fijne pantoffels kopen? Steeds meer stemmen voor Schotse Nationale Partij *4 Meer dan 55. gevangenen 000 politieke in Indonesië Nieuwe Shylock in het Weense Burg-theater Voorstandster van afscheiding Spanje verslaat Z.-Afrika Dode bij ruzie Noesa Kembengan tweede Auschwitz? Niet bloeddorstig MET EEN ENKEL WOORD HAAGSE AGENDi LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 4 DECEMBER 1 i (Van onze correspondent in Londen) In het middelpunt van het Britse politieke leven staat op het ogenblik een vrouw, de blonde 38-jarige Winnie Ewing, advo cate in Glasgow en moeder van drie kinderen, die op drama tische wijze de tussentijdse verkiezing van het ten zuiden van Glasgow gelegen industriestadje Hamilton won en volgende week als parlementslid voor de Schotse Nationale Partij haar intrede in het Lagerhuis zal doen. Voor dezelfde partij ging de tegen woordige voorzitter daarvan, dr. Ro bert Mclntyre, burgemeester van Stir ling, haar in 1945 vooraf. Hij verloor zijn zetel reeds na drie maanden. Maar mevrouw Ewing die 16.000 so cialistische stemmen en daarbij La bours op een na sterkste veste in ge heel Groot-Brittannië met een slag wegvaagde, zit voorlopig rotsvast. Als vertegenwoordigster van een partij, die Schotland totaal van En geland wil afscheiden, is zij in het Lagerhuis eigenlijk op de verkeerde plaats, maar zij zal daar gemeen schappelijk front maken met Gwyn- for Evans, sinds anderhalf jaar de afgevaardigde van Plaid Cymru, de Nationalistische Partij van Wales en een persoonlijkheid die diepe indruk maakt. Hij is een dure klant omdat hij reeds meer dan zevenhonderd vragen heeft gesteld. De beantwoor ding van elke parlementaire vraag brengt voor de regering namelijk een bedrag van 70 gulden aan kosten Zijn vragen en de antwoorden van ministers heeft zijn pairtij zelfs in druk laten verschijnen. Daardoor heeft Evans de problemen van Wa les als nooit tevoren verhelderd. De sensationele uitslag van Hamil ton betekent een gezonde opstopper voor de Labour-regering en de oppo sitie-partijen, hoewel voor de Schot se nationalisten een zwaluw nog geen zomer maakt. De nationalistische overwinning is een symptoom van ontevredenheid welke dieper gaat dan de onmiddellijke economische oorza ken daarvan. Wat dit laatste betreft is het de revolte van een industrieel achtergebleven gebied. nalistische partij dat thans 60.000 bedraagt elk jaar verdubbeld. Bij de gemeenteraadsverkiezingen van mei trokken de nationalisten 200.000 kie zers. Door toedoen van SNP-stemmen tuimelde onlangs ook Labours vei lige lagerhuiszetel van het tot Glas gow behorende Pollok-district en won daar de conservatieve kandidaat. De Schotse Nationale Partij is ech ter extremer dan de meerderheid van de Schotten. In Hamilton kreeg La bour de doodsteek omdat hier sprake was van een combinatie van een al gemeen protest tegen het falen van de regeringspolitiek, van het verbrei de Schotse verlangen naar zelfbe stuur (te beperken tot Schotse aan gelegenheden) en van degenen het kleinste deel van de kiezers die werkelijk hun Schotse onafhankelijk heid willen met inbegrip van hun eigen Schotse leger, vloot en lucht macht. De triomf der nationalisten is ook te danken aan hun simplistische ar gumenten die de ingewikkelde eco nomische problematiek omzeilen. Het nationalistische volksdeel van Schot land meent dat de Engelsen het als een kolonie behandelen en verzet zich tegen het centrale gezag van Londen. Werkloosheid De chronische werkloosheid in Schotland is bijna twee maal zo groot als het nationale gemiddelde. In tien jaar is de werkgelegenheid daar slechts met 45.000 arbeidsplaat sen gestegen, terwijl deze in Enge land en Wales met 780.000 groeide, waarvan hot grootste deel voor reke ning van Engeland komt. De krottenbuurten in de Schotse industriesteden zijn schrijnender dan die in Engeland. De Schotten maken zich ook bezorgd over de 47.000 emi granten die jaarlijks door de mag neet van Londen en zuidoost-Enge- land worden aangetrokken, een te grote aderlating voor een volk van vijfmiljoen. Maar afgezien van al deze punten voelen de Schotten zich al jaren in him sterk nationale bewustzijn aangetast door de algemene achter uitstelling door Engeland en het ge brek aan begrip dat dit voor Schot land toont. Volgens de Engelsen is dit niet zo of althans schromelijk overdreven, maar er hebben zich on der vele Schotten in de loop der eeu wen historisch verklaarbare anti- Engelse onlustgevoelens ontwikkeld. De algemeen in Groot-Brittannië heersende ontevredenheid over het uitblijven van werkelijke economi sche opgang, om van Wilsons beloof de technologische revolutie niet te spreken, heeft zich in Schotland, aangewakkerd door het eigen geeste lijke klimaat, toegespitst, waardoor het culturele nationalisme in steeds sterkere mate een politiek karakter is gaan dragen. Partijleden verdubbeld De laatste vijf jaar heeft zich het aantal leden Tennis Spanje heeft Zuid-Afrika vandaag met 32 verslagen in de finale van het interzone Davistournooi. De Spaanse ster Manuel Santana stelde de overwinning zeker door de Zuidafrikaan Cliff Drysdale in slechts 21 minuten te verslaan in de vierde set van hun uitgestelde wedstrijd, die hij met 6—3, 6—3, 3—6, 6—2 won. Baas in eigen buis De vraag is echter of de romanti- che Schotten met hun doedelzakken en geruite rokjes, hun havermout en whisky, die alle banden vullen ver breken met de „Sassenachs", de Sak sen, zoals zij de Engelse zuiderlin gen met een tikje verachting betite len, de werkelijkheid niet al te veel uit het oog verliezen. Want het uit eenvallen van het Verenigd Konink rijk in drie gescheiden nationale een heden, indien het tenminste ooit daarvan komt, betekent nog niet dat de welvaart daardoor automatisch zou toenemen. Maar ook in Schot land schijnt voor een rechtgeaarde nationalist het gevoel van baas in eigen huis te zijn belangrijker dan i direct economisch gewin. Overigens zou de kwestie pas goed aan de orde komen indien het groot ste deel van de 71 Schotse Lagerhuis districten voor de SNP zouden sneu velen. Wanneer de vooral op de jonge generatie steunende nationalistische campagne zich zou doorzetten zal Schotland wellicht gedurende de ja ren zeventig zelfbestuur mogen ver wachten. Een voorstel dienaangaan de van Russell Johnston, de liberale afgevaardigde voor Inverness, werd nog vorig jaar door het Lagerhuis met hoongelach begroet. Van nu af zou men zich er echter wel voor hoe den de SNP te kleineren. Gelukkig mist Schotland de bitter heid die in 1922 en de onmiddellijk daaraan voorafgaande jaren Ierland kenmerkte, zodat het naar men mag aannemen voor een rampzalig intern conflict bespaard zal blijven. (Van onze Arnhemse correspondent) Een familieruzie heeft dit week einde het leven gekost aan de 63-ja rige bouwvakker P. F. L. van der Pol in Arnhem. De politie heeft zijn 23-jarige schoonzoon, een Itali aan van geboorte, aangehouden en ingesloten. In de nacht van zaterdag op zon dag, omstreeks kwart voor twee, kre gen zij Voor hun woningen onenigheid over de dochter van de bouwvakker, met wie de Italiaan is getrouwd. De. schoonvader zou zijn schoon zoon daarbij een duw hebben gege ven, waarop de Italiaan reageerde met een trap en klappen, die zijn schoonvader vol in het gezicht trof fen. Deze sloeg met zijn hoofd tegen de betonnen gangvloer van zijn wo ning. In bewusteloze toestand werd hij naar boven gedragen en op bed gelegd. De volgende ochtend waarschuwde een andere schoonzoon een dokter. Deze liet de man onmiddellijk naar het ziekenhuis brengen, waar een schedelbasisfractuur werd geconsta teerd. Enige tijd later overleed hij cfcncla MAANDAG StadsgehoorzaalBurgerijconcert: „Sempre Crescendo". 8.15 uur nam. DINSDAG Ch. de Bourbonhof: Elektronlcaclub: „De detector". 7.30-9.30 uur nam. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal): Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. 7- Spreekuur sociale raadsvrouw. 4-6 Rapenburg 61: K en O-lezing dr. R. van Zonneveld, „Voorkoming van •oegtijdige veroudering". 8 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkunde: sntrum voor vrii geestesleven. Spr. H. de christelijke D. van Goudoever idee der re-incarnatie. 8. VRIJDAG Oratoriumver. „Con Amore". 8 Stadsgehoorzaal. Opening pluimvee- en konynententoom Oude Vest 13: E tengem. „Ecclesia. 8 ZATERDAG Vestestraat 40: Miero-theater „D herbergierster". 8 uur namiddag. StadsgehoorzaalHerdenkingsbij een komst 75 jaar St.-Elisabeth Zie (Van onze correspondent in Djakarta). Indonesië heeft nog 55.000 politieke gevangenen. Van hen behoren er 4700 tot de „zware" A-groep, die direct betrokken is geweest bij de mislukte communistische staatsgreep van twee jaar geleden. Uit gegevens, die zijn gepubliceerd door generaal- majoor Soegiharto, de Indonesische procureur-generaal, blijkt dat inmiddels uitvoering is gegeven aan het besluit om 40.000 van de lichtste gevallen vrij te laten, wat een zorg minder moet zijn voor de regering, want de kosten van levensonderhoud voor de resterende 55.000 bedragen nog altijd anderhalf miljoen roepiah per maand. Het is nog steeds een kostbare ge schiedenis de 4700 zware gevallen te laten berechten. Geschat wordt dat elk proces ongeveer 5.000 roepiah gaat kosten. Voor de hele groep zal er dus het lieve sommetje van 23,5 miljoen roepiah of ruim 500.000 gul den mee gemoeid zijn. Wanneer één zaak per week wordt behandeld, is men over negen jaar klaar. Van of ficiële zijde lis echter verklaard dat de gehele reeks in vier jaar tyds be handeld moet kunnen worden. Cijfers spreken wellicht de duide lijkste taal als men een indruk wil geven van het probleem dat door de massale opsluiting is ontstaan. Een jaar geleden vertrokken uit Djakarta 23 djaksa's (officieren van Justitie) naar midden-Java voor een onderzoek naar het optreden van 52.000 politie ke gevamgenen. In juli va ndit jaar waren van de oorspronkelijke 20.000 gevangenen in de 'residentie Solo er nog 11.000 over. Zevenduizend zware gevallen waren overgebracht naar het eilandje Noesa Kembengan voor de zuidkust van Java. Dit zogenaamd „bloemeneiland" is van oudsher het (Van onze Weense correspondent) Meer dan 27 jaar geleden werd de „Koopman van Venetië'' voor 't laatst in het Weense Burgtheater opgevoerd. Dat was m 1940, toen Hitier ook „cultureel" de toon aangaf. En men ka*" zich voorstellen hoe de vertolking er toen uitzag. Shylock was natuurlijk de monsterachtige, bloeddorstige Jood, de woekeraar die de christenen uitbuit. Toch volgde ook de interpretatie die Louis Bouwmeester o.a. in de Plantage- Schouwburg gaf, enigszins deze lijn. Ik herinner me nog goed dat de Shylock van Bouwmeester nu niet be paald een figuur was waarmee de toeschouwer medelijden kreeg. Intus sen is de Shakespeare-studie vooruit gegaan en met name voor de Koop- in Venetië werden er nieuwe de Schotse natio- gezichtspunten ontwikkeld. Shakes- ADVERTENTIE Lelden Haarlemmerstraat 53 Den Haag Spulstraat 14 Filialen te Rotterdam, Schiedam, Vlaardlngen,Dordrecht, Breda en Tilburg, peare schijnt bij zyn studie over Ve netië materiaal in handen te hebben gekregen over een Joods koopman die inderdaad een stuk vlees uit het lichaam van een schuldenaar zou hebben geëist wanneer deze de ge leende som niet op ttfd had betaald. Toch is het niet waarschijnlijk dat Shylock dit aanbod uit bloeddorst heeft gedaan. Het was veeleer de op zet van Shakespeare om Shylock voor te stellen als de weerloze spelbal van het algemeen verspreide antisemitis me. De koopman was vrijwel ge dwongen om de som van 3000 duka ten uit te lenen en pro forma moest hij een tegenaanbod doen. Dit valt dan zo uit, dat men daaruit kan af leiden op welk laag peil het antise mitisme terecht is gekomen. Want Antonio neemt de uitdaging aan om dat hij zeker weet dat Shylock zijn vordering In deze vorm nooit zal kun nen afdwingen. Ernst Deutscli Ernst Deutsch, de beste Shylock- vertolker van het Duitse taalgebied, heeft deze nieuwe opvatting overge nomen en bouwt in het Burg-theater een figuur op die de toeschouwer eerst bevreemdt, maar tenslotte toch overtuigt. Hij speelt een zeer gereser veerde Shylock die het slachtoffer is van een antisemitische overmacht. Nog afgezien van de koele en on pathetische manier van acteren waardoor Deutsch zeer sterk ver schilt van Bouwmeester, ligt de visie op de hoofdpersoon en de tendens van het hele stuk op een geheel an der vlak. Shylock is een wijze en in het nauw gedreven koopman die zijn existentie bedreigd ziet en die een aanbod doet waarvan hij zelf weet dat het onmogelijk en onuitvoerbaar is. Hij d*"gt Antonio daarmee uit en wanneer deze het aanbod toch aan neemt, blijkt hoe karakterloos deze antisemiet is. Wie met de oude Shy- lock-opvatting naar het Burgtheater gaat. ziet zich door de prachtige ver tolking van Ernst Deutsch gedwon gen om zijn mening te herzien. Wanneer men na deze voorstelling het stuk opnieuw leest blijkt dat de tekst deze nieuwe interpretatie toe laat. En zelfs wanneer deze visie we tenschappelijk niet t e bewijzen zou zijn, dan blijft ze toch vruchtbaar voor het toneel. Want het drama volgt andere wetten dan de weten schap en voor het hedendaagse thea ter blijkt deze visie aanvaardbaar omdat onze tijd er rijp voor is. La ngzaam-aa n -actie bij Spoorwegen in Engeland Vannacht is bij de Britse spoorwe gen een langzaam-aan-actie begon nen, een krachtmeting tussen de bond van machinisten en de regering. Alle bemiddelingspogingen zijn op niets uitgelopen. De autoriteiten heb ben plannen opgesteld om de chaos, die de 36.000 vakbondleden ongetwij feld zullen veroorzaken, zoveel moge lijk te beperken. De langzaam-aan-actie is bevolen door de bond van machnlsten en stokers. Zij richt zich tegen een be- zuinigingsmaategel van de overheid, die treingeleiders wil doen plaatsne men in het compartiment van de ma chinisten, in plaats van, zoals nu in een aparte wagon achter de trein. Dit zou de spoorwegen meer dan twee miljoen gulden besparen. Een delegatie van negen vakbondsonder handelaars slaagde er gisteren niet in tot een akkoord met de regering te komen. De oorzaak van de moei lijkheden wordt de dwaaste uit de ge schiedenis van de Britse vakbonden genoemd. Een concurrerende vakbond heeft de machinisten onder zijn leden ge adviseerd door de actie getroffen treinen over te nemen. Dit zou tot conflicten op de stations kunnen lei den. oord voor tot levenslang veroordeel den. Een verblijf op dat eiland is altijd iets geweest, waarover met afschuw werd gesproken. Hoe de toestand er nu is, kan vrij duidelijk worden vast gesteld aan de hand van een ingezon den brief die frater Brouwer O.F.M. onlangs over Noesa Kembengan pu bliceerde in het dagblad „Kompas". Hij vroeg de autoriteiten in die brief of het lot van politieke gevangenen niet móet worden bepaald door het humaniteitsbeginsel en die humani teit niet insluit dat gevangenen, die nog niet eens gevonnist zijn, te eten moet worden gegeven en dat voor hun gezondheid moet worden gezorgd? Hebben de bevoegde instanties, zoals het parlement en het Rode Kruis, al eens een onderzoek ingesteld naar de toestand op het eiland? De schrijver vreest dat, als aan dit soort vragen niet voldoende aandacht wordt be steed, de naam Noesa Kembengan in de toekomst in één adem mag wor den genoemd met Auschwitz en Tre- blinka. In de concentratiekampen van mid den-Java bevinden zich ook nog al tijd vele Indonesische staatsburgers van Chinese afkomst. Zij verblijven daar vaak alleen omdat zij lid zijn geweest van de nu verboden organi saties Baperki of Perhimi. Beide or ganisaties waren links-georiënteerd, hetgeen op zichzelf al geen zonde is, maar waarvan bovendien talloze le den zich vermoedelijk helemaal niet bewust zijn geweest. Wanneer gevangenen uit de Chine se groep worden vrijgelaten en krijgt dat extra aandacht en hier en daar kan men dan in de pers lezen dat zij zijn „vrijgekocht", terwijl de arme leden van de PKI, de communisti sche partij (voor wie op zo'n moment plotseling medelijden blijkt te be staan) maar gevangen zouden moeten blijven. In Djakarta zijn eind augustus twee- drieduizend lichte gevallen vrijgelaten. Zij hebben echter nog „stadsarrest" met een vaste mel dingsplicht. Er zijn thans in de hoofdstad 1360 politieke gevangenen. BINNENLAND Hasjiesj-feestje Op het hoogte punt van een „Hasjiesjfeestje" heeft de politie zaterdagavond een inval gedaan bij de 19-jarige leerlingbeeld houwer aan de Kralingseweg in Rot terdam-oost. De 21 in het huis aan wezige jongens en meisjes (16 tot 24 jaar werden aangehouden en in het hoofdbureau van politie in bewaring gesteld. Van de zes meisjes werden er gisteravond twee naar huis gezon den. Bij de Inval werd 'n kleine hoe veelheid hasjiesj aangetroffen, waar van een gedeelte in de vorm van si garetten. Het onderzoek wordt voort gezet. Ontslag vijftig man A.. M. F. den Boer N.V. fabriek van ondermeer bakkerij installaties in Dordrecht heeft sinds begin 1967 te kampen met de vermindering van de verkopen als gevolg van de economische ontwik keling. De directie heeft zich daar door genoodzaakt gezien de perso neelssterkte aan te passen aan de huidige behoefte, hetgeen het ont slag, van ongeveer 50 personen bete kent. Met de vakbonden is overleg gaande over een afvloeiingsregeling. Speelgoedstad RAI succes Gis termiddag is met een totaal bezoe kersaantal van 86.690 de tentoonstel ling Speelgoedstad-RAI gesloten. De deelnemers vinden deze expositie zeer geslaagd. Vooral het eerste weekein de stonden zij tegen over een onver wachte stortvloed van bezoekers. Ze zijn bijzonder voldaan over de enor me propaganda voor speelgoed en vooral voor nieuwe artikelen welke van deze manifestatie is uitgegaan, aldus deelt de RAI mede. Man beroofd In de nacht van zaterdag op zondag hebben vier jon gelui bij het Haagse Bos een man overvallen. Zij eisten zyn geld. Die man gaf de jongens, die naar schatting tus sen de 20 en 25 jaar waren een be drag van f 70. De overvallers namen bovendien het slachtoffer zijn bril af. Brug in autosnelweg Over dp Zuid Willemsvaart zal in Nederweert een nieuwe vaste brug worden ge bouwd. Deze brug, die 96 meter lang en 36 meter breed wordt, is het grootste kunstwerk, dat gebouwd moet worden in het gedeelte van de autosnelweg tussen Keipen en Ne derweert. Wanneer dit gedeelte ge reed is, kan de flessenhals, die de Traverse door Weert in de noord- zuidverbinding betekent worden ver meden. Van de nieuwe brug un Ne derweert af wordt een dubbelbaans- weg aangelegd naar de bestaande rijksweg Weert-Eindhoven (E9) in Weert, die eveneens over de gehele lengte een tweebaans weg wordt. BUITENLAND kaan, die een jaar als soldaat in Vietnam diende, heeft besloten boed dhistisch monnik te worden. Hij hul de zich gisteren in een pij en ont ving een schaal om voedsel te bede len. Taalstrijd in India In de straten van de Indische stad Lucknow is vijf uur lang strijd geleverd tussen de politie en duizenden studenten, die protesteerden tegen het behoud van het Engels als officiële taal naast het Hindi. Doodvonnissen 1 n Sowjet-Unle Een militaire rechtbank In Wit-Rus- land heeft zeven leden van een nazi- politiegroep, die tijdens de Tweede Wereldoorlog vier dorpen had ver nietigd en 230 mensen had gedood, ter dood veroordeeld. Vier andere beklaagden van deze groep werden elk tot 15 jaar gevangenisstraf ver oordeeld. Het proces heeft 18 dagen geduurd, aldus het blad „Prawda." Arrestatie in Spanje De Spaan se politie heeft zeven Spanjaarden in het district van Valencia wegens „communistische activiteiten" ge arresteerd. De mannen, 22 tot 30 jaar oud, hebben volgens de politie in juli in Parijs een opleiding gehad in terroristische technieken. „Bufata Onder de codenaam „Bufata" zijn de politie van alle Westduitse deelstaten en de politie van de „Bundeswehr" op jacht ge weest naar misdadigers. Er zijn naar schatting 50.000 voortvluchti- gen in de bondsrepubliek van wie er tijdens deze tweede actie 400 wer den aangehouden. Vier weken gele den was een soortgelijke jacht ge organiseerd. Verdronken Vijftien jonge meis jes zijn verdronken, toen een ple zierboot 200 kilometer ten zuiden van Bangkok omsloeg en zonk. 17 andere meisjes worden vermist. Noordvietnamezen raken Amerikaanse forpedobootjager De Amerikaanse torpedobootjager Gzboum is vandaag door een kust- batterij getroffen tijdens een pa- trouilletocht voor de Noord Vietnamese kust. Twee bemanningsleden werden gedood en drie gewond. De voltreffer werd ongeveer 35 km ten noorden van Doing Hoi gemeld. De granaat doorboorde het hoofddek en ontplofte in een ruim. Stj.-'Elieatotlh Ziekienbude: Receptie 75-jarig bestaan. 4.306.30 uur nam.: Rest. Van der Heijden: Ned. Reis Ver. Afscheidsreceptie M. Blits 3-4.30r ZONDAG Rijnlands Lyceum (M. H. Tromp. ,Dg Lido „The war game", 14 J, Das 2.30, i/2 en 9.15 uur; Zond. 2.30, 4.45 7 en 9.15 uur (5 dec. geem voorste].' ling om 9.15 uur). Luxor „Scandal! nudi", 18 J. Da- 2.30, 7 en 9.15 uur; Zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur (5 dec. geen voorstel, voorstelling). Rex „Zo heerlijk rustig. 14 t. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; Zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur (5 dec. geen avond, voorstelling). Trianon „Een sexbom aan eei parachute", 14 j„ Dag. 2.30, 7 i i 9.1! Zond. 2.15, 4.3 Wassenaar: Astra vrijdag 8 uiu en zat. 7 en 9.15 uur: „Splonagecen- trum Marrakesh", 14 J. Zond. 7 ei 9.15 uur: „Zweedse meisjes in Parijs, 10 J. Zond. 2.30 uur: „Geldwolven ln Gun! sightpas", a.l. TENTOONSTELLINGEN f Galerie V. d. Vllst (Botermarkt SI: Tentoonstelling Corstiaan de Vries. Ge. opend dinsdag t/m zaterdag 10-6 uur bovendien vrijdagavond 8-10 uur (t/nl 15 december). Waaggebouw Kunstmarkt Dagelijks 1 -6 uur nam. (behalve op zondag (t.e.m 18 dec.) van 2-9 uur nam (t.e.m. 23 december). Galerie Walenkamp Expositie Hein-: (behalve zondaj rich Pranger dageli mandag) 2-6 (t.e Galerie Walenkamp (Nleuwsteeg lil Tentoonstelling van tekeningen vai Ronald Tolman, geopend dagelijks be. halve zondag en maandag 2-6 uur na. d Tentoonstelling e Dinsdag t/m zaterdag 6 uur nam.; bovendien vrijdagavond I -10 uur (tot nadere aankondiging). Galerie Hans Vink (Breestraat 119) Tentoonstelling over toegepaste kunal Geopend dinsdag t/m zaterdag 9 ir nam (t/m dag 9 uu 16 decern. ber). LakenhalTentoonstelling „Speler en lezen". Werkd. 10—4 uur: 'szoe dags 14 uur (tot 10 december). De Lakenhal: Dag. 104 uur: zond 10-4 t f -egermuseum Pestb ulslaan uitzondering van ze (zondag 1-5 uur) Rijksmuseum iteenstra dags 13-1' Rijksmuseum voor Volkenkunde Tentoonstelling Collectie Lechner ra: Japanse Kunst Werkd. 10 uur voort tot 5 uur nam.; zondags 15 uur nan Rijksmuseum voor de geschieden! der natuurwetenschappen: Dag. 10- uur. zond 1-4 uur Wassenaar: (Kunstzaal Heuff)Ei positie Miep Hart-NIJburg (wandkl den), Tosca v. d. Haak dierplastieker en Jan de Valk (emaille-paints) Gi opend maandag t/m zaterdag 1( 5 uur; bovendien dinsdagavond 8-1 uur (t/m 13 december). Avond- en nachtdienst der apothekei Geopend voor spoedeisende gevallet Apotheek Herdingh en Blanken, Hogt woerd 171, te. 20502. en Apotheek Zulfi West, Brahmslaan 20, tel. 21522. Smallenburg waargenomen door apotheek Herding en Blanken. De Oegstgeestse Apotheek ls geopeni Tot zaterdagochtend 10 uur raad plege men de eigen huisarts, daaiti tot zondagnacht 24 uur de dokten telefoon 22222. MAANDAG 4 DECEMBER Kon, Schouwburg, 20.15 uur: Toneel groep Theater: .Vanavond lmprot seren wij". Joseph's Place, 22.30 uur: Ann Bui se Comedie: „Helder WOENSDAG 6 DECEMBER Kurzaal, 20.15 uur: Het Resident: Orkest. Poppentheaters: Guldo van Det! 14.30 uur: „Jessle en de grijze koning'. Frank Kooman, 14.30 uur: „Sophonl; nus, het wijze konijn". WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 our) Amsterdam Den Helder Ypenburg VMssingen Eeldé De Bilt Twente Eindhoven Zuid-Limburg Helsinki Stockholrr llohit bew. regenbui lichtb ew. x bew. .TE! Grenoble Nice Berlijn mist geh. bew. geh. bew. onbewolkt onbewolkt geh. rblw/ ISss yikt 17 o o

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 2