de beste tabak is NO RTDN tabak NORTON FIT fijne laarzen k®p@n? Filosofieleraar komt met nieuwe theorie over dood van Kennedy Revolutie in China gaat nieuw stadium in TOERISME BEVORDEREN -rijp, vitaalJ echt... NORTON Drie personen losten de fatale schoten PULLOVER [BIJDAG 17 NOVEMBER 1967 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 5 De „revolutionaire volksmassa's" moeten de ware heersers van de Chinese volksrepubliek zijn en de functionarissen van partij en staat moeten zsch naar hun eisen richten. Dit is de kern van de huidige „prole tarische culturele revolutie", waar voor de Chinese partijvoorzitter Mao Tse-Toeng gisteren nieuwe richtlij nen heeft gegeven. Politieke waarnemers in Peking zien in deze uitspraak van Mao de be langrijkste ontwikkeling in de politie ke en ideologische zuiveringsactie die negentien maanden geleden be gon. Men is van oordeel dat Mao en met hem de andere Chinese leiders hiermee willen voorkomen, dat het kader bij overheid en partij een te zelfstandige macht gaat vormen, met het gevaar van corruptie en machts misbruik. Men verwacht dat nu ongeveer 90 procent van de vroegere leiding ge vende functionarissen, die in het raam van de „culturele revolutie" zijn gekritiseerd en in vele gevallen ontslagen, na schuld te hebben be kend, zal worden gerehabiliteerd. Deze functionarissen moeten dan gaan samenwerken met de nieuwe ka derleden die door de „culturele revo lutie" naar voren zijn gekomen. Deze samenwerking zou worden bevor derd door de bepaling dat allen ge lijkelijk verantwoording schuldig zijn tegenover de „revolutionaire mas- JOHNSON WIL President Johnson heeft de benoe ming bekendgemaakt van een uit ver tegenwoordigers van het bedrijfsle ven en de regering bestaande werk groep die moet nagaan hoe het bui tenlands toerisme in de Verenigde Staten kan worden gestimuleerd. Doel hiervan is de positie van de Amerikaanse betalingsbalans te ver beteren. De Amerikaanse president zei dat het tekort op de toeristen balans het verschil tussen het geld dat Amerikanen in het buiten land besteden en het geld dat bui tenlanders in de Verenigde Staten uitgeven in de afgelopen jaren steeds groter is geworden. In 1966 bedroeg het 1,6 miljard dollar. ADVERTENTIE Geen Staatstoezicht op effectenhandel (Van onze parlementaire redactie) Minister Witteveen (Financiën) ziet geen reden voor een Staatstoezicht op de effectenhandel. De controle d»e de Vereeniging voor den Effec tenhandel van plan is voor te schrij ven (waarbij de boeken door een re gister-accountant worden nagezien) vindt de minister voldoende. Er komt bovendien een voorzieningsfonds dat .eventuele schade als gevolg van frau de op makelaarskantoren moet dek- De minister zei dat zich overigens sinds de oorlog nog maar drie lichte gevallen van fraude hebben voorge daan. Dat de Rijks-accountantdienst de onlangs ontdekte fraude bij een makelaarskantoor nooit heeft ont dekt, weet de minister zowel aan de "misdadige werkwijze" van het kan toor als de slordigheid van de cliën ten, die samenhing met een „niet he lemaal rechtmatige oorsprong van de bij het kantoor gebrachte gelden". NORTON is er! Drie simpele woorden, een wereld van verandering NORTON heeft het bereikt. Planters kweekten nieuwe soorten volle, weelderige tabak, de tabak voor Norton NORTON - rijp, vitaal, echt... Koop een pakje. Probeer er een, juist, dat is Norton! 25 NQRTDN plain filter ƒ1.50 De succesvolle introduktie van NORTON bij het Nederlandse publiek, heeft er toe geleid, dat ook vele rokers van filtersigarettenvragen naar dit merk van ongekende kwaliteit. Daarom is er nu... met dezelfde unieke tabakken, hetzelfde rijpe aroma en met het modernste fih" Communisten gaan niet in op voorstel van Brandt De leider van de verboden West- duitse communistische partij, Rei- mann, wil geen omvorming van de partij volgens de voorwaarden wel- m Bui- ïi kort- redenen ke de regering in Bonn tlng stelt. De Westduitse minister teplandse Zaken, Brandt, geleden dat hij zowel or van binnenlandse als buitenlandse politiek graag weer een communis tische partij in de Bondsrepubliek zou zien. Alles wat de communisten hadden te doen. was een nieuwe partij op te richten, maar hun doel einden mochten niet in strijd zijn met de grondwet. ADVERTENTIE Uïden Haarlemmerstraat 53 Den Haag Spuistraat 14 Filialen te Rotterdam, Schiedam, Vlaardingen.Dordrecht, Breda en Tilburg, 55 Nieuwe feiten werpen ander licht op de moordaanslag President Kennedy is het slachtoffer geworden van drie samenzweerders, die binnen zes seconden vier schoten op hem afvuurden. Dit wordt be weerd in een rapport dat is ge publiceerd in het jongste num mer van de „Saterday Evening Post". Het is het resultaat van een studie van drie jaar, die dr. Josiah Thompson, docent in de wijsbegeerte aan een school in Haverford, Pennsylvania, van de moord in Dallas heeft ge maakt. De nieuwe theorie Is lijnrecht in strjjd met de conclusies van de Commissie Warren, volgens welke er slechts één schutter was, Lee Harvey Oswald, die drie schoten af vuurde, waarvan er twee de presi dent dodelijk troffen. Volgens Thompson is deze opvatting apert fout, hoewel de details duister bljj- ven, is de moord zelf in grote trek ken duidelijk, aldus het rapport. In hetzelfde nummer pleit de „Saterday Evening Post" in een commentaar voor heropening van het officiële onderzoek naar de I moord. Studies als die van Thomp son schreeuwen er om dat de waar heid aan het licht komt en dat de moordenaars worden gestraft. Wij verklaren eens te meer dat naar onze mening het mysterie niet is op gelost, zo schrijft het blad. Boek Het rapport is een uittreksel uit in boek van Thompson, dat deze maand onder de titel „Zes seconden in Dallas" zal verschijnen. Volgens de schrijver is veel bewijsmateriaal over het hoofd gezien en wordt de publieke opinie ondanks uitgebreide onderzoekingen beheerst door twij fel. „Ik heb ooggetuigen gevonden en geïnterviewd en foto's bestudeerd die door de Commissie Warren over het hoofd zijn gezien of genegeerd Mijn bewijsmateriaal toont niet de onschuld van Oswald aan, maar we dat de vraag of hij schuldig is, vie] jaar na de moord nog steeds onbe- schrijft Volgens de filosofieleraar werd het eerste schot gelost op de zesde verdieping van het schoolboekende pot, de plaats vanwaar ook Oswald hebben geschoten. Hierdoor werd president Kennedy in de rug getroffen. Iets meer dan een secon de later schoot iemand van het dak van een gebouw dat links achter het schoolboeken,depot staat. Dit schot miste de president, maar trof de gouverneur van Texas, John Conal- ly, die voor hem zat, in de rug. Geen van beide schoten was fa taal. De eerste schutter vuurde nog Dr Josiah Thor een schot af. maar de president werd pas dodelijk gewond door het schot van de derde figuur, rechtsvoor de auto op een met gras begroeid heuveltje stond. Het rapport is onder meer g seerd op een analyse van de film, die de amateurfotograaf Abraham Zapruder van de moord heeft ge maakt. Hierbij zijn met behulp var een microscoop nauwkeurige metin gen verricht. Vlucht van kapitaal in onderzoek (Van onze parlementaire redactie) Staatssecretaris Grapperhaus van Financiën, zal een onderzoek instel len naar de mate, waarin in ons land van kapitaalvlucht sprake is. Om na te gaan hoeveel kapitaalkrachtige be lastingplichtigen naar het buitenland zijn uitgewezen, zullen echter 4 mil- en archiefkaarten moeten worden gelicht. De staatssecretaris zei gis teravond in de tweede-kamercom missie voor Financiën, dat het on derzoek misschien wel de nodige ge gevens over de omvang van de kapi taalvlucht op tafel kan brengen, maar niet de motieven die daarbij in geding zijn. Een nog niet eerder gepubli ceerde foto van de situatie na de aanslag op president KennedyDe politieman Har gis (pijl) is van zijn motor afgestapt en kijkt in de richting van een heuveltje op de achtergrond. Deze foto één van dr. Josiah Thompsons bewij zen voor de onjuistheid van de theorie van de Commissie Warren ADVERTENTIE Warm en kleurig de winter in

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 5