Philips begint zomer 1968 met computers Industrie gebaseerd op miljoenenomzet Legesverordening wordt gewijzigd Positief saldo op de betalingsbalans Goedkope wijn niet goed zijn kan Nederland bereid met Suriname te praten LETDSCH DAGBLAD VRIJDAG 8 DECE] De vestiging van Philips' computerindustrie in Apeldoorn, die in de zomer van 1968 zal worden geopend, is gebaseerd op omzetprognoses tot een bedrag van honderden miljoenen gul dens per jaar. Dit deelde de voorzitter van de Raad van bestuur en president van de N.V. Philips Gloeilampenfabriek, ir. F. J. Philips, gisteren mee op een buitengewone vergadering naar aanleiding van een vraag van een der aanwezige aandeel houders. U begrijpt natuurlyk wel dat Phi lips niet voor niets enige jaren ach tereen circa 25 a 30 miljoen gulden per jaar alleen aan ontwikkelingskos ten (dus exclusief de investering in de Apeldoornse vestiging) voor een Goudvoorraad V.S. half miljard dollar lager Het Amerikaanse ministerie van Financiën heeft medegedeeld dat het 475 miljoen dollar aan goud heeft overgedragen aan het valutastabili- satiefonds als afrekening van het aandeel der Ver. Staten in de trans acties van november op de Londense goudmarkt. Het ministerie zei dat de overdracht tevens is geschied om te voorzien in de gebruikelijke aan vulling van het valutastabilisatie- fonds. Het ministerie heeft geen bijzon derheden verstrekt over het bedrag aan goud dat bestemd was voor de Londense „goudpool" en over de hoeveelheid voor het inwisselen van dollars tegen goud door centrale banken. In New York heeft de Federal Reserve Bank het goudverlies van 475 miljoen dollar bevestigd en me degedeeld dat de goudvoorraad van de Ver. Staten woensdag jl. 12.434 miljoen dollar groot was. Tot dus verre dit jaar is de Amerikaanse goudreserve met 725 miljoen dollar verminderd vergeleken met 575 mil joen dolar in geheel 1966. project uitgeeft", zo zei ir. Philips. Na een paar aanloopjaren wordt een bydrage van Philips computerindu strie in het concernresultaat ver wacht. Philips zelf zal de eerste ja ren de belangrijkste klant van haar computerindustrie zijn, met name haar bouwelementenindustrie Elco- ma. Aan het begin van haar werk zaamheden zal de computerindustrie haar afzetgebied tot het Europese vasteland bepalen. Ir. Philips sprak de hoop uit dat de Nederlandse overheid, evenals dat in Doodstraf voor componist De openbare aanklager te Seoel heeft de doodstraf geëist tegen de componist Joen I-Sang en vjjf an deren die terechtstaan omdat zjj deel zouden uitmaken van een Noordko- reaanse spionagegroep, die vanuit Oost-Berljjn opereerde. De openbare aanklager eiste levens lange gevangenisstraf tegen Lee Eung-Ro, een Koreaanse schilder, die in Parijs woonde; drie anderen hoor den dezelfde eis tegen zich uitspre ken. De 10 beklaagden behoorden tot een groep van 34 Koreanen, die zich moesten verantwoorden wegens deel neming aan het Noordkoreaanse spio- nagenet. Zij zijn in juni gearresteerd en hun proces is op 9 november be gonnen. Voor de overige 24 verdachten eiste de aanklager straffen, variërend van 1 tot 15 jaar. B.&W.-Rijnsburg doen voorstellen Onlangs heeft het Instituut Stad en Landschap van Zuid- Holland te kennen gegeven, dat per 1 januari de tarieven van het welstandstoezicht zullen worden verhoogd. De thans geldende tarieven zijn opgeno men in de door de raad van Rijnsburg op 10 juni '64 vastge stelde en sindsdien gewijzigde „Leges verordening Rijnsburg 1964". B. en W. hebben de redactie van de geldende legesverordening getoetst aan de wettelijke bepalingen. Enkele wijzigingen van praktische aard wor den voorgesteld. Een voorstel tot al gehele verhoging van de gemeente lijke leges wordt niet gedaan. In het onderstaande wordt een overzicht gegeven van de artikelen van de legesverordening, die naar de mening van B. en W. voor verande ring in aanmerking komen. Als gevolg van de uitbreiding van het aantal stemdistricten is het ge wenst de leges voor een volledig uit treksel uit het kiezersregister te ver hogen van f 35 tot f 50. De leges voor een uittreksel uit het bevolkings- of het verblijfsregis ter zijn in de thans geldende leges verordening niet met name ge noemd. Voor deze stukken wordt een recht van f 0.60 geheven,. Aangezien een uittreksel een offi cieel stuk is, is het aanbevelenswaar dig hiervoor een afzonderlijk tarief te bepalen. De leges voor een uittreksel ten name van één persoon zouden f 1 kunnen bedragen; voor een uittreksel ten name van meer dan één persoon zou een recht van f2 geheven kun nen worden. In artikel 34 worden de leges be paald voor muziekvergunningen; voor een dagvergunning is f 1 en voor een jaarvergunning is f25 verschul digd. In de praktijk blijkt er behoefte te bestaan aan een tarief voor een maandvergunning. De leges hiervoor zouden gesteld kunnen worden op f 2.50. In dit verband moet allereerst wor den opgemerkt, dat ingevolge het Koninklijk Besluit van 13 juli 1967 een bedrag van f 25 moet worden be taald bij het indienen van een aan vrage om een vergunning als be doeld in artikel 3 van de Drank- en Horecawet. Dit bedrag is f 6 indien de weduwe van een vergunninghou der verzoekt om een vergunning voor het voortzetten van het bedrijf of wanneer de vergunninghouder zijn be drijf verplaatst naar een andere in richting. Bovendien is de aanvrager voor het verkrijgen van ontheffingen en verklaringen van de Minister (in dien deze nodig zijn) f25 verschul digd. Het is naar die mening van B. en W. billijk eveneens voor het afgeven van een vergunning ingevolge de Drank- en Horecawet leges te hef fen. Zij stellen voor het bedrag te be palen op f 10. Voor het afgeven van een vergunning, voor verplaatsing of voortzetting achten zij f 5 gerecht vaardigd. andere landen geschiedt, een rugge steun In welke vorm dan ook aan deze computerindustrie zal geven. „De order van de landmacht aan Philips telecommunicatieindustrie tot een bedrag van honderd miljoen gulden geeft ons bijzondere voldoe ning", zo verklaarde ir. Philips. „Het is het resultaat van jarenlange sa menwerking met deskundigen van de landmacht om de apparatuur precies op de hoge eisen die worden gesteld af te stemmen". Een der aandeelhou ders meende op de Firatotentoonstel- ling te hebben geconstateerd dat de kleurenbeelden op de Philipstelevisie nogal flets waren in vergelijking met die van andere merken. Het Phlllipsbestuur merkte op dat het van Firatozjjde niets anders dan goede berichten had vernomen en dat de Philips kleuren TV in verschillen de technische vakbladen als de beste is gekwalificeerd. WISSELKOERSEN Amsterdam 7 december Londen 8.65%—8.66%; New York 3.59^— 3.59H; Montreal 3.32%—3.33; Parijs 73.25—73.30Brussel 7.24—7.24 Frankfort 90.25—90.30%; Stockholm 69.46—69.51; Zürich 83.30%—83.35%; Milaan 57.60%—57.65%Kopenhagen 48.16—48.21; Oslo 50.33%—50.38% Wenen 13.92—13.93; Lissabon 12.56% —12.57%. Nasleep boiiwaffaire Burgemeester nam ontslag Voor het afgeven van vergunningen en verloven als bedoeld in de Drank wet worden in artikel 38 de leges vastgesteld. Aangezien op 1 novem ber JJ. de Drank- en Horecawet in werking is getreden, is het gewenst de redactie van dit artikel aan de nieuwe wettelijke regeling aan te pas sen. Hoewel de aan het verlenen van een vergunning ingevolge de nieuwe wet verbonden werkzaamheden be langrijk zijn uitgebreid, is er naar de mening van ons college geen reden om het bestaande tarief voor het af geven van een vergunning te verho gen. Dansen De huidige redactie van de leges verordening maakt onderscheid tus sen dansvergunningen, geldig voor een dag of geldig voor een jaar. De leges hiervoor bedragen resp. f 1.50 en f30. De praktijk toont aan, dat het gewenst is ook een tarief voor een maandvergunning op te nemen. De legers voor een dansvergunning, geldig voor een maand, kunnen naar onze mening op f5 worden gesteld. De leges voor een vergunning voor het bouwen van een bouwwerk, waar van de kosten meer dan f 20.000 zyn, bedragen 4/00 van de bouwkosten, met een minimum van f 88. iHerdoor geeft de uitkomst van de berekende leges vaak een gebroken bedrag te zien, terwijl de overige tarieven af geronde bedragen zijn. Het is dan ook aanbevelenswaardig te bepalen, dat genoemd percentage wordt genomen van het naar boven in duizendtallen van guldens afgeronde bedrag der bouwkosten. Drank Tenslotte is het gewenst een bepa ling op te nemen, volgens welke leges kunnen worden geheven voor het ver lenen van ontheffing, vrijstelling of vergunning op grond van de bouw verordening, een bestemmingsplan en de daarbij behorende voorschrif ten. Gedacht wordt aan vrijstelling van de bepalingen van bebouwings voorschriften tot het verlenen waar van het college volgens de Wet op de Ruimtelijke Ordening bevoegd kan worden verklaard, alsmede aan het verlenen van een aanlegvergunning. Het bedrag hiervoor is naar de me ning van het college te bepalen op f25. B. en W. stellen voor de leges verordening in deze zin te wijzigen. (Van onze Utrechtse correspondent) Burgemeester A. C. Blom van Vin- keveen, heeft de commissaris van de Koningin en de minister van Bin nenlandse Zaken medegedeeld, dat hij ontslag zal vragen uit zijn functie. Hij zal de gemeenteraad van zijn be sluit op korte termijn op de hoogte stellen. De burgemeester is tot zijn beslis gekomen, na enkele gesprekken, die minister Beernink, met hem heeft gevoerd. De heer Blom zal zijn ont slag aanbieden in verband met de geruchtmakende affaire over het bouwbeleid in zijn gemeente en het gerechtelijk onderzoek, dat er tegen hem aanhangig is gemaakt op grond van vermeende verschrijvingen in de gemeenterekeningen. De kwestie van het bouwbeleid heeft tot gevolg ge had, dat de gemeente-architect de heer P. R. Jelema door de raad is ontslagen en dat de raad de betrok ken wethouder, de heer J. J. Turken burg het vertrouwen heeft opgezegd vervolgens eveneens ontslag heeft gegeven. Het gesprek tussen minister Beernink en de burgemees ter heeft tot resultaat gehad, dat de ze laatste de weg heeft gekozen zelf zijn ontslag aan te bieden. De minis ter van Justitie, van het gerechte lijk onderzoek tegen de heer Blom op de hoogte gebracht door de pro cureur-generaal in Amsterdam, heeft beslist dat er geen termen aan wezig zyn de heer Blom gerechtelijk te vervolgen. ADVERTENTIE anno 1815... reeds 150jaar natuurkwaliteit! Wilson naar Moskon en Washington De plannen van premier Wilson om binnen twee maanden zowel een be zoek te brengen aan Kosigin in Mos kou als aan president Johnson in Washington, beginnen vaste vorm aan te nemen. Naar verluidt wordt over de plannen via diplomatieke weg druk onderhandeld. Wat precies de beweegredenen zijn, die ten grondslag liggen aan de voorgenomen bezoeken van premier Wilson, is nog niet uit de doeken gedaan. Hoewel Wilson in niets heeft blijkgegeven naar Moskou en Was hington te gaan om over Vietnam te debatteren, kan een dergelijke dis cussie tijdens een ontmoeting met de belde regeringsleiders nauwelijks uitblijven. Het zou diegenen die Wil son goed kennen dan ook zeer ver bazen als hij deze kans niet zou aangrijpen. Volgens een woordvoerder het niet onmogelijk dat Wilson eerst een bezoek aan Moskou zal brengen alvorens naar Washington te reizen. Een overschot van 21 miljoen De lopende rekening van de betalingsbalans heeft in het der de kwartaal op kasbasis een overschot van 324 miljoen gulden opgeleverd, aldus heeft de minister van Financiën, prof. H. J. Witteveen, het parlement meegedeeld. In de overeenkomstige periode van 1966 bedroeg het over schot 203 miljoen gulden. De verbetering van de lopende re- kening met ruim f120 min. was het gevolg van een gunstiger saldo van de betalingen in het goederenverkeer (f160 min.) en van per saldo meer ontvangen kapitaalopbrengsten (84 min.), tegenover een achteruitgang van f69 min. in het dienstenverkeer. Deze achteruitgang betrof voorna melijk de vervoerseotor en de ont vangsten uit hoofde van persoonlijke arbeidsinkomen (in dit laatste wordt de afgenomen grenspendel met de bondsrepubliek Duitsland weerspie geld). In de verslagperiode gaven, in Officier van Justitie tegenstelling tot de voorafgaande ja ren, de uitgaven en ontvangsten In het reisverkeer geen verdere stijging meer te zien. Doordat het netto buitenlands ac tief van de Nederlandse deviezenban- ken met f315 min. toenam, hetgeen voor ongeveer hetzelfde bedrag in een vermeerdering van de netto deviezen voorraad van deze banken tot uit drukking kwam, resteerde er op de totale rekening van de betalingsba lans een overschot van f21 min. De aanwas van de goud- en deviezen voorraad beliep f43 min.: daarte genover verminderden de rechten op het internationale monetaire fonds met f 22 min. 55 Mr. dr. R. W. H. Pitlo, officier van Justitie in Utrecht, heeft gisteren kri tiek geuit op de kwaliteit van de uiterst goedkope Franse wUnen, die onder meer in warenhuizen en su permarkten te koop zfjn. De officier sprak van „bocht". „Het grote publiek slikt zonder meer wijn, die naar inkt smaakt", zo zei hij. Mr. Pitlo uitte deze kritiek tijdens een zitting van de economische poli tierechter, waar een 61-jarige wijn handelaar uit Utrecht zich moest ver antwoorden voor het in de verkoop brengen van een ondeugdelijke wijn soort. Naar het oordeel van de officier is geen enkele behoorlijke Franse wijn te krijgen beneden de f4 en f 4,50. Desondanks ziet men kans wij nen voor prijzen, die daar ver bene den liggen aan de man te brengen. Dat dit ten koste van de kwaliteit moet gaan Is duidelijk. Men presteert het zelfs wijn op de markt te bren gen die nauwelijks één of twee jaar oud is, aldus de officier. Verdachte, die een overtreding van het wijnbesluit ten laste werd gelegd, had zichzelf aangegeven. Hij had een partij Beaujolais via een Belgische handelaar en een Nederlandse Impor teur gekocht. Het monster was goed. Maar klanten klaagden later over de Beaujolais. De handelaar was het met die kritiek eens. Ook hij vond dat die wijn niet deugde. Hij verzocht de keuringsdienst een on derzoek in te stellen. Men kwam in derdaad tot de conclusie, dat er met de wijn geknoeid was. De wijnhandelaar had de flessen voor ongeveer f2,85 verkocht onder een eigen etiket. Op de vraag waar om hij dat laatste deed, antwoordde hij, dat dezelfde flessen onder hun oorspronkelijke etiket voor minder dan twee gulden in een warenhuis werden verkocht.Hij sprak het ver moeden uit, dat er buiten zijn me deweten in België of Frankrijk met de Beaujolais was geknoeid. Een ver moeden, dat de officier deelde. Hij volstond, ook vanwege het feit, dat de wijnhandelaar zichzelf had aan gegeven, met een boete van tweemaal een gulden te eisen. De economische politierechter mr. P. J. Klaver, maak te er tweemaal f 0,50 van. Franse begroting aanvaard De Franse Nationale Vergadering heeft gisteren in derde en laatste lezing Frankrijk® begroting voor 1968 met 239 tegen 234 stemmen goedgekeurd. Voor defensie is 6% miljard fr. uitgetrokken, 5 meer dan in 1967. Rond 26 van dit bedrag zal besteed worden aan de strategische kernmacht. Weer grote druif" op pond sterliD. Op de Londense wisselmarkt» druk op het pond sterling gfc, weer toegenomen. Dit werd in, band gebracht met de verklarin de voorzitter der Britse coiaf voor lonen en prijzen, Aubrey y. dat binnen twee jaar een voy devaluatie van het pond sterlk, dig zal zijn als de export niet verwachtingen voldoet. Woensdagmiddag was de kou. het pond door de toespraak n nes in een bijeenkomst van Jhkffli Amerikaanse zakenlieden zoqcha] meld al gedaald tot het Ir^j peil sedert de devaluatie. Donfcjj kwam hij voor het eerst on^rst* grens van 2.41 dollar en zelfs tot 2.4098 dollar. LnC De onzekere stemming op dM dense wisselmarkt werd voórfl k' verband gebracht met de dréf*n stakingen bij de Britse luchi^ maatschappijen BOAC en BEAn nu de modelactie bij de spoori^1 beëindigd is. Over de verklarii11* Jones werd in de Londense ciftj gemerkt dat hij weliswaar venPe ge dingen heeft gezegd, maar 41st verkeerde ogenblik en op de vtf1611 de plaats. Ook in regeringskringen de men zich niet enthouslatFle Jones' uitlatingen, die in het lin 1 land licht verkeerd begrepen k£hl worden. Anderzijds werd eropPer zen dat het pond alleen al omf nische redenen enige tijd nod[n> hebben om een stabiele p* te bereiken binnen de grenze,'u z 2.38 tot 2.42 dollar die steld. Inn -4kr BEURS VAN AMSTERDA.; VRIJDAG 8 DECEMBER ACTIEVE OBLIGATIES Staateleningen Vorige slotkoers Over onafhankelijkheid BEURSO VER ZICHT Stille markt Amsterdam, 8 december. Beursplein 5 heeft zich vandaag gekenmerkt door weinig zaken. Over de gehele linie was het zeer rustig tot stil. Koersverschillen van betekenis deden zich in de internationale waar den niet voor. Daartoe bestond dan ook geen enkele aanleiding. AKU kwam nog het best voor de dag met een eerste verhandeling op 58.20, la ter op 58.30 tegen gisteren als slot- prijs 57.60. Hoogovens, wederom in een openhoek verhandeld, gaf circa een gulden prtfs op 116.50. Unilever daalde een paar dubbeltjes tot 106.40. Philips daalde tot 119.60. Kon. Olie was fractioneel lager op 148.10. De mededelingen van Philips donderdag in de. buitengewone vergadering, dat de afleveringen aan derden van de door Philips geproduceerde compu ters begin 1969 zullen plaatsvinden, hield voor de beurs een lichte teleur stelling in. Men had het tijdstip van afleveringen liever vroeger gezien. Dit was dan ook de enige aanwijzing waarom Philips de koersstijging van de voorgaande beursdagen niet ver der kon doortrekken. Het aangekon digde onveranderde interimdividend over 1967 van 6 pet. door Philips werd voor kennisgeving aangenomen. Van Wall Street ging ditmaal geen enkele stimulans voor het Damrak uit. De Newyorkse beurs moest gis teren, als gevolg van winstnemingen tegen het slot, de eerder op die dag behaalde koerswinsten weer geheel prijsgeven. De markt sloot er vrijwel onveranderd. Van de Nederlandse fondsen was Kon. Olie er lager, doch Philips iets hoger. De Westduitse beurzen waren vandaag gereserveerd. De scheepvaartsector zette kalm en iets gemakkelijker in. Later steeg de koers van Holland-Amerikalijn een punt tot 77%. Die van Van Om meren ruim een punt tot 173. De handel in deze sector verliep zeer kalm en was beduidend geringer ver geleken bij gisteren. De cultures on dergingen weinig verandering. De staatefondsenmarkt was merendeels aan de vaste kant, eveneens met weinig zaken. (Van onze parlementaire redactie) De Surinaamse plannen om in een commissie het gesplrek over de on afhankelijkheid op gang te brengen, heeft de instemming van de Neder landse regering. Vice-premier Bak ker zei gisteren in de Tweede Ka mer bij de behandeling van zijn be groting (die de zaken van Suriname en de Ned. Antillen omvat) het voorstel een goede gedachte te vin den. Premier Pengel heeft in de Suri naamse staten het voorstel gedaan of een statencommissie in te stel len, die moet beginnen met voor bereidingen voor besprekingen over onafhankelijkheid. Hij verklaarde daarbij, dat niemand de Surinaamse onafhankelijkheid kan tegenhouden. Minister Bakker, die van verschil lende kanten uit de Kamer vragen kreeg over de betekenis van die woorden, zei dat de heer Pengel niet namens do Surinaamse rege ring had gesproken, „Het is voor ons wel eens vervelend, dat we niet we ten hoe er in Suriname over de kwestie wordt gedacht" zo zei hU, „maar in het land zelf bestaan er verschillen van mening over". Drs. Bakker zag dan ook geen reden voor de Nederlandse regering om een an dere houding te gaan innemen te genover Suriname. Hjj voegde er aan toe, dat de vol ledige onafhankehj kheid weinig ge volgen zal hebben, omdat er maar een klein aantal taken is, dat Ne derland voor Suriname waarneemt. De minister kreeg veel lof uit de Kamer voor het beleid, dat hij in zijn begroting heeft uitgestippeld. De begroting werd zonder hoofde lijke stemming aanvaard. Interimdividend van Philips De raad van commissarissen en de raad van bestuur van de N.V. Phi lips Gloeilampenfabrieken hebben be sloten over het boekjaar 1967 een on veranderd interimdividend uit te ke ren van 6% op de preferente aandelen en 6% op de gewone aandelen. De N.V. gemeenschappelijk bezit van aandelen Philips Gloeilampen fabrieken zal tot een gelijke uitke ring overgaan. De betaalbaarstelling is vastgesteld op 5 januari 1968. koers v. heden Ned. 1966-1 7 103f* 104 Ned 1966-2 7 103H 103% Ned 1966 6% 99% 99A Ned. 1967 6% 99% 99% 97% 97% Ned 1965-1 5% 4% 94 H Ned. 1965-2 5% 94% 94% Ned. 1964-1 5% 90% 91% Ned. 1964-2 5% 90% 88%' 91% sm Ned. 1958 4% 89% 89% Ned. 1959 4% 86% 87% Ned 1960-1 4% 88% 88% Ned 1960-2 4% 86% 86% Ned. 1963 4% 86% 86% Ned. 1964 4% 95 95% Ned 1959 4% 87 87% 84A 84tf Ned 1961 4% 84^ 84A Ned 1963-1 4% 83% 83% Ned. 1963-2 4% 83% 83% 84 84% 81% 82 Ned. 1953 3% 80% 80% Ned Staff '47 3% 72 72% Ned. 1951 3% 90% 90% Ned 1953-1-2 3% 83% 88% Ned. 1956 3% 82% 82% Ned 1948 3% 71% 72 Ned 1950-1-2 3% 73% 74 Ned. 1954-1-2 3% 75% 76 Ned. 1955-1 3% 74% 75% Ned 1955-2 3% 80% 81 Ned 1937 3 83% 83% Ned. Grbk 1946 3 82% 8218 Ned Dlrling '47 3 87% 88 Ned. investeert. 3 99% 99% Indië 1937-A 3 91% 92 Bank, en kredietwezen BvNGemw.l 957 6 97% 97% Id. 30-Jr '58-59 4% 85% 85% id. 25 J. '59 1-3 4% 87% 87% Id. 25 j. *60 3-5 4% «87 87 ACTIEVE AANDELEN A'dam Rubber a 62 61% HVA-Mljen Ver. a 115 115% AKO 57.50 58.30 Deli My cert. 85.80 85.20 Hoogqvens eert. 117.40 116.80 Philips, gem. bezit 120.30 119.70 Onliever eert. 106.70 106.30 Kon Zout Org. 150 149.80 Dordtse Petr. 679% 678% K. Petr h 20 148.20 148.20 HoU Am. Lyn 76% 77% Java China Paket 178 178 275.10 273.50 Kon Ned. Stmb. 97% 96% Stoomv MIJ Ned. 106% 107 Nievelt Goudr c 124% 124% V. Ommeren eert 171% 175 Rott Lloyd 143 143% Ned. Schpv Ouie 128% 128% NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov- en Gem. leningen A'dam '47 3% 87% 87% A'dam '48 3% 87% 87% R'dam *52-1 4% 87% 87% Bankwezen B. N. G. '66 1-2-3 7 103% 103% 98% 98% 96% 96% idem '65 n 6 96% 96% idem '65-1 5% 93% 93% idem '65-H 5% 93% 93% 91% 92 idem '58 6% 92% 92% 89% 90 idem '58 6 88% 89 Idem '64-1 5 88 88% ld. N W B *52 4% 91% 91% ld. Rentspbr. *52 169 169 b idem ld. f500 *57 165 165 ld Rentespbr '64 112% 112% ld. Rentespbr '65 108% 108% ld. Rentspbr '66-1 108% 108% Industriële obligaties Hoogovens '66 6% 99% 99% K Zout-KetJ '65 6 96% 96% N Gasunie '66 7% 104% 104% Idem '66 6% 100% 100ft Phil dlr-lng *51 4 80%b 80% 96% 96% 95% 95% Premieleningen f'03 Alkmaar 1956 2% A'dam 1933 3 A'dam 1951 2% A'dam 1956-2 2% A'dam 1956-H 2% A'dam *56-111 2% A'dam 1959 2% Breda 1954 2% Dordr. 1956 2%... Eindh 1954 2% Enscb 1954 2% 's-Grav *52-1 2% 's-Grav. *52-H 2% R'dam 1952-1 2% R'dam 1952-n 2% R'dam 1957 2% Utrecht 1952 2% Z.-Holl. *57 2% Z.-Holl. *59 2% NIET-ACTIEVE AANDE Bank. en Kredletinetellj Alg. Bank Ned.233 Amro f20.— 46.60 Holl. Bank U. eert. 216 Holl Soc Lev.v. 563 Nat. Nederlanden 609 Ned. Midd. Bank 87.50 R.VJ5. eert519 Industriële ondernemtx 80% 75% 73% 70% 71A 88fJ 87% 87% 105% 88% Amst. Ch. Farm. 149.90 1225 Berkei's Patent 138% Btihrm.-Tettero 484% Byenkorf Beheer 648 Calvé Delft eert. 760 434% V Gelder Papier 111 K. N Grofsmed. 90 D Gruyter pref. 6 112 Hedneken's Bier 609% Holl Constructie 94.50 Ing. Bur. Bwnyv. 171% Internatio 273 v. Kemp en Beg. 93 Kempkes Meubel 64 Leidse Wolrpinn. 278 Muller en Co N.B 247 Ned Kabelfabr. 297 Phil gem.bez. ert 120.10 192% E.M.S 31.80 E.M.S. '66 28.30 Ver Mach. fabr. 169% V. Touwfabr. c.v.a 135 120 320 Wernink's Beton 144% Wilt. Fey Bronsw 161 V. Wyk/ Heringa 65 62x mijnbouw en petroleun Blllton 2e rubr. 147.70 Participatiebewjjzen Goldmln. 1/5-1/1 122.60 1 Intergas 1 part. 79.20 I Beleggingsmaatschappij» Interunle f60/-v 152.60 In terwaarden 120 Netfo f 60s— 87.50 Robeco 224 Rolinco 218.50 Onltas f60.— 405 Otillco 110.80 V. Bez *94 f 60 100.40 Europa I 10 pb 470 Ohem. Fund. o.vj». 19% Can. er Amerikaanse fe Canad Paciflo R 58% Intern Nickel 125% Amer.-TeJ en Tel 52% Anaconda 46% Bethlehem Steel 33 Cities Service 49% Gen Motors 83% IBM 640 Kennecott 43% Republic Stee) 43% Shell OP 65 Onion Pacific 39% On States Stee) 41% VERKLARING DER TEKENS Gedaan eD Laten Gedaan ij bieden Bieden 0 I Ei dividend HN Ex claim „H b I Laten i

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 20