Uittocht" met Kerstmis it Rijnsburgse jeugd gaat zwemmen in Katwijk Bronzen eremedaille voor J. II. Moenen Chr. uloschool doet niet mee 11 Op zoek naar zon KLOOS MINDER SOMBER ierdag 7 december 1967 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 13 ,r)LGENS MINISTER RUSK ■ooruitgang in id-Vietnam lerika zorgt door zijn optreden in Vietnam voor een schild, lichter een nieuw Azië oprijst. Dit heeft de Amerikaanse Iter van Buitenlandse Zaken, Rusk, gisteren in New York Sard. Hij ontkende dat de toestand in Zuid-Vietnam in 5asse verkeert. Sinds de zomer van '65 werd belangrijke, op en politiek terrein zelfs „spectaculaire" vooruitgang [kt. De Amerikanen hadden in Zuid-Vietnam al „resulta- historische waarde" bereikt, aldus Rusk. bevestigden officiële Ame- r kringen gisteren dat Ame- zijn bondgenoten in Vietnam ogenblik overleg plegen over le stopzetting van de militaire gedurende de komende Slachtoffers Salisbury, adjunct-hoofd- ar van de New York Times, tegenover Deense stu- BHa^erklaard dat de Amerikaanse ivallen op Noord-Vietnam het van de bevolking niet kunnen hoewel 2 300.000 en mo- lelfs 400.000 burgers hierdpor leven zijn gekomen., iury zei ervan overtuigd te zijn Vfcing van de bombardementen )g zou banen voor vredesbe- gen, maar weinig hoop te heb- l de Amerikanen zo'n stap t(e)bemen. bmmissie voor Buitenlandse van de labour-fractie in het bis heeft er bij de Engelse re- i'op aangedrongen de steun [Verenigde Staten inzake Viet- staken. 011 Demonstratie politie gisteren circa 200 I tegen de oorlog in Vietnam, beerden een cordon te door- bij het Waldorf-Astoria-hotel, unister van Buitenlandse Za- Isk sprak. Het was de derde I van de dag tussen de politie jonstr anten. itoginger vormden een onder- n een week van protestacties militaire dienst, georgani- fcor voorstanders van beëindi- Ui de oorlog in Vietnam. In iphia werden zeker 74 beto- leen recruteringscentrum daar ^teerd. McCarthy ^•"tor McCarthy, kandidaat voor /rikaanse presidentsverkiezin- Sft gezegd dat de Verenigde als prijs voor een regeling in een regering met enige com- pche invloed moeten accepte- Amerikanen moeten voorbe- op een regiem in Zuid-Viet- niet bijzonder vriendschap- veij ejikerprijs thans 'eral hetzelfde gingang van vandaag is de l^prijs voor suiker voor het ge ld gebracht op een niveau van jgste f 1.24 per kilo. Dat bete- ;i-*t in bepaalde winkels de sui- me^ 2 cen^ wor£^ verhoogd, fenover in andere zaken prys- van eveneens 2 cent zul- kts hebben. Deze regeling is ejiltaat van overleg tussen ver- bordigers van het levensmid- pijf en het ministerie van J^lische Zaken. Tot dusverre jen er tamelijk grote verschil- - P6en de prijzen, die in de ver- iRÖde verkooppunten aan het !in rekening worden gebracht, .[ijzen varieerden nl. van f 1.22 pet f 1.26 per kilo. gerlijke Stand Jfeest Geboren: Carolyn, d. prclijn en C. van der Luit. rtrouwd: W. A. M. Koppers en f. van der Star; P. J. van der pn M. M. C. A. van den Berg; Bulder en M. M. T. J. FrJjters; pmers en D. J. Scheltes; J us en H. A. TJjl; A. W. Jan- [A. L. Kromhout; G. de Jong de |uwd: D. J. de Graaff en F. A. leden: A. J. Smarius; J. C. Ves- *v, j. H. Kuljken; W. M. Heijl; luwe, w. v. J. E. Holthuis; A. iarktberiehten pA, 7 dec. Kaasmarkt: Aan- 1 partijen kaas. Prijzen: 3,90- ^HEVELD, 7 dec. Cooperatle- 'se Eierveiling „Ede". Aanvoer )er»6tuks, stemming redelijk. Prij- f per 100 stuks)Eieren van •am 11.45-11.70, 56/57 12.29- 1/61 13.42-13.66, 64/65 14.53- IEVELD, 7 dec. Eierveiling. 718.690 stuks, stemming !Eieren van 42/48 gram 8.86- W58 11.51-12.81. 59/66 12.85- V72 14.19-15.18. iVELD, 7 dec. Eiermarkt. J jïca 2.150.000 stuks, handel ma- Jpn van 50/58 gram 11.15-13.15. 2.23-2.27. 59/65 13.40-14.60, Quakers Het jacht „Phoenix", bemand met Quackers dde6000 dollar aan medica menten aan het Zuidvietnamese Rode Kruis en de Boeddhisten willen schenken, heeft bevel gekregen de Zuidvietnamese territoriale wateren te verlaten. De Zuidvietnamese rege ring wil de schenking niet aanvaar den omdat deze eerder aan Noord- Vietnam was aangeboden. De Vietcong heeft bij de Ameri kaanse basis Long Binh een kamp van Zuidvietnamese regionale strijd krachten met mortiergranaten en ra ketten bestookt. Het garnizoen heeft volgens een Amerikaanse woordvoer der lichte verliezen geleden. Tien kilometer ten zuiden van de stad Hue werd een kamp van Ame rikaanse mariniers met mortieren aangevallen. Zes mariniers werden gedood, zes ernstig gewond. De Westduitse persfotograaf Horst Faas, die voor het Amerikaanse pers bureau Associated Press in Vietnam werkt, is tijdens deelname aan een patrouille bij het dorp Boedop aan beide benen gewond geraakt. Faas heeft voor zijn fotoverslaggeving uit Vietnam de „Pulitzerprijs' voorschoten Zware materiële schade bij botsing Op de Veurseweg in Voorschoten ter hoogte van de koffietent, botsten vanochtend omstreeks kwart voor negen twee personenauto's frontaal. De bestuurder van de wagen uit de richting Leidschendam, een 51-jari- ge inwoner uit die plaats, slipte en kwam op de voor hem linker weg helft. De 46-jarige Voorschotense be stuurder van de tegemoetkomende personenwagen kon een ongeluk niet meer voorkomen. Beiden zijn ter observatie overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis in Leiden. De materiële schade is aanzienlijk. Veertig jaar bij Verto-Leiderdorp Gisteren werd het heuglijke feit herdacht, dat de heer J. H. Moenen 40 jaar in dienst was van de N.V. Touwfabrieken in Leiderdorp. Na ver welkomd te zijn door de maatschap pelijk werkster, die de echtgenote een fraai boeket bloemen aanbood, werd de jubilaris met zijn vrouw, door de directie, bij wie zich ook burgemeester mr. R. M. Gallas had gevoegd, het directie-kantoor ont vangen. Daarna had in de kantine van het centraal administratiekan toor, te midden van familie en geno digden de officiële huldiging plaats. De directeur H. B. Haanappel sprak als eerste zijn hartelijke ge lukwensen uit en liet vervolgens in het kort de loopbaan van de jubilaris de revue passeren. De heer Moenen, die in 1922 op 18 jarige leeftfjd in dienst trad, begon zijn loopbaan in de afdeling hekelarij. Na vele overplaat singen, o.m. naar spinnerij en staal- kabelfabriek, keerde hij tenslotte toch weer in zijn oude afdeling terug. De directeur dankte de jubilaris voor zijn trouw en plichtsbetrachting, waarmee hij het bedrijf zo vele jaren heeft gediend. Vervolgens ging de heer Haanappel over tot de uitrei king van de gebruikelijke geschen ken, te weten het vererend getuig schrift van de Ned. Mij. voor Nijver heid en Handel met het daarbij be- RUZIE TUSSEN PETER POST EN FRITZ PFENNINGER (Van onze correspondent) Peter Post rijdt de Amsterdamse zesdaagse niet met Fritz Pfennin- ger. Een gisteravond tijdens de laatste uren van de honderd vier enveertig uursrace in Zürich ont stane ruzie tussen het tweetal is daar de oorzaak van. Organisator Vyth heeft vanmorgen tijdens een bespreking op Schiphol met de uit Zürich gearriveerde coureur Post, hem de Duitser Rudi Altig als kop- pelgenoot gegeven. Pfenninger start vanavond met Jo de Roo. De onenigheid tussen Post en Pfenninger ontstond gisteren In de namiddag, vlak voor de aanvang van de finale in Zürich, die door de Denen Palle Lykke en Freddie Eugen werd gewonnen. Post van middag op Schiphol: „Ik wil er alles aan doen om voor het Nederlandse publiek, dat mij tijdens miin car rière zo weinig ïn actie heeft kun nen zien. te schitteren". Pfenninger arriveerde pas in de namiddag in Amsterdam. D e koppelgenoot van Altig, de Duitser Sigf Renz. rijdt nu aan de zijde van de Belgische oud-wereld kampioen Romain de Loof. horende zilveren draaglnsigne, de gouden V.T.-spëld met briljant, een gouden armbandhorloge, alsmede een geschenk onder couvert. Hierna sprak burgemeester Gallas, die zich bij de prijzende woorden van de directeur aansloot. Naar zijn me ning kon de jubilaris terugzien op een welbesteed arbeidsverleden, waaruit voor hem ongetwijfeld veel goede dingen naar voren zijn geko men. Het was de burgemeester een bijzonder genoegen om de jubilaris de ere-medaille in brons, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, op te spelden. De bedrijfsleider van de vezelafde lingen, de heer I. Vogelenzang, wens te de jubilaris eveneens geluk en be trok hierbij ook diens echtgenote, die haar man altijd trouw terzijde had De chef van de spinnerijdeh eer K. Kuperus, feliciteerde de jubilaris en dankte hem voor de goede wijze, waarop deze zijn werk altijd heeft ge daan. Namens de ondernemingsraad feliciteerde de heer D. Houps de heer Moenen. Van de jubileumcommis sie mocht de jubilaris uit handen van de heren W. Kooien en A. Bey een prachtige loper ontvangen, terwijl zijn echtgenote opnieuw in de bloe metjes werd gezet. De heer P. Hil- lebrand overhandigde de jubilaris een fruitmand, namens de visvereni ging, waarvan de heer Moenen sedert de oprichting lid is. Namens zijn vader en de andere familieleden sprak een zoon van de jubilaris een woord van dank tot al le aanwezigen voor de prachtige ca deaus en de grootse huldiging. Hier na volgde een receptie, waarop velen de jubilaris de hand kwamen druk ken. Van zijn afdeling mocht de heer Moenen op deze receptie nog een prachtige fruitmand en een grote kist sigaren in ontvangst nemen. T arief swi j ziging PTT uitgesteld (Van onze Haagse correspondent) Op verzoek van verschillende ge bruikers zaü PTT de voor 1 februari aangekondigde wijzigingen in de frankering bij abonnement, betaald port, afbundeling, rayonering en korting voor afzenders van grote hoeveelheden, uitstellen tot 1 juli. Het minimum aantal stukken, dat voor korting gelijktijdig moet wor den aangeboden blijft tot 1 juli 250, terwijl voor de 18 nieuwe plaatsen met rayonindeling de verplichte af bundeling pas op 1 juli van kracht wordt. De 2/3 korting voor niet-ge- rayoneerde stukken in Amsterdam, Rotterdam en Den Haag blijft tot 1 juli gehandhaafd. De kangeroebal belooft een- nieuwe rage te worden onder de Britse jeugd. De bal is gemaakt van rode vinyl, kan gemakkelijk worden opgeblazen en wordt „voortbewogen" door afwisselend op te springen en neer te vallen. Geschikt voor zowel binnens- als buitenshuis. Ook aanbevolen voor gebruik bij fysiotherapie. Wanneer de raad liet eens is met het voorstel van B. en W. Zeer onlangs werd in de gemeente Katwijk de gebouwde overdekte zweminrichting in gebruik genomen. Dit bad wordt mede aangewend voor het geven van zwemonderwijs aan schoolkinderen. Tot ons genoegen vernamen wij, zo schrijven B. en W. aan de raad, dat ook voor Rijnsburgse leerlingen de mogelijkheid wordt geboden aan dit onderricht deel te nemen. Hiervoor komen in principe in aanmerking de leerlingen, geplaatst in dë 5e en 6e klassen der scholen voor gewoon la ger onderwijs en de leerlingen van de le klasse van de chr. nat. ulo-school Het bestuur van laatstgenoemde on derwijsinrichting heeft B. en W. in tegenstelling tot de besturen der la gere scholen, bericht, van deelneming te moeten afrien. De instructie kan zich in verband hiermede uitstrekken tot ongeveer 270 kinderen. Het onderricht wordt gegeven gedurende 40 weken per jaar en een half uur per week (effectieve lestijd). Per half uur kan door vijf in- struoteurs (uiteraard bevoegd) les worden gegeven aan maximaal 75 leerlingen, zodat in totaal voor onze gemeente op het zwemrooster twee uren moeten worden gereserveerd. De kosten bedragen naar de thans bekende gegevens voor de berekening van de kostprys f 166,05 per uur. Wanneer leerlingen uit onze ge meente, aldus B. en W. van de raad, bij het schoolzwemmen worden inge schakeld ligt het in de bedoeling met de N.Z.H. een regeling te treffen voor het vervoer van deze kinderen per bus naar en van het bad. De totale kosten aan het school zwemmen verbonden worden ge raamd op f 15.784, gespecificeerd als- volgt: a. kosten zwemonderricht 2 curen) x 40 (weken) x f 166,05 is f 13.284 b. vervoerskosten f 2.500 to taal f 15.784. Dit komt neer op ongeveer f 59 per leerling per cursus van 40 weken of f 1,48 per leerling per keer. Hoewel bovengenoemde uitgave voor de ge meente een zware financiële last vormt, zijn B. en W. toch van mening dat van de geboden mogelijkheid tot deelneming aan het schoolzwemmen gebruik moet worden gemaakt. Niettemin zjjn hierby echter ook de belangen van de ouders betrokken. B. en W. achten het dan ook redelijk op hen een beroep te doen door het vragen van een bescheiden bijdrage. Deze bijdrage wensen zij voorshands te bepalen op f 15 per deelnemend kind voor een cursus van 40 lessen. In verband hiermede kan ongeveer een bedrag van f 3,500 aan inkomsten worden geraamd, zodat een netto krediet benodigd is van f 12.284. B. en W. stellen de raad voor dit krediet ten laste van de gemeentebe groting 1968 beschikbaar te stellen. Opgemerkt wordt tenslotte, zo beslui ten B. en W. dat de deelneming aan het schoolzwemmen in Katwijk uiter aard slechts een tijdelijk karakter dient te dragen, opdat beëindiging kan plaatsvinden zodra de plannen voor de bouw van een eigen instruc- tiebad zijn gerealiseerd. WINTERSPORT GEE LUXE MEER Ruim 50.000 Nederlanders gaan de laatste dagen van het jaar temidden van sneeuw en ijs doorbrengen. Zwitserland en Oos tenrijk staan weer bijzonder hoog aangeschreven bij al deze wintersportliefhebbers. Maar ook in eigen land blijft men deze dagen niet thuis zitten: de Nederlandse Spoorwegen verwach ten aan de vooravond van Kerstmis ruim 800.000 reizigers te vervoeren, die elders in het land op familiebezoek gaan. De sterke toeneming van het met vakantie-gaan aan het eind van dit jaar vergeleken bij vorige jaren heeft twee oorzaken. In de eerste plaats vallen de kerstdagen bijzonder gunstig het opnemen van drie va kantiedagen resulteert met inbegrip van oud en nieuw in tien vrije dagen maar bovendien schijnen velen de vakantie niet meer in eens te willen opnemen in de zomermaanden. Men wil ook in de donkere maanden nog een appeltje voor de dorst hebben. Daarnaast krijgen de warme lan den (Spanje, de Bal ear en en de Ca- narische Eilanden) 's winters steeds meer toeristen. Vele boven-de-veerti- gers gaan tegenwoordig naar het zui den om enkele weken het winterse klimaat in Nederland te ontvluchten. Extra treinen De directeur van de Nederlandse Reisvereniging, de heer C. van Zwijndregt, verwacht, dat het een zeer goede kerst zal gaan worden. De NRV en Hotelplan zullen in de week voor Kerstmis zeven extra treinen laten rijden met optimale bezetting (15 rijtuigen) naar Chur, Salzb Innsbruck en Zd-Beiereai. Deze trei nen zullen ongeveer 6.000 reizigers vervoeren. Ook de maanden januari, NW-voorzitter A. H. Kloos is van oordeel, dat het er naai- uitziet, dat de conjunctuuromslag eerder is geko men dan men algemeen had verwacht Dit is vooral te danken aan de ont wikkeling in Duitsland. Zijn eigen pessimistische visie van enkele maanden geleden, toen de heer Kloos nog rekende op een werk loosheidscijfer van 140.000 tot 150.000 op het dieptepunt van het seizoen, zal, naar zijn mening, hoogstwaar schijnlijk niet worden gerealiseerd. De heer Kloos maakte deze opmer kingen vanochtend in een begroe tingstoespraak op de algemene ver gadering van de Algemene Neder landse Agrarische Bedrijfsbond in Utrecht. Hoewel het nog te vroeg is om te juichen laat het zich, volgens de heer Kloos aanzien, dat wij op de goede weg zijn. De tijd van overbesteding is voorbij en de prijsstijgingen zijn niet meer zo sterk. De enige zorg is nu nog de werkgelegenheid. De heer Kloos verwacht, dat het aantal werk lozen in de komende maanden nog onaanvaardbaar hoog zal blyven. Daarom moet er op korte termijn wat gebeuren. Iedereen zit te wachten op de werkgelegenheidsnota van de re gering. De heer Kloos meent dat deze nu snel moet komen. februari en maart zyn al nagenoeg volgeboekt, aldus de heer Van Zwijndregt, die nog een nieuw ele ment signaleert in het reizen naar de wintersportcentra, namelijk de char tervluchten. De NRV heeft twee veer tiendaagse vluchten naar Oostenrijk en Joego-Slavië, die volledig zijn be zet. Ook de algemeen secretaris van de Algemene Nederlandse Vereniging van Reisbureaus, mr. A. Borst, heeft hoge verwachtingen voor de komen de feestdagen. Hij schat, dat het al gemene vervoer per auto, trein, bus en vliegtuig ruim 50 procent meer zal zijn dan het vorig jaar, hetgeen hij vooral toeschrijft aan het gunstig vallen van de kerstdagen. zoeterwoude P.I.T. '54 won ook de laatste wedstrijd Ook de laatste wedstrijd in de voor ronden van de tafeltenniscompetitie om de promotie-degradatie-regeling werd een ruime PIT-overwinning. Nu werd naaste concurent Phoenix uit Delft met flinke cijfers (8—2) ver slagen. Daarmee Is PIT '54 ruim bo ven alle andere teams op de le geëindigd. Het 2de team zorgde verrassend voor een overwinning, door koploper Detas met 73 te verslaan, waar door ze zo goed als zeker al in de promotiegroep komen. Ook het 3de team is daar reeds zeker van door een 7—3 overwinning op Dolfijn. Het 4de deed niet onder en stelde z'n 2de plaats veilig, door een 9—1 overwin ning op Reflex uit Lisse. Het 5de en 6de verloren allebei met ruime cijfers. Het 1ste damesteam won met 64 van Unitas en het 2de was vrij. De oud-papieractie wordt middag 1 uur voortgezet. Ontwikkelingshulp De fractieleider van de KVP, drs. Schmelzer, kondigde in de algemene begrotingscommissie aan, dat een zevental radicalen in zijn fractie voor stellen tot verhoging van de ontwik kelingshulp met 45 miljoen gulden zullen steunen, of zelf zullen indienen. Bij de behandeling van de begroting van Buitenlandse Zaken was van KVP-zijde geen motie ingediend om dit doel te bereiken, hetgeen toen voor de radicaal drs. Aarden aanlei ding was voor een protest. Dat pro test heeft de gemoederen binnen de KVP nogal in beweging gebracht. Uit de mededeling van drs. Schmel zer blijkt nu echter, dat de meerder heid van de fractie zich kennelijk niet tegen een radicale actie voor meer ontwikkelingshulp wil verzet ten. De regering heeft voorgesteld volgend jaar 525 miljoen aan ontwik kelingshulp uit te geven. De internationale Compagnie des I re treinen. Ook op 23 december zullen Wagons Lits in Amsterdam heeft j 180 treinen worden versterkt, een groot aantal slaapwagens moe- Na de kerstdagen zullen eveneens ten reserveren voor de verwachte veel reizigers per spoor de thuisreis „uittocht" van vakantiegangers. Van aanvaarden. Op 26 december zijn 120 15 december af worden dagelijks ex- 'treinen versterkt, op 27 december 80 tra rijtuigen ingezet, in totaal 100 er wórden dan ook nog 22 militai- (58 voor Zwitserland en 42 voor Oos- re treinen ingeschakeld en op 28 tenryk). De Nederlandse Spoorwegen ver wachten in de avond en nacht van 22 op 23 december de grootste drukte. Op 20 december worden 20 extra trei nen en zes burger-militaire treinen ingelast, terwijl op 22 december be halve elf voortreinen vanuit de Rand stad Holland naar het oosten, zuiden en noorden, nog 240 treinen zullen worden verstrekt. Op die dag rijden er bovendien nog 17 speciale militai- leiderdorp Ernstig hoofdletsel na val met bromfiets Een 22-jarige inwoonster van Lei derdorp is gistermiddag omstreeks 2 uur in het voetgangers- en fiet- serstunineltje bij de oprit naar de Leiderdorpse brug door onbekende oorzaak op haar bromfiets in bot sing gekomen met een 12-jarig meis je uit Zoeterwoude. Beiden kwamen ten vaL De Leiderdorpse is met ernstig hoofdletsel overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis in Leiden. IN REKKENSE INRICHTINGEN Yier jongens overmeesteren slaapwaclit (Van onze Enschedese correspon dent) Vier jongens tussen vyftien en ze ventien jaar, die in de Rekkense In richtingen, een zogenaamde inrich ting in de Achterhoek, worden ver pleegd hebben vannacht om één urn- een slaapwacht overmeesterd en in een cel opgesloten. Daarna hebben zij geprobeerd de wijk te nemen, maar toen dat niet lukte hebben ze zich in de ochtenduren geheel verkleumd weer bij de Rekkense Inrichtingen gemeld. Zy zullen morgen voor de of ficier van Justitie te Zutphen worden geleid. De overvallen slaapwacht heeft een zware hersenschudding op gelopen, mogelijk doordat hij op het hoofd is geslagen of doordat de jon gens hem wat al te hardhandig in de cel hebben gesleurd. De jongens hadden getracht op het terrein van de Rekkense Inrichtingen geparkeerd (en naar goed gebruik de gelijk afgesloten) staande auto's open te krijgen. Toen dit niet lukte hebben zy zich op het terrein schuilgehouden. Inmiddels hadden namelyk twee an dere jongens van het paviljoen perso neelsleden gewaarschuwd, die trof- de slaapwacht nog steeds bewus teloos in de cel aan. Nadat een dok ter te hulp was geroepen werd onver- wyld een opsporingsactie op touw ge zet, waarbij ook de politie in de om geving werd ingeschakeld. Omstreeks vyf uur hedenmorgen, zagen de jon gens evenwel waarschijnlijk mede door de nachtelijke kou, van verdere ontvluchtingsplannen af. december zullen de Spoorwegen 17 burger-militaire treinen inzetten. Voor de gastarbeiders zullen de Nederlandse Spoorwegen op 15, 16 en 21 december extra treinen laten rij den naar de Frans-Spaanse grens. De Italiaanse-, Griekse en Joegosla vische arbeiders zullen voor de kerst dagen met de normale treinverbin dingen naar het Roergebied moeten renzed. Vandaar lopen extra treinen naar deze Balkanlanden. Korfbalprogranuna De pupillen-A van de chr. korf balvereniging „Warmond" zullen zaterdagmiddag om 2 uur op het gemeentelijke sportpark 't Overbos uitkomen tegen Jodan Boys pupillen- A. Om 2.30 uur spelen hier ook de Warmond junioren tegen de Fluks junioren. In Oegstgeest speelt War mond II tegen Fiks III om 2.30 uur. oegstgeest Actualiteiten- zondag open De mensen vervreemden van el kaar en van zichzelf, doordat velen in hun eigen hokje blyven. Het is no dig dat de motieven die aan deze hok jesgeest ten grondslag liggen duide lijk zichtbaar worden gemaakt, zodat de mogelijkheden tot verandering groter worden. Dit kan echter niet zonder een juiste waardering van ie dere persoon. Het gaat er niet om el kaar te overschreeuwen, maar om naar elkaar te luisteren en elkaar de ruimte te geven, zonder te vervallen in vrijblijvendheid. Om deze redenen heeft de Oegst- geester oecumenische jongeren-kluit kluit is een ander woord voor team beslot-en tot het oprichten van een actualiteiten-sociëteit. Deze sociëteit zal iedere zondagavond van 8 uur geopend zyn voor jongeren van 2025 jaar. De plaats is het nieuwe gemeentecentrum aan de Lytweg in De sociëteit zal als volgt gaan werken: iedere tweede zondag van de maand zal er een byzonder pro gramma zyn, de andere drie zonda gen zal er gewoon gelegenheid zyn om andere mensen te ontmoeten in een gezellige sfeer. Een bar is aan wezig. Zo wil men zowel de actuali teiten als de gezelligheid een plaats geven. Het administratief lidmaatschap k raison van f 2,50 per jaar gaat in per 7 januari 1968. De zondagavonden in december heeft men vrybiyvend toe gang. De opening van do sociëteit zal plaats vinden zondag 10 december 's avonds om 8 uur. Deze avond zal de heer R. Th. Luyckx, directeur van de Stichting Reclame Onderwys, aan de hand van een aantal actuele voorbeelden spreken over: Reclame als communicatievorm. Zondag 24 en zondag 31 december zal de sociëteit gesloten zyn i.vm. Kerstmis en Nieuwjaar. Inlichtingen over deze so ciëteit verstrekt gaarne mej. M. Foc- kens, Emmalaan 51, Oegstgeest. teL 53838.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 13