rinses Irene middelpunt IÉ Waardering van raad voor het bouwbeleid Steeds Vooruit klopt Gossima 2 met 7-3 Voorstellen over grondverkopen Studietoelagen zijn gemiddeld minder DECEMBER 1967 IDACI 8 D) rlistische demonstratie LEIDSCH DAGBLAD pi prinses Irene, samen met lilie van prins Carel Hugo, Iddelpunt vormen van een Till^Carlistische demonstratie, nn^het aan haar schoonvader, Bourbon Parma, verboden nanje te verschijnen wordt figieuze en politieke bijeen gehouden in Portugal. De je regering heeft de Carlisten ikele faciliteit verleend om ssabon te reizen. Collectie- oorten werden voor dit doel egeven. zodat enkale duizen- listen ieder afzonderlijk de reisdocumenten hebben verzorgen. iddag om twaalf uur komen fie 4000 Carlisten bijeen op t esplanade van het pel- Fatima, waar 50 jaar iria zou zijn verschenen herderskinderen. Om half Xavier, die de ko- B de Carlisten is, een bood- >r eken en zich in gezel - zijn gehele familie door ngen laten huldigen. k Zweedse ~r door \imiring met ferzeeër Bse onderzeeboot „Delfine" icht van woensdag op don- tt een vissersboot in aan- reest op ongeveer dezelfde buurt van Skagen, waar een vlot met de lijken dieden ontdekt werd. marine heeft bekendge- onmiddellijk na de aan- de onderzeeboot in Kopen- ihelderd moet worden of er staat tussen de botsing en ^|||van de Zweedse vissers- larde", waarvan de be lt onder meer de vier ge leden bestond. ||chthoreiide oolkinderen upeeerd jngetjes van de Chr. school thorende en spraakgebrek- len aan de Da Costastraat tijn gedupeerd, inbraak in hun (nieuwe) nacht van woens- werden namelijk eler en een dia-projec- kt. De daders verschaf- ;ang tot de school door lhterzyde een ruit te ver- 11 apparaten maakten deel 1 hulpmiddelen, die bij het pp deze school worden ge- Bijxi gtruupeei inbraak in Uw in de nac f jnderdag wei ihterzv latparade Savend no*av, 0. Ifc s pr ivond, andere jaren wel- vond genoemd, heet praatparade. Uverfe "Parade" nemen van- piet Leidse St. Agnes-Ly- twintig leerlingen van :holaire Contact Com- inrichtingen van zullen vijf minuten •eid over een onderwerp de junioren geduren- ;en onvoorbereid. Lera- «uren maken deel uit p^rpoloiiieuws mdel iTiJj kring Gouwe - Rij nstr eek i^Aaterpolocompetitie staan raa^Mid zes wedstrijden op het ttenl De belangrijkste is die 260011 eerste team van De Zijl de reserves van GZC uit ie eerste afdeling van de LZC uit tegen Donk uit f '21 van de wedstrij- Leidse Overdekte luidt: oop 1 Woerden 2 heren, rpeti 5 Boskoop b jongens. lstad Berkenwoude jon- LZC 1 Donk 1 dames, n PC 3 ZPS 1 heren II - GZC 2 heren. ting htln tkaartenactie isteren in het L.D. gepu- irtikel ver de kerstkaar- in de Bedrijfstèchnische eiden is een onvolledig gi- genoemd. Bijdragen voor die ditmaal is gericht op :he kind, kunnen worden tiet gironummer 104190 ten G. Fokkema. Teu*J°h- Daarna wordt een mis opgedragen en in de middaguren houdt de fa milie Bourbon Parma receptie in de salon van een groot hotel in de ze bedevaartsplaats. Zondag wordt in hotel Ritz in de Portugese hoofdstad Lissabon, een bijeenkomst gehouden van het zo genaamde „Capitulo de la legiti- midad", een uit enkele honderden leden bestaande raad van het Car- listische koninkrijk. Bij die gelegen heid zullen uit dit capitel een aan tal vooraanstaande figuren worden gekozen die de persoonlijke raad van de Carlistische Koning zullen vormen, (een soort Carlistische schaduwregering) Ook de tegenstander van Xavier Bourbon Parma, prins Don Juan Bourbon Battemberg. de zoon van de laatste Spaanse koning Alfons heeft een dergelijke raad van mo narchistische ministeriabele figu ren, die regelmatig bijeen komen in de residentie van Don Juan in de Portugese badplaats Estoril. OEGSTGEEST Verbetering raadzaal De raad van Oegstgeest wordt een krediet van f 17.000,gevraagd voor verbetering van de akoestiek en de verlichting van de raadzaal. Van de Technisch Physische Dienst van TNO in Delft hebben B. en W. advies be kregen voor verbetering van de akoestiek. Op grond hiervan stelt het college het volgende voor: 1. aanbrengen van een wandbekleding in de raadzaal en de publieke tribune en het aanbren gen van een plafondbekleding boven deze tribune; 2. verplaatsing van de afzuigventilatoren boven de raadzaal en deze te voorzien van geluiddem pers; 3. aanbrengen van zachtboard aan de onderzijde van de tafels in de zaal; 4. vervangen van de losse stoe len van de publieke tribune door ge stoffeerde losse banken met verwis selbare rugleuningen of gekoppelde stoelen. Over de verlichting heeft een licht- techraisch adviseur van Philips Ne derland N.V. geadviseerd. Aangezien de bestaande verlichting met koperen kronen dient te worden gehandhaafd, is een esthetisch verantwoorde op lossing het bijplaatsen van dia fragma-armaturen, daar deze zich naar uitvoering en lichtverdeling uit stekend lenen voor een combinatie met de bestaande kronen. In de lengterichting moeten boven de ta fels twee rijen van zeven inbouw- armaturen worden aangebracht. woning aan de Wasstraat is in de nacht van woens- Qderdag een bedrag van Itig gulden ontvreemd. Bij al is vermoedelijk gebruik an een valse sleutel. In Wassenaar Verscheidene leden van de Wasse- naarse raad hebben, blijkens het voorlopig veïslag van het begrotings- onderzoek, waardering voor de wij ze, waarop de bouwactiviteiten In de gemeente door burgemeester en wet houders worden bevorderd. Enkele leden vragen of er mogelijkheden zijn tot het bouwen van eengezinswonin gen in de huursector van f 150 a f200 per maand omdat daarmee 'n bijdrage in de doorstroming kan wor den verwacht. Burgemeester en wethouders ant woorden, dat het complex van 213 woningwetflats, dat de Bouwvereni ging St. Willibrordus in voorbereiding heeft in de door de vragenstellers bedoelde huurklasse ligt. B. en W. geven in de memorie van antwoord een overzicht van bouwprojecten die in uitvoering of in voorbereiding zijn Er zijn op het ogenblik het vrij- „Loonpercentage van vijf procent gaat rol spelen" Hoewel een centraal percentage voor de loononderhandelingen niet is genoemd, zal het in de macro-eco nomische verkenning veronderstelde percentage van vijf in iedere be drijfstak toch een rol gaan spelen. Deze verwachting sprak de heer S. van der Ploeg, voorzitter van de Algemene Nederlandse Agra rische Bedrijfsbond, gisteren uit op de algemene vergadering van zijn bond in Utrecht. Hij gaf een visie op de factoren die bij de komende loonwedstrijden een rol gaan spe len. Zo zal de ontsponnen situatie op de arbeidsmarkt zijn invloed doen gelden. Het streven van de regering om te waken tegen een te forse loonkostenstijging zal een matigende invloed hebben, maar van de reeds afgesloten en in 1968 doorlopende meerjarige cao's kan een opwaartse druk uitgaan. Bedrijfstakken met be duidende meerjarige loonachter standen en werktijden, die boven de 45 uur uitkomen, zullen volgens de heer Van der Ploeg niet nalaten daarop de aandacht te vestigen. Het „naar elkaar kijken" van de ver- schallende bedrijfstakken zal een ze kere nivellerende invloed hebben. Concrete mededelingen over de loonacties in de agrarische bedrijfs takken kon de heer Van der Ploeg nog niet doen. Ceausescu president Roemenië Het Roemeense communistische regiem heeft gisteren staat en par tij gecombineerd door partijsecreta ris-generaal Ceausescu te benoemen tot president. Het voorstel dienaangaande was afkomstig van de scheidende presi dent Stoica die het naar voren bracht op de partijvergadering die momenteel wordt gehouden. Stoica treedt af tengevolge van een belang rijke herziening van het machtsap paraat. In Roemenië is een confrontatie gaande tussen de communistische oude garde en de generatie jongere pragmatici rond Ceausescu. Stoica verklaarde dat de veranderingen „noodzakelijk waren geworden om overlapping van het staatsbestel en de hogere partijorganen te voorko men". Ceausescu is met zijn 49 jaar de jongste staats- en partijleider in het communistische Oost-Europa. Zijn geweldige macht gaat in tegen het Russische principe van „collectief leiderschap" door scheiding van staat en partij. wel voltooide plan Wissing buiten be schouwing gelaten 90 woningwet woningen in aanbouw, die alle in 1968 gereed komen. De eerste groep van deze woningen kan in februari betrokken worden. Begin 1968 kan, naar B en W verwachten worden be gonnen met de bouw van de reeds genoemde flatwoningen. De bouwtijd van dit complex is ongeveer twee jaar. In het plan Zijlwatering n kun nen nog 168 woningwetflats worden gebouwd. Aangenomen wordt dat de bouw daarvan in 1970 zal kunnen beginnen. D© 61 premie-eern gezinsm anin gen die het Bouwfonds Nederlandse Gemeenten in aanbouw heeft zullen van medio 1968 tot begin 1969 wor den opgeleverd. Dezer dagen begint het Bouwfonds met de bouw van 81 premieflats (drie lagen met liften), die vermoedelijk in 1969 kunnen wor den opgeleverd. De firma Hoogkamer zal 32 eengezinspremiewoningen bouwen aan de 's Heerenbergstraat en 63 premieflatwoningen aan de Starrenburglaan. Er wordt van uit gegaan dat dit complex in 1969 ge reed zal zijn. Het Algemeen Burgerlijk Pen sioenfonds zal voorts voor 1 januari 1970 ongeveer 200 premie-eengezins woningen bouwen. Met dit fonds wo nog onderhandeld over de bouw van 108 premieflats. Verder zal het fonds nog voor 1 janari 1970 een kleine 300 eengezinswoningen in de premiesector bouwen. Verschillende kleinere projecten, in totaal omvat tend ongeveer 100 woningen zullen binnenkort in uitvoering komen. Met enkele ondernemingen wordt onder handeld over de verkoop van res terende bouwgronden in het uitbrei dingsplan Zijilwatering. Dit zal lei den tot de bouw van nog meer eens- gezins - en verdiepingwoningen in de premie- en vrije sector. OEGSTGEEST Ontwi erpen van nieuwe politie- erordening De algemene politieverordening van Oegstgeest dateert uit het jaar 1939 en is sindsdien herhaalde ma len gewijzigd. Bovendien zijn ver scheidene artikelen komen te ver vallen, doordat de provincie of het rijk ten aanzien van het daarin be handelde onderwerp een regeling heeft getroffen. Het is naar de mening van B. en W. wenselijk, dat binnen afzienbare tijd tot de vaststelling van een ge heel nieuwe politieverordening wordt overgegaan. In de raad is in deze reeds een opmerking gemaakt. B. en W. stellen daarom de raad voor tot de benoeming van een com missie ad hoc over te gaan, die tot taak krijgt een nieuwe verordening te ontwerpen. De commissie zou moeten bestaan uit vier leden uit iedere fractie één met als voor zitter de burgemeester. De gemeen tesecretaris, of een door deze aan te wijzen ambtenaar, kan als secreta ris aan de commissie worden toege voegd. Wijziging van raadsbesluit verkoop gr oud „Buitenlust" In de vergadering van de Oegst- geester raad van 17 juni 1964 is be sloten aan de woningbouwvereniging „Buitenlust" grond voor de bouw van 30 woningwetwoningen te verko pen voor een totaalprijs van f158.400 Gebleken is, dat de minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid een bedrag van f 158.400 in aanmer king wil nemen als grondkosten doch inclusief de kosten van ophoging. Laatstgenoemde kosten bedragen f 18.000 De grondprijs had dus moe ten zjjn f 140.400. B. en W. stellen de raad voor genoemd raadsbesluit in bovenstaande zin te wijzigen. Uit latere besluiten is gebleken, dat by bouwplan XIV van een ver gissing sprake is geweest. De door de minister toegestane prijs per wo ning is f 4.680, voor de grond en f 600, voor kosten van ophoging. Bij het later gevolgde bouwplan XV wa ren deze eenheden onderscheidenlijk f 4.700, en f 600, welke bedragen door B. en W. bij dat bouwplan zijn genoemd. De raadscommissie voor de finan ciën en het onderwijs kan zich met dit voorstel inzake deze rectificatie verenigen. Spanje dreigt Engeland om Gibraltar Spanje heeft gisteren geëist dat twee Britse schepen, de 3402 ton metende „Arcadlan," geladen met springstof, en de 2749 ton metende torpedojager Carysfort „onmiddel lijk de Spaanse territoriale watexen bij Gibraltar verlaten." In een communiqué van het mi nisterie van Buitenlandse Zaken zegt de minister van Buitenlandse Zaken, Castiella, dat bij de Britse zaakgelastigde in Madrid. Hender son, „een energiek-protest" inge diend werd tegen d e aanwezigheid van de twee schepen voor de kust van La Linea. Succes voor Warmontlse tafeltennissers In de afgelopen week had „Steeds Vooruit" redelijk succes. Het meest verrassend was de 73 overwinning van het eerste herenteam op naaste concurrent Gossima 2. Deze overwin ning kwam tot stand dankzij over winningen van Nol Sikking (3), twee winstpunten van Nora Broxterman en één van Ton v. d. Voort, Ook het dubbel was voor „Steeds Vooruit". Het set-gemiddelde gaat nu uitma ken welke van de teams overgaat naar de promotiegroep. OEGSTGEEST Raadsagenda De gemeenteraad van Oegstgeest komt donderdagavond half acht in openbare vergadering bijeen ter be handeling van de volgende agenda punten: voorstel van burgemeester en wethouders tot ontpoldering van de Kikkerpolder; behandeling van de brandveiligheidsnota met preadvies van burgemeester en wethouders; voorstel van burgemeester en wet houders tot vaststelling van een Brandweerverordening; idem tot ver pachting van land aan C. D. J. van Rijn; idem tot het verlenen van een uitrit op het parkeerterrein Terwee- weg; idem tot afbraak van woningen aan de Abtspoel weg; idem tot vast stelling van de Verordening op de Drank- en Horecabelasting; idem tot het benoemen van een commissie ad hoe voor het ontwerpen van een nieuwe politieverordening; idem tot verlening van een slotkrediet voor het vijfjarenplan inzake sanering straat verlichting; idem tot verlening van een krediet voor verbetering akoestiek en verlichting raadzaal; idem tot na dere vaststelling van de subsidie voor K. en O.; idem tot wijziging van de grondprijs van bouwplan XIV van Buitenlust; idem inzake het verlenen van medewerking voor de stichting van een r.-k. kleuterschool; idem in zake het verlenen van medewerking voor de stichting van een Prot. Chr. lagere school; comptabiliteitsbeslui- ten. Sanering van verlichting Burgemeester en wethouders van de gemeente Oegstgeest stellen de gemeenteraad voor een bedrag van f 149.000 beschikbaar te stellen als aanvullend krediet voor de sanering van de straatverlichting. Wassenaarse raad maandag bijeen Maandagavond 11 december om half 8 komt de Wassenaarse ge meenteraad bijeen voor een extra vergadering, in verband met het feit, dat op maandag 18 december de be grotingen zullen worden behandeld. De agenda voor de vergadering van maandagavond a.s. bevat een aantal voorstellen tot verkoop van grond. In de eerste plaats wordt voorgesteld aan het aannemersbe drijf N. Tetteroo en Zn. in Leidsen- Berekening door ministerie Een door het ministerie van On derwijs en Wetenschappen ingesteld onderzoek met behulp van een com puter heeft uitgewezen, dat de ge middelde studietoelage ten opzichte van vorig jaar met een bedrag van ongeveer f300 is gedaald, zo deelt de Nederlandse Studenten Raad in een communiqué mee. Dit cijfer bevestigt het resultaat van een door de NSR in september van dit jaar gehouden steekproef. Het computeronderzoek wijst uit, dat de gemiddelde studietoelage voor de ouderejaars-bursaal in het studie- Jaar 1967—1968 f2473 bedraagt. Id 19661967 was dit gemiddelde f2724. De achteruitgang bedraagt volgens de computer dus f 251. GOLDBERG ONTKENT ONTSLAG De Amerikaanse ambassadeur bij de Verenigde Naties, Arthur Gold berg, heeft geweigerd aanhoudende berichten over zjjn ontslagaanvrage te bevestigen of te ontkennen. Goldberg zei, dat de hele zaak speculatief was en hij geen ontslag had genomen. „Ik ben er duidelijk nog steeds bij betrokken," aldus Goldberg. Welingelichte kringen in Washington menen echter dat Gold berg binnen niet al te lange tijd zijn post zal verlaten. De werkelijke achteruitgang is echter groter dan uit deze cijfers blijkt. Dit komt omdat in het onder zoek de bursalen die vorig jaar nog een kleane toelage kregen en dit Jaar niets meer ontvangen, niet zijn opge nomen. Daarom moet worden aange nomen, dat de daling een bedrag van f 300 te boven gaat. Het bestuur van de NSR heeft in middels bij de minister van Onder wijs en Wetenschappen aangedron gen op het spoedig treffen van maat regelen om deze daling ongedaan te maken. Volgens de NSR moet, nu ae juistheid van de door de NSR in sep tember gepubliceerde cijfers is geble ken, de oorzaak van de opgetreden daling het gebruik van de belas tingtabel 1968 worden weggeno men door een herberekening van alle studietoelagen met behulp van belas tingtabel 1967. De NSR heeft de Tweede Kamer verzocht tijdens de behandeling van de onderwijsbegroting, volgende week dinsdag, op deze zaak in te gaan. Gevolg sancties legen Rhodesië In een gedetailleerd overzicht van de gegevens die 38 traditionele han delspartners van Rhodesië de Ver enigde Naties hebben verstrekt, schrijft de secretaris-generaal der VN, Oe Thant, dat de waarde van de invoer van die landen uit Rhodesië in de eerste helft van dit jaar slechts 25 miljoen dollar heeft bedragen te gen 227 miljoen dollar in geheel 1965. Rhodesië heeft zich op 11 novem ber 1965 eenzijdig van groot-Brittan- nië onafhankelijk verklaard. De Vei ligheidsraad van de Verenigde Naties voerde op 16 december 1966 verplich te sancties tegen Rhodesië. dam twee percelen te verkopen, die een eerdere transactie met deze fir ma waren gereserveerd, namelijk 2990 m2 aan de Fabritiuslaan - aan sluitend aan het reeds verkochte ter rein - en 3753 m2 aan de Van Dui venvoordelaan. Op deze grond zullen resp. 13 en 23 woningen voor de vrije verkoop worden gebouwd. B. en W. stellen de raad voor de grond te ver kopen voor in totaal f550.000.-. Voorts wordt voorgesteld aan het bouwbureau Van Bohemen N.V in Voorburg twee percelen bouwgrond te verltiopen: een stuk van 2600 m2 tussen de nog aan te leggen Paedts- straat en de Hofcampweg en een stuk van 3188 m2 aan de Fabritius laan. Op deze gronden zullen 14 wo ningen voor de vrije verkoop worden gebouwd, op het terrein aan de Fa britiuslaan bovendien 32 garage boxen. B. en W. stellen voor de grond te verkopen voor in totaal f370.000. Eerder werd aan het Bouwfonds Nederlandse Gemeenten een aantal bij de Rozeveldiaan gelegen gronden verkocht voor de bouw van in totaal 140 woningen. Buiten deze verkoop is indertijd gebleven een stukje grond aan de inmiddels doorgetrokken Van Cranenburchlaan, dat toen nog geen eigendom van de gemeente was. Aan de raad wordt voorgesteld ook dit stukje grond van 162 m2 ter afron ding van het plan aan het Bouw fonds te verkopen. De raad zal maandag ook beslis sen over het verlenen van een ge meentelijke garantie aan 44 particu lieren, die met behulp van het Bouw fonds Nederlandse Gemeenten een eigen woning willen laten bouwen aan de Rozenveldlaan. B. en W. stel len de raad voor de gevraagde ga rantie te verlenen. Tenslotte wordt voorgesteld een rechtsgeding te voeren tegen de N.V. Europabouw, waarmee moeilijkheden zijn ontstaan over de betaling van een bedrag van f 27.881,70. Inder tijd is aan deze N.V. bouwgrond ver kocht voor f 56.10 per m2 aan de Anemonenweg. Later, bij kadastra le uitmeting van het verkochte per ceel bleek dit 497 m2 groter te zijn dan aanvankelijk was berekend. De N.V zou dus alsnog 497 x f56,10 dus f27.881,70 moeten betalen. De N.V. weigert dit op juridische gronden die echiter door burgemeester en wethouders niet worden aanvaard. Bouw van r.k. kleuterschool De r.k. Montessorikleuterschool in Oegstgeest is gehuisvest in enkele j lokalen van het patronaatsgebouw, waarvoor tot wederopzegging ont heffing is verleend van de bepalin gen van het Bouwbesluit kleuteron derwijs. Het r.k.-kerkbestuur zal binnen afzienbare tijd de huur van deze lokalen opzeggen. In verband hiermee verzoekt het schoolbestuur (de stichting katho lieke scholen Oegstgeest) de raad medewerking te verlenen en de be nodigde gelden te verstrekken voor de bouw van een kleuterschool nabij het katholiek parochiële centrum aan de Rhf/ngeesterstraatweg. B. en W. stellen de raad voor de gevraag de medewerking te verlenen. Recht van uitrit aan Terweeweg De heer P. M. Bunschoten heeft B.( en W. van Oegstgeest gevraagd hem recht van uitrit te verlenen op het parkeerterrein aan de Terweeweg vanuit de door hem te bouwen garage achter het pand Terweeweg 3c. De garagedeuren komen uit tussen het aan De Beukenhof verhuurde gedeel te en de autoboven van de N.V. Rooy- akkers. B. en W. stellen de raad voor de heer Bunschoten het recht te verle nen vanaf de garage met zijn auto te rijden via de z.g. neringstraat naar de openbare weg en omgekeerd, met bepaling dat dit recht geldt tot we deropzegging (met bevoegdheid voor beide partijen tot tussentijdse opzeg ging) en voor ten hoogste 25 jaar. Voor het hebben van dit recht zal jaarlijks een bedrag van f 75 ver schuldigd zijn. Dit bedrag is de helft van hetgeen de eigenaren van percelen aan de Kempenaerstraat betalen voor het recht van overpad, het reoht om te laden en te lossen, en het recht een auto te parkeren op de neringsstraat. Dezen hebben meer recht, en boven dien is de uitweg altijddurend. Daar de garage nog niet is ge bouwd verzoeken B. en W. de raad aan het college de bepaling van de datum van ingang van het recht over te laten. Chr. lagere school aan de Kamperfoelielaan De stichting tot oprichting en in standhouding van christelijke scho len in Oegstgeest en omstreken heeft een aanvraag tot de raad gericht om de benodigde gelden beschikbaar te stellen voor de stichting van een zes- klassige school voor gewoon lager on derwijs aan de Kamperfoelielaan. Uit de aanvraag blijkt, onder meer dat de school tezijnertijd (na ont vangst van de urgentieverklaring en regeling van de financiering) zal worden gebouwd op het terrein, be grensd door de Kamperfoelielaan, Irislaan en de Clematislaan. In de loop van dit jaar is op dit perceel een houten school gebouwd, waarin tijde lijk de derde r.-k. lagere school en een klas vac de Hofdijckschool zijn ondergebracht. Deze school is echter zo gebouwd, dat nog voldoende ruim te beschikbaar is voor de vestiging van een permanente school. Tot slot van de toelichting stellen B. en W. de raad voor aan het verzoek van de stichting te voldoen. Het tweede herenteam verloor met 73 van „Wibats' 9. Joop v. d. Zwet kwam twee keer tot winst en Rob Ritzen één keer. Team 4 verloor met 46 van Re flex VS 1. Jan v. Vroomen en Her man v. Wissen wisten ieder van een nog ongeslagen speler te winnen en kwamen nog een keer tot winst. Team 5 verloor met 64 van „Cha- ribdys". Martien Meskers won twee keer, Rob v. d. Velde en G. v. Ben- nekom één keer. Junioren jongens I verloor met 4-6 van „STH/TSB" 5. Paul Stol en Cor- né Elburg zorgden ieder voor twee punten. Hans v. Wissen voor één en ook het dubbelspel was voor de War- monders. Jongens II verloor met 6-4 van „De Treffers". Lode Schram a scoorde twee keer, Leo v. d. Post en Paul Duinhoven ieder één keer. Meisjes I won met 37 van „Play Fair" I dankzij volledige winst van Nel v. Rijn, Annemiek Broxterman scoorde twee keer en Joke Versluys één keer. Meisjes II won met dezelfde cijfers van „Play Fair n. Greet v. Rijn en Tineke v. d. Zalm bleven on geslagen. Onlangs kreeg Nora Broxterman een uitnodiging voor de voorronden voor de Nederlandse damesachtkamp, die op 17 december wordt gehouden in Hilversum. Zij is ingedeeld bij de Nederlandse kampioene Mieke ten Broek. oud-N.K., mevr. Stuylemeijer en jeugdkampioen M. v. Ruiten. Concert van D.V.S. De accordeonvereniging DVS geeft morgenavond om 8 uur in het Je- roenhuis aan de Kerkstraat in Was senaar een concert onder leiding van dirigent Sjoerd de Vries. Na de pauze zal een toneelstuk worden opgevoerd. Medische diensten Leiderdorp dokter H. Bakema, Dorpsstraat 2, Leiderdorp, tel. 24828; zuster Van Leeuwen, Dorpsstraat 50, Koudekerk aan den Rijn, tel. 01714- 278. Voorschoten dokter S. v. d. Kocij Schimmelpennincklaan 13, tel. 2527; tandarts Ch. Kengen, Kon. Wilhelmi- nalaan 8, melden 9.30 uur; za. Voor- schotense apotheek, Leidseweg 66, tel. 2525; zo. zuid er-apotheek Lam- menschansweg 7, Leiden, tel. 23555; Wijngaardenlaan 2, tel. 2177. Warmond dokter Bots, Prof. Aalberselaan 2, tel. 02532-7393, Voor hout; zuster Meijssen, Jac. van Bei er en weg 1, Voorhout, tel. 7796. Wassenaar dokter H. S. Bogaart, Storm van 's Gravesandeweg 1, tel. 4466; dokter J. A. J. Paulides, van Z. van Nijeveltstraat 42, tel. 4561; Wassenaarse apotheek, Schouwweg 32, tel. 2402; tandarts P. C. T. A. Bredero, van Z. van Nijeveltstraat 112, tel. 3116, za. en zo. van 18.00— 18.30 uur. VOORSCHOTEN Behandeling begroting De gemeenteraad van Voorschoten komt vanavond bijeen ter behande ling van de gemeentebegroting voor j 1968. De vijf fracties zullen hun al gemene beschouwingen houden. Maandagavond zal het college van B. en W. antwoorden op de algemene beschouwingen van de fracties en vrijdagavond 15 december zijn de du- en replieken. De maandelijkse verga dering van de raad wordt gehouden op woensdag 20 december. Vertrouwenscom missie melkhandel In Voorschoten is geïnstalleerd de vertrouwenscommissie melkhandel. In deze commissie hebben zitting als vertegenwoordigers van de consumen ten mr. F. Itabaner (voorzitter)me vrouw A. Smit en de heer A. de Vis ser (secretaris). De Voorschotense melkhandel wordt vertegenwoordigd door de heren A. H. J. Kooloos en G. C. van Rhjjn. Indien de wijze van bezorging of de kwaliteit van de produkten (met uitzondering van boter en kaas) re den geven tot klagen kunnen deze ingediend worden bij het secre tariaat van de commissie (gemeen tehuis Voorschoten). Burgerlijke Stand Voorschoten Geboren: Paul us H. L., z. v. L. C. de Winter en A. C. W. van Woerkom; René J„ z. v. J. C. van Vliet en J. Th. van Paassen; Jeanet- te H., d. v. A. Singeling en I. van Eg- mondi; Gert-Jan, z. v. G. ten Pie- rick en M. A. Verburg; Dominica, et. v. G. H. Lindner en J. A. Overdijk; Arie C„ z. v. A. C. de Vrij en M. van den Berg; Sandra, d. v. G. A. Klijnhout en G. Hoppe; Christianne, d. v G. J. M de Roy en I. J. M. M. Berger: Monica F., d. v. J. Carton en I. de Groot Leonardus J.. d. v. D. J. J Klilzing en E. G. M. Zwet; Jeroen PC z v P J C. Nagtegaal en L. Tchou. Ondertrouwd; J. Muis. Leiden en N Kroon; H. Bijtjes, Amsterdam en L. Segaar; H. M. C. Schrama. Voorhout en A. S. M. van der Hulst; G. de Ni.is en T. Eelkema; A. J. van Deuren en A. van Beele, 's-Gravenhage; H. Tlp- ker, Wassenaar en C. C. van Santen; G. Nieuwenhuizen en O. G. F. van Evert, Leiden; N. J. H. van der Meel, Lelden en H. A. J. Schrama; P. A. M. Th. van Well, Wassenaar en H. J. Krouwel. Getrouwd: J. P. N. P. Schuddebeura en A. J. A. van Vliet; T. S. Man Hil versum en A. J. van Veen; R. Kloos terman, 's-Gravenhage en M. J. Hoi; A. C. L. Trel en W. D. M. Sneelooper: D. Bellisario. Rome en G C J Min- derhoud; M. W. Tuk, Dordrecht en L. H. M. Simons; J. N. Versieyen, Haar lem en F. van der Veen; D. J de Graaff. Oegstgeest en F. A. Gerritsen. B. C. L. van Dorp, Voorburg en W. van der Hoek; P. J. H. van der Wa terlast, Gorssel en C. D. Beyer. Overleden: E. J. Los, 89 jr.; P. van Klaveren, 69 Jr.; A. M. Smits, e. v. L. van Leeuwen, 57 jr.; J. Kranenburg, wed. v, J. H. Zevenhulzen. 75 jr.; H. Velders, 33 Jr. Marktberichten ZWOLLE, 8 dec. Veemarkt: Aan voer; runderen 2166, graskalveren 647. nuchtere kalveren 1703. schapen en lammeren 155. varkens 339, schram men 8, biggen 1140. gel ten 17, totaal 6175. Prijzen (in f per stuk) neuren de en versgekalfde koeien 965-1465, neurende vaarzen 1050-1270. neurende pinken 865-940, slachtkoeien en vaar zen 950-1325, slachtkoeien (in f per ge slacht gew.) 3.15-4.50, gul6te koeien 850-1050, worstkoeien (in I per kg gesl. gew.) 2.80-3.20, gulste vaarzen 8C5- 1065, gulste pinken 650-735, graskal veren 335-535, nuchtere kalveren 65- 200. nuchtere kalveren (In f per kg. gesl. gew.) 1.35-1.65. gelten 20-55, vette schapen 100-140, lammeren 95- 120, 10-weekse biggen 130-165, drach tige varkens 360-460, slachtvarkens 330- 410, schrammen 80-100. biggen CO-70. stieren (ln f per kg gesl. gew.) 3.85- 4.40. vette kalveren 465-565, vette kal veren (In f per kg lev. gew.) 3.40-4 00. Overzicht gebruiksvee aanvoer aalm. guiste koeien kalm, prljsh., pinken re delijk. prijsh.. varkens goed. prijsh., graskalveren redelijk, prysh.. vette kal veren vlot. duurder, nuchtere kalveren redeiyk. prysh biggen goed. prijsh., slachtkoeien willig, duurder.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 15