1-5, 24; heren DanzDe Vries en echtpaar Rompes 0-6, 39; 10. dames SchutteZwarts en heren Schutte Vogelenzang 0-6, 41. Groep Zwart: 1. echtpaar Vrinten en echtpaar Wessels 6-0, 56; 2. dames Van Bergehenegouwenv. d. Upwich en echtpaar Verduin 6-0, 3. heren HoogervorstVan der Vliet en echtpaar Zandbergen 6-0, 47; 4. echtpaar Groesbeek en echt paar Van der Pool 4-2, 9; 5/6. me vrouw en heer Van der Byi en echt paar Wenink 3-3, 0; 5/6. dames v. d. BrinkSchoppen en mevrouw en heer Van der Kommer 3-3, 0; dames BosseZanoli 2-4, 9; 8. echtpaar Stokhuyzen en heren Veldhuyzen Van Vliet 0-6, 47; 9. echtpaar Van der BylVan der Koog en echtpaar Zwanenburg 0-6, 53; 10. heren Beek—Bosse en dames De Graaff— Onrust 0-6, 56. Dank Ir. M. Elion (prot chr.) merkte nog op, dat men hierbij niet verge ten mag, dat het aan het Bouwfonds Nederlandse Gemeenten te danken geweest is, dat de nu in aanbouw rijnde 90 woningwetwoningen van de Woningbouwvereniging St Willi- brordus konden worden gebouwd. Het Bouwfonds heeft namelijk het bouwrijp maken van de daarvoor benodigde grond gefinancierd. Wethouder S. J. van den Bergh maakte duideiyk, dat de gemeente Wassenaar, wat de financiën betreft, op het ogenblik alleen maar bestuur baar is, als ernaar gestreefd wordt bouwrype terreinen zo snel mogelyk te verkopen. Het temporiseren van bouwplannen is om die reden alleen al onmogeiyk. Burgemeester Geertse ma herinnerde eraan, dat Wasse naar een contingent van 60 premie woningen kreeg toegewezen. Had de gemeente de helft van dat con tingent moeten weigeren? Dan zou de raad zeker ernstige kritiek gehad hebben. Mr. van Vuure bleef op het stand punt staan, dat de woningbouw ge temporiseerd moet worden, aange past aan de behoeftecapaciteit. De heer A. C. Duyvestyn (KVP) stelde daartegenover, dat velen zich erover verheugen, dat er op het ogenblik in een snel tempo wordt gebouwd. Met 14 tegen 4 stemmen werd ten slotte het voorstel tot het verlenen van garanties aanvaard. Tegen stem den ir. Nieuwzwaag, mr. Van Vuure en mr. Hemmes (WD) en de heer Oosterling. Nadat in antwoord op een vraag van ir. Nieuwzwaag door wethouder mr. Brink een toelichting was gege ven op de wyze van berekening van de verkooppryzen van bouwgrond, werden enkele grondtransacties goedgekeurd. Aan de Fabritiuslaan zullen twee blokken van 13 woningen worden gebouwd, aan de Van Duiven voordelaan 23 woningen. Een andere bouwondernemer zal aan de Paedts- straat en een gedeelte van de Fabri tiuslaan 24 woningen bouwen en 32 garageboxen. In het voorstel betreffende deze laatste transactie meende de heer D. Bloemendal enkele vergissingen te hebben opgemerkt wat de grootte van de te verkopen grond betreft en de aanduiding van de kadastrale num mers. Het voorstel werd daarom aan gehouden en zal volgende week in de begrotingsvergadering opnieuw aan de raad worden voorgelegd. Met de stem van mr. Hemmes te gen werd tenslotte besloten een rechtsgeding te voeren tegen de bouw- maatschappy. aan wie 5 jaar ge leden bouwgrond aan de Anemonen- weg werd verkocht. Bij het later op meten van de verkochte grond, bleek de oppervlakte byna 500 ca groter te zyn, zodat de bouwmaatschappy nog ongeveer f28.000.- moest beta len. De maatschappy weigerde dit. Mr. Hemmes zei het een onverant woorde zaak te vinden dit bedrag, dat het gevolg is van een slordigheid, nog te gaan navorderen, terwyi er vol gens de meest recente jurisprudentie een grote kans is, dat de gemeente het geding verliest. Burgemeester Mr. Geertsema maakte duideiyk, dat verrekeningen als bedoeld, in de praktyk tientallen jaren zyn voorgekomen. In al die gevallen heeft men steeds over eenkomstig een bepaling in het koop contract bybetaald of is door de gemeente terugbetaald.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 9