Aantal werklozen flink Frankrijk gaat Arabieren wapens leveren de bouw Rookstellen Vogelshow Avibus op tijd geopend Grieken verlaten Cyprus Ouders ontvoerde jongetje wanhopig Avondmaalsviering in de Pieterskerk „De Zanger" houdt driedaagse expositie tIJDAG 8 DECEMBER 1967 LETDSCH DAGBLAD PAGINA 11 [n Leiden en omgeving ..De maandcijfers van het Gewestelijk Arbeidsbureau zijn voor (rat Leiden en omgeving betreft allesbehalve gunstig. I Het aanbod in het gewest Leiden steeg in de loop van de haand november als gevolg van seizoeninvloeden met 134 man- ielijke arbeidskrachten tot een totaal van 826. Het grootste ge- eelte van deze stijging kwam voor rekening van de sector jouw (+78), een normaal verschijnsel voor de tijd van het jaar. j)aarnaast liep vooral het aanbod van visserij personeel (+32) jelangrijk op, terwijl de scherpere selectienormen van invloed lieven op de toeneming van het aantal mindergeschikten 'f25), dat in totaal 188 bedraagt. Cr -m le vangsten, waaraan toegevoegd de I R ~WJt verminderde exportmogelijkheden 3 f cil 1 i-fi. hebben tot een vroegtijdige werkloos heid in deze sector bijgedragen. Een verdere stijging wordt verwacht. "crepeneens op grond van seizoenin- kos^jeden daalde de vraag naar bouw vakarbeiders in beduidende mate »n. 43), terwijl door vrij ruime moge- G.peden in de industriële sector het Tjntal losse arbeiders zowel naar mipbod als vraag gezien een daling Ee nen ander resul-teer- tj in een totale vraagvermindering •76 mannelijke arbeidskrachten. 'at de jeugd betreft steeg het in de loop van de verslag- Leïjiand met 19 tot 73. De stijging geheel voor rekening van de wnij verheid 20). Jeugdige ialarbeiders staan vrijwel niet ingeschreven. Tegenover een lbod van 3 staat een vraag naar [jeugdige metaalbewerkers, laar beroepsgroepen gezien is in sector bouw het aanbod van ïhilders met 27 het grootst, ter- daarnaast de omvang van de onder straatmakers en timmerlieden (19) het ver ten waard is. In de overige iwgroepen is tot nu toe een rede- plaatsingsmogelijkheid aanwé- gebleven, maar naar mate het iterseizoen nadert, worden ook de kleiner, derhalve raai aanbod groter, ellct Visserij )e werkloosheid in de visserij sec- ks dit jaar belangrijk vroeger ymrh in andere jaren het geval was 3 Jstaan. De oorzaak is in belangrijke lijn I® Seie6en in het beëindigen van Scheveningse vleetvisserij. Voor blijk de lage prijzen, de variabe- pehalve de door ons reeds gepu- he geerde voorstellen van de fractie de PSP is bi^ de Leidse raad> die t jmenteel in begrotingsvergadering ildeéenkomt, nog een voorstel van de PrflA, ingediend, waarin B. en W. wadden verzocht om bij de raad een z4a Personeelsbeleid in te dienen, atejerder is er een voorstel van de W" Cdr' raadsfractie, waarin het llege wordt verzocht: a. een alge- geifl parkeerverbod in te stellen voor van het Rapenburg, van Noordeinde af tot aan de Non- Aiipeeg; b. ten behoeve vandevoet- Njgers aan de waterzijde van het No$er a genoemde gedeelte van het n!!,penburg een strook met onderbro- 2.9fl| witte stenen te markeren; c. me- 5- Eiten. behoeve van de ten gevolge gi het ingestelde parkeerverbod, zo- ij genoemd onder a, verloren gega- Leiiparkeerplaatsen voor de parkeer- 'eidTs op het onder a genoemde ge- xe ?lte van het Rapenburg, parkeer- trtfrzieningen beffen, b.v. door ge- e peerde parkeervakken, in de Kai- aan|straat. Opmerkelijk is het vrij grote aan bod van werkzoekenden uit de on- derwijs-sector (11), onder wie 4 on derwijzers L.O. en 4 leraren VHMO. Een aantal van hen moet alsnog de dienstplicht vervullen. Vrouwen Het aanbod van en de vraag naar vrouwelijke arbeidskrachten onder ging de afgelopen maan vrijwel geen verandering. Het aanbod van kantoor. kr'cht'en steeg met 5 ouderen, ter wijl de vraag naar vooral jeugdiger kantoorpersoneel tot uitdrukking kwam door de daling van werkzoe kenden uit de onderwijssector, onder wie 4 kleuterleidsters. Ondanks ingezakt plafond Ondanks de dreigende instorting van het plafond in Huize „St. Leo- nardus" aan de Haagweg kon de jaarlijkse vogeltentoonstelling van de Leidse club van vogelliefhebbers „Avibus" gisteren op tijd worden ge opend. Het gevaar van instorting bleek nog voor het vastgestelde ope ningsuur te zjjn geweken. De opening werd verricht door Avibus' voorzitter J. H. Goossen. De show omvat een record-aantal van ruim 300 vogels in vele gevari eerde soorten, zowel wat betreft de kanaries, de tropische vogels als de parkieten. Wat de onderlinge kweek- wedstrijd betreft, zien de voornaam ste uitslagen er als volgt uit: Alge heel kampioen: J. Broekman (met witte kleurkanarie)klasse 1 (zang kanaries Hazer E.K.)le pr. A. La- terveer; afd. waterslag-kanaries, kl. 6 (O. Kl.): le pr. H. Plaman: afd. kleurkanaries gepigmenteerd, klasse 7 (E.K.): le pr. E. Rademaker; 2e pr. W. Ouwerkerk; 3e pr. E. Rademaker; 4e pr. J. J. Olijerhoek; 5e pr. E. Ra demaker; idem klasse 8 (O. kl.): le pr. W. Gijsman; 2e pr. W. Ouwer- sloot; 3e pr. E. A. Teske; 4e pr. C. Scheffer; 5e pr. Th. J. v. d. Holst; idem ongepigmenteerd, klasse 9 (E. K.): le pr. J. Broekman; 2e pr. J. J. Olijerhoek; 3e pr. G. Roosenbrand; 4e pr. W. Gijsman; 5e pr. J. M. Kreu- ger; klasse 10 (O.kl.)le pr. W. Gijs man; 2e pr. E. A. Teske; afd. kuif- en vormkanaries (E.K.), klasse 11: le pr. J. F. de Rooij; 2e pr. idem afd. bastaarden van kanaries: kl. 13 (E. K.): le pr. L. J. Koek; idem kl. 13 (O. kl.)le pr. J. K. van Leeuwen; afd. kruisingen trop. vogels, kl. 15 (E.K.)le pr. L. J. Koek; 2e pr. A. Laterveer; afd. trop. vogels, groep A, klasse 17 (E.K.)le pr. J. Broekman; 2e pr. M. Baauen; 3e pr. A. Later veer; 4e pr. M. Baayen; 5e pr. A. La terveer; idem kl. 19 (O. kl.): le pr. J. Bakker; 2e pr. A. Laterveer; 3e pr. J. Bakker; 4e pr. A. Laterveer; idem groep B, kl. 19 (E.K.)le pr. J. Broek man; idem kl. 20 (O. kl.)le pr. B. Ouwersloot; idem groep C (E.K.)le pr. A. Laterveer; 2e pr. J. Petiet; idem kl. 22 (O. kl.)le pr. A. Later veer; afd. grasparkieten, kl. 23 (O.kl.) le pr. J. Schouten; 2e pr. iem; idem kl. 24 (O.kl.)le en 2e pr. J. Schou ten; afd. agapomiden, kl. 26 (O.K.): le pr. J. Petiet; afd. grote parkieten, kl. 8 (O.kl.): le en 2e pr. J. Petiet; kl. 30 (stam van 4 vogels E.K.)le pr. J. Broekman; 2e pr. W. Ouwer sloot. Vandaag en morgen is de expositie geopend van 10 uur voorm. tot 10 uur nam., zondag van 10 uur voorm. tot 7 uur nam. BURGERLIJKE STAND '1 VAN LEIDEN GEBOREN Benjamin, z. v. G .T. P. en j. J. J. Stehouwei; Jo- les Cornells, z. v. J. C. Qualm en 'van den Dool; Johanna Cornelia, Egmond en C. Guijt; Pe- t«d< Theodorus Maria, en J. M. W. Vervoorn; Kitty An- Theodora, d. v. C. Penseel en A. C. van Velzen; Patra Theodora 34'pia, d. v. H. L. M. M. Raeven en J. van der Krogt. ONDERTROUWD f. C. A. van der Voort en A. W. van Geest; M. de Vos en C. van der .uw; A. Siebert en R. M. F. Jljé; eit,.C. van Duijn en M. J. Hooijmans; an t- q £)ewais en m. C. J. Audoor; n C. J. van Dam; H. W G. Meel; P. J Janssen nfM. Fasel; T. P. Meijer en J. W. uien; D. J. van Kooven en S. Web- P- C. Roman en H. M. T. Jong- Mark en K. G. Mechelse; m/vain Dam en H .vptwietf; A. T. Hi Bisschops en S. Wassenaar; D. van Nopel en R N. Ooijendijk; C. W. en G. van Iperenr, A. A. J. Me en A. Bervellng; R. R, M. Uiterdijk; R. C. van der en S. M. van der Vooren; L. r- der Laar en N. A. van Maanen; P'.ivan der Blom en G. van den Nieu- "jk; A. W. M. Wirtz en J. Duursen; H. Adriani en H. J. Hou- ling; A. de Weijer en W. Stokkel; J. uteboom en E. Dool; H. Smit ei lapsHe Reede; M. P. M. Hodks en A. G. en fllfer; N. Blansjaar en A. C. Blans- "V; G. Piket en J. A. Varkevisser; |Bakker en E. van der Tuin; C. V en E. van der Blom; F. Beunk L. J. M. Verhoeven, alls GETROUWD der Linden. 76 jr., wed. btigter en A. W de Reus; vV. J. illslBving en H. J. W. van den Oord; aan] C. Delfos en M L. Immink; C. A. ?e In der Hulst en H. J. Querreveld; H. en L. E. Rijnsburger; J. H. Kasterop en M. P. van der Kleij. 141 OVERLEDEN Vrouw dronken achter stuur Het mag dan de vraag zijn geweest of en in hoeverre de tabletten, die een secretaresse uit Valkenburg had ingenomen, van invloed waren op haar toestand, er bestond weinig twijfel over het feit. dat zij onder in vloed van drank verkeerde, toen zij in Leiden een auto bestuurde. Surveillerende politiemannen zagen haar door de Morspoort laveren en beduidden haar te stoppen. Toen bleek, dat de bestuurster zeer onvast op haar benen stond. Zij was reeds eerder in Duitsland veroordeeld, omdat zij eveneens dron ken achter het stuur van de auto zat. officier van Justitie bij de Haagse politierechter had weinig waardering voor de handelwijze van verdachte in het huidige verkeer. Hij vorderde twee weken gevangenisstraf en een jaar ontzegging van de rijbe voegdheid. De rechter hield rekening met de gezondheidstoestand van verdachte en veroordeelde haar tot twee weken gevangenisstraf voorwaardelijk en een jaar ontzegging van de rijbe voegdheid. Academische examens Aan de Leidse Universiteit zijn ge- aagd voor de volgende examens: doctoraal Engelse taal- en letterkun de: mevr. H. A. H. N. Smits—Gelder man (Oegstgeest)doctoraal Ned. recht de heren J. H van Winkel (Amsterdam), A. J. L. Schroder (Bloemendaal) en N. P. Obermann (Bentveld) Officiële publikalie GEMEENTE LEIDEN. Burgemeester en Wethouders van LeMen brengen ter algemene kennis dat zij voornemens zijn aan de Raad van de Gereformeerde Kerk, alhier, vergunning te verlenen voor het plaatsen en handhaven voor een tljd- v-elk. van uiterlijk vijf Jaren van een houten noodkerk op een terrein gele gen In het verlengde van de Parel straat, zulks met vrijstelling Ingevolge artikel 17 van de Wet op de Ru-imte- 111 ke Ordening van het geldende be stemmingsplan .Leiden -Morskwartier 1964". Rechthebbenden op aangrenzende nabij gelegen percelen kunnen ge- durende veertien dagen bij Burge meester en Wethouders schriftelijk bezwaren indienen. Vrouwen in de kofferruimte Aan de Keulse Barrière in Vento zijn twee Duitse vrouwen aangetroffen in d'e bagageruimte van een personenauto. Beide da mes waren op weg naar ons land, toen ze bemerkten dat ze geen paspoort bij zioh hadden. Op advies van de twee mannen, die hen vergezelden, ka-open ze toen in de kofferruimte. De in het zuiden heersende hondsdol heid zorgde echter voor hun ontdekking. De Nederlandse douaneambtenaar hoorde na melijk vreemde geluiden uit de auito komen en dacht aan ver borgen honden in de koffer ruimte. Het gebeurt de laatste weken vaker, dat honden in de kofferruimte heimelijk over de grens worden meegenomen om de verplichte inenting te ontlo pen. Zijn verbazing was echter groot, toen hij twee haast opge vouwen dames in de koffer ruimte aantrof. De beide dames mochten uitstappen en moesten vervolgens bij gebrek aan een paspoort rechtsomkeert maken. Ziekte ook in Rusland Mond- en klauwzeer minder in Engeland De mond- en klauwzeerepidemle, die in zes weken tijds in Groot-Brit- tannië aan 270.000 dieren het leven heeft gekost, begint vermoedeyk af te nemen. Gisteren kwamen meldingen bin nen van 26 bedrijven, waar de ziekte was geconstateerd. Dat aantal was het laagste sinds 12 november. Alle meldingen waren afkomstig uit be smette gebieden. Dr. Brooskby, hoofd van het cen trum voor mond- en klauwzeer- onderzoek te Pirbright, was van oor deel, dat de epidemie zijn hoogte punt is gepasseerd. Het ministerie van Landbouw acht het echter nog te vroeg om enige betekenis te hech ten aan de jongste cijfers. Uit de Sowjet-Unie komen berich ten dat de daar onlangs uitgebroken mond- en klauwzeer-epidemie een ernstige bedreiging vormt voor de veestapel in geheel Oost-Europa. Een uitbreiding van de ziekte zou in Oost- Europa grotere slachtingen ten ge volge hebben dan tot dusverre in Engeland, zo zei een deskundige van de Landbouw- en Voed'selorganisafcie va-n de V.N. (FAO). Verscheidene landen, waaronder Roemenië, zouden reeds controle maatregelen hebben getroffen ter bescherming van hun veestapel te gen de ziekte. Troepentransport begonnen De regering van Cyprus heeft be kendgemaakt dat de eerste van de naar schatting 12.000 Griekse militai ren die illegaal op het eiland zijn, vandaag naar huis zullen terugkeren krachtens het Grieks-Turks accoord. De bekendmaking werd gedaan terwijl president Makarios een bezoek aan een Grieks legerkamp bij de inschepingshaven Bohaz bracht om afscheid van de eerste vertrek kende eenheden te nemen. Meisje van twee stierf in jungle Een tweejarig meisje, Trixie Gibbs, dat zondag in Zuid-Afrika tijdens een picknick met haar ouders zoekraakte en naar men dacht door bavianen was ontvoerd, moet vol gens een arts na een zwerftocht van twee dagen door dichte wouden, waarbij ze bijna 5 kilometer aflegde, van uitputting gestorven zijn. Haar ouders waren haar kwijtge raakt in een dichtbebost gebied bij Heidelberg, ongeveer 30 kilometer van Johannesburg, toen ze dinsdag met diepe schrammen op armen en benen dood werd aangetroffen. Israël verontwaardigd Frankrijk heeft gisteravond zijn wapenembargo voor de Ara bische landen in het Midden-Oosten opgeheven met de bekend making dat onderhandeld wordt over een grote levering van militaire uitrustingstukken aan Irak. Het embargo werd afge- kondig voor Israël en de Arabische landen na het uitbreken van de zesdaagse oorlog in juni. Officiële Franse zegslieden ver klaarden dat Frankrijk het nu „ge wenst" acht om wapens te leveren aan Irak. „Frankrijk heeft geen re den geen wapens te verkopen aan de Arabische landen die om finan ciële en economische redenen zeer belangwekkend zijn", aldus een of ficiële verklaring. Uit de verklaring wordt opgemaakt dat geen nieuwe wapens geleverd zullen worden aan Israël, dat voor de oorlog bewapend was met/ Franse vliegtuigen. Israëlische functionarissen toon den zich ontsteld over de berichten d/at Frankrijk met Irak over een grote wapenleverantie onderhandelt en waarschuwden dat zo de vrede in het Midden-Oosten in gevaar wordt gebracht. Ze wilden zioh niet uiiitiaiten over de mogeijke uitwer king van deze leveringen op de reeds gespannen betrekkingen met Parijs. De „organisatie voor de bevrijding Westduitse ,Starfighter neergestort De Westduitse luchtmacht heeft gisteravond haar 76ste „Starfighter" verloren. Het toestel een les vlieg tuig stortte met twee inzittenden bij Lingen (Neder-Saksen) in open- veld neer. De politie deelde mee dat een vlieger is omgekomen en dat de andere zwaar gewond is. De ongelukken met toestellen van dit type hebben daarmee tot dus ver aan 38 piloten het leven gekost. Losgeld-termijn verstreken Politie staakt voor 24 uur het zoeken (Van onze correspondent in Parijs) De Franse minister van Binnen landse Zaken, heeft gisteravond in een dramatische oproep voor de TV, bij de ontvoerder van de schuwe, ast matische Emmanuel Malliard er op aangedrongen het kind terug te Op oecumenische zondag Elik jaar weer vormt de viering i toegetreden, moesten de mogelijkhe- van de oecumenische zondag een den weer geheel opnieuw bekeken punt vam uitvoerige bespreking in de worden. Daartoe vonden in de laat- Oeoumenische Raad van Leiden. Op ste maanden enkele besprekingen de tweede adventszondag zal dudde- j plaats tussen de predikanten en lijk gemaakt moeten worden hoevergeestelijken van alle bij de raad aan geven. Hjj zei, dat de massale politie- iacht voor de ontvoerder voor 24 uur stopgezet wordt. Vanmorgen om half vijf is de pe riode verstreken die de kidnappers hadden gesteld voor de uitbetaling van het losgeld van 20-000 franken, dat zij maandag van de vader hadden geëist. het gesprek tussen de kerken gevor derd is en hoezeer de gemeenteleden en parochianen daarbij betrokken zijn. Het vorige jaar vond een gedeel telijke ruiling plaats onder de pro testantse voorgangers, terwijl enke len een gezamenlijke dienst belegden of afgevaaa-digden zonden naar de dienst in andere kerken. Nu dit jaar de Bestuursraad van het R.K. Dekenaat Leiden als vol ledig lid met instemming van alle kerken tot de Oecumenische Raad is Keur van kanaries Vanavond zal de vijfendertigste grote vogel-expositie van de Eerste Leidse Vereniging van Kanarie-lief hebbers en Vogelbescherming „De Zanger" officieel worden geopend. Op deze driedaagse show kunnen de vele vogelliefhebbers uit Leiden en omstreken volop genieten van een rijk gevarieerde collectie, die ruim 250 vogels omvat. Naast de vele soor ten zang- en kleurkanaries, parkie ten en bastaarden, zullen vooral de zeer fraaie exoten weer ieders aan dacht trekken. Daar aan de expositie een onder linge kweekwedstrijd verbonden is, nam gisteren een team van vier bondskeurmeesters de taak op zich de diverse kweekresultaten te waarderen en de vele beschikbaar gestelde prij zen toe te kennen. De expositie is vanavond te bezich tigen tot 10 uur; morgen van 10 uur voorm. tot 10 uur nam. en zondag van 10 uur voorm. tot 5 uur nam. Keuringen De voornaamste keurings-uitsiagen -. van der Linden, 78 J: "srea avannjWWoeMiout;n 1 14^eii gsdweiute 1 luiden 77 Ir vr H A Dijksman, 70genoemde termijn ten Stadliuiiz/e (ka- Afdeling zangvogels: ereprijs voor mm; S.' Vei-galen, 18 (tegen, ctodh-196ï_ Ide beste zanger: C. v. d. Berg (81 pnt.)erepr. voor de op één na beste zanger: R. v. Drumpt (78 pnt.)ere prijs voor de mooiste kleurenkanarie: J. Roosenraa-l (89 pnt.), idem voor de mooiste op één na: H. Bey; afd. exoten: erepr. voor de mooiste vogel: Th. v. Weizen; idem op één na: Th. v. Weizen; afdeling zangkanaries: kl. 1: le pr. R. v. Drumpt; 2.e pr. B. Schouten; 3e pr. S. Collé; kl. 2: le pr. R. v. Drumpt; 2e pr. J. Roelofs; 3e pr. B. Schouten; kl. 3: le pr. C. v. d. Berg; 2e pr. R. v. Drumpt; 3e pr. idem; kl. 4: le pr. R. van Drumpt, kl. 5: le pr. A. A. de Haas; 2e pr. C. Rietveld; afdeling kleurkanaries: kl. 6: le pr. J. Roosenbrand; 2e pr. J. v. d. Lucht; kl. 7; le pr. t/m 3e pr. H. Bey; kl. 8: le pr. J. Roosenbrand; 2e pr. A. Werner; 3e pr. J. B. v. d. Wijngaard; kl. 9: le pr. J. Roosen brand; 2e pr. J. Eerden; 3e pr. H. G. Verhaar; kl. 10: le pr. F. Sanders; kl. 11: le pr. F. Sanders; kl. 12: le pr. H. de Groot; afd. exoten: kl. 13: le pr. H. de Groot; 2e pr. H. Doele- man; 3e pr. Th. v. Velzen; afd. par kieten: kl. 14: le pr. Th. v. Velzen; 2e pr. H. Doeleman; 3e pr. Th. v. Velzen; kl. 15: le en 2e pr. Th. v. Velzen; 3e pr. H. de Groot; kl, 16: le en 2e pr. H. de Groot; kl. 18: le pr. W. Kornerkl. 19: le pr. H. Ver mond; kl. 20: le pr. H. Vermond, gesloten kerken. Op deze bijeenkom sten werd grondig en openhartig ge sproken over kanselruil, viering van het Avondmaal en het gemengde hu welijk. Uit de besprekingen groeide het plan om op de 2 de adventszondag niet weer een gedeeltelijke ruiling op te zetten, maar dit jaar zoveel mogelijk de zondagse prediking af te stemmen op een preeksöhets door een van de voorgangers gemaakt naar aanleiding van een der schrift gedeelten van de r.-k. kalender, n.l. Mattheüs 3 112, de geschiedenis van Johannes de Doper. Des avonds om zeven uur wordt in de Pieterskerk een open Avond maalsviering gehouden, waari nvoor- gtaan ds. H. van Brlderbeek, ds. J. Happee en ds. P. Kloek en waarbij allen die in hun eigen kerk toegang tot de tafel des Heren hebben har telijk welkom zijn. De Oecumenische Raad zelf kan geen kerkdienst be leggen, zeker geen Avondmaalsvie ring en zij heeft het aanbod van de hervormde centrale kerkeraad om op deze zondag een open Avondmaal te vieren met grote dankbaarheid aan vaard. Oud-kamerledeu doen beroep op partijraad KVP In een open brief aan de partij raad van de KVP hebben twee oud tweede-kamerleden. mr. K. van Rij- ckevorsel en W. J. Andriessen, een dringend beroep gedaan op actie groepen of stromingen in de KVP, die op de vandaag begonnen bijeen komst van de partijraad niet of niet geheel in het gelijk zouden worden gesteld, meerderheidsbeslissingen van het college te aanvaarden. Door het aanvaarden van derge lijke beslissingen als een nieuw en opbouwend begin van werkzaamhe den binnen de eigen volkspartij kan „het vele dat ons als christenen bindt Sinds maandag hebben de vader de moeder van de kleine Emmanuel hun villa in Versailles bijna niet meer verlaten, omdat ze niet willen dat de telefoon een moment onbeheerd zou blijven. Ze hebben intussen wel tien tallen telefoontjes ontvangen van lieden die hun informaties beweer den te kunnen geven of hun - of niet betaalde diensten aanbo den. Al die aanbiedingen moesten uiteraard worden gecontroleerd, maar het schijnt dat er nog geen enkel se rieus perspectief kon worden geopend. Jongelui De zwaar beproefde ouders ontle nen nog een sprankje hoop aan de vrij algemene veronderstelling dat hun zoontje zich nu in handen zou bevinden van jongelieden die de ernst van hun misdaad mogelijk niet ge heel hebben overzien. Het jongetje zou de afgelopen da gen en nachten opgesloten kunnen zitten in een huis in of bij Versailles. Want ook de politie acht het onwaar schijnlijk dat zulke amateur-gang sters zich na de roof onopgemerkt ver van Versailles hebben kunnen verwij deren- Mocht deze hypothese, waaraan de familie Malliard zich vanmorgen nog vastklampte op waarheid berusten, dan is het niet uitgesloten dat Em manuel plotseling in vrijheid zal wor den gesteld en weldra terug wordt ge vonden. Maar helaas zijn er natuur lijk ook minder optimistische veron derstellingen te maken waarbij voor lopig echter niemand lang stil wil blijven staan. Dronken agent De eerste po- htie-agent, die krachtens de nieu we Britse wet in de strijd tegen het autorijden in kennelijke staat heeft terechtgestaan, is veroordeeld tot een boete van 50 pond sterling (425 gul den). Bovendien is zijn rijbewijs voor een jaar ingetrokken. Krachtens de nieuwe wet, die op 9 oktober in en wat het algemeen welzijn eist be- j werking is getreden mag de politie ter en eerder worden bereikt", aldus automobilisten langs de weg aan de briefschrijvers. een aidemproef onderwerpen. van Palestina" onder Sjoekeiri heeft in een in Beiroet uitgegeven com muniqué bekendgemaakt dat in Je ruzalem „vertegenwoordigers van de grote organisaties van het Arabische verzet zijn bijeengeweest en een raad hebben ingesteld ,die voortaan alle militaire acties in de door de Is raëliërs bezette Palestijnse gebieden zal leiden". Deze acties zullen, al dus de bekendmaking, alleen tegen militaire doelen worden gericht. De organisatie van Sjoekeiri waar schuwde de Arabieren in de bezette gebieden tegen samenwerking met Israël. Met name werd de vorming van een „zogenaamde Palestijnse regering onder Israëlisch toezicht" afgewezen. Dorp opgeblazen Vluohteingen uit het dorp Auju op die bezette westelijke Jordaan-oever hebben verteld dat Israëlische sol daten 300 huizen in him dorp heb ben opgeblazen. De Arabische be volking van het dorp, dat ten noordwesten vaai Jericho ligt, zou zijn gedeporteerd naar de Jordaanse kant van de rivier. De Israëlische regering heeft dit bericht ontkend. Volgens Duitse rechter Vrouwen vermoordden softenon-baby niet In Frankfurt zijn twee vrouwen vrij gesproken, die terechtstonden we gens het doden van een driejarig kind van één van hen dat als gevolg van het gebruik van softenon door de moeder was geboren zonder ar men en benen. De rechtbank kwam aan het slot van een proces van twee dagen tot de slotsom dat niet vaststond dat het optreden van de twee verdachten tot de dood van het kind had ge leld. De 36-jarige mevrouw Siderow- Schmidt uit Offenbach had op de avond van 28 december 1963 haar mismaakte zoon Alexander naar de 47-jarige vrouwelijke arts Petersen meegenomen. Nadat de twee vrou wen die al enige tijd bevriend wa ren. een grote hoeveelheid sterke drank hadden gebruikt, had de arts het kind een injectie met een sterk verdovend middel gegeven. Hoewel de moeder direct de politie inlichtte, overleed het kind de vol gende dag in een ziekenhuis. In ju ni 1966 waren de twee vrouwen al voor de rechtbank verschenen, maar toen was besloten eerst een farmacologisch rapport af te wach ten. In het nieuwe proces verklaar de een hoogleraar uit Freiburg, prof. Hahn, dat het kind sinds zijn geboorte aan koortsaanvallen had geleden en dat het een natuurlijke dood was gestorven. Hierop besloot de rechtbank tot vrijspraak. Gielen blijft voorzitter KVP-jongeren (Van onze parlementaire redactie) Barry Gielen, voorzitter van de KVP-jongeren, die het afgelopen weekeinde door zijn mede-bestuursle den is geschorst, blijft in functie. Het driemanschap, dat de KVP heeft aangewezen om het geschil bij te leggen, is er in geslaagd de par tijen te verzoenen. Het meningsverschil was ontstaan, doordat de heer Gielen op de partij raad van de KVP, die vandaag in Arnhem is begonnen, de KVP-jeugd niet als radicaal wilde presenteren, omdat een flinke minderheid niet achter de radicalen staat. Besloten is dat één van de vice- voorzitters, Antoine Jacobs uit Den Bosch, het meerderheidsstandpunt op de partijraad zal uitdragen, terwijl de heer Gielen het minderheidsstand punt naar voren zal brengen. Tenslotte zal de vergadering van de KVP-jongeren, waarop het beleid van de heer Gielen zal worden be oordeeld, niet op 6 januari maar reeds volgende week vrijdag worden ge houden.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 11