van mishandeling 1 wijt eeis tol kaas uit het vuistje Pleidooi voor meer kansen voor t.v.-toneel Gerard vandaag Begroting Euratom werd gehalveerd S i GEZOCHTE SPORTAUTO GEVONDEN en cjióteren ZATERDAG 9 DECEMBER 1967 LEIDSCH DAGBLAD pagina 5 correspondent) Twee Haagse agenten van politie. L die terechtstonden omdat zij op 4 mei een Haagse jongeman in het po litiebureau aan de Gevers Deünoot- weg zouden hebben mishandeld, zijn gistermiddag door de Haagse politie rechter mr. Gieben vrü gesproken. De rechter achtte het aannemelijk, dat de agenten de jongeman niet hebben geslagen met de opzet hem te mis handelen, maar om zijn verzet te breken, zodat hij kon worden overge bracht naar een cel. Officier van Justitie mr. dr. H. van 't Veer was in zijn requisitoir tot de conclusie gekomen dat de agenten wel .schuldig waren, maar dat zij gehan deld hebben binnen de marge, die him bij het uitvoeren van ambtelijke bevelen moet kunnen worden toege staan. Hij vroeg derhalve ontslag van rechtsvervolging. Klacht De agenten stonden terecht inge volge een klacht, die door de betref fende jongeman op 23 mei tegen hen was ingediend bij de officier van Ju stitie. De jongeman was in de middag van 4 mei wegens ordeverstoring op de boulevardpromenade aangehou den en meegenomen naar het bureau Gevers Deijnootweg. Volgens zijn klacht, zou' hij daar in een arres tantenbox door twee agenten (23 en 22) zijn mishandeld. Zij zouden hem zonder aanleiding hebben geslagen en geschopt. Beide agenten verklaarden ter te rechtzitting, dat de jongeman in de agentenwacht eerst bijzonder verve lend was geweest, voordat hij, na her haalde waarschuwingen, in de box was geplaatst. Maar ook toen bleef hij luidkeels zingen en opmerkingen roepen naar de zes andere arrestan ten in de wacht. Ook nu weigerde lil (Van onze correspondent). De begroting van Euratom, de Europese gemeenschap voor atoom- M energie, zal voor het volgende jaar worden gehalveerd en teruggebracht tot 150 miljoen gulden. Daartoe heeft de ministerraad in een zitting, die gisteren van 's ochtends tien tot ehe.'a avonds twaalf uur heeft geduurd, met algemene stemmen besloten. Het wetenschappelijk onderzoek is thans beperkt in die zin dat de begroting meer voorziet in de onderzoekin- 'gen die tot nu toe werden gedaan op grond van bijzondere overeenkomsten ^tussen Euratom en de lidstaten of op grond van contracten tussen de com missie met nationale organisaties of I ondernemingen De overeenkomsten tussen Euratom en de lidstaten zullen het onderwerp een speciale studie van de per- «Afrikaans ballet 408 wil met blote boezem dansen manente vertegenwoordigers van de in Brussel uitmaken. Voor 1 maart moeten zij rapport aan de minister raad uitbrengen. Tot zolang zijn de financiële gevolgen van deze „associa ties" voor rekening van de Euratom- commissie, maar wanneer zij zullen worden voortgezet zullen de lidstaten deze overnemen. De Nederlandse delegatie onder leiding van minister De Block heeft een voorbehoud gemaakt. Zij wenst dat voor april overeenstemming in de Euratom-ministerraad zal zijn be reikt over bepaalde preferenties. Het gaat daarbij voornamelijk om het centrum Ital in Wageningen dat zich met biologisch onderzoek bezig houdt. Minister De Block meende bij onze partners een zekere jaloezie ten op zichte van dit goed uitgeruste cen trum, dat praktisch enig in zijn soort in Europa is. te kunnen onderkennen. I, De Guinese dansgroep „Les Bal- Iets Africains" heeft woensdag een voorstelling gegeven tijdens welke danseressen met onbedekte boe- a^jzem optraden ondanks de waar- 3or|schuwing van de politie dat zij dan ;ekcgearresteerd konden worden. J Dinsdagavond werd de eerste voorstelling gegeven. De danseres- waren toen geheel gekleed maar [kwamen hier woensdagavond tijdens de tweede vertoning op terug. De [zedenpolitie maakte verscheidene ■foto's van dit optreden en heeft la ter zes danseressen en twee andere leden van de groep gedagvaard. De dansgroep bestaat uit 30 dansers en 'l3 danseressen. t in radio en televisie Spor hij na herhaalde waarschuwingen zich koest te houden, waarop een van de agenten besloot dat hij moest wor den overgebracht naar een cel, el ders in het bureau. Verzet De jongeman zou zich in de box hevig hebben verzet. Hfj was op het bankje gaan staan en had naar de agent geschopt. De agent die zijn col lega te hulp schoot, kreeg volgens zijn verklaring een schop in de on derbuik. De beide agenten gaven toe, dat zij het jongmens toen enige klap pen hebben gegeven, uit zelfverdedi ging èn om zijn verzet te breken. Tij dens het gevecht had 'n derde agent de deur van de box gesloten om een en ander aan de waarnemingen der andere arrestanten in de wacht te onttrekken. t Van de volgende voetbalwedstrij- i den worden zondag voor de radio llllllf. (14.30 uur Hilversum 1) ooggetuige- 'verslagen of nabeschouwingen gege- I vanFeij enoordXerxes/DHCGo Ahead—Ajax; Cambuur—Den Bosch, Sittardia—MW. Fortuna Vlaardin- i gen—Wageningen. o Tevens zijn er reportages van de vi zesdaagse in Amsterdam, de natio nale biljartkampioenschappen ere klasse 71/2 te Kerkrade en vele uitslagen. Voor de t.v. zondagavond (19.30 urn- Nederland 1) verslagen van de ,1 voetbalwedstrijden: Go Ahead— j Ajax, VolendamPSV. —4 Tevens zijn er beelden van de «rugbywedstrijd Groot-Brittannië Australië, de zesdaagse van Amster dam, de 5 km-achtervolging tussen Tiemen Groen en Ferdinand Bracke in Antwerpen en de turnwedstrijd J Rijnland—Nederland. J ADVERTENTIE «ft VOEDZAAM M44V .pel A-v V F! uw e: H te M l M i s ea| '*j ^Jfvw wmaaoA „Geen controverse binnen het JN.K.V." In een extra bestuursvergadering van het NKV heeft gistermiddag een uitvoerig beraad plaats gehad naar aanleiding van de perspublikatie rond een hoofdartikel, dat in „Ruim Zicht", het kaderblad van het NKV, deze week is verschenen over de poli tieke stromingen binnen de KVP. In dit beraad aldus een commu niqué van het NKV is ook betrok ken het feit, dat een elftal leden van het verbondsbestuur van het NKV zich collectief tot de pers heeft ge wend. Heb verbondsbestuur heeft be grip voor de motieven, die tot deze actie hebben geleid, omdat men na melijk de door enkele persorganen gevestigde indruk heeft willen weg nemen als zou het NKV aan de voor avond van de partijraad van de KVP in zijn beleidscolleges een officieel standpunt inzake de politieke lijn van de KVP hebben ingenomen. Niettemin wordt deze gang van zaken door het verbondsbestuur ten zeerste betreurd. Daardoor is immers ten on rechte de indruk gewekt, dat er een controverse bestaat tussen deze elf leden van het verbondsbestuur en de dagelijkse leiding van het NKV. Het verbondsbestuur heeft gister middag unaniem zijn vertrouwen be vestigd in de dagelijkse leiding van het NKV alsook in de redactiecom missie van „Ruim Zicht", aldus het communiqué. Na ernstig ongeluk De eigenaar van de sportauto, die volgens getuigen betrokken zou zijn geweest bij het ernstige verkeers ongeluk op zondagavond op de rijks weg bij Beetsterzwaag, waarbij twee doden en vijf ernstig gewonden wa ren te betreuren, is gevonden. Het is een medicus uit Winschoten. Volgens de getuigen zou het onge luk zijn gebeurd, toen zich uit een file auto's, komend uit de richting Heerenveen, een sportwagen los maakte om te gaan inhalen. De be stuurder van een uit tegenoverge stelde richting naderende personen auto kon de sportwagen nog net ont wijken, maar dit lukte niet aan de bestuurder van een daarachter rij dende auto, die door de sportwagen zou zijn geraakt, uit de koers raakte en tegen een personenbusje botste. De twee inzittenden van de perso nenauto werden op slag gedood, ter wijl de vijf inzittenden van het busje, een echtpaar met drie kinderen, zeer ernstige verwondingen opliepen. Tegenover de politie heeft de arts verklaard niets van het ongeluk te hebben gemerkt. Wel kon hij zich herinneren dat hij, toen hij de tege moetkomende auto op het nippertje had ontweken, bij zich zelf had ge dacht: „Aan de korte kant". Hij zou de snelheid van de tegenligger heb ben onderschat. Hij zou toen ook nog in zijn spiegel gekeken hebben, doch niets bijzonders hebben gezien. Ook zijn naast hem zittende echtgenote niet. Wegens blessure Joan vervangt Sjoukje in Ijsrevue (Van onze Haagse correspondent) Joan Haanappel zal Sjoukje Dijk stra van 12 tot 26 december vervan gen In de ijsrevue van Holiday on Ice. Sjoukje, dé ster van de Ame rikaanse ijsshow, heeft een kniebles sure opgelopen en zal drie weken haar glansrol niet kunnen vertolken. Joan Haanappel debuteert in Holi day on Ice op 12 december in Ljoe- bljana in Joego-Slavië. Joans reactie vlak voor haar ver trek naar Stuttgart, waar zij gaat trainen: „Geweldig. Ja, het klinkt wel gek, net nadat ik de ijsrevue definitief vaarwel heb gezegd, maar dit is maar kort, dit kan geen sleur worden. De ene Hollandse er uit, de andere er in, gek hè. Ik zal trouwens hard moeten oefenen, want hoe lang heb ik al niet op het ijs gestaan. De blessure van Sjouk is gelukkig niet ernstig, ze zal me wel kunnen helpen. Ik ben er nog helemaal van in de war. Drie weken schaatsen, mieters". In haar serie Hoogtepunten uit musicals" laat de NCRV van avond op Nederland 1 een ver korte uitvoering zien van „Half a sixpence" van Beverly Cross en David Heneker, in ae Nederlandse bewerking van Pieter Goemans. Het verhaal gaat over een wees jongen, Arthur Kipps (gespeeld door Aart Staartjes), die verliefd ivordt op het dienstmeisje van een hele deftige familie, Ann (gespeeld door Patricia Paay). Arthur ivordt ineens rijk en trouwt met iemand anders en wordt weer arm en nog eens rijk, en verliest1 bij al die avonturen zijn trouiv op hem wachtende Ann niet uit het oog. Paul Cam- mermans is weer de verteller in deze aflevering. Op de foto Ar thur en Ann in een gelukkig sa menzijn. „Een systeem van onafhankelijke produktiegroepen, gestationeerd in plaatsen met een culturele centrum functie, lijkt redelijke kansen te bie den om tot een zowel uit cultureel als uit organisatorisch oogpunt betere verhouding tussen televisie en toneel te komen". Dit is de voornaamste conclusie uit het rapport van de com missie toneel-televisie, dat gepubli ceerd is in het jongste nummer van „Het toneel/Teatraal", een uitgave van het Nederlandse Toneelverbond. De commissie pleit voor ruime re mogelijkheden voor experimenten met televisietoneel. De starre struc tuur van het Nederlandse toneeibe- stel blijkt in de praktijk een belet sel te zijn om tot dramatische pro- dukties van goede kwaliteit in de te levisie te komen. „Er is, bij het to neel zowel als bij de televisie, sprake van een de creativiteit verlammende institutionalisering", aldus het rap port. Samenwerking De voorgestelde „kernen van dra maturgische creativiteit", die een op lossing kunnen bieden, zouden kun nen ontstaan in bepaalde plaatsen (btij voorkeur bestaande cultuurcen tra) door samenwerking tussen to neelkernen, conservatoria, beroepsor kesten, akademies van beeldende kunst en andere onderwijsinstellin gen. Dergelyke culturele centra zul len volgens het rapport de beschik king moeten krijgen over televisie studio's. De commissie wil, dat in de toneel opleidingen rekening gehouden wordt met de televisieregie en de speciale eisen, die het acteren voor de tv stelt. Contacten tussen (aankomende) schrijvers, aspirant-regisseurs en as pirant-dramaturgen dienen reeds ge legd te worden tijdens de opleiding. Toneel en televisie mogen in een dergelijke geïntegreerde uknstop- leiding niet als afzonderlijke „vak ken" worden gedoceerd. den In het beleid van toneel en tele visie. Het lijkt verantwoord, zo con cludeert de commissie, hiervoor een deel van de opbrengsten van de tv- reclame beschikba/ar te stellen. De commissie stond onder voorzit terschap van P. J. W. de Brauw, en werd overigens gevormd doo Jois Diels, Kees van Iersel, David Koning, L. B. van Ommen, H. Schaagsma, en J. J. Anlamd, secretaris. Welbewust De officier der Rijkspolitie 1ste klasse J. Vermeulen, ingedeeld bij de staf van het district 's-Graven- hage van het korps Rijkspolitie, is met ingang van 1 november 1967 aangewezen als commandant van het district Eindhoven van het korps Rijkspolitie. Ook België kiest PAL-systeem voor kleureii-tv (Van onze correspondent in Brussel) De Belgische kleuren-tv zal het PAL-sySteem toepassen, aldus deelde minister-president Van den Boey- nants gisteren na afloop van de we kelijkse kabinetraad mee. Hq ver klaarde, dat het besluit tot het in voeren van het PAL-systeem was ge nomen, na bestudering van een rap port van een daartoe in het leven geroepen technische commissie. Het PAL-systeem (van: phase alter nating line) wordt in alle buurlan den van België gebruikt, behalve in Frankrijk, dat het s.e.c.am.-systeem (van: sequentie! a memoire) heeft. Bij heruitzending van programma's van de Franse tv. zal de Belgische televisie voor overzetting in het PAL- systeem zorgdragen. Een ander vraagstuk is echter, dat de meeste Belgen de te-uitzendingen van beide Franse zenders als regel direct ont vangen. Zij zullen dus toestellen no dig hebben, die voor de ontvangst van beide systemen zijn ingericht. Deze zullen ongeveer drie keer zoveel kosten als de huidige toestellen voor zwart-wit-ontvangst. Gezelligheid met volle teugen GRAPILLON alcoholvrij druivensap (gebilsteurnv) Hilversum 1. 402 m. - VARA: 18.00 Nws. op het nws. 18.20 Stereo: Melodieën 18.45 Feest der herkenning: klassiek jekplatenprogr. 19.30 Nws. 19.35 Artistieke staalkaart. 20.15 Stereo: Tango - rumba - orkest en zangsolls- ten. 20.45 De naald in de hooiberg, hoorsp. 244.10 G&rudeaimiskwartetmo derne muz, 22.30 Nws. 22.40 Loco, een progr. zonder motief. 23.05 Bis: hoog tepunten uit de programma's van de af gelopen 14 dagen. 23.55-24.00 Nws. Hilversum 2. 298 m. KRO: 18.30 Nws. 18.45 Act. 19.05 Lioht orkest (gr.). 19.10 Musice rende dttlettawten Fanfare-orkest. 19.30 Sjook: progr. voor twintigers iplm. 20.00 Het avondprogr. kan onderbro ken worden voor reportages van de Par tijraad van de K.V.P.( 20.00 Verzoek- platenprogr. 21.50 Wegen door de wil dernis, lezing. 22.00 Liedjes in hun mars: liedjesprogr. met instr. begelei ding. 22.30 Nws. 22.40 Overweging. 22.45 Goal muzikaal sportprogr. met commentaren, rep., en nieuwtjes. 23.55 -24.00 Nws. VOOR ZONDAG 10 DECEMBER Hilversum 1. 402 m. VARA: 8.00 Nws. en soc. strijdl. 8.18 Weer of geen weer: gevar. progr. (9.00 Sportmed.). 19.45 Humanistisch Verbond. Te vroeg voor Kerst, te laat voor Sint. Toespraak door mevr. D RoethofEnslfng. IKOR: 10.00 On derweg, een progr, met van alles wat. 10.30 Oecumenische Dienst. 11.30 Vraag en antwoord. 11.40 Muz. 11.45 De kerk in de spiegel van de pers. AVRO: 12.00 Muzikaal Onthaal: bonte muzikale show. 13.00 Nws. 13.07 Act. met; De toestand in de wereld, lezing. 13.25 Radar: radlo-perlodiek. 14.00 van Bizet (le en 2e akte - opn). (In de pauze: plm. 15.20-15.40 Tot beter begrip, een cursus muz.luiste- ren). 16.30 Tijding: nws. uit de we> reld van levensbeschouwelijke instellin gen. VARA: 17.00 Stereo: Strijkorkest. 17.30 Stereo: Jazzorkest. 17.50 Nws. NRU: 18.05 Langs de lijn: sportrep. en -beschouwingen. VARA: 18.30 Kla tergoud: kleinkunstprogr. 19.00 Zin er tegenzin: discussie over een actueel om derwerp. VPRO: 19.30 Nws. 19.35 Chan sons. 19.55 Balans: opinies en gebeur tenissen, gewogen en getoetst. 20.20 Pan: cabaretachtige notities. AVRO: 20.30 Rits: gevar. progr. voor de juegd. 21.20 Stereo: Carmen, opera van Bi- zet (3e en 4e akte - opn). 22.30 Nws. 22.40 A est. 22.50 Stereoi Licht combo solisten. 23.20 Stereo: Licht instr. sextet met zangsoliste. NRU: 23.50 De Zesdaagse te Amsterdam. 28.55-24.00 hoogmis. 9.00 Hoogmis. 10.00 Nws. en waterstanden. 10.15 Stereo: Radio ka merorkest, klein omroepkoor en zang soliste: klass. gewijde muz. 10.45 Strip - literaire kroniek. 11.00 Promenade orkest: amusementsmuz. 11.50 tenlands commentaar. NCRV: 12.00 kerkorgelconcert: seml klass. en mod. muz. 12.40 Klanksnoer: mod. orkest werken (gr.). 13.00 Nws. 13.07 Voor de Jeugd. 13.30 Klass. kamermuz. igr.), 13.55 Gitaarrecital (gr.)mod. muz. 14.00 Bariton en piano: klass. liederen, NRU: 14.30 Langs de lijn: sportrep., - uitslagen en lichte gr muz, CVK: 17.00 Geref. Kerkdienst. 18.00 Schrift noten: gewijde muz. IKOR: 18.30 Geestelijke liederen. 18.50 Kerk ver af en dichtbij. NCRV: 19.00 Nws. 19.07 Klass. gewijde muz. (gr.). 19.30 Het Woord Gods: nabetrachting op het Tweede Vaticaans Concilie. 19.45 Ste reo: Klass. gr muz. 20,10 Samenzang- progr. van geestelijke liederen. KRO: 20.30 Zonder moeten of hoeven: licht gevar. platenprogr. 21.00 Profeet Zee /of/ Waar blijft de muz. nou, hoor spel. 22.30 Nws. 22.40 Overweging. 22.4 Audio: muzikale informatie voor ken ners en liefhebbers. 23.55-24.00 Nws, Hilve i 3. 240 i 1 FM. AVRO: 9.00 Nws. 9.02 Pyamisslmo: licht platenprogr. 10.00 Nws. 10.02 Juist op zondag. 11.00 Nws. 11.02 Muz. Mo zaïek. VARA: 12.00 Nws. 12.02 Verzoek- platenprogr. 13.00 Nws. 13.07 Ringo: Beat- en Popfestival. NRU: 14.00 Nws. 14.02 Rome - Ankara - Madrid: progr. de gastarbeiders. AVRO: Ï6.0Ó Nws. 16.02 Rhythm and blues: oude en nieu we opnamen. 16.35 Hillbilly time country and western muz. 17.00 Nws. 17.02 Sport. 17.05-18.00 Muz.-Mélange. VOOR ZONDAG 10 DECEMBER Radio Bloeniendaal 9.30 u dB D. J. Roos. OnderwerpRet klopt uiiet11 DO u ds G. Toornvliet. Onderwerp: „Vele wegen lelden naar God". V: „En als nu de telefoonver binding verbroken is?" Uitzending van de dienst met belangstellenden, gehouden op zondag 3 december 1967 te 7.30 u nam. Muzikale mede werking: Combo „The Seven League Boots te Bussum. 12.1*5 uur da G. NEDERLAND 1 NCRV 4.00 uur Onder de loep; postzegelnieuws 4.20 uur Abbott en Costello 4.45 uur Zienderogen; jeugdprogramma 5.30 uur Sluiting 6.55 Pipo de clown 7.00 uur 7.07 uur Kop op, Swiebertje 8.00 uur Journaal en weeroverzicht. 8.20 uur Hier en nu 8.40 uur Toppers van toen en nu 8.55 uur Eerste man; avonturen van ee 9.20 uur Musical madley 9.45 De stormridder (kleur) 10.10 uur Een thuis voor oma?film 10.45 uur Evangelie 10.50 uur Laatste nieuws 10.55 Hier en nu extra 11.30 uur Sluiting NEDERLAND 2 - AVRO ,6.55 uur Pipo de clown 7.00 Nieuws 7.03 AVRO's regiovizier 8.00 uur Journaal en weeroverzicht 8.20 uur De Mounties 8.50 urn- De Ronnie Tober show 9.20 uur AVRO's Televizier 9.50 uur Peyton Place 10.20 uur Laatste nieuws 10.25 uur Sluiting UIT HET RADIOPROGRAMMA: HILVERSUM 1 8.15 uur Malando met zijn tango rumba orkest 8.45 uur De naald in de hooiberg: hoorspel HILVERSUM 2 10.00 uur Liedjes in hun mars 10.45 uur Goalsportprogramma NEDERLAND 1 2.00 uur 3.31 uur 3.35 uur 4.00 uur 4.30 uur 5.00 uur 6.00 uur 6.55 uur 7.00 uur 7.05 uur 7.30 uur 8.20 uur 8.30 uur 9.55 uur 10.35 uur 10.40 uur NEDERLAND 2 VPRO 6.55 uur Pipo de clown 7.00 uur Axel Nort 7.30 uur Beestje kijken 8.00 uur Nieuws 8.05 uur De oude dra-aidoos 8.40 uur Danzi quintet 9.05 uur De ronde wereld van Frans Peetere 9.25 uur Cinema 10.10 uur Laatste nieuw» 10.15 uur Sluiting UIT HET RADIOPROGRAMMA! HILVERSUM 1 8.30 uur Rits 10.50 uur Melodietjes en datjes HILVERSUM 2 9.00 uur Profeet aan zee; hoorspel 10.45 nur Audio; muzikale informatie Teleac: Automatisering Polemologie Russisch Monitor Paulus de Boskabouter (kleur) Skippy (kleur) V oe tbaluitslagen Doop- en adventsdienst Sluiting Pipo de clown In die dagen; bqbelvertelling Via Upsala: Wereldraad van Kerken NTS-Sport Nieuws Maigret en het meisje voor dag en nacht Signalement: Een plein in de polder Laatste nieuws Sluiting Dwaasheid De KRO zorgde gisteravond voor tien minuten eerlijke dwaasheid,; „De stofzuiger", een filmpje van Halas Bachelor naar tekeningen van Gerard Hoffnung, de man die muziek bij voorkeur ontlokte aan gie ters en huishoudelijke appara ten. Zelfs in zwart-wit werd het een in kleurige verpakking ge serveerd brokje moraal. Terwijl de KRO voortging met het aandragen van amuse ment en de sfeer van het Rot terdamse theater „Arena" op riep, drukte de VARA ons met de neus op de waarschuwing, dat we in het jaar 2000 met 6 miljard mensen moeten leven van de bodemopbrengst'. „De mens dn de voedselketen" werd een helder pleidooi van samen- steller-regisseur Rens de Groot voor het intact laten van de cirkelgang in de natuur. Niet uit eerbied, maar omdat het steeds meer een noodzaak zal worden. Mies Mies gaf Henk Schaafsma, adjunct-directeur van de School voor de Journalistiek in Utrecht, de kans zijn mening over Unitel en speciaal de Te legraaf te geven. Zeer geslaagd waren de bijdragen van Jules de Corte en trommelaar Her man van Veen werden uitge wist door de charmante wel sprekendheid van componist Harry Bannink, bokser Bep van Klaveren en burgemeester Boot van Hilversum, tevens auteur van .Burgemeester in bezet tingstijd." Toornvliet. Onderwerp.Morgen zie ik je weer". Uitzending van de be- ziinoulngsdllenst, gehouden In de Be gijnhofkapel te Haarlem op maandag 20 november 1967 te 8.00 uur nam. 4 uur ds T. B. van Houten, uit Aals meer. Onderwerp: „De blinkende mor- VARA: 7.00 Nws. en ochtendgym. 7.20 Soc. strijdl. 7.23 Lichte gr.muz. (7.30-7.35 Van de voorpag.). VPRO: 7.55 Deze dag. VARA: 8.00 Nws. 8.10 Act. 8.20 Voor vrij? Los!: actshow met verzoekplaten. (9.35-9.40 Water standen. NRU: 11.00 Nws. 11.02 Pre mières door de Nederlandse radlo-ork. VPRO: 12.00 Blauwe maandag: ge varieerd progr. 12.27 Med. voor land en tuinbouw. 12.30 Stereo: Muzikale aanwinsten. 12.50 Tien voor éen, praatje. 13.00 Nws. 13.10 Informatie: Ontwikkelingshulp. 13.20 Pro memorie. 13.25 Klass. decor: A. Promenade-or kest; aim.-isem.inuz.: B. Viool en pia no: mod. muz. 14.25 Schoolradio. NRU: 14.45 Cabaretprogr. AVRO: 15.00 Voor de vrouw. 15.40 Stereo: Licht orkest- muz, 16.00 Nws. 16.02 Braziliana: muz. uit Zuid-Amerika. 16.30 Johan Willem Friso Kapel 17.00 Ontmoeting met Johnny Hoes: llohte Nederlandse muz. 17.30 Brabant Journaal. Hilversum 3. 298 m. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Het levende woord, lezing. 7.15 Badinerie; licht klass. platenprogr. (7.30 Nws. 7.32 Act. 7.55 Overweging. 8.00 Nws.). 8.30 Nws. 8.32 Moeders wil ls wet: progr. voor de huisvr. 10.00 NRUNederlandse muz. In de komende 14 dagen. KRO: 11.00 Nws. 11.02 Voor de zieken. 11.30 Tus sen piep en stok: Informatief progr. voor bejaarden, NCRV: 12.00 Stereo: Lichte grmuz. 12.22 Voor boer en tuin der. 12.27 Med. t.b.v. land- en tuin bouw. 12.30 Nwa. 12.40 Act. 12.50 Va riant: radlo-snelbuffet. 13.30 Stereo: Lichte gr.muz. 13.50 Schoolradio. 14.15 Stereo: Operettemuz. (gr.). 15.00 Ge reformeerde mlddagdienst. NRU: 15.80 Zoeklicht op Nederland. 17.20 Over- heidsvoorl.: 20 Jaar Surinaamse ver tegenwoordiging in Nederland. Spreker: Mr. Dr. S. E. Werners. NCRV: 17.30 Voor de kleuters. 17.45 Voor de jeugd. Hilversum 3. 340 m. en FM. NCRV: 9.00 Nws. 9.02 Pit: lioht ge varieerd platenprogr. 10.00 Nws. 10 02 Pop-sta Won. (11.00 Nieuws). TROS: 12.00 Nws. 12.02 Aot. 12.10 Verzoek- platenprogr. KRO: 13.00 Nws. 13.02 Act. 13.07 TNT: knalmuz. 14.00 Nws. 14.02 Kick: muz. en sport. 15.00 Nws 15.02 Swing-time. 16.00 Nws. r6.02 lORRRrrrr platenshow. 17.00 Nws. 17.02 Act. 17.07-18.00 Verzoekplaten- progr TELEVISIEPROGRAMMA'S Nederland I NTS NOT: 10.20-12.00 Schooltele visie. NTS: 18.55 Pipo de clown. 19.00 Journaal. KRO: 19.07 Spits-uur. pro gramma voor de jeugd, (gedeeltelijk in kleur). NTS: 20.00 Journaal. KRO: 20.20 Uit vrije wil: een aantal denk beelden over onze verhouding tot Su riname en de Antillen. 21.10 In kleur: De wrekers - De vreesaanjagers, TV- film. 22.00 Vanavond ln Nieuwspoort. HIRO: 22.30 Regelle en symboliek: een belichting van de Soefi eredienst. NTS: 22.50 Journaal. 22.55-23.55 De Bezetting XV. doe. Nederland II NTS: 18.55 Pipo de clown. 19.00 Jn. 19.03 Kees Brusse presenteert. 19.10 Van gewest tot gewest. 19.30 De 21e eeuw: De bouwstenen van het leven 20.00 Journaal. NTS: 20.20 In kleur: Dubbelspion - Zonde van zo'n lief meisje, TV-fllm. 21.10 Eldofoor: Ne derlands schakelprogr.: Onze stad

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 5