K.V.P.-JONGEREN ACHTER BOGAERS Godsdienstige leiders gaan praten Staking Londense haven geëindigd Daders juwelenroof nog steeds zoek Twee Leidenaars gearresteerd HAAGSE AGENDA MET EEN ENKEL WOORD PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 27 NOVEMBER ,eidóe 'cfencla Rumoerige vergadering (Van onze parlementaire redactie) Met oorverdovend applaus en ge joel hebben de KVP-jongeren zich zaterdagavond geschaard achter de radicale groepering van oud-minister Bogaers. In de Utrechtse Jaarbeurs werd na een rumoerig congres zo luidruchtig dat vergaderingen en feesten elders ln het gebouw ernstig werden gestoord een motie aange nomen, die duidelijk zegt welke kant de KVP volgens de Jongeren opmoet. Gevraagd wordt: 1. één grote radicaal vooruitstre vende volkspartij, waarin alle pro gressieve krachten van het volk worden gebuideld: 2. samenwerking van christelijke partijen met PvdA en D' 66 als de beste manier om dat doel te bereiken; 3. het stembusakkoord van chris telijke partijen met de PvdA als een onverbrekelijke voorwaarde. Het stembusakkoord zit de jongeren zo hoog. dat zij hun onvoorwaarde lijke steun aan de KVP-radicalen daarvan laten afhangen. De motie kreeg 90 voorstemmers en 75 tegenstemmers, een verhouding die duidelijk aangeeft hoe sterk de oppositie tegen de radicale plannen was. De vergadering, die in hoofdzaak was gewijd aan het stembusakkoord en de KVP-radicalen, leek soms meer op een massale ruzie dan op een po ging „om een bijdrage te leveren aan de opstelling van de KVP voor de komende partijraad", zoals voorzitter Harry Gielen in zijn openingswoord Eerste vrouw in directorium Kerk en Wereld Tot adjunct-directrice van het in stituut „Kerk en Wereld" in Drie bergen is met ingang van 1 januari benoemd de 36-jarige mej. C. I. Dales, die sinds 1965 hoofd is van de afdeling cursussen en conferen ties van dit instituut. Mej. Dales is de eerste vrouw, die j in de directie van Kerk en Wereld wordt opgenomen. Zij ontving haar opleiding aan het instituut waarvan rij nu adjunct-directrice wordt. Dit jaar deed mej. Dales het kandi daatsexamen in de sociale weten schappen aan de universiteit van Amsterdam. Revolutietje Toen de rap van tong zijnde oud- voorzitter Piet van Engelen de ka theder wilde bestormen om het stem busakkoord te gaan bestrijden barst te er een revolutietje los. Vooral de radicalen vonden, dat hij als oud-lid niet het recht had zich met de zaken te bemoeien- Het oude congres sprong joelend overeind, stoelen vielen om, tientallen boze jongelui schreeuwden tegelijk door de twee interruptie-mi crofoons. Vice-voorzitter Jacobs liep boos achter de bestuurstafel weg en ging in de zaal zitten. Het werd zo"n chaos dat voorzitter Gielen de ver gadering schorste. Van Engelen kreeg het woord, om dat hij afgevaardigde van de kring Utrecht bleek te zijn. Hij overstemde met gemak de joelende en stampende zaal. Toen hij uitgesproken was. riep een Jongeman met een hoofd, dat rood van woede was. de zaal in: „Van Engelen is niet alleen in de leeftijd geen Jongere, hij is dat ook in zijn woorden niet".. Schreeuwend Zo stonden vele uren lang diverse mensen gelijk te schreeuwen: één achter de officiële katheder, voor- en tegenstanders in de zaal. die hem bij vielen of bestreden. Voorzitter Gielen. tegenstander van het stembusakkoord probeerde de zaal er voorzichtig van te overtuigen dat het beter zou zijn voor de KVP eerst een eigen gezicht te bepalen en pas daarna aan het stembusakkoord te gaan denken. Hij kreeg geen voet aan de grond. Sterker: er werd een motie aangenomen, waarin de zogenaamde jongerenraad wordt gevraagd om binnenkort te beslissen over het be leid van de voorzitter en de samen stelling van de dagelijkse leiding. Zijn langste tijd als voorzitter van de KVP-jongeren lijkt er dus op te zit ten. Toen bleek dat de radicalen vol doende aan hun trekken kwamen, ping vice-voorzitter Jacobs onopval lend terug naar zijn stoel achter de bestuurstafel. PAUS ROEPT OP TOT VREDE Paus Paulus heeft de wereldleiders gisteren opgeroepen vrede tot stand te brengen in Vietnam, het Midden- Oosten en op Cyprus. In zijn tweede rede aan het stu- deerkamerraam sinds hij op 4 no vember- werd geopereerd, beschreef de Paus vrede als „De vrucht van een menselijke en morele kracht ten goede, in plaats van de kracht der wapens". De 70-jarige Paus, die werd aan gehoord door 30.000 mensen op het St. Pietersplein, zag er veel beter uit. Vorige week zondag brak zijn stem verscheidene keren, terwijl hij nu krachtig en helder sprak. Hü betreurde het dat de vredes voorstellen in Vietnam zijn afgewe zen en dat het tragische oorlogsge weld dagelijks bitterder wordt. Uittreksel preek van Augustinus gevonden De Duitse professor H. Heffner heeft in een elfde eeuwsmanuscript dat zich in de bibliotheek van het Vaticaan bevindt, een uittreksel gevonden van een preek van de kerkvader Augustinus. die als zoek geraakt werd beschouwd. De tekst, die een uiteenzetting bevat van de waarde van de aalmoes, zal gepubli ceerd worden in het tijdschrift van de Belgische benedictijnen. Prof. Lam bot, één van de beste kenners van het werk van Augus tinus, heeft verklaard dat de gevon den tekst authentiek is. Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Beroepen te Staveren B. Fokkema te Heerjansdam c.a. Bedankt voor Boven-Hardinxveld (2e pred. pl.) C. van Bart te Put- GEREF. KERKEN VRIJGEMAAKT Bedankt voor Rotterdam-Pernis H. Kiezebrink, kand. te Wapenveld CHRIST. GEREF. KERKEN Tweetal te IJmuiden W. de Joode te Rotterdam-Kralingen en P. N. Ribbers te Enschede-West. Botsingen en conflicten van de laatste tijd tussen mohamme danen en christenen zullen grondig worden besproken in een op initiatief van de Indonesische regering bijeengeroepen con ferentie van mohammedaanse, rooms-katholieke en protestant se leiders, die deze week in Djakarta wordt gehouden en waar bij ook functionarissen van het Indonesische ministerie van godsdienstige zaken tegenwoordig zijn. Over spanningen in Indonesië Het eerste ernstige incident, dat de groeiende spanningen scherp belicht te, deed zich voor nadat mohamme danen in Melaboh (Atjeh) hadden ge poogd christenen te beletten een kerk te bouwen. (Zowel Atjeh als Zuid-Celebes zijn mohammedaanse bolwerken). Dit werd een nationale kwestie en in weerwil van opwekkin gen van de voormalige minister voor godsdienstige zaken, Saifoeddin Zoehri, tot verdraagzaamheid, ont stonden godsdienstige spanningen, die in verscheidene gebieden tot uitbars tingen leidden. Het beschadigen van kerken in Makassar was het gevolg van ver ontwaardiging onder de mohamme danen over een uitlating van een pro testantse godsdienstleraar, dat de pro feet Mohammed een echtbreker was. Hoewel protestantse leiders de gods dienstleraar desavoueerden om zijn uitlating waren r.-k. en protestantse kerken inmiddels reeds beschadigd. Leiders van christelijke kerken heb ben geprotesteerd tegen de laksheid van de autoriteiten en de strijdkrach ten tijdens de gewelddaden. Militai- I ren by de kerken zouden niets heb- I ben gedaan om de vernielingen te verhinderen. Nog een oorzaak van de spanning tussen mohammedanen en christenen was, dat de mohammedanen de be schuldiging uitten, dat de christenen levensmiddelen aan de mohammeda nen geven op voorwaarde, dat zy christen zouden worden. Deze be schuldiging is door de christenen met klem tegengesproken. De nieuwe Indonesische minister voor godsdienstige zaken, Kiai Hadji Dahlan, heeft een raadgevende com missie ingesteld voor godsdienstige aangelegenheden, die byeen zal ko men om te spreken over godsdiens tige verdraagzaamheid. De wilde staking van Londense ha venarbeiders, die acht weken heeft geduurd, is afgelopen. De 3.000 sta kers hebben hun werkgevers en vak verenigingen tot het eind van het ja-ar de tyd gegeven om over hun eisen te beraadslagen. Zy dreigen met een nieuwe staking in januari als aan hun eisen niet is tegemoet gekomen. Door de staking zyn belangryke uitvoeringen ter waarde van 100 miljoen pond sterling opgehouden. Familieberichten (Overgenomen uit andere bladen) Geboren: Anna Caecilia, d. v. Mul ler Kobold en Wolterbeek, Malawi, Afrika. Getrouwd: K. Nüe en Marijke Mora, Amsterdam; J. Hoogenhout en Ellen de Visser, Nymegen. Overleden: Johannes Theodorus Schoenmakers, 84 J, Vught; Aart 't Hoen, 89 j, Zandvoort; Eduard Jo zef Philips, 95 j, Den Haag; Gun- ther K. R. O. M. Braun, Utrecht; Pieter Cornells Cleyndert, 78 j. Oos terbeek; F. R. L. van Oordt van Scheffer, Twello; Arnold J. d' Ailly, 65 j. Amsterdam; Petrus Dirk Nico- laas Byisma, 69 j, Amsterdam; Ire ne Drysdale, 54 j, Den Haag; An- dré Dor land. 78 J, Den Haag; Petrus Martin us Antonius de Zwart. 87 j. Den Haag; Grietje Slotema-Dammin- ga. 83 j, Voorburg. (Van onze Rotterdamse correspondent) Politie en douane zoeken nog steeds naar de drie Italianen, die vermoedeiyk de daders zyn van een brutale roof uit de etalage van de juwelierszaak van de N.V. Brunott aan de Binnenweg 45 in Rotterdam, zaterdagnacht omstreeks drie uur gepleegd. Daarby hebben zy gouden armbanden, halskettingen en horlo ges ter waarde van 50.000 gulden buit gemaakt. Drie uur na de in braak hebben zy een poging gedaan by Bergh de Duitse grens over te steken. Toen zy bemerkten, dat de douane argwaan koesterde zyn zy in de richting van Arnhem gevlucht, daarby hun identiteitsbewyzen ach terlatend. De Alfa Romeo, waarin Hoopgevend begin vernieuwing kerk Mgr. Th. Zwartkruis heeft zater dag in Mariënheuvel te Heemstede de pastorale raad van zijn diocees geïnstalleerd. De b'«;schop zei daarbij in deze raad een hoopgevend begin te zien van de vernieuwing der kerk in velerlei opzicht. Het is de hiërarchie thans niet meer mogelijk eenzydig tempo en richting van de ontwikkeling der kerk aan te geven. Dat moet door de inspanning van allen tezamen gebeu ren. „Deze pastorale raad is de ver vulling van één mijner hartewen- Uit hoofde van zyn ambt is de bis schop voorzitter van de raad, doch terstond na de installatie droeg mgr. Zwartkruis daartoe door zyn vele zware taken wel gedwongen de vervulling dezer functie over aan zyn vicaris, dr. R. Koper o.f.m. Deze wilde zich liever „gespreksleider" dan vice-voorzitter noemen. De pastorale raad Haarlem telt thans 96 leden (69 manneiyke onder wie vier priesters en twee fraters en 27 vrouweiyke onder wie vier zus ters). Gestreefd wordt dit aantal uit te breiden met één of enkele verte genwoordigers van andere christelij ke kerken en mogelijk daartoe is nog niet besloten uit buitenker kelijke kringen. zy reden, was omstreeks het tyd- stip van de roof in de omgeving van de juwelierszaak gezien. De Rot terdamse politie is rond drie uur via een anoniem telefoontje gealar meerd. De daders hadden het ras terwerk voor de etalage van de zaak gedeelteiyk vernield en daar na een gat in de ruit geslagen. Dankzy de anonieme tipgever be schikte de politie ook over het gege ven, dat drie mannen hals over kop in een blauwe Alfa Romeo waren gestapt en weggereden. Aan de hand van de beschryving, die de politie van de bestuurder van de auto kreeg, kon worden vastgesteld, dat een van de mannen, die aan de grens bij Bergh was geweest, de zelfde was als die in Rotterdam. Na dat de auto by Bergh was weggere den is hy nog in een aantal plaatsen langs de grens tussen Nederland en Duitsland gesignaleerd. De auto bleek in Amsterdam te zyn gestolen. Het kenteken. HF-63-32 is vermoede lijk door een Italiaanse nummer plaat vervangen. Hiervan zyn al leen de letters TO bekend. De Rot terdamse politie verzoekt om in lichtingen, die tot de opsporing kun- by dragen. Verdacht van inbraak Twee Leidenaars, resp. 23 en 28 jaar oud. zyn vanochtend door de politie aangehouden. Het tweetal wordt ervan verdacht in de nacht van zaterdag op zondag een inbraak te hebben gepleegd in een pand aan de Ververstraat. Bij deze inbraak werden enkele muziekinstrumenten, toebehorend aan een beatband. ter waarde van ongeveer vyfduizend gulden ontvreemd. De in- atrumenten zyn inmiddels teruggevonden. Het tweetal wordt bovendien ver dacht van een reeks baldadigheden. Zy zouden in dezelfde nacht van de inbraak op de Hooigracht een auto hebben omgegooid en elders in de ■tad ruiten hebben vernield. Twee schepen botsen voor Nw. Waterwee De Britse tankboot „Zecnatia" is zaterdag voor de monding van de Nieuwe Waterweg In aanvaring gekomen met het Oostduitse vaar tuig „Stubbenkammer" (1.814 ton). Het laatste schip begon snel te zin ken. De 29 opvarenden onder wie twee stewardessen moesten in het water springen om niet met het schip ten onder te gaan, zo snel verdween het in de golven. Geluk kig was binnen vijf minuten hulp aanwezig in de vorm van de loods boot .Rigel", die 26 mannen en twee vrouwen aan boord kon nemen. Sommigen waren zonder zwemvest en hadden het in het bar koude water beslist niet lang kunnen uit houden. Een van de bemanningsle den. de 31-jarige steward Paul Sachweh wordt nog steeds vermist. Het zoeken werd door andere sche pen voortgezet, terwijl de loodsboot naar Hoek van Holland voer om de schipbreukelingen aan land te zet ten. Aan boord waren zij reeds van kleren of dekens voorzien. Eenmaal aan land werden de vrouwen en mannen snel naar het Groene-Kruis- gebouw gedirigeerd, waar zij verder op verhaal konden komen. De „Ze- natia" had geen hulp nodig. De „Stubbenkammer" van de Deutsche Seerederei in Rostock had juist de Nieuwe Waterweg verlaten, toen de aanvaring bij de Maasboei plaats had. Het gezonken schip is hoewel het geen direct gevaar voor de scheep vaart oplevert onder de wrakken- I wet geplaatst. Academische examens Aan de Leidse Universiteit zyn aagd voor de volgende doctoraal taal- en letterkunde de heer A. N. de Vos (Amsterdam))kandi daats Nederlandse taal- en letterkun de mej. C. W. de Vries ('s-Graven- hage); de heer H. P. G. Scholten (Leidschendam). kandidaats Duitse taal- en letterkun de de heer A. J. J. M. Pouw (Lei den). MAANDAG 27 NOVEMBER Joseph's Place >n met Combo. Paviljoentheater, 20.15 "io: „r ;yrië". DINSDAG 28 NOVEMBER Schouwburg, 20.15 uur: Toneel- „Al" 20.15 Joseph's* Place, 22. Centrum: „Alleen op vrijdag ^entla, J Mcintosh, piano. - - "I's Placr Combo. WOENSDAG 29 NOVEMBER Kon. Schouwburg, 20.15 i „De bekentenis". Joseph's Place. 22.30 uur: Ann Bur ton met Combo. Kurzaal. 20.15 uur: Het Residentie Orkest. Poppentheater Frank Kooman, 14.30 uur: „Sophonijnus, het wijze konijn". (ADVERTENTIE) [OAMtlDÊp DDjpDDdSMllSIlDMUSpaoB ua>ppidazusin6uep5DDi Ae6uoezt6|u^nsjaBaza6p; ajduhzDzptuiapuDASjaBaz MAANDAG Stadhuis Gemeenteraad 7.30 uur middag. Vestestraat 40Micro-Theater herbergierster". 8 uur nam. Nteuw-Mlnerva: Expogé Spr. mr P. G. Knlbbe over Nieuw Guinea e: Stille Zuidzee, 8 uur nam. Bernhardkade 36: Opening gezond- Vrouwenbond. afd. Leiden-Noord. Petrakerk (bijzaal): N.C.V.B. afd. Noord. Huishoudelijke vergadering 8 SchouwburgToneelgroep Timdeler kwam dokter Frost". :zing Rijksmuseum Oudheden Spr. drs J. P. Louwe Kooij- mans over de nederzettingen en graven naarsgraaf. 8 i Zijlsingel 2 Volle Evangelle-z< Bejaardencentrum Haagwyk (Beet- Breestraat 19. Experimenteel kerke- Centrum speelt „Slippers". 8 uur Rapenburg 61: K en O-lezlng drs. J. Kallsvaart „Voorkoming van vroeg- tydlge veroudering". 8 uur nam. Stadhuis (trouwkamer)Spreekuur sociale raadsvrouw. 4-6 uur nam. Stadsgehoorzaal 'foyer)K. en O. Causerie Niels Halbertsma over Mexico DONDERDAG Schouwburg: K en O. Toneelgroep Centrum speelt „Slippers". 8 uur na middag. De Lakenhal: LAK en K en O Serie muziek van deze tijd. Trio Koos Ver heul. 8 uur nam. Suadögehoarzaaï (Koffiekamer)Re ceptie Jubileum A. Verhoeven (40 Jaar in gemeentedienst) 4.30 uur nam. Devaluatie kost levens in Penang Vierentwintig leiders van de Ma leisische linkse arbeidersparty zyn gearresteerd omdat zy er van ver dacht worden verantwoordelij k te zyn voor de geweldpleging en rel len waarby vrijdag op zyn minst elf mensen in Penang om het leven zyn gekomen en 130 gewond. De rellen ontstonden door demonstraties tegen de devaluatie. Vice-premier Toen Abdoel Razak die Penang heeft bezocht maakte verder bekend, dat de regering acht bureaus van de arbeidersparty heeft gesloten alsmede het hoofdbureau in Penang. In Koe&la Loempoer is zaterdag de eerste demonstratie gehouden tegen de devaluatie, maar er deden zich geen ordeverstoringen voor. Chr. Lyceum Kagerstraat Afscheidj. receptie N. J. Zimmerman 4-6 u middag. VRIJDAG stestraat 40Micro-theate herbergierster". 8 uur nam. Rest. van der Heijden: Centrale Aj) Clever. Spr. dhr. M. W. Schakel o-a- Zuld-Afrlka en de apartheidspolitiek'' Kloksteeg 19: Lelds Zoldercabaret, j Koningskerk: Ruilclub. 7.30 - 10 uu: Oude Vest 13: Evangelisatie Chris, tengem. „Ecclesia". 8 uur nar ZATERDAG BIOSCOPEN - „Battle of the bulge", „Ontembare Angelique", i| „Texas addio", 18 J. Lr; Zond. 2.30, 4.45, 7 Zond. 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Wassenaar, Astra vry. zat. zond. 7.30 uur: „Cleopatra", 14 J. Zi dag. 2.30 uur: „Sneeuwwitje", a.l. Dinsdag t/ir TENTOONSTELLINGEN Galerie Walenkamp (Nleuwsteeg li) Tentoonstelling van tekeningen vu Ronald Tolman, geopend dagelijks b«. halve zondag en maandag 2-6 uur nt. middag (tot 8 december). Galerie V. d. VUst (Botermarkt 3li Tentoonstelling schilderijen. An Blesot v zaterdag 10 uur voorn bovendien vrijdagavond nadere aankondiging), Galerie Hans Vink (Breestraat 119) Tentoonstelling over toegepaste kut Geopend dinsdag t/m zaterdag 9 (t/m 16 dece ïstelll Werkd. 104 dags 14 uur (tot 10 december). De Lakenhal: Dag. 10—4 uur: 1-4 uur. legermuseum (Pesthuislaan): ftii uitzondering van zaterdag van 10-4 a (zondag 1-6 uur). Rijksmuseum voor VoLkenkund (Steenstraat 1): dag. 1017 tot 5 Ryksmuseum natuurwet< zond. 1-4 de geschisdea der natuurwetenschappen: Dag. 1M BINNENLAND Vrouw overvallen Een inbreker heeft in de nacht van vrijdag op za terdag de 77-jarige hardhorende we duwe mevrouw A. Huizinga in haar woning aan de K. Nieboerweg 1 in Foxhol overvallen. Hy ging er van door met 1000 gulden, die de vrouw juast vrijdag van de spaarbank had gehaald. De indringer overviel de vrou win haar bed. Met een nylon kous bond hij haar handen vast en te beletten dat zy om hulp zou roepen, snoerde hy haar de mond. Meisje aangerand Een 14-jarig meisje uit Oudwoude is gisteravond door een drietal jongemannen over meesterd, in een auto meegenomen, aangerand en in zeer ernstige mate erkracht. Het meisje moest later met zwaar inwendig letsel naar het diaconessenhuis in Leeuwarden wor den gebracht. De drie daders, twee van 20 en een in 19 jaar, zyn in de loop van de nacht door de rykspolitie gearres teerd en ingesloten. Een van hen heeft een bekentenis afgelegd. Tankauto op kraanwagen Zater dag reed een zware tankauto, be stuurd door de 32-jarige P. Soeters uit Oosterhout, in Wilryk in België, door mist misleid, op een kraanwa gen. De heer Soeters was op slag dood. In de kabine zaten ook zyn echtgenote en twee kinderen. Een zesjarig zoontje was ook op slag dood De echtgenote en een driejarig zoon tje zyn ernstig gewond opgenomen in het Stuivenberggasthuis in Ant werpen. Chr.-radicaal programma Van middag is het christen-radicale pro gramma, zoals vastgesteld tydens het Scheveningse congres van de werk groep van christen-radicalen, aange boden aan de voorzitters van KVP, ARP en CHU. De aanbieding, in het gebouw van de Tweede Kamer, geschiedde door een delegatie uit de werkgroep be staande uit de heren D. Th. Kuiper, dr. M. van Huiten en B. Buddingh. Van de drie christeiyke partyen wa ren aanwezig de party voorzitters mr. P. J. M. Aalberse (KVP), dr. W. P. Berghuis (ARP) en drs. A. D. W. Ti- lanus (CHU). Aanslag op prostituee In de Ro zemarijnstraat in Den Haag is zater dagnacht een zestigjarige prostituee in de hals gestoken. Zij is in vry ern- I stige toestand in het ziekenhuis Zuid wal opgenomen, waar zy is geope reerd. De dader, een 19-jarige jongeman uit Voorburg, kon in de loop van de nacht worden aangehouden dank zy het feit, dat hy zyn bromfiets in de Rozemartfnstraat had geparkeerd. Hy vluchtte toen de steek met een der tig centimeter lang sierdolk niet geiyk dodeUjk bleek, zyn motieven zyn onbekend. Ontslagen in Uden De N.V. Kroon in het Brabantse Uden e i- gendom van Stokvis in Rotterdam staakt binnenkort de produktie van fietsen, wat waarschyniyk 37 ontsla gen tot gevolg zal hebben. De overige 80 werknemers biyven gehandhaafd voor de produktie van bromfietsen en veegmachines. Over de ontslagen is met St. Eloy en de ANMB overleg ge pleegd, maar dit is door de vakbon den afgebroken, omdat deze de door de directie opgestelde ïyst van te ont- slane werknemers niet kon accepte ren. Deze werknemers zyn volgens de bonden over het algemeen te oud en hebben te veel dienstjaren om hen zonder meer te kunnen ontslaan. BUITENLAND Scheepsbotsing in Kanaal Het 4.746 ton metende Noorse schip Hoegh Aigrette is zaterdagavond snel in het Kanaal gezonken na een aanvaring by mist met een andere Noor, de 8.695 ton metende Sunriver. De bemanning werd opgepikt door de Deense kustvaarder Hoegh Ulla Rask en overgezet op de reddingsboot van Ramsgate die de mannen naar de haven bracht. Harriman by Tito W. Averell Harrlman, de reizende ambassadeur van de Verenigde Staten, is gisteren in de Joegoslavische hoofdstad aan gekomen voor besprekingen met pre sident Tito. Behalve wederzydse be trekkingen zullen ook Vietnam, het Midden-Oosten en Cyprus ter sprake komen. Harriman arriveerde na een rond reis door Iran, Pakistan en Afgani- stan. Vandaag nog zou hy door vlie gen naar Boekarest voor een gedach ten wisseling met Nicolae Ceausescu, leider van de Roemeense communis tische party. Grafschennis in België In de nacht van vrydag op zaterdag is een I graf schenner aan het werk geweest op een kerkhof te Lier ln België. Het I eerste vermoeden is. dat dit het werk j is van de grafschenner die reeds ge- I ruime tyd door de politie in Neder land, België en Duitsland wordt ge zocht. Indonesië en de EEG Indonesië wil een handelsovereenkomst met de EEG sluiten om de problemen op te lossen die voortvloeien uit de hoge EEG-tarieven voor Indonesische landbouwprodukten. Geboortebeperking In Z.-China Regeringsautoriteiten in de zuideiyke provincie Kwantoeng van communis tisch China hebben verordend, dat moeders niet meer dan twee kinderen mogen krijgen. Frans luchtruim Militaire vluchten boven Frankrijk door vlieg tuigen van buitenlandse geallieerde en Navo-landen zullen volgend jaar beperkt worden. Voor alle vluchten moet door regeringen vyf dagen van te voren en door de Navo drie dagen van te voren toestemming worden ge vraagd, behalve voor vluchten die zyn opgenomen in het jaariykse oe feningen-programma. Dit schynt te betekenen dat vluch ten in een noodtoestand, byvoorbeeld tussen Engeland en Cyprus, het Fran se luchtruim zullen moeten mijden. Kabinetswyziging in Japan Mi nister-president Eisakoe Sato van Ja pan hèeflt zaterdag zyn kabinet ge reconstrueerd. De minister van Bui tenlandse Zaken Takeo Mlki is ge handhaafd. De reconstructie kwam nog geen week na Sato's terugkeer van besprekingen met president Johnson te Washington. Russische Flintstones Een stam uit het stenen tydperk, waar moeder de vrouw het voor het zeggen had, heeft eens in Wit-Rusland geleefd, waar zy huizen bouwde van mam moetbeenderen. Dat hebben Sowjet- russische geleerden vastgesteld bi/ op gravingen aan de rechteroever van de rivier Soedost. een zyrivier van de Dnjepr. Proces in Djakarta Morgen zal in Djakarta een proces beginnen te gen 29 onder-officieren en burgers, die beschuldigd worden van moord op generaal Achmad Yani tydens de mislukte coup van 1965. Het proces werd onlangs uitgesteld wegens ziekte van de openbare aanklager. Bescherming peseta Gisteren zyn in Madrid twee decreten versche nen In de staatscourant, welke dras tische maatregelen bevatten tot ver mindering van de overheidsuitgaven, tot verhoging van de belastingont vangsten en het bevriezen van pry- zen, lonen en winsten op het huidige niveau. De Spaanse ministerraad heeft zaterdag de gehele dag besteed aan het opstellen van dit plan voor stabilisatie voor het komende jaar. wordt waargenomen door de Hair. Tot zaterdagochtend 10 uur raiJ L plege men de eigen huisarts, daaro tot zondagnacht 24 uur de dokter* v telefoon 22222. Kerstpasjes ln Berlyn? De ba meester vajn West-BerUjn Kis: Schütz heeft zaterdag een beroept) de Oostduitse autoriteiten gedaas om kerstpasjes te verstrekken West-Berlyners om familie en vri den te kunnen opzoeken. Vorig jaar voldeden de Oost-Du> sers niet aan dit verzoek, r 1966 was familiebezoek toegestaan Mond- en klauwzeer De moni en klauwzeerepidemie in Engelaa b heeft zich over 57 tot dusver M as niet getroffen boerderijen uit? breid. Volgens het ministerie i Landbouw zyn nu 1.111 boerden!^ besmet. Ondanks het slachten i 200.000 stuks aangetast vee toont 1 epidemie, die in haar vierde is, geen neiging tot teruggang. Albert Warner overleden Ml joor Albert Warner, een van de t Warner Brothers, die begonnen n een bioscoopje met 100 plaatsen vervolgens een enorm filmbedn opbouwden, is gisteren te Beach in de ouderdom van 84 Ja overleden. Van de vier gebroeders i; alleen nog Jack L. Warner in levt WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Amsterdam Den Helder Ypenburg Zuid-Limburg geh. Helsinki Stockholm Oclo Kopenhagen Looarno Wenen Innsbruck Belgrado onbewolkt 7 licht bew. 6 onbewolkt 11 geh. bew. 9 regen 14 onbewolkt 14

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 2