Vultink uitgeschakeld Post en Altig leiden in zesdaagse Bridge- circus Sharif Cracks stelden in Kerkrade orde op 71/2-zaken Laatste ^warming up' voor schaatsploeg Sporttoto REAL STOEIDE WAT MET SVE Pliilidor en LSG staan voor moeilij ke opgaven SATERDAG 9 DECEMBER 1967 PAGINA 7 LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD, Omar Sharif steekt joviaal de han den omhoog. „Pauze, gelegenheid om vragen te stellen aan de heer Omar Sharif over film of bridge", heeft wedstrijdleider Filarski aan gekondigd. Voor de nietingewijden Omar Sharif speelde, volgens het programma de hoofdrol in films als Lawrence of Arabië en dr. Zjiwa- go. Men zou het hem niet aanzien. Zijn gestalte is aan de kleine kant en zeker niet van voldoende ge wicht om als tegenspeler te dienen van Sofia Loren. Omar Sharif verzorgt in het Rotter damse Hiltonhotel een stuk per soonlijke publiciteit. Naast filmster is hij ook een verwoed bridge-spe- ler en in deze eigenschap treedt hij voor het voetlicht als leider van het bridge-circus dat zijn naam draagt. Voornaamste medewerken den: de veelvoudige wereldkam pioen Giorgio Belladonna, een an dere wereldkampioen Benito Ga- rozzo, de Franse matador Leon Yallouze en de Olympische kam pioen Delmouly. In bridge-kringen is men niet kinerachtig met titels Zij namen de kaarten op tegen Slavenburg/Krijns (ook al wereld kampioenen) en de gebr. Ouas- hoorn. Het had weinig gescheeld of het bridge-circus had de driedaag se toernec door Nederland moeten beginnen zonder Sharif zelf. De filmster werd opgehouden door filmopnamen in Wenen. Maar een gehuurd straalvliegtuig (kosten 3500 dollar) had hem op Zestien hoven neergezet op het moment dat de verontruste commissie van ontvangst in Wenen ging zoeken. Bij wijze van voorzorg had Del mouly de plaats van Sharif aan de bridgetafel in de gesloten kamer alvast ingenomen en verluchtte de filmster zelf de spellen in de open kamer met gekruid commentaar: „Garazzo is een lafaard" en „nu dubbelt Slavenburg". Tijdens de eerste seance formuleerde de zaal de in de pauze te stellen vragen. Het werden er drie. „Wat was de meest ontroerende scène in dr. Zjivago", „speelt u met uw vrouwelijke tegenspelers ook brid ge" en (een bijzondere vondst van wedstrijdleider Filarski zelf) „Welke voetbalclub speelt in Rotterdam?" De antwoorden waren kernachtig: „de kuspartij met Laura", ,mü tegenspeelsters zijn te mooi om tijd te verknoeien met bridge", „Feije- noord, al is Ajax een betere ploeg". Opmerkelijke woorden na een opmer kelijke bridge-demonstratie, waar in de gebr. Oudshoorn eenmaal ge dubbeld vier down gingen en Bel ladonna vier harten bood en klein slam maakte. De als feilloos ten tonele gevoerde Italiaan maakte in het tiende spel een zelfs voor ama teurs grove fout, maar wiste die slechte indruk uit door twee spel len later met slechts 24 punten in handen van hem en zijn mede speler uit te komen op zes harten en dat contract nog te maken ook. Na de pauze toen de „circus-men sen" al een voorsprong hadden ge nomen van 57-18, verdween Sha rif naar de gesloten kamer en leek de interesse van de vrouwelijke toe schouwers aanmerkelijk te vermin- Uitslagen 126 17 32 300 17 83 Van Njjnatten 300 Roodenburg 26 Vultink 120 Wijnen 300 Van Leur 139 Scholte 300 10 204 6 290 Van Leur 291 10 110 29.10 Wijnen 300 10 78 30.00 Roodenburg 187 9 59 20.77 De Kleine 300 9 104 33.33 Sundquest 11 5 8 2.20 Scholte 300 5 174 60.00 Van Nqnatten 300 12 84 25.00 Vultink 105 12 51 8.75 De stand na de tweede dag luidt.t (Van een speciale verslaggever) Kerkrade, vrijdag Hans Vultink, een van de favorieten voor het Nederlands kampioenschap ankerkader 71/2, is uit geschakeld. Twee achtereenvolgende nederlagen, resp. tegen Wijnen en Van Nijnatten, duwden de hotelier terug naar de rijen der kanslozen. Een sensationeel resultaat. Al zal hij zelf dan wellicht niet geheel zeker zijn geweest van een kampioen schap in deze spelsport, dat hij op deze manier zou worden weg gespeeld zal hij echter niet hebben verwacht. Bart van Nijnatten heeft de positie van Vultink voorlopig overgenomen. Achter Scholte prijkt de Steenberge naar thans op de tweede plaats. Henk Scholte had gisteren reden tot lachen. Eerst schakelde hij Van Leur in zes beurten uit, daarna kreeg Sundquest geen schijn van kans (vijf beurten, series van 111 en 174). Mede door deze resultaten schroefde de Eindhovenaar zijn algemeen moyen ne op naar 44.57, hetgeen aanzienlijk meer ls dan het door Wijnen vorig gevestigde Nederlandse record (40.38). De titelhouder ligt momenteel in derde positie. Zijn algemeen gemid delde is lager dan dat van Scholte. De man uit Oss speelde niet con stant. Zijn partij tegen Vultink vorig jaar de finale blonk uit door rustig bekeken spel. Vooral de sterk gespeelde serie van 204 de hoog ste van het toernooi trok de aan dacht. Maar 's avonds had dezelfde Wijnen alle geluk van de wereld, dat Van Leur op het beslissende ogen blik faalde. De plaatsgenoot van Wij nen strandde negen caramboles voor de eindstreep. Wijnen greep toen zijn kans en stootte ineens van 261 naar 300 door. Op de tweede dag hebben de cracks dus orde op zaken gesteld. Scholte. Van Nijnatten, Wijnen en De Kleine die nuttige overwinningen op resp. Sundquest en Roodenburg behaalde, gaan verder uitmaken wie zich met de lauwerkrans mag tooien. Vultink, Van Leur. Roodenburg en Sundquest strijden om de resterende plaatsen. m.p. h.s. gem. Scholte 6 174 44.57 Van Njjnatten 6 109 28.50 Wjjnen 6 204 27.92 De Kleine 6 104 21.96 Van Leur 2 110 19.86 Vultink 2 78 16.16 Roodenburg 2 62 15.23 Sundquest 2 78 11.46 OLE MADSEN BREEKT RIB (Van onze correspondent) Ole Madsen, de Deense aanvalslei der van Sparta, hield op 29 oktober na de wedstrijd tegen Ajax een pijn lijke zij over nadat een Amsterdamse elleboog er in beland was. Hoewel Madsen in de volgende wedstrijden normaal speelde, hield hij pijn. Don derdag werden er tenslotte foto's ge maakt en toen bleek dat Madsen te gen Ajax een gebroken rib had op gelopen. Overigens bestaat de kans dat hij zondag tegen DOS toch mee doet. Trainer Wiel Coerver van Spar ta: „Hij heeft al zo veel wedstrijden met die gebroken rib gespeeld, dat eentje erbij ook niet veel meer uit maakt." Charley Bosveld, die een ge kneusd sleutelbeen opliep tegen Tel star, doet zondag bij Sparta in geen 50.00 geval mee. BIKKELHARD IJSHOCKEY IN TILBURG Tijdens de ij shockey -ontmoeti ng tussen TYSC Tilburg en het Schotse Mohawks moesten drie personen naar het ziekenhuis om behandeld te woe den voor hoofdwonden. In de eerste periode sloeg de Schot Hughes de Tilburger Henk Brand tegen hel. hoofd. De wond, die Brand daarbij opliep werd in het ziekenhuis ge hecht. Lajter verliet na harde char ges ook Hughes zelf met een bloe dende hoofdwond het. strijdtoneel De Canadese scheidsrechter Tar- nowski, die speciaal in ons land ver- bijft om Nederlandse scheidsrechters op te leiden, werd in de pauze na de eerste speelperiode door een fles getroffen, die een verhitte toeschou wer naar hem gooide. Ook Tar- nowski moest voor de daarbij opge- open verwondingen behandeld wor den en was niet in staat de wed strijd uit te fluiten. De ontmoeting, die overigens al leen in de eerste speelperiode een bikkelhard karakter droeg, leverde een 83 overwinning op voor de Schotten. De tussenstanden waren. 2—1, 1—3 en 0—4. Ruim 800 toe schouwers woonden de wedstrijd bij. Hans Vultink uitgeschakeld Kees Verkerk naar Oslo Schenk c.s. naar Insell Gisteren zjjn de 6 leden van de Nederlandse kernploeg voor een laat ste „warming up" naar het buiten land vertrokken. Over ruim een week zullen zij elkaar de nog altijd fel be geerde Nederlandse kampioenstitel be_ twisten op het ijs van de Amsterdam se kunstijsbaan. Terwijl Kees Verkerk op zijn eentje per SAS-lijntoestel naar Oslo ver trok om er deel te nemen aan de Os car Matthisen-wedstrijden, stapten onder leiding van coach Wim de Graaff de 5 andere schaatssterren (Ard Schenk, Jorrit Jorritsma, Peter Nottet en de nieuwelingen Karei te Winkel en Ar ie Eriks) in het toestel van Olympic Airways naar Duitsland om in het komende weekeinde deel te nemen aan internationale wedstrij den te Insell. Ard Schenk verwacht in Insell de felste tegenstand van de Westduitser Zimmermann en de Noor Fred An ton Mayer. Er wordt een klein klas sement gereden: 500, 3000, 1500 en 5000 meter. Dat wereldkampioen Kees Verkerk alleen naar Oslo toog heeft een goede reden: hem wordt daar vandaag de Oscar Mathisen Prijs (voor de schaatsenrijder die vorig jaar de beste prestatie leverde) utigereifct. Maandag worden onze landgenoten op Schiphol terug verwacht. Bruto inleg: 930.431,40 gulden. To taal prijzenbedrag: 307.042 gulden. Eerste prijs: 168.873,10 gulden. 1 win naar ontvangt bruto 117.647,06 gul den. Het restant (51.226,04 gulden) gaat naar toto 25. Tweede prijs: 92.112,60 gulden. Win naars ontvangen elk f 2.361,80. Derde prijs f 46.056,30. 31 winnaars ontvangen elk f 1.485,60. Kees Verkerk, naar Oslo ge reisd voor het in ontvangst ne men van de Oscar Mattisen- trofee, werd op het vliegveld van de Noorse hoofdstad uitbundig begroet door Sven Erik Stiansen (links) en Per Willy Guttormsen. Voor de eerste divisie van de Engelse league is gisteravond één voetbalwedstrijd gespeeld. In Coven try speelden Coventry City en West Ham United gelijk met 1—L Bona Stars bekert Amateurvoetbal en tegen SVE Het Leidse Bona Stars ontmoet voor de bekercompebitie Vanavond in Utrecht landskampioen SVE, waairbegen in competitieverband al een flinke nederlaag is geleden. Opstelling: K. Pley. A. de Jong, A. van Slingerland, H. Stol, B. van Cleef, P. v. Tuyll v. Serooskerke, C. den Hollander, H. v. Manieren. P. Ruysenaars. „Kleintjes" worden slachtoffer van controverse hockey afgelast Het amateurvoetbal, zowel voor de afdelingen als voor de districten, voor zondag a.s. is afgelast. Ook zal er dit weekeinde niet gehockeyd worden. De KNHB heeft alle wedstrijden, die waren vastge steld voor vandaag en morgen in ver band met de slechte gesteldheid van de terreinen, afgelast. KNAS selecteert J mogelijke kandidaten De Koninklijke Nederlandse Ama- teurschermbond heeft na overleg met het Nederlands Olympisch Comité een viertal schermers en schermsters aangewezen, die tot de „mogelijke kandidaten" behoren voor de Olym- pische Spelen in Mexico. Het zijn op damesfloret Lenie KokkesHanepen (zaal Van der Valk Haarlem), op li sabel Kasper Kardolus (zaal Abra- hams, Den Haag) en Frans Mosman (Shell, Amsterdam) en op degen Ties Feit (zaal Abrahams, Den Haag). Jj Het peil van het Nederlandse heren- floret-schermen is momenteel niet I van dien aard, dat het aanwijzen van een kandidaat verantwoord zou z(jn. De selectie is van voorlopige aard. De geselecteerden zullen in de naaste toekomst aan vijf internationaal sterk j bezette toernooien deelnemen (o.a. Noordwijk, Düren en Parijs). In de 1 zomer van het volgend jaar zullen l de Olympische kandidaten getest ij worden, tijdens een uiterst strenge keuring op het sportcentrum te Zeist, waarna over uitzending naar Mexico beslist zal worden. WATERPOLO 'I SUCCES VOOR POLOTEAM Het Nederlandse waterpoloteam heeft zijn tournee door Zuid-Afrika succesvol ingezet. Na de eerste wed strijd tegen Rhodesië met 164 ge wonnen te hebben, versloegen de Ne derlanders donderdag in Pretoria de ploeg van Noord-Transvaal met 92. De doelpunten voor Nederland wer den gemaakt door Hans Hoog veld (2), Fred van Dorp (2), Nice van der Voet (2) en Bert Bongers Leon Nahon zorgde voor beide Zuid afrikaanse treffers. De controverse Post/Pfenninger i drukt in hoge mate zijn stempel op i het strijdgewoel in de Amsterdamse zesdaagse. Toen bijvoorbeeld vrijdag middag de „kleintjes" een aanvaJ lanceerden met de bedoeling wat van de soms grote achterstand weg te werken en Pfenninger en De Roo probeerden van deze toegestane re-1 volutie be profiteren, ontstond er met enkele honderden toeschouwers op de tribunes een fele strijd tussen de toonaangevende combinaties waarvan uiteindelijk de mindere go den het slachtoffer werden. De De nen Lykke en Eugen bleven toen voorlopig alleen aan de leiding, maar in de avonduren moesten zij eerst de Duitser Sigi Renz en diens partner Deloof voorbij laten gaan, waarna in de uursjacht vlak voor middernaohr onder groot enthousiasme van zeker 8.000 toeschouwers Peter Post en Ru- die Altig de heerschappij opeisten. De jacht leverde van begin tot eind spannende strijd op, waarbij vooral de jonge Zuidlander Leo Duyndam zich uitstekend weerde. Een cata strofe werd dit gevecht voor de com binaties Wagtmans-Baensch, Schuu ring-'Via-nen en Zoet-Nijdam die te gen middemnacht op resp. achttien, drieëndertig en zesendertig ronden waren gefietst. Bij de neutralisatie om vijf uur was de stand: 1. Post-Altig (Ned.- Dld.) 82 pnt.; 2. Renz-Deloof (Dld- Belg.) 54 pnt.: 3. Lykke-Eugen (Den.) 18 pnt. Op 1 ronde: 4. De Roo -Pfenninger (Ned.-Zwits.) 60 pnt. Op 2 ronden: 5. Janssen-Koel (Ned.) 60 pnt. Op 3 ronden: 6. Duyndam - Beghetbo (Ned.-It.) 64 pnt. Op 5 ronden: 7. Fore-VersChueren (Belg.) 25 pnt. Op 8 ronden: 8. Karstens- Severeyns (Ned.-Belg.) 29 pnt. De uitslag van de tweede dag van de Zesdaagse vam de Toekomst luidt: 1. De Wit-Bongers (Ned.) 20 pun ten, afgelegd in 45 min. 38.050 km.; 2. Serruys-Peelman (België) 12 pnt.; 3. Michiels-Kipping (Belg.-Ned.) 6 pnt. Op een ronde: 4. Clausmeyer- Bautz (Did.) 11 pnt.: 5. Harry Jan sen-Van Midden (Ned.) 2 pnt. Het klassement na twee dagen is: 1. De Wit-Bongers 26: 2. Serruys- Peelman 22. Op een ronde: 3. Claus- meyer-Bautz 16: 4. Michiels-Kip- ping 9. Op vier ronden: 5. Jansen- Van Midden 6. Romney maakt ivereldreis Gouverneur Romney van Michi gan, de eerste republikein die heeft bekendgemaakt dat hij rich kandi daat stelt voor het presidentschap van de V.S., is uit New York naar Parijs vertrokken, de eerste étappe van een reis door Europa, het Mid den-Oosten en Azië. Hij keert 4 ja nuari naar de V.S. terug. Romney heeft btf zijn vertrek uit I New York gezegd, dat hij op het I ogenblik de mogelijkheid overweegt om als alternatief van de oorlog in Vietnam neutralisatie van het Indo- chinese schiereiland voor te stellen. Hij zei voorts, dat het vraagstuk- Vietnam aan de V.N. voorgelegd moet worden of welke andere inter nationale organisatie ook. De paci fistische betogingen die zch op het ogenblik in de Verenigde Staten af spelen duiden er volgens Romney op, dat het verzet in de V.S. tegen de oorlog in Vietnam toeneemt. Europa Cup basket hal SVE heeft vrijdagavond de eerste wedstrijd uit het toernooi om de Europese basketbalbeker voor lands kampioenen tegen Real Madrid in de Utrechtse Beatrbühal met 6690 verloren. Voor 1500 toeschouwei's had Real, dat tenminste een klasse ster ker was, bij de rust een voorsprong van 4529. Zonder werkelijk „op de tenen te gaan staan" stoeide Real wat nonchalant met SVE. De nederlaag van de Utrechtse ploeg, die donderdag in Madrid de return moet spelen, stond al bij voor baat vast. De „amateurs" van Real Madrid veroverden vanaf 1964 drie keer de Europese beker. „Het woord amateur is uit die tijd" geeft tradmer-coaCh Pedro Ferrandtz dan ook gul toe. „Je kunt geen top sport bedrijven in je vrije tijd" Hij weigert echter even gul te verklaren dat zijn elf spelers in feite full-profs zijn, van wie enkelen in ieder ge val de Amerikanen een dertig tot. veertigduizend gulden per jaar ver dienen. Hij kan dat ook moeilijk I zeggen, omdat zijn team dan uit de Europese amateurbon d gestoten zou worden. I Olubs als S.P. Simmen thai uit Mi laan, Racing Bell uit Mechelen en Real uit Madrid hebben in de laat ste jaren door het met veel geld aantrekken van Amerikanen, de clubs van achter het ijzeren gordijn vain de Europese top verdrongen. Real ging naar de States en kwam met drie Amerikanen terug, die tot de topspelers van deze periode beho ren: Miles Aiken, Cliff Luijk en Wayne Brabender. „Wij trainen dagelijks", zegt coach Ferrandlz. „Basketbal is e,en super- teohnisch spel, een spel van precisie. Dat kan je alleen leren door enorm veel te oefenen. De Oosteuropese clubs, die bot 1964 de boventoon in Europa voerden, wisten dat en werk ten ernaar met him staatsamateurs. Hoe u mijn amateurs wilt noemen moet u zelf weten. Maar wij hebben aan de Oosteuropese hegemonie bij het basketbal een einde gemaakt" Terwijl het tumult van de zesdaagse-strijd om hen heen davert bespreekt Peter Post met Jan Derksen de gang van zaken. Ook in Limburg kunstijsbaan Volgend jaar oktober zal Limburg kunnen beschikken over een over dekte kunstijsbaan van 30 bij 60 me ter, die o.a. geschikt zal zijn voor ijshockey. Op initiatief van de plaatselijke ijsclub is donderdag in Geleen een NV opgericht, die reeds in februari een begin zal maken met de bouw van deze kunstijsbaan die komt te liggen in het Geleense Burgemeester Damenpark. Het gehele project, exclusief de grond, komt op een bedrag van zes ton. De kunstijsbaan wordt aan gelegd in een hal van 45 bij 72 meter, rond de ijsbaan is ook nog een rol- schaatsbaian geprojecteerd. Op uitnodiging van de scherm- bond van Israël wordt Frans Mos man door de KNAS uitgezonden naar dat land om er van 28 december tot en met 4 januari deel te nemen aan internationale toernooien op sabel en floret. Schaakcompetitie Dit weekeinde staan de Leidse top- schaakteams voor zeer zware opgaven. Philidor krijgt Rotterdam op bezoek en het is de vraag of zij het huzaren stukje van vorig jaar, toen onze stad genoten in de Hoofdklasse debuteer den met een zege op de toenmalige landskampioen, zal kunnen herhalen. Wel heeft Philidor een iets sterker team dan vorig seizoen, vooral door routinewinst, maar Rotterdam heeft versterking gekregen door toetreding van de talentvolle Böhm (achtste bord), maar vooral door Timman (vierde bord). Bovendien zal de oud- nationale kampioen F. Kuypers, die vorig jaar niet van de partij was, nu vrij zeker wèl meespelen. Het zal al een prestatie zijn als Philidor dit Rotterdam, dat verder o.a. Jongsma (vorig jaar topscorer in de Hoofd klasse) en Van Baarle in de gelederen heeft, een remise kan afdwingen. Hedenmiddag tussen 15.00 en 20.00 uur kan men de verrichtingen van onze stadgenoten volgen in de zaal van de Bevrijdingskerk aan de Mon tgomerystr aat. Het LSG. dat met twee overwinnin gen zo uitstekend is gestart, staat voor de tot nog toe zwaarste opgave van deze competitie. De Leidenaren gaan op bezoek bij het Arnhemse ASV, vorig jaar nog Hoofdklasser. Geducht De Arnhemmers hebben geduchte spelers als Bredewout, Sarinu, Per- fors, v. Perlo en Riemersma. Veel zal afhangen van het meespelen van v. d. Berg en v. Geet bij LSG. Komen onze stadgenoten volledig uit, dan is een succesje in de vorm van een kleine zege of een gelijkspel zeker niet uitgesloten. In de tweede klasse D der KNSB- competitie krijgt Voorschoten bezoek van het Rotterdamse Wilhelm Stei- nitz, waarvan weinig bekend is. Wij zyn geneigd Voorschoten, dat na de daverende overwinning in de tweede ronde wel van plankenkoorts verlost zal zijn, beslist niet kansloos te ach ten.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 7