Een onzichtbaar filter? Schat, riep ik, hoe heb je dat zo fantastisch uitgezocht? Bij de juwelier natuurlijk, zei hij.. goud maakt zo blij Meer toenadering tussen kerken Nieuwe problemen voor Wilson Ja, want voor Roxy worden de tabakken van tevoren geselecteerd op zuiverheid. Kijk, Roxy heeft géén filter, 't Geheim zit hem in de ta bakken. Die zijn van tevoren geselecteerd op zuiverheid. Deze unieke selectie werkt als 'n ONZICHTBAAR FIL TER. De natuurlijke smaak van de rijpe tabakken blijft volledig behouden. Daarom is Roxy zo'n lekkere sigaret '\/—x "Wat denk je, zei m'n man, als ik voor jou iets van goud wil uitzoeken! Dan ga ik toch zeker daar, waar ze me tientallen ringen, armbanden en colliers kunnen laten zien. En dan wil ik er nog goed advies bij ook en de zekerheid, dat je er later altijd terecht kunt voor nazorg of weet ik veël. Voor jou, schat, dénk ik er niet aan ergens anders heen te gaan dan naar een héuse juwelier. Voor geen goud..1" Praat er eens over met de juwelier: alleen hij heeft een collectie die goud waard is. In Assisi werd gisteren bekendgemaakt dat de gemengde werkgroep, die beter begrip wil kweken tussen de R.-K. Kerk en de Wereldraad van Kerken, zal worden versterkt èn gere organiseerd. Wereldraad van Kerken en R.K.Kerk Dit besluit werd meegedeeld aan het eind van een vijfdaagse ontmoe ting tussen leden van het Vaticaanse secretariaat ter bevordering van de eenheid onder de christenen en vertegenwoordigers van de 232 pro testantse, anglicaanse en orthodoxe kerken, die deel uitmaken van de Wereldraad van Kerken. De groep werd samengesteld in het begin van het jaar 1965 ter be vordering van de oecumenische sa menwerking. Sindsdien is de groep zes maal bijeengekomen om tot gro ter gezamenlijke krachtsontplooiing te komen op het gebied van de lief dadigheid en de ontwikkeling. „Tot nu toe waren de besprekingen vooral informatief. De tijd is nu gekomen dat onze groep een meer positieve functie krijgt", aldus de of ficiële verklaring. De werkgroep maakte verder be kend, dat de gezamenlijke interker kelijke hulpverlening in het afgelo pen jaar „belangrijk is uitgebreid" omdat .sociale zorgen, christelijke aangelegenheden zijn". De wereld raad van Kerken en het Vaticaan hebben vorig jaar samen een actie gevoerd ter bestrijding van de hon ger in India. Onlangs nog werden beide licha men het eens over een gezamenlijke actie voor de slachtoffers van de overstromingen in Portugal. Die overeenstemming werd bereikt in nog geen twee uur. In de verklaring werd ook aan gekondigd, dat volgend jaar april in Beiroet een gezamenlijke conferentie gehouden zal worden over de te vol gen gedragslijn by de ontwikkelings hulp. Tijdens de bijeenkomsten werd ook gesproken over religieuze vrijheid en over gemengde huwelijken. De delegatie van de Wereldraad van Kerken stond onder leiding van dr. Eugene Carson Blake uit Amerika. De rooms-katholieken werden geleid door mgr. Jan Willebrands, secreta ris van het Vaticaanse secretariaat voor bevordering van de eenheid on der de christenen. Ds.D. Lekkerkerker 25 jaar predikant Op 13 december is het vijfentwin tig jaar geleden, dat ds. D. Lekker kerker uit Minnertsga werd beves tigd als predikant in de Ned. Herv. Kerk. Dirk Lekkerkerker werd op 5 de cember 1915 uit een predikantsgezin te Nieuw Vennep in de Haarlemmer meer geboren. Hij bezocht eerst het Stedelijk Gymnasium te Leiden, waar hij ook aan de Leidse Universi teit studeerde. Nadat de heer Lek kerkerker in mei 1940 door het pro vinciaal kerkbestuur van Noord-Hol land was toegelaten tot de evange liebediening in de Ned. Herv. Kerk en hij van 1 november 1939 tot 1 november 1942 eerst drie jaar te Al phen aan den Rijn werkzaam was geweest als hulpprediker werd hij op 13 december 1942 door zijn vader be vestigd als predikant van de her vormde gemeente van Altforst en Appeltern in de classis Nijmegen. Op 25 april 1948 verwisselde de jubilaris deze gemeente met die van Scharne- goutum en Loënga in de classis Sneek vanwaar hij op 28 juni 1953 naar die van Valkenburg in de classis Leiden vertrok. Sinds 15 januari van dit jaar dient ds. Lekkerkerker de hervormde gemeente van Minnertsga in de clas sis Franeker. Ds. Lekkerkerker heeft in de loop der jaren vele bestuursfuncties ver vuld en zitting gehad in verschillen de colleges en commissies. Vrije Universiteit Ziekenhuis predikant Directeuren van de Vrije Univer siteit in Amsterdam hebben als tweede ziekenhuispredikant bij het academisch ziekenhuis der Vrije Universiteit benoemd ds. W. F. O. E. Stange, hervormd predikant te Weerselo. De centraile kerkeraad van de hervormde gemeente van Amstelveen-Buitenveldert heeft i n verband met deze benoeming een beroep op ds. Stange uitgebracht. In 1962 werd de Amsterdamse ds. J. van Buuren (gereformeerd) als ziekenhuispredikant benoemd', sinds dien is hij als zodanig aan het zie kenhuis verbonden. Met Kerstmis niet naar heilige plaatsen Verscheidene christelijke gemeen schappen in Jordanië hebben be sloten met Kerstmis, Nieuwjaar en Driekoningen geen groeten uit te wisselen of feestjes te houden in verband met de huidige toestand en de moeilijke levensomstandigheden van de ontheemden. Na een vergadering in het paleis van de Grieks-orthodoxe bisschop in Amman werd een verklaring uit gegeven waarin de geestelijke lei ders ook een beroep deden op hun gelovigen niet de heilige plaatsen te bezoeken welke d oor Israël bezet I zijn. DONDERDAG 7 DECEMBER 1967 Kerkelijk Leven Vonnissen in Saloniki Een krijgsraad in Saloniki heeft ces mannen veroordeeld tot gevan genisstraffen variërend van 6 maan den tot 5 jaar wegens het beleggen clandestiene bijeenkomsten en het schrijven van tegen de regering gerichte leuzen. Ingevolge een besluit van de mi nister van Binnenlandse Zaken zijn Griekse burgers, voornamelijk af komstig uit het noorden van het land, van hun nationaliteit vervallen verklaard. 23 Griekse politiemannen die door het militaire bewind waren ontsla gen, zijn weer voor actieve dienst op geroepen. Na actie bij spoorwegen Na dramatisch ingrijpen door premi Wilson is de langzaam-aan-actie van de Britse machinistenbond die twee dagen heeft geduurd afgelast. By de spoorwegen blijft de toe stand nog precair, maar de ma chinistenbond ontving de belofte dat ze voortaan op ruime schaal zal worden geconsulteerd. Hun eis dat de voor goederentreinen afge schafte remrytuigen voorlopig weer ingeschakeld worden, werd door Wilson onverbiddelijk afgewe zen. De treinbegeleiders die van achteren naar voren zijn verhuisd zullen voortaan meerijden in de le ge achterste cabine van de diesel- locomotief. Dit was oorspronkelijk door de machinistenbond gewei- Na de langzaam-aan-actie bij de spoorwegen kondigen zich echter al weer andere duistere wolken aan. De piloten van de BOAC de ge nationaliseerde Britse luchtvaart- maatschappy', dreigen vrijdag een 48 uurstaking te beginnen die de maatschappij miljoenen kan kosten. Zij eisen een salarisverhoging, die hen op gelijk niveau met de pilo ten van de grote buitenlandse maatschappijen zal moeten bren gen. Enige tijd geleden zijn zij reeds een langzaam- aan-ac tie begonnen wel ke ernstige vertraging in het lucht verkeer veroorzaakte. De BOAC heeft als antwoord de piloten ge dreigd stakers te schorsen. Ook de piloten van de BEA zijn in bewe ging gekomen. Gisteren stemden zij met overweldigends meerderheid voor een stakingsactie. JEMENITISCHE ROYALISTEN MELDEN SUCCES De royalistisch-Jemenitische mi nister van Voorlichting, Ibrahim, heeft bekendgemaakt, dat royalis tische troepen op slechts enkele ki lometers van Sanaa staan en de stad „belegeren." De ambassadeur van de republiek Jemen in Beiroet, Al-Baidani, heeft de berichten over een royalistische belegering van Sanaa „volkomen ongegrond" genoemd.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 6