Zaak-Keizer 22 hoger beroep november in i GRATIS Nieuw Brunhilde voor (te) zware opgave AJAX-SPELERS ZIJN WEER BESCHIKBAAR VOOR ZEIST Arbiter Beugen fluit geeiilangharigen meer JOS COLER: „IK BEN BANG DAT HET ALS EEN BOEMERANG WERKT OP DE CLUB ZELF Geld voor belangrijke winteraankopen: Kleurentelevisie Bontmantel Ski-uitrusting persoonlijke lening «JSSBI™. Toch een dragelijke uitvoering VOTTOAG IT NOVEMBER I9CT PAGINA 53 leidsch dagblad leidsch dagblad - sport - leidsch dagblad - sport - leidsch dagblad - sport - leidsch dagblad - sport - leidsch dagblad (Van een speciale verslaggever) „Het lijkt wel of er iets heel bijzonders aan de hand is Journalisten, die Jos Coler, de voorzitter van de sectie betaald voetbal woensdagavond in Eindhoven voor de wedstrijd NAC Cardiff City bestormden, stonden me een beetje perplex aan te kijkenZe begrepen de ironie van Coler niet zo goed. Van Rinus Michels, die tegelijk binnenkwam, begrepen ze nog min der, want die ging zwijgend als een indiaan naar de wedstrijd zitten kijken. De ironie van Coler was maar een houding op dat moment. Als iemand de „Muiterij van Ajax" een nare. om niet te zeggen hoogst betreurenswaar dige zaak vindt is hij het wel. „Ik heb een hele tyd met Bennie Muller gesproken", vertelde hij ons gisteren. „Ik heb hem bijna bezwo ren: doe het niet denk er nog eens over na je zult er spyt van krijgen. Het enige, wat Muller wist te zeggen, was: „Zó wordt het risico voor ons te groot". Coler: „Ben je dan zo wei nig zeker van jezelf? En hoe moet het dan wel in de wedstrijden voor de Europa-Cup? Maar Bennie Muller was niet tot andere gedachten te brengen". Bestuur ken?" „Zaterdag. We hadden nog even gedacht aan een spoedvergadering, maar er valt weinig te vergaderen over vyf jongelui, die weigeren voor het Nederlands elftal te trainen. Na tuurlijk kan dit niet zo maar gebeu ren en ik ben bang, dat het als een boemerang zal werken op de club zelf. Ajax is toch al niet zo'n gemak kelijke vereniging en dit muisje zou wel eens een heel naar staartje kun nen hebben. En dat betreur ik want het ie toch gewoon een fijn elftal". Strafmaat „De straf van Keizer vond Jos Co- ter niet laakbaar. „Misschien had het drie wedstrijden kunnen zijn en êen geldboete. Daarover valt te dis- Misschien ook." zei Jos Coler, „moet de sectie betaald voetbal naar een grotere zelfstandigheid, maar dat wordt dan wel een moeilijke en lang durige procedure. Het verwijt van de Ajax-voorzitter Van Praag, dat de semi-profs worden geregeerd door amateurs gaat voor Piet Keizer niet op. Men kan de doorgewinterde ju risten van de strafcommissie moeilijk amateurs noemen. Ze hebben bij de behandeling geen fout gemaakt. En als je dan ziet dat Keizer een straf lijst heeft als een rol behang Maar misschien moeten we in de toekomst naar forsere geldboetes dan de f 250, die nu mag worden gegeven. Een boete van een paar duizend gulden wil nog wel eens als schrikdraad werken". „Het bestuur van Feijenoord kreeg destijds een stevige reprimande. Hangt dit ook het bestuur van Ajax boven het hoofd"? „De zaak ligt anders. De spelers van Feijenoord wilden niet voor het Nederlands elftal spelen en dat werd door het bestuur oogluikend toege staan. Door een verkeerde procedure is het Feijenoord-bestuur nooit voor de strafcommissie verschenen, al was het oordeel van de commissie van beroep zeker niet mals. De spe lers van Ajax weigeren niet te spe len maar te trainen en Jaap van Praag keurt dit af. Dat moeten we tenminste geloven". Beroep Toen ^ij mr, P. van Bochove, de voorzitter van de commissie van be roep, naar zijn oordeel vroegen had hij de stukken net in huis. Wel was de datum van de zitting al vastge steld: woensdag 22 november, in ho tel Terminus in Utrecht. De vraag of de straf van Keizer zou worden opgeschorst wilde hy pas 's avonds beantwoorden. In theorie ging dit slechtsom de vraag of er onbillijk was gestraft of dat er een fout in de procedure was gemaakt. „Er zijn nog wel een paar vragen te stellen", zei mr. Van Bochove, „namelijk: moet je betaalde spelers net eender straffen als amateurs? Betaalde clubs zijn bedrijven gewor den, spelers werknemers. Als je een voetballer belet te spelen heeft hij geen inkomsten. Wie betaalt hem? De club of trekt hij dan w.w.? Uiter aard zijn dit vragen voor de toe komst, want je kunt de wet niet ver zetten met terugwerkende kracht. Forse geldboetes zullen misschien beter op hun plaats zyn". „Maar", zegt de voorzitter van de commissie van beroep, „dan blijft al tijd nog bestaan dat voetbal niet al leen maar een vak is, doch ook een sport en waar blyf je dan met het de Een moei- AD VERTEN TIE Waarom zou u het niet lenen? Duizenden mensen vinden bet heel gewoon om geld van ons te lenen voor een belangrijke aankoop. Waarom zou u in zo'n geval ook niet een bij ons sluiten? Wij lenen u het benodigde bedrag (van 500,- tot 5.000,-) zónder borg of andere zekerheid; zónder beperkingen voor wat de besteding betreft; mèt kwijtschelding van de nog te betalen termijnen bij onverhoopt overlijden. Over de Persoonlijke Lening zal men u gaarne op al onze kantoren (meer dan 380) iedere gewenste inlichting geven. U bent welkom bij de Algemene Bank Nederland De spelers van Ajax, die uit protest tegen het vonnis in de zaak-Keizer verstek lieten gaan op de centrale training van woensdag zullen gaarne de vol gende centrale trainingen bij- Dit blijkt uit het communiqué dat het Ajax-bestuur gister avond uitgaf Het luidt: „Het Ajax-bestuur heeft zich met zyn spelers hedenavond be raden over het door de spelers ingenomen standpunt ter zake van het niet verschijnen op de centrale training. Het bestuur heeft begrip voor het standpunt van de spelers, die op duidelijke wijze wilden kenbaar maken. dat zR verontrust en teleurge steld waren over de uitspraak van de strafcommissie. Daar naast echter wenst het Ajax bestuur ook uitdrukkelijk te stellen, dat het zal toejuichen wanneer zijn spelers worden ge kozen voor het Nederlands elf tal, terwjjl ook de Ajax-spelers, die bij de centrale training zijn betrokken, zelf gaarne in aan merking komen voor een uitver kiezing. Niettemin hoopt en ver wacht het bestuur, dat de com missie van beroep tot de juiste beslissing zal geraken in de zaak-Keizer". De vraag of de vier Ajax- spelers inderdaad weer zullen worden opgenomen in de natio nale trainingsgroep bleef gister avond onbeantwoord. Bondscoach Kessler gaf als commentaar: „De keuze ligt niet meer in het technische of taktische vlak, maar is een kwestie van beleidsvoering ge worden". Overigens doet zich by al of niet uitnodigen van de Ajax- spelers een complicatie voor. De eerstvolgende centrale training is woensdag a.s. in Zeist. Die zelfde dag echter speelt Ajax In Den Bosch een vriendschappe lijke wedstryd tegen FC Den Bosch .Met alle cracks, zoals administrateur G. Oonk donder dagavond verzekerde. RCH stelt Peeman (van Haarlem) aan als manager Het in de eerste divisie bijna on deraan bengelende R.C.H. heeft trainer Peeman, die op 28 oktober door Haarlem werd ontslagen, aan gesteld als manager. De hoofdtrai ner van R.C.H.. ae heer Dubbelman, blijft aan de Racing verbonden. Peeman zal van hem echter de conditionele training LKV START COMPETITIE Voor de Leadse krachtspcxrtvereni- ging LKV staat morgen de eerste competitie-driekamp op het pro gramma. Heracles uit Dordrecht er SSS udt Alkmaar zullen in het gym nastieklokaal aan de Oude Vest te gen de sterk verjongde ploeg van dt Leidenaars uitkomen. De deelnemers voor LKV zijn: J. W. Mark, K. De- vil'ee, T. H. Sanders, N. Faas, P. v d. Louw. De wedstryd 'begint oir Lieeuwarder scheidsrechters staan achter hun collega (Van onze oorrespondent) De sub-scheidsrechterscommissïe van de KNVB, rayon Leeuwarden van de adfelmg Friesland, wil de mo gelijkheid geschapen zien dat scheidsrechters kunnen optreden tegen spelers, die door de lengte van hun haar hinder kunnen ver oorzaken. Aanleiding tot dit stre ven is het geval van scheidsrech ter J. C. M. van Beugen uit Leeuwarden, die zaterdagmiddag heeft geweigerd een voetbalwed strijd te fluiten, omdat een van de spelers het haar tot op de schou ders droeg. De 28-jarige heer van Beugen was gisteravond opgeroepen voor een gesprek mi het Leeuwarder bonds- gebouw, met bovengenoemde sub commissie. Na afloop van het ge sprek deelde voorzitter Koolstra mee, dat men scheidsrechter van Beugen erop gewezen had, dat er in het reglement geen regels voor komen, die het meespelen van langharige spelers verbieden en dat de scheidsrechter dus had moeten fluiten. „Aan de andere kant," aldus de heer Koolstra, „kunnen we wel met hem mee voelen. Als een scheidsrechter vindt, dat een bepaalde speler te langharig is, dat het lange haar gevaar oplevert, omdat er byv. geen vrjj uitzicht is, dan moet h(j de mogelijkheid hebben daartegen iets te doen." Scheidsrechter Beugen deelde over deze kwestie een 1 worden ingediend bij het hoofdbestuur Foto's Wat scheidsrechter van Beugen zelf betreft: hy zal geen voetbalwed strijden meer leiden, waaraan door langharigen wordt deelgeno men maar verder gewoon blij ven fluiten. Deze regeling is gisteravond volgens de heer van Beugen afgesproken op het Leeu warder bondsbureau. „Op het bu reau zullen ze aan de hand van de foto's bekijken of er langharigen aan een wedstrijd meedoen. Zijn er langharigen bij, dan kryg ik die wedstryd nset," aldus van Beugen, die vindt dat hij volledig zijn zin heeft gekregen. De heer van Beugen ging zaterdag middag in staking, toen de la-ju nioren van de christelijke voetbal vereniging Blauw-Wit '34 (Leeu warden) en ONS (Sneek) in Leeu warden in het veld kwamen. Hy vond het lange haar van ONS-spil Jan Rienstra niet alleen vies, maar ook hinderlijk en gevaarlijk voor de tegenpartij. Toen de Sne- kers weigerden Rienstra door een andere speler te vervangen, ver liet van Beugen het veld. Een an dere, toevallig aanwezige scheids rechter, floot de wedstryd wel. ONS verloor met 28. Voetballers met deze haartooi zullen niet langer onder het com mando van scheidsrechter Van Bengen vallen. BASKETBAL Nederlaag voor Blitz68-54 Het Leidise Blitz heeft in de bas- ikebbaloompetitie een nederlaag ge leden tegen stadgenoot Bona Stars 4 6854. Voornamelijk door de zwakke start van Blitz, die een ach terstand van 14 punten opleverde, ging dit duel verloren. Topscorers: Van Dijk 28 p., Bangers 12 p. Overige uitslagen: Blitz 2Valiant 2 3020; Argus A-Blitz A 5234; Blitz B—-Bona Stars D 3214. Programma voor de komende week: Blitz 1Aristan 2; Blitz AJum pers A; Jumpers BBlitz B. In een ijshockeywedstryd de Coupe Internationale heeft Den Bosch donderdagavond op de IJsbaan Joegoslaaf niet op training: vijf maanden schorsing De strafcommissie van de Joego slavische voetbalbond heeft gisteren de 13-voudige international Rados- lav Becejac, voor vyf maanden ge schorst omdat hij had geweigerd deel te nemen aan de centrale trai ning als voorbereiding op de inter landwedstrijd tegen Albanië. Becejac, die wel in de ontmoetingen tegen West-Duitsland (op 3 mei in Bel- .o en op 7 oktober in Hamburg) de partij was, maar in de wed strijd tegen Nederland (Rotterdam 1 november) door de Joegoslavische coach Mitic niet was opgesteld voet balt in de club Vardar Skoplje, dat een berisping kreeg omdat het zijn internationale doelman Milibaric te laat had ingelicht, dat hij was uit genodigd voor de centrale training, zodat deze niet meer tijdig in Bel grado aanwezig kon zijn. Straf van Keizer gaat zondag in (Van correspondent) De straf van Piet Keizer gaat zon dag in. Mr. P. van Bochoven heeft gisteravond de voorzitter van Ajax per telegram laten weten dat hij geen aanleiding ziet de straf van Keizer op te schorten. Keizer mag dus zondag tegen NAC niet ADVERTENTIE Alu®J CALIFORNIA SOEPEN IN BLIK Plak hier de 6 BLlKSOEP-riagge- tjes. Op elke California blikwikkel vindt U een vlaggetje. zendt mij 3 sleutelhangers Woonplaats California Soepen Harderwijk (Van één onzer redacteuren) die Nieuw Brunhilde gisteravond In de Stadsgehoorzaal ten beste gaf, heeft als kijkspel wellicht nket iedereen kunnen bevredigenEr stonden wat te veel num mers op het (ruim 3y2 uur durende) programma en lang niet alles bezat voldoende niveau om er mee voor het voetlicht te komen. Als men het bij die conclusie laat dan doet men Nieuw Brunhïld.e stellig enig onrecht. Niet onvermeld mag blijven dat deze vereniging in betrekkelijk korte tijd een enorme aanwas van nieuwe leden heeft moeten verwerken. Van het leiders- corps vraagt men dan bijna het onmogelijke om dat op te van gen, te kanaliseren en meteen voor een niet alledaagse bezig heid als een uitvoering klaar te stomen. Gymnastiek is nu een maal geen sport, waarbij men vlug resultaten ziet. VEEL JEUGD Beziet men de prestaties van gis teravond in dat licht dan is zeer ze ker een compliment aan de techni sche leiding (de dames M. van Zoe- len, A. v. d. Nat, C. Ursem, H. Op dam, E. Guley en de heren H. den Hertog, S. Dammer en K. Feijen) op zyn plaats. Want men moet het met die vele, vele kinderen dan toch maar klaarspelen. Toch mag men in de turn er ij zo langzamerhand de vraag gaan stel len waar het met de uitvoering heen gaat. Heel veel in de (sport)wereld evolueert, is aan veranderingen on derhevig. Maar wie een uitvoering van tien, twintig jaar geleden voor de geest haalt, moet constateren dat die door de jaren heen maar dan ook geen millimeter wijziging heeft ondergaan. Het lijkt ons bepaald geen overbodige luxe als de leiders en leidsters zich nu eens intensief gaan bezinnen op de vraag of het huidige (zeer bejaarde) patroon nog wel aan alle eisen voldoen, 't Zou geen kwaad kunnen wanneer men eens ging wer ken aan een vorm van uitvoerings- gymnastiek die wat meer aansluit bij de veranderde bewegingsvormen en bovenal bij de sterk veranderde men taliteit. Het zal verre van gemakke lijk zijn, maai- de uitvoeringen zijn beslist aan nieuwe impulsen toe. Kwaaltje Terug naar Nieuw Brunhilde's uit voering. Elke vereniging tobt een tikje met haar kleuternummers, dat is een oud verschijnsel. Want d&Arvoor zijn de toeschouwers (de ouders) gekomen. Eén handgebaar van Mientje vindt groter weerklank dat een serie rat- slagen van wie-dan-ook. De vereni gingen komen daar aan tegemoet, dat spreekt vanzelf. Maar men dient zul ke nummers wel stevig in de hand te houden, want anders wordt het beeld gauw rommelig en loopt het programma nodeloos uit. Bij Nieuw Brunhilde leden verschillende onder delen aan dat kwaaltje. Verder nog iets over de oefening van de dames- senioren: die was wel heel statisch van opzet en uitwerking. Dames-se nioren kan men geen al te wilde gymnastiek laten bedrijven, akkoord, maar zó stijfjes was nu ook weer niet nodig. Goed Over een vuist maken gespro ken De Amerikaanse zwaargewicht Buster Mathis gezien door een groothoeklens. Hij komt 18 no vember in Stockholm uit tegen Roberto Daville uit Peru. de meisjes brachten twee zeer netjes afgewerkte vrije oefeningen en er werd verzorgd klassikaal gesprongen. Er was voorts een zeer goede hup» spring oefening dames en een uit stekend (nieuw) nummer bok-tram- ponet/te-paard. De ritmische oefening van de da mes, tot slot, getuigde van goede smaak, van voortreffelijke ritmiek en vormgeving, maar de "vonk" die eens "We take five" in gloed zette, ontbrak De uitvoering van Nieuw Brunhilde werd ingeleid door de presidente, mevr. E. Kiss-Herweijer. Er waren bloemen voor mevr. J. M. M. v. d» Willigen-Reddingius (beschermvrou we), mevr. M. van Dorsten-Hoogen- doorn (ere-presidente) en mevr. A. v. d. Kloot (ere-lid). Goede tijd op 5000m. Rudi Liebrechts stelt kandidatuur voor kernploeg Rudi Liebrechts heeft gisteren ln Deventer in de derde selectiewed" strijd duióelijk zijn kandidatuur ge steld voor zijn rentree in de kern ploeg van de KNSB. In zijn rit over 5000 meter tegen de plaatselijke fa voriet Eddie Verheyen bleek een weldadige vechtlust voor Liebrechts ruim voldoende in óit voor hem vroege stadium van het schaatssei zoen (hij traint pas twee weken se rieus voor de schaatssport) de race te winnen in een tijd van 8 minu ten 17,8 seconden. Deze tijd is, ge zien de toestand van het Ijs. een re delijke prestatie. Edaie Verheyen finishte in 8.30,3. Bij afwezigheid van de leden van de kernploeg bleken de overige rit ten alleen maar nuttig om een over zicht te krijgen van het aanwezige materiaal. De strijd bij de dames werd ook ernstig aangetast door hetontbre ken van enkele toprij asters. De 3000 meter leverde een overwinning op voor Ria Demming in 5.31.6. Bep en Carry Geyssen wei-den respectievelijk tweede en derde met 5.36,3 en 5.39,1. Carry Geyssen reed niet op volle snelheid. Zij beschouwden deze wed strijden kennelijk als een goede ge- legenheia om verder te werken aan haar trainingsschema. De belangrijkste resultaten zljnt Dames 3000 meter: 1. Ria Dem ming 5 minuten 31,6 sec„ 2. Beppie Geyssen 5.36,3; 3. Carry Geyssen 5.39,1; 4. Elly Vermeulen 5.46,2; 5. Jannie Goorman 5.46,3; 6. Akke Fal- kena 5.50,8; 7. Doetie Schilstra 551.5 8. Boekje Spoor 553,2; 9. Jannie Eertink 5.57,6; 10. Tinie Kroone 5.59,5. Heren 5000 meter: 1. Liebrechts 17,8; 2. Verheyen 8.30,3; 3. Meijer 8.33,2; 4. Hekman 8.33,5; 5. Van der Berg 8.34,6; 6. Waanders 8.42,7; 7. Borgers 8.43,4; 8. Van Ammers 8.45,4; Van Dijk 8.45,7; 10. Kok 8.58,9. De Argentijnse bokser Horacio Accavalo, wereldkampioen in het vlieggewicht, heeft zijn linkerbeen ge broken by een val in de kelder van zijn huis in Buenos Aires.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 23