De moordenaar moet bekende zijn geweest SPB-CDU Weer demonstraties Berlijnse studenten? brand in Nijmegen Kwestie-Cyprus MET EEN ENKEL WOORD H A A G S A G E N DA: LEIDSCH DAGBLAD (Van onze correspondent in Bonn) Di Sociaal-Democraten en Chris ten-Democraten zyn in de gro te coalitie "in voor- en tegen spoed" op elkaar aangewezen, zoals kanselier Kiesinger het eens wat pa thetisch uitdrukte. Maar het mon sterverbond tussen joden" en „zwar ten" begint de leiders van de SPD en CDU al zo op de zenuwen te wer ken, dat openlijk over het einde van de grote coalitie na de bondsdagver kiezingen van 1969 gesproken wordt. Dit einde zou dan vergemakkelijkt moeten worden door de Invoering van een nieuw kiesrecht, waarbij al leen de grootste twee partijen nog maar in de Bondsdag zouden over blijven en één van hen de regerings partij zou zijn. Het is vooral van de zijde van de CDU/CSU dat de laatste tijd herhaaldelijk over de invoering van dit kiesrecht gesproken wordt. By de voorbereidende onderhande lingen die tot de grote coalitie heb ben geleid nu een jaar geleden was weliswaar afgesproken dat het zogenaamde "meerderheidskiesrecht" nog deze zittingsperiode tot wet zou worden verheven, maar dat het niet eerder zou worden toegepast dan by de verkiezingen van 1973. De CDU/ CSU is nu biykbaar zo zeker van een stembusoverwinning in 1969, dat ze liever vandaag dan morgen van de SPD af zou komen. Qpeniyk lieten bijvoorbeeld Bondsdagpresident Gers- tenmaier en de secretaris-generaal van de CDU, Bruno Heck weten dat het tweepartyensysteem al by de verkiezingen van 1969 moet worden ingevoerd. De sterke man van de SPD, Herbert Wehner, verklaarde zich echter vierkant tegen dit plan. De "image" van Kurt Georg Kiesin ger als de gryze vaderfiguur is vol gens de CDU voldoende aangeslagen. De houding van Kiesinger zelf is het afgelopen jaar ook anders gewor den. Nog by de onderhandelingen over de coalitie stelde Kiesinger toen nog minister-president van de deelstaat Baden-Würtenberg zich voor als een ontspannen speler, voor wie het een intellectueel plezier was zyn krachten in Bonn na een desas treus regeringsbeleid op een herstel te beproeven. Naarmate Kiesinger zich echter meer en meer in zyn ambt had ingewerkt en de smaak er van te pakken gekregen had, veran derde dit beeld. Zo kon dan ook kort geleden de literator, filosoof en histo ricus Paul Schalliick in een analyse in het maandblad "Capital" beweren, dat de kanselier zyn ambt in de zin van een roeping, niet als een beroep opvat. In deze studie over Kiesin- gers woordgebruik ontdekte Schal liick by de kanselier „zendingsbewust- zyn". Daar moeten wy, door erva ring gevoelig geworden, byzonder mee oppassen, meent Schalliick. De bondskanselier bepaalt volgens de grondwet de richthjnen van de politiek en het is duidelyk dat Kiesinger ook dolgraag de baas is in het kabinet. Geen wonder dat hy vanuit een dergelyke houding zich steeds meer begint te ergeren aan zyn vice-kanselier en minister van Buitenlandse Zaken Willy Brandt die tevens voorzitter van de Sociaal- Democratische Party is. Het spreekt vanzelf dat in een regering als de huidige grote coalitie, in zover de grondwet al geweld moet worden aangedaan, Kiesinger als voorzit ter van de CDU en Brandt als voorzitter van de SPD beiden in het kabinet in eenstemmigheid de essen tiële richtltfnen moeten vaststellen. Brandt heeft dit al herhaaldeiyk be toogd en openiyk verklaard dat hy er niet aan denkt de uitvoerder van Kiesingers bevelen te zyn. Kiesinger prikkelt dat bovenmate. Bovendien moet de kanselier zyn eigen party- genoten op dit punt tevreden stellen. Hy verklaarde dan ook afgelopen weekeinde op een byeenkomst van de „Junge Union" de invloedryke jongerenorganisatie van de CDU ,.De rotor en de leidende kracht van deze coalitie is en biyft de CDU". De vader van de grote coalitie was ongetwyfeld de sterke man van de Sociaal-Democraten, haar vi- ce-voorzitter Herbert Wehner. Op een in Bad Godesberg gehouden party- byeenkomst, die zich achter gesloten deuren afspeelde, liet Wehner onver wacht sombere geluiden horen. Hij sprak erover, dat zyn tijd spoedig ten einde zou lopen en hy herinnerde zyn gehoor aan het lot van een vroe gere vriend, die meer dan 20 jaar ge leden stierf. „Hy had geluk," sprak Wehner, „ik niet". Ziet Wehner zyn grote doel mislukt de SPD een waar dige regeringsrol te doen spelen en omdat de omstandigheden niet an ders waren in de grote coalitie de grootste problemen van na de oorlog te laten oplossen. Vooral op het ge bied van de politiek ten opzichte van de DDR en Oost-Europa heeft de coalitie weinig of niets bereikt. Juist door de tegenstrydige krachten in de regering, die elkaar opheffen en daarom tot niets leiden. De liberalen, sinds de grote coalitie, in de opposi tie, lieten vorige week weten dat naar hun mening deze regering „een der zwakste kabinetten sinds 1949" ls. De party woordvoerder ging verder: „De CDU/CSU werd door de SPD- leidlng nog eenmaal gered, maar heeft haar redders slecht bedankt. Ze bracht haar party door interne cri ses op de straat en stak ook nog haar coalitiepartner aan". e bezadigde Neue Zliricher Zei- Dtung merkte op 12 nov. in een hoofdartikel op: „De politiek in Bonn beweegt zich met lichtstygende nervositeit heen en weer, dat gedeel- teUjk van buitenaf werd opgebouwd, maar dat zy met ferme slogans, waarin graag het woordje „actief" voorkomt, bevallig drapeert." Intus sen stygt tot veler ongerustheid de oppositie by een aantal groepen, die niet in de Bondsdag zijn vertegen woordigd: links-radicale studenten bonden, openiyk en met misbaar, on dergronds een oude en een nieuwe aanhang van de verboden communis tische party, uiterst rechts en neo- Burgemeester Schütz bijna mond dichtgeplakt Moeder van Blake naar Moskou De Met protestkreten, pamfletten en ritmisch handgeklap verstoorde gis teren een deel van de studenten in het gebouw van de Westberlynse technische universiteit de recto raatsoverdracht van prof. Gundlach aan prof. Weiohselberger. In de vlugschriften zinspeelden de studen ten op de aangekondigde demon straties tegen het maandag begin nende proces-Teufel. Fritz Teufel (24), lid van de uiterst-linkse groep Kommune Eins, wordt ervan beschuldigd by de on lusten tydens het bezoek van de sjah van Perzië op 2 juni aan West- Berlyn als .raddraaier" te zyn op getreden en zelf een pol tie-agent met een steen te hebben verwond. De studenten bedaarden pas toen burgemeester Schütz, die by de rec- toraatsoverdraoht aanwezig was, in toespraak verzekerde dat recher cheur Kurras, die op 2 juni de stu dent Benno Ohnesorg doodschoot, maar vorige week door een recht bank van dood door schuld werd vrijgesproken, nooit meer een wapen zal dragen. stellen Londen verschynende Daily Sketch weet te melden, dat de moe der van de vorig jaar uit een Lon- dense gevangenis ontsnapte George Blake op het ogenblik in Nederland verbiyft, op weg naar haar zoon in Moskou. De 73-jarige mevrouw Catherine Blake. die van Nederlandse afkomst is, zou hebben gezegd dat zy Enge- met studenten te discus- j land voorgoed heeft verlaten. In sieren. eerdere persberichten was al gezegd, Gisteravond drongen ongeveer 300 dat zij had besloten by haar zoon in studenten door ramen en deuren een I Moskou te gaan wonen, zaal in het gebouw van de Westber- George Blake zat een vonnis van lynse Vrye Universiteit binnen waar42 jaar gevangenisstraf uit wegens jonge aanhangers van de rechts- j spionage ten behoeve van de Rus- radicale Nationaal-Democratische sen, toen hij kans zag te ontvluchten. Party (NPD) een byeenkomst hiei- Hy dook later in de Russi- den. Zy jouwden plaatsvervangend sche hoofdstad op, waar zyn moeder NPD-voorzitter Pöhlmamn uit en hem deze zomer voor het eerst op hieven het ,Sleg Heil" aan. zocht. spiou Dode bij ifilrmiV 1 Vervolg van pag. 1 Plakband Neltje de Haan, door de Later kwam het op een studenten- die haar kennen gekarakteriseerd als bijeenkomst. waar burgemeester een vrolyk, goedlachs en behulpzaam Schütz op uitnodiging van de So- meisje, was donderdagavond zoals ciaal-Democratisohe Student enbond gebruikelyk. omstreeks half zes naar aan deelnam ter bespreking van j de boerdery van de landbouwer B. actuele vraagstukken. tot felle i Melitz in Zuidwolde gegaan. Daar woordenwisselingen. Toen Schütz moest zy voor een Coöperatieve Zui weigerde zich over de Amerikaanse oorlogvoering in Vietnam uit te la ten klonken er spreekkoren op als „Ho Ho Ho Tsji-minh". Een lid van de eerder genoemdeKommune Eins" klom op het podium en probeerde de burgemeester een stuk plakband over de mond te plakken. Andere studenten verhinderden dat. Onder grote byval stelde een student aan het slot van de discussie, die 21» uur duurde, voor in een resolutie het „onvermogen" van Schütz vast te Mark tbericli ten ZWOLLE, 24 nov. Veemarkt. Aaai- 'oer: runderen 2511. graslkalveren 89, nuchtere kalveren 15/4, schapen n lammeren 156. varkens 425, schram biggen 1189, geiten 27, totaal worstkoeien per kg. gesl. gcw. 2.70—3.10, gulste vaarzen 8.60— 10.70, gulste pinken 6.307.30, gras- kalveren 325525, nuchtere kalveren drachtige varkens 350475, slachtvar- kens 300390, schrammen 80100, biggen 6072, stieren per kg. gesl. varkens kalm, prljsh.. prljsh., pinken 1 i, prljsh .rijsh., n I traag niet prljsh., biggen 1 slachtkoeien vlot. prljsh. ALKMAAR. 24 nov. Kaasmarkt. Aanvoer commissienotertngenfa- brleksedammer 2.97, middelbare 3.05, jers rood 18. Idem wit 14 p. stuk, gr. bl. Chrysanten geel 2527, Idem wit 28 per stuk. Troschrysanten Ro- Mylord 125, Fedora 135, Kaufmann 10595. TER AAR 24 november. Groente veiling. Witiof 1.36—1.58, ADVERTENTIE velfabriek monsters melk. Tegen kwart over zes was Nel tje daar mee klaar en ging zy op de fiets terug naar huis. Daar kwam zy echter nooit aan, want onderweg werd het kind op afschuwelyke wyze ver moord. Toen dochter Nelly niet thuis kwam informeerden de ouders by de familie Melitz, waar het kind bleef. Zy bleek toen al byna een uur on derweg te zyn, terwyl zy anders nooit langer dan een half uur over deze afstand deed. Omdat men vreesde, dat het kind iets was overkomen, werd onmiddellijk daarop de politie ge waarschuwd en organiseerden bewo ners van de buurtschap een opspo ringsactie. Ruim 40 personen heb ben daaraan vanaf donderdagavond S uur tot vrijdagmiddag 3 uur, sa men met de Rykspolitie uit Dedems- vaart deelgenomen. De gehele omge ving werd afgezocht. In de bossen en de landeryen, maar nergens met positief resultaat. Gistermiddag kreeg men by het zoeken hulp van honderd militairen uit de legerplaats Steenwykerwold. De politie heeft in de loop van de dag diverse tins gekregen, die "Mn oi zullen worden nagegaan. Onder meer brengt de bevolking de moord op het jonge meisje in ver band met een aantal aanrandingen die de af gelopen weken in de gemeente Avereest zyn gebeurd. Het signale ment van de dader hiervan is be kend en ook dat zal by het onder zoek worden nagegaan. Bovendien is er op slechts enkele kilometers van de plaats van de moord het ryksasiel voor psychopaten, veldzicht in Balk brug. Er bestaat echter geen enkele aanwyzing, dat een van de daar ver pleegden de moord heeft begaan, maar ook daar zal een onderzoek naar worden ingesteld. Een uitslaande brand in een boven huis aan de Groesbeeksedwarsweg in Nijmegen heeft gistermiddag om streeks half zes het leven gekost aan de 78-jarige heer B. H. de Zeeuw. Zyn echtgenote, die ziek te bed lag, kon door buren nog juist van haar bed worden gelicht. Het vuur woedde in de woonkamer reeds zo hevig dat het onmogeiyk was haar man nog te be naderen. De eigenaresse van een beneden- liggende sigarenzaak ontdekte de brand boven haar pas toen ze hierop was geattendeerd door enkele buurt bewoners. De winkel en zolderverdie ping bleven voor het vuur gespaard. De oorzaak van de brand is nog on- bekend. Nieuwe klappen voor Labour De Labouiregering heeft bij de donderdag gehouden tussentydse Lagerhuisverkiezing voor het dis trict West-Derbyshire waarvan de uitslag vrijdag bekend werd, een nieuw vonnis te incasseren gekregen. In dit veilige conservatieve kiesdis trict slaagden de Torries erin hun vorige meerderheid meer dan te ver dubbelen; bovendien verdrongen de liberalen Labour van de tweede plaats. Dit was het beste liberale resultaat sinds de in september ge houden tussentydse verkiezing in West-Walthamstow. Het. Labouraandeel in het totale aantal stemmen liep met 18,9 pro cent terug. Enkele duizenden Labour- aanhangers besloten uit protest te gen de regeringspolitiek thuis te blijven. Dit is een normaal ver schijnsel by tussentydse verkiezin gen waarmee alle regeringen heb ben te kampen Stadsgehoorzaal: Concert Alg. Ned. Jnie van Muziekverenigingen. 1 en 7 Oude Rijn 5: Pinkstergemeente. Spr. de heer F. A. L. Poeteray. 2 uur nam. Rijnlands Lyceum (M. H. Tromp- irugge. 7.30 Stadsgehoorzaal: Concert alg. Ned. Unie van Muziekverenigingen1 en 7 Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. Spr. de hr. Diender. 10.30 uur evangellsatiefilm „het 730 MAANDAG Stadhuis Gemeenteraad 7.30 uur na middag. Vestestraat 40: Micro-Theater „De herbergierster". 8 uur nam. Nieuw-Minerva: Expogé Spr, P. G. r Nieuw Guinea i de Vervolg van pag. 1 Diplomaten hier zyn van mening af te voeren, voorlopig naar de Brit dat, wanneer de laatste onderhande lingen en bemiddelingspogingen byvoorbeeld door NAVO-secretaris- generaal Brosio zullen zyn vast gelopen, Turkye niet lang meer zal wachten met het uitvoeren van een eerste militaire stap. Dat zou ver- moedeiyk betekenen het aan land zetten van een commandogroep op het eiland. In dat geval zullen de drie mili taire machthebbers in Athene geen die tenslotte het dode andere keuze hebben dan of op Cyprus een tegenzet te doen of een aanval te doen aan de Turks-Griek se grens. In beide gevallen moet worden ge vreesd voor de veiligheid van de Turks-Cyprioten op het eiland, die met hun aantal van 105.000 ruim 19 procent van de bevolking uitmaken Leuke meid Ook de meisje vond. landbouwer J. Veld hoen. had vanaf 's morgens negen uur aan de opsporingsactie deelgeno men. Nadat hy 's middags naar huis was gegaan om te eten, besloot hy alleen op een stuk bietenland, dat zyn eigendom is en dat vlak by de woning van Nelly's ouders ligt te zoeken. Vanaf de weg zag de j tegenover 77 procent (450.000) Griek heer Veldhoen toen reeds de fiets van het meisje liggen. Enkele passen daar vandaan trof hy tenslotte het vermoorde kind aan. „Van verbouwereerdheid en schrik heb ik eerst nog een paar keer haar naam geroepen", vertelt de heer Veldhoen. „Maar ik zelf geloofde nau- weiyks dat het kind nog leefde. Op het eerste gezicht waren er vrywel geen verwondingen te bespeuren. Wel duidde alles op een zedenmisdryf. Het verhaal van de heer Veld hoen is sober en onopgesmukt en als hy het vertelt komen de tranen in zyn ogen. „Ik kende Neltje goed", zegt hy, „Het was een leuke meid, die altyd te vinden was voor een grapje. Ze was vyftien jaar maar dat zou je niet zeggen. Het kind was by zonder fors voor haar leeftyd. Min stens een hoofd groter dan ikzelf". Verslagenheid In de buurtschap is de versla genheid groot. De buurt 'is vast van mening dat de moordenaar op de hoogte moet zyn geweest van Nelly's dageiykse gang naar boer Meliz in Zuidwolde. En daaruit kan men slechts een conclusie trekken: het moet een kennis van het meisje zyn geweest. Ook de mensen van de technische recherche in Arnhem den ken in dezelfde richting. Vooral om dat alles er op wyst, dat het kind vrywillig is meegegaan naar de plaats, waar zy enkele ogenblikken later in koelen bloede werd neerge slagen. Grafsteen van Lee Oswald terecht? ingezetenen. De regering in Athe ne heeft al laten weten dat zij geen zorg kan dragen voor de bescher ming van de burgers, hetzy van Griekse of van andere afkomst op het eiland wanneer Turkye tot agressie overgaat. Inmiddels is de evacuatie van buitenlanders op het eiland in volle gang. De Amerikaanse regering heeft 600 Amerikaanse burgers la ten evacueren. Vliegtuigen zyn inge zet om Britse vrouwen en kinderen Van Mierlo over aanval Tans: 'onzin' (Van onze Arnhemse correspondent) Mr. H. van Mierlo, fractievoorzitter van Democraten '66 in de Tweede Kamer, heeft gisteren de aanval van de PvdA-voorzitter Tans op zijn par ty met het woord „onzin" betiteld. Hy noemde de opmerkingen van de heer Tans over D' 66 illusionistisch gepraat van een partij, die zich ge roepen volet nu opeens als enige een nieuwe heilsboodschap op aarde te brengen. De heer Van Mierlo sprak voor een aantal studenten in Wageningen- Hij was biy, dat de Party van de Arbeid zich nu druk zou maken over zaken waarmee D '66 is begonnen, nadat eerst een half jaar parlemen tair werk van en met de Democraten '66 heeft plaats gehad. De fractievoorzitter van D '66 zei voorts, dat zyn party by de eerstvol gende verkiezingen zal bekend maken onder welke voorwaarden ze in de regering wil zitten als ze daartoe uit genodigd zou worden. basis Dhekelia op het eiland, dat aan de zuidkust ligt. In de lobbies van de grote hotels in Nicosia wach ten vele gezinnen op transport. Iedereen is aan de nieuwsuitzendin gen van de radio gekluisterd en ook verder wacht men gespannen op elk sprankje nieuws. Persoonlyke tele foongesprekken met het buitenland ondervinden een vertraging van 16 uur. De internationale verbindingen zyn ernstig gestoord. Voor het paleis van president Ma- karios, het gebouw waar eens de voormalige Britse gouverneur zetel de, rijden de limousines van buiten landse diplomaten af en aan. Het is het gebruikelyke tafereel van een internationale crisis. Het enige, zo zegt men hier, waardoor een conflict nog verme den kan worden, zyn belangryke concessies van Griekenland aan Turkye. Maar het militaire rege ringstriumviraat in Athene is geen groep leiders, die zulke tegemoetko mende gebaren gaarne maken. Stille Zuidzee, 8 DINSDAG Bernhardkade 36: Opening gezond heidscentrum 2.30 uur nam. Ch. de Bourbonhof: Elektronlcaclub „De detector" 7.30-9.30 uur nam. Konlngskerk: Ledenverg. Ned. Chris- Vrouwenbond, afd. Petrakerk (bijzaal) rg. Ned. c Leiden-N Sohouwbvug: Toneelgroep TLmdeler net „En toen kwam dokter Frost". 8 Zwarte Pieten niet tegen regen bestand.. Op uitnodiging van een plaatseiy- ke firma heeft Sint Nicolaas een be zoek aan Suriname gebracht.. Behal ve duizenden kinderen waren er ook felle bliksemflitsen en harde donder slagen om de goedheilig man uit Spanje te verwelkomen. Na te zyn aangekomen by de aloude marine- trap reed de grote kindervriend in open auto naar het gouverneurspa leis, waar gouverneur De Vries hem harteiyk verwelkomde. Helaas bleef het daar niet by, want ook de regen gaf acte de presence, zodat Sinterklaas zyn open auto moest verwisselen voor een kleine ge sloten personenauto, dit zeer tot verdriet van de Jeugd, die geduldig in de regen had staan wachten en nu nauwelyks iets van de Sint te zien kreeg. Wat zy wel zagen waren Zwar te Pieten, die niet tegen de regen „bestand" bleken te zyn. BINNENLAND geveer 35 miljoen gulden gekost. Het eiland is gebouwd in opdracht van de Nederlandse Zeeboormaatschappy N.V. (The Drilling Netherlands), een dochteronderneming van de N.V. Ne derlandse maatschappy voor werken buitengaats en the South Eastern Drilling Corporation in Dallas (V.S.). De Shell huurt het. BUITENLAND Indonesische verkiezingen staat Oklahoma te gaan niet door nazi's, eveneens openiyk en met mis baar. Het is daarby een weinig de mocratisch schouwspel, eerder het resultaat van een ziekeiyk verpoli tiekt systeem, dat de vooruitgang wordt geblokkeerd door een kleine groep aarts-conservatieven in de CDU/CSU, een groep die met de ne derlaag van de vorige kanselier Er- hard haar eigen onbruikbaarheid op het spoor. De steen zal had moeten toegeven. I Worth worden teruggebracht. i De steen van het graf van Lee i Harvey Oswald, de vermoedeiyke j moordenaar van president Kennedy, biykt door tw I Bartlesville in de staat I zyn weggenomen. De 60 kg wegende granieten steen 5 juij volgend jaar in Indonesië verdween aan de vooravond van de den worden gehouden kunnen om herdenking van het feit, dat vier technische redenen niet doorgaan, jaar geleden president Kennedy in zo heeft waarnemend president Dallas het leven liet. De twee man- I Soeharto donderdag tydens een Jubileumzegel giro Ter gelegen heid van het vyftigjarig bestaan van de postcheque- en girodienst zal van 16 januari t/m 17 februari 1968 en zoveel langer als de voorraad strekt een bijzondere frankeerze gel van 20 cent zonder toeslag op alle Nederlandse postinrichtingen verkrijgbaar zyn. De voorstelling van deze frankeerzegel, die ontworpen is door de heer P. Zwart in Wassenaar, geeft een suggestie van een geauto matiseerd financieel bedryf. De frankeerzegel is uitgevoerd in de kleuren rood, zwart en goud-geel. Levering jachtvliegtuigen Giste ren is in Ottawa door gemachtigden van Canada en van Nederland het contract getekend voor de levering van 105 Northrop F-5-Jachtvllegtui- gen ten behoeve van de Nederlandse Koninkiyke Luchtmacht. Die vlieg tuigen worden door de Canadese vliegtuigenfabriek Canadair in Mon treal in licentie gebouwd, met in schakeling van de Nederlandse vlieg tuigindustrie. Dr. Van der Wal onderscheiden De Wallace Clark onderscheiding voor byzondere verdiensten voor we- tenschappelyke bedrijfsvoering is voor 1968 toegekend aan dr. G. van der Wal, president-directeur van de KLM. Deze onderscheiding, die ieder jaar wordt uitgereikt namens vier belang ryke Amerikaanse verenigingen op j g^tse het gebied van bedrijfsvoering, zal op ,0 .11, Hot- Wol I •neL' „Kleine meisjes" Negen Chine se schoolmeisjes in Hongkong, allen jonger dan 18 jaar, zyn gisteren ver oordeeld tot een maand gevangenis straf wegens het houden van een be toging in school. Ze demonstreerden tegen het van school sturen van een medeleerling die werd weggezonden wegens vermeende cmmuinistische activiteiten. „Ze moeten als domme kleine meisjes behandeld worden", zei de rechter. De meisjes hebben ty dens het hele proces luidruchtig ge protesteerd en gescholden. Directeur GATT De Zwitserse ambassadeur in Londen, Olivier Long, is tydens de jaarvergadering van de Organisatie der algemene overeen komst Inzake tarieven en handel (G.A.T.T.) gekozen tot directeur-ge neraal. Hij volgt de Britse advocaat Eric Wyndham White op, die de af gelopen twintig jaar aan het hoofd van de organisatie heeft gestaan. Brand Voor de derde maal In twee weken is brand uitgebroken aan boord van het 30.530 ton metende liegdekschip „Victorious", kon ditmaal spoedig den geblust. De schade was gering. 1 het Plaza Hotel i uit Bartlesville hadden de steen van de begraafplaats in Fort Worth in Texas weggenomen en naar hun 480 km noordelijker gelegen woon plaats overgebracht. De politie kwam hen door een tip Fort massabyeenkomst op Bali meege deeld. Soeharto ontzenuwde geruch ten dat de regering helemaal geen verkiezingen wil uitschryven cn zei: „De regering zal verkiezingen houden, in de zekerheid dat de nieuwe orde (zijn bewind) de overwinning zal be halen". 13 december aan dr. Van der Wal worden overhandigd tijdens een di- Qp e]f november kwam één persoon ew 01 om leven by de eerste brand. Topconferentie Koning Hassan I van Marokko heeft de Arabische staatshoofden voorgesteld begin de cember in Marokko een nieuwe top conferentie te houden, waar men zou moeten overleggen wat er moet ge beuren, nu de Veiligheidsraad de Britse comproonisresolutie inzake het Midden-Oosten heeft aanvaard. Myn By Anzio in Italië is een vissersboot gisteren in de lucht ge vlogen. Vier personen verloren het le ven en een werd gewond. Vermoed wordt, dat de boot op een myn uit de tweede wereldoorlog is gelopen. Nederlands booreiland Het eer- ste voor Nederlandse rekening ge- De algemene verkiezingen d,e »J> bouwde boorellanci, de Sedneth 1 zal over enkele weken naar de Spaanse oostkust worden gesleept, waar het ter hoogte van Tarragona zal beginnen met boorwerkzaamhe- den voor de Koninkiyke Shell-groep. De echtgenote van de president-di recteur van de N.V. Koninkiyke Ne- derlanidsohe Petroleumrnaatschappy mevrouw M. F. Brouwer-Rueb, heeft het eiland gistermiddag op de werf van de Rotterdamse Droogdokmaat- schappy gedoopt. De bouw heeft on ding Spr dhr Zijlstra WOENSDAG Bejaardencentrum Haagwijk (Ber hovenlaan 2)Bazaa- piano. 3-10 uur nam Schouwburg: K en O toneelgroj Centrum speelt „Slippers". 8 y Rapenburg 61: K en O-lezing J. Kallsvaart „Voorkoming van vroi sociale raadsvrouw. 4-6 i Stadsgehoorzaal 'foyer): K. Causerie Niels Halbertsma over en Guatemala. 8 uur nam. Centrum speelt „Slippers". 8 middag. De Lakenhal: LAK en K en muziek van deze tijd. Trio Koos Vei Suadsgehoorzaal (Koffiekamer); Rj ceptie jubileum A. Verhoeven (40 jaj receptie N. J. Zimmerman 4-6 middag. VRI Vestestraat 40 herbergierster". 8 t Rest. van der Heijden: Centrale AR Kiesver. Spr. dhr. M. W. Schakel or „Zuld-Afrika en de apartheidspolitiek Kloksteeg 19: Lelds Zoldercabaret Konlngskerk: Rullclub. 7.3 Camera BIOSCOPEN of the bulge", i Dag. 2.15 en 7.30 Luxor „Ontembare Angellqua", J. Dag. 2.30, 7 en J - 4.45, 7 en 9.15 uur. Rex „Texas Zond. 21 ).15 i 9.15 Zond. 2.3( ii Zond. 2.30, 4.45, 7 Zond. 2.15, 4.3 Wassenaar, Astra vrij. zond. 7.30 uur: „Cleopatra". 14 J. Zoi dag. 2.30 uur: „Sneeuwwitje", a" TENTOONSTELLINGEN middag (tot 8 december). Galerie V. d. Vllst (Botermaaltot Tentoonstelling schilderijen. An Bleu Dingdag t/m zaterdag 10 uur voorn 6 uur nam.; bovendien vrijdagavond -10 uur (tot nadere aankondiging), Galerie Hans Vink (Breestraat 1 toegepaste kt n zaterdag 9 (t/m 16 dectm ber). Lakenhal: Tentoonstelling „Spelt en lezen". Werkd. 104 uur; 'r* dags 14 uur (tot 10 december). De Lakenhal: Dag. 104 uur: 1-4 uur legermuseum Pesthuislaan uitzondering van zaterdag van 10- zondag 1-5 uur) Rijksmuseum (Steenstraat 1) dags 13-17 uur. Ryksmuseum voor Volkenkund^ Tentoonstelling Collectie Lechner t Japanse Kunst Werkd. 10 uur voo tot 5 uur nam.; zondags 15 uur w Ryksmuseum voor de geschledu der natuurwetenschappen uur. zond. 1-4 uur. Avond- en nachtdienst der apothektn. Geopend voor spoedeisende gevallfi Haven Apotheek, Haven 18, tel. 20081° De zaterdag-, zondag,- avond- nachtdienst van apotheek Breest Smallenburg Voorschoten zijn de gehele v geopend. WEEKEINDEDIEN8T DER HUISARTSEN. Tot zaterdagochtend 10 uur raid F plege men de eigen huisarts, daara g tot zondagnacht 24 uur de dokten !i telefoon 22222. Z Diligentia, 14.15 uur: Ton Arena: „Ploeft"; 20.15 uur; M leur. Kurzaal, 20.15 uur: Het Co bouworkest m.m.v. Daniel Wa plano. Paviljoentheater, 20.15 u Nieuwe Komedie: „Kat ln de z Poppentheater Frank I 14.30 uur: „Mimi, de wonderkat; 20. uur: „De Nachtegaal van de KeU^i,, en „Muzikaal Poppencabaret". Comedle: „Helder zien i Diligentia. 14.30 Den Hout, 15 uur: Opera-cc MAANDAG 27 NOVEMBER Kon. Schouwburg, 20.15 uur: Toneö groep Ensemble: „Kaviaar of spagfinjj Joseph's Place 22.30 uur: A groep Studio: „De Architect t groep Centrum Joseph's Place, 22.30 uur: A ton met Combo. WOENSDAG 29 NOVEMBER Kon. Schouwburg, 20.15 uur Rotterdams Toneel: „De Leeuv.~ Diligentia, 20.15 uur: Nel OosW1 - „De Heiligen" en „De bekentenis". Joseph's Place. 22.30 uur: Ann B» Kurzaal. 20.15 uur: Het Resident" Orkest. Poppentheater Frank Koonif. uur: „Sophonijnus, het wijze konijn'

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 2