Wilson staat nu voor een dramatische keus Onderwijs nog 50 jaar achter t^eidóe Drie mogelijkheden Vietcong-bestand met Kerstmis nieuwjaar en Tet MET EEN ENKEL WOOKD PAGINA 3 LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 18 NOVEMBER Vervolg van pag. 1 Het militaire regiem van kolonel Boumedienne in Algiers heeft te kampen met de eerste ernstige inter ne crisis sedert de machtsovername van ex-president Ben Bella in juni 1965. Het heeft al geruime tijd gekookt tussen de rivaliserende partijen in de regerende „Revolutionaire Raad", maar door de Algerijnse traditie van geheimhouding werd zo lang moge lijk de schijn opgehouden dat alles koek en ei was. De conflicten zijn nu evenwel in een kritiek stadium geko men nadat hoge officieren scherpe kritiek hebben geleverd op verschei dene ministers, vooral die van Bin nenlandse Zaken, die zij hebben beschuldigd van verraad aan de Al gerijnse „socialistische revolutie". De eerste openlijke aanwijzing van het losbarsten van het conflict kwam op 1 november toen kolonel Zibiri, chef van de generale staf, de Jaarlijkse militaire parade ter gele genheid van de verjaardag van de Algerijnse revolutie boycotte en wei gerde te verschijnen op de diploma tieke receptie waar hij zelf de gast heer was. Ziekte werd als reden van zijn afwezigheid gegeven, maar het was een publiek geheim dat dit een voorwendsel was. Het gerucht doet de ronde dat hij wegbleef uit vrees door rechtse elementen in het leger te wor den gearresteerd. De afgelopen twee weken is Zibiri niet in het openbaar verschenen. Hij leeft zeer teruggetrokken onder be scherming van tanktroepen op wier aanhankelijkheid hij kan rekenen. Het was al opgevallen dat het aan tal tanks dat aan de parade deel nam, aanzienlijk kleiner was dan doorgaans het geval was. De pre sident, die bij alle krijgsmachtonder- delen nog hogelijk wordt gewaar deerd, doet koortsachtige pogingen de brand in zijn partij te blussen. Het leven gaat gewoon door in de Algerijnse hoofdstad al is de crisis het gesprek van de dag. De Algerijn se pers en radio hebben eveneens al meerdere malen de aandacht op de interne ruzie gevestigd. De partijen, die tegenover elkaar staan, zijn nog steeds dezelfde als die in 1962 bij het vertrek der Fran sen: de guerrilla's die, de Franse tij dens de bittere achtjarige Algerijnse oorlog hebben bevochten en de offi cieren van het Algerijnse leger, die gedurende deze strijd hun tijd door brachten in Marokko en Tunesië en die niet daadwerkelijk hebben bij gedragen tot de Algerijnse onafhan kelijkheid. Kolonel Zibiri stond destijds aan het hoofd der guerrilla's. Maar ook op po litiek terrein stond hij vooraan als het ging om beschuldigingen tegen de ministers van Boumedienne, die tijdens de Algerijnse oorlog in Ma rokko verbleven en die worden be schouwd als de gematigdste elemen ten in het regiem. Het is aan hun invloed te danken dat Algerije zijn anti-Westers beleid heeft laten varen, dat was gevoerd sedert de oorlog in het Midden-Oos ten. Ook het besluit weer diplomatie ke banden aan te knopen met Enge land en West-Duitsland, die onlangs nog „bondgenoten van Israël" wer den genoemd, is genomen onder druk van deze groep ministers. (Van onze correspondent in Djakarta) De rijstprijs blijft records breken in Indonesië. Hij ligt nu in de buurt van 40 roepiah per kilo en het ziet er niet naar uit dat er een daling op komst is. Buitenlandse financiële hulp <5 miljoen gulden uit Neder land) is gebruikt voor rijstaankopen in Thailand, maar de vracht is nog altijd niet binnen vanwege de trans portproblemen. Toen vice-president Humphrey van de Verenigde Staten begin deze maand in Djakarta arriveerde, werd hij door jeugdige demonstranten be groet met de leus: „Waar blijft de rijst?". Er deden namelijk juist ge ruchten de ronde dat Amerikaanse leveranties niet zouden doorgaan. De bevolking van Djakarta staat des noods al de avond van tevoren in de rij als men weet dat er zulke „regeringsrijst" te koop zal zijn. De prijs ervan is de helft van die van de rijst op de vrije markt. In andere landen zou een kritiek, zoals hier bestaat op het rijstbe- leid van de regering, op zijn minst tot het aftreden van de verantwoor delijke minister hebben geleid. Al begin dit jaar heeft het Indonesische Bureau voor de Statistiek de rege ring in Djakarta laten weten dat vol gens zijn berekeningen het rijstte- kort voor dit jaar (evenals voor de komende drie jaren) een miljoen ton zou bedragen. Dat tekort zou door import moeten worden verholpen. In het voorjaar verklaarde sultan Hamengkoe Boewono. de minister on der wie economische zaken ressorte ren, dat aan deze kwestie de hoogste prioriteit zou worden verleend. Er werd Indonesië in mei bovendien een aanbod gedaan voor rijstaankopen tegen een prijs van ongeveer 560 gulden per ton. Volgens de Centrale Bank waren de nodige deviezen be schikbaar en de vraag is dan ook waarom het contract niet is geslo ten. Pas na een stijging van de rijstprijs (de prijs op de wereldmarkt bedraagt nu ongeveer 800 gulden per ton) is tot aankopen in het buiten land overgegaan. Er is grote kritiek op de rijstpo- litiek van de regering. Dit gaat ge paard met ontevredenheid over het feit dat er een petroleumtekort be staat en dat de regering thans ge noodzaakt is voor 2,5 miljoen dollar petroleum te importeren. In de Indonesische pers is dit feit een ho ge prijs genoemd, die moet worden betaald voor de fouten van de di recteur-generaal voor oliezaken, ge neraal-majoor Soetowo. De officiële reden voor het oliete- Spanning rond sterlingcrisis Onze Londense correspondent meldde vanmorgen: In Engeland wordt alles beheerst door de spanning over het wankele pond. De druk waaraan de Britse valuta gedurende de laatste dagen van onzekerheid vooral door het hardnekkige stilzwijgen van de Britse regering, was onderworpen, kan de Britse goud- en dollarreserves reeds 100 miljoen pond (1 miljard gulden) hebben gekost. Gesprek tot in de nacht Premier Wilson heeft tot ver na middernacht besprekingen gevoerd, o.a. met de Britse minister van Bui tenlandse Zaken, George Brown, en de leider van het Lagerhuis, Richard Crossman. Beweerd wordt dat min stens vier leden van het Britse ka binet in de tegenwoordige omstan digheden voorstanders van devalua tie zouden zijn. De moeilijkheid voor de Britse regering is, dat een deel van de Labourpartij, die er politiek thans toch al zo slecht aan toe is, weigert nieuwe deflatiemaatregelen, die de economische expansie opnieuw op de lange baan zouden schuiven en de werkloosheid bestendigen of vergroten, te slikken. In Londen verwachtte men van ochtend vroeg dat het verlossende woord over de lening gedurende het weekeinde in Parijs, waar de zgn. Groep van Tien van centrale ban- I kiers in vergadering bijeen is, zou worden gesproken. Minstens de helft van deze groep heeft zich ten gun- ste van een zeer grote lening aan j Engeland uitgesproken. De lening i zal worden verstrekt in ruil voor fi- Lie nriii aan JLanour nanciële garanties, dat Engeland met de grootste spoed zal zorgen Wilsons standpunt Is altijd geweest, voor het herstel van zijn economie, i dat het Engelse volk, mits het de Alle centrale bankiers, inclusief feiten beseft, bereid is grote offers Frankrijk, zijn het er over eens, dat te brengen. Maar Wilsons leiderschap devaluatie geen oplossing voor En-1 is tot nu toe tekort geschoten om gelands financiële kwalen biedt. die stemming, die Labour in 1964 aan de macht bracht, te handhaven. Integendeel. Men geeft algemeen de brui aan Labour, dat tot nu toe in zijn economische politiek grotendeels heeft gefaald, Wilson staat in deze grootste sterlingcrisis sinds 1949 voor de dramatische keuze te beslissen over een lening of devaluatie of een combinatie daarvan. De mogelijkheden die o.a. genoemd worden zijn: een devaluatie van 30 °c of een devaluatie van 15 tot 17 met een lening van 1 miljard dollar of een lening van 3 miljard dollar en grote deflatie. Weinig animo voor Belgische artsenstaking De staking onder de Belgische art sen, schijnt niet die weerklank te hebben gevonden die de organiseren de Federatie-Henrard verwachtte. VandenBoeynants, verklaarde, dat blijkens zijn inlichtingen tot op heden de meeste artsen er de voorkeur aan geven de belangen van hun patiën ten voor te laten gaan. In Luik, waar de staking donderdag begon, zou negentig procent van de artsen staken. Het Luikse ziekenhuis zou reeds vol liggen met patiënten, die men voor de zekerheid heelt over gebracht en er zou een beroep zijn gedaan op het militaire hospitaal ter plaatse. Militaire zieken zijn naar het militaire hospitaal te Brussel overge bracht om plaats te maken voor bur gers, zo wordt uit Luik gemeld. Prof. Bottelier in Amsterdam Vervolg van pagina 1 De Vietcong heeft een staakt het vuren aangekondigd van drie dagen zowel tijdens Kerstmis als nieuwjaar en van zeven dag enter gelegenheid van het Chinese nVuwjaar in febru ari. De militaire organisatie van het Zuidvietnamese bevrijdingsfront maakte dt vandaag via de radio bekend. Het kerstbestand gaat in op 23 december en is van kracht tot de 26ste te middernacht (18 uur Ned. tijd op 23 december tot 18 uur op de 26ste). Ter geelgenheid van neuw- jaar wordt door de Vietcong het vu ren gestaakt van 29 december om j 18 uur Ned. tijd tot 1 januari, zelf- j de tyd. Het bestand ter gelegenheid van het Chinese nieuwjaar „Tet", I loopt van 18 uur Ned. tijd op 26 I januari tot 2 februari, zelfde tijd. Amerikaanse functionarissen in Washington achtten het „hoogst on- waarschijnlijk" dat de Verenigde Staten en hun bondgenoten akkoord zullen gaan met bestandsperioden van drie dagen of langer. Naar hun mening is er aan deze zijde geen bereidheid daartoe tenzij de te genstander tot enige matigende han delingen Over wil gaan. Noord-Viet- nam heeft uit vorige bestandsperio den alleen maar geprofiteerd om zijn strijdkrachten en de Vietcong te be voorraden. zo verklaarden zij. Bombardement op Hanoi kort is een stagnatie In de tanker - vaart tussen Zuid-Sumatra en Dja karta, veroorzaakt door langdurige mist op de Moesi-rivier bij Palem- bang. Er werd in perscommentaren op gewezen dat zich nu de aankoop van de BPM wreekt. Wanneer zich moeilijkheden van dit soort voorde den, placht de maatschappij name lijk petroleum uit Singapore te la ten komen, want zij wenste haar quota-verplichtingen na te komen. Het kostte Indonesië in die tijd geen kostbare deviezen. Het is duidelijk dat de economische problemen tot steeds grotere span ningen zullen leiden. Generaal Nasoe- tin, voorzitter van het Volkscongres, heeft gepleit voor de instelling van een met grote bevoegdheden uitge ruste Economische Raad. Het is een pleidooi dat als kritiek op de poli tiek van generaal Soeharto en sultan Hamengkoe Boewono mag worden be schouwd. Deze hebben zich namelijk omringd met een staf van profes soren in de economie. Nasoetion wil echter in de voorgestelde raad ook mensen uit de handel uit de prak tijk dus opgenomen zien. Er is de laatste tijd vooral tegen de rijkspolitiek weer druk gedemon streerd door de actiefronten van stu denten. De wonderlijke reactie daar op is echter geweest dat waarne mend president Soeharto persoonlijk de demonstranten toesprak en mee deelde dat nalatigen zouden worden gestraft, maar intussen de verant woordelijkheid voor het gevoerde be leid geheel op zich nam. Het was een antwoord waar de studenten niet op hadden gerekend. Het studenten blad „Kami" sprak van een com municatiestoornis tussen Soeharto en de actiefronten. Laatstgenoemden blijven nu in nota's aandringen op het laten vallen van bewindslieden. Het is de vraag of een werkelijke crisis kan worden voorkomen. gebombardeerd, waarbij slachtoffers onder de burgerbevolking zijn ge vallen, aldus meldt het Russische persbureau Tass uit Hanoi. Volgens Tass werden zware bombardementen uitgevoerd op woonwijken en viel een bom in de diplomatenwijk van de j matie, die ter beschikking komt kan (Van onze Amsterdamse correspondent) „Tijdschriften en kranten zullen steeds meer een educatieve rol gaan spelen". Dit zei prof. dr. C. J. F. Böttcher, buitengewoon hoogleraar in de fysische chemie aan de Leidse Universiteit gisteren in Amsterdam in de jaarvergadering van de Neder - „De mens heeft er in toenemende mate behoefte aan dat de overstel pende hoeveelheid informatie, die ter beschikking komt, eerst voor hem wordt verzameld, gesorteerd, gecon denseerd en gereduceerd, voordat hij er zelf verder een keus uit maakt. De opkomst van radio en televisie hebben de positie van het tijdschrift niet verzwakt. Zij kunnen de belang rijkste functie van het tijdschrift, het leveren van een overzichtelijk gerangschikt informatiepakket, waar- gerangschikt informatiepakket, waar uit de lezer al bladerend snel zijn keus kan doen, niet vervangen". „Door de grote hoeveelheid infor- stad. De luchtafweer in en rondom Hanoi beweerde zes Amerikaanse vliegtuigen te hebben neergeschoten. Dak To Bij de gevechten in Zuid-Vietnam ontmoetten de AmerVtanen zware te genstand bij de verovering van de heuvel by Dak To. de afgelopen dagen het toneel van felle mortier- barrages door Noordvietnamezen. De heuvel is de hoogste in een rug van 10 km ten zuiden van Dak To bij de Cambodjaanse grens. Se dert begin deze maand vechten 10.000 Amerikanen op het plateau in een poging de tegenstander daar te verdrijven. De Amerikaanse ver liezen van de strijd om heuvel 1338 zijn nog niet bekend, maar naar in Saigon is bekendgemaakt zijn de af gelopen dagen 706 tegenstanders ge- daad tegen 115 Amerikanen. de kennis, die men op school en in studiejaren heeft opgedaan, niet meer zoals vroeger wel het geval was, in hoofdzaak toereikend zijn voor de rest van het leven. De mens moet steeds meer gedurende zijn gehele leven leren. Hierbij gaan publikaties en tijdschriften en kranten een steeds grotere rol spelen", aldus prof. Bött cher. Hy zei verder, dat men bij het lager onderwijs en het middelbaar onderwijs meer gebruik zou moeten maken van tijdschriften en dagbla den. „Het onderwijs loopt 50 jaar achter. Er komt een steeds grotere kloof tussen wat men op school leert en de werkelijkheid. Er wordt wel wat aan gedaan, maar er gebeurt te weinig en het gaat te langzaam". In de vergadering werd de aftre dende voorzitter van de N.O.T.U., de heer H. J. van Balen, vervangen door de heer H. G. Jussen. Prof. dr. Böttcher „mens moet steeds meer leren" BINNENLAND Boycot Nederlands schip Het Nederlandse vrachtschip „Fedala" heeft geen toestemming gekregen de haven van Beiroet binnen te varen. De Libanense autoriteiten hebben de gezagvoerder opdracht gegeven on middellijk de Libanese territoriale wateren te verlaten. De voor Libanon bestemde goederen zullen in Turkije of Cyprus worden achtergelaten. De 494 ton metende Fedala. eigen dom van de NV Zeerederij Holland- Zeeland, komt voor op de zwarte lijst van de Arabische landen voor sche pen, die handel drijven op Israël. Ambassadeur in Monrovia Bin nenkort is de benoeming te verwach ten van de heer J. P. Engels, tot voor kort consul-generaal in Vancouver, tot ambassadeur in Monrovia. Dodelijke val van dak De 33-ja- rige timmerman J. Siegers uit Aarle- Rixtel is gisteren dodelijk veronge lukt. Bij werkzaamheden op het dak van het slachthuis in Helmond viel hü achterover door een lichtkoker en werd op slag gedood. Het slachtoffer was gehuwd en vader van twee kin deren. Controle in Utrecht De verkeers dienst van de Utrechtse gemeentepo litie gaat scherp optreden tegen over treders van de maximum snelheid van 50 km op het deze week geopen de laatste deel van de noordoostelij ke rondweg. Dit gedeelte van 750 meter, dat met bijkomende kosten drie miljoen gulden vergde, blykt als racebaan te worden gebruikt. Er zijn al zelfs snelheden van 100 km gecon stateerd. Met radar, gatsometer, motorpolitie en personeel in burger worden de overtreders betrapt. Zonodig worden zij met auto opgebracht naar het hoofdbureau van politie, waar hun een persoonlijke ontvangst wacht door de commissaris van de verkeers dienst. Congres KVP-jongeren De KVP-jongeren willen voor de partij raad van de KVP. die op 8 en 9 de cember wordt gehouden, een stand punt bepalen over vernieuwing van i laten. de KVP. Daartoe wordt volgende week in Utrecht een congres gehou den. De kans is groot dat de jonge ren de richting-Bogaers zullen aan wijzen. Peilingen in de jongerengroe pen hebben uitgewezen, dat meer dan de helft van de leden achter het KVP-radicale programma staat. De KVP-jongeren zouden het liefst een grote politieke partij zien. die niet volgens liberaal of socialistisch be ginsel is opgezet, maar die een posi tie inneemt „iets links van het hui dige midden". Hand afgehakt In het Noord limburgse plaatsje Kessel heeft de 44-jarige c hampignonkweker G. Timmermans per ongeluk met een Mjl dusdanig op zijn linkerpols gesla gen, dat in het ziekenhuis van Venlo de hand moest worden geamputeerd. De man was in een schuur houtblok ken aan het kloven met een bijl, wel ke hy kort tevoren had gescherpt. Buitenland Vuurwerkfabriek de lucht in Vorige week is in het Oostjavaanse dorp Kedoeng Dalam Banil een vuur werkfabriek in de lucht gevlogen. Zeven mensen vonden de dood en 19 werden gewond. De ontploffing zou veroorzaakt zijn door gebrekki ge uitrusting. De meeste slachtof fers waren mensen die naar de fa briek gekomen waren om vuurwerk voor de komende feestelijkheden ter gelegenheid van het einde van de mohammedaanse vastenmaand te be stellen. Krantenverkopers lieten fortuin na Een man, die vrijwel zijn gehele leven kranten verkocht in de stra ten van Peoria, heeft vier liefda dige instellingen een vermogen van 1.250.000 dollar nagelaten. Deze man, Frank Hartman, over leed op 29 september, 79 jaar oud. Zijn tweelingbroeder George over leed in 1964. Beide mannen hebben het grootste deel van hun leven fiet send in de straten van Peoria kran ten aan de man gebracht. Ook George heeft na zijn verschei den een bedrag in de orde van grootte van 1.250.000 dollar nage- Minder lnilp VS aan buitenland Het Amerikaanse Huis van Afge vaardigden heeft een wetsontwerp voor hulp aan het buitenland aan genomen dat lager is dan ooit in de 19 jaar bestaande hulp aan het bui tenland is voorgekomen. Het wets ontwerp behelst nieuwe beperkingen op aankoop van de modernste wa pens door de Latijns-amerikaanse en Afrikaanse landen. Belangstelling voor schoonheid Naar schatting 25 miljoen mensen hebben in Engeland de televisieuit zending gevolgd van de verkiezing der schoonste van de wereld. Toen de uitzending was afgelopen begon men overal meer licht te gebrui ken en elektrische apparaten in te schakelen zodat de stroomafname met 900.000 kilo watt steeg. Gevaarlijke harem Werklieden die bezig zijn met de restauratie van de harem van het Topkapi-paleis in Lstanbul, dat thans als museum dienst doet, hebben de onthoofde ske letten opgegraven van drie mannen en twee vrouwen en een gouden muntstuk met de datum van hun te rechtstelling, 1816. Sinds het begin van de restauratiewerkzaamheden, aan het einde van het vorige decen nium, zijn er in het geheel 18 skelet ten gevonden. Autodiefstallen De Franse rege ring bereidt een wet voor op grond waarvan alle motorvoertuigen uitge rust moeten zijn met een vinding te gen diefstal. Dit heeft de Franse mi nister van Justitie, Joxe, bekendge maakt. De bestuurders zullen ver plicht zijn het apparaat in te scha kelen elke keer als zij de auto ver laten. In Parijs alleen al werden vo rig jaar bijna 20.000 auto's gestolen. Goudsmokkelaar Op de lucht haven van Tokio is woensdag een 27- jarige Britse zakenman aangehou den die ervan wordt beschuldigd te hebben getracht 30 goudstaven ter waarde van ongeveer 210.000 gulden het land binnen te smokkelen. Ja panse douaneautoriteiten, die dit vandaag bekendmaakten, verklaar den dat een week geleden een Engel se vrouw werd aangehouden die 25 goudstaven van hezelfde merk Japan wilde binnensmokkelen. Brand Een moeder en vfjf van haar dertien kinderen zijn om het le ven gekomen bij een brand in hun woning in Valatie, in de staat New York. De vader en de andere kinde ren wisten tijdig uit het huis te ko men. Vergoeding De Israëlische rege ring zal circa 3,5 miljoen gulden ver goeding betalen aan kerkgenoot schappen, wier eigendommen in de juni-oorlog schade hebben opgelo- i pen. urg: Kon. crum" met „Zachtjes met de deuren". 8 uur nam. Muziekschool (Rapenburg 22) Re ceptie 40-jarig Jubileum van de heer H. Gelrnaert 3.30-5 uur nam. Louise de Collgny h.b.s. Jubi leumwedstrijden E.H.B.O. 1-5 uur na middag. 't Boshuis C. J. V. „Jong Lelden" Kennismakingsavond met Goemles Groep 8 uur nam. Vestestraat 40: Micro-theater „De herbergierster". 8 uur nam. ZONDAG Pinkstergemeente (Oude Rijn 5) Spr. ds De Bruin. 2 uur nam. Rijnlands Lyceum (M.H. Tormpln.) Gemeente voor oorspronkelijk chris tendom. Spr. evang. N. v. d. Brug ge. 7.30 uur nam. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. Spr. dhr. Diender. 10.30 uur voorm. Zijlsingel 2. Volle Evangelie-zending. Spr. evang. J. Zijlstra 10 uur voorm. MAANDAG Schouwburg: K en O Haagse Come- die „Zo is het (of zo lijkt het). 8 uur nam. Zijlsingel 2. Volle Evangelie-zending. Film „De brief aan Nancy" 8 uur na middag. DINSDAG Intocht St. Nlcolaas. Aankomst Sta tion 12.40 uur nam. Route: Stations weg, .Steenstraat, Hnarlemmerstr., Pe- llkaanstr., Nieuwe Rijn, Karnemelks- brug. Botermarkt, Korenbeurssteeg, Stadhuis, aankomst plm. 1.30 uur na middag. Bevrijdingsplein 50. Receptie opening supermarkt A.H. 5-6.30 uur nam. Wijkgebouw Staalwljk: Tuintjesver eniging Floralla. Prijsuitreiking tuin en kweekwedstrljd 8 uur nam. Zuiderkerk: Mij voor Toonkunst. Ne derlands Kamerorkest o.l.v. Davld Zin man. Jeugdconcert te 2.30 uur; avond concert 8 uur nam. Ch. de Bourbonhof: Elektronicaclub „De detector". 7.30—9.30 uur nam. Stadhuis (wachtkamer Trouwzaal). Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. Den Burcht (Jacobazaal)K. en O.- filmclub 16 .Films van Hattum Hoving 8 uur nam Oegstgeest (Groene Kerkje): K. en O. Het Pleyelkwartet. 8 uur nam. WOENSDAG Camera-theaterK. en O.-film van de maand „L'Ecllsse". 7 en 9.15 uur nam. Rapenburg 61K. en O.-iezLng prof. dr N. Speyer „Voorkoming van vroegtijdige veroudering. 8 uur nam, Rest. Van der Heijden Leidse Mld- denstaindscentrale. Spr. dhr S. W. Ha- gedoorn over De brandveiligheid in Lelden". 8 uur nam. StadsgehoorzaalConcert Leidse drumband en Jeugdorkest „De Burcht". 8 uur nam. Sohouwburg: Kon. Ver. „Litteris Sacrum" met „Zachtjes met de deu- DONDERDAG Rest. Van der Heijden: Ver. voor Pedagogiek. Spr. mej. C. J. van Reenen over „Jeugd en literatuur". 8 uur nam. Stadsgehoorzaal (kleine zaal) Ver. van Huisvrouwen. Voorlichting over veilig verkeer. 2 uur nam. Stadsgehoorzaal: Meesterserle K en O., Residentie-orkest o.l.v. Willem van Otterloo m.m.v. Leonard Rose, violon cel. 8 uur nam. Rest. v. d. Heyden: Ver. voor Peda gogiek. Lezing mej. J. C. van Reenen over jeugd en litteratuur. 8 uur nam. Old Dutch N.R.V. Dia-avond over Noorwegen 8 uur nam. Den Burcht: Prijsuitreiking bloem- bakkenactle „Geef uw gevel een cor sage". 7.45 uur nam. VRIJDAG Leiderdorp, (Dorpshuls)K. en O.-le zing Jan. 8 uur nam. Zomerzorg: V.V.D. Spr. dhr. H. Wie- land". Spr. mevr. A. Gondrexon-Ives Browne. 8 uur nam. St. Antonlus Clubhuls: Receptie E.H.B.O. 6-6.30 uur nam.: feestavond 8 uur nam. Zomerzorg: V.V.D. Sp r.dhr. H. Wie gel over „De V.V.D. staat open voor partijvernieuwing 8 uur nam. Kloksteeg 19: Leids Zoldercabaret. Stadsgehoorzaal (Foyer): N.C.RelsV. Bert Brugmans Marionettentheater m. „Im weissen Rössll", 8 uur nam. Oude Vest 13: Evangelisatie Chris- tengem. „Ecclesia". 8 uur nam. BIOSCOPEN Luxor: „Ontembare Angelique". 18 Jaar. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zon dag 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon: „Wat deed JIJ nou in de oorlog, pappie?", 14 Jaar. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Studio: „You are a big boy now", 14 Jaar. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur, Rex: „Zeventien", 18 jaar. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.15, 4.30. 7 en 9.15 uur. Camera: „Bariera", 18 Jaar (vanaf vrijdag). Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. (Woensdag: „Eclips"). Lido: „Dokter Zjivago", 14 Jaar. Dagelijks 2.15 en 7.30 uur. Wassenaar, Astra: vrijdag 8, zatei dag 7, 9.15 uur: „De slag om D— ne". 14 Jr. Zondag, 7, 9.15 uur: „Geen tijd vk, Galerie Walenkamp (Nieuwsteeg j» Tentoonstelling van tekeningen Ronald Tolman, geopend dagelijks be halve zondag en maandag 2-6 uur n>. middag (tot 8 december) Galerie Van der Vlist (Bot 3)Tentoonstelling grafiek van Seei Vlag. Geopend dinsdag t/m zaterdar 10 uur voorm. - 6 uur nam; bovè?. dien vrijdagavond 8-10 uur (totT" vember) Lakenhal: Tentoonstelling „i en lezen". Werkd. 104 uur; dags l4 uur (tot 10 december). De Lakenhal: Dag. 104 uur: zool Legermuseum (Pesthuislaan): ug uitzondering van zaterdag van 10-4 u' (zondag 1-5 uur). Rijksmuseum voor Volkeokuaj,. (Steenstraat 1): dag. 1017 u.; 'Bid dags 13-17 uur. Rijksmuseum voor Volkenkund- Tentoonstelling Collectie Lechner \u Japanse Kunst Werkd. 10 uur voor: tot 5 uur nam.; zondags 15 uurnaa Rijksmuseum voor de geschiede^ der natuurwetenschappen: Dag. uur. zond 1-4 uur Universiteit: Leids Akademlsch Kunstcentrum - Tentoonstelling va Poolse affiches. Maandag t/m vrijt 10 uur voorm. - 5 uur nam (tot november). Wassenaar (Kunstzaal Heuff): Te:, toonstelling schilderijen en aquarelle van Jacques Mels en van droogboekev ten van mej. A. C. Henny. Geopes maandag t'm zaterdag van io uur. bovendien dinsdagavond 8—10c (t/m 22 november). Avond- en nachtdienst der apotheka Geopend voor spoedeisende gevallet apotheek D. C. Kok, Rapenburg 9, t 24807. Apotheek R. van Breest Smallenbu. te Leiderdorp en Apotheek Voorecht ten zijn de gehele week geopend. De Oegstgeestse Apotheek is op ze: dag 19 november gesloten van 8 ui tot 24 uur. Tot zaterdagochtend 10 uur ra! plege men de eigen huisarts, daaiu tot zondagnacht 24 uur de dokten telefoon 22222. ADVERTENTIE Voormalige SS'ers voor Duitse rechter In de Westduitse stad Essen is een proces begonnen tegen drie voor malige SS-officieren, die worden be schuldigd van moord op 155 en po ging tot moord op zeven gevangenen van het concentratiekamp Mittelbau. Mittelbau ligt in dat deel van het Hartzgebergte dat nu tot Oost-Duits land behoort. In 1945 bevonden zich daar meer dan 42.000 gevangenen, die werkzaam waren bfj de produktie van V- wapens en luchtafweerraketten. ADVERTENTIE O ja, even naar PRONONCE voor een mooie ONDERJURK of JUPON- HAAGS A G E N D ZATERDAG 18 NOVEMBER, Kon. Schouwburg, 20.15 uur: Hasj Comedle: „Yerma". Circustheater, 20.00 uur: Nederlas se Operastichting: „Madame Butterf. Kurzaal, 20.15 uur: Het Reside! Orkest. Paviljoentheater, 20.15 uur: Nieuwe Komedie: „Het treurig lied' het triest café". Dillgentia, 14.15 uyr: Toneelgw Arena: „Het laatste loverbos"; uur: Albert Vogel: „Om en over Co P Poppentheaters: Guldo van Dï 114 30 uur: „Het geheim van der ne hoed."; Frank Kooman, 14.30 „Het brandneteleiland". ZONDAG 19 NOVEMBER. Kon. Schouwburg, 14.00 uur: Hsq se Comedle: „Helder zien in het© ker", 20.15 uur: Haagse Comedle: „fi de brug af gezien". Diligentia, 11.30 uur: Het Brabit Barok Ensemble; 14.30 uur: Ht Operakoor: „Cavallerla RusticanV. Poppentheaters: Guldo van W 14.30 uur: „Het geheim van de gi®j hoed; Frank Kooman. 14.30 Aardmannetje". De Wagenschuur. 13.30 uur: Hai Marionettentheater: „De avontr van Suuske en het bokje". MAANDAG 20 NOVEMBER. Joseph's Place, 22.30 uur: Burton met Combo. Paviljoentheater, 20.15 uur: Ai Amarlcan Theatre Group: „So children" DINSDAG 21 NOVEMBER Dillgentia, 20 uur: Ver. v. Ka muziek. „Chlgiano Strijksextet". Joseph's Place, 22.30 uur: Ann Ej ton met Combo. Maurltshuls, 20.15 uur: Het Stradivarius. Paviljoentheater, 20.15 uur: A» American Theatre Group: „So children" WOENSDAG 22 NOVEMBER. Kon. Schouwburg. 20.15 uur Comedie: „Spaken in Spaanse W' Dillgentia, 20.15 uur: Anne Parmelee. sopraan en Thomas goroff, piano. Joseph's Plee, 22.30 uur: Ann »- ton met Combo. Kurzaal. 20.15 uur: Het Resident- Orkest Paviljoentheater, 20.15 uui. --j American Theatre Group: „So n® children", Poppentheater Frank Kooman, Mi uur: „Het Aardmannetje".

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 2