Luns achter Brown Nederland en Engeland wijzen associatie van de hand StL mm Wilson wil duidelijk ja of nee Vreemd Engels verzoek Spion in VS veroordeeld FRAUDE BIJ MARINE? Israël iverkt praktische voorstellen uit Weer minister in VS ontslag genomen Boete geëist tegen sena tor Profijt devaluatie eerst in '69 merkbaar? Tekort blijft in 68 bestaan Zoon stak huis in brand „Help Israël verder bouwen Man mep nieuw hart gaa vooruit BEURS VAN AMSTERDc Internationals overwegend iets lager Voorkomen spreiding kernwapens noodzaak Lt PAGINA 16 LEIDSCH DAGBLAD WOENSDAG 6 DECEMBER (Van onze correspondent in Londen) De Nederlandse en de Britse regering zijn het volledig eens over de gedragslijn voor Engelands aanvrage van het EEG- lidmaatschap. Nederland steunt krachtig de Britse opvatting, dat Engeland in et niet minder dan een volledig lidmaatschap genoegen dient te nemen en associatie of een andere halfslach tige verhouding tot de EEG ronduit dient te weigeren. Deze zienswijze werd nog eens van beide kanten onderstreept, toen de Nederlandse minister van Buiten landse Zaken, Luns, gisteren In Londen gesprekken met premier Wilson, zijn Britse collega Brown en andere ministers had gevoerd. Mr. Luns was vergezeld van staats secretaris De Koster. Premier Wilson bevestigde tegenover minister Luns toet standpunt, dat hij een dag tevoren reeds tegenover de voorzitter van de EEG-commis- sie had uiteengezet. Om te voorko men dat de zaak nog verder blijft voortslepen, wenst de Britse rege ring van de EEG-ministerraad, wanneer deze op 18 en 19 december in Brussel over Engelands sollici tatie beraadslaagt, een klaar ant woord „ja" of „neen". Aan Nederland, dat in dit opzicht als Engelands trouwste paladijn kan LANDBOUW Het laat zich niet aanzien, dat Nederland het Engelse verzoek zal inwilligen om tijdelijk de export naar Engeland van vlees en vlees- produkten, met uitzondering van ham, bacon en vleesconserven op te schorten. Het ministerie van Land bouw noemde het verzoek „allerbe- vreemdendst", omdat in ons land al sinds 13 april van dit jaar geen mond- en klauwzeer meer voorkomt. De Britse minister van Landbouw, Feart, heeft in het Lagerhuis gewag gemaakt van dit aan eengro:t aan tal landen, waaronder Nederland, gedane verzoek. In Nederland is het verzoek reeds binnengekomen. Mi nister Lardinois zal er nog over moe ten beslissen. In het ministerie van Landbouw acht men de zaak vooral van prin cipled belang. Doordat ham, bacon en vleesconserven van de door de Britse regering nagestreefde invoer- stop zijn uitgezonderd, is de econo mische betekenis niet zo enorm groot. Een Amerikaanse krijgsraad te Fort Meade in de staat Maryland heeft een beroepssergeant tot 25 jaar gevangenisstraf en( oneervol ontslag uit de dienst veroordeeld wegens spionage ten behoeve van de Sowjet- Unie en een geval van diefstal van een cheque van ruim 24.000 dollar. De verdachte, Leonard Safford, had verklaard schuldig te zijn, maar zelf stukken van een stempel „ge heim" te hebben voorzien om de Rus sen om de tuin te leiden. Hij gaf toe duizend dollar te hebben ontvangen van een man, die later Popow bleek te heten en eerste secretaris van de Russische ambassade in Washington was. Deze is inmiddels uit de V.S. vertrokken. Safford zei geld nodig te hebben gehad, omdat zijn uit Frank rijk afkomstige vrouw een hartkwaal Minister Luns met de Engel se minister van Buitenlandse Za ken, de „Europeaan" Brown. beschouwd, zal het niet lig gen. Mr. Luns zei, dat hij erin Brussel beslist geen doekjes om zal winden. De Nederlandse rege ring wenst dat Engeland, dat im mers aan alle in het verdrag van Rome genoemde voorschriften voor adspirant-leden heeft voldaan, wordt en dat de onderhandelingen welke in het verdrag zijn voorzien overeenkomstig de uitspraak van de EEG-commissie zullen begin nen. Het lidmaatschap is een kwestie van de Zes gezamenlijk en het gaat niet aan, aldus mr, Luns, dat een van de zes via de pers zioh erte gen verzet. Het betoog van de Franse president dient door zijn re gering in een rapport aan Brussel te worden „vertaald", aldus minis ter Luns, zodat men precies weet waar men aan toe is. Minister Luns zal morgen in Parijs het parlement van de Westeuropese Unie toespreken en daar gelegen heid krijgen voor nader contact met zijn Franse collega Couve de Murville. In het Marine Opleidingskamp in Hilversum is thans een onderzoek gaande naar een fraude, mogelijk ge pleegd door een hoofdproefleider. In dit kamp zijn studenten in de psychologie werkzaam, die assiste ren bij de keuringen van sollicitan ten. Deze werkstudenten hebben zich voor dit werk contractueel aan de marine verbonden. Voor iedere werk dag krijgen zij een bepaalde financië le vergoeding. Mochten de studenten door bijvoor beeld college verhinderd zijn te ko men, dan storten zij een bepaald geldbedrag in een hiervoor ingestel de „pot". De hoofdproefleider had het beheer over deze „pot". Op gere gelde tijden diende hij de financiën uit de pot aan de marine over te dra gen. Het vermoeden bestaat, dat de man niet alle gelden zou hebben overge dragen. Sinds vrijdag, zo deelde de Marine voorlichtingsdienst mede, is een onderzoek naar een mogelijke fraude bezig. Of er inderdaad fraude is gepleegd en om welk bedrag het zou gaan is nog niet bekend. Volgens de Marvo is de proefleider niet geschorst. Israëls minister van Buitenlandse Zaken, Eban, heeft in het parlement te Jeruzalem verklaard dat Israël praktische voorstellen zal doen bij eventuele rechtstreekse onderhande lingen met zijn Arabische buurlan den. Die voorstellen, die nu worden uit gewerkt hebben zowel betrekking op de agenda voor vredesoverleg als op de kwesties die bij vredesverdragen geregeld moeten worden en de voor waarden voor een eventueel akkoord. Eban legde er echter weer de na druk op dat Israël zijn huidige be- standsgrenzen niet zal wijzigen voor dat men een vredesverdrag heeft ge sloten. Israëlische bewindsman be schuldigde de Sowjet-Unie ervan, dat zij door haar „eenzijdige politiek van wapenleveranties" de totstandkoming van de vrede tegenwerkt. President Aref van Irak heeft ge neraal De Gaulle voor een officieel bezoek aan Irak uitgenodigd. President Johnson heeft gisteren het aftreden van Foy D. Kohier als plaatsvervangend onderminister van Buitenlandse Zaken voor politieke aangelegenheden bekendgemaakt. Als opvolger is benoemd de Ameri kaanse ambassadeur in Parijs, Char les Bohlen. Wie Bohlens functie over neemt is nog niet bekend. De wijziging op het "State Depart ment" volgt op de bekendmaking van een week geleden, dat minister van Defensie McNamara af zal tre den om president van de Wereldbank te worden. Foy Kohier, met zijn 59 jaar een van de meest ervaren diplomaten in de buitenlandse dienst, wordt hoog leraar aan het Centrum voor Voort gezette Internationale Studie aan de Universiteit van Miami, in Florida. Een andere hoge functionaris van het Amerikaanse ministerie van Bui tenlandse Zaken, Frankel, belast met onderwijs en culturele zaken, trad vo rige week eveneens af, volgens som mige berichten omdat hij het niet eens was met de Vietnam-politiek. Er zijn echter geen aanwijzingen dat Kohlers ontslag in enig verband staat met de stappen van McNamara en Frankel. Deserteur geholpen Tweeduizend gulden boete heeft de officier van Justitie bij de Alkmaar- se rechtbank geëist tegen een Eer- ste-Kamerlid wegens het bevorderen van desertie in vredestijd. De officier zei een gecombineerde straf of een onvoorwaardelijke straf overwogen te hebben doch hier van af te hebben gezien, omdat deze straf het de ver dachte als Kamerlid onmogelijk zou maken. Verdachte verklaarde voorts uit christelijke overtuiging te hebben ge handeld. De zaak was aan het rollen geko men, toen de senator aangifte deed van diefstal van een portemonnaie van de familie. Het ging niet om die portemonnaie, aldus verdachte, maar ik gaf de deserteur aan in zijn eigen belang, omdat ik bang was dat hj weer aan het zwerven zou gaan. Het kamerlid had de deserteur, een 20- jarige jongeman uit Almelo, die na vier maanden diensttijd in Den Bosoh bij zijn onderdeel was wegge lopen, persoonlijk uit de provokelder in Amsterdam afgehaald, waar hij was ondergedoken. Hij verklaarde de di'ensplichtige te- hebben willen laten herkeuren en een hernieuwd onderzoek te hebben wil len doen instellen naar diens prin cipiële bezwaren tegen de dienst plicht. Uitspraak over 14 dagen. Een gezaghebbend economisch researchinstituut heeft giste ren verklaard, dat het Britse tekort op de betalingsbalans het volgend jaar zal blijven bestaan niettegenstaande de devaluatie van het pond. De voorspelling van het „National institute of economie and social research" druist rechtstreeks in tegen de voorspellingen van de Britse regering, die het Internationale Monetaire Fonds had meegedeeld dat zij doelt op een overschot op de betalings balans van tenminste 100 miljoen pond in de tweede helft van 1968. IN NEW YORK Tweehonderd arrestaties bij Vietnam- demonstratie Bijna 200 personen zijn gistermor gen in New York gearresteerd tijdens een demonstratie waarbij naar schat ting duizend betogers tegen de oor log in Vietnam de ingang van het belangrijkste recrutcringsbureau in de stad blokkeerden door op het trottoir en de stoep te gaan zitten. Onder de arrestanten bevinden zich de dichter Allan Ginsberg en de bekende kinderarts dr. Benjamin Spock. Er waren ter plaatse onge veer 1500 politiemannen. Een Amerikaanse woordvoerder in Saigon heeft gemeld dat guerilla- strijd'ers van de Vietcong 300 Zuid- vietnamese burgers hadden gedood'. Bijna direct daarop gaf hij 'n andere verklaring uit dat dit getal op „wilde geruchten" was gebaserd. De jongste onbevestigde berichten zeggen dat één persoon werd gedood en 17 ge wond bij een overval op het dorp Dak Son, ten noordien van Saigon. Amerikaanse B-52 bommenwerpers hebben vandaag Vietcong-strijd- kraohiten bestookt, die sinds eind november aanvallen uitvoeren op Amerikaanse en Zuidvietnamese stel lingen bij Bu Dop en Bo Due aan dé grens met Cambodja. Door aan houdend slecht weer werden giste ren slechts beperkte luchtaanvallen op Noord-Vietnam uitgevoerd, waar bij weg- en spoorwegverkeer en luchtafweerstellingen werden be stookt. Ook werd een kazerne 75 ki lometer ten noordwesten van Hanoi idus een Ameri- woordivoerder. Het instituut zei verder een voort gaande internationale druk op de Amerikaanse dollar te verwachten „omdat de vooruitzichten voor de Amerikaanse oetalingsbalans verre van goed zijn". Deze voorspellingen waren vervat tn het driemaandelijks rapport van het instituut. Het zegt, dat de eer ste vruchten van de devaluatie van het pond waartoe overgegaan werd om de Britse goederen in een con currerende positie op de wereld markten te brengen, pas geplukt zul len kunnen warden in begin 1969. Het instituut zegt verder: „Over de eerste helft varn 1968 zal de uitwerking van de devaluatie op de betalingsbalans vermoedelijk ni hil zijn, waardoor een fundamenteel tekort van 125 miljoen pond zal blijven bestaan. In de tweede helft van het jaar zal de betalingsbalans van de devaluatie profiteren. Ver moedelijk tot een bedrag van 70 mil joen pond. Maar voor die periode blijft er dan nog een tekort van ongeveer 50 miljoen pond. wat be tekent dat het tekort over het ge hele jaar 175 miljoen pond zal be- (Van onze Groningse correspondent) Na een hooglopende ruzie met zijn ouders heeft een 28-Jarige Harlinger visser maandagavond zijn ouderlijke woning aan de Nicolaas-Baurstraat in Harlingen in brand gestoken. Na dat het echtpaar de woning had ver laten, pakte de als een „lastige Jon gen" bekend staande visser een blik petroleum en goot dat over de vloer en de meubelen. Daarna stak hij de boel in brand en maakte zich uit de voeten. Nog diezelfde avond werd hij aangehouden. Hij heeft inmiddels een volledige bekentenis afgelegd. De visser leefde al geruime tijd in onmin met zijn ouders, bij wie hij inwoning had. Herhaaldelijk had de man ruzie. Waarover is niet be kend. Buren ontdekten maandag avond de brand in de woning van de familie. Aangezien er niemand thuis was, forceerden zij een deur en wist men het vuur vrijwel onmid dellijk te bedwingen. Alleen een deel van de Vloerbedekking verbrandde. VOLGEND JAAR ACTIE „Help Israël verder bouwen". Dit Is de naam van een actie, die begin volgend jaar in ons land van start gaat om ontwikkelingsobligaties van de staat Israël aan de man te bren gen. Hoe de actie precies zal verlo pen Is nog niet bekend. Voorlopig is alleen een initiatiefcomité gevormd. Voorzitter daarvan Is de Amsterdam se hoogleraar dr. A. Mey. Het Is de bedoeling, dat de actie beëindigd wordt op 2 mei, de dag waarop de staat Israël 20 jaar bestaat. De staat Israël heeft sinds 1951 drie ontwikkelingsobllgaties uitgege ven, achtereenvolgens 350, 300 en 400 miljoen dollar groot. De laatste is, doordat de belangstelling als gevolg van de Zesdaagse oorlog enorm steeg niet SBoals werd verwacht in 1969 maar reeds deze zomer voltekencL Nu is een lening uitgeschreven ter grootte van 500 miljoen dollar. Het geld zal worden gebruikt voor verbe tering van de infrastructuur. Op een persconferentie in Amster dam zei de reserve-generaal van het Israëlische leger Abraham Joffé, die op het ogenblik een rondreis door Europa maakt om propaganda te ma ken voor de lening, dat Israël veel geld nodig heeft. „In de zesdaagse oorlog zijn wij erin geslaagd de vij and te verdrijven en nieuwe grenzen vast te stellen. Nu gaat het erom de problemen, die na de oorlog zijn ge rezen, op te lossen. Eén van de belang rijkste is dat van de vluchtelingen. Er gaan in Israël steeds meer stem men op om deze mensen op te ne men", zei hij. De heer Joffé, die met nadruk stel de als privépersoon te spreken, merk te op, dat Israël de enige is, die zich werkelijk voor dit probleem interes seert en dat Israël door de oplossing van het vluchtelingenprobleem een eind zou kunnen maken aan het gehe le probleem van het Midden-Oosten. Een oplossing zag hij in het tot stand komen van een Joods-Arabische con federatie binnen de staat Israël. In 1969 kan een werkelijke verbe tering van de betalingsbalans in de orde van 500 miljoen pond verwacht worden, afhankelijk van de politiek van de regering. Op de Londense wisselmarkt heeft de koers van het pond sterling gis teren het laagste peil sedert de de valuatie van 2,80 tot 2,40 dollar be reikt. De koers schommelde tussen 2,4101 en 2,4115. De niet al te om vangrijke verkopen hielden verband met de onzekerheid over de arbeids verhoudingen die is ontstaan door de actie bij de Brits spoorwegen en het geschil tussen de Britse lucht- vaartmaatschappyen en hun piloten. Een deel van het aanbod van pon- dien sterling bestond gisteren r men veronderstelde uit ver in van mensen die ponden ster ling kochten toen de koers vóór de devaluatie dicht bij de 2,80 dollar was gekomen en nu tot de conclusie zijn gekomen dat het tijd werd hun verliezen te beperken. De voortzetting van de daling heeft de speculanten er volgens de handelaren van overtuigd .dat het beter is thans met een verlies ge noegen te nemen dan een verdere daling te riskeren. OE Hartpatiënt Louis Wasjkanj wie zondag de eerste harttraj tatie is toegepast, gaat voorui Zijn lichaamstoestand is k gend en alles wijst erop dat M uit gaat, zo werd in een medliVti let-in gezegd. „Zijn hart func^ normaal". c Ondanks zijn opgewektheid tekenen van vooruitgang staa: kansky voor het kritieke waarin zal blijken of het lichjj vreemde hart accepteert of dus dr. Marius Barnard, broeiF medicus die de leiding had medisch team tijdens de opeir'f stadium treedt in drie tot tdef P na de transplantatie, zo voel er aan toe. WISSELKOERSEN "fdei I® J pen hei Amsterdam, 5 december jfcte 8.66%8.67%; New York fwaï 3.59H; Montreal 3.33ft—3.33$, 73.2673.31Brussel 7.2^ ge Frankfort. 90.27—90.32; St» he 69.44%—69.49%; Zürich 83.2Se b Milaan 57.59%—57.64%; Kop» d« 48.10—48.15; Oslo 50.30—50.35fd 13.90%13.91%; Lissabon ij ai 12.55%. teel Oeneraal Jofjê BEURSO VERZICHT De internationale aandelen hebben bij de opening van de beurs overwe gend lage koersen te zien gegeven. Hoogovens boekte het grootste ver lies. Evenals dinsdag werd in open hoek gehandeld en de eerste koers op ƒ116,50 betekende een daling van 1,70 ten opzichte van de laatste transactie van de dinsdagmiddag. De reactie werd door de beursbezoekers toegeschreven aan winstnemingen. Na de vaste stemming van de vooraf gaande dagen werd een verdere stij ging onmogelijk, omdat een aantal beleggers van hun stukken afstand wilde doen, werd opgemerkt. Na de eerste transacties volgde een licht herstel en werd het verlies dat bij de opening viel waar te nemen, terug gebracht tot ongeveer één gulden. Van de internationale fondsen lag Unilever onveranderd in de markt op ƒ106.50. AKU en Kon. Olie openden beide 40 cent lager op resp. 58,20 en 147,50. Philips boekte opnieuw enige winst. De eerste aandelen verwissel den van eigenaar tegen 119,70 het geen een stijging betekende van 40 cent. De scheepvaartaandelen startten licht verdeeld. HAL, Stoomvaart maatschappij Nederland en Neder landse Scheepvaart unie moesten licht terrein prijsgeven, de KNSM lag iets beter in de markt, terwijl die andere fondsen ln deze seotor vrijwel onver anderd van start gingen. In de cultures kwamen over de ge hele linie lichte verliezen voor, die tijdens de beurs enigszins werden goedgemaakt. KLM werd als gevolg van de reactie die Wall Street dins dag voor dit aandeel te zien gaf on geveer 5 gulden lager geadviseerd op ƒ275. Op de lokale markt lagen de eerste advieskoersen rond die prijzen van dinsdagmiddag. Voor d'Oranjeboom werd door het hogere dividend dat Allied Breweries heeft voorgesteld een koers genoemd van 458 a 460 procent. De staatsfondsenmarkt gaf de re actie van gisteren als gevolg van de aangekondigde lening van de Bank voor Nederlandse Gemeenten een licht herstel te zien. De om zetten waren in deze afdeling niet groot. Op de lokale markt steeg de koers van de aandelen Albert Heijn in de eerste periode 11 punten tot 1212. Gedurende de beurs hebben de koersen weinig verandering onder gaan. De scheepvaartmarkt trok Iets aan, AKU verloor enig terrein, ter wijl de koersen van de overige fond sen rond het niveau van de opening bleven schommelen. WOENSDAG 6 DECEMBER ACTIEVE OBLIGATIES IAEA-voorzitter waarschuwt De niet-nucleaire landen zullen te gen 1980 genoeg plutonium produce ren om minstens honderd kleine kernbommen per week te vervaardi gen, zo waarschuwde het hoofd van het internationale bureau voor atoomenergie (IAEA), de Zweed Sig- vard Eklund, in de algemene verga dering der V.N. Dit maakte duide lijk, zei, hij, dat het sluiten van een verdrag tegen de verspreiding van kernwapens dringend noodzakelijk is. De niet nucleaire landen zouden tegen genoemd Jaar een produktle- capaoiteit van 25 ton plutonium heb ben. Zijn schatting van vorig jaar hieromtrent had Eklund moeten ver dubbelen. De IAEA was, naar Eklund ver klaarde, bereid de vertrouwelijke in- spetietaak krachtens het voorgestel de niet-verspreidingsverdrag te ver vullen. De vrees voor militaire of indus triële spionage tydens een door de IACA uitgeoefende controle heeft tot bedenkingen van sommige Navo-lan- den, met name West Duitsland, over de rol van het atoombureau geleid. Deze landen geven de voorkeur aan Inspectie door Euratom, de eigen nu cleaire organisatie van de Europese gemeenschap. Staatelenlngen Vorige slotkoers koers v. heden Ned. 1966-1 7 163% 103% Ned 1966-2 7 103% 103% Ned 1966 6% 99% 99% Ned. 1967 6% 99% 99 y4 Ned. 1967 6 96% 97% Ned 1965-1 5% 93% 94ft Ned. 1965-2 5% 93 H 94ft Ned. 1964-1 5% 90% 90% Ned. 1964-2 5% 90% 90ft 88% 88 Ned. 1958 4% 89% 89% Ned. 1959 4% 86% 86% Ned 1960-1 4% 88ft 88ft Ned. 1960-2 4% 86 86% Ned. 1963 4% 85% 85% 95 95 86% 86} g Ned. 1960 4% 84ft 84ft 83% 84% Ned. 1963-1 4% 83 83% Ned. 1963-2 4% 83 83% 83 f J 83 ft 81% 81% Ned. 1953 3% 80% 80% Ned. Staff'47 3% 71% 71% Ned. 1951 3% 90% Ned. 1953-1-2 3% 83% 83% Ned. 1956 3% 82% 82% Ned 1948 3% 71% 71% Ned. 1950-1-2 3% 73% 73% Ned. 1954-1-2 8% 75% 75% Ned. 1955-1 ZU 75% 75y4 Ned. 1955-2 3% 80% 80% 82f8 83 y4 Ned.Grbk 1946 3 82% 82% Ned. Dlrling '47 3 87% 87% Ned. Investeert. 3 99% 99% Indië 1937-A 3 91 y4 91 y4 Bank, en kredietwezen BvNGemw.l 957 6 97% 97% id. 30-Jr '58-59 4% 85ft 85% id. 25 j. '59 1-3 4% 87% 87% id. 25 J. '60 3-5 4% 87 87 ACTIEVE AANDELEN A'dam Rubber a 62% 61% HVA-Mijen Ver. a 114% 114% AKU 58.60 57.50 Deli My cert. 86 85.10 Hoogovens cert. 118.30 117.20 Philips, gem. bezit 119.20 119.60 Unilever cert. 106.50 106.30 Kon Zout Org. 150 150 Dordtse Petr. 676% 674% K. Petr 20 147.90 147.20 Holl Am. Lijn 73% 73% Java China Paket 170 279.90 275.30 Kon Ned. Stmb. 96% 96% Stoomv My Ned. 108 106% Nievelt Goudr. c. 120% 121% V. Ommeren cert. 164 163% Rott. Lloyd 140% 140% Ned. Schpv Unie 125% 125% NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov.. en Gem. leningen A'dam '47 3% 88y4 A'dam '48 3% 88 a'dam *52-1 4% 87% Bankwezen B.N.O.'86 1-2-37 103ft 103% Idem '67 6% 98% 98% 96 y4 96% idem '65 n 6 96 y4 96% idem '65-1 5% 93 93% idem '65=11 5% 93 93% 91% 91% idem *58 5% 92 92% idem '64 6% 89 y4 89% 88% 88% idem '64-3 6 87% 87% id. N W B. *52 4% 91ft 91% id. Rentsptor, "52 169 169 idem id. f500 *57 164% 164% id Rentespbr. "6! 112% 112% Id Rentespbr '65 108% 108% id. Rentspbr *66-1 108% 108% Industriële obligaties Hoogovens '66 6% 100 99% 96% K Zout-KetJ '65 6 96% N. Gasunie '66 7% 104% 104 99% 100% Phil dlr-lng *51 4 80% 96% 96% Unilever 6 95% 95% Alkmaar 1956 2% 74% |k. A'dam 1933 3 116% 1 t* A'dam 1951 2% 79 b !d i A'dam 1956-1 2% 77% ee A'dam 1956-n 2% 85% i d£ A'dam '56-in 2% 84% de A'dam 1959 2% 79% <ert Breda 1954 2% 72% ve Dordr. 1956 2%... 73 itin Eindh 1954 2% 70% rel Enscb 1954 2% 72% leui 's-Grav '52-1 2% 89 c 's-Grav '52-11 2% 88% da R'dam 1952-1 2% 90% jld< R'dam 1952-n 2% 87ft iüjl R'dam 1957 2% 86% mo Utrecht 1952 2% 103 y8 s< Z.-Holl. '57 2% 85ft Z.-Holl. *59 2% 88% fh NIET-ACTIEVE AAND Bank- en Kredietinstellij pre Alg. Bank Ned.... 232 |tjn 46.60 zei Holl. Bank U. cert. 219 eei Holl Soc. Lev.v. 565 én Nat. Nederlanden 604% Br Ned. Mldd. Bank 87.50 Ik R.V.S. cert 517 he D Industriële onderneming j Amst. Ch Farm. 147b 1201 Berkel's Patent 142 BUhrm.-Tettero 478 Bijenkorf Beheer 646 Calvé Delft cert. 752 430% V. Gelder Papier 109 K. N Grofsmed. 87% D Gruyter pref 6 111 Hedneken's Bier 603 Holl Constructie 94.50 Ing. Bur. Bwnjjv. 172 271 v. Kemp en Beg. 94 Kempkes Meubel 64% Leldse Wolspinn. 278 Muller en Co N.B 247 Ned. Kabelfabr. 286 Phil, gem.bez. crt. 119 191 E.M.S. 29.90 E.M.S. '66 27 Ver Mach. fabr. 169 V. Touwfabr. c.v.a. 131% Vihamy 116% 320 Wernlnk's Beton 144 Wilt. Fey Bronsw. 157 V. Wijk/ Heringa 65 Zaalberg 62x Rljjnbouw en petrolet! he Blltton 2e rubr. 148.50 b Participatiebewtjzen «kei Goldmln. 1/5-1/1 122.60 hV Intergas 1 part. 78.60 fl» denl Beleggingsmaatschappij Intenmie f 60.— 182.50 ol 5 In terwaarden 119 hv Nefo f60— 86.50 dt 3 Robeco 223.30 nktr Roiinco 217.50 Unltas f 60.— 404.50 Norc Utilico 110.50 V. Bez. v. *94 f 60 100 Istel Europa I 10 pb 460 z- Cftem. Fund. c.va. 19% k 1 Canad Pacifie R 58% blan Intern. Nickel 124 Out Amer.-Te) en Tel 52% fllia 44% ctlc Bethlehem Steel 32% Cities Service 48% t Gen Motors 82 649 Knld Kennecott 41 Republic Steel 43 j'iï Shell OJ> 66% 'st.1 Union Pacific 39ft it's' Un. States Steel 41% jl. T VERKLARING DER TEKENS 0 I Ei dividend Jtn' Ei claim «««-& b 8 Laten

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 16