Gezondheidscentrum in Leiden-Noord gereed Verbetering op de veemarkt Dr. J. Versteeg Leids lector Streekplan Rijn en Gouwe goedgekeurd mm Voor de jeugd Prijzen redelijk op peil Boot te water gelaten Landsteinerpenning en -plaquette ZATERDAG 25 NOVEMBER 1967 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 17 De besturen van de kruisverenigin gen (het Groene Kruis, het Wit-Gele Kruis en het Oranje-Groene Kruis) l. gingen meteen met dat plan akkoord. In diezelfde tijd rees ook de vraag hoe een betere integratie kon worden verkregen van de zuigelingen- ïktli ïzorg, de kleuterzorg en het genees kundig schooltoezicht. Hierbij zou re kening moeten worden gehouden met Dinsdag a.s. officiële opening Aan de Bernhardkade in Leiden-Noord staat een Gezondheidscentrum. In dit centrum, dat het eerste gezondheidscentrum in Leiden is, zal voortaan de jeugdgezondheidszorg voor Lei den-Noord worden.behartigd. Al in 1954 werden er plannen gemaakt om tot decentralisatie van de G.G. en G.D. over te gaan. Hierbij werden gezondheidscentra geprojecteerd in Leiden- Noord en Leiden Zuid-West. Deze centra waren dan bedoeld voor het Geneeskundig schooltoe zicht, de schooltandverzorging en de kruisverenigingen voor het houden van consultatie bureaus. de materiële voorzieningen vai kruisverenigingen. Een aantal des kundigen heeft deze problematiek nader bestudeerd. Het waren vijf artsen, die tezamen met de stadsar chitect, ir. Th. K. J. Koch. de moge lijkheden uitwerkten. Later werden bij deze plannen nog enkele districts verpleegsters voor de kinderhygiëne van de drie Zuid-Hollandse kruisver enigingen betrokken. Bij het bespre ken van de eisen ten aanzien van een gebouw, waarin deze integratie ver wezenlijkt zou worden en de archi tectonische mogelijkheden, kwamen steeds nieuwe punten naar voren. In de loop van de tijd maakte ir. Koch negen verschillende schetsen, op de. gisteren gehouden Leidse veemarkt een lichte verbete ring te bespeuren. De aanvoer, die enkele verschuivingen te zien gaf, was wel nagenoeg gelijk aan die van de vorige week( maar de tendens in de handel was over het geheel ge nomen iets beter. In de sector slachtkoeien werd deze echter teniet gedaan door de ruime aanvoer. De tijd van het jaar in aanmerking ge nomen was het toch een redelijke .najaarsmarkt, wellicht mede veroor zaakt door de invoeir-stop vanuit Engeland, waardoor er iets meer vraag was naar tweede soort koeien. De vette lammeren werden bij een iets korter aanbod weer vlug en stijf duur verkocht en ook de afdeling varkens gaf ondanks een ruime aan voer weer een redelijke handel te Alle prijzen wisten zich redelijk tie handhaven. De totaal aanvoer be droeg 3246 dieren. Gebruiksvee. De aanvoer in deze sector was aan de korte kant, maar de handel bleef onveranderd rustig. Vooral van melkkoeien was het aanbod overal iets minder waardoor deze dieren zeker niet goedkoper waren. Ook de vare koeien hielden zich nog op de oude prijzen, maar de mindere soorten en dieren mét. weinig melk waren moeilijk te verkopen, terwijl voor de betere soorten de handel re delijk genoemd kon worden. Notering: melk- en kalfkoeien van f925 tot f1250 en f1600. varekoeien van f550 tot f900 en f1300. Jongvee. Weinig aanvoer en nog steeds wei nig belangstelling. Ondanks een goe de voederpositie schijnen de boeren «.weinig voor te voelen het jong vee met de winter op te stallen. De handel bleef matig tot kalm. Notering: fokstiertjes van f500 tot f700 en f900, pinken van f475 tot f 650 en f775, graskalveren van f275 tot f 375 en f 475. Vette koeien Waarschijnlijk aangetrokken door üe dure markt van vorige week bij een krap aanbod, was gisteren de aanvoer in deze sector weer veel te niim voor de vraag. Over het ge heel was er wel iets meer vraag naar tweede soort, koeien, omdat er van uit Engeland niets meer wordt inge voerd. maar hét. bleef in'de vlees- handel betrekkelijk stil en er waren naar verhouding ook minder slach tingen. Door het ruime aanbod kreeg de handel een matig karakter met sle pende afloop, maar de prijzen wis ten zich wel te handhaven. De en kele slachtstieren werden willig ver kocht. Notering per kg. geslacht gewicht: Vette koeien van f3.30 tot f3.90 en f4.50, slachtstieren van f4 tot f 4.20 en f 4.45, worstkoeien van f 3 tot f3.25. Vette kalveren. Ditmaal wel een erg korte aan voer. Van de laatste mest zijn er weinig kalveren meer over, met ge volg ook weinig aanbod, terwijl er nog een redelijke vraag is. De han del verliep dan ook vlot en vooral de beste kwaliteiten waren behoor lijk duurder. Van de aangevoerde dieren werden er echter maar enkele boven de f3.75 per kg. verkocht- Notering per kg. levend gewicht: van f3.30 tot f3.60 en f4. Wolvee. De aanvoer van vette lammeren was iets minder ruim dan verleden week. Gezien de tijd van het jaar hebben we de grootste aanvoeren dan ook wel achter de rug. Het is een goed jaar voor de weiderij ge weest. Ook gisteren waren de aan gevoerde dieren van bijzonder goede en zware kwaliteit. Bovendien bleef de vraag en afname voor de export goed, terwijl er vanuit Engeland of Ierland niets binnenkomt. Bij het kortere aanbod had de handel een vlot tot vlug en stijf duur verloop vanwege de zware kwaliteiten, maar de dieren waren per kg.-gewicht toch niet duurder, De vette schanen waarvan er nog maar weinig zijn, werden eveneens goed prijshoudend verkocht. Notering: vette schapen van f 105 tot f125 en f140. vette lammeren van f130 tot f155 en f180 met slechts enkele uitlopers boven note ring. Varkens. De aanvoer in de afdeling varkens was bijzonder goed. Hoewel de prij zen onveranderd bleven, deed de handel het ook redelijk. De reden is wel, dat de prijzen op een beta-ekke- lijk laag niveau staan, hetgeen voor de mester wel aantrekkelijk is. Notering: drachtige zeugen van f325 tot f375 en f450, schrammen van f80 tot f95 en f105, biggen van f55 tot f60 en f65. Aan het begin van de week ver liep het in de handel van slaohtvar- kens ook iets beter. Het aanbod was niet zo groot, terwijl de vraag iets ruimer was. Daardoor trokken de prijzen aanvankelijk iets aan, maar na de devaluatie van het Engelse Pond ontstond er enige onzekerheid en nam men weer een afwachtende houding aan. Prijzen per kg. levend gewicht: lichte slachtvarkens van plm. f2.19 tot f2.25, lichte sl&chtzeugen van plm. f 1.60 tot f 1.65 en f 1.68. (Foto L.D./Holvast) die de „programmapunten", die moes ten worden verwezenlijkt, bevatten- Hieruit resulteerde een nieuw plan- Koch voor de bouw van een gezond heidscentrum. De samenwerking, waaruit dit plan resulteerde, is uniek voor Nederland Het oude spronkele plan bevatte o.a. twee consultatiebureaus-eenheden met daartussen een gemeenschappelijke wachtruimte. Toen in 1965 de meentelij ke goedkeuring afkwam, bleken in het nieuwe plan-Koch veel modernere opvattingen inzake de kinderhygiëne ie zijn verwerkt. Daar om verzocht de directeur van de G.G. en de G.D;, dokter J. G. Bazuin, aan burgemeester en wethouders dit plan bij de bouw van het Gezondheidscen trum te mogen realiseren. De wet houder had daar geen bezwaar tegen, mits het begrote bedrag van f 590.000 niet zou worden overschreden. De uitvoering van dit plan betekende echter niet dat 2, maar één consul tatiebureau-eenheid beschikbaar kwam. Deze bevat echter alle nood zakelijke ruimten, waarbij op een zo klein mogelijke oppervlakte aan ma ximale eisen werd voldaan. Zo bevat het gezondheidscentrum naast wacht kamers en spreekkamers voor artsen een speelhoek, waar kinderen kun nen worden geobserveerd, een boxen kamer, een sterilisatieruimte, een meldingsbureau, een keukentje en een administratieruimte. Aan zeer veel Op feestelijke wijze is gisteravond om 8 uur in de Oude Singel de „Vrouwe Anne" te water gelaten. Be halve de champagne, die altijd nodig is om een schip ten doop te houden, kwam er ook nog een drukband aan te pas. Het scheepje is door Albertus Nijhuis gebouwd op de tweede ver dieping van het pand Oude Singel 10 in Leiden. Albertus, die 21 jaar is, besloot enkele maanden geleden zelf een boot te bouwen naar eigen ontwerp. Hij werd bij de bouw ge assisteerd door zijn jongere broer Josef. Vier maanden lang waren de beide broers aan het timmeren in de kamer boven de keuken. En het moest goed gebeuren op de ouderwetse manier, dat wil zeggen dat de planken overnaads werden geklonken met koperen spijkertjes. De „Vrouwe Anne", die 1.70 meter breed en 3.75 meter lang is, biedt ts aan negen personen en is uit gevoerd in mahonie- en notenhout met eikenhouten versieringen. Alber- is van plan om met zijn bootje vooral op de plassen te gaan varen. Hij maakte al eerder enkele roei bootjes zelf. Van zijn twaalf broers zuster spelen er vijf in de St. Franciscusband. Vandaar deze mu- ziekale opluistering bij de doop van de „Vrouwe Anne", die werd verricht door mevrouw A. Heemskerk-Hoge- duin. Geveilde percelen In het Venduhuis der Notarissen werd het Pony-centrum „De Hoef slag" aan de Hoogmadeseweg 45 te Leiderdorp geveild t.ó.v. notaris W. F. Karsten te Leiden; het werd gemijnd op f 132.000 door de heer de Nobel q.q. kleine details weird bijzondere t dacht besteed. Het meldingsbureau tijvoorbeeld is zo geplaatst, dat de betreffende zuster van daaruit een overzicht heeft in de wachtkamer, de boxenkamer, de speelruimte voor de kinderen en in de kamers van de arts en de psycholoog. Uitnodiging De officiële opening van dit gezond heidscentrum zal dinsdagmiddag wor den verricht door de burgemeester van Leiden, mr. G. C. van der Willi gen. Per folder, die maandag zal worden verspreid, worden de bewo- Leiden-Noord uitgenodigd om dit nieuwe gebouw te komen be zichtigen. Zij worden hiertoe in de gelegenheid gesteld op woensdag 29 en donderdag 30 november en op vrij dag 1 december van half acht tot half tien 's avonds. ADVERTENTIE Koningin bij oud-alumnic in Laren In Laren is gisteren de jaarlijkse bijeenkomst van oud alumni van de Leidse Universiteit ter gelegenheid van de 26-november-herdenking ge houden. Koningin Juliana was hier bij aanwezig en nam deel aan de ge zamenlijke maaltijd. Voordrachten werden gehouden door dr. M. S. H. G. Heerma van Voss over een oud- Egyptische zangeres en door prof. dr. E. H. van der Beugel ov vandaag". Na enige belangrijke wijzigingen Provinciale Staten van Zuid-Holland hebben gistermiddag om precies drie minuten voor vijf in het Eerste Kamergebouw in Den Haag het streekplan „Rijn en Gouwe" goedgekeurd. Zij het in enigszins gewijzigde vorm door het aanvaarden van vier ingediende amendementen en moties. Voor medische microbiologie Bij K.B. is aan de Leidse Universi teit benoemd tot gewoon lector in de medische microbiologie dr. J. Ver steeg, thans wetenschappelijk hoofd medewerker van de afdeling medi sche microbiologie van de universi teit. Dr. J. Versteeg, die op 24 juli 1924 te Schiedam werd geboren, liet zich na zijn h.b.s.-b-opleiding in het toen malige Batavia inschrijven als stu dent aan de Geneeskundige Hoge school aldaar. In 1946 vervolgde hij zijn studie, die hij reeds in de loop van. het eerste jaar wegens de oor logsomstandigheden had moeten on derbreken, aan de Leidse Universiteit, waar hij in 1954 het artsdiploma be haalde. Na in 1954 tot schoolarts te Ede te zijn benoemd, trad dr. Ver steeg in 1955 in dienst van het Labo ratorium voor Medische Microbiologie van de Leidse Universiteit. Drie jaar later werd hij als laboratortumarts- bacterioloog ingeschreven in het spe- cialistenregister. In 1959 promoveerde dr. Versteeg te Leiden op een proef schrift getiteld .Differentiatie van vi russen op grond van het cytopatho- gene effect van celcultures". Zijn pro motor was prof. dr. J. D. Verlinde. Dr. Versteeg, die een onderwijsop dracht heeft voor medische microbio- en algemene microbiologie en immunologie doceert voor het tweede en derde studiejaar, heeft verschei dene voordrachten gehouden voor Ne derlandse verenigingen op medisch- biologisch gebied en medegewerkt enkele Boerhaavecursussen en „tissue culture training course" de Unesco-Icro. Van zijn hand zijn, al dan niet in samenwerking met andteren, diverse publikaties ver schenen. VAN NED. ROODE KRUIS Het Nederlandsche Roode Kruis heeft aan onderstaande do nors van de bloedtransfusiedienst van de afdeling Leiden en omstreken de Landsteinerplaquette (20 maal bloed geven) dan wel de Landsteinerpenning (5 maal) uitgereikt. De plaquette ontvingen: Aalsmeer: H. Eemstra. Alphen aan den Rijn: J. Huisman, J. J. Oltvoort, P. J. Smit, R. Wieling®,. Bodegraven: J. Hogenes. Boskoop: F. S. G. Biaazer. Hazerswoude: G. den Hertog. Hoogmade: S. P. Zwetsloot. Katwjjk: H. W. Oogjen. Koudekerk aan den Rijn: mevr. M. Verbree-Gulidemond. Leiden: mevr. M. E. Beugelsdijk-V. Zwieten, H. J. Bösecke, H. K. A. Bredewold, A. J. Ceulemans, H. de Goey, H. K. Leenen, H. Nieuwenburg, C. du Prie, G. Reinders, J. Sieders, J. de Snoo, H. Stol, J. C. van To ren, F. van Vliet, mevr. A. van Wal beek-De Haas. Leiderdorp: H. C. Holleman, C, d. Zwan. Leidschendam: mevr. A. Martins- Werkman, G. R. ten Wölde. Leimuiden: A. J. Beuk. Nieuw-Vennep: A. v. d. Blom Noordwijk: J. G. de Bruin, J. Mou nts, C. P. Wijnamds, G. C. v. d. Zalm. Noordwijkerhout: C. J. J. Duiven voorden, J. P. A. Warmerdam. Oegstgeest: dr. J. Cornelisse, J. Irik, W. Jansen. Oudewetering: mej. C. J. M. van Hameren, C. W. Zoet. Roelof arendsveenH. v. Diemen. Rijp wetering: mevr. G. de Graaf- Heerikhuizen. Sassenheim: W. Barnhoorn, R. Eisenga, B. D. D. M. Kapteyn, mevr. C. A. M. v. d. Lans-V. d. Weyden, N. W. v. d. Mey, J. H. F. Meyer. Ter Aar: P. van Eyk, M. Rijns burger. Voorhout: A. C. A. v. d. Berg, N. van Helden, P. C. G. v. d. Lans, H. C. Went, J. Winters. Voorschoten: G. Almeloo, B. M. Oerlemans. Warmond: C. de Jong, G. Veldt. Woubrugge: J. Rietdijk, H. Schijf, mej. J. Terharst, C. H. Wolvers. Zoeterwoude: Q. H. Onderwater. De Landsteinerpenning werd uit gereikt aan: Alphen aan den Rijn: F. P. Asselt, J. P. C. v. Kast.eren, J .van Leeuwen. Boskoop: W. B. van Eyk. Den Haag: mej. Th. E. v. Seenus. Hazerswoude: mevr. K. Francken- V. d. Mey, G. Ooms, mevr. H. C. A. Veenebos-Heintz, A. J. Wijnmaalen. Hoogmade: J. C. Zwetsloot. Katwijk: mej. C. H. J. Aamhane, J. Bartelink, A. van Duyn, N. den Haan, W. P. Langeveld, A. v. d. Plas, E. C. Zondervan, J. C. Zuyderduyn. Koudekerk aan den Rijn: W. J. Jongeneel. Langeraar: C. L. Pieterse. Leiden: J. B. A. Beugelsdijk, W. F. Brouwer. H. van Dam, W. Deyn, me vrouw M. Drenth-Versteeg, P. Z. Dubbelaar. H. G. H. Goudberg, G. Henzen. W. S. v. d. Heijden, mevr. M. M. Hillebrand-Van Es, C. A. V. Ho- genboom, mevr. M. J. Jansan-Hoog duin, P. Kluts. mej. M. W. Koekebak- ker, mej. J. J. M. Kouwen, G. W. Kukler, M. Mtenighini, J. A. A. Nag- tegaal, A. Ouwerkerk, Th. L. Peters, C. P. Provily, D. J. Schuur, F. Spie renburg, J. F. M. Stol, B. A. van Ul- den, mevr. E. v. V een - Burger j onH. Vochteloo, J. J. Vogelaar, P. A. v. Voorst van Beest, mej. M. C. Vuur pijl, H. van Weel. Leiderdorp: mevr. A. Los-Looyen- ga, C. Ploeger. Lisse: mevr. T. de Karker-Verhulst, J. G. v. d. Mey, mej. J. C. van Roo- yen, F. Warmerdam, C. Wesseling. Nieuwkoop: F. A. M. v. Dyen. Noordwijk: mevr. C. H. G. v. Bohe- men-Verhoeven, W. A. J. A. Caspers, J. J. J. v. Hensbergen, S. A. v. d. Oever, mej. E. M. Sunt, P. F. L. v. d. Zalm. Noordwijkerhouut: G. H. van Dam, A. de Joode, mevr. N. v. Mastrigt- Rip, M. Rodenburg, G. W. A. de Win ter. Oegstgeest: J. M. Duk, K. Haagsma, mej. M. L. Kunz, P. J. Laméris, J. Vledder. Oud Ade: J. P. v. d. Geest. Oudewetering: F. K. v. d. Harst, J. Kolijn. Roelofarendsveen: F. A. R. v. Dru- Rijnsburg: A. v. d. Mey, B. Paauw. Rijpwetering: G. M. Koek. Sassenheim: C. J. Staring. Ter Aar: A. J. van Rijn. Voorburg: mej. H. J. M. Versteeg. Voorhout: G. P. v. d. Berg, mej. A. M. M. van Dam. Voorschoten: P. de Jong. Warmond: H. v. Diggele, G. J.,Kip ping. Wassenaar: C. J. J. de Klerk, E. Th. Krol, E. F. de Man, A. Nieuwpoort. Woubrugge: P. G. Hoogenboom. Zoeterwoude: mevr. W. Boelhou- srs-Koetsier, J. P. van Diemen, H. J. M. Rljkelijkhuizen. J. J. J. v. d. Salm, mevr. W. v. Velzen-Straver. Het meest ingrijpende amende ment was dat van drs. J. Borgman (P.v.dA..). Het was mede-onderte kend door de heren H. B. Engels man (P.v.dA..), J. de Geus (CU.) H. Vink (A.R.), ir. H. H. Tonkes (P.SP.) en mevrouw J. M. van der Blom-vyibrief (C.P.N.). Het hield een beperking in van het geprojec teerde kassengebied onder Waddinx- veen. De totale oppervlakte van 1800 ha wordt daardoor met ongeveer 700 ha ingekrompen. Een tuinbouwgebied met een omvang als in het ontwerpstreefcplan aangewezen, zou, volgens de indie ners van het amendement, bij de huidige bedrijfsvoering ver ming door middel van met zware olie gestookte installaties der mate veel luchtverontreiniging ver oorzaken, dat aan de leefbaarheid van Boskoop en Waddinxveen af breuk wordt gedaan. Bovendien zouden de Boskoopse sierteeltcul tures er schade door ondiervinden. Met 38 tegen 32 stemmen werd het amendement aangenomen. Met 53 tegen 10 stemmen keurden Provinciale Staten het amendement van mr. A. Q. C. van Ruiten (K.VP.) goed om het gebied met bestem] recreatie, gelegen tussen de Goudse Rijweg en de omleidingsweg Rijksweg 11 in de gemeente Bode graven, te wijzigen in gebied met be- ming stads- oi dorpsbebouwing. Dit amendement was mede onderte kend door de heren B. F. Bohré (K.VP.), H. Vink (AP.), J. de Geus (CE.) en J. Kruijsheer (V.VB.). Zonder hoofdelijke stemming werd de motie aangenomen van de heren drs. J. Borgman (P.vxlA.), ir. N. Buijsert (CE.), mr. A. Q. C. van Rui ten (K.VP.), P. Th. Biersma (P.v.dA.), ir. H. H. Tonkes (PSP.) en J. Kruijsheer (V.VD.), waa Ged Staten worden uitgenodigd ADVERTENTIE Grofsmederij trekt nog 15 l urken aan De directie van de N.V. Koninklijke Nederlandsche Grofsmederij alhier, deelt ons mede: nog steeds te kam pen met gebrek aan personeel, zowel vaklieden als hulparbeiders. Hoewel wij aan Nederlanders de voorkeur geeft, is het onmogelijk de zen aan trekken. Teneinde aan haar verplichtingen ten opzlcnte van haar afnemers te kunnen voldoen, heeft zij daarom besloten nog meer buitenlan ders te werk te stellen. Voorlopig werden 15 Turkse werknemers aange- Leraar Frans aan gymnasium Aan de Leidse gemeenteraad wordt door B. en W. voorgesteld, drs. S. J. H. Zandt te benoemen tot leraar in de Franse taal en letterkunde in vaste dienst en volledige betrekking aan het Stedelijk Gymnasium. De heer Zandt is op 13 oktober 1926 te Groningen geboren. mogelijk binnen twee jaar de indie ning van een verkeers- en vervoers plan bij dë Staten te bevorderen en de daaruit voortvloeiende wijzigingen in het streekplan bij de Staten aan hangig te maken. Ook de motie van ir. N. Buijsert c.s., waarin Gedeputeerde Staten werden verzocht bestemmingsplan nen voor de kleine kernen Aarlan- derveen, Zwammerdam en Nieuwer- brug goed te keuren, ging zonder stemming onder de hamer door. Nadat mr. J. J. Hangelbroek na mens de AP.-fractie had verklaard, dat na de beantwoording door G.S. het onbehagen tegen het streekplan niet was weggenomen, maar dat de fractie geen voldoende termen gevon den had om tegen te stemmen stel den Provinciale Staten het streekplan „Rijn en Gouwe" zander hoofdelijke stemming vast. Drs. W. J. Haarman verklaarde, dat de fractie van de Boerenpartij geacht wenste te wor den te hebben tegengestemd. Hiermede was de langdurige zitting, tijdens welke iin eerste instantie niet minder dan 18 statenleden hun stem hebben laten horen en bij de replie ken nog eens tien leden aan het woord kwamen, beëindigd. Filiaal Alg. Bank Nederland Naar wij van bevoegde zijde ver nemen zal in een der dagwinkels op htet Vijf Meiplein in het begin het volgende jaar een filiaal de Algemene Bank Nederland worden gevestigd. 1 fz&ró óekryoen Belasting-verhoging Het grootste deel van de arbeiders woningen is tussen 1960 en 1968 slechts éénmaal in huur verhoogd met 10%. ïeentebelasting op huizen be- 1960 10%, in 1967 31,2% en wordt in 1968 40%. De hoogheemraadschapsbelasting bedroeg in 1960 1,4% thans 16%%. De belastingen op huizen zijn dus tussen 1968 met maar liefst 45.1 gestegen. Het college van B. en W. heeft vergeten te vertellen, dat arti kel 20 van de verordening Rioolbelas ting slechts een wassen neus is. Im- heft de Gemeente rioolbelas ting van panden, die niet op het ge meenteriool uitmonden, maar in een sloot, die de eigenaren jaarlijks moe ten schoonhouden. Ondanks een ook door mij mede ondertekend request ondanks herhaalde mondelinge protesten moet deze belasting betaald worden. Nog deze zomer zei een amb tenaar het volgende: „De Gemeente raad heeft de rioolbelasting aangeno men en dus moet U betalen onge acht of U wel of niet gebruik maakt het gemeenteriool, want het is een belasting op het onroerend goed". Laten B. en W. dus in de couranten bekend maken op welke gronden ont heffing wordt verleend. Een stijging van 45,1% tegen een huurverhoging slechts 10% is m.i. wel een mo- voor ontheffing. Wanneer ge meente en hoogheemraadschap een tekort hebben, wordt dit altijd op de schouders van de huiseigenaren ge legd. Wanneer er een markies hangt straat, waarover reeds straatbelasting wordt betaald, dan moet men daarvoor nog eens extra betalen, hetgeen ook meer dan 3 maal zo hoog is als in 1966. Maar vrachtwagens en auto's mogen gratis gestald staan op de weg. Waarom? Misschien, dat de gemeenteraadsle- hekel hebben om belasting te betalen en hun wagen liever gra tis bij een ander voor de deur zetten? Democratie betekent nog steeds gelij ke rechten en plichten voor ieder, maar het betekent niet vernietiging van middenstand en middengroepen. Een beheerster van onroerend goed. (Naam en adres van de inzendster zijn ons bekend Red. L.D.)

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 17