Gerard Bakker van Scylla Peter Post is ziek en Fritz Pfenninger wint zijn 41ste auto SEMI-PROF WIL WERKLOZENGELD Manager Huub Kallen verlaat Fortuna '54 Tafeltennissen in een kippenhok plNSDAG 12 DECEMBER 1967 EIDSCH DAGBLAD SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGB Pfenninger lacht breeduit, na vtfftig temporonden met venijnige spurt voor Palle Lykke Je Australiër Ron Baensch zyn taveertlgste auto in zesdaagsen rerd en nam de ovatie van de jrkochfce hal er waren meer .000 bezoekers gretig in ingst. bninger vond het misschien al maar jammer dat hy deze of had moeten boèken, terwijl ergens ver weg in een zaaltje iet RAI-gebouw ziek te bed lag. mt nu de „scheiding van Zü- de partners van zovele zes- pen uit elkaar heeft gehaald, Pfenninger met Post in de baan bewijzen dat die voorgaande Ig auto's door zijn kracht waren ingehaald. Neutralisatie er Post versoheen maandag- ig niet in de baan. De lange slvener voelde zich niet goed Dcht In bed blijven. Volgens de Igse-arts A. M. Farber is zijn van streek doordat hij te kou- anken heeft gedronken, en middernacht bleek Peter altijd 38.1 graad koorts te en. Beslaten werd toen zijn neu- afcie te verlengen tot de maxi- termijn (24 uur), zodat Post [t kreeg tot hedenmiddag 13 uur it Post dan nog ziek zijn, dan hij uit de wedstrijd worden nen. lissen regelt Posts koppel genoot zijn koers naar die van de Palle Lykke. Dit betekent dat dus steeds in de baan moet wanneer ook de Deen op de zit. Maar Arie van Vliet zei ■avond: „Daaiby moet je wel door de vingers zien, want het die man (hij bedoelde Altig) onmogelijk om zich dan pre- aan de regels te houden". In een zijzaal van de RAI ligt Peter Post ziek te bed. Organi sator Kyrt Vyth komt hier de „temperatuur" opnemen van zijn grootste trekpleister en tilt er kennelijk niet zo zwaar aan. 5 ronden: 6. Janssen-Koel (Ned.) 168 p. Op 10 ronden: 7. Duyndam- Beghetto (Ned.-It.) 186 p. Op 11 ronden: 8. Karstens-Severeyns (Ned. -Belg.) 104 p. Op 24 ronden: 9. Wagtmans-Baensch (Ned.-Aus.) 84 pnt. Op 33 ronden: 10. Schuuring- Vianen (Ned.) 184 p. Op 47 ronden: 11. Zoet-Nydam (Ned.) 149 p. In de zesdaagse van de toekomst is de beslissing praktisch al geval len. Maandagavond, op de vijfde dag, vergrootte het Nederlandse kop pel De Wit-Bongers zijn voorsprong op de naaste concurrenten tot twee ronden. Voorstel minister VERRUIMING SPORTTOTO Minister Klompé (CRM) heeft bij de voortgezette behandeling van haar begroting in de Tweede Kamer mee gedeeld dat begin 1968 een voorstel bij de kamer zal worden ingediend tot wijziging van de wet op de kans spelen. Deze wijziging zal een verruiming inhouden van de nationale sporttota- lisator, waarom vanuit de kamer was gevraagd. De minister wees erop, dat het volkomen aan de kamer zelf ligt als in het nieuwe seizoen een nieuw systeem voor de sporttoto kan wor den ingevoerd. De minister heeft ver der toegezegd, dat zij een sportnota zal indienen. Deze nota zal een dis cussiestuk zijn, waarin het te voeren sportbeleid in grote lijnen zal worden uiteengezet. De minister, die eerder een derge lijk verzoek van de hand had gewe zen, zegde nu aan het verlangen van uit de kamer te willen voldoen, zij het „met verdriet in het hart". Zij kon niet meedelen wanneer het dis cussiestuk zou kunnen verschijnen, want „er is zoveel aan de hand op het departement". Nottingham Forest betaalt ƒ850.000 voor Jim Baxter Nottingham Forrest, middenmoter uit de Engelse divisie, heeft Sun derland 100.000 pond (ruim 860.000 gulden) betaald voor halfspeler Jirn Baxter. Baxter, die 27 jaar oud is en 32 wedstrijden voor het Schotse natio nale elftal heeft gespeeld, is de zes de Engelse speler waarvoor 100.000 pond op tafel is gelegd de an dere vijf zyn Denis Law (Manches ter United), Tony Hateley (Liverpool) Alan Birchenall (Chelsea). Mick Jo nes (Leeds United) en Alan Ball (Evetrton). Sunderland, dat op de ranglijst van de eerste divisie twee punten achterstand heeft op Notting ham Forest, kocht Baxter in mei 1965 van Glasgow Rangers.. Sunder land betaalde toen 72.500 nog niet gedevalueerde ponden aan de Schot se topclub. tegen jaren B ep van Klaveren I zijn zoon (60) heeft gisteravond tijdens de Klaveren, met op haar schoot Amsterdamse zesdaagse een de- haar 3 maanden oude zoon Bep, I als belangstellende toeschouwers. Semi-prof Bert Theunissen van j Fortuna '54 heeft gistermiddag bij het Gewestelijk arbeidsbureau in Sittard een uitkering ingevolge de werkloos heidswet gevraagd. Met nog enkele tientallen andere door het winterweer gedoemde arbeiders keerde hij onver- richterzake weer naar huis. Even te voren was een regeling bekendge maakt waarbij „vorstwerklozen" (waarvoor geen arbeidsbemiddeling hoeft te geschieden) niet bij de ar beidsbureaus hoeven te worden gere gistreerd. Bert Theunissen waagt vandaag een nieuwe poging bij de be drijfsvereniging voor gezondheids-, geestelijke en maatschappelijke be langen, waarbij alle clubs van het be taalde voetbal zyn aangesloten. Er zal wel nog heel wat water door de Maas gaan .eer op de aanvraag van Bert Theunissen gunstig zal kun nen worden beschikt. Eerst zal moe ten worden uitgemaakt of de voetbal sport Bert Theunissens hoofdberoep is. Hij exploiteert in Geleen ook nog een florerend tankstation. Huub Kallen gisteren voor het laatst manager van de Geleense club zei „ik geef Bert groot gelijk. De spelers zij'n niet voor niets tegen werkloosheid verzekerd. Er kan na tuurlijk tegenin gebracht worden dat de wedstrijd van zondag tegen GVAV later wordt gespeeld, maar nu is nog niet te zeggen of Theunissen daar nog bij is." Als de uitkering een feit wordt zal de bedrijfsvereniging eerst nog moe ten voorspellen of Fortuna '54 zondag in Groningen gewonnen, verloren of gelijk gespeeld zou hebben. Theunissen is met zijn aanvraag ver vooruit gelopen op de besprekin gen over de sociale zekerheden van de beroepssportlieden. Zaterdag zou daarover in Zeist worden vergaderd door de bedrijfsvereniging, de K.N.V. B. en de clubbesturen. Omdat de ge sprekspartners hun gedachten over dit onderwerp nog niet helemaal ge ordend hebben is de vergadering naar een later tijdstip verschoven.. Spanningen in het bestuur (Van onze correspondent) ook nog de zakelijke en administra- Fortuna '54-secretaris en manager tieve leidinS van de voetbalclub op Huub Kallen heeft er gisteren de brui j zlch* Fortuna '54 worstelde zich toen aan gegeven. Spanningen binnen het moeilik langs de gevolgen van het bestuur van de Geleense prof-club Vascomtj-drama. dreigde financieel zijn er de oorzaak van. Gistermid- ten onder &aan en bracht het door dag diende de Geleense accountant i da^ ades °P de &ra^mat niet meer tot zyn ontslagverzoek bü voorzitter K. ^ootse Prestaties. Het vertrek van van der Riet in. Een urenlang koel rnanager Kallen werd vorige week al zakelijk telefoongesprek tussen mana- voorafgegaan door een even plotseling ger en voorzitter bood geen oplossing vertrek van Fortuna's trainer Wim Gisteravond nam Huub Kallen al met een paar eenvoudige woorden en een handdruk afscheid van de spe lers in het Fortuna-stadion. Fortuna's nieuwe trainer Bram Appel sloeg dat afscheid van verre Jansen verloor op punten van Petit Het zal de Nederlandse zwaarwel- ter Aad Jansen gisteravond in het Rotterdamse Odeon nu wel duidelijk zyn geworden dat hij als profbok ser nooit het niveau van zyn ama- teurtyd zal halen. De Rotterdammer, die tegen de Fransman Michel Pe tit zijn zestiende partij als professio nal bokste, kon ook deze keer geen moment overtuigen. Jansen, die by zijn proefdebuut twee jaar geleden een gebroken kaak opliep ondervindt daarvan nog steeds de psychologische hinder. Toch begon Jansen tegen Petit goed. De Rotterdammer nam een pun tenvoors prong, maar verzuim de de strijd in een beslissend sta dium te brengen. Petit, die over een betere condi tie beschikte, bleef met zyn linkse directen en zijn rechtse swings sco ren, waardoor Jansen's voorsprong uit de beginfase langzaam verloren ging. In de achtste en laatste ronde probeerde de Rotterdammer ver geefs een ko. te forceren. Petit bleef het rustig bekijken, liet de storm uitrazen en won op punten. Latten. Daardoor verscheen Bram Appel eind vorige week als nieuwe trainer in het Geleense stadion. Uitgerangeerd „Het ging niet meer. Het besluit om Fortuna ln deze moeilijke perio de ln de steek te laten zijn de moei lijkste momenten in mijn leven ge weest. Ik wil nu niet meer terug. Ik ben uitgerangeerd door een machts concentratie van de langst zittende bestuursleden: aldus ex-manager Kallen. Voor hl) naar voorzitter Van der Riet toestapte om zijn ontslag aan te bieden, probeerde hy nog tevergeefs echter in een spoedver gadering van het bestuur het gety te keren. Te weinig bestuursleden kon den hem op dat ogenblik aanhoren. Voor ingewijden was het allang geen geheim meer dat Huub Kallen zich het ongenoegen van een deel van het bestuur op de hals heeft gehaald door zyn ideeën over fusies en de manier waarop hij de spelers stuk voor stuk begeleidde. Sfeer ar ondanks het ontbreken van leeft de zesdagensfeer in en om ste op volle toeren. De duizen- onder wie zich het gehele eer- Iftal van Feijenoord en de ie- van de schaatskernploeg bevon- waren getuige van de door de tond bekritiseerde demonstratie oud-Olympisch- en oud-Euro bokskampioen Bep van Klave- De zestigjarige Rotterdammer vier rondjes van drie minn egen zoon Ronnie en stadgenoot nan en liet een overweldigende indruk achter. Maar hy dan ook nog dageiyks als in grote Jaren Evenveel bewonde- had men voor de competitie- al van judo-wereldkampioen Ruska, die tien tegenstanders heup- en schouderworpen de. circus draaide on volle toeren. >ndes van Ove Kindvall, Ard nk en Fedor den Hertog werden bejubeld. Stand stand was dinsdagmorgen om uur by de neutralisatie: .Lykke-Eugen (Den.) 63 pnt. Op ■■pude: 2. Renz-De Loof (Dlcl- p.) 252 p.; 3. Altig-Post (Dld- i) 227 p.; 4. De Roo-Pfenninger jl-Zwit.) 199 p. Op 4 ronden: 5. rA*9f-Verschueren (Belg.) 89 p. Op Het is weer eens iets anders: geblesseerd (als coach) langs de kant te moeten toekijken. Overigens komt het niet eens zo gek uit. Een paar jonge jongens krijgen nu de kans om wat ervaring, routine in de ereklasse op te doen. En dat kan immers alleen maar nuttig zijn. Hoe het is gekomen die blessure? Ik heb eigenlijk al een week of drie, vier last van m'n arm. Maar ja, ik ben blijven door spelen. Op halve kracht: mijn pols draaien om bijvoorbeeld een backhand over te nemen, kon ik feitelijk niet meer. Tegen Treffers een paar weken geleden gooide ik bij het ser- vere?i een bal hoog op om 'm half af te snijden. Ik kon er toen direct mee ophouden Overdreven Ze zeggen, dat ik te hard heb ge slagen met..kaarten, maar dat is een beetje overdreven. Kyk, bij Scylla heerst een ontzettend leuke sfeer. Meestal gaan we na afloop ergens kaarten. En dan gaat het er altyd "lekker fel" aan toe. Desnoods gaan we er by 6taan om 'n mooie (troef-) kaart op tafel te "leggen". Ik ook: de volgende dag merkte lk, dat myn hand helemaal blauw was geworden. Maar dat de oorzaak van die blessu re? Nee ik geloof eerder, dat ik de afgelopen maanden een overmatig gebruik van myn rechterpols heb ge maakt. Ik heb van de zomer de boot geverfd. Ik heb 'm ook geschrapt. Zonder brander. Dat is misschien niet erg best voor myn spieren ge weest. Steeds maar dezelfde bewe ging. Soms was ik zo'n zes uur per dag bezig. En dat voor een ambte naartje. Knokken fmberto sprak 7 Beatrice Maria Beatrice van Sa- t die onlangs voor een storm van Italiaanse royalisten - door te kennen te geven dat t de Italiaanse acteur en play- Maurlzio Arena wilde trouwen, fisteren in Nice gesproken met f vader ex-koning Umberto van 1 afloop van het gesprek wilde van beiden zeggen of het hu- met Arena doorgaat. Volgens zal Maria Beatrice eerst 1 een lange zeereis gaan maken ~t zij toestemming krijgt om t' De kansen van Scylla dit seizoen? De eerste helft, die er nu opzit, was natuurlyk helemaal niet belangryk. Dat hebben we ook gezegd: als we in de kampioensgroep zitten, is het al mooi genoeg. De tweede helft zullen we er voor moeten knokken. En dat zyn we van plan ook. Aan Ed (Fal- laux) hebben we een goeie derde man. Hy slaat soms (keiharde) bal len waar geen kruid tegen gewassen is. Daarvoor: als hy vanaf januari in wedstryden tegen AMVJ en Ned- Lloyd ongeslagen blyft, zou dat my helemaal niet verbazen. Als hy op de beslissende ogenblikken maar zyn hersens by elkaar houdt. Soms gaat hy nog te onbezonnen te werk. Goed, hy slaat af en toe waanzinnig hard. Maar Je kunt weer zo moeiiyk tegen hem zeggen "Ed, jongen, wat goed", want daarmee heb je kans hem over het paard te tillen. En dan bakt hy er in de volgende party niets meer Het zal weinig schelen met verle den jaar. Het zal afhangen van twee, drie partijen. Belangryk is de sfeer geweldig met elkaar om. Verleden jaar was de sfeer trouwens ook uit stekend: Chiel (Kuiper) paste er goed in. Hy deed het met de sfeer Ed zal het misschien met een paar (be- langryke) partyen doen. Dat grote "zelfvertrouwen'" van die Jonge jongens is eigenlyk onze "schuld": het eerste wat wy ze by Scylla by brengen is dat ze geen en kele vrees moeten hebben voor de te genstander. Wie het ook is. Of het nou Onnes of Schoofs ls, er valt van te winnen. Bert Onnes heeft my eens gezegd, dat wanneer hy tegen zo'n Jonge jongen moet spelen, hy 'm even strak aankykt als hy hem een hand geeft. Ziet hy, dat zo'n jongen 'm vereert, dan heeft hy al voor 40% gewonnen. Dan houdt hy zyn trai ningspak aan, slaat een paar ballen op de bluf en dan ls het al gebeurd. Kyk, dat lukte 'm tegen ons niet: Ed (Fallaux) pakte hem verleden week en als Peter van Schie iets meer routine had gehad, zou de "grote On nes" opnieuw ten onder zyn gegaan. Natuurlyk moeten we oppassen, dat die jongens niet buiten hun schoenen gaan lopen. Zelfvertrouwen is goed, verbeelding fout. En dan grypen we onmiddellyk in. Verleden Jaar hebben we een by- zonder goed seizoen gehad. Uniek in de NTTB: zowat alle titels veroverd, die er waren. Dat zal wel nooit meer gebeuren. Daar wyzen we die jongens nu reeds op. Toch loopt er heel wat talent rond. Ga maar na: tegen Swift twee invallers. 14 en 16 jaar. En toch met 6—4 winnen. Ik geloof, dat wanneer Bert (van der Helm) met twee Junioren zou gaan spelen, Scylla nog een eind zou ko men. Bert is op het ogenblik een klasse apart. Voor my ls hy zonder meer de sterkste. Hy heeft als enige in Nederland een specialiteit: zijn fore-hand. Als hy echt geconcen treerd staat te spelen en hy begint te slaan, kun Je de ballen beter al vast maar gaan rapen. Om aan de top te komen is by ta in het team. Of we elkaar volledie feitennis een intensieve training steunen. Op het ogenblik gaan we i noodzakelyk: je moet gewoon Iedere dag twee, drie uur achter de tafel staan. Toen ik begon, trainde is twee. soms driemaal per week hard, tr werd toen gezegd "Die Bakker Is he lemaal gek dol van pingpongen" Toch gingen ook die mensen meer trainen, omdat ze beseften dat het de enige manier is om tot resultaten te komen. Bij Scylla zyn we toen weer een stapje verder gegaan: vier, vyfmaal trainen per week. En daar komt het dan weer: dat zaaltje van ons (aan de Morsweg) is net een kippenhok. Beschamend ge woon. TV of toeschouwers kunnen we nauweiyks ontvangen. Het is eigen lyk belacheiyk, dat wy, als beste ver eniging in Nederland, in zo'n hok zit ten. Trouwens: we hebben 'm maar drie avonden per week. Moet je na gaan: daar gaat nog één avond van af voor het spelen van wedstryden. Op die manier valt een toppositie im mers nooit te handhaven. Complex Het "verlossende" Van Wijk-com- plex ls voor ons een "complex" aan het worden. Wy willen de kant op van een permanent tafeltennlscen- trum. Dat zou daar mogelijk zyn. Ik geloof ook. dat wy binnen enkele maanden ln dat geval de grootste vereniging van Leiden zouden zyn. We beschikken by Scylla over een aantal goede trainers (Ellen Kort, Van Zoelen, Van der Helm, Anker, Kan bier en ikzelf), maar we kunnen veel te weinig doen. En dat ls zo Alle titels GÉ BAKKER Jammer, want de Jongens willen wel. Ze werken zelf aan hun conditie en ze stropen alles af naar een zaaltje of ruimte, waar ze een balletje kun nen slaan. Hoop om ooit nog eens het Van Wyk-complex (alleen) te beheren, heb ik allang niet meer. En met drie verenigingen (Scylla, Docos, en Den Burcht) zal nooit alles eruit komen. Een gebrek aan samenwerking. Neem het geval van de voordracht van een vertegenwoordiger voor de Leld6e Sportraad maar ale voorbeeld. Alleen als we erin zouden trekken als écn olub, heeft het een kans van slagen. Drie apart is een „koppensneilerij En daar heeft ndegmand enige baat bij. Maar Ja, de „vete" hè. Zelfs tus sen de junioren is het al water en vuur. Laat staan bij de ouderen Gooi dan maar een paar bokshand- schoenen en kom dan maar eens over een paar weekjes terug Gelukkig gaat Docos wat meer een andere koers varen: niet alleen ge- zelligheld, plezier, maar ook presta ties. Eerst prestaties. Dan komt de sfeer immers vanzelf. Net als by ons. Door middel van een trainer en trai ning. Als het zo doorgaat zal er on getwijfeld een betere basis komen om te gaan praten. Maar er ls zoveel "oud zeer". Omstandigheden, die moeten siyten. Natuurlyk, ook wy by Scylla hebben fouten gemaakt. Aan de andere kant vind ik het niet juist dat clubs als DOCOS en Den Burcht ln Leiden ln zekere zin de dienst uitmaken, omdat zy samen meer leden hebben dan wij. Ik vind dat de beste club evenveel in de melk moet hebben te brokkelen. Ik ben in het tafel ten niswereldje terecht gekomen, omdat ik van thuis niet bij UVS mocht, gaan voetballen. Ik moest op DOCOS. Voor my was er echter maar één club. Toen ben ik maar gaan tafeltennissen. Als ik het over zou mogen doen zou ik een an dere sport kiezen. Ik heb nu zelf een dochtertje, maar als ik half de kans kryg gaat ze niet tafeltennissen. Ten nis of zo. Veel ruimer en het ls ook in de buitenlucht. Daar spelen de zenuwen ook niet zo'n (hoofd)rol. Als je verloren hebt, heb je wel eens moeite om je tegenstanders te feli citeren. Zo opgekropt zyn Je zenuwen Een soort haat gewoon. Daar zou een "vete" als die van ons in de tennis wereld ook nauweiyks mogeiyk zyn. Misschien is het ook een kwestie van jaloezie. Wy hebben een top, wij hebben een jeugd. Als vereniging zyn we dan ook eigenlyk biy met de nieuwe overschryvingsmaatregel van de NTTB: transfers. De meeste clubs zyn zo arm als mieren. Die kunnen nauweiyks vyfhonderd gulden op ta fel leggen. Overigens is het de vraag of die jongens by ons weg willen. De sfeer, de onderlinge band is erg goed. De jeugd byvoorbeeld gaat voor Bert (van der Helm) door het vuur. Hy doet alles met ze: trainen, voet ballen, ravotten. Hy zou een reuze aanbieding moeten krijgen om weg te gaan. En of het zyn spel ten goede zou komen, betwyfel ik. De omgeving is erg belangryk. En by ons heeft hy het echt naar zyn zin. Wy kunnen het goed met elkaar vinden. Toen hy terugkwam van de trip naar Rus land kwam hy net als altyd nog dezelfde avond langs. Om een praatje te maken en een kaartje te leggen. Betaling Tegenwoordig worden wy betaald: het is eigenlyk meer zo dat de club geld geeft. Ik accepteer dat. Maar als Scylla niet meer zou (kunnen) betalen, zou ik dat helemaal niet erg vinden. Zou ik zonder meer akkoord gaan. Ik vind geld in de sport onbe- langryk. Ik speel er ook niet voor en het stimuleert my verder ook niet. De maatregel van de nieuwe bonds coach Tigerman om de "oujea" On nes, Schoofs en Bakker te passeren, heeft my ergens wel pyn gedaan. De aardigheid ls er nu af. Vroeger speel de Je echt op Je gemiddelde. Nu en met Bert er by zyn we toch nog al tyd de vier sterkste spelers in Ne derland zyn er voor my nog maar een paar hoogtepunten: de twee wed strijden tegen AMVJ en NedLloyd, de bekerstryd en de nationale kampioen schappen. Er wordt dikwyis gezegd "Dat Scylla ronselt maar". Dat is natuur lijk niet waar. We hebben op het ogenblik een zeer talentvolle Jeugd. Maar dat is eigen kweek. Bert en ik hebben het tafeltennissen ook pas by Scylla geleerd. Ik kon alleen maar wat "hakken". By Scylla heb ik ge leerd dat er een looping-drive was en ook nog een aanval. Traning, goede training ls belangrijk. Een goede trai ner ook. Hij moet enthousiasme kunnen kweken. Niet alleen maar zeggen zó moet je staan en zó moet Je slaan. Bert Onnes byvoorbeeld. Het ls een aardige Jongen, maar te gemakkeiyk. Toen ze hem by Treffers erin haal den heb ik onmiddellyk gezegd dat ze daarmee het paard van Troje ln de club hadden. En dat geven ze nu wel (een beetje) toe. Bert heeft niet de goede mentaliteit. In het begin al tyd erg actief, maar daarna zakt hy langzaam maar zeker af. En dat Ls erg jammer. Want talent zit er in de Veen genoeg. Treffers kampt op het ogenblik overigens met hetzelfde probleem als wy: speelruimte. Zy zyn hun Pancrat luszaal kwyt. En ronder speelgeiegenheid bereik Je nooit de top. Het zou ln Leiden toch zo mooi kunnen zyn: het Van Wyk-complex ls uniek ln Nederland. Stel Je voor: Leiden een toonaangevende rol in het nationale tafeltenniswereldje. Of ïykt 't toch te mooi om waar te zyn. Kampioenskans VVS na nederlaag nihil Drie wedstrijden stonden er slechts op het programma van de afgelopen week voor de Leidse Overgangsklasse-ploegen: Kange roes—Molenwiek 2 (dames), Molen wiek—VVS en LUSV—KVA. Voor de heren leverden de ontmoetingen ne derlagen op, maar de dames van Kangeroes wisten hun ongeslagen positie te handhaven. De kampioensaspiraties van VVS zyn na de nederlaag tegen Molenwiek in Zaandam geheel naar de achter grond verdreven. In nauweiyks 38 minuten besliste de Zaandamse for matie met sterk aanvalsspel de strijd in drie sets: 15—12, 15—4 en 15—10. LUSV heeft in haar wedstrijd te gen KVA stellig winstkansen ge had. In de eerste set verspeelden de Leidse studenten teveel punten door pen slecht stoppen van de Amster damse service: 13—15. In de tweede set won een geconcentreerder spe lend LU1SV met 158. Maar toen in de derde set weer even stoom werd afgeblazen, sloegen de Amsterdam mers onmiddellyk toe: 9—15. Onder veel spanning werd de vierde set ge speeld, die een krappe winst ople verde voor de enthousiaste KVA- ers: 13—15 en 1—3. De dames van Kangeroes verto nen een merkwaardige overeenkomst in him spel met de heren van Kangeroes. Al naar gelang de ^genstander goed of slecht speelt, spelen zij goed of slecht, ech ter met dien verstande, dat de he ren regelmatig op het nippertje ver liezen, terwijl de dames regelmatig een benauwde zege weten te beha len. Ook van Molenwiek 2 werd met 3—2 gewonnen. Een zege. die ver diend was. maar die door domme fouten onnodig in gevaar is ge weest. Engeland in finale na zege op Spanje Het Engelse tennlsteam heeft zich gisteravond ln Stockholm geplaatst voor de finale van het toernooi om de Koning Gustaafbeker. In de eind strijd zal Engeland uitkomen tegen Zweden, dat Tsjecho-Slowakye met 3—0 versloeg. De Engelse ploeg nam in het eerste enkelspel al een verrassende voor sprong doordat de linkshandige Ro ger Taylor met 11—9 en 0—2 won van Manuel 8antana. In het tweede enkelspel In de Konlnkiyke Tennls- hal van Stockholm versloeg Bobby Wilson Juan Gisbert met 4—6, 64 en 6—2. Hierdoor nam Engeland een beslissende voorsprong van 3—0. ADO-Dynanio Kiew gaat niet door De vriendschappelijke wedstrijd tussen ADO en Dynamo Klew, die donderdagavond in Den Haag zou worden gespeeld, gaat niet door. ADO heeft uit Rusland bericht ont vangen dat Dynamo door moeiiykhe- den met het reisschema niet zal kun nen komen. De Russen zouden dins dag hun tournee beginnen met een wedstrijd in Luik (België). Ook de ze ontmoeting zal niet doorgaan. De Amerikaanse gewichtheffer Russell Knipp heeft ln Montlcello. een voorstad van New York, het we reldrecord tweehandig drukken in het mlddengewioht op 158.5 kilogram ge bracht. Het oude record stond met 157.5 kilogram op naam van de Rus Vladimir Kurentsov.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 11